I Zaterdaga^0 aS" Marcel van Buuren komt als geroepen 7 SVV krijgt aan Veendam een zware dobber SVV-Veendam UME NS Jeugdspeler van de week Prijsvraag i Dick Buitelaar en het wel en wee van SVV Sponsor-thermometer Eindstand HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1985 advertorial - PAGINA 17 „Via SVV terug in de kijker" Voetbalfamilie Voordeel Marcel van Buuren: „Ik ben een mooi weer-voetballer. Marcel van Buuren tekende ziin contract met Sl/V en was zaterdag direct al een van de uitblinkers tegen FC Wageningen. SCHIEDAM: Koemarkt 1 en Hof van Spaland 44 Vlaardingen: Dr. Wiardi Beckmansingel 67 Maassluis: Winkelcentrum Koningshoek. naam: Prijsvraag adres: svv 2 postcodewoonplaats. telefoonnr Jan Könemann. Blikvanger Glenn Sonneville. Droom-voorhoede Maurice Opijnen had afgelopen zaterdag de dag van zijn leven. Als speler van de week mocht hij de wedstrijd tegen FC Wageningen van zeer nabij meemaken. Hier loopt hij voorop met de wedstrijdbal in zijn knuistjes. Mferik SCHIEDAM Het kan raar lopen in de voetballerij. Vraag dat maar aan de kers verse SVV-er Marcel van Buuren. Nog geen dag nadat de onderhandelingen met FC Haarlem waren afgesprongen op zijn financiële eisen, te kende de 21-jarige Delfte naar 'n eenjarig contract met SVV. Beide partijen waren hierdoor direct uit de brand. SVV, omdat in één klap de problemen in de voorhoede lijken opgelost, Van Buuren, omdat hij weinig zin had om terug naar Ajax te gaan. ,,lk ben blij, dat ik uiteindelijk bij SVV terecht ben geko men", opent Van Buuren. ,,De club heeft perspectief, er wordt leuk, technisch en aan vallend voetbal gespeeld en Schiedam is lekker dicht bij mijn woonplaats Delft. Via SVV wil ik mezelf weer terug in de kijker spelen. Bij Ajax had het geen enkele zin om te blijven. Na twee jaar heb ben ze natuurlijk een prima beeld van je opgebouwd en dan merk je snel genoeg of ze je wel of niet moeten. Ik had nog een contract voor een jaar, maar meer dan een plaatsje in het tweede elftal zat er toch niet in voor mij, dus ik was blij met de be langstelling van Haarlem. Ik heb er twee weken tot ieders tevredenheid getraind en Hans van Doorneveld wilde me bijzonder graag hebben, maar op het financiële vlak kon ik het niet eens worden. Jammer natuurlijk, maar al met al heb ik met SVV nau welijks te klagen. De accom modatie is drie keer zo goed als bij Haarlem. Voor hetzelf de geld was er over een paar weken een club in nood ge komen en had ik bijvoor beeld bij Veendam gespeeld. Daarnaast denk ik bij SVV mijn kwaliteiten verder te kunnen ontplooien. Het is in het belang van SVV, maar ook in mijn eigen belang, dat ik een goed seizoen speel. Kijk maar naar Peter van Vel- zen. Die heeft voor SVV veel bete kend het afgelopen seizoen door al zijn doelpunten, maar zelf is hij er ook op vooruit gegaan. Zoiets heb ik bij SVV eveneens voor ogen". Marcel van Buuren stamt uit een echte voetbalfamilie. Va der Wim speelde betaald voetbal bij onder meer Spar ta en ADO en is momenteel trainer van 's-Gravenzande. Broer Wilco (23) is evenals Marcel afkomstig van DHC, ging samen met hem naar Ajax, maar speelt inmiddels bij PEC Zwolle. Marcel werd het vorige seizoen uitgeleend aan Volendam, dat door de blessure van Ton Blanker in (spits)problemen was ge raakt. „Dat halve seizoen bij Volen dam is niet bepaald gewor den wat ik ervan had ver wacht", zegt hij eerlijk. „Ajax kwam met het voorstel en zelf had ik er wel oren naar. Ik speel liever in een eerste elftal, dan dat ik bij het twee de van Ajax speel of op de bank zit. Toen ik kwam had Volendam 18 punten, toen ik wegging hadden we er 23. Je kunt op je vingers natellen, dat het geen prettige periode was. We verloren veel met 1- 0, het liep totaal niet meer en veel spelers waren voortdu rend geblesseerd, mentaal dan welteverstaan. Toch heb ik er achteraf nog het nodige van geleerd. Bij DHC en Ajax was de spelopvatting simpel: aanvallen, veel scoren en ui teraard winnen. Het specifie ke degradatievoetbal had ik echter nog nooit meege maakt. Bij Volendam kwam ik in dat opzicht volop aan mijn trekken en ik denk dat ik daardoor completer en vol- wassener ben geworden". SVV doet er intussen volop zijn voordeel mee. In de eer ste de beste wedstrijd van het seizoen tegen FC Wage- ningen, Van Buuren stond welgeteld twee dagen onder contract, speelde hij direct al een swingende partij. Was vooral in de eerste helft zijn tegenstander veelvuldig te snel af, showde enkele stijl volle schijnbewegingen, liet enige messcherpe passes en een aantal venijnige schoten van zijn linker- en rechter schoen vertrekken en was met een fraaie kopbal op de paal dicht bij zijn eerste SVV- doelpunt. Kortom, een uitste kend debuut van de ambi tieuze Van Buuren. „Door een slepende knie blessure heb ik slechts de laatste twee weken van de oefenperiode bij Haarlem vol uit kunnen trainen. Conditio neel ben ik dan «ok nog lang niet honderd procent en dat was tegen FC Wageningen vooral in de tweede helft goed te merken. Ik ben ech ter beslist niet ontevreden. Kijk, ik ben geen karakter voetballer zoals Peter van Velzen. Ik ben meer een mooi-weer voetballer, die het moet hebben van de combi natie en een mannetje uitspe len", glimlacht Van Buuren, die twee jaar geleden nog door Sparta hevig werd be geerd, maar toen voor een leerzaam en onvergetelijk avontuur bij Ajax koos. Het kan echter raar lopen in de voetballerij, dus... Deze speciale SVV-pagina werd gemaakt door: Tekst: Norbert Kleinherenbrink Foto's: Randstad Edities en Peter Molkenboer VEENDAM Twee seizoe nen leek het betaalde voetbal in Veendam op sterven na dood. Er was geen geld, er waren geen prestaties, kort om het stadion De Lange Leegte deed zijn naam alle eer aan. Net op tijd werden in de zomer van 1984 de noodzakelijke inspanningen verricht om Veendam in de eerste divisie te houden en dat is achteraf allemaal niet voor niets geweest. Trainer Henk Nienhuis moest Inleveren Ook dit seizoen schrijft de hoofdsponsor van SVV, Hans Textiel, weer een prijsvraag uit bij elke thuiswedstrijd. De spelre gels zijn ten opzichte van het afgelopen seizoen nauwelijks veranderd. Voorspel de juiste eind uitslag van de eerstvol gende thuiswedstrijd en win een bijzonder fraai trainingspak. Wat moet u daarvoor doen? Vul de eindstand van SVV-Veendam in op hiernaast afgedrukte Vergeet niet uw naam, adres, postcode, woonplaats en telefoon nummer te vermelden. Doe de bon in een geslo ten envelop en zet in de linkerbovenhoek: prijs vraag 2. Lever hem uiter lijk zaterdag 24 augustus (tot 16.30 uur) in bij één de vier filialen van Textiel in Schie- Vlaardingen en Maassluis. Onder de goe de inzendingen wordt dan het trainingspak ver loot. De uitslag van de wedstrijd SVV- FC Wage ningen leverde een aantal goede inzendingen op. Winnaar werd A. Hofman uit de Johan Mulderstraat 2 in Vlaardingen. SCHIEDAM De immer ac tieve jeugdcommissie van SVV heeft een bijzonder aar dig initiatief genomen. Bij elk duel van de formatie van trai ner Dick Buitelaar zal dit sei zoen een jeugdspeler aanwe zig zijn, die de hele voorbe reiding op de wedstrijd van dichtbij mag meemaken. Bij de bespreking, in de kleed kamer, in de massageruimte, op het veld tijdens de war- ming-up, alles zal de zoge naamde jeugdspeler van de week samen met zijn idolen mogen meedoen. Tijdens de eerste wedstrijd tegen FC Wageningen fungeerde één van de jongste spelers van SVV's jeugdafdeling Maurice Opijnen (zeven jaar, F-pupil) als mascotte en bracht de Buitelaar-brigade zeker geen ongeluk. „Tijdens het omkleden had ik moeite om mijn veters vast te maken, maar gelukkig zag de trainer het, die me toen ge holpen heeft", vertelde Mau rice trots na afloop. Omdat het de eerste keer is, plaat sen wij een foto van Maurice erbij. de bon. van Hans dam, het vorige seizoen helemaal opnieuw beginnen met een jonge spelersgroep en slaag de er desondanks in direct een goed seizoen te draaien. „Niemand had verwacht, dat we met dit elftal in de mid denmoot zouden eindigen", aldus Nienhuis, die betaald voetbal speelde bij onder meer Veendam en vijf jaar lang assistent-trainer was bij FC-Groningen. „We speelden heel opportunistisch en dat was wel eens onverantwoord. Voetbaltechnisch kwamen we bijna tegen iedere ploeg uit de eerste divisie tekort, maar door een vreselijk goede in zet en conditie konden we toch redelijk op de been blij ven. We kregen gemiddeld 2500 toeschouwers binnen de poorten, terwijl er slechts 1200 waren begroot. Mede door dat seizoen staat Veen dam nu weer op de rails. We zullen nu de boel verder uit moeten bouwen en gezien de resultaten in de voorberei ding tegen Ajax, Bratislava, Den Bosch (werden alle drie gewonnen!), FC Groningen en Heracles heb ik daarin alle vertrouwen." Veendam heeft zich de laat ste jaren belangrijk weten te versterken met spelers van FC Groningen, die door een relatief hoge leeftijd hun maatschappelijke positie niet in de waagschaal wilden stel len in ruil voor een full-prof- contract van voorzitter Renze de Vries. Ronald Steenge, Henk Veld mate, Anne Mulder en Karei Hiddink zijn uiteraard prima bruikbare krachten voor Veendam, dat gezien het sa menwerkingsverband met Groningen geen transfersom men voor het kwartet moest betalen. Slechts Jos Roos- sien moest door Veendam kosteloos aan de „grote broer" worden afgestaan. Een ideale manier van ruilen. „Mede door de komst van een aantal goede spelers zijn we verplicht om dit seizoen hoger te eindigen dan vorig jaar", weet Nienhuis. „Ge woon, omdat we nu over meer kwaliteit beschikken. Wekelijks zullen we de pun ten moeten pakken, want dan ga je automatisch mee doen in de strijd om een pe- riodetitel. De algemene stand wil ik echter ook niet uit het oog verliezen. Ik wil spelen met het gemiddelde van ruim een punt. Dat moet mogelijk zijn. Stapje voor stapje moet Veendam naar een hoger ni veau worden getild. De men sen hier in Oost-Groningen zijn nog echt voetbalgek en komen zeker op prestatie en spektakel af. Ik verwacht, dat we dit seizoen minimaal met een gemiddelde van 3000 toeschouwers zullen eindi gen. Woensdag tegen De Graafschap reken ik al op mi nimaal 5000 man publiek. Die 1-2 overwinning tegen Heer enveen was in dit kader na tuurlijk bijzonder belangrijk." SCHIEDAM Als u dit on der ogen krijgt, zal het resul taat van de wedstrijd Volen- dam-SVV (gespeeld op woensdag) inmiddels bekend zijn. Trainer Dick Buitelaar en zijn volgelingen richten al weer de blik op komende za terdag wanneer het altijd stugge Veendam op bezoek komt. Wat ook de uitslag in Volendam geweest moge zijn, in Schiedam geldt er voor SVV slechts één parool: winnen. Met de boeiende wedstrijd van afgelopen zaterdag tegen FC Wageningen nog vers in het geheugen moet het weer gaan spoken op Harga. De komst van de ex-Ajaxied Marcel van Buuren heeft de mogelijkheden en de kwali teiten van SVV's frontlinie aanzienlijk uitgebreid en dat moet voor Buitelaar een ge ruststellende gedachte zijn. Immers, in de voorbereiding op het nieuwe seizoen werd pijnlijk duidelijk, dat de Schiedammers vooral in de voorhoede naar een passend concept zochten. Met Van Buuren op links, Glenn Son- neville in de punt en Jan Kö- nemann op rechts heeft SVV nog net op tijd een aanval weten te creëren, die er, al thans op papier, bijzonder gevaarlijk uitziet. Buitelaar: „Die 4-1 overwin ning wil ik beslist niet alleen ophangen aan de kapstok van Van Buuren, maar het is een feit, dat door zijn komst de voorhoede in belanrijke mate is versterkt. Tegen FC Wageningen gaf hij direct al zijn visitekaartje af. In heel zijn spel kun je een lading creativiteit en techniek ont dekken, waarop we zuinig dienen te zijn. Marcel is een aangevende voetballer en geen afdwingende speler en daar zal terdege rekening mee gehouden worden. De spelers om hem heen zullen het vuile werk moeten op knappen". Naast blikvanger Van Buuren deden ook Glenn Sonneville en Jan Könemann van zich spreken tegen FC Wagenin gen. De van de amateurs (DSO) overgekomen Sonne ville scoorde het tweede doelpunt en bewees verder een in alle opzichten attente spits te zijn, die zoals het er nu naar uitziet vele doelpun ten voor zijn rekening zal gaan nemen. Ook Buitelaar was tevreden met het debuut van zijn nieuwe „Peter van Velzen". Hij heeft zich in rela tief korte tijd prima aange past aan het nieuwe milieu. De overgang van de ama teurs naar het betaalde voet bal is groot, vooral met het oog op de trainingsarbeid, maar Glenn heeft zich uitste kend door de voorberei dingsperiode heengeslagen. Peter van Velzen was sfeer gevoelig, maar ik denk, dat Glennn dat nog erger is. Hij moet zich zo snel mogelijk bij SVV thuis gaan voelen en ik heb nu al de indruk, dat-ie goed wordt opgenomen in de groep. Hij heeft bewezen ge- makkelijk te kunnen scoren, maar zal binnen het straf schopgebied nog iets rustiger te werk moeten gaan. Hij gaat als een gek tekeer, maar mist daardoor, zoals te gen FC Wageningen, nogal wat kansen. Je moet hem als het ware afremmen in zijn dadendrang. Dat geeft echter niets. Hij mag zoveel fouten maken als-ie wil. Glenn krijgt gewoon het vertrouwen van mij en ik ben ervan over tuigd, dat hij van grote waar de gaat worden voor SVV". De derde spits in SVV's „droom-voorhoede" is ver rassend Jan Könemann, dieT.r eerst door Buitelaar bij wijze van spreken werd ontslagen, maar door het arbeisbureau aan het werk bij SVV werd gehouden. Zoals het er nu 'J naar uitziet, zal niemand van die inmenging spijt krijgen, want Könemann speelt als nooit tevoren. „Hij is mijn beste aankoop", stelde Bui- J telaar niet zonder zelfspot al enkele weken geleden tevre- den vast. Ook tegen FC Wa- 'geningen etaleerde Köne- - mann in die typische, voor over geboven „oude man- ne"-stijl weer al zijn aanwezi ge talenten. Twee fraaie tref- fers waren het resultaat, maar met een beetje meer overzicht had hij er minimaal vier kunnen scoren. Buitelaar tilde daar echter terecht niet al te zwaar aan. „Ik zie de. laatste tijd een herboren Jan Könemann aan het werk en dat doet mij bijzonder veel; genoegen. Hij is een duidelijk- voorbeeld van een speler, diel het vertrouwen van een trak' ner krijgt en dat niet be— schaamt. Ik hoop, dat Jan op de ingeslagen weg door zal; gaan". Al met al zal elke verdediging in de eerste divisie de hart- den meer dan vol krijgen aan het super beweeglijke en technische trio Van Buuren, Sonneville, Könemann. Wat - eens een zorgenkindje was, I lijkt nu uitgegroeid tot een zelfverzekerde volwassene, aan wie SVV én het publiek het komen seizoen nog veeF plezier kunnen beleven. Te gen Veendam zal het een en ander weer aanschouwd kun nen worden. Komt dat zien! SCHIEDAM De volgende personen, bedrijven en in stellingen steunen SVV met een financiële injectie dit sei zoen: De Club van Honderd Deltadruk AGC Vonk Installatie B.V. Duton B.V. Reizen passage- buro Cartouche-mode Radio Modern Bakkerij A. A. den Boer Reisbureau MEGGA Rotter dam Hans Textiel Dactylo Uitzendburo Radio ABA Automobielbedrijf Kalfs- beek Van der Vlerk Johan Poot, Automobielbe drijf B.V. Gemeente Schiedam Makelaardij Rubensplein B.V. Si. Mag. Rubens Van Geyl en Zn. B.V. meu beltransport Int. Banketbakkerij Kester Café „De Kouwe Klets" A. Doelman, groentenhandel Wasserij „De Glans" Adidas Hotel-Café-Restaurant Rijn mond Auto Mij. Vink Co. B.V. Reisburo Villerius Het Bloemenpaleis Sintmaartensdijk Taveerne Boulevard P. de Vries B.V. speelauto maten IRIS, B.V. Bloemsierkunst Bingham Automobielbedrijf Harcksen B.V. Hoogerwerf, kantooreffi- ciëncy Florijn Slavenburg's Bouwbedrij ven Almarkt, Discounter, Kethel- straat Mercedes Benz - Rotterdam Argus, opticiën Free record shop De Tapijtmeester, Jan Jon- gebreur, Maassluis Sig. Mag. Nieuwland Vari B.V. Suzuki Dealer Sauna Centrum Groenoord Coca Cola Esso Asec B.V. Inkoro Dordrecht Holterman Junius en Son Ltd. Magneet Drukkerij Sparreboom B.V. Hi-Speed Amstelbron Kogeko Martini Waldo Oto-Home Bondsspaarbank Schiedamse Beleggings Maatschappij Euro-Saté Okay-IJs Oranjeboom Rosita Sittard C. van Bruggen en Zn. B.V. Itho ventilatie d'Artagnan A.B.N.-Bank Ter Hoor (Hoogenveen) Fa. de Jong Verwarming A. M. Zegers B.V. Horsman Frères Mahutte Zn. Restaurant La Duckesse Amrobank De Boo Decoil, Oud Beijerland Scama Coolers EAS Garage Baartmans

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 17