EEN DETAILLISTEN BEDRIJFSPAS. DE LANGE REEK DE GROTE 3 VAN JOHN VAN ZADEL 1TAPIJTEN 109.50 2. GORDIJNEN 13.95 3.BEDDEN JOHN VAN ZADEL Berbers in kleur en modern moquette Vinyl als marmoleum nen viat Oud nieuws.. TOENDRA teeds De natuur in huis met marmer gratis gelegd <z- DACRON HOOFDKUSSEN |P^ HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 MEI 1985 PAGINA 18 U zoekt kwaliteitsvloerbedekking, gordijnstoffen, dekbedden, matrassen, zonwering enz. De Lange Reek levert u gegarandeerd de beste kwaliteit, voor de laagste prijs. x Wij leveren aan: Alle bedrijven, middenstanders, sportvereniging, personeelsverenigingen, bejaardentehuizen, verenigingen van huiseigenaren of -huurders enz. Vraag middels nevenstaande bon een introduktiepas aan voor het bedrijf waar u werkt. De sportvereniging waar u lid van bent enz. U kunt met z'n allen bij ons kopen tegen groothandelsprijzen. U wilt toch ook niet te veel betalen Stuur mij de Detaillisten Bedrijfspas Bedrijf/Sportvereniging/ Personeelsvereniging Ndam Adres Postcode Plaats Tel. Deze bon opsturen naar De Lange Reek, Bettoweg 17 - 3125 AA SCHIEDAM Zonwering Wilt u een gezellig bloemetje in huis halen, dan is hier uw kans. We hebben een prachtig bloemtapijt op legklare rug. 400 breed, per meter Een degelijk bouclé tapijt in een mooie berber kleur. Op een legklare rug. 400 breed, gratis gelegd per meter Kamerhoge vitrage met loodkabel, in 2 kleuren beige/blauw en beige/bruin bloemdessin Schitterende Dralonstof in 3 kleuren gestreept 120 cm breed van 19.95 per meter per meter voor per meter Polyether matras SG40 soft, afgedekt met schapewol, 14 cm. dik. 80x190 90x190 90x200 120x190 179.00* 199.00* 229.00* 279.00* 130x190 140x190 140x200 299.00* 330.00* 359.00* grote maat, 60x70 cm. Trouwens, onze kussens zijn per 2 altijd voordeliger. interieurverzorging Dam 11,3111 bc Schiedam. Tei. 010-733735 's Maandags gesloten, koopavond geopend. Moquette Minder duur Katoenlook Gestreept Streep er door Marmer -i t Tapijt-karpetten-vinyl o.a. Desso - K V.T. - Louis de Poortere Bergoss Krommenie - D.W.L. Bonaparte Parade - Hatema enz. Gordijnstoffen Egger Unland - Sonneflor enz. Dekbedden - Dekens Dons - Wol Synthetisch o.a. Zaalberg Sole Mio Matrassen Binnenvering Polyether - Schuimrubber o.a.: Ubica - Drakacel - Pirelli Vertikale en horizontale jalouzieën Rolgordijnen o.a. Luxaflex - Sunway - Verosol Enorm magazijn veel voorradig. 800 mJ woningtextiel overzichtelijk gepresenteerd. Bettoweg 17 - Schiedam (Spaansepolder) Tel. 010 37 49 44 Openingstijden: di. t/m za. van 9.00 uur tot 17.00 uur 79.00 4, v 19.95 per stuk22.90 per 2 stuks42.50 Laten we het maar rustig zeggen: als we het over vaste vloerbedekking heb ben, zijn en schijnen we nog lang niet 'uit- -geberberd'. Die vele rollen in even zoveel zaken laten zien, dat berber in alle mogelijke kwaliteiten, dus prijzen, van zeer kompakt af tot de grootste nop toe, zijn positie als koploper nog (lang?) niet heeft opgegeven. Er zitten dan ook ka merbrede 'dijken' van tapijt tussen, dus is die interesse zeker ver klaarbaar. Nog steeds berber- -minded, maar toch een beetje een andere kant uitgedacht? Wat denkt u dan van berber in (zeer accpta- bele!) kleuren en dat in bouclé-uitvoering. Effen tinten zijn het, half wol, half synthe- •v/.-yv.' tisch in een rustige, zacht maisgele scha kering, we zagen een goed middengrijs en een blauwgrijze er tus sen. Wie het woord mo quette hoort denkt wellicht gelijk aan stijlmeubels en/of vroeger. Zij, die wél iets anders willen dan berber, durVen we toch rustig te wijzen op een geheel nieu we, antistatische, zwa re moquette. Zo'n kleed, waar je wel niet tot je enkels inzakt, Vinyl met een 'wolkje'. Vinyl - nog steeds in de wandeling novilon genoemd, maar er zijn méér goede merken! - is niet meer weg te denken uit het Hol landse huis. Van dit vloerbedek kingsfront kabelen we toch even door, dat men ook hier een blik achterom werpt. Even als dat in de meubel- sektor het geval was. Het linoleum van vroe ger met dat 'wolkje' er in, marmoleum heette het, is er nu in vinyl. Het soepel te verwer ken, kwalitatief goede vinyl (van Duroflor) heeft als vloer weinig pretenties, dringt zich dus niet op, is gemak kelijk in onderhoud én veerkrachtig. Dat 'wolkjes'-vinyl is er in twintig kleuren. maar dat wel allure heeft. Het is er in de betere kleuren, die ook - en nu komt het - uitste kend bij het moderne interieur passen. Zwart bijv. (en dat bij die wit- of grijze meu belhausse!), roomwit, een zacht resedagroen en een apart antiek rose zul len velen aanspreken. Prijsindruk: 345,- p.m. en naar bekend is de doorsnee breedte altijd vier meter. Iets minder duur, ook iets lager van pool, maar zeker het aan zien waard, is er nog een andere, ook ac ceptabele kwaliteit. „Zo kan iedereen dansen al is het niet altijd met de bruid" vond terecht 'Kijk op wonen's ingewijde vakinformateur, de heer N. P. van Els- land. Die moquette is bac teriën-dodend. Bij hoge polen wil er ui teraard wel eens wat vuil in het kleed zak ken en dan is zo'n ex tra eigenschap voor zo'n tapijt niet weg. Katoenen kleed op de vloer is al weer ja renlang een gegeven, waar velen eerst naar hebben uitgezien om vervolgens toe te pas sen. De goedkopere, vaak zo snel verschietende kwaliteiten, hebben Moquette, óók voor 't mo derne wonen. het moeten afleggen tegen de betere ka toenen, maar nog niet iedereen, die het wel aantrekkelijk of mooi vindt, gaat tot aan schaf over. Het alternatief kan een synthetisch tapijt zijn met een 'cotton- look'. Dus de positieve eigenschappend heb bend van de betere synthetische vezel, met toch het gezicht van katoen. Het kleurpalet biedt heel wat mogelijkheden Ook nog even getipt, dat het zogenaamde Amerikaanse tapijt, een hoge pool met, smalle, kort gescho ren streepjes en lijn tjes ertussen, waar door een speels en wat grillig effekt ont staat, weer 'terug' is. Enkele jaren geleden beloofde het sterk op te komen, met name voor het klassieke of eiken interieur, op het ogenblik wordt die draad letterlijk weer opgevat Een beetje geïnteres seerde heeft natuurlijk al lang die diagonale strepen gezien in vinyl, tapijt en gordijnen. Vaak wordt gesteld, dat het met name bij 't jonge wonen leuk is, maar veel meer leeftij den zijn er van ge charmeerd. Vooral nu men heel harmonieus de gordijnenstoffen bij de vloerbedekking in zo'n zelfde diagonaal kan kiezen blijkt dat duidelijk. Op die streep is een variatie gekomen door aan die diagonaal lo pende lijnen wat fanta- siestrepen in andere tinten toe te voegen. De kleuren blijven nog steeds vlug, die fantasie-diagonaal ziet er toch weer rede lijk anders uit. Fantasie op de aktuele diagonaal. Woonprimeurs en beursnieuws Kent de mode jaarlijks zijn twee seizoenen, bij wonen in zijn alge meenheid is daar niet met zo'n steeds terug kerend ritme sprake van. Toch blijft het opvallen hoezeer juist in deze sektor men toch steeds met nieuwe dingen, kleuren of ont werpen komt, die de belangstelling trekken of waard zijn. Vaak worden die novi teiten op beurzen ge presenteerd, interna tionaal, maar ook lan delijk, zoals een maand of wat geleden bijvoorbeeld op 'Bin nenhuis' in Rotterdam. Op de voorpagina van deze special leest u er al wat over. Er was nog meer nieuws. Ook op de on langs voor het eerst gehouden Interieur RAI 85. Daarom, net als in onze najaars woon krant, nu eveneens een kader met als uit gangspunt: 'van dit, van dat, van wonen wat'. Kijk en lees even mee als we de nieuwe 'love- seater' van Leolux la ten zien. Dit zitmeubelprogram ma Colibri, ontworpen door Jan Armgardt, brengt stoelen, die meegroeien met het aantal bezoekers. Door het 'uitklappen' aan weerszijden van de rugleuning, maakt men van een knusse Zelfs in Holland moeten en willen we de zon soms uit huis weren. Mogelijkheden genoeg. Slechts één voorbeeld is Jalouette van Luxaflex met (nieuw!) in de smalle lamellen nu piep kleine perforaties voor een transparant effekt. tweezitsbank ('love seat') een lekker zit tende 'drie-personer'. Ook in 't kleine kan een ontwerper groot zijn, zo denk je even bij het zien van handi ge bijzet-tafeltjes in vlugge kleuren. Zwart met geel bijvoorbeeld. Uit een (behoorlijk zware) metalen voet komt via een stang aan een bol een 'zwe vende' cirkel als bijzet- -geval. Zo'n ding kun je ook over de schoot Deze bijzettafel kreeg van de journalisten-jury. waar van ook Randstad-Edities deel uitmaakte, op 'Binnen huis' een eervolle vermel ding (Arco Winterswijk). schuiven - mits de hoogte klopt - en dan heb je een handig blad voor niet omvangrijke bezigheden. Of je koe le drink wel heel erg dicht onder handbe reik... Ook gezien daar: veel marmer! En dat niet voor de vloer, maar voornamelijk in de vorm van tafels. Loodzwaar, dat wel, mooi voor degenen, die van natuurlijke materialen houden en soms zo'n tafel 'aan durven'. Ze zijn er in klassieke wit/grijs gevlamde marmerkleuren, maar ook in beige tinten en (apart) zwart met de fossiel-tekeningen er nog in. Zowel voor eet-, sa- Ion-, en bijzettafels is marmer naar 't schijnt in opmars. Ook marmer voor een set bijzettafels. Gefotografeerd op de noviteitenshow de 'ioveseater', die aan weerszijden uitgeklapt een driepersoons zitbank wordt (Leolux). De niet meer zo 'piep- '-jongen onder u kun nen denken: dat heb ik meer gezien (wellicht zelfs vroeger gehad) maar toch zijn de 'val len' voor de ramen met gefestonneerde openingen er in, thans interieur-nieuws '85. Door die ringen in soms nostalgisch ge- desinneerde vitrages, haalt men de roe, waardoor die vallen mooi in plooien han gen. Deja brengt 't. Verder nog even ge wezen op de 'Jalouet- te'-collectie van de fabrikant van Luxaflex. Die smalle lamellen hebben nu piepkleine perforaties gekregen, waardoor deze zonwe ring in gesloten toe stand een trasparant effekt hebben. Ze zijn er met een il lustratiedessin, nieuw zijn ook spiegelglans en metallic in vele kleuren. Een val van broderie anglaise met (net als vroeger) een roe bovenin.

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 18