Jeugdlandbaby TRAMFESTIADE 1985 WOENSDAG Stadsblad Programma viering rond TT Gusto zoekt geld voor jubileum Voor hen, die het aangaat Broersveld wederom gedupeerd? Gebit stuk? VERINGMEIER Prijsbrekers Novotel Schiedam zomerkaartje Tele Video Clean door Hel Vincent SCHIEDAM Mid den in het niets waar straks een nieu we woonwijk voor duizenden Schiedam mers moet verrijzen staat tussen de Pipo de Clown-wa gens van de bouwers een opvallend kana riegele portocabin. Daar, aan het eind van de Scheepvaartweg, is die renarts Jan Veltenaar als een echte pionier zijn praktijk begonnen. Leeu wen, beren en herten lo pen er al lang niet meer aan de rand van de Schie- damse Wpudhoek. Maar alle bewoners, die over een paar jaar de wijk gaan bewonen, willen natuur lijk hun iets tammere af stammelingen van de ko ningen der wildernis, minstens zo goed verzorgd weten als zichzelf. Een dierenarts is dus geen overbodige luxe. Rode loper Geen vetpot NIEUW! TELE-VIDEO-CLEAN 010 - 260199 Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM De organi satie van de viering van de landelijke bibliotheek dag en het 65-jarig be staan van de Gemeen schappelijke Openbare Bi bliotheek in Schiedam heeft haar plannen vrij wel rond. Bibliotheekdi rekteur Henk Ewoldt en zijn medewerkers staan in de startblokken van de feestelijkheden die op 28 september zullen plaats vinden. SCHIEDAM De drie ouderenbonden in Schiedam eisen met het oog op de komende raadsverkiezingen (in maart 1986) meer erkenning en inspraak in het ge meentelijk beleid. ANBO, KABO en PCOB willen er kend worden als de spreekbuis van de Schiedamse ou deren en betrokken worden bij zaken als de gezond heids- en welzijnszorg, het openbaar vervoer en het be vorderen van de veiligheid op straat. Soos Robin. Toekomstig medewerker van Jeugdland? TANDTECHNIEK Boeuf Bourguignon Kippeborst „Mamita" Mixed Grill Blanquette de Veau Varkenskotelet „Spanish Style" Kipfilet „Hawai" Gebakken forel met amandelen novotel NERGENS GOEDKOPER! Videokoppen reinigen 30e" Momenteel staat de tram in het middelpunt van de belangstelling Aanleiding voor Het Nieuwe Stadsblad, hier aan aandacht te besteden en wel op Een goede zaak om weer eens aktie te on dernemen. Daar willen wij best onze medewerking aan verlenen. Reserveringen s.v.p. vóór 28 augustus Ons telefoonnummer is 732877. a.s. 3: HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1985 PAGINA 3 Dierenarts in Woudhoek, pionier tussen bouwketen „Dat vonden ze op het stads kantoor, met wethouder Zijde veld voorop kennelijk ook", zegt Jan Veltenaar. „Ik wou, toen het besluit eenmaal geno men was me in Schiedam te vestigen, niet wachten tot de hele wijk er stond, maar al voor de bouw beginnen. Dat werd dus een haastklus voor de vergunningen en zo. Het hele stadskantoor hing er bij wijze van spreken scheef van. Maar ze waren er niets te beroerd om er hun nek uit te steken om dat voor elkaar te krijgen". Nu is het natuurlijk niet meer zo dat compleet ingerichte praktijken op een presenteer blaadje worden aangeboden. En banken, gemeenten en col lega's werpen echt de „rooie loper" niet uit als een (dieren- )arts zich vrij wil vestigen. Maar voor Jan, die zijn studie al allesbehalve kado kreeg, waren die laatste hinderpalen niet meer dan kleine ver- keersdrempeltjes. „Tien jaar terug was ik nog werkvoorbereider in Rotter dam. Verder komen kon ik daar niet. De HTS-ers en inge nieurs stroomden er binnen alsof het niets kostte. Nu had ik altijd tegen academici opge keken. Toen merkte ik ineens, ik ben niets dommer dan zij en besloot ik mijn ideaal, dieren arts worden alsnog te gaan verwezenlijken". „Dat betekende eerst het avond-atheneum halen, met het gewone werk ernaast. Dat waren dagen van 14 uur onon derbroken werken. Biologie en zo boeide me enorm. Maar die literatuur.... Zo'n Max Have- laar lezen, kost me tien jaar van mijn leven. Teon heb ik colloquium doctum (een soort toelatingsexamen voor de uni versiteit) gedaan en ben gelijk in Utrecht voor dierenarts gaan studeren. Dat was toch wat ik wilde". Daar moest Jan Veltenaar overigens wel zijn goedbetaal de baan voor opgeven. Samen met zijn vrouw en drie kinde ren die tijdens zijn studie ge boren werden leefde hij al de zeven jaar die zijn studie duur de van een beurs. „Geen vetpot. Maar als je ou der bent hoef je niet iedere avond de kroeg in. Je leert er met weinig veel doen. Dat is altijd makkelijk". Inderdaad. Want geld voor alle appara tuur (na een dure zakenlunch) zo van de fabriek in huis en voor een van alle gemakken voorziene assistente had Jan Veltenaar natuurlijk niet. „Dat alles hier toch zo prima staat, inclusief röntgenappa- raat en operatietafel, heb ik vooral aan hulp van familie en vrienden te danken. Mijn zwa ger die een eigen ingenieurs bedrijfje heeft, maakte zelfs een heel speciaal model onder- zoekstafel voor me, dat je ner gens anders ziet. Spreekuren doe ik in mijn eentje. Bij ope- ratie's assisteren vrienden en kennissen". Jan Veltenaar behandelt al leen huisdieren, maar dan ook wel alle. Van honden en poe zen tot papegaaien (waar hij tijdens zijn studie een speciaal voedingsadvies voor heeft uit- geknobbeld) tot slangen en ha gedissen. Ieder weekend is hij voor wanhopige bazen van zieke beesten bereikbaar. Collega's moeten nog een beetje aan zijn komst wennen en een goede regeling zit er de eerste tijd nog niet zo in. Daar is Jan deze begintijd al leen maar blij mee: „Ik ben nog zo enthousiast als de tele foon gaat sta ik al met mijn koffertje in de hand bij de deur". r Reparaties alle merken K.T.V.'s en Video-recorders. Klaar terwijl u wacht. Door u gebracht TIENTJES GOEDKOPER! bijv. videokoppen schoonmaken thuis slechts 45.-, zelfgebracht 30.-. Het regelmatig reinigen is het behoud van uw videorecorder. Natuurlijk repareren wij ook aan huis. Prijsopgaaf ALTIJD vooraf, geen voorrijkosten. Open van 10 tot 23 uur, ook zaterdags. Geervlietsestraat 2a (hoek Nwe Maasstr.) Schiedam-Zuid, tel. 010-263530 Niet mee doorrijden, maar snel langs WCC. krygt 'n leenauto mee. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, Schiedam m k LID FOCWA 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: I. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen i Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 13,9-84 Ouderenbonden eisen meer zeggenschap Ondertussen wordt nog aan een aantal programmapunten geschaafd. Een daarvan is de tentoonstelling van werk van Schiedamse amateur-schilders en -tekenaars. Zij kunnen in het bibliotheekfiliaal in de Blauwe Brug (Bachplein) en kele weken hun werk expose ren. De voorwaarden van deelname zijn verkrijgbaar bij alle filialen. Voor een ander kunstzinnig onderdeel van de feestelijkhe den, de fotowedstrijd „De le zende mens", worden tot uiter lijk 1 september de inzendin gen ingewacht (in de centrale bibliotheek aan de Lange Ha ven). Daarna gaat de jury aan de slag. Jeugdleden van de bibliotheek kunnen zich van nu af aan op geven voor de grote stripruil beurs die op 28 september van 10.00 - 13.00 uur gehouden zal worden in de Jeugdbiblio theek, Korte Haven 129 en de jeugdafdeling van filiaal Noord, Bachplein 589. In alle jeugdbibliotheken zijn inschrijfformulieren te krij gen. Bovendien zal men er meer kunnen vertellen over de boeken Top-3 wedstrijd die ook op de bibliotheekdag ge houden wordt. Elk kind zal bij inlevering van een zelfge maakte Top-3 een kleine at tentie krijgen; alle inzendin gen zullen tentoongesteld wor den en tussen 15.00 en 16.00 uur zullen de mooiste inzen- Volgens de drie ouderenbon den zijn politici en ambtena ren in een steeds ingewikkel der wordende samenleving niet meer in staat, het noodza kelijke nauwe kontakt met alle belangengroeperingen te onderhouden. Alleen de orga nisaties van en voor de oude ren zelf kunnen dit. (Naast ANBO, KABO en PCOB is dat de Gezamenlijke Commissie Ouderenbelangen en de Raad voor het Bejaardenwerk). In een open brief aan alle poli tieke partijen in Schiedam, schrijven de gezamenlijke ou derenbonden dat er voor het stadsbestuur nog volop werk ligt als het gaat om de verbete ring van de positie van de Schiedammer op leeftijd. Zo wordt nogmaals gewezen op het grote tekort aan bejaar denwoningen. De bonden wil len dat deze achterstand zo spoedig mogelijk wordt wegge werkt. Momenteel is voor slechts negen procent van de bejaarden een specifieke wo ning beschikbaar, een percen tage dat volgens landelijke normen rond de 25 zou moeten liggen. Zolang dit tekort blijft bestaan, mogen er niet, zoals dit minis terie wil, jaarlijks 17 plaatsen in de Schiedamse verzorgings tehuizen worden opgeheven, benadrukken de bonden. De Algemene, Katholieke en Prot. Chr. ouderenbond willen ook af van het „historische peil" waarop de subsidiëring van hun sociëteiten staan. De „soos" is voor veel bejaarden hét ontmoetingspunt, maar door gebrek aan geld zijn veel van deze gelegenheden gehuis vest in gebrekkig uitgeruste panden. Een ander punt waarvoor aan dacht wordt gevraagd, is de vaak betuttelende houding van hulporganisaties. Verzor gingstehuizen, gezinsverzor gers en personeel op wijkpos ten treden volgens de bonden vaak te autoritair op; ze heb ben een houding die er op neerkomt dat zij „even iets voor de bejaarden zullen rege len". dingen nog krijgen. een extra prijsje SCHIEDAM Tijdens de vakantie-aktiviteiten van Jeugdland ontstaan onder de medewerkster vaak blij vende vriendschappen. En kele jaren geleden werden Sylvia van Pelt en John van der Slot echter verliefd op elkaar en besloten ook na Jeugdland met elkaar op te trekken. Na verkering en verloving besloten Sylvia en John enkele jaren geleden verder samen door het leven te gaan als mevrouw en de heer Van der Slot. Nu heeft Robin, een verruk kelijke en gezonde baby met een gewicht van 3000 gram en 45 cm lang, sinds kort huize van der Slot met zijn komst verblijdt. Dat Ro_ bin" alvast op de lijst gezet is als toekomstige medewer ker van Jeugdland, spreekt vanzelf. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9.00- 16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuw Haven 131 Telefoon 010-261417 Zaterdags van 9.00 tot 12.00 uur. van Voor de week van 17 t/m 23 augustus Dagschotels n-tr ne a J XOfUO Zaterdag 17 augustus Zondag 18 augustus Maandag 19 augustus Dinsdag 20 augustus Woensdag 21 augustus Donderdag 22 augustus Vrijdag 23 augustus Voor de warme dagen hebben wij een speciaal Uiteraard kunt u de gerechten van dit kaartje ook op minder warme dagen bestellen. Hargalaan 2 3118 JA Schiedam Telefoon 010-713322 SCHIEDAM Het Tamboer en Trompetterkorps Gusto is een van de deelnamers aan de Welzijnsmarkt die op 31 au gustus in de binnenstad wordt gehouden. TTG hoopt tijdens de welzijnsmarkt niet allen haar eigen aktiviteiten te kun nen promoten, maar ook (met een rommelmarkt/braderie) geld op te halen voor de vie ring van het 35-jarig bestaan in 1989. Gusto wil in de toekomst meer van dergelijke evenementen organiseren om in afwachting van het jubileum de clubkas te spekken. Wie spullen over heeft voor de rommelmarkt(en), kan zich in verbinding stellen met mevr. Altorf, tel. 263166 of de heer v.d. Vlies, tel. 622692. Spullen kunnen ook afgegeven wor den tijdens de repetities in het clubgebouw aan de Maasdijk 1, elke maandagavond tussen acht en tien uur. Nieuw voor Schiedam en regio inkl. kontrolebeurt van uw video-apparaat en dat klaar terwijl u wacht. (Het regelmatig reinigen is het behoud van uw videore corder). Geervlietsestraat 2a (hoek Nieuwe Maasstraat) Schiedam-Zuid Telefoon 010-263530 Geopend van 10.00 uur tot 23.00 uur. SCHIEDAM De winke liers van het Broersveld altoos boekend naar we gen om hun straat in d€ belangstelling te plaatsen hebben een nieuw mancc ontdekt in het gemeente lijk bewustzijn. Nadat zij via deze krant bij de VVV aan de bel trokken omdat het Broersveld niel in de toerische folder noch op de bijbehorende platte grond voorkomt, hebben de stiefmoederlijk bedeelte middenstanders nu uitge vonden dat zij ook ontbre ken op de nieuw in de stad geplaatste parkeerborden. Deze wit-blauwe routebor den geven wel verwijzingen naar o.a. de Dam en de Boterstraat, doch niet naar het Broersveld. Winkelklanten die per auto naar de binnenstad komen zouden daardoor in ver warring kunnen raken en uit onwetendheid hun voertuig op een voor het Broersveld ongunstige plaats stallen. Bij gebrek aan voorlich ting, of gewoon uit erger nis, zouden zij wellicht el ders hun boodschappen gaan doen, en een dalende omzet is wel het laatste waar het Broersveld op zit te wachtebn... De woordvoerder van de organisatie Broersveld be langen, W. G. Nijs, pro beerde opheldering te krij gen bij de verantwoordelij ke wethouder, Chris Zijde veld, maar die was juist druk doende van de ene vergadering naar de ande re te hollen, zodat hij de heer Nijs niet direkt te wo- rod kon staan. Nijs en collega's wachten nu maar gelaten af. „Maar vreemd blijft het. De ge meente is akkoord gegaan met het plaatsen van par- keermeters in onze straat en langs de Baan, dan zou je toch ook verwachten dat er borden komen die daar heen verwijzen. Wordt het Broersveld weer vergeten, of zijn onze borden soms nog niet klaar?" Eenmaal uitvergaderd, wil wethouder Zijdeveld best wel iets kwijt over het Broersveld. Allereerste dit: dat de bedoelde P-borden niet verwijzen naar (winkel) straten, maar naar par keerterreinen. „We hebben bijvoorbeeld ook geen bord parkeren Hoogstraat, maar als Nijs een bord speciaal voor het Broersveld wil, moet hij dat gewoon vragen. Hij kan daar overigens beter meer wachten tot na de re-* constructie van het broers- veld, anders lopen de mensen zich vast in een opgebroken straat." Zijdeveld vindt het hele maal niet leuk dat Nijs en zijn college-middenstan ders hun straat zo dikwijls in de publiciteit plaatsen. De wethouder: „Nijs moet niet voortdurend roepen dat het zo slecht gaat. Daarmee bezorgt hij de binnenstad een slechte naam. Wat bereik je er nou mee als je blijft herhalen dat het Broersveld in het ver domhoekje zit? Je bereikt meer met stroop dan met azijn. Ik sta droef aan de kant te huilen, als mensen hun eigen gevel beklad den. Het Broersveld is ge woon een leuke winkel straat, en met die klachten doe je daar alleen maar af breuk aan." Het Nieuwe «f, m ri ar J at:

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 3