Nieuwe Schiedamse Dahlia Vereniging viert tweede lustrum 4 In't kort Vertraging door strenge winter en natte zomer RANDSTAD EDITIES IN KRANT E Stedelijk 's maandags gesloten Standwer kers strijden om nat. titel Kabelnet wordt aangepast Tatoeages zijn ook aan de mode onderhevig SW klopt Wageningen V v Brommer botst op zandauto Wooneenheden in Nieuwstraat Bowling competitie A RADIO ABA 1 9 SCHIEDAM Sporthal Margriet wordt op 6, 7 en 8 september uitgebreid in de bloemen gezet. De Schiedamse Dahlia Vereniging heeft de sporthal uitgekozen om er het tienjarig be staan te vieren. Dat gebteurt met een groots opgezet evenement onder de naam Bloemen Expo '85. De bloemententoonstelling valt - niet toevalligerwijs- nagenoeg samen met een andere feestelijke gebeurtenis: de ingebruik neming van de trambaan naar Schiedam Noord. Dat de sporthal dankzij de tram met een eigen halte voor de deur nog beter bereikbaar wordt (de hal beschikt al over goede verbindingen met de na bijgelegen spoor- en snel weg) is voor de dahliak wekers echter van minder belang dan de viering van het eigen tweede lustrum. Regionaal Gratis vervoer Ut v-\ -:%l jraa ft u i -tiP «D «fca De dahliakwekers (hier bezig aan de voet van de Vlaardingerdijk) willen op de Bloemen Expo '85 met fraaie creaties voor de dag komen. Politie rapport 0 T.V DEFEKT? Videospecialisten SCHIEDAM Hoewel op 5 september tramlijn 1 (cen trum Woudhoek) officieel in gebruik wordt gesteld - en dan volledig operationeel is - betekent dit niet dat alle werken rondom het tracé volledig gereed zijn. Door de langdurige vorstperiode is hier en daar een duidelijke vertraging ontstaan. Ook de overvloedige regenval droeg hieraan een steentje bij. Ook is bij de verkeerslichteninstallaties door vertraging in de leve rantie nog een achterstand in te halen. Langs de trambaan wordt overal hard gewerkt om de eerste rit op 5 september mogelijk te maken. Hier in Groenoord zijn werknemers bezig, de rails met bouten vast te zetten. Groene golf EEN KOMBINATIE VAN 40 LOKALE HUIS-AAN- HUISBLADEN IN ZUID- HOLLAND MET EEN WEKELIJKSE TOTAAL OPLAGE VAN RUIM 1,2 MILJOEN EXEMPLAREN llMPlilÜÜËH iiiiniwiiiiiiiwii H WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1985 - NR. 66 OPLAGE 38.845, 37e JAARGANG VI Bloemenzee in sporthal De eerste trams naar Woud- hoek worden natuurlijk feestelijk met bloemen ver sierd, maar dat is ook om de aandacht van het publiek te vestigen -op Bloemen Expo'85. De fleurige expositie zal niet alleen aan dahlia's een rijke verscheidenheid bieden. Tal van (meest door amateurs ge kweekte) bloemsoorten en groenten en fruit worden in de sporthal uitgestald, en boven dien is er uitgebreide informa tie verkrijgbaar over tuinaan leg (zelfgemaakte) tuinmeube len, schoolwerktuinen en an dere creatieve en natuur-edu- catieve bezigheden. Met de Bloemen Expo wil de organisator, de Schiedamse Dahlia Vereniging, de bezoe kers niet alleen liefde en be langstelling voor alles wat groeit en bloeit bijbrengen. De vereniging grijpt het tienjarig bestaan tevens aan om de dah- liaweek nieuw leven in te bla zen. Volgens secretaris Joop Blom is de vereniging, voortgeko men uit de viering van het 700-jarig bestaan van de stad Schiedam, vanwege onder huidse kwesties tussen ama teur- en beroepskwekers. Die geschillen lijken nu bijge legd, want de indrukwekken de deelnemerslijst van Bloe men Expo'85 vermeldt direkt na de Schiedamse Dahlia Ver eniging de Nederlandse Dahli avereniging en de Dahliakwe kers -een handvol particulie ren die buiten verenigingsver band hun geliefde bloemen- soort grootbrengen. Het evenement is weliswaar een puur Schiedams initiatief, maar ook de Rotterdamse deelnemers zijn talrijk, zoals de leden van de Rotterdamse Fuchsiavereniging, die eigen produkties showen. Blom noemt de Expo daarom een re gionaal gebeuren dat, als het aanslaat, wat hem betreft (twee) jaarlijks mag terugke ren. Ook een aantal „oude relaties" van de Schiedamse Dahlia Vereniging heeft zijn mede werking aan de Bloemen Expo toegezegd, zoals de Model bouwvereniging De Viking en de Imkervereniging, de Kon. Ned. Natuurhistorische Vere niging, Natuurgenot in Huis en de Vrije Tuinders van „Ons Genoegen". Grote afwezige is de KMTP, de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, die niet op de uitnodiging reageerde. Jam mer, volgens Blom, want juist zo'n belangrijke organisatie zou bij een dergelijk groot eve nement niet mogen ontbreken. s t '4* -v- SCHIEDAM Maandag 26 augustus (van acht tot half tien 's avonds) wordt in het M.C.M. de Groothuis aan de Stadhouderslaan een informa tieavond gehouden over de Ópen School. Deze vorm van onderwijs is bedoeld voor vrouwen van alle leeftijden met niet meer opleiding dan twee jaar vervolgonderwijs. De avondcursus wordt speciaal gegeven voor vrouwen die overdag niet aan studeren toe komen. Meer informatie: tel. 375737 of 373244. Binnenkort wordt (ook in Schiedam) weer een collecte voor de kankerbestrijding gehouden. Tussen 26 augustus en 8 september zijn de mede werkers van het Kon. Wilhel- minafonds met de collectebus onderweg. Op de woensdag 28 augustus en 4 september be steedt ook de tv aandacht aan de aktiviteiten van het KWF. Na het journaal van acht uur wordt dan in een uitzending van Socutera een korte film vertoond over het fonds voor de kankerbestrijding. Bij de Chr. muziekvereniging Harpe Davids vieren twee le den zaterdag 31 augustus een bijzonder jubileum. De heer A. Zuidgeest is dan 55 jaar bij HD, waar hij als elfjarige jon gen de eerste trompetlessen kreeg. W. H. de Bakker viert zijn 45-jarig lidmaatschap bij de muziekvereniging. Hij speelt bas, een muziekinstru ment dat hij koos nadat hij ja renlang het slagwerk had be speeld. Voor het SchiedamsRotter damse publiek wordt een be zoekje aan de Bloemen Expo extra aantrekkelijk gemaakt doordat een ritje met de nieu we tram tussen het Marconi- plein en het eindpunt in Woudhoek, op 6 en 7 septem ber gratis is. Het gratis ver voer geldt voor zowel de heen als de terugreis. De Bloemen Expo '85 is op vrijdag 6 en zaterdag 7 sep tember geopend van tien uur 's morgens tot tien uur 's a- vonds. Op zondag 8 septem ber is de tentoonstelling geo pend tussen tien en acht uur. Extra programmaonderdeel is een optreden van het Schiedamse harmonieorkest van OBK op 8 september om half twaalf. De toegang tot de Expo be draagt voor volwassenen 2,50 en voor kinderen (tot 12 jaar) één gulden. SCHIEDAM Vanuit een stripwinkel aan de Hoogstraat is vrijdagnacht een hoeveel heid „opwindende lectuur" ge stolen. Het drukwerk werd uit de etalage gegraaid door een fietser, die een kei door de winkelruit had gegooid. Getuigen zagen de wielrijder omstreeks kwart over twee 's nachts zich met de zinne- prikkelende tijdschriften uit de voeten maken. In de provinciale bibliotheek centrale aan de Westfranke- landsedijk heeft een dief vrij dag tweemaal toegeslagen. Uit de boodschappentassen van twee bezoeksters (uit Rotter dam en Krimpen a.d. IJssel) stal hij de portemonnee en maakte daarbij vóór zo'n 300 gulden aan kontanten buit. In de leegstaande Rijnmond- school aan de Warande heeft de politie zondagmiddag twee jongens van 14 en 16 jaar op heterdaad betrapt. Het duo was bezig het schoolgebouw grondig te plunderen. Tot de spullen die zij mee naar huis wilden nemen behoorden o.a. een paar liter benzine, een dertig deurkrukken,, enkele tientallen kapstokhaken, twee elektromotoren, een emmer en een jerrycan. Wij helpen direkt! Tel. 280778-733961 ol 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Het Stede lijk Museum op de Hoog straat in Schiedam is, in navolging van de grote landelijke musea, voortaan op maandag voor bezoe kers gesloten. Als de gemeenteraad daar tenminste na de commis sievergadering van 26 augustus toestemming voor geeft. Waarnemend museumdi- rekteur Clara Stroman ziet na een onder de museum bedienden gehouden en- quete, geen betere moge lijkheid om de arbeids duurverkorting voor amb tenaren in het museum toe tassen, s je het al met weinig personeel moet doen, zou net veel te onoverzichte lijk worden als iedereen zijn eigen arbeidsduurver korting ging invullen", al dus Clara Stroman. „Op deze manier scheppen we zowel voor onze eigen mensen, als voor de bezoe kers duidelijkheid. Op maandag komen er al tijd al weinig mensen een kijkje in het museum ne men, de invloed van deze maatregel is dus gering". Nazorg aan trambaan duurt nog maanden De aandacht van de dienst Ge meentewerken was daarom al lereerst volledig gericht op alle werken die in direkt verband stonden met het totale opera tioneel zijn van de tram op 5 september. Werken in de om geving van het tracé worden in een „nazorgronde" na 5 sep tember 1985 definitief uitge voerd. Werken die na die datum nog moeten worden uitgevoerd be treffen in hoofdzaak o.a.: de afbouw van de omgeving van het station Nieuwland; de afbouw van bepaalde wegen (w.o. het aanbrengen van dek lagen etc.); het opruimen van werkterreinen; het definitief inregelen van verkeerslichten installaties; het verder inrich ten van halteplaatsen; het in richten van plantsoenen naast het tracé (w.o. het planten van bomen). Met deze „nazorg" zullen ze ker nog 5 a 6 maanden ge moeid zijn. Over de verkeers lichten kan nog het volgende worden medegedeeld. Op 5 september zijn alle be staande verkeersregelinstalla ties zodanig aangepast dat de tram (en op sommige plaatsen ook de bus) met verkeerslich ten wordt geregeld. Ook zijn enkele nieuwe installaties ge plaatst, t.w. op de kruisingen s Gravelandseweg/Burg. Honnerlage Gretelaan, Burg. van Haarenlaan/Johan Braak- ensiekstraat en Nieuwe Dam- laan/Harglaan en bij de over steekplaatsen ter hoogte van de Min. Donkerstraat en Jozef Oreliosingel. Aan deze installaties zullen na 5 september nog een groot aantal werkzaamheden moe ten plaatsvinden. Zo zullen op enkele kruispunten de ver keerslichten c.a. enkele dagen buiten bedrijf zijn in verband met het plaasen van nieuwe regelkasten; dit betreft de ver keerslichten op het Nieuw- landplein, Churchillweg/Laan van Bol'És (incl. de op-/afrit RW 20) en Churchill weg/Zwa luwlaan (incl. de oversteek plaats ter hoogte van de Jozef Oreliosingel). Deze ombouw zal naar ver wachting in oktober plaatsvin den. De verkeerslichten zijn in dit stadium helaas nog voor zien van starre regelprogram- ma's. In de laatste maanden van het jaar zullen deze starre regelprogramma's worden ver vangen door soepele program ma's. In de eerste maanden van 1986 zullen deze flexibele programma's zodanig op el kaar worden afgestemd dat het doorgaand verkeer zoveel mogelijk met behulp van een „groene golf" kan worden af gewikkeld. Met de komst van de versoe pelde regelprogramma's ko men alle verkeersregelinstalla ties langs de trambaan in een zgn. wachtstand groen voor de hoofdstroom te staan, op de momenten dat er geen ver keersaanbod is. De wachttij den worden dan tot een mini mum beperkt. Het openbaar vervoer krijgt voorrang. Zodra een tram of bus zich voor de verkeerslichten heeft gemeld, wordt ervoor gezorgd, dat deze minimale vertraging oploopt. SCHIEDAM Een 36-jarige bromfietser uit Vlaardingen is maandag met vrij ernstig letsel opgenomen in het Rotterdam se Dijkzigtziekenhuis. De man was in Schiedam op de krui sing van de Burg. Honnerlage Gretelaan en de Parkweg met zijn brommer op een zandauto gebotst. De politie kon dinsdag geen bijzonderheden geven over de aard van 's mans ver wondingen. De chauffeur van de zandauto bleef ongedeerd. s; MM8MWW8gM8M88M8aa88M9^M8888^8^K88«88a8^ liiiisiiiiii

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 1