Kon je het weer maar afkopen...":; Renova^nnei Verwarring over e de beruchte „oortjes" Ben Japonnen Pantalons 79/5 Rokken 6975 Blouses, 4975 T-shirts 3975 Polo's 2975 Woningdelers dune van onduidelijk beleid" Politie fcs/n 4 Raadslid niet eens met gang van zaken Kleine gids voor woningdelers snapt oude bekende 69.- Foto's nabestellen O KAMPEERSUPERMARKT 7000 Betaalbaar Wil Wight: donderdag 25 juli in zaal Irene met zijn kin dervoorstelling. Druppels Glenda Peters, de grote attraktie van het Jeugd land-openingsfeest. W.A.J.BLOOT huisarts van 8 juli t/m 26 juli GEEN PRAKTIJK Dr. P. v.d. Hoek J. J. van Bruggen Het Nieuwe Stadsblad Theater Amsterdam neemt 5 voorstellingen voor haar rekening. Profiteer van de grandioze aanbiedingen die wij voor u hebben. Nü is er nog volop keus. Modieuze Sportieve Zomerse korte mouw Glanskatoenen. Sportieve Ton Laros doet met Jeugdland mee met zijn Lachen is Okee-show. Het idool van veel jonge meisjes: Gerard Joling. Hij is aanwezig als Jeugdland van start gaat. Bart de Leede: inbreuk op de privacy. KAMPEERAANBIEDINGEN ONDER EEN DAK j HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 3 JULI 1985 PAGINA 3 J eugdland organiseren is koken voor vrienden SCHIEDAM Met een klap op de Kop van Jut opent Luub Hafkamp maandag 8 juli Jeugdland 1985. Meteen na die krachtsinspanning gaat op het stadserf de negende aflevering van dit jaarlijk se kinderspektakel van start, een feest dat drie weken zal duren en dat als vanouds in het teken staat van sport, spel, crea tiviteit en vermaak. Vijfentwintig medewerkers staan klaar om onder lei ding van Joop van Broekho ven en Riet Immerzeel de Sehiedamse jeugd een paar weekjes verantwoorde pret te bezorgen. Verantwoord, want zomaar wat aanknoei- en is er bij Jeugdland niet bij. De kinderen moeten er ook iets van kunnen opste ken. „Jeugdland organiseren, dat is zoiets als een etentje geven voor vrienden", zegt Van Broekhoven. „Je staat vooraf uren in de keuken. Terwijl wat je op tafel zet, zo verdwe nen is. En welke moeite je er voor hebt gedaan weet bijna niemand". op rekenen. We zijn niet bang voor een paar druppels water, maar iets van de programma moet er toch overeind kunnen blijven". Dat programma vermeldt naast de geijkte Jeugdland-in grediënten (creativiteit, film, spelcircuit, viswedstrijd en puzzeltocht) ook dit keer weer de nodige kindervoorstellin gen. Tussen het samenstellen van de dikke stapel draaiboeken door -alleen al voor de chauf feur die de spullen kriskras door de stad rijdt, van de ene standplaats naar de andere, is een tot op de minuut kloppend scenario nodig - ging op Buro Jeugdland de laatste weken de voornaamste zorg uit naar de weerberichten. Zat er al ver betering in de aanhoudende depressies? Niet echt, en de natte zomer doet Van Broek hoven verzuchten: „Eerlijk hoor, als ik 't weer kon afkopen, zou ik daar di- rekt vijfduizend piek voor over hebben. De organisatie brengt niet de meeste span ning met zich mee. Het is al tijd weer de vraag of het zon netje wil meewerken. Een paar dingen mogen er uit vallen, drie weken mooi weer, daar kun je nu eenmaal niet C. P. A. Kortekaas huisarts Swammerdamsingel 7b spreekuur van 8-8.30 uur en volgens afspraak. Geen praktijk van 4 juli t/m 24 juli. Waarneming voor spoedgevallen: H. Q. C. Klomp Juliana van Stolbergstraat 3 G. Pet Tuinlaan 38 P. van Santbrink J. van Zutphenstraat 2 Aanvragen voor huisbezoeken vóór 9.30 uur via boodschappendienst: 206611. Voor spoedgevallen en in het weekeinde belt u 206611. Waarneming: Schoolstraat 5 Telefoon 264244. Gevestigd per 1 april 1985 in opvolging van H. M. T. Raab-chirurg chirurg in associatie met: M. V. G. Kagie H. Kuiken A. A. Schaftenaar Spreekuren Schielandziekenhuis lokatie Stadhouderslaan: maandagochtend, donderdagmiddag, vrijdagochtend volgens afspraak. 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en dönderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tot donderdag 14.00 uur REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. I. Hovingh 1 Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 13-9-84 PERNIS/VLAARDIN- GEN/SCHIEDAM En kele weken geleden pu bliceerden wij in deze krant een artikelenreeks over de renovatie en de wijzigingen met betrek king tot de Beneluxtun- nel. Met name het onder werp „de oortjes gaan open" heeft, blijkens de reacties die bij politie en Rijkswaterstaat zijn binnen gekomen, nogai voor onduidelijkheid en verwarring gezorgd. In tegenstelling tot wat werd vermeld als zouden de oortjes voor het publiek worden opengesteld, moet gesteld worden dat alleen de lijndiensten van de ZWN-bussen gebruik zul len maken van de oortjes nadat deze daarvoor enige wijzigingen hebben onder gaan. Het zijn ook alleen deze bussen die via de aangepaste oortjes toegang tot de tunnel zullen krij gen. Voor het overige ver keer zijn de oortjes in de huidige planning niet van toepassing. Wel zal er voor de automobilisten een we- gaanpassing worden gere aliseerd die er voor zorgt dat de weggebruiker vanaf de Noordelijke Randweg rijdend in de richting van de tunnel, ter hoogte van het sportpark Vijfsluizen de weg kan verlaten voor de richting Vlaardingen Oost/Schiedam Zuidwest. Omgekeerd, komend van uit Vlaardingen Oost- /Schiedam Zuidwest kan het verkeer op de tegeno vergestelde weghelft in voegen in de richting van de Noordelijke Randweg. In geen geval kan de weg gebruiker dus via deze re constructie toegang tot de tunnel krijgen. Evenmin zal het mogelijk zijn om komend uit de tunnel van uit Hoogvliet naar Vlaar dingen en Schiedam uit te voegen. Rijkswaterstaat verwacht dat deze aanpas singen eind 1986 van kracht zullen worden. Een en ander blijft echten af hankelijk van de financië le middelen van de rijks overheid. SIotjubileert,Uprofiteeit NU VANAF 8975 NU VANAF 1 NU VANAF 1 NU VANAF NU VANAF NU Schiedam. Broersvest 33b Rotterdam. Korte Lijnbaan 15. Ook in Den Haag, Rijswijk, Zoetermeer, Wassenaar, Loosduinen, Hilversum en Zeist. modehuis 3 0 JAAR SLEUTEL TOT ELEGANCE Van de dertien evenementen die Jeugdland in diverse zalen in de stad op het podium brengt, neemt Theater Am sterdam er vijf voor zijn reke ning. Daaruit blijkt dat ook Jeugdland op de centjes moet letten. „Die jongens zijn goed en re delijk betaalbaar", verklaart Van Broekhoven. „En ze heb ben geen kapsones, ze verkle den zich desnoods in een toi let". Ondanks een budget van 66.000 gulden per jaar, moeten de organisatoren van Jeugd land veel improviseren. Zo is het elk jaar weer de vraag of een gewild onderdeel als het fietscrossen wel door kan gaan, omdat het materiaal ge leend moet worden. Dat leverde weer de gebruike lijke hoofdbrekens op, dit keer omdat de uit Rotterdam te be trekken fietsen en helmen bij een brand verloren waren ge gaan. De Batavus fabrieken uit Heerenveen hebben Jeugd land tenslotte uit de brand ge holpen. Jeugdland begint traditioneel met een grootse openingsdag achter het stadskantoor. Be langrijkste attrakties zijn dit jaar een talentenjacht (waar voor nog deelnemers worden gezocht) en een sound-mix en playback show. Te gast zijn de nationale kampioenen Glenda Peters en Gerard Joling. Het slotfeest (op vrijdag 26 juli) vindt weer plaats op het Excelsiorterrein in het Bea- trixpark. Inspiratie voor de aankleding deed Van Broek hoven op tijdens een reis naar China, en op het programma staan dan ook een draagstok- kenrace, een chinees spelcir cuit, een muurkrant en loem pia's. RSA Jeugdland besluit dezelfde middag met een kindervariété, gepresenteerd door Maitre Pierre, met een optreden van de zangeres Caroline. Het complete Jeugdland-pro gramma staat afgedrukt in onze krant van vrijdag aan staande. SCHIEDAM Over de uitvoering van de woning delers-maatregel bestaat in Schiedam grote ondui delijkheid. Terwijl de ge meente aan de ene kant zegt, de privacy van uit keringstrekkers te zullen beschermen, en hen mid delen aan de hand wil doen aan de maatregel te ontkomen, geeft zij dezelf de uitkeringstrekkers nauwelijks tijd van die middelen gebruik te ma ken. Dat zegt het gemeenteraadslid Bart de Leede (PPR/PSP). In schriftelijke vragen aan het college van b en w spreekt De Leede er zijn twijfel over uit of het wel zinvol is, langdurig te discussiëren over de wo- ningdelersmaatregel als de uit komst van die discussie niet in daden wordt omgezet. Deze discussie vond plaats op 10 juni in de raadscommissie voor onderwijs, cultuur en so ciale zaken. Besloten werd toen, dat de gegevens die de cliënten van de sociale dienst verstrekken, niet nader zou den worden onderzocht. De cliënten zouden uitdrukkelijk worden gewezen op de wette lijke mogelijkheden om aan de maatregel te ontkomen. De gemeente Schiedam zou daar toe over gaan omdat zij eerder (tevergeefs) bij het rijk had geprotesteerd tegen de maatregel, die bepaalde uitke ringstrekkers treft in hun in komen. Gezien deze houding, begrijpt De Leede niet waarom de Ge meentelijke Sociale Dienst zo'n haast maakte met het ver sturen van de verplichte vra genformulieren aan haar cliënten. Deze formulieren gingen samen met een brief en een toelichting op de bus nog voordat de Tweede Kamer be sloot, de woningdelersmaatre- gel door te voeren. Het formulier dient binnen één week te worden ingevuld. Volgens De Leede strookt dit niet met de „cliëntgerichte" aanpak die de gemeente zegt voor te staan. Het raadslid vindt het ook on gepast, uitkeringstrekkers te vragen naar het exacte inko men van inwonende kinderen en andere financiële gegevens. Hij ziet dat als een inbreuk op de privacy. De Leede wil dat de gemeente de direkteur van de GSD op draagt dat deze geen maatre- gelen mag nemen tegen cliën ten die het formulier niet tij dig invullen en terugsturen. Wie zich niet aan de termijn houdt, maakt kans automa tisch de woningdelersmaatre- gel opgelegd te krijgen. SCHIEDAM Per 1 juni is de zogenaamde voordeursregeling ingevoerd. Veel mensen, voor al (één-ouder)gezinnen met kinderen die zelf inkomsten hebben, worden door deze re geling gekort. Mensen die het met deze kor ting niet eens zijn, of vragen hebben over de hoogte van de korting of verdere informatie over deze regeling willen kun nen kontakt opnemen met: het Advokatenkollektief, Oranje straat 2, Schiedam, tel. 738988; het buro voor rechtshulp, Hoogstraat 198, Schiedam, tel. 737433; de sociaal raadsvrou wen, Broersveld 142, Schie dam, tel. 269957. Op de genoemde adressen is ook de veel besproken „Kleine gids voor de voordeurdeler" gratis verkrijgbaar. SCHIEDAM Willie, de inbreker die de politie al menigmaal vertwijfeld naar het hoofd heeft doen grij pen, is weer op pad. Dit weekeinde werd hij in het holst van de nacht betrapt in de Hema, met in zijn zakken enkele zojuist ge stolen horloges. Evenals bij vorige gelegen heden, slaagde Willie er bij zijn aanhouding in, zich te verwonden in zijn arm, zo dat hij vóór zijn overbren ging naar het politiebureau eerst naar het ziekenhuis moest voor enkele hechtin gen. Nadat wederom pro ces-verbaal tegen hem was opgemaakt, werd Wil lie op vrije voeten gesteld. Willie, 51 jaar, is een vaak, maar niet echt graag ge ziene gast op het bureau. Feitelijk weet de politie niet wat zij met hem aan moet. Willie is al verschei dene keren op basis van vrijwilligheid opgenomen in het psychiatrisch zieken huis St. Joris in Delft, maar zodra hij daaruit is ontsla gen, of een paar dagen verlof heeft, neemt hij zijn oude levenswandel weer op, dat wil zeggen: in- braakjes plegen. „Er komt geen einde aan", verzucht hoofdinspecteur Jan van Hoff, die ook geen oplossing meer ziet voor dit probleem. Vanwege Willies geestesgesteldheid wil justitie er niet toe over gaan, de man in een cel op te bergen. m.mi.'L'iL'iani.'.iJJ:H.mnn.»»i4-^ Dakluifel kan zowel aan de tent, vouwwagen of caravan, lengte van voor 3 mtr. 85.- 3.60 mtr. 105.- 4.20 mtr. 125.- 4.50 mtr. 145.- Verkrijgbaar in div. kleuren voor één prijs. Nu ook tentlui- fels vanaf 2 mtr. bij Vervat. Schuifluifels. Kan zowel links als rechts en tegen de wind in gedraaid worden. Verkrijgbaar in div. kleuren voor één prijs. Caravanlengte 3.00 mtr 4-2S-1" 110.- 3.60 mtr 130.- 4.20 mtr. 405^" 150.- 4.50 mtr. J89T 170.- 5.00 mtr. -309"^ 190.- Caravan raamluifel op frame Universeel, 175 cm breed, kleur: groen. Corap 3 stokken^ Nieuw...nu ook met een solide klembevestiging aan handgrepen In div kleuren Binnententen formaat 130x200 of 200x200 vanaf Toilettent (om- kleedtent) hxbxd: 190/170x 100x75cm nta O Voortent 'Populair' Prima voor tent geheel gemaakt van 280gr. naa katoen. 2.10 diep r.entrum Past op iedere caravan Stadionweg 31 - R'dam - 010/321455 *Geldig van 4 t/m 15 juli Op vri|dag koopavond s<maandags geopend v a 9.00 uur Een foto gezien in dit blad die u best zou willen heb ben? Voor f 9,95 kan die foto de uwe worden. Voor het nabestellen van die foto (formaat 18x24 cm) knipt u de bewuste foto uit dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto ver scheen en stuurt uw be stelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar Fotodienst Randstad-Edities, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk. Tevens een ingevulde (be drag en handtekening) be taalcheque of girobetaal kaart die bij de verzending van de bestelling pas van uw saldo wordt afgeschre ven. Opdrachten waarbij geen betaalcheque of girobe taalkaart is ingesloten, kunnen niet in behandeling worden genomen. Na ongeveer vier weken kunt u de bestelde foto's (portovrij en met uw kran teknipsel) thuis verwach ten. Op deze manier verkregen foto's mogen niet voor pu- blikatie worden gebruikt. Telefonische verzoeken kunnen niet in behandeling worden genomen, maar uw schriftelijke opgave kunt u wel afgeven op één vafi onze kantoren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 3