Verder kijken dan de hengel lang is mm rJiStó 1 N P Scouts zijn in de wolken fflzeggeii specialisten van de Lancia Y10 Een vliegveld om zélf te bouwen Wie zoekt PUZZELAARS ELET ITn extra Nieuwe Ronde, Nieuwe Kansen maakt u kans op- —EEN MILJOEN- GULDEN aan prijzen Goede vangst afhankelijk van legio factoren Zó wordt visdag een succesdag lThuis*rant Y l4 I 'Klant-vriendelijke motor' RANDSTAD-EDITlÉs" TK41/85 Geluk Sol en Luna Niet uitsluitend aandacht voor de dobber, maar obser veer ook eens wat er rondom in de natuur te zien is. Het kan een vingerwijzing zijn voor uw vangkansen op die visdag... Kleintje... Vis weet het zo wel Observeer de natuur Pas op! Factoren Leontien Beekman is wea van haar 'Ypsilon' maar dacht eerst: Lancia-monteur Arne Minderman Lof Soepel of hakerig Luxueus Vinnig Leontien Beekman:'Het was èrg wennen aan dit mo del. Maa' na een paar keer kijken vond ik 't een schitte rende auto.' Plaats genoeg •^IË Reakties op of bijdragen aan deze pagina aan redaktie THUISKRANT-EXTRA Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk Telefoon 070-190224 (liefst donderdag of vrijdag) Deze goed ontworpen luchthaven is voor ieder kind een stuk speelgoed om urenlang van te genieten. De vliegtuigen kunnen vanuit de hangar naar de terminals en via de startbanen het luchtruim in. In de kontroletoren komt een knipperlicht dat op een paar batterijtjes werkt. De grond plaat is ca. 76 bij 44 cm, de verkeerstoren is ca. 20 cm hoog. Daardoor is de luchthaven speciaal geschikt voor vliegtuigmodellen op schaal 1:600. A He gebouwen worden gemaakt van triplex dat u gemakkelijk met een figuurzaag kunt uitzagen. Voor de ruiten in de verkeerstoren wordt glashelder kunststoffolie gebruikt, het gras op de grondplaat is van groen bevlokt papier. Deze luchthaven is een dankbaar stuk speelgoed om met de Sint kado te geven. Indien u de tekening nu bestelt dan hebt u ruim de gelegenheid om de luchthaven op uw gemak te maken. De tekening met materiaaUijst, duidelijke bouwbeschrijving en informatie over verkrijgbare accessoires, kunt u bestellen door f9,75 over te maken op postrek. nr. 3567600 t.n.v. Karweipost, de Meern, onder vermelding van bestelnr. 4028 RE. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening per omgaande toegestuurd. 'Wie zoekt die vindt' ia een rubriek die open staat voor persoonlijke vragen en verzoeken van alle lezers van Randstad-Edities die door an dere lezers opgelost zouden kunnen worden. Plaatsing is kosteloos maar de redaktie van Thuiskrant Extra behoudt zich het recht voor verzoe ken zonder opgaaf van reden buiten deze rubriek te houden. AANDELEN „Ik ben een verza melaar van oude aandelen en obliga ties, en alles wat daarmee te maken heeft." P. van Dijken, tel. 079- 314535. VT WONEN Wie kan J. Kunz hel pen aan een exemplaar van het Doe het Zelf blad VT-wonen. Jaargang 1975, nummer 11 (november) en jaar gang 1976, de nummers 1 en 4 (janu ari en april). Het telefoonnummer is 01828-12689. Stuur het gevonden sleutelwoord op een briefkaart naar: Nationale Puzzel Loterij Kinderbescherming, Postbus 28510, 2502 KM Den Haag en plak f 2,- aan postzegels bij. OF Maak 2,- over op gironummer 6575 ten name van Nationale Puzzel Loterij Kinderbescherming, Den Haag en vermeld het gevonden sleutelwoord op het overschrijvingsformulier in het vakje 'mededelingen'. Inzenden uiterlijk 10 dagen na plaatsing van de puzzel en bij elke oplossing vermelden in welke krant hij stond en wanneer. U mag zo veel oplossingen insturen als u wilt. Als er maar wel steeds 2 gulden per oplossing wordt bijgeplakt of overgemaakt. Met elke oplossing heeft u tien kansen. PRIJSWINNAARS KRIJGEN NA DE TREKKING BERICHT Vergunning Staatssecretaris van Justitie d.d 18 06 "85. nr. L O 850/114/136 KANTKLOS Kantkloslerares Tru- di van den Berg is op zoek naar ou dere kantklosmaterialen zoals boe ken, patronen, klosjes en kantklos kussens met of zonder standaard. Tel. 01819-13107. SPOORPETTEN - De collectie van 50 uniformpetten van de NS zou de heer Spronkers uit Gouda graag uitge breid zien met nieuwe exemplaren. Die hij eventueel wil ruilen tegen hoofddeksels uit andere 'branches'. De heer Spronkers, die dus van de NS wel degelijk een hoge pet op heeft, is te bereiken via nummer 01820 - 13094. Via dit nummer kun nen zich ook mensen melden die de zelfde hobby hebben. BABYFACE - Een poppenmaakster in Delft is (geest)driftig op zoek naar een porseleinen poppenkopje voor zien van een zogenaamd babyface. Reacties worden van harte ingewacht op nummer 015 - 140500. POEZIE - Vanuit Hoogvliet komt het verzoek voor oude poëzie-albums en eigen ontwerpen van kerstkaarten. Men maakt er de heer Van Idven blij mee via nummer 010 - 381942. Voor een goede visvangst, moet een hengelaar over vis- technische kennis beschik ken, over goed materieel en aantrekkelijk lokvoer en aas. Ook zijn gezichtsscherpte en reactievermogen zijn van be lang. Maar er zijn méér belangrijke factoren, die bepalen of de vis dag een succes wordt of niet. De hengelaar dient rekening te houden met de gestalte van de maan, de stand van de baro meter, de weersomstandighe den, de temperatuur van lucht en water, kortom: hij moet een open oog hebben voor de na tuur. En dan is er nog de factor ge luk. Een gelegenheidshenge laar kan plotseling een grote vis vangen en daarbij geldt dan vaak het oude gezegde: 'De domste boeren telen soms de grootste aardappelen'. Nie mand kan zeggen waarom de kanjer juist dat aasje pakte en het lokkertje van een andere visser versmaadde. De stand van de zon (Sol) en de maan (Luna) ten opzichte van elkaar (overdag) is het uit gangspunt voor de berekening van de 'solunaire vangstperio de'. Die stand bepaalt of de vis goed of slecht aast. Maar men kan niet volstaan met het afle zen van een solunaire tabel om de gunstigste visdag te kiezen. Want het weer kan alles beder ven en het weer is niet op lan ge termijn te voorspellen, dat is zelfs in De Bilt geweten. Daar kan men bijvoorbeeld windverwachtingen doorgeven, u Naar aanleiding van de vraag die mevrouw Huiskes uit Delft stelde (Foutje in listing 'Quest of Garnath') kregen wij diverse telefoontjes van mensen die een oplossing voor het probleem meenden te hebben. Helaas zat daar nog geen afdoende oplossing bij, dus gevreesd wordt dat ergens nóg een foutje in het programma zit. Mevrouw Huiskes meldde ons ook gebeld te zijn door een jon geman die zelf in het bezit was van het spel (en dus óók van de listing). Graag zou zij nog een keer in kontakt komen met deze jongeman die zij helaas verge ten is zijn adres te vragen. Haar telefoonnummer is bekend bij de redaktie van Input, die ook in dit geval weer graag een bemiddelende rol zal spelen. 10 BORDER 1 BORDER 2 BORDER Van Jan van Bommel uit Rotterdam ontvingen wij een klein programma waarmee men programma's (op een ZX Spectrum) kan opfleuren: 10 BORDER 1 2 BORDER 4 BORDER 5 BOR DER 6 BORDER 7 BORDER 0 PAUSE 1 GOTO 10 Ook zo'n kleintje? De redaktie van In put ziet ze graag tegemoet. maar een storm in het wad dengebied kan stromingen doen ontstaan die voor de Zeeuwse wateren grote gevol gen hebben. En daar gaan dan de prognoses. Vissen hebben geen tabellen of weersvoorspellingen nodig. De natuur zelf waarschuwt hen voor wat komen gaat. Zo jaagt bijvoorbeeld de snoek niet als er vorst op til is en hij weet dat veel eerder dan de hengelaar. Snoeken, en ook mollen, krij gen een signaaltje van de na tuur, als er blijvende dooi op komst is; de mol begint dan onder de sneeuw te wroeten en de snoek aast weer. Het gedrag van mollen en snoeken kunt u niet zien, maar bij dieren, die boven de grond en buiten het water leven, kan men aan hun gedragingen merken wat voor weertype op komst is. Naaktslakken kruipen uit de berm de weg op: regen! Koeien staan met de koppen boven de sloten: onweer op komst! Meeuwen blijven 's avonds massaal op weilanden zitten: storm op til! Buitenmensen weten meer van het weer dan stadsmensen; kringen om de maan, snel op komende windveren en scha penwolken, morgenrood, och tendnevels, het zijn voor hen duidelijke voortekenen. Maar ook de stedeling, die zijn visdag tot een succes wil ma ken, kan door nauwkeurige ob servatie zijn plan trekken. Wij besluiten met enkele waar schuwingen, die Rein van Rut ten ons gaf: Wees voorzichtig met car- bonhengels. Zij zijn goede stroomgeleiders en dus ge vaarlijk bij onweer en in de buurt van ongeisoleerde stroomdraden. Laat geen etensresten aan de waterkant achter. Daar ko men de ratten op af. Laat geen plastic zakken of oude nylonlijnen in het gras achter, zij vormen een gevaar voor grazend vee en vogels. Bescherm de natuur want daarvan hebben we maar zo'n klein beetje behouden. Hengelen is een fijne vorm van recreatie in de vrije natuur en dus juist voor stedelingen zeer aantrekkelijk. Daarbij is de omvang van de vangst niet zo belangrijk, maar een hele dag voor niks met de hengel langs het water zitten, dat is niet zo leuk. Is daar wat aan te doen, en hoe dan? Rein van Rut-1 ten, die veel over de hen gelsport publiceert, ver-1 strekte ons de gegevens, aan de hand waarvan u uw j vangkansen zelf kunt be palen. Bij alle factoren, die hierna genoemd worden, staan de cijfers 1, 2, 3 en 4. Be kijk voor uw visdag al deze factoren en tel de cijfers, die bij uw bevindingen ho ren, bij elkaar op. Hoe ho ger het eindgetal wordt, hoe groter uw vangstkan sen. Gestalte van de maan: nieuwe maan: 1, eerste kwartier: 2, laatste kwar tier: 3, volle maan: 4. Stand barometer: laag: 1, stijgende: 2, zak kende: 3, hoog en con stant: 4. Windrichting: noord: 1, oost: 2, west: 3, zuid: 4. Temperatuur viswater: onder nul: 1, koud: 2, nor maal: 3, warm: 4. Temperatuur lucht: guur/koud: 1, warm: 2, ge matigd: 3, zacht: 4. Bewolking: onweerswolken: 1, zwaar bewolkt: 2, oht bewolkt: 3, onbewolkt: 4. Windkracht: stormachtig: 1, windstil: 2, bries: 3, kalm: 4. Helderheidsgraad viswa ter: dik water: 1, troebel: 2, helder: 3, normaal: 4. bladert graag in de 40 Randstad-Edities, wekelijks present in 160 gemeenten in Zuid-Holland. De familie heeft een eigenzinnige kijk op het gepresenteerde nieuws en laat dat blijken ook... De BAK met LEDEN KAARTEN gewoon bij de INGANG dat kan makkelijk Zijn ze eigenlijk al LANG met dat paajea- S^gedoe bezig 7 OMSLACHTIGE bedoening hoor I hebben ze helemaal GEEN PASJES meery en KLAAR ia Keea I Lijkt MIJ eigenlijk OOK I NODIG. Jeugdclub Cobra voert een nieuwe pasjesregeling in voor leden, zo vertelt De Leidschendammer. Leden krijgen hun document aan het begin van de avond uitgereikt en moeten 't bij vertrek weer inleveren. ledereen die thuis een gasaansluiting heeft, kreeg vorige week een kaart in de bus van het plaatselijk energiebedrijf, ee Die kaart en uw eigen oplettendheid zijn een gegarandeerd goede combinatie om het verbruik aan gas in uw eigen woning te beheersen. Da'som alle mogelijke redenen een goede zaak. Maar 't is vooral zinnig om mee te doen omdat 't een methode is om verspilling van dat dure gas te voorkomen. Even opletten en meedoen kan u dus wel degelijk geld besparen. lllllllllllllllll!llr De methode is eenvoudig en kost weinig tijd. Wekelijks dient u het gasverbruik steeds op dezelfde dag en op hetzelfde tijdstip van uw meter af te lezen en te noteren op de kaart die u vorige week in de bus kreeg. Na een aantal weken al krijgt u zo een exact overzicht van de hoeveelheid gas die u per week verbruikt. Om nu te weten of u zuinig stookt kunt u uw eigen weekverbruik vergelijken met het zogenaamde streefverbruik voor diezelfde week. Dat streefverbuik zou u het 'ideale' verbruik voor die week kunnen noemen. Het wordt door deskundigen samengesteld uit een groot aantal meetgegevens waarin bijvoorbeeld de weersomstandigheden een rol spelen. Het streefverbruik dat voor uw woning geldt, is eenvoudig af te lezen uit een tabel die wekelijks op deze pagina wordt gepubliceerd. In één oogopslag wordt het u dan duidelijk of uw eigen verbruik onder of boven het ideale verbruik ligt. Constateert u grote overschrijdingen dan kunt u op de eerste plaats zelf nagaan waar dat aan kan liggen en desnoods kunt u bij deskundigen van het plaatselijk energiebedrijf te rade gaan. De eerste tabel met 'ideale verbruikscijfers' verschijnt volgende week al. Het is dus zaak om nu al met het aflezen van uw gasmeter te beginnen en de cijfers op uw verbruikskaart te noteren. Heeft u de kaart niet (meer) dan kunt een exemplaar afhalen bij het plaatselijk energiebedrijf. Doèn! Het bespaart u wellicht een hoop poenl Een boeiende hobby, maar tevens een speelse doch serieuze voorbereiding bieden op een mogelijke job in of onder de wolken. Dat is wat de select-gerichte afdeling luchtscouts van Scouting Nederland biedt. Vanuiteen riant onderkomen op het vliegveld Ypenburg biedt de strak-georganiseerde Van Weerden Poelmangroep handenvol mogelijkheden om met luchtvaart bezig te zijn. En dat aan jongelui die vaak nog niet eens officieel een brommertje mogen besturen. Modelbouw neemt binnen de groep luchtscouts een belangrijke plaats in. Via schaalmodellen is het immers mogelijk om de werking en functie van vliegtuigonderdelen in theorie en praktijk tot zich te nemen. Maar de activiteiten omvatten nog veel meer. 'Navigeren op kom,pas en sterren, radioverbindingen, vliegtuig-nabootsers zelf besturen, excursies maken, op kamp gaan, vliegtuigmotoren onderzoeken, vliegtuigherkenning en nóg veel meer. 'Zegt 'Skipper'Paul Klompé, metz'n 18 jaar de jongste binnen de groep met die redelijk hoge rang. De groep bestrijkt vanuit Ypenburg een ruim, dichtbevolkt gebied. Waarin zich een groot aantal jongelui bevindt, aangegrepen door de dynamiek die de luchtvaart uitstraalt. In groepsverband en (later) individueel houden de luchtscouts zich bezig met wat in elk geval voor iedereen een uitermate boeiende vrijetijdsbesteding is. En voor een groot aantal een uitstekende voorbereiding op de toekomst. Waarover ze nu al een beetje in de wolken zijn. Sinds de introductie van de Lancia Y10, begin van dit jaar, heeft een leger specialisten zich op de kleine Lancia gestort. En een woordrijke stroom 'oordelen' over het klasse wagentje gespuid. De heren specialisten (waar blijven de dames trouwens zijn het wat be treft de Lancia in grote lijnen opval lend met elkaar eens. De wagen wordt als luxueus ervaren, compleet uitgerust en bovenal als fel, veilig (be krachtigde trommel- en schijfremmen in een gescheiden systeem) en tege lijk uiterst zuinig. Testresultaten laten een verbruik zien dat varieert van 1 30 (i) onder ideale omstandigheden tot 1 15 bij een 'wilde rijstijl' die door het pittige karakter van de Ypsi lon al gauw wordt opgewekt. Opgaven kruiswoordraadsel 4: Horizontaal: 1. slot, burcht; 5. roofvogel; 10. lidwoord; 12. muzieknoot; 13. in- sekt" 14 jong van zeker dier; 18. voorzetsel; 19. vallei; 20. bron; 21. raadge- ving: 23. levenslucht; 25. roofdier; 26. plakband; 28. jong schaap; 31. moeras vogel' 32 vorm van eerbetoon; 33. rookartikel; 34. hoofddeksel; 35. slaap plaats; 37. eer bewijzen; 39. waarover niet gesproken mag worden; 41. muziek- tekerr 42 opstootje; 44. vlaktemaat; 45. soort kip; 46. op die manier; 47. met wolken bedekt; 50 bolgewas; 52. bijwoord; 53. vizierlijn v.e. verrekijker; 55. opening in de mond; 56. gelegenheidskostuum. Verticaal: 1. lawaai; 2. muzieknoot; 3. wars van laagheid; 4. alvorens; 6. spoe dig; 7. verharding van de opperheid; 8. hoewel; 9. plooi; 11. mengsel om te bakken; 14. soort broodbelegsel; 15. besluiteloos persoon; 16. onzin; 17. in qoede lichamelijke conditie; 19. Griekse godin van de landbouw; 22. gelijkenis; 24. bedrijver (ongunstig); 27. kostbaar voorwerp; 29. speeltuin; 30. ik (Latijn); 34. vrucht; 36. tegenstelling van stijging; 38. vogelsnavel; 40. afgebroken deel; 41 Japanse munt; 43. zonder inhoud; 45. Argentijnse munt; 48. open strook in een bos; 49. toiletartikel; 51. geluid v.e. schaap; 54. vogelprodukt. Welk sleutelwoord vormen de letters uit de vakjes 51, 5, 38, 16, 29, 54. 9. 16, 37, 12? 'We hebben net de instructiedag over de :j: nieuwe Fire motor in de Ypsilon achter de rug. Dat zegt eigenlijk al genoeg: één dag instructie. De krachtbron van de Ypsilon is volgens mij een motor waar je v hoegenaamd geen problemen mee krijgt. Hij is helemaal door robots in elkaar gezet dus uiterst precies en constant. Die motor ligt dwars in een vrij ruime motorkap dus je kunt overal snel en makkelijk bij. Het is een op en top moderne krachtbron. i£ Speciaal gebouwd voor veel kracht en veel S betrouwbaarheid Dus ik Aan de achtergronden van de nieuwe Fire motor wordt veel lof besteed. Deskundigen noemen het een presta tie dat de Frans/Italiaanse ingenieur combinatie een gietijzeren motorblok heeft weten te maken dat zó licht is en desondanks zó betrouwbaar. Over de souplesse van de motor en de gunstige overbrengingsverhoudingen wordt dan ook uitbundig de loftrom- "'Verhip pet gestoken. Verschillen in oordeel zijn er over de (vijf)versnellingsbak. Die de éèn soe pel en de ander 'hakerig' noemt. De verklaring schuilt waarschijnlijk in het gegeven dat 'bakken' uit de de Itali aanse fabriek niet altijd van constan te kwaliteit zijn. Verschil van mening bestaat ook over de functie van de vijfde versnelling die soms een 'over drive' en in andere gevallen een 'ech te versnelling' wordt genoemd. Ondanks de detailverschillen in de di verse testrapporten komt de Lancia Y10 uit de bus als een veilige, pittige auto (van 0 naar 80 kilometer in 12 seconden) met voortreffelijke rij-ei- genschappen, een goede wegligging en veel comfort. Daartoe draagt de complete standaarduitrustig veel bij (aansteker, achterruit-verwarming), halogeen-lampen, gelaagde voorruit, achter-wisser, mist-achterlicht, alcan- tara-interieur e.d.). Als comfort-ver- hogend worden eveneens aangevoerd de makkelijke instap ook voor de achterpassagiers, de lichte en directe besturing, het uitstekende uitzicht en het bekeken-ingerichte dashboard. De Lancia Y is er in drie uitvoeringen: de Fire (met een 1000 cc motor van 45 pk.), de Touring (1050 cc met 55 pk.) en de Turbo (1050 cc met 85 pk.). Voor de verschillende types zijn een drietal 'optie-pakketten' verkrijgbaar waarmee het comfort niet onaanzienlijk kan worden verhoogd. Alleen in de Turbo-uitvoering (goed voor 180 kilometer/uur) heeft de Lancia alles dat de fabriek de wagen kan meegeven. waar is de achterkant nou .gebleven Omdat de Lancia Ypsilon, de eerste 'kleine' personenauto met dat merk, nog maar sinds heel kort wordt uitgeleverd is Leontien Beekman een van de eersten in Nederland die dagelijkse ervaringen heeft met het vinnige Italiaantje. Ervaringen die de dame buitengewoon bevallen. Twee weken rijdt ze nu in de 'eenvoudigste' uitvoering van de Ypsilon rond. Veertien dagen die ze heeft ervaren als een aaneenschakeling van auto-rijgenoegen. 'Aanvankelijk was 't érg wen nen aan de wagen. Toen ik 'm voor het eerst zag dacht ik: verhip, waar is de achterkant gebleven Maar hoe vaker ik 'm zag, hoe mooier ik 'm vond. Nu ben ik helemaal wég van die auto. En ik geloof ook, aan de reacties te horen dat 't bij die wagen alles of niets is: öf je verwacht geen v*; problemen. Zeker niet omdat de kinderziekten er al uit zijn omdat dit model in Italië al veel langer rondrijdt dan hier. Voor mij is 't een probleemloze motor die weinig onderhoud kost. Klantvriendelijk, dus. En zo hoort het.' vindt 'm schitterend öf je vindt 'r niks an. Een tussenweg is er niet.' De waardering voor de minst grote Lancia is wel verklaar baar. Zelfs in de meest een voudige uitvoering is de wagen luxueus uitgerust en rijdt-ie er vinnig doch zuinig op los. Le ontien wordt in haar auto om ringd door 'Alcantara', een suède-achtige kunststof die een sjiek uiterlijk verenigt met praktisch gebruikscomfort. Die ingetogen sjieke uitstraling is verder ook in het Ypsilon-inte rieur terug te vinden: in het complete maar overzichtelijke dashboard inclusief een pro fessioneel oplichtend controle paneel voor veel vitale func ties; in het klepje dat de radio aan het gezicht onttrekt, in de uitvoering en plaatsing van knopjes, spiegels, vakjes en bedieningsorganen. 'Ik mis niks,' zegt Leontien over de uitruisting van haar Lancia. 'Integendeel, ik krijg nog wat extra. Zoals die ach- terwisser, de aansteker, de mist-achterlichten en vooral- ...die buitenspiegel die je van binnenuit kunt verstellen. Dat vind ik echt heel makkelijk omdat ik - en vraag me nou niet hoe dat komt - altijd an ders achter 't stuur zit.' Hoe komt dat dan 'Weet ik niet. 't Is gewoon zo. En daarom moet ik altijd die spiegeltjes bijstellen. Verdraaid makkelijk dus dat ik nu dat raam niet meer omlaag hoef te draaien.' Het mooie interieur mag dan overduidelijk bijdragen tot de vurige appreciatie van de auto door Leontien Beekman, maar de rijprestaties bevallen de dame wel degelijk ook. 'Op de eerste plaats is de auto wegvast, makkelijk bestuur baar en lekker vinnig. Als top snelheid staat 145 kilometer in het boekje, maar ik wéét dat-ie 160 op z'n slofjes haalt. Maar vooral in het stadverkeer is het geen treuzelauto. Je kan er lekker mee opschieten en je kunt 'm werkelijk óveral kwijt. Ik ben tegenwoordig een kwar tier eerder op m'n werk omdat ik veel minder lang naar een parkeerplaats hoef te zoeken.' Over het verbruik heeft de Wassenaarse automobiliste nog geen échte gegevens maar een gemiddeld van 1 op 20 acht ze zeker haalbaar. 'Ik rij behoorlijk veel en ik heb 'm net vanmorgen voor 't eerst volgegooid,' zegt ze op het moment van het gesprek, tien dagen na de sleuteloverdracht. In die tien dagen zit ook een rit Schiphol. Waar Leontien 2 va kantiegangers met bagage af haalde. Ook die rit is een waar genoegen geworden omdat passagiers en bagage goed plaats vonden in de Ypsilon. Die zich ook beladen nog even vinnig en koersvast toonde. Bij die gelegenheid werd de com fortabele instap van de twee- deurs auto ervaren. Evenals de gapende bagageklep en dito bagageruimte. Die nog - in twee fasen zelfs - vergroot kan worden door de achterbank naar voor te klappen. 'Volgens mij kun je er een hele supermarkt in kwijt,' bekent Leontien. 'Hoewel ik persoonlijk liever een leuke damesboetiek leeghaal.'

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 13