Politie machteloos tegen golf diefstallen 2® V BELOOFD: Overweg bij Kethel beter beveiligd j. lllSjpOnlnJg in Goudsbloem ..CPA is hard aan ver jonging toe" Waar zullen we heen gaan met va kantie? 1 Wordt fitness-ball j 1 ook hier j een nieuwe rage? Gospelconcert in Havenkerk C Spaart groen en bloemen ORANJE TE HUP SCHIEDAM Het aantal inbraken in auto's neemt hand over hand toe. In het eerste half jaar van 1985 deden 332 Schie dammers bij de poli tie aangifte van dief stal van hun autora dio of -cassetterecor der, een treurig re cord dat zelfs het aan tal gestolen fietsen lijkt te gaan overtref fen. Maar nog treuriger is de zekerheid dat de automo bilist zijn apparatuur slechts bij hoge uitzonde ring terugkrijgt. Slechts in 32 gevallen kon de politie de dader achterhalen. De buit was meestal al ver handeld. Drugs Bescherming Veel autoradio's zijn gemakkelijk uit het dashboard te lichten. Sommige dieven zijn daar zeer geroutineerd in, getuige de golf aangiften bij de politie. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. Singel 41 - 45 3112GJ Schiedam Tel. 010-26 37 05 Het Nieuwe Stadsblad De spoorlijn door het Kethelse poldergebied (bij de Kandelaarweg) wordt beveiligd met automatische halve overwegbomen. Nu nog waarschuwen alleen de knipperlich ten als er een trein aan komt. SCHIEDAM Bij de spoorwegovergang aan de Kandelaarweg in het Ke thelse poldergebied, is vo rige week een begin ge maakt met de verbetering van de beveiliging. De huidige knipperlichtin stallatie wordt vervangen door halve overwegbo men en de op- en afritten worden aangepast, zodat de spoorbaan vlot kan worden overgestoken. 010 - 2 ithenesse- 260199 SCHIEDAM Het CD JA, de jongerenafdeling van het CDA, vindt het de hoogste tijd dat ook de christen-de mocratische jeugd een plaatsje krijgt in de gemeente raad. Vers bloed in de vergrijsde CDA-fraktie is nood zakelijk alleen al om ook jongere kiezers te trekken. „De huidige fraktie maakt nogal een matte indruk, en daar dient snel verandering in te komen", zo staat te lezen in het jongste nummer van „Binnen Zonder Kloppen", het blad van het CDJA in Schiedam. DE RANDSTAD-UIT Jonge Locomotief PAGINA 3 P^HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 TIILI 1985 Autoradio in trek De politie staat vrijwel machteloos tegenover deze opeens razend populaire vorm van „kleine" crimina liteit. Het is uiteraard on doenlijk bij elke geparkeer de auto een agent te poste ren en aangezien de diefstal len gepleegd worden in alle delen van de stad heeft het weinig zin, bepaalde wijken of parkeerplaatsen extra in de gaten te houden. Bovendien zijn de autokrakers routiniers: ze slaan bliksems nel hun slag en verhandelen hun illegale koopwaar in een circuit dat zich aan de waarne ming van de wet onttrekt. De Schiedamse politie ver moedt dat vooral in Rotter damse cafés de radio's en re corders van eigenaar verwisse len; in die richting heeft een enkele gepakte gauwdief zich wel eens uitgelaten. In elk geval zijn vaste adres sen waar de gestolen appara tuur wordt verhandeld, onbe kend bij hoofdinspecteur Jan van Hoff, die ook geen aanwij zingen heeft omtrent de naam van mogelijke vaste helers, voorzover die al optreden. Over de aard van de daders bestaat wat meer inzicht. Vrij wel altijd gaat het om junkies, mensen die aan verdovende middelen verslaafd zijn en die door het openbreken van au to's gewilde en gemakkelijk verhandelbare spullen bijeen garen om van de opbrengst drugs te kopen. Uit de statistieken valt af te leiden dat het vooral om de duurdere apparatuur gaat: ra dio's van tussen de 1000 en 1500 gulden. Is het toestel niet eenvoudig te verwijderen (wat meestal wel het geval is), dan schroomt de begerige dief niet het dashboard te slopen. Dezelfde statistiek laat ook zien dat het tijdens de winter maanden wel meeviel met deze vorm van criminaliteit. De autokrakers namen hun werk pas serieus toen het weer wat milder werd, om in de zo mer echt hun slag te slaan. In januari werden 26 autoinbra ken gemeld, in juni was dat cijfer opgelopen tot 107. Volgens Van Hoff kan de au tomobilist weinig doen om zijn eigendom tegen diefstal te be schermen. De meest simpele oplossing is nog, een radio in een slede te kopen. Deze kan bij het uitstappen door de au tomobilist mee naar huis of kantoor worden genomen. Elektronische beveiliging van een auto is vrij duur en biedt alleen garantie als die beveili ging ook inderdaad is aange bracht. Veel auto's hebben wel een waarschuwingssticker op de voorruit, maar niet de bijbeho rende apparatuur die een doordringend signaal geeft als een onbevoegde aan het por- tierslot morrelt. Iedere autokraker die op het politiebureau belandt kan re kenen op een streng verhoor. „We proberen op alle mogelij ke legale manieren aan de weet te komen of de gesnapte méér op zijn kerfstok heeft dan dat enkele inbraakje in een auto," aldus Van Hoff, die niet uitsluit dat auto's in geor ganiseerd verband worden opengebroken. Die houding heeft evenwel nog weinig resultaat opgele verd. Van de 32 opgeloste za ken, werden er 16 in februari tot klaarheid gebracht en het ziet er niet naar uit dat achter 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tot donderdag 14.00 uur REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 13-9-84 ytiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii"""!1!1^ ROTTERDAM In Amerika en Duitsland is het al I een nieuwe verslaving geworden: de conditie op peil brengen met behulp van de zogenaamde fitness-ball. Met de zachte, rode bal bevestigd aan elastiek blijken de meest onmogelijke bewegingen te kunnen worden gemaakt, waardoor op speelse wijze alle lichaamsde- len een beurt krijgen. Drukkerij Fastprint aan de i Bergselaan 265 introduceerde de bal maandag in Ne- derland. j. De fitness-ball, gemaakt van zacht plastic, zit vast aan een flink stuk elastiek, dat om het middel gebonden moet worden. De bal kan daardoor eindeloos heen en weer gespeeld worden, terwijl de verschillende stan- den van het lichaam er voor zorgen dat vrijwel alle spieren worden gebruikt. Wat te denken bijvoorbeeld van de „buikwip", het „klapmes" of de „trekpop- sprong"? Nu nog onbekende begrippen, maar als de heer Marks zijn zin krijgt is straks iedereen aan het fitness-ballen. E De fittness-ball is een uitvinding van de heer Maims, 5 een Duitse Amerikaan. De bal is in de Verenigde Sta- ten en Duitsland enorm aangeslagen, daar zie je die ballen overal" weet de heer Marks. „De bal is in tegen- e stelling tot de Lola-bal, waar nogal wat ongelukken s mee gebeuren, bijzonder kindvriendelijk, omdat het materiaal zacht plastic is. Maar de bal is ook ideaal voor volwassenen die iets aan hun conditie willen i doen. De bal is namelijk goed voor de coördinatie, de s i lenigheid, het reaktievermogen, de conditie en dient te- i vens als training". Drukkerij Fastprint aan de Bergselaan 265 verzorgt I naast diverse soorten drukwerk (offset, sneldruk, fa- milie- en handelsdrukwerk) nu ook de verkoop van de I fitness-ball voor Groot-Brittannië en de Benelux. De I bal is verkrijgbaar voor de prijs van ƒ19,85. Door het plaatsen van AHOB's willen de Nederlandse Spoor wegen voorkomen dat er op nieuw dodelijke ongelukken gebeuren op de overweg, waar in het verleden meermaals mensen om het leven zijn ge komen. Het werk wordt, na goedkeu ring van de NS, uitgevoerd in opdracht van de reconstructie commissie Midden-Delfland. De herinrichting van de over weg loopt vooruit op de eigen lijke reconstructie van het deelplangebied Abtswoudö, waarvoor pas in 1988 een defi nitieve bestemming wordt vastgesteld. Gezien het ge vaarlijke karakter van de overweg, en de protestakties van de polderbevolking, kreeg de aanpassing echter voorrang. De spoorwegovergang ligt in de drukke spoorlijn Den Haag Rotterdam. Dagelijks pas seert een groot aantal mensen de slechts met knipperlichten bewaakte spoorwegovergang. De overgang is één van de meest onveilige van ons land. Zoals gezegd wordt de knip perlichtinstallatie vervangen door halve overwegbomen. Tevens wordt de bocht over zichtelijker gemaakt en de weg over enkele tientallen meters verbreed met een wat vlakker verloop. Na vaststel ling van het deelplan Abts- woude zal in de toekomst de gehele Kandelaarweg worden verbeterd. De totale kosten van de recon structie bedragen ongeveer f 335.000. Deze kosten worden betaald door het Ministerie van Landbouw en Visserij (Landinrichtingsdienst en Di recte Openluchtrecreatie), het Recreatieschap Midden-Delf land en door de gemeenten Schiedam en Rotterdam en door de Nederlandse Spoorwe- gen. Uiteraard zal het noodzakelijk zijn de overgang soms gedeel telijk af te sluiten en het ver keer om te leiden. SCHIEDAM Donderdag 18 juli speelt de Schiedams- /Rotterdamse formatie Tip Ön In in Café De Gouds bloem (St. Annazuster- straat). Tip On In staat bekend om zijn stevige vertolking van de rhytm and blues. De groep presenteert tijdens dit optreden in Schiedam hun nieuwe elpee Devils Music, die aan de bar van De Goudsbloem te koop zal zijn. Het optreden begint om negen uur. ynj fatïS#** P de 300 nog openstaande zaken snel de naam van de dader zal worden ingevuld. SCHIEDAM Amerikanen noepien hem „Gospel's Music Man". In geen geval schuwt hij zijn identificatie met het Evangelie. Waar of voor wie hij ook zingt, hij brengt de boodschap door zang en muziek met een zoda nig enthousiasme en talent, dat men massaal in extase raakt. Zijn talent („een gave van God", zegt hij) wordt nog eens benadrukt door het feit dat hij mensen van allerlei rangen en standen weet te be reiken. Zo is hij o.a. opgetre den voor diverse Amerikaanse presidenten in het Witte Huis en onlangs bracht hij enkele liederen ten gehore voor do minee/politicus Jesse Jackson. Met niet weinig succes zong hij voor Amerika's meest gewaar deerde sportspektakel van het jaar de „Super Bowl" (Ameri can Football). Een NBC- t.'v.show met entertainer Bob Hope behoort tot weer een an dere categorie van zijn bereik. „Mijn doel is niet om de enke ling te bereiken met het Evan gelie, maar de massa...", zegt hij. Een glanspunt in zijn carrière bereikte hij in 1980 toen hij de hoogste muziekonderscheiding ontving, de „Grammy Award" voor zijn tweede plaat „There is hope for this world". Voor zijn derde l.p. „Caught up" kreeg hij een „Dove Award" en voor zijn duet met country- gospelzangeres Barbara Man- drell „I'm so glad I'm standing here today" (van de veel ver kochte l.p. „Come Together") kreeg hij zijn tweede „Gram my Award". Jones heeft met zijn tienledige groep „New Life" ook andere platen uitge bracht, w.o. „Soul set free". Ook in Nederland is zijn talent niet onopgemerkt gebleven. Gedurende zijn jaarlijks tour nee door Evangelist Maas- bach's kerken trad hij o.a. op tijdens het Flevo Festival. Zijn optreden werd door de critici een hoogtepunt genoemd. Het was geenszins vreemd dat de NCRV hieraan extra aandacht besteedde met een speciale uit zending van het en zijn groep die vijftig minuten duurde. We hebben het over Bobby Jo nes, die deze zomer een reeks concerten verzorgt in o.a. Ne derland. Zondag 11 augustus is hij in de Havenkerk aan de Lange Havenvoor een optre den met de groep New Life. Kaartjes- voor dit evangelisa tieconcert kosten 15 gulden. Niet mee doorrijden, maar snel langs WCC. 1 krjjgt 'n leenauto mee. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, Schiedam LID FOCWA GEBOREN: Monique d.v. van den Bos-van Loopik Nicole E. d.v. Klaser-Entrop Fulco z.v. Assendelft-Moring Guido z.v. Paulussen-Scheijbe- ler Pauline d.v. van den Burg- Vermaat Chantal d.v. van der Velden- Roes Desiré d.v. van der Vlies-de Vries Ricardo C. z.v. Brand-de Jon- ge Rachida d.v. Insi-Ayadi Jan W. z.v. de Gids-van der Knaap Joyce d.v. Nieuwenburg-van Strijen Lisette d.v. de Vries-Quispel ONDERTROUWD: G. J. J. Klaui, 26 jr. met M. Schoots, 25 jr. R. van der Kraan, 28 jr. met A. van Es, 26 jr. F. G. J. van Leeuwen, 33 jr. met J. E. A. Visser, 32 jr. E. Posno, 24 jr. met J. M. E. Daniels, 24 jr. K. Schalk, 24 jr. met B. van Biljouw, 22 jr. P. K. de Vos Burchart, 23 jr. met Y. E. van den Bos, 23 jr. P. J. Weltevrede, 24 jr. met T. M. J. Rieken, 22 jr. GETROUWD: G. C. P. M. Dijkmans, 28 jr. met L. van der Meijden, 24 jr. R. van Noordennen, 23 jr. met A. J. Broeren, 20 jr. A. H. Remmers, 24 jr. met J. Zindel, 21 jr. A. M. J. de Ronde, 27 jr. met C. M. P. Rens, 24 jr. A. J. H. de Boer, 25 jr. met M. Neele, 26 jr. Het is niet voor het eerst dat het CDA in het openbaar on gezouten kritiek te verwerken krijgt op de samenstelling van de raadsfraktie. Bij zijn af scheid zei gemeentesecretaris Melis Blok ongeveer een jaar geleden al dat het CDA eens ruimte moest maken voor de jeugd. De scheidende top-ambtenaar liet het bij die enkele opmer king, maar „Binnen Zonder Kloppen" gaat dieper op de kwestie in en voert ook diver se redenen aan om haar eis kracht bij te zetten. Als jongeren bij de komende raadsverkiezingen in maart 1986 geen kans krijgen, bete kent dat weer vier jaar uitstel. t» Vier jaar, waarin de vergrij zing in de fraktie alleen nog maar toeneemt, schrijft Wij nand Meijboom in het CDJA- orgaan. Verder moet er een einde ko men aan het gegeven dat het CDA de jongere kiezer niet echt aanspreekt. Jongeren kunnen zich volgens Meijboom maar moeilijk herkennen in de huidige fraktie, die bestaat uit dames en heren van veelal middelbare leeftijd. Om te voorkomen dat de jeugd zich voorgoed van het Christen De mocratisch Appèl in Schiedam afkeert, is het tijd nu te han delen. Dat jongeren geen politieke ervaring hebben, is volgens het blad niet veel meer dan een dooddoener. Wanneer zij niet in de raad worden toege laten, zullen ze die ervaring ook niet snel opdoen. Waar nog bij komt dat bij een te grote vergrijzing, er een moment aanbreekt dat meer dere fraktieleden vanwege hun hoge leeftijd gelijktijdig opstappen. De ploeg die dan ter vervanging aantreedt zit dan in zijn geheel zonder erva ring. „Daarom is een even wichtige samenstelling van de fraktie broodnodig", aldus de schrijver van het artikel. Binnenkort zal de CDA-leden- vergadering de lijst met kandi daten voor de raadsverkiezin gen opstellen. Op de groslijst waaruit uiteindelijk deze kan didaten gekozen worden, heeft het CDJA onlangs de naam van één van haar leden laten plaatsen. Welk lid zich voor die gewaag de stap leende, laat „Binnen Zonder Kloppen" in het mid den. Omdat de CDA-jongeren toch niet helemaal zeker zijn (van hun zaak? SCHIEDAM Vroeger zag je in plantsoenen wel van die bordjes: Spaart Groen en Bloemen. Die bordjes zijn vrijwel verdwenen, maar de boodschap leeft nog steeds. Bij de gemeentelijke plant soenendienst maakt men zich zelfs uitgesproken zorgen over de onverschil ligheid van de bevolking; jonge aanplant wordt ge wetenloos vertrapt en de circa honderd medewer kers van gemeentewerken die dagelijks in de weer zijn met schoffel en hark, besteden heel wat tijd aan het herstellen van de scha de. Werk waar niet alleen veel tijd, maar ook veel geld mee heengaat. Het vervan gen van gemaltraiteerde bloemen en struiken kost de gemeenschap jaarlijks tussen de 75.000 en 100.000 gulden. Merkwaardigerwijs blijven de grote parken, zoals het Beatrix- en Julianapark, goeddeels gevrijwaard van zulke vernielzucht. Het „groene vandalisme" doet zich hoofdzakelijk voor in de strookjes aanplant in wijken als Groenoord en Nieuwland. En in de omge ving van scholen. Om uitwassen te voorko men, probeert de plant soenendienst de bevolking meer bij het groenonder houd te betrekken. Niet door gratis tuingereed schap te verstrekken maar de buurtbewoners te wij zen op de verantwoorde lijkheid voor de natuur in hun omgeving. Ondanks die inspanningen lijkt het milieubewustzijn van de gemiddelde Schie dammer zich te beperken tot echt spraakmakende gifschandalen. Dat het leg gen van een volle auto-as- bak als men voor een rood licht staat ook bepaald geen milieuvriendelijke daad is, schijnt lang niet iedereen te beseffen, zegt de woordvoerder van ge meentewerken. Op de Schiedamse scholen wordt al jaren propaganda gemaakt voor natuurbe- wustzijn, bijvoorbeeld met schoolwerktuinen, maar ook met lessen natuuredu- catie die vaak op de voor dat doel ingerichte boer derij aan de Harreweg worden gegeven. Of die strategie veel zoden aan de dijk zet, moet wor den afgewacht. „Maar je moet als overheid iets doen. En waar kun je dan beter beginnen dan op de scholen?" SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen Oranjestraat 8-10-12-14 Tel. 265997-264140 35%, per liter 15.95 Jonge Piet van Gent per liter 15.95 Bij doos van 12 flessen per liter 15.50

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 3