Verjongde 505 nader bekeken VN komt met apart souvenirstempel op Unofil'85 Puzzel mee via de Compu én val in de prijzen,, N U P 1 Voor de echte kilometervreter over de 505 ItfeeiMtl rterfl*,er voor filatelisten Win bijvoorbeeld ook eens een Sony Watchman t.w.v./995f' Klassiek bureau Niet waaróm maar waarom niet? Wie zoekt RANDSTAD EDITIES" Dat zat goed Dit zegt Leo de Ruiter qrvan: Warner van Peer wacht gespannen op de nieuwe 505. leder jaar schaft hij en nieuw exemplaar aan. Het werd tijd dat er iets wezenlijks aan deze wagen veranderde zo stelt de kilometervreter. Moderner Het interieur Je kunt er dagen mee zoet zijn. ttft: KRUISWOORDRAADSEL zr Beveiligen Werd tijd dat Peugeot een face-lift kreeg „Een auto meneertje met per soonlijkheid. Een karakteris tiek ontwerp gekombineerd met aërodynamische vormge ving. Strakke lijnen, een zeer schuin aflopende gelaagde voorruit, trapeziumvormige grille en koplampen, een scherp omlijnde achterkant, kortom een majestueus pro fiel". De verkoper keek ons stralend aan en haalde diep adem voor nóg een retirade. We waren hem vóór met de wat botte reactie: „alsof je een emmer leeg gooit". Er zijn op deze wereld auto's en automobielen. Een ieder die zoals wij tot de zogeheten mid dengroep behoort, heeft schalkse dromen dat hij ooit nog eens rijk zal zijn. Man in bonus dus, zoals dat heet. We zouden dan kiezen uit drie au tomobielen. De Peugeot stond er bij met stip. Eerlijkheidshalve moeten we er bij zeggen dat toen de 104 kwam, de stip verdween. Door die kleine opdonder had het merk iets van de grootsheid verloren. Dat paste niet in ons beeld van pure klasse en voor naamheid. We staan dan nu face tot face met de 505. Of we maar even achter het stuur plaats willen nemen. We voelden het meteen: dat zat goed. Ons kriterium van een goede zit is dat je versto len een dutje moet kunnen doen als er trouwhartig wordt gewacht op moeder de vrouw die boodschappen doet of wat verlaat van de kapper terug keert. Particuliere chauffeurs die op hun baas wachten doen dat koninklijk. Wij zouden dit ook presteren in de 505. Een lekker steuntje daar waar nodig, en het hoofd in een stand dat overdadige snurk-geluiden achterwege blijven. De verko per noemde het een anatomi sche zit. Het interieur heeft een allure waardoor men zonder het te beseffen de voeten veegt alvo rens men plaats neemt. In zo'n automobiel ga je overigens niet-gewoon zitten. En dan zoeft de wagen weg. Je moet echt goed luisteren of de Reakties op of bijdragen aan deze pagina aan redaktie THUISKRANT-EXTRA Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk Telefoon 070-190224 (liefst donderdag of vrijdag) motor wel loopt. Het meest op vallende kenmerk is dat de wa gen meteen naar de hand staat. Glijdt over de weg en presenteert zich aan de be stuurder als een gehoorzaam en gedisciplineerd voertuig. De Peugeot 505 heeft het na deel dat enkele andere grote merken niet zozeer hebben. De wagen is duidelijk voor de lief hebber. Frivole types met on aangepast gedrag passen niet in deze koets met de zo stem mig op elkaar afgepaste kleur tjes. Een wagen van en voor goede komaf. Een aristokraat waarin men, als men voor dat dubbeltje geboren is, zich niet prettig zal voelen. De 505 is vanaf april 1979 in roulatie. Peugeot is niet een bedrijf dat snel een model over boord zet. Men heeft de wagen wat gemoderniseerd, waarbij het interieur de meeste aan dacht kreeg. W. van Peer is vertegenwoor diger van beroep en rijdt 90.000 kilometer per jaar. Zijn vader, die bouwkundig inge nieur was, kocht in totaal ne gentien Peugeot's. „We wer den er thuis mee opgevoed. Ik vond het zelf eerlijk gezegd een 'ouwe lullen kar'. Mijn broer, de eertijds zo bekende motorcrosser Selly, reed een Diesel. Mijn liefde ging echter uit naar de Alfa Romeo. Door twee oorzaken ben ik hier van af gestapt." „Ik werkte in Tansania in Afri ka. We moesten regelmatig een verschrikkelijke weg van ruim duizend kilometer over bruggen. Er was maar één wa gen die dit aan kon en dat was de Peugeot. Toen ik in Holland terug kwam en bij de klanten kwam, zei men toen ik met een Alfa voor reed: 'Zo, 't gaat ze ker goed met de zaak'. De Peugeot bleek in handelskrin gen een geaccepteerde wagen. Het overgrote deel van mijn werk bestaat uit auto rijden. Mijn rijden is werken en daar moet je plezier in hebben. Dat biedt de Peugeot. Het effe er gens voorbij scheuren is er niet bij, maar als ik in één ruk naar Bazel rij stap ik zo fit als een hoentje uit. 't Werd overigens wel tijd dat men weer wat aan de wagen deed. Gaat vervelen op den duur." De 505 heeft in de zes jaar dat de wagen zich in het verkeer mengt motorisch wat wijzigin gen ondergaan. Het nieuwe model duikt wat meer naar vo ren. Is wat lager, terwijl aan voor- en achterkant nieuwe schildbumpers een robuuster aanzicht bieden. Het interieur is onder handen genomen. Er kwam een nieuw dashboard en er zijn nieuwe bekledingsstof- fen toegepast. Het verwar- mings en ventilatiesysteem werd gewijzigd. Instrumenten paneel en middenconsole slui ten op elkaar aan. De been ruimte achterin is ook verbe terd. Volgens de berichten komen de nieuwe 505's medio sep tember op de markt. De nieu we vier-bak-automaat komt wat later in roulatie. We pikken de belangrijkste wijzigingen er voor u uit. Het interieur onderging de grootste modernisering. Het dashboard, dat uit twee delen Van 24 tot 26 oktober wordt in Den Haag de grote filatelisti sche tentoonstelling Unofil'85 gehouden. Goed nieuws dus voor de talrijke postzegelverzamelaars. Eén van de deelne mers aan de tentoonstelling, die met haar naam al aangeeft, dat het geheel een internationaal karakter draagt, is de Vere nigde Naties zelf. Via haar kantoor in Geneve liet men onlangs weten uit te zul len komen met een speciaal souvenirstempel, waarop het ook al Haagser, maar toch zeer internationale Vredespa- leisd staat afgebeeld. Alle post, die geadresseerd is, of afgegeven wordt aan de stand van de VN (beter de Postadministratie van de VN) krijgt dit speciale poststempel. Bovendien kunnen de bezoe kers aan die stand post verstu ren, die via Geneve, Wenen of New York verzonden kan wor den. Waarbij aangetekend, dat die brieven moeten zijn voor zien van postzegels van de VN, hetzij in Zwitserse franken, US dollars of Oostenrijkse shillin- gen. Ook deze post krijgt het speciale stempel. Wie is dat ei genlijk! De Postadministratie van de VN? Het is meer dan 30 jaar gele den dat voor de eerste keer de volmacht om postzegels uit te geven werd toegestaan aan een internationale organisatie; de Organisatie van de Verenig de Naties. Dit feit werd toen nog beschouwd ais een voor recht van nationale souvereini- teit. Op 24 oktober 1951 wer den de eerste postzegels van de Verenigde Naties uitgege ven. Dit evenement toonde een be slissend keerpunt in de ge schiedenis van de filatelie, aan- Een goede puzzel vormt altijd een uitdaging. Veel Nederlanders gaan puz zelen omdat ze niet in slaap kunnen komen, anderen doen het juist om niet in slaap te val len en wie uwer deze stelling onderschrijft, ra den wij aan zich eens aan de puzzelsport via de Compupuzzels te wa gen. 'Thuiskrant-Extra' is ge vraagd u hiermee kennis te laten maken. Indien u deze Compu- puzzel juist hebt inge vuld, kunt u in onder staande diagram de let ters invullen van de cor responderende num mers van deze uitgesla pen Compu-puzzel. Er ontstaat dan een slagzin. Stuur de door u gevonden slagzin vóór 9 september a.s. (op een voldoende gefrankeerde briefkaart) rïaar: Redaktie Randstad-Edi ties Postbus 5825 2280 HV Rijswijk met vermelding in de linkerbovenhoek: 'Thuis- krant-Extra/Compu- puzzel'. Wij zorgen dan voor het doorsturen naar Born- Periodieken te Utrecht. Met dit 'verrassingspak ket' via uw 'Thuiskrant- Extra'-pagina rolt u daar dan als eerste in en wie weet uit de bus; want via andere publika- ties geldt de sluitingsda tum voor deze prijs-puz- zel pas op 1 maart 1986. U heeft dan nog wél even de tijd om af te wachten wie van ónze puzzelvrienden in de prijzen is gevallen. Maar dan heeft u ook nog wat om verlangend naar uit te zien, dachten we zol lil gezien een organisatie, wiens doei wereldvrede en veiligheid is, voor de eerste keer postze gels van universeel karakter uit gaf. De publieke wereldopinie wordt door de Verenigde Na ties voortdurend bewust ge maakt van onderlinge afhanke lijkheid van alle landen en dientengevolge van de ge meenschappelijke problemen die hieruit voortvloeien. Nie mand kan bijvoorbeeld de in vloed ontkennen of negeren die de conferenties over het menselijk milieu, de rechten van de vrouw of de rassendis criminatie hebben gehad op wereldniveau. De onophoude lijke afkondiging van de rech ten van de mens is niet alleen een permanente juridische re ferentie, maar het steunt voor al de morele kracht en het streven van de onderdrukten. De Postadministratie van de Verenigde Naties draagt be scheiden maar efficiënt bij aan de bekendmaking van de werkzaamheden van de Alge mene Vergadering of de Veilig heidsraad, het doel van we reldconferenties en de ernstige problemen die hen motiveren. Een buitenkansje dus voor de liefhebbers, dat extra souve nirstempel op Unofil'85. „Je hebt kans, dat het voor verzamelaars op de lange duur een duur ding wordt", meent Een voorbeeld. „Julianazegels hier in Holland zijn vooralsnog niets bijzonders, maar in Ame rika geven ze voor een postze gel van vijfenzeventig cent met Juliana er op toch nu al een hele dollar. Andersom ook, ze gels uit de USA zijn hier weer veel meer waard dan daar". Natuurlijk, postzegels zijn wat anders dan enveloppes met zogeheten,, eerstedag afstem peling". Dat is weer een aparte tak van de philatelie. En het is vooral die tak, die geïnteres seerd zal zijn in het souvenir stempel van de toch zo nuttige instelling als de Verenigde Na ties. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIlllllimiiiiiiiiMllllllllllllllllllliiillllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiii Dit klassieke bureau komt door zijn fraaie en eenvoudige vormgeving te gemoet aan uw verlangen, uw huis geheel naar eigen smaak in te richten. Het bu reau is ca. 92 cm hoog, 84 cm breed en 91 cm diep. Bovenaan zijn er drie of vier iaden voor het opbergen van kleine spuiten en enkele vak jes voor brie ven. Aan de onderkant bevinden zich, achter de vier ladefron ten, in werkelijkheid twee flinke laden van 10 cm hoog. De 18 cm brede plank is een goede plaats voor een kleine lamp, voor boeken en voor wat snuisterijen. Maak dit fraaie meubelstuk met behulp van tekening nr. 1307RE, werk het af met een klassieke finish en monteer porceleinen knopjes om het geheel compleet te maken. De tekening kunt u bestellen door f 15,- over te maken op postrekening nr. 3567600 ten name van Karweipost, De Meern, onder vermelding van bestelnr. 1307RE. U krijgt de tekening dan per omgaande toegestuurd. Over de uitslag kan niet wor den gekorrespondeerd. Het prijzenpakket bestaat uit: Hoofdprijs Sony Watchman Fd-210 BE t.w.v. 995,-, 5 luis terrijke walkmans t.w.v. 49,50, 4 sluimerwekkers voor aangenaam ontwaken t.w.v. 49,50, 3 damesportefeuilles met bijpassende calculator t.w.v. 49,50, 4 moderne ge- styleerde wandklokken t.w.v. 59,-, 3 prachtige schrijfsets t.w.v. 75,-, 3 handige pech- /kampeerlampen t.w.v. 39,50, 6 fraaie kunstlederen postmappen t.w.v. 27,50, 25 Quizzle kruiswoordspellen t.w.v. 30,- en 100 Dr. Ver- schuyl Puzzelwoordenboeken. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIMI bladert graag in de 40 Randstad-Edities, wekelijks present in 160 gemeenten in Zuid-Holland. De familie heeft een eigenzinnige kijk op het gepresenteerde nieuws en laat dat blijken ook... In Schiedam wil een bezorgde opticien de klok op de Koemarkt adopteren, repareren en voorlopig vijf jaar onderhouden, zo meldt het Nieuwe Stadsblad, één van onze 40 Rand stad-Edities. De 35 jaar oude klok stond stil en de Dienst Openbare Nutsbedrij ven heeft haar naar de klokkenmaker ge bracht. Die is er ai een hele tijd mee bezig en dat duurt de opticien J veel te lang. ACH... NEE.... LOOPT Die opticien maakt zich ZORGEN. MANNETJE Ik KEN dat Hor.: 3 blikken veldfles 8 oude Sp. munt 13 verbond 14 wildhandelaar 15 groef 16 fles met hevel 17 helleveeg 19 helaas 20 ahorn 21 hummen 24 Eu- rop. voetbalunie 27 een weinig scheel 29 een weinig zuur 30 wezen 32 rooms-katholiek 34 wollen garen 35 meterton 36 namaak 37 regering 38 binnen 39 grauw 41 zijne excellentie (Fr.) 42 kruid 44 wielerbaan 45 her bergier 46 kalmte 52 mannetjesree 54 afzien 56 oordeel 57 Ned. prins 58 paffen 59 landstreek in N.-Brabant 60 zalvend 61 niet deze 62 afgod 63 grasperk. Vert.: 1 kantoor 2 Brussels lof 4 zwaardlelie 5 grootmoeder 6 larie 7 lichte golving 8 pas gelicht soldaat 9 loven 10 rijstbrandewijn 11 goed ver kopende plaat 12 voorstelling van spi ritist 16 levensvocht 18 deel v/e et maal 22 aantekening 23 kikker 25 pl. in Drenthe 26 naam van dierentuin 28 zijriv. v/d Rhöne 29 inw. van Zeeland 30 bedwelmend middel 31 pl. in Frankrijk 33 pul 35 mevrouw (Eng.) 39 plakmiddel 40 met veel water 42 opeens 43 opkomen voor 47 wereld organisatie 48 positief saldo 49 Int. Olympisch Comité 50 metaalbewer king 51 korf 53 smet 54 speelgoed 55 taaie lekkernij 56 onderwijsinstelling. Indien u de puzzel juist hebt ingevuld, kunt u de letters invul len van de corresponderende nummers van de Compu-puzzel, er ontstaat dan een slagzin. si 5" SS 59 /3 ze 3} 6 zy '9 9* óo Zo SZ 9* Z/ 9 3o Deze opmerking wordt meermalen gemaakt bij Vercom in het Friese Munneke- buren Dit voor Nederland unieke bedrijf houdt zich de laatste jaren steeds meer bezig met het aanpassen van computers, software en hardware voor ge handicapten. De aanpassingen worden gemaakt na praktisch gerichte onder zoeken. Het (kleinschalige) bedrijf heeft als uitgangspunt dat alles wat in de winkel verkrijgbaar is, ook geschikt gemaakt kan worden voor gehandicapten. Zo maakte men al geruime tijd aangepassingen voor meubilair e.d. Nu zijn daar dus computers bij gekomen. Het bedrijf kan (bijna) alle computers leve ren met aanpassing en toebehoren. Daarbij moet gedacht worden aan joys ticks, een speciale muis-bediening, 1-knops bedieningen e.d. voor o.a Commo dore, Spectrum, V20, Apple, Schneider en Paercom. Op software-gebied heeft men diverse (aangepaste) speel- en leerprogramma's ontwikkeld. Ook is het mogelijk mensen met een spraakstoornis, die voorheen moesten communice ren met behulp van een letterplankje en losse letters, te helpen met software waardoor de computer deze plank gaat vervangen. Snellere en betere commu nicatie met de medemens is dan mogelijk geworden, waarbij dan tevens de geheugenruimte van de computer een onmisbare schakel in het geheel kan gaan vormen. Duur hoeven al deze aanpassingen niet te zijn: een Spectrum met 1-knopbediening kost (vanaf) 50,- a 60,- méér dan in de winkel Inlich- „e" vra9en over aanpassingen zijn verkrijgbaar bij Vercom, telefoon 05618-666. Het zal de lezers, die zich met computers bezig houden, verheugen dat er met man en macht gewerkt wordt om hen aan beveiligingsprogramma's te helpen. Ditmaal een suggestie van de 14-jarige M.de Bruijn uit Rotterdam; met als titel ZX Spectrum programma. Het gaat als volgt- 1 LET N$="Michiel" 2 LET C=496 1a BORDER0:PAPER0:INK7:BRIGHT 1:CLS 20 PRINT AT 1,6; "Beveiligingsroutine" 30 INPUT (BRIGHT 1;"Voer uw naam in;";BRIGHT0);LINE A$ 40 PRINT AT 5,0;"Naam :";A$ 50 INPUT (BRIGHT 1);"Voer uw code in:";BRIGHT0);LINE B$ 60 LET A=0:FOR B=1 TO LEN B$: LET A=A+CODE B$(B):NEXT B: PRINT AT 6,0;"Code :";A 70 IF A=(AND A$ N$ THEN GOTO 100 80 PRINT AT 10,3;FLASH1;"Code-combinatie incorrect" 90 BEEP 1,10:BEEP 1,20:BEEP 1,10:GOTO1 I00 REM vanaf hier uw eigen programma UITLEG Type het programma in en verander in regel 1 'Michiel' in uw eigen naam. RUN het programma nu. Voer uw naam in en daarna een woord dat u als code wilt gebruiken. Op het beeldscherm ziet u achter 'Code een getal staan. Schrijf dit op. BREAK nu in het programma, of druk op CAPS SHIFT-6. Verander in regel 2 het getal 496 in uw getal. Het programma is nu klaar voor gebruik. Nu moet alleen nog maar het programma beveiligd worden tegen TnBREAKEN' door onbevoegden. Dit kan met een ON ERROR GOTO routine uit bv. SUPER CODE of BETA BASIC. Zie verder deze programma's. Als een foute code Is ingevoerd, begint het programma gewoon opnieuw. Wilt u hier verandering in brengen, vervang dan in regel 90 GOT01 door POKE 23659 -100 of NEW of RAND USR1. is opgebouwd, is ultra-sonore aan elkaar gelast tot één stuk. Het frame bestaat uit ABS en is bedekt met schuim en daar over een PVC-laag (leder type). Alle luchtkanalen zijn ge scheiden van elkaar aange- bracht (functie ontwaseming- functie horizontale ventilatie). De console uit ABS is afge werkt met moquette op de zij kanten (vanaf type SR) en heeft vier luchtroosters. De bestuurdersplaats biedt verder een nieuw stuurwiel, een nieuw instrumentenpaneel en nieuwe schakelaars onder het stuurwiel. De zittingen vóór zijn breder geworden (zitting rugleuning 54 mm). Het nieuwe ontwerp van de ru gleuning van de achterbank geeft 30 mm meer ruimte. De vorm van de uitsparingen in de vloerplaat is gewijzigd om meer ruimte voor de voeten te verkrijgen. De bekleding en de kleuren zijn nieuw. Vanaf type SR heeft elk type zijn eigen bekleding, terwijl bovendien de opberg- vakken in de deuren zijn opge nomen in de armsteunen. De tunnel van de versnellings bak is bedekt met schuim on der de moquette bekleding om de geluiddemping te bevorde ren. De bediening van verwar ming/ventilatie is geheel ver nieuwd en uitgebreid, alsook de diverse luchtroosters. Vanaf het GT-type is ook airconditio ning mogelijk. We hebben immer aan de lippen van de lieden ge hangen die achteloos de moeilijkste dingen over au» to's beweren. Dit ontzag' heeft duidelijk aan intensi teit ingeboet. We reden mee met een fotograaf die 'alles' van automobielen weet. „Even naar de gara ge", zei de man: „Is zo ge piept. Is maar een klein dingetje." |We stonden er bij toen de chef hem riep en de foto- I graaf van kleur deed ver- I schieten. „Meneer, we hebben uw wagen toch wel een dagje nodig. Er man- I keert zoveel aan..." Er wordt wat afgeklungeld en gezwamd in dit land. Chef-verkoper Bob van Steensel: „De autohandel is de meest slechte bran che die er is. Het garage bedrijf moet het hebben van de werkplaats en het magazijn. Mijn standpunt is dat de tweede wagen aan een klant door de werkplaats wordt verkocht. Kwaliteit en service van de werkplaats bepalen het succes van een bedrijf. |Je kunt praten als Brug man maar als men onte vreden is, komt men nooit weerom. Een garage draait op het totale pakket. Van benzine tot wasserette, shop, plaatmakerij etc. Er is een tijd geweest van uit besteden. Wij hebben alles in eigen hand gehouden en zijn volledig self-suppor ting. Je bepaalt dus zelf de kwaliteit." Marius de Vries is de man met 'de gouwe handjes'. We plukten hem onder een automobiel vandaan. „Sedert 1981 hebben we nu Peugeot en daarmee deed een ander publiek in trede. De mensen zijn makkelijker. Zeuren niet. In de 505 rijden veel verte genwoordigers met gemid deld zo'n dertigduizend ki lometer per jaar. Men ver wacht gewoon dat een re paratie goed is uitge voerd", zegt Marius, de handen reinigend aan een doek. De laatse paar jaar is er I voor de monteurs het no dige veranderd. De Vries: „Er zijn minder monteurs gekomen tegenover het aantal auto's. De opleidin gen zijn sterk verbeterd. De fabrieken geven cur sussen als er een nieuw model komt. We worden steeds meer met elektro techniek gekonfronteerd. Daar zijn we niet voor op geleid. We sporen de sto- I ringen op en vervangen de I onderdelen. Maar wat er laan zo'n onderdeel mis is, blijft ook voor ons gissen." De Vries trekt wat motor kappen open.. „Vroeger kon je bijvoorbeeld bij een 204 of 304 er slecht bij. Maar als je nu de 505 neemt, dan is-ie nét zo makkelijk als een Duitse auto. In de 505 heb ik nog nooit een sleutelaar aange troffen. Een grotye beurt houdt weinig meer in. In clusief het VVN-rapport doen we er ruim twee uur over. Rond 45.000 kilome ter krijgen we de grootste beurt. Dan wordt het rem- systeem vernieuwd etc. Dat zal op vierenhalf uur komen. Bij de Diesel wat minder, maar bij een ben- zine-wagen moeten nog steeds de kleppen gesteld worden." I De 505 kent over het alge meen geroutineerde rij ders. Wat zijn nu de pro blemen die de 505 ook on getwijfeld heeft? De Vries na lang nadenken: „Het enige wat ik me kan herin neren, is de zgn. onbalans.- Trillingen in de besturing.; Maar dat is snel verhol- I pen." De monteur rijdt zelf in een- Talbot. Waarom geen Peu geot 505? „Het is een zui nige wagen, dat wel, maar I aanschaf etc. maken dat deze wagen voor mij niet is weggelegd. Dat ik er wel graag een zou willen heb ben is een ander verhaal." ntill» 'Wie zoekt die vindt' ie een rubriek die open staat voor persoonlijke vragen en verzoeken van alle lezers van Randstad-Edities die door an dere lezers opgelost zouden kunnen worden. Plaatsing is kosteloos maar de redaktie van Thuiskrant Extra behoudt zich het recht voor verzoe ken zonder opgaaf van reden buiten deze rubriek te houden. SCHEEPSPLATEN M.D. Mae- sen(?), Van Beethovensingel 88, 3055JL Rotterdam, zoekt scheepspla- ten, die door de fabrikant van Cap tain Grant Virginia cigaretten onge veer 20 jaar geleden werden uitgege ven. Ruilen is ook mogelijk. Wat de plaatsing van dit artikeltje be treft doet de schrijver(schrijfster) een onleesbaar verzoek, maar zijn/haar telefoonnummer is te ontcijferen: 010-225979. OUDE UNIFORMEN - In Hardinxveld- Giessendam, postcode 3371 BT, woont op het adres Buitendams 376 de heer of mevrouw J.H. de Krijger. Op dit adres is een verzameling Ne derlandse militaire uniformen van vóór 1940 aangelegd, met alles wat daarbij hoort: hoofddeksels, sabels, medailles en documentatie. Die ver zameling is uiteraard niet compleet dus zoekt J.H. de Krijger, tel. 01846- 2990, naarstig naar aanvulling. NIEUW-AMSTERDAM 2 - Het passa giersschip Nieuw Amsterdam 2, dat in 1937 werd gebouwd voor de Holland- Amerika-lijn, is er niet meer. Het werd in 1974 gesloopt. Maar er zijn nog wél foto's, documentaties, menukaar ten e.d. van en die worden verzameld door J. Schenkel, J. Israëlstraat 32, 3131GL Vlaardingen, tel. 010-341980 Ook artikelen over dit schip in kran ten en tijdschriften zijn 'goud' voor J. Schenkel, die zijn verzameling graag wil uitbreiden. Nu, zijn adres en tele- oonnummer zijn bekend. BLONDE MEISJES GEZOCHT - Me vrouw Pijpers, Beeningerstraat 37c, Rotterdam, en haar dochter Laura maakten op het C.S., in de trein naar Vlissingen, kennis met twee ongeveer twintig jaar oude, blonde meisjes. Ze heten Henriëtte (of Harriëtte) en Mari an, en één van de twee woont in de Willem van Hillegaersbergstraat. Ze gingen naar Londen, logeerden in het Royal National hotel en ze reisden daarheen met de Olau-lijn. De meisjes worden dringend verzocht mevrouw Pijpers, tel. 010 - 152445, te bellen! J

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 15