Nieuwe A y Woningcorporatie komt met compromis Lijn 4 terug, lijn 8 verdwenen mm „Wij gaan door" De Schiedamsedijk Zou ik niet weten... RANDSTAD EDITIES IN KRANT 'K mk. Radio Rijnmond Geld voor bovengrondse schoonmaak Bijker Automobilist veroorzaakt ravage DIJKSHOORN I Jamin aan Nolenslaan vernieuwd Expositie in Schieland Omstreden stoplicht bijgesteld kwaliteit &kreativiteit VOOR ALLE SOORTEN KONTAKTLENZEN f65,- lllllllllllllllllllllllllllllll Recreatie voor de thuisblijver Zuid weer op jeugdkamp Gratis vakantie voor winkelier BLIK op en in de ROVER 200-serie IS Ook STEVIE WONDER is present tijdens 15 UUR TV SCHIEDAM De reno vatie derde fase in Schie dam Oost gaat toch door. Bewoners, gemeente en de woningcorporatie SSSW (eigenaar van de 135 panden) hebben na maandenlang rekenwerk alsnog toestemming van Den Haag gekregen de huizen in de Van Leeu wenhoekstraat e.o. op te knappen. Bijbetalen p Op Schiedams grondgebied ontmoeten de wethouders Posthoorn (Schiedam) en Laan (Rotterdam) elkaar bij de intocht van lijn 4. SCHIEDAM De ope ning van de vernieuwde trambaan op de Nieuwe Binnenweg is voor Schie dam niet zonder gevolgen gebleven. Rotterdam mag dan feest vieren om de te rugkomst van de lijnen 4 en 8 op haar bekende winkelstraat, in Schiedam is lang niet iedereen ge lukkig met de wijzigingen in het lijnennet van de RET die er op neerkomen dat de trams met het nummer 8 van de Schie- damse rails verdwenen zijn. UDA.N.V.C. Gezellig Kom maar T.V. DEFEKT? RADIO ABA W. P. Rook won de Shell-straatnamenwedstrijd en mag in ruil voor zijn inzending vijf keer gratis tanken. EEN KOMBINATIE VAN 40 LOKALE HUIS-AAN- HUISBLADEN IN ZUID HOLLAND MET EEN WEKELIJKSE TOTAAL OPLAGE VAN RUIM 1,2 MILJOEN EXEMPLAREN VRIJDAG 12 JULI 1985 - NR. 55 OPLAGE 38.845, 37e JAARGANG AA Sobere renovatie in Oost iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii lllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllillllllllllllll Het compromis behelst dat er 82 woningen worden gere noveerd, terwijl er 45 voor de duur van maximaal 15 jaar in stand worden gehou den. Acht huizen komen door samenvoeging of door dat zij worden gebruikt als winkel of berging, te verval len. Uit een serie varianten die het projektteam tussen april en juli opstelde, werd tenslotte gekozen voor een renovatie waarbij de indeling van de woningen zo goed als ongewij zigd blijft. Dat betekent dat de meeste kozijnen en muren, als dat maar enigszins kan, blijven staan, ook al is dit niet altijd de fraaiste oplossing. De bewo ners kunnen wel rekenen op een nieuwe keuken, een dou che en nieuwe plafonds. Niet zeker is of uit het (krap pe) budget ook een cv-installa- tie en een schuur bekostigd kunnen worden. De SSSW be kijkt nog in hoeverre de bewo ners zelf mogen meehelpen aan de uitvoering. Dit kan de kosten drukken. De gehele renovatie staat in het teken van de versobering. Het plan team wil de oorspron kelijke bestekken wel zeer kritisch bekijken, maar ook weer niet zodanig dat het een renovatie met lapmiddelen wordt. Dat zou ook een onverkoopba re zaak zijn, gezien de huur verhoging die de bewoners na de opknapbeurt (126 gulden per maand) te wachten staat. 45 huizen vallen buiten het re novatiebestek. Voor die wo ningen is een regeling getrof fen die er op neer komt dat zij aan de buitenzijde worden op geknapt: gevels, goten, daken en schoorstenen worden gere pareerd of vernieuwd. Hetzelf de geldt voor de kozijnen, de vloeren en de balkons. Binnenshuis worden zaken aangepakt als de elektrische bedrading en de afvoer. Bewo ners kunnen extra voorzienin gen als een nieuw keukenblok of een douche aanvragen, maar moeten daarvoor dan wel bijbetalen. Na deze behan deling moeten de panden vol gens de SSSW nog zo'n jaar of vijftien mee kunnen. Volgens de woningcorporatie zijn alle betrokkenen met dit sobere plan akkoord gegaan. Feitelijk was er ook geen an dere keus, gezien de halsstarri ge weigering van „Den Haag" om 85.000 gulden per pand - het oorspronkelijk begrote be drag - uit te trekken. Door het zeer besliste „nee" van de Pro vinciale Dienst Volkshuisves ting raakte de renovatie half april dit jaar in het slop. Na de vakantie wil de SSSW een informatieavond in Oost beleggen om de bewoners van de laatste ontwikkelin gen op de hoogte te brengen. Uiterlijk 1 oktober moet het plan voor de 135 in Den Haag zijn ingediend. b.v. bloemsierkunst Rotterdamsedijk445,Tel: 260155* Hof van Spalorid 56, Tel.: 71 40 11 Stationsplein (ingang Station). Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u en zondags tot 8 u. RIJNMOND Het Openbaar Lichaam Rijnmond wil 85.000 gulden uittrekken voor een bovengrondse schoonmaak van het Bijkerterrein in Schie dam. Bij dit voormalig galvaniseer- bedrijf aan de Bettoweg in de 's Gravelandsepolder is nog een hoeveelheid chemische stoffen te vinden die schade lijk zijn voor het milieu. Rijn mond wil het gif na de zomer vakantie opruimen. De sanering van de bodem on der het bedrijf komt later aan de orde. Die zal overigens aan merkelijk duurder uitvallen dan de bovengrondse schoon maak. In augustus zal de Rijnmond- raad ook beslissen over het „meetprogramma carcinoge stoffen", een onderzoek dat de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond in '86 en '87 gaat uitvoeren naar de aanwezig heid van kankerverwekkende stoffen in de lucht. Voor dit meetprogramma wil Rijnmond 337.000 reserveren. SCHIEDAM Om drie uur woensdagnacht heeft een 20- jarige automobilist uit Schie dam een ravage veroorzaakt op de rotonde bij Over de Ves ten. In plaats van rechtsaf te slaan naar de Nieuwe Haven, reed de jongeman rechtdoor. Hij botste op de stoep en nam in zijn vaart verschillende ob stakels mee, waarbij zijn auto zwaar werd beschadigd. De bestuurder hield geen let sel aan het ongeluk over. Vol gens de politie had de jonge man te veel gedronken. In een woning aan de Burg. van Haarenlaan is deze week ingebroken terwijl de bewo ners op vakantie waren. Buren waarschuwden de politie toen zij zagen dat de voordeur was opengebroken. Winkeliers wachten gespannen op lijn 1 Dat lijn 4 weer terug is in Schiedam, vinden veel gebrui kers van het openbaar vervoer niet meer dan een troostprijs. De 4 doet doorgaans niet later dan tot 6 uur 's avonds Schie Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 I Konfrishojk - Maassluis Telefcw> (01899) 190 3® dam aan en op de zaterdagen vertrekt de laatste zelfs al om vijf uur 's avonds. Enkel op de koopavonden (donderdag en vrijdag) eindigt de dienstrege ling om negen uur. Deze verbinding met Schie dam kost de RET tussen de 5 en 700.000 gulden; met het in korten van lijn 8 (voortaan en kel nog als „promotietram" te vinden tussen de Blaak en het Heemraadsplein) is een bedrag van 1 a 2 miljoen gulden ge moeid. Toch is lijn 4 in Schiedam met enig feestelijk vertoon binnen gehaald. Op de grens van Schiedam en Rotterdam ver welkomde wethouder Jan Laan (verkeer en vervoer) woensdagmiddag zijn collega Herman Posthoorn en een de legatie middenstanders om de officiële intocht mee te maken. Een kort ritje, dat eindigde op de keerlus bij het stadskan toor. Deze jongste wijziging in het vervoernet heeft bij de Schie- damse winkeliers opnieuw speculaties opgeroepen over het effekt van de toekomstige trambaan tussen Woudhoek en (via de Schiedamse binnen stad) Rotterdam-Centrum. Deze verbinding, onderhouden door lijn 1, wordt op 5 septem ber in gebruik genomen. De oude vrees dat'het Schie damse publiek niet in de eigen maar zich snel en comfortabel naar het Rotterdamse (winkel centrum zal laten vervoeren, is onder de Schiedamse mid denstanders nog levensgroot aanwezig. „Moeilijk te voorspellen hoe een en ander zal uitpakken, maar wij hebben natuurlijk wel het grote nadeel dat aan onze Hoogstraat geen Bijen korf en V en D staan", zegt Chris Coppens, die vindt dat de Schiedamse ondernemers er alles aan zullen moeten doen om de loop in hun win kels te houden. „Waar wij het van moeten hebben, dat is de gezelligheid. En van de juiste houding tegenover de klant. Betere serviceverlening, goede bediening". Aan dat laatste schort het hier en daar toch al, meent Cop- peps' collega Dick Overdijk: „Er zijn hier te veel winkeliers die achter de toonbank staan met de gedachte, jongens kom maar op. Ze zijn niet bereid wat aktiever te worden. En dat zal toch moeten, willen ze hun publiek vasthouden. We zullen ons met ons allen moe ten beraden over stappen om die stemming te veranderen". Overigens vindt Coppens het te vroeg om te zeggen dat Schiedam schade zal onder vinden van de nieuwe tram verbinding. „Dat ding rijdt twee kanten uit. Het kan ook zijn dat er straks meer Rotter dammers over onze Hoogstraat lopen". Rotterdammers zijn uiter aard van harte welkom in de binnenstad. Tenzij zij be horen tot de criminele clan, die hier elke donderdag avond „proletaries" winkelt. Volgens de politie, die voor de winkeliers al verschillen de lezingen over het voorko men van misdrijven heeft gehouden, kwamen vrijwel alle gesnapte Rotterdamse winkeldieven per tram naar Schiedam. Wij helpen direktlll Videospecielisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting Kwaliteits- brillen voor slechts DDI! I Ckl van horen en DnlLLL.ll zien de hevle Schiedam. St liduinastraat 1. tel 010-21 71.«9 ROTTERDAM „Het opheffen van het Open baar Lichaam Rijnmond betekent niet dat Radio Rijnmond ook gaat ver dwijnen. Wij gaan ge woon door", zo reageert hoofdredacteur van Ra dio Rijnmond Nico Haasbroek op misver standen die gerezen zijn over de gevolgen van het opheffen van het open baar lichaam per 1 janu ari 1986. Het uitzendge bied van de regionale omroep valt samen met het gebied van Openbaar Lichaam Rijnmond en de naam is ook gelijk, maar het voortbestaan van de omroep is niet ge koppeld aan dat van het openbaar lichaam. Met de financiering zal wel het een en ander gaan veranderen: daar gaat de provincie een rol in spelen. Het uitzendge- bied word mogelijker wijs ook groter*. Nico Haasbroek verwacht dat er in Zuid-Holland twee regionale omroepen zul len komen en dat Radio Rijnmond in de toe komst ook de Zeeuwse eilanden en de zogeheten „drecht-steden" bij het uitzendgebied krijgt. SCHIEDAM Schiedam heeft veel onvindbare straten. Soms omdat de straat is opge heven en enkel nog voortbe- staat in het geheugen van de wat oudere stadgenoot, soms omdat het straatnaambord ont breekt, soms omdat er wel een straatnaam is, maar geen bij behorende bebouwing. Vaak is het puzzelen, en lang niet al tijd brengt een plattegrond of straatnamengids uitkomst. Maar wat is nu de meest on vindbare straat? Om dat uit te vinden organisaeerde de Shell in samenwerking met Rand stad Edities een wedstrijd voor de inwoners van Schiedam. Een stapel briefkaarten was het gevolg, met als opvallende uitkomst dat veel deelnemers hun eigen straat als de meest onvindbare betitelen („De toe gang tot deze straat lijkt op een scheur in de muur", wordt er bijvoorbeeld heel treffend opgemerkt over het Laurens Costerhofje). De jury die uit deze en soort gelijke bloemrijke bewoordin gen de meest onvindbare straat moest kiezen, had het er niet gemakkelijk mee. De jury bestond uit: Ben Ja cobs, pompbediende bij het Shell benzinestation van gara ge Kalfsbeek aan de Nieuwe Haven; Piet Verheugd, verte genwoordiger bij Het Nieuwe Stadsblad, en Peter de Lange, redakteur van hetzelfde blad. Beroepshalve zijn alle juryle den van het Schiedamse stra tenplan redelijk op de hoogte, maar voor alle zekerheid wer den haar bevindingen eerst gecontroleerd bij de gemeente Schiedam (die over lijsten van alle bestaande straten be schikt) en bij Eurotax, waar men zo mogelijk nog beter weet hoe Schiedam topogra fisch in elkaar zit. Merkwaardigerwijs kwam als meest onvindbare straat uit de bus: de Schiedamsedijk. Merk waardig omdat daarin de naam van de stad te vipden is, merkwaardig ook omdat de dijk als weg parallel loopt aan de Poldervaart, en niet zoals de naam suggereert, in de richting van Schiedam loopt. De Schiedamseweg weet ie dereen te vinden, de Schie damsedijk niet. Terwijl er wel degelijk mensen wonen, zoals de beheerder van het vogela siel (de babbersmolen op het volkstuincomplex Vijfsluizen). Met deze inzending werd W. P. Rook winnaar van de Shell- wedstrijd. Hij mag bij garage Kalfsbeek vijf keer gratis tan ken. De overige hoofdprijswinnaars zijn mevrouw Van Aster (Smetanalaan) tweede prijs; J. v.d. Steen (Glazenierstraat) derde prijs. Een 80.000 straatnamenboek van de Shell wonnen: M. v. Katwijk, Lisztplein; H. Smits, Burg. Knappertlaan; G. M. Braad Dielissen, Vlaardinger- dijk; B. Quist, Vlaardingerdijk; T. Tieken Thijssen, Gedempte Baansloot; Winny Huizing, Dr. Noletstraat en de heer Baas uit de J. Vermeerstraat. Over de uitslag van de wedstrijd kan niet worden gecorrespondeerd. SCHIEDAM De vernieu wing van de Jaminwinkel aan de Mgr. Nolenslaan te Schie dam en de uitbreiding van het assortiment vormen een groot succes. De Jaminwinkel is in luttele tijd voorzien van een frisse, strak ogende pui. Het heldere interieur en een gewij zigde opstelling van de vele honderden lekkernijen geven in een oogwenk een goed overzicht van het assortiment. Met name de broodafdeling neemt voortaan een belangrij ke plaats in. Het accent komt te liggen op Hollandse en Franse ovenspecialiteiten. Een andere aantrekkelijk ogende assortimentsuitbreiding wordt gevormd door een „help-u- zelf" meubel met 40 soorten drop en snoep. Speciaal voor kinderen is er een programma van honderd lekkernijen samengesteld. En natuurlijk zullen gedurende de zomermaanden de 50 soorten verpakt ijs en handijs, waaron der nog steeds het „waterijsje van een kwartje" en de „dub- beldikjes" alle aandacht krij gen. SCHIEDAM In de Schie land galerie exposeren tot en met 31 augustus drie kunste naars. Er wordt werk getoond van Peter Halmos (batik schil derijen), Hennie Waalwijk en Ruud Bergkotte (beiden ge- bruikskeramiek). De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen. De galerie is gevestigd in het Schielandzie- kenhuis, ingang Stadhouders laan. Openingsuren elke dag van negen uur 's ochtends tot acht uur 's avonds. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimmiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiimiiii wmtm Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 1