SVV-FC Wageningen HME <L BU HANS Glenn Sonneville laat zich niet van de wijs brengen Dick Buitelaar en het wel en wee van SVV FC Wageningen voor Arie Schans een springplank Prijsvraag SVV kan niet meer zonder sponsors s Eindstand- advertorial SCHIEDAM: Koemarkt 1 en Hof van Spaland 44 Vlaardingen: Dr. Wiardi Beckmansingel 67 Maassluis: Winkelcentrum Koningshoek. naam: svv 1 postcodewoonplaats., telefoonnr Op de korrel „Ik ga uit van eigen kwaliteiten" Wendbaar „Richard Budding gaat een goed seizoen maken" Talent Tegen Sparta kwam Sonneville er evenals zijn ploeggenoten niet aan te pas. Hier is Roelof-Jan Tiktak hem te snel af. Richard Budding kon in zijn Feyenoord-periode de harten van de fans niet stelen. Wageningen-trainer Arie Schans heeft dit seizoen alle vertrouwen in het wispelturige talent van weleer. Blessures Glenn Sonneville tekent zijn contract met SVV onder de goedkeurende blikken van o.a. Martin de Jager (links, voorzitter van de commissie betaald voetbal), Frans £lj- kenbroek (rechts, secretaris) en trainer Dick Buitelaar (rechts staand). Inleveren Prijsvraag adres:..... dels al zeven heb ingeschopt in de oefenwedstrijden. Daar mee heb ik bewezen, dat ik kan scoren en dat is voor mij al een hele geruststelling. De rest komt vanzelf". Naast de serieuze belangstel ling van de kant van SVV had ook Sparta de wilskrachtige spits op de korrel, terwijl het Engelse Middlesbrough hem zelfs voor een stage uitnodig de. Sonneville, werkzaam op het ministerie van defensie, liet echter z'n hoofd niet op hol brengen. Informeerde uit voerig bij Peter vap Velzen over de gang van zaken bij SVV en koos mede daardoor uiteindelijk voor Schiedam. „Ik kende Peter al van vroe ger toen ik met DSO vaak te gen Oliveo speelde. Hij ver telde me, dat SVV een prof vereniging was met amateu ristische trekjes en dat sprak me wel aan. Het leek voor mij ook het beste om niet direct de grote stap naar de eredi visie te maken, maar eerst een tussenstap in de eerste divisie. De overgang van de vierde klasse KNVB naar het betaalde voetbal is toch al groot genoeg. Dat ik con stant met Van Velzen wordt geconfronteerd en vergele ken, vind ik logisch. Ik zit daar niet mee. Het is voor mij juist een uitdaging om zijn prestatie te evenaren. Ik ben me ervan bewust, dat het een zwaar jaar zal worden en dat iedereen zeker als het wat minder gaat over Van Velzen begint te roepen, maar daar voor heb ik zelf gekozen. Dergelijke problemen moet ik zelf zien te verwerken en eer lijk gezegd ben ik er al min of meer op voorbereid". Over de wedstrijd tegen Sparta is Glenn duidelijk. „Ik had tij dens de wedstrijd een gevoel over me, dat niet te beschrij ven is. Ik waande me weer onder de amateurs. Ik schaamde me voor de pres tatie van ons elftal, ik hoop, dat het voor iedereen een goede les is geweest en dat we tegen FC Wageningen het een en ander kunnen recht zetten". Deze speciale SVV-pagina werd gemaakt door: Tekst: Norbert Kleinherenbrink Foto's: Randstad Edities en Peter Molkenboer. SCHIEDAM leder jaar om trent het verval van de over schrijvingstermijn rinkelde de telefoon wel een aantal keer in huize Sonneville in Zoeter- meer. Immers, aan een vlot scorende spits is niet alleen in het betaalde voetbal grote behoefte. De lichtbruin getin te Sonneville bleef echter DSO vijf jaar lang trouw, gn- danks enkele „riante" aan biedingen uit het wereldje der „amateurs". Toch kon de 25-jarige Glenn aan de drang om ooit in de eerste of ere-divisie te spelen aan het eind van het vorige seizoen geen weerstand meer bieden en hij wilde dat ook niet. „Ik denk, dat het voor elke voetballer een jon gensdroom is om in het be taalde voetbal te spelen. Ik ben blij, dat ik dit op relatief late leeftijd kan meemaken. Ik mag dan een aantal jaar ouder zijn dan het gemiddel de talent, dat van de ama teurs naar het betaalde voet bal overstapt, maar daar te genover staat het feit, dat ik gerijpt ben. Vroeger liet ik me veel te snel door mijn te genstander intimideren. Was- ie bijvoorbeeld groot en sterk dan gaf ik vaak niet thuis in die wedstrijd Nu heb ik daar totaal geen last meer van. Ik stap tegenwoordig met een bepaald zelfvertrou wen het veld op, waardoor ik niet meer van de wijs te brengen ben. Ik ga gewoon uit van mijn eigen kwalitei ten". En dat Glenn Sonneville over de nodige kwaliteiten be schikt, kon al in de eerste oe fenwedstrijden worden ge- constatèerd. Hij is snel, wendbaar, kaatst en combi neert goed, voelt een bepaal de situatie prima aan en heeft een uitstekende sprongkracht. Te! dat op bij z'n altijd aanwezige scorings drift en je hebt een bijna- complete spits. In de voorbe reiding evenwel kon hij het publiek nog niet in extase brengen, maar dat was te be grijpen. Het kost immers tijd om te wennen aan de hogere trainingsintensiteit, de nieu we medespelers, de andere omgeving en niet te vergeten een ander spelpatroon. „Bij DSO speelden we altijd met drie aanvallers en hadden ei genlijk maar één speelwijze: Alle ballen op Sonneville. Bij SVV ligt dat uiteraard niet zo simpel, zeker doordat de trai ner in de eerste oefenwed strijden met een 4-4-2-op- stelling op de proppen kwam. Ik speel het liefst in de punt van de aanval met twee ech te vleugelspitsen naast me. Als de trainer echter andere ideeën heeft, zal ik me daar bij neer moet leggen en daar heb ik totaal geen moeite mee. Hij heeft tenslotte de eindverantwoordelijkheid. Ik ben wel blij, dat ik er inmid- VEENENDAAL Arie Schans, de nieuwe trainer van FC Wageningen, mag dan pas 33 jaar oud zijn, hij heeft al de nodige ervaring als oefenmeester in zijn ba gage zitten. Via zijn studie aan het CIOS in Overveen kwam hij in 1971 al bij Wage ningen terecht om stage te lopen. Na zijn afgeronde stu die en drie seizoenen als hulptrainer gefungeerd te hebben, vertrok Schans eerst naar SKV (3 jaar) om daarna met GVVV furore te maken. Liefst acht seizoenen bleef hij daar als full-time trainer- /coach en werd uitgerekend in zijn laatste jaar met een straatlengte voorsprong kampioen van de eerste klas se B van het zaterdagvoet bal. Na zijn sporen dus ruim schoots verdiend te hebben bij de amateurs treedt Schans nu willens en wetens in de felle schijnwerpers van het betaalde voetbal. Na Kor- bach, Berger en niet te ver geten Beenhakker een nieu we ster aan het ClOS-firma- ment? De tijd zal het leren. „Ik had bij GVVV al bijgete kend, maar door een clausule in mijn contract kon ik zon der problemen naar Wage ningen vertrekken", zegt Schans. „De Voorbereidingsperiode is nogal moeizaam verlopen bij ons. Door de ernstige blessures van Jan Ooster huis, Frans van Angerden en Bert Gozems heb ik nog niet in mijn sterkste opstelling kunnen spelen. Tot overmaat van ramp raakte ook Evert Radstaat nog geblesseerd, waardoor ik vier vaste basis spelers in de voorbereiding heb moeten missen. Bij een vereniging als Wageningen tikt een dergelijk verlies flink door, omdat de financiën nu eenmaal beperkt zijn. Er is geen ruimte om de selectie wat breder te maken. Ik heb daar begrip voor en je zult mij niet horen klagen, maar als trainer zit je er mooi mee. Tegen SVV zullen we er dan ook een open wedstrijd van maken, want in deze situatie hebben we niets te verliezen. Die 0-6 nederlaag tegen Sparta zegt me weinig. Het niveau van bijvoorbeeld SVV of Wageningen is natuurlijk niet te vergelijken met dat van Sparta of FC Utrecht. De huidige kracht van SVV is me op dit moment nauwelijks be kend. Ik denk, dat er aan staande zaterdag twee gelijk waardige ploegen tegenover elkaar staan, met SVV als lichte favoriet vanwege het thuisvoordeel". Eén van de belangrijkste, duurste, bekendste en beste spelers van FC Wagenin gen is uiteraard Richard Bud ding. Eind jaren zeventig gold hij als een levensgroot talent, maar echt doorgebroken is Budding nooit. Na een teleur stellende periode bij Feye- noord, waar hij vaak de woe de van de fans op zijn nek haalde door zijn schijnbaar lakonieke (om niet te zeggen' gemakzuchtige) instelling, kwam hij na een aantal om zwervingen bij Vitesse te recht, waar hij ook al weinig motivatie aan de dag legde. Nu is hij dus weer op het oude nest neergestreken en Arie Schans is ervan over tuigd, dat Budding weer hele maal terug is. „Richard heeft bij Wageningen altijd goed gepresteerd en zoals hij mo menteel traint, heb ik alle vertrouwen in hem. Bij Vites se toonde hij zich een matige speler, die ook nog eens con tinu geblesseerd was. Bij ons is hij een voorbeeld voor de groep. Hij is gemotiveerd, ambitieus en loopt voortdu rend vooraan. Nee, ik weet zeker, dat Richard een goed seizoen gaat maken. Voor Wageningen uiteraard een goede zaak, want spelers met iets extra's zijn tegen woordig toch al zo dun ge zaaid. Ook dit seizoen schrijft de hoofdsponsor van SVV, Hans Textiel, weer een prijsvraag uit bij elke thuiswedstrijd. De spelre gels zijn ten opzichte van het afgelopen seizoen nauwelijks veranderd. Voorspel de juiste eind uitslag van de eerstvol gende thuiswedstrijd en win een bijzonder fraai trainingspak. Wat moet u daarvoor doen? Vul uw eindstand in op onderstaande bon. Vergeet niet uw naam, adres, postcode, woon plaats en telefoonnum mer te vermelden. Doe de bon in een gesloten envelop en zet in de lin kerbovenhoek: prijsvraag 1. Lever hem in bij één van de vier filialen van Hans Textiel in Schie dam, Vlaardingen of Maassluis. Onder de goe de inzendingen wordt dan het trainingspak ver loot. Koevermans, Peter de Haan en toch ook René van Delft zijn er de oor zaak van, dat ik nog geen enkele keer in de opstel ling heb kunnen spelen, die ik aanvankelijk in mijn hoofd had. SCHIEDAM De commercie heeft in de jaren tachtig defi nitief z'n intrede gedaan in het betaalde voetbal. Ook SVV kon vorig jaar niet lan ger zonder de steun van een hoofdsponsor (Hans Textiel) en vele andere sponsors, waarvan de Club van Hon derd wel even extra mag worden genoemd. Onder de bezielende leiding van de fa milies Suttorp, Gokke, Huy- gen, Vermeulen en hun me dewerkers werden er in het verleden vele acitiviteiten op touw gezet, die tot nu toe ruim een ton (honderd dui zend gulden!) opleverden voor het betaalde voetbal in Schiedam. Van al die activi teiten is de wekelijkse bingo in zaal Marijke (gratis koffie, gebak en broodjes) wel het bekendste. Ook het komende seizoen zal u weer veel van de Club van Honderd horen. Naast de traditionele bingo's, die overigens in de zomer ge woon doorgingen, wordt er op 28 september weer een grootse superbingo in zaal Irene georganiseerd, terwijl er momenteel met de ge meente wordt gepraat over een nog grotere bingo in Sporthal Margriet. Woordvoerder Gerrit Suttorp: „Graag wil ik nog één keer uitleggen wat ons streven is. We zijn er puur voor om SVV zo sterk mogelijk betaald voetbal te laten spelen. Dus onze steun heeft vooral be trekking op het contracteren van nieuwe spelers. Zo heeft de Club van Honderd de komst van onder andere Pe ter de Haan en Mark Wotte mogelijk gemaakt. Als er nu in de toekomst tussen SVV en een andere vereniging een verschil is in vraag en aan bod wat betreft een bepaalde speler, dan kunnen wij mis schien het ontbrekende be drag bijpassen. Zó willen we graag te werk gaan". Volgende week op de specia le SVV-pagina wordt er een sponsor-thermometer gepu bliceerd, waarop alle geld schieters een plaatsje zullen krijgen. S Wat er echter ook ge beurt, ik moet ervoor zor gen, dat tegen Wagenin gen een sterk team speelt, dat ambitieus en goed gemotiveerd is en met een gevoel van spel- discipline te werk gaat". Dat zal voor Buitelaar nog een hele klus wor den, want de fysieke blessures van het boven genoemd kwartet zullen wellicht nog niet hersteld zijn, om over de mentale blessures als gevolg van de afstraffing van maan dag nog maar te zwijgen. Buitelaar heeft echter zo zijn eigen methoden om zijn ploeg weer op „scherp" te krijgen. „Na die wedstrijd tegen Sparta was het werkelijk muisstil in de kleedka mer. De spelers beseften, dat ze voor het oog van hun achterban hadden gefaald. Die zwarte blad zij zullen we deze week met z'n allen nogmaals moeten lezen om er le ring uit te trekken. Op de training zal ik ze zeker niet over de kling jagen. Dat zou na die zware trai- ningsweken slechts een averechts effect hebben. Nee, ik probeer ze ont spannen en met zelfver trouwen aan de start te krijgen. Ik hoop dan echt, dat er op die zaterdaga vond hier op Harga, met al die lampen aan, iets gaat gebeuren. Het avondje SVV moet hoe dan ook gaan leven". SCHIEDAM „Als een koude douche", ant woordde SVV-trainer Dick Buitelaar op de vraag hoe de 0-6 neder laag tegen Sparta hem was bekomen. En terecht natuurlijk. Er mag dan sprake zijn van een na tuurlijk klasseverschil tussen beide clubs, maar dat de Rotterdammers met hun opponenten zó veel zouden stoeien, had de meest verstokte pessL mist niet kunnen bevroe den. Als je als SVV-er - niet met beide benen op de grond stond, dan ben je na „blue monday" wel weer op aarde terugge keerd. Aan Buitelaar de niet te benijden taak zijn ploeg voor de eerste competitiewedstrijd te gen Wageningen (op za terdag 17 augustus, aan vang 19.30 uur op Harga) weer op te laden. De spe lers hebben in ieder geval stuk voor stuk beter schap beloofd, want als geen ander beseften zijn, dat ze uitgerekend in de eerste wedstrijd op Har ga het „van eieren" had den gemaakt. spreken is, want ook de resultaten in de diverse oefenwedstrijden waren niet bepaald om over naar huis te schrijven. Toch ziet de blijmoedige Brabander enige positie ve effecten van de niet geringe trainingsarbeid van de laatste weken. „Elke trainer grijpt de voorbereidingsperiode aan om de ploeg in de vereiste conditie te krij gen en een bepaald ge voel van saamhorigheid te kweken. Over die twee aspecten ben ik best te vreden. Over het derde uitgangspunt, het ontwik kelen van een spelpa troon, ben ik duidelijk minder te spreken. Aan vankelijk had ik een 4-4- 2-systeem in mijn hoofd zitten, voornamelijk met het oog op het aanwezige spelersmateriaal, maar de uitvoering daarvan in een aantal oefenwedstrij den liet veel te wensen over, waardoor ik nu weer ben overgestapt naar het vertrouwde 4-3- 3-systeem. Zoals Sparta tegen ons speelde, met die beweging in alle li nies, zó zou ik SVV ook graag zien spelen, maar vooralsnog wil dat niet erg lukken. De blessures van Harry van Kapel, Rob Harry van 'Kapel. Mede door de onthutsen de nederlaag tegen Spar ta zou je verwachten, dat Dick Buitelaar over zijn voorbereiding niet erg te MM

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 11