Dansles anno 1985 niet in kil zaaltje 1 Zouteveenseweg wordt opgeknapt Serie orgel concerten in Grote Kerk hervat 2 CSS i° 1 f èw-jf Jrrr. Ma i! CDA komt op voor ouderen Tien jaar Dubbelde Palmboom Prijsbrekers Novotel Schiedam zomerkaartje WAT SITTON BETREI HOEFJE NIET OP GLAZEN MUILTJE) TE DANSEN LEENAUT-0: GRATIS - 260199 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1985 PAGINA 3 1 SCHIEDAM Vroe ger mag dan alles mooier en leuker zijn geweest, aan de man Dagschotels gij Gekookte mosselen Varkensrollade met pepersaus Duitse biefstuk Kip Chow Mie Brochette de Boeuf Goulash met rijst en doperwten Gemengd koud vlees met aardappelsalade novotel Dr. H. Q. C. Klomp Wegens vakantie geen praktijk van 26 aug. t/m 6 sept. of vrouw komen was een hele kunst. Je had „de Kerk", maar daar mocht je alleen naar elkaar kijken. Gingen je ambities verder, dan bleef ei genlijk alleen de we kelijkse „stierena vond" over, en na tuurlijk de dansles. Terwijl de wat minder goed bedeelden gluurden, knipoogden en als het meezat met de uitverkore ne over de Hoogstraat mochten lopen, beproefde de jeugd, waarvan de pa het maar even kon beta len, haar geluk op het gladde parket. In de tijd dat scholen en sporten nog niet voor „hem en haar samen" waren, was dansen al plezier voor twee. Houten stoelen Restaurant Ontspannen J* De huidige balzaal geen kil ren, maar een disco-achtige te heerst. Bij Sitton is de inschrijving voor het nieuwe seizoen wee geopend. De belangstelling onder jong en oud is groot. vertrek met gescheiden rijen stoelen vor dames en he- ruimte waar tijdens het seizoen weer een gezellige druk- MIDDEN DELFLAND Begin september start de re constructie van de Zouteveenseweg tussen Vlaardingen en Schipluiden. In opdracht van de Reconstructiecom missie Midden-Delfland krijgen de Zouteveenseweg en de Breeweg tot aan de gemeentegrens met Vlaardin gen een „grote opknapbeurt". Gedurende de uitvoe ring van de werkzaamheden zal de weg worden afge sloten voor doorgaand verkeer. NIEUW! TELE-VIDEO-CLEAN Het Nieuwe Stadsblad WATERWEG NOORD Er komt geen psycniatriscn ziekenhuis in de regio Waterweg-Noord. De aanvraag voor een dergelijke voorziening is door de staatssecre taris van Welzijn, Volksgezondeid en Cultuur definitief afgewezen. De staatssecretaris heeft de waterwegste den (Schiedam, Vlaardingen en Maassluis) wel toe stemming gegeven voor het stichten van een zoge naamde multi-funktionele eenheid (MFE), ook wel be handelcentrum genoemd. I 010 - AUVITT Goedkoper HUISARTSENGROEP G0R2EN-NIEUWLAND: praktijk Nieuwland praktijk de Gorzen Kerkdiensten HERVORMDE GEMEENTE KE THEL Prijsvraag met prachtige prijzen SCHIEDAM Nu de zo mervakantie voorbij is worden de orgelconcerten in de Grote of St. Jans- kerk weer vervolgd. Het eerstvolgende (en vierde) concert in de serie 1985 wordt gegeven op dinsdag 27 augustus om 20.15 uur. Het orgel wordt dan be speeld door Dr. Christoph Albrecht, organist van de Mariakerk (Protestantse bisschopskerk) in Oost- Berlijn. lÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉAÉÉÉÉIitÉfli>ÉÉÉMMaBt>BllÉ>tMitBilHMMHMBHHIflll Weense wals mag ook op Nikes van Voor de week van 24 t/m 30 augustus 1985 Zaterdag 24 augustus Zondag 25 augustus Maandag 26 augustus Dinsdag 27 augustus Woensdag 28 augustus Donderdag 29 augustus Vrijdag 30 augustus Voor de warme dagen hebben wij een speciaal Uiteraard kunt u de gerechten van dit kaartje ook op minder warme dagen bestellen. Hargalaan 2 3118 JA Schiedam Telefoon 010-713322 huisarts Waarneming: dr. van Santbrink, Jan v. Zutphenstraat 2 dr. Pot, Tuinlaan 38 dr. Kortekaas, Swammerdamsingel 7 Boodschappendienst voor 9.30 uur, tel. 206611 „En een net zo belangrijk onderdeel van de opvoeding als lezen en" schrijven leren. Dat echte moeten komt nooit meer terug", zegt Cees Sitton, overigens zonder eni ge weemoed in zijn stem. Samen met zijn vrouw Wil leidt hij nu al weer 22 jaar de dansschool, die zijn vader ruim een halve eeuw geleden in Schiedam oprichtte. In de tijd van de spijkerbroek, de Stones en de ouderwetse hoffelijkheid tegelijk met het nette pak aan de kapstok", zag ook hij zijn leerlingenaantal dalen. Maar na Saturday night fever met John Travolta in een glasrol is leren dansen weer helemaal „in". Volgens Cees Sitton is dat een beetje toeval. „Overal heb je ups en downs. Dat ligt aan het feit dat alles aan mode onderhevig is. Als je als dansschool met je tijd bent meegegaan, blijf je klanten trekken. Het is natuurlijk nu allemaal anders dan vroeger. Toen had je dwang vanuit de ouders, nu willen de mensen zelf kunnen dansen. Daar moet je op inspe len". Cees en Wil Sitton dansen niet meer „voor" in een wat kil verlicht zaaltje met één rij houten stoelen voor de meisjes en één voor de jongens, het liefst zover mogelijk uit el kaar. Hun vier scholen - twee in Schiedam, de anderen in Vlaardingen en Maassluis - lij ken meer op een sfeervolle kruising van een discotheek, een café en een balletschool. Spiegelbollen, feestverlichting, gemakkelijke zitjes, een bar, een aparte hoek voor een disc- jockey en alle top-40 hits ont- reken er net zo min als een gladde partketvloer en een grote spiegelwand. Cees en Wil zelf zijn behalve natuurlijk volledig gediplo meerd dansleraar - want dans les geven is een kunst apart - ook horeca-man en vrouw ge worden. Tegelijk met hun school runnen ze eigenlijk een compleet restaurant, waar naast drankjes, hapjes en zelfs maaltijden te krijgen zijn. Ook de leerling anno 1985 is niet meer te vergelijken met de stijf in het „net" gestoken jeugd van toen. Als je Cees Sit- tons advertenties moet geloven mag de droomprins van nu de Weense wals met zijn prinses gerust op Nikes komen dan sen. Was dansles nemen iets dat je vroeger zo op je zeventiende deed, nu wordt het „gaaf en leuk" genoemd voor iedereen. Sittons jongste leerlingen zijn een jaar of acht, zijn oudsten al dik in de zeventig. „Je ziet steeds meer de wat ou deren zo boven de 20 en 30 op les komen. Die hebben als ze op een feestje niet mee kun nen er spijt van dat ze nooit dansen hebben geleerd. We hebben de avonden na tuurlijk naar leeftijd inge deeld. Je laat iemand van twaalf niet met iemand van veertig lessen. De onderverde ling in klassen is net als vroe ger. Je hebt brons, zilver, goud, gouden ster en topklasse. De meesten die blijven, doen dat echter voor de sfeer en de gezelligheid. Dat ze ook steeds m beter gaan dansen is tegen woordig vaak maar bijzaak." Wat er ook veranderd is, het dansen, waarom het gaat, is ook bij Cees Sitton hetzelfde gebleven. Nog steeds moeten de leerlingen voetje voor voet je - voor, voor, zij, sluit, ja ik zeg het maar voor de heren, de dames zijn pienter genoeg om te weten hoe zij dan hun voe ten moeten zetten" - heel wat „afzien" voor ze echt over een vloer kunnen zweven. „Maar", zegt Cees Sitton, „als je het eenmaal onder de knie hebt is dansen enorm span nend, je uithoudingsvermogen wordt er veel groter van en je houding veel beter. Als je er gens wilt komen, moet je je tenslotte altijd eerst inspan nen. Dat geldt voor alles. En dansen is toch één van de leukste dingen die je bedenken kan?" In september start bij Cees Sit ton het nieuwe dansseizoen. Opgeven kan bij de school op de Lange Haven 121. De Zouteveensweg verkeert in een slechte staat. De wegver harding is vervormd en het wegdek gescheurd. Zeker na de vorstperiode van afgelopen winter is de weg hard toe aan een opknapbeurt. Al in 1983 startte een onder zoek naar de mogelijkheid om de reconstructie van de Zoute veenseweg bij voorrang uit te voeren. In september 1983 werd een plan met de aanwo- nenden besproken. Tijdens deze inspraak werd vooral het belang van een ver- keersremmend ontwerp bena drukt. Zowel net landbouw- en bestemmingsverkeer als het (langzame) recreatieve er- keer kreeg de nodigt aan dacht. Teneinde verdergaand tegemoet te komen aan de wensen van de aanwonenden werd het plan op een aantal punten aangepast. De werkzaamheden betreffen het vernieuwen van beschoei ingen en het verbreden van de bermen. Op een aantal plaat sen worden passeerplaatsen aangelegd. De gemeente is van plan tegelijkertijd een riole ring aan te leggen. De werkzaamheden zullen, af hankelijk van de weersom standigheden, ongeveer een half jaar duren. Gedurende deze uitvoeringsperiode (vanaf september) worden de Zoute veenseweg en de Breeweg af gesloten voor doorgaand ver keer. Bestemmingsverkeer blijft wel mogelijk. Wel moet hierbij rekening worden ge houden met mogelijk opont houd. Begin 1987 wordt een tweede asfaltlaag en beplanting aange legd. De totale kosten bedra gen ongeveer 2.800.000, Deze kosten worden betaald door het Ministerie van Land bouw en Visserij (Landinrich- tingsdienst), de Provinciale Zuid-Holland en de gemeente Schipluiden. Reparaties alle merken K.T.V.'s en Video-recorders. Klaar terwijl u wacht. Door u gebracht TIENTJES GOEDKOPER! bijv. videokoppen schoonmaken thuis slechts 45.-, zelfgebracht 30.-. Het regelmatig reinigen is het behoud van uw videorecorder. Natuurlijk repareren wij ook aan huis. Prijsopgaaf ALTIJD vooraf, geen voorrijkosten. Open van 10 tot 23 uur. ook zaterdags. Geervlietsestraat 2a (hoek Nwe Maasstr.) Schiedam-Zuid, tel. 010-263530 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: I. Groene veld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 13-9-84 SCHIEDAM Het CDA Schiedam gaat met haar geestverwanten uit de Pro vinciale Staten praten over het aantal plaatsen in Schie- damse verzorgingstehuizen. De provinciale plannen om dit aantal plaatsen te ver minderen van 895 naar 812 zijn bij het CDA Schiedam in het verkeerde keelgat ge schoten. Na een telefonade van frac tievoorzitter Piet Roosen, ontmoet een CDA delegatie (Roosen, Hellwig en Van Raai te) dinsdagmiddag de Statenleden Van den Beid, Offringa en Platteel in Hui ze Frankeland. Tijdens deze bijeenkomst staat niet alleen het aantal verzorgingsplaatsen op de agenda. Het CDA wil het hele ouderenbeleid in Schie dam aan de orde stellen. Met deze aktie wil het CDA haar belofte waarmaken uit de algemene beschouwingen in de gemeenteraad begin dit jaar, toen de christen-de mocraten beloofden, op te zullen komen voor de belan gen van oudere stadgenoten. Het gesprek in Huize Fran keland vindt tevens plaats op aandringen van de oude renbonden in Schiedam. Psychiatrisch ziekenhuis Waterweg-Noord afgewezen mijn auto wordt e^naakt bijWCC Bjj WCC krijgt u zomaar 'n splinternieuwe auto te leen, als u uw eigen auto moeilijk kunt missen. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15. Schiedam LID FOG WA WVC heeft onlangs medege deeld dat zij de wenselijk heid van een psychiatrisch ziekenhuis in deze regio voorlopig nog niet inziet. Het ministerie heeft vier jaar gewacht met het nemen van deze beslissing. De aan vraag werd al in 1981 inge diend door de drie gemeen ten, samen met het St. Joris Gasthuis in Delft. Vertegenwoordigers van de geestelijke gezondheidszorg in het noordelijke waterwegge bied hielden al geruime tijd rekening met een negatieve beslissing. Medewerkers van het St. Joris Gasthuis lieten enkele maan den geleden bij de opening van een dagbehandelcentrum in Schiedam doorschemeren dat zij zich tevreden zouden moeten stellen met een MFE. De oplossing die de staatsse cretaris voorstelt, een MFË, is aanmerkelijk goedkoper dan een compleet psychiatrisch ziekenhuis. Behalve in de moderne wijze van behandelen (patiënten zo veel als maar mogelijk is in deeltijdbehandeling nemen), verschilt een MFE van een ge woon algemeen psychiatrisch ziekenhuis door het ontbreken van verblijfsafdelingen. Voor een iangdurig verblijf in een psychiatrisch ziekenhuis blijven de patiënten uit het waterweggebied dus aangewe zen op het St. Joris Gasthuis in Delft. Het behandelcentrum dal Schiedam, Vlaardingen en Maassluis nu samen met hel St. Joris Gasthuis mogen gaan opzetten, zal worden onderge bracht in een deel van he voormalig Noletziekenhuis ir Schiedam. Om de nieuwe voorziening ge stalte te geven, gaat het St. Jo ris samenwerken met o.a. he Schielandziekenhuis en he RIAGG (Regionaal Instituu Geestelijke Gezondheidszorg). is wegens vakantie geslo ten van 26 augustus tot en met 13 september. Tussen 9 en 11 uur is wel de assistente aanwezig. Waarneming door: Nieuwe Maasstraat 38 tel. 267831. Inloopspreekuur 8.15-8.45 u. GEREFORMEERDE SCHIEDAM KERK Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, 10.00 uur: ds. J. de Kievit; 17.00 uur: geen dienst. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 9.30 uur: ds. P. J. Ribberink, Rijns burg; 17.00 uur: geen dienst. Dorpskerk, 9.30 uur: ds. W. v. Bok- kum (gezinsdienst); 17.00 uur: ds. J. de Kievit. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, 10.00 uur: ds. J. D. Wuister (gec.d17.00 uur: geen dienst. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: geen dienst; 17.00 uur: ds. H. Vollmuller, Zuidland. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Burg. Knappert laan, hk. Warande, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, geen opgave. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. H. A. v.d. Pol, Boskoop. Grote kerk, 17.00 uur: ds. D. A. Snij der, Abbenbroek. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos, Schiedam. HERVORMDE SCHIEDAM GEMEENTE Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds T. Ober man, Capelle a/d IJssel; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10,00 uur: Geen dienst. In de Magnalia Deikerk, ds. J. D. Wuister. Bethel-kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 9.15 uur: ds. Mw. A. de Graaff, Rotterdam. Aula Dhr. Huishoudschool, Pinas plein, Rotterdam, 10.30 uur: ds. B. C. Bouwen. BarenHrorht. Dorpskerk, 9.30 uur: ds. W. van Bokkum, Gezinsdienst; 17.00 uur: ds. J. de Kievit. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis, Dienst van Schrift en Tafel. Ark, 9.30 uur: ds. P. J. Rubberink, Rijnsburg. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: ds. A. C. J. v.d. Poel. Zondagslied: gezang 15. Leger des Heils, Lange Haven 27, 10.00 uur: Heiligingssamenkomst; 17.00 uur: Gezinsdienst o.l.v. Kapi tein en Mevr. Oudshoorn. Jehovah's Getuigen, Stadhouders laan 26b. Openbare lezingen. Nieuwland, zondag 10.00 uur. Thema: De dienst voor God als een eer en vreugde beschouwen. Oud Mathenes se, zondag 17.00 uur. Thema: Is het voor God de tijd om de wereld te re geren? R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan, Nieuwland Eucharistievieringen: zaterdag 19.0C uur met muzikale begeleiding. Zon dag 10.00 uur met samenzang. Tij dens de viering van 10.00 uur is ei crèche voor de kleinsten. Preek: Zr Clementine Damen (MIVA). R.K. Parochie H. Liduina er O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Singel 106. Weekend: Eenentwintigste zon dag door het jaar. Celebrant: Pastoor P. M. Vismans. Predikante: Zuster- Missionaris t.b.v. de MIVA-deurcol- lecte. Zaterdag 24-8 19.00 uur: Eucha ristieviering. Zondag 25-8 9.125 uur: Eucharistieviering, muzikaal ver zorgd door het herenkoor I.H.D.; 11.00 uur: Eucharistieviering. St. Liduina-kapel, St. Liduina- straat 10. Celebrant: Pastoor M. J. A. J. van Zaal. Predikante: Zuster-Mis- sionaris t.b.v. de MIVA-deurcollecte. Zaterdag 24-8 17.30 uur: Eucharistie viering, muzikaal verzorgd door het Valerius-koor. Zondag 25-8 12.00 uur: Eucharistieviering. R.K. Parochie O.L.Vr. Visitatie, Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 25 augustus, 21e zondag door het jaar. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met orgel en samenzang: Zondag 10.00 uur: Hoogmis met muz. medew. van Polyhymnia, predikant: Pastor J. Ha mers. Vanaf 1 sept. is er weer een eu charistieviering om 9.00 uur. De Hoogmis is dan om 11.00 uur. Elke dinsdagavond om half zeven repetitie voor het kinderkoor. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, zaterdag 19.00 uur: Eucha ristieviering met samenzang. Zondag 10.30 uur: Hoogmis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotter dam-West, Eucharistievieringen woensdag 9.00 uur; zaterdag 17.00 uur en zondag 10.30 uur. St. Jacobuskerk, Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met samenzang en orgel. Zondag 9.'45 uur: met gre goriaanse zang. Preek: Pastor A. Asma. Spreekuur: maandag 19.00- 20.00 uur: Pastor Th. Kool. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan, Groenoord. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met samenzang en orgel. Zondag 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: met het koor St. Jan Baptist. Preek: Pastor W. Flapper. Spreekuur: maandag 19.00- 20.00 uur: Pastor W. Flapper. Havenkerk Evangelie Centrum, Lange Haven 70, Schiedam. Zondag 25-8 10.30 uur: de heer Bob de Jong. Dinsdag 27-8 20.00 uur: de heer D. Maasbach, Bidstond. Vrijdag 30-8 19.30 uur: de heer D. Richards. Zater dag 31-8 19.00 uur: Jeugddienst. Oud-Katholieke Parochie v.d. Hei lige Johannes de Doper, Dam 30. Op 25 augustus geen kerkdienst in Schiedam, maar te 10.15 uur in kerk Nobelstraat 24 (Blijdorp), Rotterdam: 13e Zondag na Pinkster Diaken J. Nieuwenhuizen, Delft. 29 aug. in kerk Schiedam: 19.30-21.00 uur: Stil gebedsuur. Noletkapel Schieland Ziekenhuis, Schiedam, zaterdag 24-8 18.30 uur: korte Eucharistieviering, waar het avondbezoek op aansluit. Pastor P. M. de Groot. Zondag 25-8 10.30 uur: zondagmorgenviering met medewer king van het Liduinakoor o.l.v. de heer P. v.d. Veerdonk. Preek: ds. Stienstra. ROTTERDAM Het mu seum De Dubbelde Palm boom in Rotterdam-Delfs- haven bestaat op 11 sep tember a.s. 10 jaar. Rond dit jubileum zal van alles georganiseerd worden, waaronder op 28 en 29 september a.s. een week end vol activiteiten. Ook wordt er een prijs vraag uitgeschreven rond om het thema - 10 jaar De Dubbelde Palmboom, le dereen die mee wil doen moet een werkstuk maken over iets dat de afgelopen jaren in het museum heeft plaatsgevonden: een ten toonstelling, een evene ment of gewoon het ge bouw of het zoldercafé De Bonte Hond. De afmeting van het werkstuk mag niet groter zijn dan 60x60 cm. Wat de uitvoering verder betreft: alle materialen en technieken zijn toegestaan. De werkstukken moeten uiterlijk 11 september a.s. bij het museum ingeleverd zijn. Zij dienen voorzien te zijn van naam, adres en te lefoonnummer en van een omschrijving van wat het precies voorstelt. Alle werkstukken worden tentoongesteld in het zol dercafé De Bonte Hond van 16 september tot en met 29 september a.s. Een deskundige jury zal een keuze maken uit de inzen dingen en zal uiterlijk be palen wie de hoofdprijs krijgt. Deze eerste prijs be staat uit een geheel ver zorgd weekend Rotterdam met een keur aan vrijkaar- tjes. Daarnaast zijn er ver schillende verrassingspak ketten te winnen. Verdere informatie bij de educatieve dienst van het Historisch Museum De Dubbelde Palmboom, t Voorhaven 12, Rotterdam Delfshaven; telefoon 761533 en 254573. Albrecht (55) was reeds op 13- jarige leeftijd organist. Hij stu deerde kerkmuziek en theolo gie in Halle. In Leipzig stu deerde hij orgel bij Günther Ramin. In 1960 promoveerde hij tot doctor in de theologie aan de Universiteit te Halle. Van 1953 tot 1960 was Al brecht organist en cantor te Naumburg en docent aan de kerkmuziekschool te Halle. In 1960 werd hij direkteur van de kerkmuziekschool te Dresden. De benoeming als cantor-orga nist van de hoofdkerk St. Ma rien te Oost-Berlijn volgde in 1976. Albrecht heeft vele publicaties op theologisch, liturgisch en muzikaal gebied op zijn naam en een grote praktijk als con cert-organist. Hij gaf concerten in Oost- en West-Duitsland, Nederland, Scandinavië, Oos tenrijk, Engeland, Polen, Zwitserland, Amerika en Rus land. Ook radioconcerten en grammofoonplaatopnamen be-, horen daartoe. In Oost-Duits- land is hij ook een bekend per soon op het gebied van de or gelbouw. Begin september geeft hij aan het Rotterdams Conservatori um een orgel-interpretatie cursus over werken uit de Ba-, rok. Het concert in de Grote Kerk staat in het teken van de 400e geboortedag van Heinrich Schütz (1585-1672), de 300e ge boortedag van Joh. Seb. Bach (1685-1750) en de 200e sterfdag van Gottfried August Homili- us (1715-1785). Programma's, tevens bewijzen van toegang zijn 's avonds bij de ingang van de kerk ver krijgbaar a 5,- p.p., voor houders van C.J.P. of Pas 65 3,50 p.p.

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 3