Harpe Davids eert veteranen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis: geen grootschaligheid tr Hoogstraat winkeliers leggen de loper uit Forse uitbreiding bij De Kuyper studenten haver WTcestbon t Zeldzaam jubileum bij Orpheus Energie verspilling in kantoren Ongeregeldheden op busbaan Rommelmarkt gehandicapten organisaties voor lekkere noten! Autoinbreker bekent 60 diefstallen PAGINA 3 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1985 De drie Waterweg burgemeesters J. van Es (Maassluis), A. J. M. van Lier (Vlaardin- gen) en R. Scheeres (Schiedam): „geen surrogaat voor Rijnmond". De christelijke muziekver eniging „Harpe Davids" bood afgelopen zaterdag een receptie aan aan twee leden. Aan Arie Zuidgeest vanwege zijn 55-jarig lid maatschap en aan W. H. de Bakker omdat hij twin tig jaar bestuurslid is en 54 jaar lid van „Harpe Da vids". HD-voorzitter Dick Gelderblom (links) feliciteert de jubilerende leden. WATERWEG NOORD Vlaardin- gen, Schiedam en Maassluis hebben gro te moeite met een nieuwe provinciale indeling die de drie Waterwegsteden ver plicht, samenwer kingsverbanden aan të gaan met nog een zestal gemeenten uit ttfet Rijnmondgebied. Efen dergelijke sa menwerking is te grootschalig, staat te ver van de bevolking af, komt de democra tische controle niet ten goede en loopt bovendien het risico, ondoelmatig te zijn. Vlaardingen, Schiedam en Maassluis die al samen werken op het gebied van oia. gezondheidszorg, mu ziekonderwijs, en onder- Wijsbegeleiding, zouden dpor de nieuwe indeling bbvendien alle gemeen schappelijke voorzienin gen weer moeten afbre ken. Het Nieuwe Stadsblad Surrogaat Vrees SCHIEDAM In het ka der- van de tramfestiade op zaterdag 7 september zullen de winkeliers van Winkelpromenade Hoog straat een gezelligheid sprogramma presenteren met veel spektakulaire aanbiedingen en ongeveer 100 prijzen. SCHIEDAM Het bekende Schiedamse drankconcern Joh. de Kuyper aan de Buitenhavenweg in Schiedam heeft deze week een forse uitbreiding ondergaan. Schiedams burgemeester Reinier Scheeres opende na melijk de nieuwe bedrijfshal aan de Buitenhavenweg 98. De 4200 m2 grote hal zorgt voor vrijwel een ver dubbeling van de bestaande opslag capaciteit voor em ballage en gereedprodukten. Stt 250 g van 495 voor Dokter W. F. Scheepe NIEUW! TELE-VIDEO-CLEAN BAKKERIJ LEKKERNIJEN: SP(R)ECULAAS HARDE BROODJES 'tDelftöcb Sarbersbuivs J.H Waterweg steden wijzen surrogaat- Rijnmond af De vereniging die sinds enige tijd in een nieuw verenigings gebouw huist maakt een ster ke groei door. Dit komt door dat de nieuwe wijk Schiedam- Woudhoek, waar het clubhuis staat rijk aan kinderen is. Naast een enkele tennisclub is de muziekvereniging de enige rekreatievereniging voor de jeugd van de wijk. Er zijn 130 leden, waarvan de gemiddelde leeftijd rond de 22 ligt. „Harpe Davids" treedt vaak op in bejaardentehuizen en in za len. Daarnaast bestaat er ook een groep die een drumband vormt en die samen met majo rettes door de straten mar cheert. Buiten alle nieuwe leden zijn er ook leden die sinds lange tijd de vereniging trouw zijn gebleven. Twee daarvan zijn de jubilarissen die afgelopen zaterdag in de bloemen wer den gezet. Hendrik de Bakker, bassist en slagwerker is sinds 1931 lid. In 1971 kreeg hij een eremedaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje Nassau voor zijn verdiensten voor „Harpe Davids". Arie Zuidgeest kreeg die me daille ook. Hij werd in 1930 lid: „Door mijn oom werd ik lid en ik ben dat altijd geble ven ondanks het feit dat ik ook voor vele andere muziek verenigingen aktief ben ge weest". rl - èdN Hij geeft les aan leerlingen waarvan enkele zelfs beroeps muzikant geworden zijn. Het geheim van zijn succes zit hem in zijn benaderingswijze: „Ik wil de leerlingen stimuleren door ze eenvoudige melodietjes te laten spelen in plaats van saaie eindeloze oefeningen. Sommigen denken dat ze na twee weken muziekles al heel wat kunnen maar ze kunnen eigenlijk nog niets, maar ze zijn dan wel gemotiveerd zo dat ze later snelle vorderingen maken", aldus de heer Zuid geest, die voor elke muziekles en uitvoering op de fiets van Schiedam-Zuid naar Woud- hoek komt. SCHIEDAM Een 27-jarige Vlaardinger werd maandag avond de dupe van ongere geldheden tussen Schiedamse en Vlaardingse jongeren op de busbaan bij de Brederoweg. Hij moest met verwondingen aan beide ogen naar het Holy- ziekenhuis gebracht en kon na behandeling weer naar huis. „Ieder jaar weer hebben wij met het zogenaamde Bredero- gebeuren te maken", zegt een woordvoerder van de politie. „Zo tegen het eind van de zo mer concentreren zich bij de busbaan groepen jongeren en in het gunstigste geval staan ze elkaar alleen aan te kijken. Nu ging het mis." De politie, die zowel in uni form als burger op de Bredero weg patrouilleert, blijft attent op iedere overtreding en is van plan niets door de vingers te zien. V. -. JÏ.-. I 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: 1 Broers vest 125 i-Postbus 257 *3100 AG Schiedam 'Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: 'I. Groeneveld 'Telefoon 010-732877 JPrivé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: 2 Peter de Lange SPORTREDAKTIE: J Adri Boer - EINDRED AKTIE Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 3 INZENDTERMIJN i REDAKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 j algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 13-9-84 In een brief aan de Provinci ale Staten van Zuid Holland hebben de burgemeesters van de drie waterwegsteden, Van Lier (Vlaardingen), Van Es (Maassluis) en Scheeres (Schiedam) be zwaar gemaakt tegen het voorstel, voortaan samen te moeten werken met Rotten dam, Albrandswaard, Capel- le a/d IJssel, Barendrecht, Krimpen a/d IJssel. De drie burgemeesters hebben sterk de indruk dat de provin cie op deze manier een surro gaat in het leven probeert te roepen voor het openbaar Li chaam Rijnmond, dat per 1 ja nuari wordt opgeheven. „De provincie heeft met die opheffing ingestemd. Dan moet ze nu niet proberen via een achterdeur weer een sterk afgeslankt Rijnmond binnen te smokkelen", aldus Van Lier. De Waterwegsteden hebben al in een eerder stadium laten weten, niets te voelen voor de nieuwe indeling die de provin cie nog dit jaar van kracht wil laten worden. Alle bezwaren waren echter tot dusver ver geefs. In hun jongste brief aan Pro vinciale Staten zetten de drie steden hun tegenwerpingen nog eens op een rijtje. De 28 samenwerkingsverbanden die Vlaardingen, Schiedam en Maassluis in de loop der jaren met elkaar zijn aangegaan, zouden allemaal moeten wor den opgeheven, of zodanig uit gebouwd dat de zes nieuwe „partners" er ook aan deelne men. De waterwegsteden benadruk ken dat zij hebben aangetoond, uitstekend onderling te kun nen samenwerken. De schaal waarop dat tot dusverre ge beurde (circa 180.000 inwo ners) biedt naar de smaak van Van Lier, Scheeres en Van Es meer en praktischer mogelijk heden, dan een schaal met on geveer 900.000 inwoners. Van Lier: „Neem nu alleen maar zoiets betrekkelijk een voudigs als de GGD en ambu lancedienst van onze drie ste den. Die samenwerking ver loopt prima. Hoe moet dat straks met de efficiency als al die andere gemeenten er bij komen?" Momenteel verloopt de demo cratische controle op de stich tingen die de drie gemeenten in het leven hebben geroepen betrekkelijk soepel. Meer deel nemers zullen die stichtingen te groot en ondoorzichtig ma ken, waarschuwen de burge meesters. Gevreesd wordt dat op die manier een „vierde be stuurslaag" ontstaat met alle gevolgen van bureaucratie en ondoelmatigheid vandien. Of de provincie ditmaal wel zal luisteren naar de bezwa ren uit het waterweggebied moet worden afgewacht. Drijft de provincie toch haar zin door, dan zijn de wettelijke middelen tot ver zet voor de drie gemeenten uitgeput. „Als het besluit toch wordt genomen, zullen we ons daarbij neer moeten leggen. We gaan niet mee doen aan bestuurlijke onge hoorzaamheid," aldus Van Lier. Er zal een loper worden uitge legd van de tramkiosk aan de Koemarkt naar de Hoogstraat, dit om het winkelende publiek op een passende wijze te ont vangen. Aan het begin van de Hoogstraat zal bij een oude haltepaal van de R.E.T. een groot aantal „winkelstrippen kaarten" uitgedeeld worden aan voorbijgangers door twee pseudo-conducteurs. Op deze „strippenkaarten" staan aanbiedingen en koopjes vermeld van winkeliers van de Hoogstraat en de Grote Markt. Op sommige strippen kaarten staat een gratis prijs vermeld die de gelukkige krij ger kan afhalen bij de betref fende winkelier die de prijs heeft aangeboden. Het muzikale gedeelte zal o.m. verzorgd worden door een Streetparade Jazzorkest. Deze band zal wandelend door de Hoogstraat zijn vrolijke klan ken ten gehore brengen. Van af 13.00 uur tot 15.00 uur zul len The Amazing Stroopwafels een optreden verzorgen. Dit duo is regelmatig op radio en televisie te horen en te zien, en staat bekend om geani meerde straatoptredens. De hal werd geopend door burgemeester Scheeres, die ge zeten op een heftruck met daarop de onvervalste Schie damse jonge jenever, naar bin nen reed. Overigens heeft Nederland te maken met een behoorlijke overcapaciteit van jenever en i wSmw vieux. Er is een verschuiving gaande naar zgn. discotheek drankjes, cocktails dus, terwijl ook de wijnen het uitstekend doen. Vandaar dat De Kuyper verleden jaar een wijnkoperij aan het concern heeft toege voegd. De Kuyper is internationaal; men heeft een grote vestiging samen met een Amerikaanse partner in Cincinnatti en ex porteert veel cocktails op li keurbasis naar landen als Nieuw Zeeland en Groot Brit- tannië. Verder heeft men in Canada 65% van de jenever- markt in handen en is er daar ook een moutwijn-distilleerde rij die tot het De Kuyper con cern behoort. De Kuyper exporteert 60 pro- dukten naar 60 landen. De Kuyper heeft in Neder land ongeveer 100 medewer kers en staat bekend als fi nancieel gezond en winstge vend. Het is een typisch fa milieconcern, de aandelen zitten bij de familie De Kuy per en men heeft zich be schermd tegen een financië le overval van buiten af. SCHIEDAM Zaterdag 7 september wordt in gebouw Arcade, ingang aan de West Vest een info/rommelmarkt gehouden t.b.v. de Thunder- birds. Op deze open dag zullen ook aanwezig zijn de stichting Ge specialiseerd Jeugd en volwas- senenwerk, de S.P.Z., de Vere niging van ouders van geeste lijk gehandicapten en de Thunderbirds, een organisatie die zich inzet voor vrijetijds besteding op de woensdaga vond en de zaterdagavond, voor de mensen van de V.B.O. Sociale Werkplaats. Bovengenoemde groepen hou den zich alle bezig met de vrij etijdsbestedingen van geeste lijk gehandicapten. Ook Ja- wasport (eigenaar van de club ruimte) zal een eigen speciale aanbiedingsstand hebben. De opbrengst van de rommel markt zal worden besteed aan hobby-materiaal, zoals lijm, papier, scharen en andere voor aktiviteiten benodigde materi alen voor de Thunderbirds. Openingstijden van de info- /rommelmarkt: van 10.00 uur tot 15.00 uur 's middags. Om het geheel nog wat op te luis teren zal de info/rommel- markt worden geopend met een muziekuitvoering van de muziekgroep onder leiding van Peter Lahey en zal de volksdansgroep van Gerda Mi- chielse om 11.00 uur en om 13.00 uur een demonstratie ge- 3." Hoogstraat 180, Schiedam Hoogstraat 163, Vlaardingen SCHIEDAM Van de onge veer 400 dit jaar gepleegde autoinbraken, heeft de poli tie er vorige week 75 opge lost. Een 26-jarige Schiedam mer bekende na op heter daad te zijn betrapt dat hij sinds juni in alle delen van de stad 60 auto's had openge broken om radio's en casset terecorders te roven. Sinds zijn arrestatie zijn er vol gens de politie opvallend weinig meldingen binnenge komen van autoinbraken. Behalve deze 26-jarige arres tant, die al eerder voor het zelfde vergrijp werd ver hoord, hield de politie nog eens elf mannen aan die deels verantwoordelijk wa ren voor diefstallen uit au to's. Zij zouden ook vijf au to's hebben gestolen en enke le inbraken in woningen hebben gepleegd. SCHIEDAM Op dinsdag 10 september hoopt het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus een voor het verenigingsleven uniek jubileum te vieren. Op die dag herdenkt de heer P. W. van Vonderen het feit dat hij 50 jaar gele den als 27-jarige jongeman op 11 september 1935 lid werd van het K.S.M. Orp heus. Hij nam toen plaats bij de 2e tenoren. In 1943 werd hij in het be stuur gekozen, waarvan hij 30 jaar deel heeft uitge maakt, o.a. in de funkties 2e secretaris en archivaris. Bij zijn afscheid als be stuurslid in 1973 werd hij voor zijn verdiensten tot ere-bestuurslid benoemd. In 1968 werd hij onder scheiden met de zilveren S.G.-leg penning. De jubilaris wordt na de pauze van de gewone re petitieavond in „Tivoli" in de schijnwerper gezet, o.a. door burgemeester Scheeres de ere-voorzitter van Orpheus. SCHIEDAM In ons land staan tussen de 40.000 en 50.000 kantoren, waarin een kwart van de Neder landers, die aan het ar beidsproces deelnemen, vele uren per dag moet doorbrengen. Met het overgrote deel van die ge bouwen is het zowel bouw kundig als energetisch niet best gesteld. Tot deze conclusie komt Gasunie in de twee jongste nummers van haar tijd schrift „Blauwdruk", die beide zijn gewijd aan het thema kantoorgebouwen. In de „oudbouwperiode" ging men ervan uit, dat het buitenhouden van de kou voldoende was. Pas in de huidige nieuw bouw, die nog geen 30% van het totale aantal kan toren beslaat, is sprake van een bevredigende situ atie. Deze is te danken aan inmiddels gewijzigde in zichten. Het glasoppervlak in de gevels is terugge drongen, er zijn ver door gevoerde isolatiemaatre gelen getroffen en de rege- lapparatuur is beduidend verbeterd. In het licht van de ongun- stige situatie bij het me rendeel van onze kantoren en stijgende energielasten pleit Gasunie voor het tref fen van uiteenlopende energiebesparende maat regelen. Niet alleen zou daardoor aan gas 200 mil joen m3 en aan elektriciteit 350 miljoen kWh worden bespaard (waarde plusmi nus 225.000.000), maar de benodigde aanpassing van gebouwen en installa ties zou „de bouw" 10.000 manjaren aan werk opleve ren. is afwezig van 9 september tot 23 september Waarnemers: dokter I. van Hasselt en dokter R. v.d. Veer. Schiedamseweg 69. Tel. 705282 Spreekuur volgens afspraak. Visiteaanvraag voor 9.30 uur. Weekend uitsluitend vla de boodschappendienst. Tel. 206611 Reparaties alle merken K.T.V.'s en Video-recorders. Klaar terwijl u wacht. Door u gebracht TIENTJES GOEDKOPER! bijv. videokoppen schoonmaken thuis slechts 45.-, zelfgebracht 30.-. Het regelmatig reinigen is het behoud van uw videorecorder. Natuurlijk repareren wij ook aan huis. Prijsopgaaf ALTIJD vooraf, geen voorrijkosten. Open van 10 tot 23 uur, ook zaterdags. Geervlietsestraat 2a (hoek Nwe Maasstr.) Schiedam-Zuid, tel. 010-263530 De R zit weer in de maand en dat betekent weer ambachte lijke speculaas. Onvervalst lekker, goed ge kruid. 250 gram voor J Am "5 Ze komen meerdere keren per dag vers uit de oven. 4 stuks van c f 1,64 voor J lm JU Deze aanbiedingen zijn geldig op 5, 6 en 7 september. Bakkerij: Doelenstraat 20/24 - Tel 134241 Bakkerij: v.d. Helmstraat 1 - Tel. 120559 Winkelcentrum Buitenhof: Vrijheidslaan 8 - Tel. 563187 In de Veste: Moslaan 43 - Tel. 134916 Den Haag: Jan Luykenlaan 30 - Tel. 079 887192 Winkelcentrum Ketel Schiedam: Borodit.ipan 62 - Tel. 0i0 /08581. Eerlijk vakmanschap

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 3