Wageningen in tweede helft met tien man s SVDPW wint Stadsbladtrofee c Uitgebreid onderzoek naar autoinbraken m BELOOFD: A m Bowlingcompetitie Menmg Horeca 'p orti el b ekeken Bei zaalvoetbal Tl KWi SCHIEDAM Zaterdagavond is de betaalde voetbal organisatie SVV de competitie gestart met de thuiswed strijd tegen Wageningen. Voorafgegaan door de mas cotte, de zeven-jarige F-pupil Maurice van Opijnen, be traden de ploegen om even voor half acht het veld in sportpark Harga. Zowel in sportief als in financieel (toeschouwers) op zicht, werden vorig seizoen de avondwedstrijden met succes afgewerkt. Het bestuur van SVV heeft daarom ook besloten zoveel mogelijk wedstrijden op de zater dagavond te laten spelen. Toch viel op deze eerste wedstrijddag de publieke be langstelling nog tegen. De uiterst slechte wedstrijd van SVV-zijde tegen het Rotterdamse Sparta, vorige week maandagavond, zal hier ongetwijfeld mede debet aan zijn geweest. Geen geluk De ploegen komen het veld op met voorop de SVV-mascotte de zevenjarige F-pupil Maurice van Opijnen. Wisseling Drie Wageningen-verdedigers op een kluitje maar toch weet Glenn Sonneville 20 te scoren. Jan Könemann, geheel links kijkt gespannen toe. Hoogspringend maakte Peter van der Ley hands en dat betekende een strafschop. Opstellingen SCHIEDAM In de bowlingcompetitie voor sportverenigingen heeft het team van de voetbal vereniging SVDPW in de zevende jaargang de Stadsblad-bowlingtrofee gewonnen. Individueel toernooi Soos gerestaureerd De vrijheid Atletiek Zaal v oetbaltoernooi Sporthu weli jk Visconcours Glijbaan in gebruik "an der Moezel SCHIEDAM De politie heeft personeel vrijgemaakt om de golf autoinbraken die Schiedam sinds begin dit jaar teistert, te bestrijden. Over het onderzoek naar de oorzaken en gevolgen, en vooral naar de mogelijkhe den om paal en perk te stellen aan deze zich snel uit breidende vorm van „kleine" criminaliteit, wil de poli tie echter voorlopig nog geen nadere mededelingen doen. Rob van Vliet reikt de Stadsbladtrofee uit aan het team van de voetbalvereniging SVDPW. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. Singel 41 - 45 3112 GJ Schiedam Tel. 010-26 37 05 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1985 PAGINA 13 RANDSTAD EDITIES Aan vallend SVV zorgt voor groot succes 4 De thuisblijvers zaterdagavond hebben echter ongelijk gekre gen. Niet alleen won SVV met 41, maar ook de inzet van de gehele ploeg was bewonde renswaardig. De Schiedammers gingen er direkt na het eerste fluitsig naal van de uitstekend leiden de scheidsrechtër Schijf uil Rotterdam, fel tegenaan en a binnen de minuut vloerde Hans Neeskens de Wagenin- gen-speler Jan Oosterhuis. Ge lukkig voor hem liet de scheidsrechter het alleen maai bij een mondelinge berisping. SVV zocht de aanval, dat was al snel duidelijk en na eers een inzet van de uitstekenc spelende Glenn Sonneville die nog maar net tot hoek schop kon worden getikt dooi Wageningen-doelman Ejo El- burg, werd een driftige SVV- aanval ingeluid door Jan Kö- nemann. Sonneville speelde zich keurig vrij en stelde nieu weling Marcel van Buuren, op de valreep gehuurd van Ajax, in staat zijn kunnen te tonen. Van Buuren lepelde echter de bal hoog over het doel. Na een kwartier spelen had SVV vrouwe Fortuna beslist niet mee. Uit een hoekschop van Hans Neeskens kopte Hans Loovens keihard tegen de staander. Enkele minuten later speelde Glenn Sonneville Wagenin- gen-aanvoerder Peter van dei Ley uit, toen Van der Ley ge- passeert was haalde hij Sonne ville onderuit en dat beteken de een gele kaart voor de Wa- geningen-aanvoerder. In de 23-ste minuut had SVV weer geen geluk toen uit een gevaarlijke aanval de inzet van Hans Neeskens door de bovenlat werd gekeerd. Voor alsnog geen doelpunten, maar het verhoogde wel de span ning en sfeer in sportpark Harga. Ruim een kwartier voor het verstrijken van de eerste helft kwam SVV dan einde lijk aan de verdiende voor sprong. Uit een hoekschop van Hans Neeskens maakte in een wirwar van spelers Peter van der Ley hands. De toegekende strafschop werd feilloos door Chris Treling benut, 10. De zeer goed debuterende Marcel van Buuren kon een minuut voor rust de bal keurig binnenhouden. Via Jan Köne- ii i mhiiii iiHiiïfmiiinrffPff' - f amtiÉË fltftt' ffÉ mann kwam de bal bij Glenn Sonneville en deze had geen moeite om 20 te laten aante kenen. In de laatste minuut van de eerste helft kon Richard Bud ding toch nog eerder het kleedlokaal opzoeken dan zijn clubgenoten. Toen de bal niet in de buurt was gaf hij met op zet een elleboogstoot in het ge zicht van Jan Mulder en dat was voor scheidsrechter Schijf voldoende om aan Budding de rode kaart te tonen. Wageningen kwam dus in de tweede helft terug met tien man. Ook Jan Oosterhuis was in het kleedlokaal achterge bleven. In zijn plaats mocht Tom Krommedijk het gaan proberen. Deze invaller had in de zesde minuut geluk toen hij 21 kon laten aantekenen. Na 18 minuten in de tweede helft werd de wedstrijd beslist toen Glenn Sonneville de stand op 31 bracht. Uit een vrije schop op links van Jan Mulder was het Jan Köne mann die een hakje gaf aan Sonneville. Zeven minuten later was het Jan Könemann die de eind- stad op 41 bracht. Glenn Sonneville ging op volle snel heid op het Wageningendoel af en gaf op tijd af aan Köne mann. Bij Wageningen werd Frans van Angeren nog ingewisseld voor Dick Marren en bij SVV ging Marcel van Buuren onder luid applaus van het veld en zijn plaats werd ingenomen door Michel Oosterwijk. Twee minuten voor het einde van de wedstrijd kopte Jan Mulder de bal nog van de doellijn. SVV ging daarna direkt in de aan: val en kon Jan Könemann al leen op de Wageningen-doel man afgaan. Ver buiten het strafschopgebied werd Köne mann door doelman Ejo El- burg onderuit gehaald en dat betekende ook een gele kaart voor de Wageningen-doelman. SVV. Henk Dirven, René Couffreur, Hans Loovens, Henk Salari, Mark Wotte, Jan Mulder, Chris Treling, Hans Neeskens, Jan Könemann, Glenn Sonneville, Marcel van Buuren (Michel Oosterdijk). Wageningen. Ejo Elburg, Koos van Tamelen, Peter van der Ley, Zeger Tollenaar, Gustav Loupatty, Frits Goodings, Jan Oosterhuis (Tom Kromme dijk), Nico van Zanten, Ri chard Budding, Hans Nijhuis, Frans van Angeren (Dick Marren). De ploeg van Hans van der Haven heeft de gehele compe titie aan de leiding gestaan en jindigde tenslotte met een voorsprong van vijf punten op het team van de zaalvoetbal vereniging Groenoord. De competitie is gespeeld in het bowlingcentrum Musis Sa crum aan de Lange Haven en heeft negen speelavonden ge kend. Maandagavond, voor de prijsuitreiking, is nog een indi vidueel toernooi gehouden voor alle deelnemers. Aan de competitie is deelgeno men door negen ploegen. Zes van een voetbalvereniging, één tafeltennisvereniging, één squashvereniging en een team van de schietsportvereniging Schiedam, dat dit jaar de tro fee moest verdedigen. Bedrijfsleider van het Musis Sacrum Rob van Vliet: „Voor het volgend seizoen hebben al weer twee nieuwe verenigin gen ingeschreven. Wij willen het volgend seizoen toch weer proberen om aan twaalf ploegen te komen, dan zijn op de speelavonden alle banen bezet. Meer kan natuur lijk ook, maar dan moeten we weer naar twee series per avond, één vroeg en één laat. Om eerlijk te zijn, met twaalf ploegen over de gehele avond verdeeld is het gezelliger. En gezelligheid staat boven aan. Het moet een soort sport- verbroedering zijn en bowling is daar een prachtige sport voor. De spelers(sters) staan elkaar niet naar het leven". Op de laatste avond, maandag, is er een individueel toernooi gehouden. Winnaar hiervan is* geworden Helene Schuur van HBSS met 658 punten. Tweede John Schuur met 586 punten en de derde plaats is gedeeld door John Melkert van Her mes DVS en Rob de Jong van HBSS beiden met 552 punten. Voor de ploegen waren er aan trekkelijke prijzen te winnen in de vorm van waardebonnen voor sportartikelen. Zo kreeg de eerste eèn waardebon van vierhonderd gulden, de twee de driehonderd gulden, de derde tweehonderd gulden en de vierde honderd gulden. Alle overige ploegen kregen ook waardebonnen en de laat ste had nog altijd vijf en dertig gulden. Gerard Gommel, eige naar van sporthuis Kethel, is medesponsor van dit sportieve evenement en de waardebon nen kunnen dan ook uitslui tend bij sporthuis Kethel inge leverd worden. De Stadsbladtrofee is achter eenvolgens gewonnen door: 1979 FCN'66, 1980 Hermes DVS, 1981 en 1982 HBSS, 1983 Hermes DVS, 1984 schietsport vereniging Schiedam en dit jaar is SVDPW op de trofee bijgeschreven. Maandagavond reikte Rob van Vliet de trofee uit aan het team van SVDPW bestaande uit: Hans van der Haven, Ger- da van der Haven, Letty van Dalen, Monique van Dalen, Wim van Dalen, Herma Voets en Henk Voets. De totale eindstand van de competitie is: 1. SVDPW met 30 punten, 2 Zaal voetbal ver eniging Groenoord met 25 punten, 3. Squashcentrum Klaverstede, 4. HBSS, 5. Hermes DVS, 6. WK, 7. Schietsportvereniging Schie dam, 8. Tafeltennisvereni ging De Reling en 9. Ursus. Zaterdagmiddag is de Ouderen Sociëteit St. Jozef aan de Lan ge Nieuwstraat weer geopend na een grondige restauratie. De soos waar biljarten, klaver jassen en bridgen wordt ge daan door zo'n 150 leden is ge heel van nieuw meubilair voorzien. Een relatie van de vereniging, Huub Sondermeijer, heeft een aanzienlijk bedrag geschonken waarvan een groot gedeelte kon worden gefinancierd. Op de feestelijke heropening za terdag is Sondermeijer dan ook benoemd tot ere-lid. Een tiental leden van de soos heeft vier weken hard ge werkt om de lokaliteit om te toveren en het is nu weer goed toeven in het oude gebouw aan de Lange Nieuwstraat. Voorzitter Jan Koning be dankte de harde werkers en beloonde hun met een fraai boeket bloemen. In de hulde betrok hij ook Gerard Collig- non die dit jaar voor de 25-ste maal de vierdaagse in Nijme gen heeft meegelopen. De Ouderen sociëteit is dage lijks geopend van tien uur 's morgens tot half vijf. De postduivenvereniging De Vrijheid heeft zaterdag deelge nomen aan een wedvlucht vanuit Compiegne over een af stand van 300 kilometer. De lossing was om 8.20 uur en de eerste priisduif bereikte even voor twaalf uur zijn hok weer. De eerste tien prijsduiven kwamen op naam van: 1 en 3. M. Broekhuizen, 2. S. van Pelt, 4. J. Bakker, 5. H. Egberts, 6. Van Diest-Heinsbroek, 7 en 9. A. Brand, 8. P. Wijnties en 10. J. Wenteler. De junior atleet van SIS de Ooievaars, Willem Noorduin, heeft tijdens de Europese atle- tiekkampioenschappen voor gehandicapten, gehouden in Brussel ep Lommei, redelijke successen behaald. Ondanks zijn grote nervositeit tijdens zijn grote eerste inter land, bereikte Willem in de se niorklasse een vierde plaats bij het kogelstoten en een derde plaats bij het discuswerpen. Vrijdagavond wordt in de sporthal Margriet het Kim- man's Gravelandsepolder zaal voetbaltoernooi gehouden. De eerste wedstrijden beginnen om zeven uur en om elf uur is de prijsuitreiking gepland. De toernooileiding is in handen van Ton Haesakkers en Jaap Graaf. De deelnemende ploe gen zijn: Technische handels mij. Kimman, Openbare Nuts bedrijven Schiedam, Handels maatschappij Den Ouden, Bot- telo NV, Schoonmaakbedrijf De Bruin, Orion belasting, Drukkerij Van de Water, Nep- tunus Vinken, Unigro NV en Total International. Op maandag 26 augustus zal er een visconcours plaatsvinden in de Oude Sluis, ten bate van de jeugd van de voetbalvereni ging SFC. De aanvang is 18.30 Uur. De kosten van deelname zijn zeven gulden en vijftig cent en men kan zich opgeven bij Bar Intiem aan de Oude Sluis en de Lido Bar op de hoek van de Dam en de Korte Hoogstraat. zijn in het stadhuis van VTaardingen de pupillen- secretaris Hans van Zon en de jeugdsecretaresse Nel Barto, eiden van de voetbalvereni ging Olympus, in het huwe lijksbootje gestapt. De jeugdaf deling van Olympus zorgde voor een bont gekleurde ere haag. De renovatie van Zwembad Zuid vordert gestaag. De be zoekers zien nog wel wanden en plafonds die zijn weggebro ken en ook de ontvangsthal staat nog op zijn kop. De plan ning is aat alles begin oktober in orde is. Vanaf maandag kan men al van de nieuwe glijbaan ge bruik maken eq wel op de vol gende dagen en uren: maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdagavond van 20.30 uui tot 21.45 uur. Woensdagmiddag van 13.00 tot 15.30 uur en za terdag en zondag van 10.00 tot 14,00 uur. Nadere informatie Zwembad Zuid, telefoon 261682. jpjcj Lekker ontspannen In een bad of sm. douche van n Baderle-lnstallateur. Mooi., praktisch voor Jarenlang haHnlP7lpr UUJ- Sc hie 40-52 SCHIEDAM 132077 Het aantal meldingen van diefstallen uit auto's (meestal radio's of cassetterecorders) sinds januari loopt in de hon derden, een alarmerende situ atie die zich van de Waterweg steden vooral in Schiedam voordoet. Volgens hoofdinspecteur Rob Besseling is er sprake van een crimineel „uitstralingseffect" van Rotterdam. In Vlaardin- gen, dat niet direkt onder de rook van de Maasstad ligt, is het aantal autoinbraken welis waar niet te verwaarlozen, maar toch aanzienlijk minder dan in Schiedam. Besseling weigert details te ge ven over het lopende onder zoek. „Deze vorm van inbra ken heeft onze speciale aan dacht. Er doen zich zoveel ge vallen van voor, dat we die onmogelijk over onze kant kunnen laten gaan. Het gaat naar mijn smaak om iets dat valt op te lossen. Het is bepaald niet zo dat we hier met de handen in het haar zit ten en zeggen: jongens, hier kunnen we niets aan doen". De lijst van gestolen autora dio's - meestal gaat het om de duurdere uitvoeringen - wordt inmiddels langer en langer. Ook het afgelopen weekeinde registreerde de politie op de dagrapporten weer een fiks aantal gevallen. In totaal ging het om tweeentwintig inbra ken. Uit tien auto's verdween ge luidsapparatuur (waaronder een radiocassetterecorder met afstandsbediening, waarde drieduizend gulden), in twaalf gevallen bleef het bij een po ging tot inbraak. a»;! *m SCHIEDAM Het pro gramma voor het derde Bondsspaarbank bedrijfs- zaalvoetbal-toernooi is rond. Niet minder dan 38 teams zullen vanaf 27 au gustus strijden om de Bondsspaarbank wisselbo kaal. De wedstrijden worden ge speeld in de sporthal Mar griet en wel op dinsdag 27 augustus, dinsdag 3 sep tember, dinsdag 10 sep tember en de finaleavond op donderdag 12 septem ber. De organisatie is evenals voorgaande jaren weer in handen van de Schiedam- se Scheidsrechters Vereni ging. De duur van de wed strijden is één maal 35 mi nuten en er wordt ge speeld volgens het afvalsy- steem. Eindigd een wed strijd in een gelijkspel, dan zal het nemen van straf schoppen de beslissing moeten brengen. Op elke avond wordt begonnen om zeven uur en de toegang tot de sporthal is gratis. Dit sportieve evenement staat dit jaar in het teken van het financieel onder steunen van enkele chari tatieve instellingen zoals de vereniging Hoefslag Re creatie Gehandicapten en de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooie vaars. De totale opbrengsten uit dit toernooi zullen dan ook beschikbaar gesteld wor den aan deze en andere verenigingen om hen in de gelegenheid te blijven stel len hun goede werk voort te zetten. De deelnemende bedrijven zijn: Algemene Bank Ne derland (ABN), café restau rant Amstelbron, A. L. Bek Zn., Bondsspaarbank, Van de Boon BV, De Bruin schoonmaakbedrijf, Coca Cola, DCMR, Doso glazen wasserij, Drukkerij De Een dracht, Eurotax, Gemeente Ambtenaren Schiedam (GAS), Haar-import BV. Van Heck Co, Hoekloos, Itho, Hoogendoorn schil der, Janse herenmode, Kimman, Luchthaven Rot terdam, Nicoverken Hol land BV, NIVA (belasting dienst Schiedam), Orion (ontvangkantoor der rijks belastingen), Openbare Nutsbedrijven (ONS), W. H. den Ouden, Protech Int. BV, Post Stalen Stijgers (PSS), PTT, Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging (SSV), Slavenburg's bouwbedrijf, SSSW, Total Interservice, Tevopharm, UTO Nederland BV, Vink Co., Warmtemeter BV, drukkerij Van de Water en RET. MEN SCHRIJFT ONS: „Naar aanleding van uw be richt (Toppers in de krant van 14 augustus, „Horeca en con currentie") het volgende: Ook de voetbalvereniging WK heeft een zgn. „zwak-alkoholi- sche" vergunning. Tot mijn stomme verbazing beweert „de gemeente" dat zonder het schenken van iets straffers dan bier een feesta vond in de vereniging geen enkele kans van slagen heeft. Die gemeente toch... Bij deze nodig ik u uit onze eerstvolgende feestavond te bezoeken, zodat deze toch wel ongenuanceerde bewering kan worden rechtgetrokken. Overigens, met alle respect voor de horecaondernemers, wordt in onze vereniging op geen enkele wijze misbruik gemaakt van de zgn. zwakke vergunning, ondanks dat ik n.a.v. de gekelderde jenever consumptie de vakbekwame jeneverstokers de helpende (omzet) hand zou willen bie den. Proost. J. Theuerzeit, voorzitter WK

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 13