Jan Könemann wil revanche l)lü Ti I L 11 Prijsvraag Dwingt SVV de Haagse succesformatie het eerste puntverlies af? Dick Buitelaar kan kiezen uit 16 man staanplaats 60. y*120. IIANS TEXTIEL" Het gaat goed met SVV SVV-FC DEN HAAG I HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1985 PAGINA 12 'm Könèmannslechts sporadisch los wan z'n tegenstander. De loper uit voor Dé. Als tapijtmeester kunnen we ons wel een extra loper permlteren voor Dé Stoop. En die zal hij nodig hebben ook. We zullen De*en z'n jongens laten lopen.... Niks te Rambo-en, niks ruige supporters, niks periode-kampioen, allemaal niks mee te maken. S.V.V. gaat 't gewoon maken. Dat doet de Tapijtmeester ook. Elke week 't beste ta pijt uit de randstad voor de laagste prijs... en ook nog gratis gelegd. De Tapijtmeester Jan Jongebreur Dr. Kuyperkade 4, Maassluis - Tapijt Zuidvliet 10-11, Maassluis - Gordijnen Telefoon 01899-12161 Verhaal Jan Könemann Medaille Jan Könemann: „Ik voel me een echte rechtsbuiten". Baan: „Geen makkie voor ons" iiiiiHiiiiiiiiiiiiiiHHiiiiimiiiiiiimmiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimmiimmimiiHiiiimiiiiimiiiiiiimiimiimmimiiiiiiimmimiiiiiiiimiHiiiHmiiiimiimmiii Nu voor de rest van het seizoen koopt u een Neem kontakt op met het secretariaat, telefoon 010-702186, 706987 of 702651. Huidige kracht Jan Mulder. Marcel van Buuren. Ontwikkeling Verbeelding f Karei Bouwens. Eindstand. Als u over tapijt wilt praten of over voetbal gaat u naar: Niemand had de juiste uitslag (4-0) van de wedstrijd SVV- Cambuur goed voorspeld. Hoofdsponsor Hans Textiel kon de waardebon van 100,- dan ook in z'n zak houden. Wilt u kans maken op die prijs, dan moet u meedoen met onze twee-wekelijkse prijsvraag. Voorspel de juiste einduitslag van de wedstrijd SVV-FC Den Haag. Gebruik de bon, die hierbij is afge drukt. Vergeet niet uw naam, adres, postcode, woonplaats en telefoonnummer te ver melden. Doe de bon in een gesloten envelop en zet in de linkerbovenhoek: prijsvraag vijf. Lever hem zaterdag ui terlijk in bij één van de vier filialen van Hans Textiel in Schiedam, Vlaardingen of Maassluis. Onder de goede inzendingen wordt dan de waardebon verloot. SCHIEDAM Jan Köne mann behoort tot het type voetballer, dat bij het publiek nooit bijster populair zal wor den. Hij kan wedstrijden ach ter elkaar prima spelen, wat hij inderdaad de laatste an derhalve maand heeft ge daan, maar hij hoeft maar één bal verkeerd te raken of een golf van afkeuring daalt neer vanaf de tribunes op z'n licht gebogen schouders. „Dat zit nu eenmaal in mijn spel opgesloten", heeft Wj zich al bij die situatie neerge legd. „Het gaat erom op wel ke plaats je speelt, hoe je een bal kwijt raakt, kortom hoe je oogt. Als rechtsbuiten lijd je voornamelijk balverlies bij een aanvallende actie, als je op het punt staat iemand uit te spelen. Mislukt dat, dan ben je verder kansloos om de bal te heroveren. Op het middenveld bijvoorbeeld krijg je nog een kans om je zelf te herstellen. Neem nou Hans Neeskens. Als hij een bal verspeelt, gaat hij er di rect achter aan en dat spreekt uiteraard aan bij het publiek. Dat wil overigens niet zeggen, dat ik liever op het middenveld speel. ,,lk voel me een echte rechtsbui ten". mededeling volgde, werd het hoe en waarom van z'n ont slag uit de doeken gedaan en daarmee had de getergde Könemann duidelijk geen vrede. Hij tekende actief be roep aan bij het arbeidsbu reau, nam een advocaat in de arm en werd, samen met Mark Wette, in het gelijk ge steld. SVV was dus verplicht het duo een nieuw contract onder de neus te houden. Op z'n zachts gezegd een onge bruikelijke gang van zaken binnen het betaalde voetbal, maar daar had Könemann (terecht) geen boodschap aan. „De relatie met Buitelaar was vanaf het begin niet opti maal", kijkt hij terug op het vorige seizoen. „Hij vond, dat ik 1 op 7, 1 op 8 speelde en weet dat aan m'n mentaliteit. Nu ben ik de eerste om toe te geven, dat ik het afgelo pen seizoen ronduit slecht heb gespeeld. Dat begon al in de voorbereiding. Ik kwam ziek terug van vakantie, ter wijl de groep juist al een week in training was. Condi tioneel had ik daardoor een Voor een beetje insider mag het verhaal van Könemann (vrijdag 27 september wordt- ie 24) bekend verondersteld worden. Onder trainer Nol de Ruiter min of meer doorge broken, sindsdien onder con tract, maar het afgelopen sei zoen leek het afgelopen met z'n carrière als betaald voet baller. Ondanks het feit, dat hij vooral na de winterstop nog een respectabel aantal wedstrijden in de basis stond, werd hem door Dick Buitelaar de wacht aange zegd. In de brief, die op die enorme achterstand. Daarbo venop kwam nog eens een rugblessure. In dat opzicht was het een rot seizoen. In de slotfase van de competitie probeerde ik echt goed te spelen, om zogenaamd mijn contract terug te verdienen, maar toen liep het in het elf tal totaal niet meer. Het is dus gewoon een eerlijke zaak om te stellen, dat ik het vori ge seizoen niet naar behoren heb gefunctioneerd". Er is echter volgens Köne mann ook nog een andere kant van de medaille. „Zoals we het vorig seizoen speel den, liep je er als vleugelspits vaak verloren bij. Vanuit de verdediging of het midden veld was er nauwelijks spra ke van een normale opbouw. Alles ging via Leen Warnaar of Henk Dirven direct op Pe ter van Velzen en die heeft met al die ballen flink z'n voordeel gedaan. Begrijp me goed, Peter gun ik alles. Ik ben overigens al tweemaal bij RKC geweest en daar spelen nu precies hetzelfde. Dat betekent dus: het maakt niet uit hoe die bal in de zes tien meter komt, als Van Vel zen maar wordt aangespeeld. Ik kon me vorig seizoen aan bieden wat ik wilde, die bal vloog toch over me heen naar Peter toe, waardoor ik telkens dertig meter eerst moest overbruggen, voordat ik weer aanspeelbaar was. We pretendeerden dan wel veelvuldig over de vleugels te spelen, we probeerden het ook wel, maar in de praktijk kwam er niets van terecht. Ik ging op den duur steeds slechter spelen. Raakte onze ker en geïrriteerd en kreeg zelfs ruzie met sommige spe lers. Nee, voor mij was het beslist geen prettig seizoen". Könemann heeft dan ook al z'n zinnen gezet op dit sei zoen. Om iedereen te laten zien, dat-ie wel degelijk kan voetballen, dat z'n kwaliteiten van dien aard zijn, dat-ie niet bij SVV weggestuurd hoeft te worden en dat-ie in de toe komst geen arbeidsbureau meer nodig heeft om een nieuw contract te kunnen te kenen. „Ik ben met een enor me motivatie aan dit seizoen begonnen", bevestigt hij z'n aangewakkerde dadendrang. „In een gesprek met Buite laar werd me duidelijk, dat hij geen rancuneuze gevoelens tegen mij koesterde en dat gaf me direct al het nodige vertrouwen. Verder heb ik me een aantal dingen voor genomen, die ik misschien la ter nog wel eens vertel. Het gaat er nu om zoveel moge lijk wedstrijden in het eerste te spelen. Dat zal met de hui dige spelersgroep al moeilijk genoeg worden, om over eventuele blessures nog maar te zwijgen. Ik ben be reid om er dit seizoen alles voor te doen en te laten. Ik wil het krediet, dat ik het vo rige seizoen verspeeld heb, weer helemaal opbouwen' Deze speciale SVV-pagina werd gemaakt door: Tekst: Norbert Kleinherenbrink Foto's: Randstad Edities en Peter Molkenboer SCHIEDAM Wanneer er tij dens de training geen blessu res vallen, dan kan SVV-trai- ner Dick Buitelaar komende dinsdagavond tegen koploper FC Den Haag beschikken over z'n complete selectie- groep. Tegen PEC Zwolle was dat ook al het geval. Jongens als Jan Mulder, Marcel van Buuren en Jan Könemann, toch niet de eerste de besten, begonnen zaterdag op de bank, maar of dat trio tegen de mannen van trainer Rob Baan wederom vanuit buiten spelpositie zal starten is nog maar de vraag. En daarop wil Buitelaar vooralsnog geen ex pliciet antwoord geven. „Het streven is altijd geweest om zestien min of meer gelijk waardige spelers te krijgen", noemt hij (nog) geen man en paard. „Die situatie doet zich nu voor en voor een trainer is dat uiteraard ideaal. Ik heb duidelijk geen enkele moeite met het maken van een opstel ling. Natuurlijk is het afwegen van de verschillende mogelijk heden een hele klus, maar heb ik eenmaal een keuze ge maakt, dan houd ik me niet bezig met de vraag, hoe be paalde spelers het bankzitten zullen opvangen. De verantwoordelijkheid voor de koppen, die gaan rollen, ligt zonder meer bij mij. Dat zal best een aantal ontevreden ge zichten opleveren, maar zoiets is inherent aan topsport. Kijk maar naar Ajax of Feyenoord, daar zitten Spelbos, Ophof en Hoekstra in de dug out. Als betaald voetballer dien je met zo'n situatie rekening te hou den. Buitelaar heeft FC Den Haag deze competitie al verscheide ne keren aan het werk gezien. Hij is dus op de hoogte van de huidige kracht van de Baan- brigade. „FC Den Haag speelt zonder twijfel momenteel goed en modern voetbal. De linies spelen kort op elkaar en zijn prima bezet. Daarbij komt, dat de rugdekking van de laatste man en op het middenveld uit stekend is verzorgd. We zullen heus niet heel ons spel afstem men op de tegenstander, maar we zullen ook niet als een blin de gaan lopen aanvallen. Als we het speelveld kort kunnen houden en als we zowel op het middenveld als in de verdedi ging kort kunnen dekken, dan kunnen we wellicht de linies van Den Haag ontrafelen. Met de wetenschap, dat onze aanval aanmerkelijk sneller is dan het centrale duo van die gasten, moeten we zeker in staat zijn minimaal één keer te scoren. Verder zijn we natuur lijk licht in het voordeel door dat we thuis spelen. Op dit FC Den Haag zal best het nodige publiek afkomen, dat voor ons dan als een zogenaamde twaalfde man kan fungeren. Vorig seizoen hebben we drie maal tegen FC Den Haag ge speeld. Uit verloren we met 1-0 (voor de beker) en met 2-1, terwijl we thuis op 1-1 eindig den. Zij mogen er dan aardig in kwaliteit op vooruit zijn ge gaan, maar wij hebben ons eveneens versterkt. Ik hoop dat onze vooruitgang het beste in de uitslag te zien zal zijn". DEN HAAG Natuurlijk was FC Den Haag-trainer Rob Baan met zijn ploeg lie ver direct (lees: vorig sei zoen) naar de eredivisie ge promoveerd. Logisch, ge zien z'n (sportieve) invals hoek, maar omdat de Zui derpark-formatie zowel naast de rechtstreekse pro motie greep als in de na- competitie nadrukkelijk faalde, kon competitieleider Jan Huybregts FC Den Haag ook voor dit seizoen slechts een startbewijs voor de eer ste divisie afgeven. De consequenties van deze herkansing zijn inmiddels ruimschoots bekend. Veer tien punten uit zeven wed strijden, de eerste periodeti- tel in de schoot geworpen gekregen en een toeschou wersgemiddelde ver boven de begroting. Baan mag dan min of meer zijn „uitgeke ken" op die eerste divisie, het bestuur is maar wat blij met de huidige gang van za ken. Het besef, dat je beter, commercieel gezien, in de eerste divisie aan kop kunt meedraaien, dan onderin de eredivisie te bengelen in het weinig benijdenswaardige ge zelschap van clubs als VVV, Heracles en NEC, wordt met de week sterker bij de Haag se bestuursleden. Niet alleen het publiek weet immers de weg naar het Zuiderpark weer te vinden, ook de spon sors staan momenteel voor FC Den Haag in de rij en met de huidige dure huishouding (Martin Jol, Karei Bouwens, Heini Otto, Remco Boere en Baan zelf natuurlijk) is nooit weg natuurlijk. Verder kan de succesforma tie uit de Residentie dit sei zoen zich onder vrijwel opti male omstandigheden voor bereiden op volgend jaar, waarin ongetwijfeld ploegen als Ajax, PSV en Feyenoord weer als tegenstander zullen fungeren. Jonge spelers als Lankhaar, Groenendijk, De Roode en toch ook de dit sei zoen van ADO overgekomen Pablo Plak kunnen nog volop rijpen, dus ook in sportief op zicht is het misschien een goede zaak geweest, dat FC Den Haag nog een jaartje heeft gewacht met het we derom wagen van de sprong in het diepe. „Voor hun ontwikkeling is nóg een jaar eerste divisie niet eens zo slecht", vindt Baan, „maar dat neemt niet weg, dat ik toch liever vorig seizoen al was gepromo veerd. Want vergis je niet, tot nu toe gaat het allemaal van een leien dakje, maar de eer ste divisie loert op ons. De hele voetballerij zit bij wijze van spreken op onze eerste nederlaag te wachten. De druk wordt op die manier steeds groter, maar ik weiger de zaken al op langere ter mijn te bekijken. We zien wel hoe het loopt. Voorlopig le ven we gewoon van week tot week". De eerste periodetitel kon de ambitieuze Hagenaars na af gelopen zaterdagavond niet meer ontgaan. Zonder zelf in actie te komen, kon in Den Haag de vlag al uit en voor een sportman heeft dat altijd iets onbevredigends. Baan: „Je wordt dan kampioen zonder zelf te spelen, heet het, maar we hebben zelf voor die twaalf punten uit zes wedstrijden gezorgd. Eerlijk gezegd, vond ik het zelf ook niet zo prettig, want je moet altijd maar afwachten hoe de spelers erop reageren. Ach teraf is alles meegevallen. Ze werden vóór de wedstrijd te gen De Graafschap dan wel uitgebreid in de bloemetjes gezet, maar tijdens de wed strijd was niets te merken van een feeststemming. Het publiek liet ons met elfdui zend man gelukkig niet in de steek. Alleen kwam de NOS niet opdagen, omdat de wed strijd blijkbaar niet interes sant genoeg meer was. Ze hebben een prima partij ge mist, die door ons terecht met 3—1 werd gewonnen". De honderd procent score van FC Den Haag begint in middels aardig tot de ver beelding te spreken. Het re cord van Ajax en AZ'67, die allebei eens aan het begin van het seizoen twintig uit tien scoorden, komt dan ook steeds dichterbij. Aan Baan de vraag of de resultaten evenredig zijn aan de kwali teit van het vertoonde spel. „Ik ken maar één mooi soort voetbal", zegt hij, „en dat is winnend voetbal. Daarvoor komt het publiek voorname lijk. Wat heb ik eraan met schitterend spel te verliezen? Dat wil overigens niet zeg gen, dat we momenteel slecht spelen, integendeel. Winst is echter uitgangspunt nummer een, het mooie komt vanzelf wel. Uit of thuis, FC Den Haag speelt hetzelfde spelletje en dat levert nu eenmaal punten op. Dat blijkt". Zal SVV de Haagse formatie dinsdagavond tot het eerste punt(en)verlies kunnen dwin gen? De tijd zal het leren, maar Baan is duidelijk op zijn hoede, getuige zijn woorden: „Ik heb SVV tegen PEC ge zien en ik vind ze aanmerke lijk sterker dan het vorige seizoen. Vooral qua voetbal zijn ze er dik op vooruit ge- aaan. Geen makkie voor ons dus". vakanq Inleveren SCHIEDAM: Koemarkt 1 en Hof van Spaland 44 Vlaardingen: Dr. Wiardi Beckmansingel 67 Maassluis: Winkelcentrum Koningshoek naam: adres: Prijsvraag svv 5 postcode: woonplaats: telefoonnr:

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 12