Brengt een mossel U mazzel Maak zélf zo'n smaakvol kruidenkastje „Montego Estate: Heer verkeer mwMt Het werkt nu al verslavend' U 1 N P iS^k^r de vindt Mosselen bieden kans op: Zilver, een smakelijk dagje Yerseke en een videorecorder w Victor Kammeraat vindt: •Dit zegt Leo de Ruiter r over de Austin Montego Austin-Rover spreekt breder publiek aan ZO maakt u kans op EEN MILJOEN GULOEN aanprijzen Nieuwe Ronde, Nieuwe Kansen m TK 4085 RANDSTAD-EDITIES De vragen: Doe mee De Belgische televisie kok Etienne Coquyt is voor 50 prijswinnaars in Yerseke de spelleider in een Mosselkwis. Maak de volgende zin zo ■BB» - t r~ jm I ét (m 3 U Victor Na computer-weekend Leeuwenhorst: Niet kinderachtig Beta-basic voor de Spectrum Stevig weekend Inschrijven kan nog Kammeraat: 'Echt automobiel- zmilM w:r Via deze ingang kunnen belangstellenden zinnige schreden in een informatieve wereld zetten. s INSCHRIJFFORMULIER Rijk uitgerust Garagist 'Wim Blom Reakties op of bijdragen aan deze pagina aan redaklie THUISKRANT-EXTRA Postbus 5825. 2280 HV Rijswijk Telefoon 070-190224 (liefst donderdag of vrijdag) Nederland... Een land met een relatief lange kustlijn. Lo gisch dus dat de Nederlandse cultuur verweven is met de zee. Van de Oost-Indische Compagnie tot de modernste vissersvloot ter wereld. Vreemd is het dan te moeten constateren dat, vergeleken met andere landen, de Neder landers minder mosselen eten, terwijl Zeeland, na Spanje, de grootste mossel producent ter wereld is. Onze zuiderburen de Belgen bijvoorbeeld, eten vijf maal zo veel mosselen dan de Neder landers. De laatste tijd is er echter een verandering te be speuren. Nederlanders ontdek ken de mossel opnieuw. De vraag naar mosselen is groter dan ooit. De kwaliteit mag dit jaar uitste kend genoemd worden, groot en wit van vlees, heerlijk en nog gezond ook. Evenals vorig jaar zal ook nu weer een 'zilveren mosseltjes- aktie' van start gaan. Kopers van mosselen bij visdetaillisten die aan deze aktie meedoen, maken kans tussen hun mos selen een zilveren mosseltje te vinden. Een zilveren mossel verdienen kan óók! De redaktie van deze Thuiskrant-Extra pagina schrijft daarom, samen met het Nationaal Visbureau, een wed strijd uit waarbij vijf mosselvra- gen beantwoord moeten wor den en een slagzin moet wor den afgemaakt. Daarmee maakt u dan kans op een dag je Yerseke, waar u, eind no vember, met 49 andere prijs winnaars uit Nederland en Bel gië aan een quiz kunt meedoen die wordt geleid door de Belgi sche televisiekok Etienne Co- quyt. Twee winnaars van de quiz ontvangen een videorecorder. Uiteraard is dat dagje Yerseke al een prijs op zich, want daar in Yerseke trakteren we u, sa men met echtgenoot, vriend of vriendin op de produkten waar Zeeland trots op is. Een uitge breide maaltijd, waarvan mos selen het hoofdbestanddeel uitmaken. Ook zal die dag een bezoek worden gebracht aan een mosselkwekerij. Zoals gezegd, wij zouden graag willen weten wat u van mosselen afweet. Daartoe moet u de vijf meerkeuze-vra- gen beantwoorden en de slag zin op een originele manier af- maken. De antwoorden (bijv. 1-b, 2-a enz.) plus slagzin stuurt u, uitsluitend op een briefkaart, naar: Redaktie van Randstad-Edi ties, Thuiskrant-Extra, Kamer D-304, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk. Uw oplossing moet uiterlijk maandag 28 oktober binnen zijn. Mosselen zijn: a. schaaldieren b. schelpdieren c. tweeschalige weekdieren 2. Mosselen worden onder meer gekweekt in: a. het IJsselmeer b. de Westerschelde c. de Waddenzee 3. Het centrum van de mos- selhandel is in: a. Lauwersoog b. Harlingen c. Yerseke 4. De meeste mosselen wor den gegeten in: a. België b. Nederland c. Luxemburg 5. De natuurlijke vijand van mosselen is: a. de zeester b. de zeekat (soort inktvis c. paling "Een Zeeuwse water...." mossel uit het In dit 'antieke' kruidenkastje vindt u de gezelligheid terug uit Grootmoeders' tijd. Met een leuke plantenbak en zijn ruime afmetingen van 76 cm hoog en 43 cm breed, geeft het extra fleur aan uw keuken. Op de plank kunt u 9 kruiden potjes van normale afmetingen plaatsen en achter de nage bootste ladefronten vindt u twee ruime planken voor extra kruiden en kookbenodigdhe- den. Een werkstuk om trots op te zijn en een leuk geschenk voor vrienden of kennissen! Tekening 987-RE geeft u alle details met de belangrijkste onderdelen op ware grootte. De tekening kunt u bestellen door 8,- over te maken op gi rorekening 3567600 t.n.v. Kar- weipost, de Meern, onder ver melding van bestelnr. 987-RE. De tekening wordt na ont vangst van uw overschrijving per omgaande toegestuurd. _f Austin Rover heeft immer en ondanks alles de aardappel in de keel behouden. Onverstoorbaar en op afstand heeft men de stormen der tijd over zich heen laten gaan. Een Austin Rover automobiel is een heer in het verkeer. In een Metro, Maestro of Montego stapt geen Jan Boezeroen maar een liefhebber van de stijl. Geen blote juffen op de motorkap in de folders maar een blazerboy met het Economisch Dagblad onder de arm geklemd. Solide en degelijk. Wie naar de drie genoemde automobielen kijkt kan en mag niet ontkennen dat stijl en karakter er vanaf druipen. Duidelijk een prestige gebeuren. Hoogwaardige techbiek en een sjieke vormgeving. De turbulente jaren hebben het imago aangetast maar niet gebroken. Austin Rover komt terug maar wel Still going strong. Uitbundigheid mag men in dit Austin Rover-kamp niet. verwachten, maar wel een hoge graad van professionelisering, gestoeld op een reputatie van auto-bouwers met een bijzondere voorgeschiedenis. Vooropgesteld dat het geen makkelijke taak is na het Allegro-tijdperk de Austin Rover die plaats terug te geven die het qua status verdient, moet wel worden gesteld dat het promoten van de raspaardjes niet de sterkste kant van het bedrijf is. Door een foutje in de regie kwam Victor Kammeraat - zwarte blazer en grijze pantalon - al zeven jaar werkzaam bij Austin Rover - maar ook daarvoor al Engelse auto's besturend met zijn fonkelnieuwe Montego Estate voorrijden om iets over de wagen te vertellen. Werd dus wél even een andere benadering, maar gaandeweg kregen we er steeds meer schrik in. „Maar goed dat ik bretels draag zegt Victor", want de journalisten hebben altijd wat. Verschijnt er in een toonaangevend blad een uitstekende tekst maar dan moet er tóch nog even bij dat het jammer is dt er met Honda wordt samengewerkt. Waarom nou, dat doen toch diverse concerns, dat samen werken. The British Leyland-story is voorbij. We zijn een ander tijdperk ingegaan. Er staan splinternieuwe fabrieken met het beste van het beste aan robot gestuurde apparatuur. Zet de specificaties maar eens naast elkaar. En kijk dan ook eens naar de prijs en zie de hoge inruilwaarde van de tweede hands wagens". Austin Rover is doende een uitstekende lijn op te bouwen met kwalitatief hoogstaande bladert graag in de 40 Randstad-Edities, wekelijks present in 160 gemeenten in Zuid-Holland. De familie heeft een eigenzinnige kijk op het gepresenteerde nieuws en laat dat blijken ook.. PFAH I Oneigenlijk gebruik van een GRATIS MEDIUM t VLEIEND duidelijk SCHATTIG Irt Heemslede werd een Randstad-Edities gebruikt als kraammatras voor een hondemoeder, zo meldt het Weekblad voor de Bollenstreek Met succes. Zes gezonde pups vonden hun bedje ermee gespreid 'Wie zoekt die vindt' ie een rubriek die open etaat voor persoonlijke vragen en verzoeken van alle lezers van Randstad-Edities die door an dere lezers opgelost zouden kunnen worden. Plaatsing is kosteloos maar de redaktie van Thuiskrant Extra behoudt zich het recht voor verzoe ken zonder opgaaf van reden buiten deze rubriek te houden. e PENNINGEN Al jaren spaart J.A. Berghout gaspenningen en penningen voor koffie-automaten. Tel. 01892- 14493. e CAMERA'S M. van Rooy wil graag de technische kant van de (old- timer)fotografie camera's leren ken nen. Hierna wil hij camera's gaan ver zamelen. Wie kan helpen? Tel. 01749- 12948. BOMANS Wie heeft voor An Couwenberg het boekje 'De IJdele Engel' van Godfried Bomans, met ill. van Jaap Pander. Het is een uitgave van de kleine Duwaerboekjes (no 6). Uitg. NV Drij. en uitg. J.F. Duwaer en Zn. Amsterdam. Tel. 071-762150. MUZIEKDOOSJE T. Poelman verzamelt muziekdoosjes. Dit zijn vaak bijouteriedoosjes die bij opening muziek geven. Verder zou T. Poelman graag in contact komen met een per soon die een bakelieten ring voor de arm van een koffergrammofoon heeft, merk Dulcetto uit ong. 1900. Tel. 070- 276886. Het weekend van 20,21 en 22 september was het tweede van een serie computerweek ends voor beginners die door het IVIO in congrescentrum Leeuwenhorst te Noordwijker- hout wordt georganiseerd. Zoals al eerder op de Thuis krant pagina heeft gestaan zijn dit weekenden speciaal voor mensen die volledig onbekend zijn met de computer. De meeste cursisten komen aan met een minimale kennis van computers. Maar dit is na het weekend wel anders. Want wat in de folder staat is inder daad waar, aan het einde van de cursus ben je in staat om zelf programmaatjes te maken, en is computertaal begrijpelij ker geworden. Op een duidelijke (overhead, flip-over en met behulp van stencils en een boek) en 'speelse' (absoluut niet kinde rachtige) manier wordt de the orie door de leraar toegediend. Na de theoretische informatie kan in de praktijk geoefend worden op de computer, de Personal Computer Corona. Eén van onze lezers houdt de ledenadministratie van een vereniging bij op de Spectrum 48. Daarvoor zijn bestaande programma's aangepast, waardoor het werk van de secretaris aanzienlijk is vereenvoudigd. Er rest nog èèn pro bleempje, de sort eersnelheid... 450 leden sorteren op naam of postcode kost nu ruim drie uur... Dat moet sneller kunnen. Zeker door gebruik te maken van Beta-basic, waarvan het programma wél, maar de handleiding niét beschik baar is. Zelf puzzelen hoe één en ander werkt lukt aardig, maar er moet meer mee te doen zijn. Vandaar de vraag of iemand de (liefst Nederlandse) handlei ding even kan missen zodat ook deze lezer weer geholpen kan worden? Reak- ties graag naar de redaktie van deze rubriek (070-190292). Het IVIO (Individueel Onder wijs: zij organiseren meerdere cursussen enz.) organiseert de weekenden in samenwerking met congrescentrum Leeuwen horst in Noordwijkerhout. Deze laatste verzorgt het complete arrangement. Bij aankomst op vrijdag krijgt ieder een kamer toegewezen. Na een eventueel diner is om 20.00 uur de ken nismaking met de medecursis ten en de computer. Maximaal doen er per weekend 14 men sen mee. Op zaterdag worden de eerste computer-beginselen, waar mee men vrijdagavond bekend werd gemaakt, herhaald, daar na worden er steeds nieuwe Basic termen (print, cis, end, input, for/next, let, rem, tab, gosub enz.) bijgeleerd, waarbij er steeds gelegenheid wordt gegeven om zelf te oefenen op de computer. De dagen worden allen volledig benut om zoveel mogelijk te le ren en na afloop kan gespro ken worden van 'een stevig computerweekend'. Al met al kan gezegd worden dat het bijzonder leerzaam is, bij de deelnemers wordt de belangstelling gewekt om het zelf te gaan proberen en er mee door te gaan (het werkt zelfs na een weekend al versla vend). Ook het arrangement in Leeuwenhorst is uitstekend ge regeld. De volgende zes weekenden zijn op: 11, 12 en 13 okt.; 18, 19 en 20 okt.; 25, 26 en 27 okt.; 8, 9 en 10 nov.; 22, 23 en 24 nov. en 13, 14 en 15 dec. De prijs is 365,- all-in per weekend. Voor meer inlichtingen telefoon 02523-4951. Op vrijdagavond kan een diner ge bruikt worden, de prijs daarvan is 25,75. Na inschrijving ontvangt u een beves tiging, een acceptgirokaart en een routebeschrijving. Inschrijving is defi nitief. Wanneer geannuleerd wordt binnen 4 weken voor het opgegeven weekend, dan is het volledige cursus geld verschuldigd. produkten als Mini, Metro, Maestro, Montego. De Mini is al 26 jaar lang een seller, terwijl de Metro steeds meer in de belangstelling komt. De Montego Estate is een beschaafde, gedistingeerde blikvanger. Geen lif-lafjes maar een verantwoord en evenwichtig stuk auto-menu. Het kinderbankje achterin, er kunnen zeven personen worden vervoerd, is een leuk extraatje, evenals die lastdrager op het dak waaruit de zijliggers simpel weggenomen kunnen worden. Die aard- en nagelvast met de auto verbonden stijlen geven merkwaardig genoeg de auto ook een sportieve aanblik. Misstaat bepaald niet. Volop ruimte terwijl het interieur iets heeft van een kantoor van een ambtenaar maar dan in de rang van een hoofd van dienst. Beschaafd en doelmatig. De ramen moet men zelf naar beneden draaien en de spiegels met het handje stellen. Onder de motorkap een pronkstuk. „Ja maar, het is Engels" zit er bij de auto-kopers nog wel ingebakken, doch Austin Rover heeft de enige goede weg gekozen en dat is pure kwaliteit op de weg brengen. En als het kan nog een beetje meer dan dat. Stukje bij beetje wordt de drempel weggeslepen. Vijf jaar geleden ingezet, begint de formule te werken. De mond- tot-mond reclame moet het doen. De Montego Estate is een beest van een wagen. Een eye catcher uit een volbloed-ras. Van alle smetten en blaam gezuiverd krijgt de koper bij de vier M's een machtig stuk techniek voorgeschotel tegen een bewust laag gehouden prijs. Wie ze goed op een rijtje heeft, pretendeert onbevooroordeeld te zijn, moet zich zeker eens verdiepen in de mogelijkheden die dit Austin Rover wagenpark biedt. I I I I I Ondergetekende schrijft in voor het computerweekend: 1e keus: 2e keus: Naam: Adres: Postcode/woonplaats: Telefoon: Aantal deelnemers: Aantal 1-persoonskamers: Aantal 2-persoonskamers: Handtekening: Diner vrijdagavond: ja nee (doorhalen wat niet van toepassing is) Dit formulier zenden aan: Leeuwenhorst Congres Center, Antwoordnummer 12130, 2200 WD Noordwijkerhout Austin-Rover, voorheen Britisch Leyland, is al enkele jaren bezig haar image op te vijzelen. Het machtige Britse merk is vooral direct na de oorlog tot grote hoogte gestegen, we denken dan aan de diverse Morissen met name de Minors en de Oxfords, maar ook Austin, de A7, kwam tot grote bloei. In de zeventiger jaren ging het echter snel bergafwaarts, de Morris Marina, Austin Glider, Maxi/Balanza, Allegro konden niet met hun tijd mee en vertoonden zo hier en daar nogal wat gebreken. Het ging thuis ook niet best, staking op staking volgde, fusies en faillisementen konden niet uitblijven, het roer moest om en ging om, vijf-jaren plannen werden gesmeed, samenwerkingsverbanden o.a. met Honda, werden aangegaan en Austin-Rover herrees, al is de weg, vooral op het Europese vaste land zwaar en lang. In elk geval heeft Austin-Rober nu een fraaie, moderne serie auto's, de Metro, de Maestro en de Montego, in de Rovertak noemen we de Young Mister Rover de 213 en 216 en de grote 2000, 2300, 2600 en 3500 serie. De Austin Montego behoort tot de royale middenklasse, de grote reislimousine of zakenauto. De Montego kan als afgeleide van de Maestro worden beschouwd, His Maestro's Voice hebben we al eens horen noemen. Toch toont de Montego heel anders dan de Maestro en is hij dus niet een Maestro met eenvoudig een kofferbak. De Maestro is een dure 5-deurs Hatchback met een eigen gezicht, de Montego een 4-deurs Sedan (of Notchback) met ook weer een eigen gezicht. En dan bedoelen we niet alléén de totaal verschillende voor- en achterzijde, maar ook de techniek, zo is de Montego met een wielbasis van 257 cm, 6 cm langer dan die van de Maestro. Daarnaast is er van de Montego een Estate uitgebracht, een Stationcar voor het vervoer van 5 volwassenen en nog eens 2 kinderen of een Van, een bestelversie, met een grote vlakke laadruimte van maar liefst 1.90 meter lang of te wel 2.3 kubike meter. Die Van, de Montego Commercial, met grijs kenteken, oogt net zoals de Stationwagon, dus volop ruiten rondom, hij heeft de 1.6 liter motor, is rijkelijk uitgerust, maar kost slechts ƒ21.000,- inclusief BTW, de personenversie van de Estate, met dezelfde 1.6 motor kost 27.795,- incl. BTW. Laten we daarmee tevens de overige modellen onder de loep nemen, in de normale Sedan klasse is er een keuze uit een 1.3, een 1.6 en 2.0 liter motor. De 1.3 is de standaard-versie en ligt rond de 22 mille, dan volgt de 1.6 in LS en HL, verschil louter in uitvoering, prijsverschil 24 en 27 mille, de krachtigste en meest luxe is de 2.0, die is er in 2.0 Mayfair, 2.0 MG Injectie en nieuw 2.0 MG Turbo, tevens de snelste met een top van 205 km/u. De 2 liters starten bij 30 mille. In rij-eigenschappen ontlopen de Montego's elkaar nauwelijks, zelfs de Estate rijdt als een normale, maar sportieve Sedan. Verschil zit hem uiteraard in de prestaties daar waar de motoren in het geding komen, dan ook verschillen in verbruik natuurlijk. Ik reed de Sedan en de Estate met de meest gevraagde 1600 motor. De topsnelheid van deze versies is 160 km/u, behaald in de 4e versnelling, in de 5 wordt 155 km/u bereikt. Van 0-100 km/u duurt slechts 12 sec. Het verbruik bij 90 km/u was 1:16,1, bij 120 km/u 1:12,5, dit zijn gemeten verbruiken, de ECE cijfers liggen wat gunstiger. Toch kwamen wij gedurende de gehele test uit op 1:13, een fraai resultaat. De besturing van de Montego is indirect en niet zo nauwkeurig, het stuurkarakter is wat onderstuurd, de bediening is niettemin licht, al moeten bij (par)keren heel wat stuurverdraaiïngen plaatsvinden. Op de rechte weg blijft de wagen prima in het spoor, de bochtvastheid is goed. Het comfort staat op een hoog niveau, de vering is soepel, de stoelen en banken zitten prima en geven goede steun, de uitrusting is rijkelijk, het geluidsniveau, 71 DB(A) bij 100 km/u, onder het gemiddelde. De remmen zijn goed, schijven voor, trommels achter, de remweg bij 100 km/u bedroeg 50 meter. De draaicirkel is 11,5 meter. Achter de Montego mag een caravan of aanhanger getrokken worden van maximaal 1000 kg. Wim Blom keurig en beschaafd voorkomen de de bescheidenheid zelve sleutelt nu al acht jaar aan Engelse wagens. Privé rijdt hij in een Triumph met veel hout er in. „Mijn ervaring is, dat men hetzgn. Allegro tijdperk toch wat heeft overtrokken. Er waren problemen maar niet in die mate als men wil doen geloven De laatste jaren is het enorm hard gegaan. De techniek is niet alleen met sprongen voorruit gegaan, maar ook de materialen zijn van een uitstekende kwaliteit. Momenteel hebben we geprogrammeerde ontstekingen en ook motorisch valt er niets meer af te stellen. Motor revisies komen niet meer voor. De chips en computers hebben hun intrede gedaan". Blom is in een vergevorderd stadium voor het behalen van het diploma eerste monteur, daarna gaat hij zich in de computer-techniek verdiepen. Hij heeft modelbouw als hobby en zijn interesse voor de electronica is derhalve verklaarbaar „Ik konstateer bij de oudere wagens veel achterstallig onderhoud. Dan lopen de reparaties uit de hand. Ik kan er niet genoeg op hameren een wagen op tijd de beurten te doen geven". Is de Austin Rover-rijder lastig publiek? „de vaste clan is wat aan het vervagen. Zeker met de nieuwe lijn is er toch een wat breder samengesteld publiek gekomen. Het zijn wel klanten die precies willen weten waar het geld blijft en welke reparaties er zijn verricht". Stuur het gevonden sleutelwoord op een briefkaart naar: Nationale Puzzel Loterij Kinderbescherming, Postbus 28510, 2502 KM Den Haag en plak 2,- aan postzegels bij. OF Maak 2,- over op gironummer 6575 ten name van Nationale Puzzel Loterij v Kinderbescherming, Den Haag en vermeld het gevonden sleutelwoord op het overschrijvingsformulier in het vakje 'mededelingen'. Inzenden uiterlijk 10 dagen na plaatsing van de puzzel en bij elke oplossing vermeiden in welke krant hij stond en wanneer. U mag zo veel oplossingen insturen als u wilt. Als er maar wel steeds 2 gulden per oplossing wordt bijgeplakt of overgemaakt. Met elke oplossing heeft u tien kansen. PRIJSWINNAARS KRIJGEN NA DE TREKKING BERICHT Vergunning Staatssecretaris van Justitie d d 18.06'85. nr L.O 850/114/136 Opgaven kruiswoordraadsel 3: horizontaal' 1 waterplant; 6 genre van lichte vermaakskunst; 12 karakter; 14 bijbelse naam; 15 file; 16 walkant; 17 waterkering; 19 muzieknoot; 20 televisie (afk 22 kledingstuk; 26 sierplant; 27 verwoesting; 28 water doorlatende; 30 boom- 31 boom; 32 spelleiding; 33 behoeftig; 35 sneeuwschaats; 36 toiletarti kel' 39 muziekterm; 41 aan elkaar; 42 voor het eerst openstellen van gebouw; 45 persoonlijk vnw.; 46 eerstkomende (afk.); 47 niet-giftige slang; 48 voorzetsel; 50 vogelprodukt; 51 reinigingsmiddel; 53 ouderloos kind; 55 sportevenement; 56 bedrijvigheid. verticaal: 1 olifantengeleider; 2 muzieknoot; 3 gedwee; 4 godsspraak; 5 en der- nelijke (afk.); 7 verbrandingsrest; 8 vaartuig; 9 vlaktemaat; 10 dwarshout aan een mast; 11 overschot; 13 traag; 17 muzieknoot; 18 titel (afk.); 21 beterschap; 23 trommelvormig uiteinde van de as v.e. scheepslier; 24 verfstof; 25 vervoer middel' 29 straatsteen; 30 boom; 34 soort koek; 35 beroep; 37 tovenaar; 38 qedrocht- 40 wild zoogdier; 43 laagtij; 44 dieregeluid; 46 alvorens; 49 keurig; 51 persoonlijk vnw.; 52 wiskundig getal; 53 persoonlijk vnw.; 54 muzieknoot. Welk sleutelwoord vormen de letters uit de vakjes: 33, 25, 21, 20, 31, 27, 47, 26, 49, 17 7 f -

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 7