Nieuwe JU? Brandweervereniging bestaat 75 jaar Ravage op rijksweg 20 politie zoekt getuigen Spaarbank tikt SG op de vingers Vissen met Jeugdland m RANDSTAD EDITIES IN KRANT vjr^r Diefstal uit kantongerecht mm m Visueel gehandicapten achter hun radio vandaan Autoradio bij dieven in trek Overweg beter beveiligd Schiedam Roeit Stadsblad tf"V> DJ-60-TN r-Jtm Medisch kleuter dagverblijf voor de regio Zondag afdelingsvoetbal krijgt hoofdklasse WOENSDAG 17 JULI 1985 - NR. 56 OPLAGE 38.845, 37e JAARGANG *x»uatiu^ I ww wvw Voor de Beneluxtunnel staan dagelijks lange files. Een tweede tunnel moet in de toekomst die overlast wegnemen. SCHIEDAM- /VL AARDINGEN Het bedrijfsleven uit de regio Rotterdam en Botlek geeft, als er een tweede oeverver binding onder de Nieuwe Waterweg komt, de voorkeur aan de Blankenburg tunnel boven een Tweede Beneluxtun nel. Een tunnel tus sen Vlaardingen en Maassluis is econo misch aantrekkelijker dan één pal naast de huidige Beneluxtun nel. De Rotterdamse Kamer van Koophandel en de Werkgroep Oeverbelan- gen Europoort/Botlekge- bied hebben dit laten we ten in een reaktie op de Projektnota Oeververbin ding ten westen van Rot terdam, van Rijkswater staat. Veerpont Politie rappor! SCHIEDAM De Schie damse Brandweerlieden vereniging V.Z.O.D. (Vriendschap zij Ons Doel) welke is opgericht op 4 juli 1910 bestaat in 1985 75 jaar. Wij gaan met vakantie van vrijdag 19 juli t/m 4 augustus Veringmeier Tandtechniek Nieuwe Haven 131 - Schiedam W' EEN KOMBINATIE VAN 40 LOKALE HUIS-AAN- HUISBLADENJN ZUID HOLLAND MET EEN WEKELIJKSE TOTAAL OPLAGE VAN RUIM 1,2 MILJOEN EXEMPLAREN Veel zin om te bijten hadden de vissen niet. Maar het mooie weer zorgde aan de waterkant voor opgeruimde gezichten. Bedrijven kiezen voor Blankenburgtunnel Bij de aanleg van een tweede oeververbinding, nodig om de vaak door files verstopte Be neluxtunnel te ontlasten, moei de overheid rekening houder met de belangen van de petro chemische industrie in het Eu ropoort/Botlek gebied, vindl de Kamer van Koophandel. Als „bijkomend'' economisch voordeel berekent de Kamer een besparing op de transport kosten yan minstens 40 mil joen gulden per jaar. De Werkgroep Oeverbelangen is het zelfde oordeel toege daan, maar wijst er bovendien op dat de huidige „ruit rond Rotterdam" vanuit militair op zicht nogal kwetsbaar is. Het Rotterdamse industrie- en havengebied is van grote stra tegische waarde, en bereik baarheid middels meer dan een toegangsweg is van groot belang. De Chefstaf van de Nederlandse Landmacht heeft daar ook al op gewezen. In de nota van Rijkswaterstaat wordt vooral gelet op de ge volgen voor het milieu die de aanleg van een tweede tunnel heeft. In dat opzicht scoort de Tweede Beneluxtunnel beter dan de Blankenburgtunnel. die in het recreatiegebied Lic- kebaert is geprojecteerd. De KvK en de Werkgroep Oeverbelangen zijn echter van mening dat de effekten voor de industrie en het transport belangrijker zijn dan die voor het milieu. Om natuur en landschap te sparen kan Rijkswaterstaat bij de aanleg bepaalde maatrege len nemen, zoals verleniging van de tunnelbak, een goede keuze van het tracé en inpas sing in de landelijke omge ving. De extra kosten die dit met zich meebrengt, betalen zich zelf op den duur terug omdat de Blankenburgtunnel hoe dan ook goedkoper is dan een Tweede Beneluxtunnel. Als het ministerie de voorkeur van het regionale bedrijfsle ven deelt, kan dit gevolgen hebben voor het veer Rozen burgMaassluis, en wellicht ook voor de fietspont tussen Vlaardingen en Pernis. Beide veren zullen de concur rentie met de nieuwe tunnel niet lang volhouden, want de Blankenburgtunnel zal behal ve voor het autoverkeer ook bestemd zijn voor de fietser. SCHIEDAM Op aanbeve ling van de Schiedamse politie is dit weekeinde een 36-jarige man opgenomen in het psychi atrisch ziekenhuis St. Joris in Delft. De man, die wel vaker in een inrichting verbleef, had vrijdag de gordijnen van zijn woning aan de Schaperlaan in brand gestoken. De PTT heeft een schadepost van 13.000 gulden opgelopen na een inbraak in een bestel auto van het staatsbedrijf. De auto stond geparkeerd aan de Groenelaan. Onbekenden ver nielden een ruitje in de achter deur en stalen een grote partij zwakstroomapparatuur. Tussen mei en juni is bij stuk jes en beetjes zo'n 50 kilo lood verdwenen van het dak van automobielbedrijf Baris aan de Van Deventerstraat. Dat het metaal geleidelijk aan werd gestolen, merkte het bedrijf pas toen zich op allerlei plaat sen onverklaarbare vochtvor- rtiing voordeed. Door de lek kage ontstond voor ongeveer 20.000 gulden schade aan wan den en vloerbedekking. Een 51-jarige vrouw is op de Burg. Knappertlaan door twee jongens beroofd van haar tas. In de tas zat voor ongeveer honderd gulden aan kontant geld. Bij de overval raakte de vrouw ook haar fototoestel kwijt. Haar overvallers, beiden onge veer 20 jaar oud, reden op een bromfiets en probeerden in het voorbijgaan de tas van de fietsende vrouw uit het mand je van de bagagedrager te gris sen. Toen dit niet lukte hiel den zij de vrouw staande. Na een korte schermutseling wis ten ze alsnog hun buit te be machtigen. SCHIEDAM Bij een brutale diefstal in het Kantongerecht aan de Lange Haven is een kostbaar schilderij verdwenen. Het doek, een duinlandschap van Willem de Zwart, werd ontvreemd tussen 1 en 15 juli. Het is ongeveer 10.000 gulden waard. Het schilderij hing in een ruimte die voor iedereen toe gankelijk is. Vermoedelijk heeft een bezoeker het doek gewoon onder de arm geno men. De vereniging, ontstaan en op gericht door de toen nog alleen maar uit vrijwilligers bestaan de brandweer had tot doel het bevorderen van de onderlinge band, het organiseren van ex cursies, festiviteiten en het aanschaffen van b.v. water dichte kleding, gezien het feit dat in die dagen de brandweer nog in een amateuristisch sta dium verkeerde en er weinig materiaal voorhanden was. Wat dat betreft is er wel het een en ander veranderd bij de brandweer van vandaag, maar de personeelsvereniging heeft nog steeds hetzelfde doel en organiseert voor de leden (100 man) allerlei bijeenkomsten en sport en spel evenementen. Vanwege het 75-jarig bestaan van V.Z.O.D. en om aan dit feit ruchtbaarheid te geven, wordt op zaterdag 20 juli een fietspuzzeltocht georganiseerd waar iedereen aan mee kan doen. De start is om 13.30 uur vanaf de brandweerkazerne aan de Breestraat, waar ook de finish zal zijn. De duur van de tocht is onge veer 2 uur. Hij voert langs de mooie plekjes van Schiedam. Ook zullen er vragen gesteld worden over de brandweer en over enkele plaatsen waar de deelnemers langs fietsen, zodat de tocht ook nog leerzaam ge noemd kan worden. Deelname kost 1 gulden per persoon. Men kan zich in schrijven voor deze fietspuz zeltocht door op een briefje naam en het aantal deelne mende personen te schrijven en dit voor vrijdag 19 juli 20.00 uur in de brievenbus van de brandweerkazerne te depone ren. SCHIEDAM De polith van Schiedam is op zoek naar de vrachtwagen en zijn bestuurder die maandag avond rond half zes betrok ken was bij een verkeerson geluk op rijksweg 20. Bij dit ongeluk raakten drie perso nenauto's zwaar beschadigd, liepen diverse automobilis ten lichte verwondingen op en ontstond een file die tot in Rotterdam reikte. De vrachtauto is na het onge luk doorgereden, volgens de politie mogelijk omdat de chauffeur niet gemerkt heeft wat zich achter zijn rug af speelde. Mede door toedoen van deze truck - een blauwe Mercedes met een groen containerchas- sis zonder lading - ontstond bij een inhaalmanoeuvre een enorme ravage op rijksweg 20 ter hoogte van het spoorweg- viadukt. De vrachtauto reed op dat mo ment in de middelste rijstrook. Een personenauto die rechts wilde passeren werd door de plotseling eveneens naar rechts uitwijkende vrachtwa gen tegen de vangrail gedrukt, en kwam in botsing met een tweede personenauto, die vrij wel direkt een derde auto raakte. Na de botsing duurde het ge ruime tijd voordat de weg weer berijdbaar was. Het kost» te een takelwagen nogal wat moeite de drie wrakken weg te slepen, terwijl de brandweer enige tijd nodig had, het weg dek schoon te spuiten. Wie nadere bijzonderheden weet over de vrachtauto, wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met de Schie damse politie, telefoon 260760. SCHIEDAM De Bondsspaarbank Schie dam vindt dat haar goe de naam als sponsor van culturele evenementen te grabbel is gegooid door de Schiedamse Gemeen schap. Zelfs bij het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam heeft de bank bezwaar aange tekend tegen een publi catie in het blad „SG Last? Post", het orgaan van de Schiedamse Ge- meènschap. In dit blad zet de organi satie van „Orkestrale '85", het gezamenlijk op treden van enkele har monieorkesten in sport hal Margriet in april dit jaar, uiteen hoe er een te kort op de begroting ont stond. Voor dat tekort zou voornamelijk de Bonds spaarbank verantwoor delijk zijn, omdat die bank zich niet hield aan afspraken over een bij drage van 500 gulden, al dus het blad. De bank zou haar geld teruggeëist hebben toen de publiciteit voor Orke- strale'85 te wensen over liet en ook de naam van de Bondsspaarbank in verband met het evene ment niet goed uit de verf kwam. Spaarbankdirekteur Van de Geest vindt dit een onjuiste voorstelling SCHIEDAM Langs een zo novergoten Poldervaart gooi den afgelopen zaterdagmiddag ruim veertig kinderen lijn en dobber uit voor de jaarlijkse viswedstrijd van Jeugdland. Door het warme weer viel de vangst danig tegen maar in het koesterende zonnetje wis ten de deelnemers - en de vele belangstellenden - zich aan de waterkant uitstekend te ver maken. Sjoert Visser (zo'n naam ver plicht tot winnen) in de leef tijd tot en met tien jaar, en Rob de Bakker in de groep tot en met vijftien jaar kregen na afloop van het visfestijn een fraaie beker. Jeugdlandcoördi nator Joop van Broekhoven reikte behalve de bekers ook (5e prijzen uit. In de groep van Sjoert (die 51 cm. vis wist te verschalken) gingen de overige prijzen naar Martijn Bravenboer (45 cm.) en Sander Jongepier (36 cm.) De leeftijdgenootjes van Rob (winnaar met 309 cm) die met de tweede en derde prijs gin gen strijken waren Jaap Poot 180 cm. en Boudewijn Kaptein 120 cm). ~Vf J- VN - r van zaken. Volgens hem was het de organisatie van „Orkestrale" die in gebreke bleef, door niet zoals afgesproken eerst een begroting in te leve ren. Wel kwam er daags voor het muzikale gebeuren zou plaats vinden ie mand langs om vijfhon derd gulden te halen. De bank weigerde, omdat zij niet kon schatten hoe veel reklame er tegen over deze bijdrage zou komen te staan. Van de Geest heeft de SG gevraagd, een en an der te rectificeren in het volgende nummer van „SG Last? Post". Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 1