1250 EEN BEZOEK AAN EEN SLAAPVOORLICHTER KAN VEEL PIJNLIJKE MISVERSTANDEN VOORKOMEN. Oris OppCNS scVo£Ü BINNENKORT BIJ BEDDERIE: Deze komplete slaapkamer maakt enthousiasme wakker! VAN HEUSDEN'S slaapkomfort ullman slaapcomfort r primeur 1450.- heeft de matras die bij u past Kom er even bij Iggen NATUURLIJKER SLAPEN 0P| EEN POSEIDON AQUABED Hoogstraat 134-119-121 Schiedam Tel. 268732 w 'n Deken of sprei is best 'n goede voorlichting waard Zó modieus veelzijdig waren gordijnen nog nooit. Ged. Biarsloot 35 - Vlaardingen - Telefoon 343523 F.J. ELDERHORST Zomaar een bed kopen kunt u overal. Maar goede voorlichting over gezond slapen krijgt u niet bij de eerste de beste. Voor een verantwoord advies is veel inzicht, ervaring en vakkennis vereist. Alleen de bedden-speciaalzaak die aan al die eisen voldoet, mag toetreden tot de selecte groep Nederlandse Slaapvoorlichters. Dat zijn volledig onafhankelijke, zelfstandige specialisten, die het maar om één ding te doen is: uw persoonlijke slaapcomfort. Als u toe bent aan een nieuwe matras, een goed gevuld donsdekbed of een verstelbaar bed, moet u vóór u besluit echt even bij een Slaapvoorlichter binnenlopen. Hij geeft u een persoonlijk advies en kan u ook alle mogelijkheden laten zien. Zo voorkomt u pijnlijke misverstanden. Bij het advies van een Slaapvoorlichter kun je je gerust neerleggen Uw slaapvoorlichter Beddenspeciaalzaak - Slaapkamers - Slaapsystemen - Linnenshop. Hoogstraat 4648 Schiedam tel.: 010-268717 Naast de vele goede slaap systemen bij Bedderie Verwaijen vindt u binnenkort ook de originele Poseidon Aguabedden. Een primeur voor Schiedam e.o.l In de moderne slaapstudio kunt u ongedwongen en in alle rust proef liggen. Box- springslatten bodems, spiralen, schuimrubbermatrassen... en straks dus ook waterbedden. Graag tot ziens bij uw Bedderie specialist! BETER slapen Verstelbaar bedomdat het zo heerlijk komfortabel is. lp HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 MEI 1985 PAGINA 19- Als u op zoek bent naar kwaliteit op z'n mooist, nodigen wij u bij deze uit. Om bij ons te komen kennismaken met de nieuwe Hatéma gordijn- kollektie Trend '85. Verbaas u over de modieuse veelzijdigheid: van klassiek tot modern, van romantisch tot rustiek en exotisch. Verbaas u over de kleurenpracht, de kwaliteitsstoffen en de talloze verrassende dessins. En al die kwaliteit op z'n mooist is uiterst betaalbaar. Uw Hatéma Interieurspecialist WONINGINRICHTING Hof van Spaland 12 - Schiedam Tel. 010 - 70 10 91 gordijnen, kwaliteit op z'n mooist. Uw lengte, uw gewich:, uw leeftijd, zijn een aantal faktorei die bepalend zijn voor de juiste matnskeuze. In het Pullman assortimait vindt u alle mogelijkheden terug Met Ti Pullman macas op een Pullman bsxspring heeft uw dag geen aanloop nodig. Dekbedden Slaapbanken Dekbedhoezen Zitzakken Plaids Senioren ledikanten De ruimte Afstemmen Slaapvoorlichter Verstelbaar slaapvoorltchters' lichters 's maandags gesloten donderdags koopavond Zend mij gratis en vrijblijvend het Slaapvoorlichters magazine Naam: Ad res: Postcode: Plaats: Stuur deze bon als drukwerk aan: Chris Coppens Slaapcomfort, Hoogstraat 46-48, 3111 HJ Schiedam. j WATERBEDDEN! 16 Staanders zorgen voor optimale waterbeheersing. Geribbelde afdekking >r extra stevigheid B Hydraulische kussens voor ongestoord slaapcomfort welk and£/dan op steun over het hele lichaam gelijkmatige wordt u uitgerust wakker in de nsT'U-zich beter en matrassen rnedisch-kimic^h a zljn deze fjjjj k"n,SCh 0nderz°cht èn aanbevolen. druk°p<lehu«j aquamatras l*nen omhoog Hr IW* *ukvoorvn(e Wortel P"S5U"£ bedderie verwaijen LANGUIT slaapt u gezond. RECHTOP leunt u lekker voor ontbijt, tv of boek. En het voeteneind omhoog verlaagt en verjaagt de moeheid. Zo'n echte Auping-Komfortabel past ook in uw bestaand of nieuw te kopen bed. Een modern slaapgtbeuren met alles wat u maa wenst. Ledikant 140x200 Bijpassende schuifdeurkast, breed 181, hoog 222 en diep 66 cm: met spiegeldeur: Met het veranderen der tijden, veranderen de bedden mee. Dus ook de slaapkamers. De emancipatie, de vormen van samenwo nen, het ik-tijdperk... onbewust hebben ze toch hun invloed ge had op de keus van de slaapkamer. Was het pakweg nog geen kwart eeuw gele den maar een vreemde zaak als je voor een lits jumeaux koos wan neer je trouwde of je, aan een nieuw bed toe, de tweepersoons liet voor wat die was en 'ieder voor zich maar toch samen' je ter ruste begaf... ...daar kijkt tegen woordig niemand vreemd meer van op. „Zou er iets met dat huwelijk niet goed zijn" was vroeger de mompel als dat lits ju meaux ter sprake kwam. Nu weten we - mits we een beetje kranten, tijdschriften en andere informatiebronnen vol gen - dat een op het eigen lichaam, de bouw, het gewicht, het man of vrouw zijn, af gestemde 'basis' een gezonde zaak is. Daar slaap je goed op, je rust dus beter uit en staat er 's morgens re delijk fris weer naast. Dit generaliserend ge zegd, want over psy chische slaapstoornis sen en andere toestan den hebben we het even niet. Daar is deze woonspecial ook niet voor. Natuurlijk zijn en blij ven er mensen, die toch 't liefst een tweepersoonsbed pre feren. Daarbij kun nen we dan aanteke nen, dat men - mits er ruimte voor is - de royalere maat duide lijk laat prevaleren. Een meter zestig bij twee meter is al lang geen uitzondering meer, maar standaard, 180 x 200 zorgt hele maal voor vrijheid-blij heid en toch samen in dat ene bed. Hebben we het over een lits jumeaux, dan zijn velen bij hun keus soms zo eerlijk te zeggen, dat die twee aparte bedden toch zoiets als een 'wig' kunnen betekenen en dat kan men knap ongezellig vinden. Het antwoord is een zogenaamde 'partner matras'. Dat is een tweedelige, naadloze matras voor mensen, die ook al slapend nog helemaal bij elkaar willen horen. Het grote voordeel van twee matrassen in één ledikant is name lijk, dat die onder grond helemaal op de personen in kwestie kan worden afge stemd. Weegt meneer 80 kilo en de vrouw (of partner) aan zijn zij de 60 kilo, dan kan daar die matras bij worden gekozen. Daarnaast is een vrouw nu eenmaal an ders gebouwd dan een man, zeker als we bijvoorbeeld aan de heupen denken. Dan heb je gelijk al een verschil in ondersteu ning van bepaalde li chaamsdelen door die matras. Want wat voor de een een goe de, steungevende basis kan zijn, is voor een ander weer net iets te hard. Eén ding: dat slapen op een harde onder grond goed zou zijn, is ondertussen hele maal achterhaald. Al blijven er mensen, die denken zo gezond bezig te zijn. Aldus nog maar een klein stukje van de aan ons gegeven 'slaap- voorlichting' die we met genoegen onder gingen, want er was een ingewijde vak man aan het woord. Dat men voorts kan kiezen uit een aktieve of passieve lattenbo- dem, dan wel een spi raal en schuimrubber vaak ideaal is op bei der ondergrond, te niet alstublieft" kwam uit de grond van 's slaapvoorlichters hart, waar 'Kijk op wonen' zich oriënteer de. Ter sprake kwam het waterbed, waarop je, in diepe slaap ver zonken, schijnt te pit ten ais een vorst. Onze eerste reaktie: en als dat nou eens gaat lekken. Maar dat schijnt iedereen al tijd te zeggen en wie overtuigd is van de (prima) kwaliteiten van een goed water bed, waar de kinder ziekten al lang uit ver dwenen zijn, gaat dat lichtelijk de bekende keel uithangen. „Kom mee" zei onze informateur toepasse lijk „dan help ik u ge lijk even uit de droom." Wat we zagen was een soepele, meege vende 'zak' met een vinyl toplaag, afgedeki met een katoenen, met wol gevoerde on derlegger. Wat je niet ziet zijn de vloeistof gevul de kamers, die er bij voorbeeld in een lits jumeaux voor zorgen, dat zo'n tweeper soonsbed zich volko men aan het eigen li chaamsgewicht aan past. „Probeer het zelf maar" werden we uit genodigd en daar la- ondergrond voor 'te gendruk', bevalt de wat ouderen vaak uitstekend. Vast als een paal bo ven water staat, dat het in hoogte en als het even kan ook aan het voeteneinde ver stelbare bed het op het ogenblik voor ve len helemaal is. Dat het slapen op een goede ondergrond en dat verstelbare eveneens voor éénper soonstoepassingen geldt hoeven ey niet eens bij te schrijven. Maar iemand zou eens kunnen denken:'en ik-in-m'n-eentje-dan...' gen we, onze slaapad viseur en uw redaktie zo'n waterbed 'aan te voelen'. Dit uiteraard in alle eer en deugd. Eerlijk is eerlijk, het ligt heerlijk. Je zakt gewoon lekker en toch niet al te diep in zo'n matras weg, maar wordt toch com fortabel onder steund. Overal. Tot onze informateur zich omdraaide om enig toelichtend fol dermateriaal te pak ken en wij heel zach tjes, maar onmisken baar, een tikkie gin gen deinen. Nou kun je tegen je gastheer niet zeggen: „stil liggen" dus ver vat je zoiets in een vraag met: „daar word je toch wakker van als je slaapt". „Nee" klonk het vol overtuiging. „Er is geen matras, waarop je zo ontspannen, dus in diepe slaap ver zonken ligt, als op een waterbed. „En dat lekken dan" probeerden we nog een keer. „Goed als Jantje, mag ook Ma- rietje zijn, er met een schaar in staat te ste ken, kan er inder daad een lek ontstaan. Maar dan loopt je slaapkamer echt niet onder water. Dan verdwijnt dat vocht heel langzaam, maar zeker in de bak, waar in de matras ligt. Daarnaast geeft deze fabrikant (Poseidon) vijf jaar garantie op de gelaste naden, vroeger inderdaad wel eens het zwakke punt, nu helemaal niet meer, was hier de oprecht enthousiaste mening. 1.16 Staanders zorgen voor optimale waterbeheersing. 2. Geribbelde afdekking voor extra stevigheid. 3.8 Hydraulische kussens voor ongestoord slaapcomfort voor 2 kenen we dit keer ook nog maar eens op. Hiermee is nog maar één mogelijk aangege ven. De boxspring, binnenvering ma- op een eveneens veren voorziene De schuifdeuren in de slaapkamerkasten kunnen smaller.

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 19