In deze Micra kan ik me niet 1 'Truckers' in de dop De „Micra" is weer helemaal up-to-date de feemdte 'Die leuke hobby is alleen maar goedkoper geworden' r Weekend met de computer Ni Wie zoekt „Ik reis het liefst op mezelf" qar j [inschrijfformulier N/I cfh i I RANDSTAD-EDITIES Anneke Bakker rijdt in één van de eerste nieuwe Micra's. 3# Dit zegt Leo de Ruiter ervan: al 'Vakantiehulp' werd vakantiebaas' Fred Ter wijn speelt graag met computers: V Zin in zo'n weekend? f buitensluiten!' Met uitzondering van twee uitstapjes naar een ander merk (waarvan de laatste slechts 2 dagen duurde), is Anneke Bakker het merk Nissan trouw. Een Cherry heeft ze gehad en tweemaal een Micra van het oude type. Die bevielen zo goed dat de nieuwe auto opnieuw een Micra moest zijn. Tot haar vreugde merkte Anneke Bakker dat de portieren bij het nieuwe type alleen met de sleutel op slot kunnen. De enige keer immers dat de 'oude' Micra haar niet van dienst kon zijn, was die keer toen ze de sleutel had laten steken en ze het portier (via de vergrendeling) in het slot gooide. De ge-restylde nieuwe Nissan Micra is, naar Anneke Bakker's idee, nog wel degelijk als een Micra herkenbaar. De wagen heeft op tal van details echter doordachte verbeteringen on dergaan, terwijl de doorgetrok ken bumpers en de her-teken- de achterklep het uiterlijk van de wagen beslist ten goede komen. Anneke vindt haar wa gen een mooie, ruime en zuini ge auto waaraan ze zeer ge hecht is. 'De wagen voelt ook robuuster, veiliger aan dan het oude type. Niet dat-ie zwaarder zou stu ren of zo...nee, je voelt gewoon dat de auto beter op de weg ligt. IK vind dat wel prettig. Net wat ik zeg: 't is een veiliger ge voel.' Ten opzichte van het vorige type is de Micra op tal van punten praktischer, comforta beler en doelmatiger gewor den. De anti-verblindingsstand van de spiegel is zo'n verbete ring, het mistachterlicht ook evenals een klep voor het handschoenenvakje die in het oude type ontbrak. 'Je spulle tjes liggen daardoor uit zicht,' waardeert Anneke Bakker die toevoeging. Een verbetering vindt zij ook de verplaatsing van de klok. Van een wat ver dekte opstelling nabij de ver snellingspook verhuisde die naar een duidelijke plaats in het dashboard. 'Wie zoekt die vindt' is een rubriek die open staat voor persoonlijke vragen en verzoeken van alle lezers van Randstad-Edities die door an dere lezers opgelost zouden kunnen worden. Plaatsing is kosteloos maar de redaktie van Thuiskrant Extra behoudt zich het recht voor verzoe ken zonder opgaaf van reden buiten deze rubriek te houden. JULIE ANDREWS - Voor haar relatief grote verzameling van materiaal over Julie Andrews zoekt Fatima Buurman uitbreiding met de Ip's 'High Tor' en 'An Evening with Julie Andrews'. Wie de 16-jarige Rijswijkse daaraan kan helpen kan haar bereiken via nummer 070 - 960254 FRIES VOLKSLIED - Het complete Friese Volkslied, gezongen en geregi streerd op plaat of tape, dat is wat de heer Burger uit Rijswijk zoekt. Reac ties kunnen geschieden via nummer 070 - 937676. VINGERHOEDEN - Wie geen emplooi meer heeft voor vingerhoeden, kan er mevrouw Bennink Bolt van Beelen uit Hoek van Hollend (01747 - 4393) veel plezier mee doen. De dame verzamelt die objecten immers vurig. Tevens laat ze weten dat ze de dubbele exemplaren van haar collectie gaarne wil ruilen. WATERKOKER - De heer Born uit Spijkenisse zoekt een leverancier of een merknaam van een elektrisch wa terkokertje van maximaal een halve liter inhoud en een stroomverbruik van maximaal 400 watt. Inlichtingen daarover (na 18.30 uur) via nummer 01880 - 12026. FISCHER TECHNIEK - Vanuit Ridder kerk komt het verzoek van A.Tiele- man voor een Fischer Techniek Hob byhoek waarnaar hij al jaren vergeefs op zoek is. Het gaat om (desnoods kopieën van) het exemplaar: Hobby 4, deel 3. Zijn laatste hoop is gevestigd op de lezers van de Randstad-Edities die hem kunnen bereiken op het adres Blaak 133, 2981 EE Ridder kerk. BOEK - Al ettelijke jaren zoekt me vrouw Van Mourik uit Oud-Beijerland (01860 - 17878) het boek 'Uit vervlo gen dagen' van K. Siderius. Het boek handelt over het verleden van me- vrouw's woonplaats. VIOOLHARP - G. Sprangers uit Dor drecht biedt bewoners van bejaar dencentra al jaren veel genoegen via spel op een vioolharp. Het instrument echter is nu gewoon op. De Dordte- naar vraagt zich af of iemand hem een ander exemplaar kan leveren (te gen vergoeding) zodat hij de bewo ners van de centra het muzikale ge noegen niet hoeft te onthouden. Ter informatie: een vioolharp is een in strument dat vóór de bespeler op een tafel ligt, aan de melodiekant wordt bespeeld met een strijkstok en aan de begeleidingskant ongeveer zoals een citer. De heer Sprangers 'hoopt op geluk' via nummer 078 - 181833. BAKKERSCARRIER - Door medewer king aan activiteiten die moeten lei den tot de realisatie van een bakkers museum zbekt de heer De Peinder uit Nieuweskerk a d. IJssel een Bakkers- carrjef.' Informatie en eventuele prijs opgaven kunnen aan hem worden ge rikt via nummer 01803 - 17453. 'Ik keek er alleen van op dat de radio niet zonder meer kon worden overgezet,' bekent An neke Bakker. 'Het oude type was kennelijk radio-voorbe reid. Deze duidelijk niet.' Voor de (vèr-gevorderde) stu dente Engels is haar Nissan Micra GL 'de tweede auto'. Maar ze acht de wagen wel de gelijk geschikt als 'enige auto'. 'We zitten er wel met 4 volwas senen in en die kunnen echt makkelijk instappen en com fortabel plaats vinden. Boo- schappen doen, vervoer van (ook lange) bagage en zelfs het transport van de drie katten die Anneke en haar man hoe den, is geen probleem: de im posante zakken kattekorrels, de fiets of de supermarkt-do- zen worden door de Micra via een brede achterklep en een riante bagageruimte verzwol gen. Terwijl de (in twee delen) neerklapbare achterbank de bagageruimte fiks kan verrui men. Zitcomfort, uitzicht en souples se van motor, versnelling en stuur ervaart Anneke Bakker als uiterst genoeglijk. Terwijl de wagen stil z'n werk doet en de klimaarregeling makkelijk en doeltreffend is in te stellen. Het verbruik van de wagen (die aan wegenbelasting zo'n 300,- per jaar vergt) houdt Anneke nauwgezet in de gaten. Juist omdat het een tweede auto is. 'Ik heb er een gewoonte van gemaakt om steeds vol te tan ken en dan de dagteller met een op nul te draaien. Met m'n vorige Micra moest ik dan aan tanken gaan denken als-ie op de 550 kilometer stond. Dat geeft een gemiddeld verbruik van zo'n 1 op 15 en dat vind ik echt heel zuinig. Deze nieuwe heb ik pas sinds begin juni en ik heb de indruk dat-ie wat minder zuinig is. Misschien dat ik een paar kilometer eerder aan tanken moet gaan denken. Maar misschien heb ik nu ein delijk ook een wagen met een benzinemeter waarvan ik goed opaan kan. Zodat ik die teller kan vergeten.' De Micra-rijdster weet wèl zeker dat de nieuwe Micra wat vinniger is dan het oude type. 'Ik rij niet hard in de auto maar dat extra brokje pit vind ik toch wel lekker. Die vijfde versnelling in het oude type was echt om zuinig te rijden. In deze nieuwe geeft-ie je een paar kilometer meer snelheid. Da's prettig want het oude type vond ik af en toe wat traag.' Reakties op of bijdragen aan deze pagina aan redaktie THUISKRANT-EXTRA Postbus 5825. 2280 HV Rijswijk Telefoon 070-190224 (liefst donderdag of vrijdag) Imposant speelplezier op zes wielen plus een achterliggend educatief element, worden verenigd in deze enorme kip auto waarmee elke 'trucker' in de dop onverbiddelijk fiks mee in zijn of haar sas is. Dé kloeke vrachtauto, waar mee elke spruit zich een ware 'king of the road' waant, is meer dan een meter lang en kan in de laadbak imposante vrachten vervoeren. Diezelfde laadbak is natuurlijk tevens een makkelijke bergplaats voor speelgoed. En door de jeugdige chauffeur aan het eind van een lange speeldag een route langs alle 'rommmel' op te geven, kan op een speel se wijze worden aangeleerd dat bij spelen ook opruimen hoort. gaggi f ,,Moet je luisteren, ik heb negen kinderen en ze wonen door het hele land. M'n zoon woont nog hier en die biedt me vaak genoeg aan met hem mee te rijden als er een verjaardag te vieren is in Drente. Maar dat doe ik niet. Ik reis het liefst op mezelf zolang het nog kan. Dan ben ik van niemand afhankelijk. Kan ik weg, wanneer ik het zat ben. Dan zeggen ze, dat het zo'n gedoe is met het openbaar vervoer. Lange wachttijden, overstappen. Nou en? Ik ben nou negenenzeventig en heb toch alle tijd. Thuis wacht er niemand op me, dus wat maakt het uit? Nee, laat mij maar rustig op mezelf me gang gaan. Daar ben ik dik tevreden mee". EXtra aantrekkelijk is de even kloeke als veilige constructie van de auto die zelf gebouwd kan worden en aan materiaal niet meer dan een paar plank jes en één plaat triplex (60 x 160) van .6 mm. dik vergt. Ma ken en afwerken (uiteraard in felle, contrasterende kleuren) bezorgen de bouwer beslist plezierige uren. Zeker omdat er voor de kip auto een duidelijke bouwte kening kan worden besteld. Die wordt opgestuurd na ont vangst van ƒ11,50 op postre kening 3567600 van Karwei- post, De Meern. Vergeet niet bestelnummer 1393RE te ver melden In de keuken en in de - bediening sprong Jim ven. der Geest (20) in vakanties en vrije tijd al een paar jaar bij. Eigenaar Jan van Heel van het restaurant Het Tinnen Bord in Leidschendam waardeerde die hulp. En zag tevens zo veel telent in de ondernemende jongeman dat hij Jim in -' 1983 voor het eerst de bedrijfsleiding van de - zaak toevertrouwde toen hij zelf met vakantie ging. Jim van der Geest en partner Fred Hilhorst grepen die kans met l resultaat aan en een jaar later werd dit, in Horeca- Nederland ongekende, initiatief herhaald. Met nog meer succes. Ook dit jaar is de waarneming van het bedrijf door Jim van der Geest gedaan. Zonder Fred Hilhorst ditmaal, maar met steun van vier jongedames. Eigenaar Jan van Heel heeft dat team dit jaar volledig vrije hand gegeven. En na terugkeer van zijn vakantie zal hij constateren dat de bezettingsgraad van zijn 'tafels' meer dan rendabel is geweest. Tot 4 augustus staat het restaurant nog onder leiding van de enthousiaiste jongelui. Na die datum wordt 'vakantiebaas Jim' weer gewoon student. Aan de Hogere Gotelschool in Scheveningen. Waar hij dit jaar eindexamen moet doen. Zelf. Want voor die klussen is geen waarneming mogelijk. Nissan heeft haar populaire kleine model, de Micra, fors gewijzigd en uitgebreid. Daarmee is de Micra weer helemaal up-to-date, zo heeft hij een veel moderner en dat is in deze tijd een aerodynamischer uiterlijk gekregen, het interieur is aangepast en luxueuzer ingericht en tot slot zijn enkele technische modificaties doorgevoerd o.a. bij de 5- bak, wat bij een gunstiger verbruik een hogere top en acceleratie geeft. De Nissan Micra kan nu weer volop concurreren met zijn naaste concurrenten, zoals de Toyota Starlet, de Honda Jazz, de Opel Corsa, Ford Fiësta, VW Polo e.d. Te meer daar de Nissan Micra scherp in prijs is gebleven. Het programma kent nu maar liefst 5 typen Micra en de goedkoopste, de Micra 1.0 DX Van met 4- bak kost 12.971,- de gewone Micra 1.0 DX kost 14.995,-. Verder is er een 1.0 SDX, een 1.0 GL met 5-bak en een 1.0 GL met automaat. Opvallendste veranderingen van het uiterlijk zijn de grotere bumpers, nieuwe stads- en achterlichten en „gerestylde" achterklep (3e-deurs). Naast de uiterlijke veranderingen is de gehele Micra serie nog completer uitgerust. Alle Micra's hebben stoffen bekleding en zijn overal netjes afgewerkt met o.a. ook een stoffen vloerbedekking. Het dashbord is zeer compleet uitgerust. Verder zien we armsteunen voorin, antiverblindings binnenspiegel, verlicht verwarmingspaneel, afsluitbaar dashbordkastje en vanaf de SDX gelaagde voorruit, achterwisser, mistachterlampen en bij de GL zelfs zonwerend glas, een sportstuur, brede sportieve zijstrips enz. enz. Door de nieuwe bumpers is de lengte van de Nissan Micra toegenomen met 115 mm en bedraagt nu 3760 mm. De Nissan Micra met de 5- versnellingsbak heeft een enigszins gewijzigde overbrengingsverhouding en een iets hogere eindreductie, hetgeen de acceleratie, met name bij hogere snelheden, gunstig beïnvloedt. De vernieuwde Nissan Micra wordt via 157 official- dealers in Nederland geleverd. bladert graag in de 40 Randstad-Edities, wekelijks present in 160 gemeenten in Zuid-Holland. De familie heeft een eigenzinnige kijk op het gepresenteerde nieuws en laat dat blijken ook... Weekblad Merwesteyn uit Dordrecht doet verslag van schoonheidswedstrijd voor mannen. Gehouden als onderdeel van het programma rond een rommelmarkt. De familie ER 'mist-er niks aan. aa zo 'n mister-verkiezing Hoewel JIJ had best MEE kunnen DOEN. Kom nou Je hebt een wat bolle KOP... ...dat GEPRONK met je LIJF! PFAH Zeker als ik zo in m'n BLOTER was gegaan Van MIJ had je de EERSTE PRIJS gekregen. Wat een man MEER heeft dan een AAP is MAZZEL.. ...maar voor de REST mag je er Voor ZOIETS leent een ER zich NIET I ..en dat mag 'ie gerust laten ZIEN I. Negen maanden geleden kocht Fred Terwijn uit Sassenheim een Spectrum Sinclair computer met een redelijke geheugencapaciteit. 'Gewoon omdat ik zoveel over computers hoorde, las en zag. En omdat ik het idee had dat ik iets van computers moest weten en er op dat moment geen bal van wist. Nu, negen maanden verder, ken ik heel wat mogelijkheden, maar nog lang niet alles. Wel weet ik dat ik een leuke en boeiende hobby heb die alleen maar goedkoper is geworden. Het spulletje heb ik indertijd voor 500,- gekocht. Wie nü, op dit moment hetzelfde doet, betaalt 300 gulden minder. Daar baal ik wel eens van, maar ach...'t plezier weegt er toch dik tegen op.' Fred Terwijn is geen computer maniak. Integendeel. Hij be steedt geregeld vrije uurtjes aan de ontdekking van nieuWë, mogelijkheden in zijn^cerffpact- ogende 'toeste.i bordje' ma'ar,- bladert niet als een bezetercè in vaklitteratuur ('heb jk 'niet eens') en stort zich o.ok niet in clubs of cursussen die in veel voud voor sófnputerliefheb- bers te vinden zijn. 'Ik ben geduldig genoeg om zelf de mogelijkheden te ont dekken,' legt hij uit terwijl zoon Robin van 9 zijn krachten meet op een sommetjes-programma dat pa heeft uitgedokterd ('Geen fouten, goed gedaan, Robin.' meldt het beeld scherm). 'Vooral als je zo'n ding net hebt staan, stop je er relatief veel tijd in. Daarom kan ik me wel voorstellen dat men sen op cursus gaan omdat je daardoor veel sneller door die beginfase heenschiet. En je dus veel eerder met leuke din gen kunt gaan bezighouden. De ellende is immers dat je je gedachten natuurlijk niet kunt stopzetten. Ben je aan een programma bezig en stuit je op een fout, blijf je net zolang be zig tot je ondekt wat je fout hebt gedaan.' 'En dan rent meneer dus in eens achter z'n bord eten vandaatf naar boven om een mpgeljüWe oplossing in te tik- ;ken,' zegt echtgenote Carla kwasi-nijdig. 'Je moet logisch kunnen (leren) denken,' vindt Fred Terwijn de enige voorwaarde om plezier aan computers te kunnen bele ven. 'En het blijft bij mij echt plezier want functioneel is dit apparaat niet. Daarvoor moet je de geheugencapaciteit uit breiden en investeringen doen in allerhande rand-apparatuur. Dat gaat mij nou te ver. Mis schien komt dat ooit nog 'ns, maar voorlopig heb ik hieraan zat.' Zonen Robin en Erik (4) zijn op z'n minst met de computer vertrouwd geraakt. Waarbij Robin al zover is dat hij zelf een programmaatje kan schrij ven. Buitengewoon trots is de jongeman op zijn eerste geluk te programma waarmee hij de computer opdracht kan geven vader Fred op vrijpostige wijze te karakteriseren. Hoewel va der vraagtekens zet bij de in houdelijke kwaliteit van die boodschap, is hij maar wat trots op het feit dat zoonlief re sultaat op het scherm krijgt. En begrijpt hij de trots van de jongeman daarover volledig. 'Ik was zelf ook blij als een kind toen ik er voor het eerst in slaagde een letter op het scherm te krijgen,' bekent hij. Het computerbacil heeft de mannen in het Sassenheimse gezin dus wel degelijk gebeten. De vrouw des huizes is er alleen door geschampt. 'Mij interesseert het niet zo,' zegt Carla Terwijn eerlijk. 'Maar de heren hebben er een leuke hobby aan en ik krijg op die manier 'ns tijd voor een boek.' Speciaal voor mensen die volledig onbekend zijn met de computer worden er steeds meer, en dan vooral in Amerika, met groot succes computerweekends georganiseerd waarin de eerste beginselen van het 'computeren' in een gezellige sfeer, worden bijgebracht aan - soms -hele families. Dergelijke weekends zijn al lang geen Amerikaanse exclusiviteiot meer. In Nederland ook komen ze steeds vaker voor. De stichting IVIO (Individueel Onderwijs) organiseert acht van die weekends in Congres centrum Leeuwenhorst te Noordwijkerhout, door wie de deelnemers een volledig arran gement wordt geboden. Dat houdt in: twee overnachtingen, zaterdag ontbijt, lunch en di ner, zondag ontbijt en lunch, koffie of thee tijdens de lessen, géén toeslag voor éénper soons kamers, de cursus en een samenvatting van wat be handeld is. In deze dagen worden de deel nemers vertrouwd gemaakt met de apparatuur en het pro grammeren in Basic. Op vrij- dagavond is er een eerste ken nismaking met dedeelnemers en de computer, de bediening, direct en indirect mode, PRINT-opdrachten, LIST en correctiemogelijkheden. Op zaterdagmorgen eerst een herhaling, daarna uitwerking van het geleerde. Dan wordt er gewerkt aan nieuwe state ments zoals: CLS, END en IN PUT, 's middags worden dan o.a. de toepassingen FOR- /NEXT, LET, REM, TAB, IF... behandeld. Zaterdagavond krijgt men een opdracht waarin alle state ments aan bod komen. Het ge maakte programma wordt dan ingevoerd in de computer, ge test en opgeslagen in het ex terne geheugen. Nieuwe state ments: SAVE, LOAD. Zondagmorgen mag men zelf een programma bedenken of opdrachten uit het boek ma ken, zondagmiddag gevolgd door de behandeling van o.a. DATA, READ, RESTORE, GO- SUB, RETURN met behulp van daarop afgestemde program ma's. Door middel van onderstaande bon kunt u zich opgeven voor zo'n compterweekend. De data zijn: 6, 7 en 8 sept., 20, 21 en 22 sept., 11, 12 en 13 okt., 18, 19 en 20 okt., 25, 26 en 27 okt., 8, 9 en 10 nov., 22, 23 en 24 nov. en 1, 14 en 15 decem ber. De prijs is 365,- per persoon Na inschrijving ontvangt' u een (ali-in). Eventueel kan men op bevestiging en een acceptgiro vrijdagavond al het diner op kaart, alsmede een routebe- Leeuwenhorst gebruiken, de schrijving. Inschrijving is defini- prijs daarvan is 25,75. Meer tief. Indien u annuleert binnen inlichtingen kunt u verkrijgen 4 weken voor aanvang van de via tel. 02523-4951. cursus, bent u het volledige cursusbedrag verschuldigd. Ondergetekende schrijft in voor het computerweekend: 1e keus: J 2e keus: J I j Naam: I I Adres: I Postcode/woonplaats: I I Telefoon: I I I Aantal deelnemers: I I I Aantal 1-persoonskamers: j J Aantal 2-persoonskamers: j J Handtekening: J J Diner vrijdagavond: ja n.ee (doorhalen wat niet van toepassing is) j Dit formulier zenden aan: r.e.w.3i Leeuwenhorst Congres Center, l I Antwoordnummer 12130, 2200 WD Noordwijkerhout

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 11