0 DROMEN VAN SLAAPKAMERS OlEIS I i 11 SN slaapco/viforï Vierkant de trend. Verlichte Italianen Geef jeugd goed bed Voor sfeervolle verlich ting en nog zo 'n 20 TOPMERKEN vindt u bij: EINDELOZE VARIATIE IN VERSTELBARE BEDDEN. Hard slapen 'n pijnlijk misverstand Beddenspeciaalzaak - Slaapkamers - Slaapsystemen - Linnenshop. Hoogstraat 4648 Schiedam tel.: 010-268717 Ha tij logee"' dperk voor de deer Zie ook onze uitgebreide kollektie luxe schakelaars 3 Broersvest 58-60-62 Schiedam - Tel. 010-267718 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 11 OKTOBER 1985 PAGINA 18 Uw slaapvoorlichter slaapvoorlichters* 's maandags gesloten - donderdags koopavond Perspektief TC Onstuitbaar Opvolger Dynastie Dons Nu ook in grijs en wit BROERSVELD 105. SCHIEDAM. TEL. 269703 Is goed en gezond slapen natuurlijk het allerbelangrijkste, het gezicht wil ook wat. Nu, droom maar lekker weg in onze collectie slaapkamers. Pure klasse! In wit - licht eiken - essen en diverse andere houtsoorten. Er zijn I ontzettend veel mogelijkheden. Neem de maat van uw slaapkamer mee. Als u in bed rechtop wilt zitten om te lezen, ontbijten of tv-kijken, kunt u natuurlijk een stapel kussens in uw rug nemen. Gelukkig biedt uw Slaapvoorlichter een alternatief. Of beter gezegd een hele reeks alternatieven: verstelbare bedden. Deze kunnen op een of meer punten „scharnieren" en geven u zo alle gewenste steun. Welk verstelbaar bed voor het meest geschikt is? Bij die vraag kunt u het advies van uw Slaapvoorlichter best gebruiken. Kom eens kijken en laat u vrijblijvend informeren. Dan loopt u niet het risico dat u met een miskoop thuiskomt. Waarom dat zo is, leggen wij u graag uit in onze speciale slaapstudio-beneden. Dan laten we u meteen zien dat zacht slapen net zo slecht is. U kunt het zelf ondervinden door op onze bedden te gaan liggen. Of het nu een spiraal - lattenbodem of boxspring wordt, Chris Coppens slaapcomfort heeft 't. Merken die u bij ons tegenkomt: Lattoflex - Treca de Paris - Epeda - Auping - Pullman - Zevenslaper en natuurlijk de eigen Slaapvoorlichters boxspring en matras. Voor Lattoflex zijn wij tevens de exclusieve STER-dealer voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis en omgeving en beschikken daarom over het unieke electronische meetbed. mi n uc.hoi/di.ngoi'ti zachtbkd rot i i i it;norniNi;op 11 hakii bi n irisri uciioipiNc; Messing in opmars Geen huis zonder ver lichting, dus is 'Kijk op Wonen' zich ook op dit vlak gaan oriënteren. Twee dingen vallen op bij de presentatie van de nieuwe najaarscol lecties. Dat is in de Halogeen om mee te spe len door deze 'slang een ranke staande lamp met een flexibel stuk er in, naar alle kanten te buigen. In messing, zwart, wit en brons (Herda.) Naast de hete en halve bollen en de driehoeken is er nu een eierschaal model voor het moderne interieur. In wit of met een vaag brui ne diagonaal er in. De voet is... inderdaad van messing (die eierschaal wordt ook gebracht als hang- en staande lamp). «f« Messing en een vierkante kap maken deel uit van de nieuwe najaarscollecties. En dat voor hang-, wand-, staan de- en tafellampen. Links de (laatste) interieurkleuren grijs door de kombinatie van dat koperkleurige messing met mooi mat chroom en een kap in twee tinten grijs (Dijkstra). Rechts lopen twee messing buizen door transparante kunstof huizei) met een vierkante kap in crèmekleur (Her- da). eerste plaats het toe nemende gebruik van messing, vaak in kom binatie met andere materialen voor ver lichting als sfeerma kers. Dat messing (een lege ring van geelkoper met zink) past bij tal van woonstijlen, zoals ook bij andere onderwer pen in deze krant al duidelijk blijkt. Halogeen als lichtbron straalde ons daarnaast met die kleine lampjes veelvuldig tegemoet. Daar worden heel aparte, zelfs geinige dingen mee onderno men in een heel ande re sfeer, dan we van de doorsnee verlich ting gewend zijn. Bij halogeen hoeft de ontwerper namelijk geen rekening meer te houden met de geijkte gloeilamp en dat schept perspektieven. Kwa verlichting kan men er tal van kanten mee uit. Direkt, indi- rekt, voor grote ruim ten of als effekt-ma- kers, vaak voorzien van een lichtdimmer, is er in feite een heel an der licht-tijdperk aan gebroken. Schrik niet van de vrij hoge aanschafprijs, want men haalt er als we naar de gewone gloeilamp kijken vijf duizend inplaats van duizend branduren mee in huis. Verder is wanneer we die verge lijking doortrekken de lichtopbrengt vijf keer zo hoog. Dus komt het er uit, als we het eens op de goed Hollandse toer mogen zeggen. Op de voorpagina van 'Kijk op wonen' geven we een zeer aktueel halogeen-voorbeeld, in dit kader zetten we ook nog even een spo tje op dat halogeen. m Zeker 60% van onze bevolking houdt het op het niet mo derne interieur. Dus daarom ook een lamp voor de meer klassieke inrichting. Mat geslepen glasvlakken met daarin een koperen kroontje: beursnieuws van Italiaanse huize. Noemen we in dit ka der twee bekende Hol landse bedrijven, een feit is, dat Italië toon aangevend is en blijft op het gebied van de sign, ook op het vlak van verlichting. Gezien de wereldwijde export stoppen goede Italiaanse verlichting- bedrijven heel wat in ontwikkelingen en ont- werpen met vaak ver rassende resultaten, zo hoorden we van lichtarchitekt Henk Baptist. Dit zeker ook op het moderne vlak, waarbij die kleine, maar zo veel licht ge vende lichtbron halo geen weer voor nieuwe inspiratie zorgde. We fotografeerden twee van die 'verlichte' Italianen. Met z'n stang van 1.20 m kan men dit armatuur zowel op de (eet)tafel veel licht la ten geven, als aan de bo venkant van de reflektor in- direkt laten schijnen. Een lees- of schemerlamp heeft men er eveneens mee via een tot een laag pitje te dimmen 300 Watt's halo geen lamp. (Interlinea, Nieuw Vennep). Porsche (van die dure auto) heeft ook aan verlich ting zijn naam verbonden, zoals aan dit armatuur, Candido geheten. Ze lijken een beetje op au to-antennes, die inschuifba re chromen buisjes, ko mend uit een driehoekige voet, waar de transformator in zit en eindigend in een reflektor met een 12 volts lamp van 50 Watt (zou bij een gloeilamp 100 zijn!). De door Randstad-Edities ge maakte foto geeft een in druk van de verschillende 'schuif'-mogelijkheden. (Ouatro Benelux). de onschuld zelf Deze thuiskranten ver schijnen in Zuid-Hol land. Frappant is dan hoe in dit stukje Ne derland smaken per streek behoorlijk kun nen verschillen. Dat wonen in z'n alge meenheid provincie- -gewijs zijn eigen in valshoeken heeft en (sterk voorbeeld) eiken keukens het in het ene gebied nog prima doen, terwijl ze in de andere provincie ver geten kunnen worden, is bekend. Maar ook in de Randstad zelf hoeft het soms maar een paar slordige kilome ters te schelen om dui delijk andere interesse aan te treffen. Neem nu eens de slaapkamer. In de om geving van Rotterdam - een stad dus - is de interesse voor het slaapkamer-ameuble ment, waarbij ook de ruimte boven het bed via kastjes wordt be nut, groeiende. Zelfs de meest moderne vormgeving en de dito kleuren met wit als blijvende koploper vind je er in, In de Bollenstreek (om eens een Randstad dwarsstraat te noe men) bestaat er hoe genaamd geen belang stelling voor, stelt 'Kijk op Wonen's informant, slaapvoorlichter Hans Tanger. Mogen we in het West- land de hang naar hout nog steeds niet onderschatten, de laatste woonmodek- leur grijs is in en om Delft een gegeven. Daarom weten we te generaliseren als we stellen, dat de lichte slaapkamer het op dit moment is en de toe komst nog voor zich heeft. Het al genoem de wit is dan wel min der strak van vorm door wat 'soft line' heet, dus rond is met gebogen hoeken, maar wit blijft onstuitbaar. We slapen dus in de onschuld zelve... Gemaakt van MDF-plaat (onder hoge druk geperst hout, dat niet werkt en zich prima laat lakken) is er wit door-en-door. Wit, waar de hout structuur nog door schemert, is iets min der progressief, maar spreekt een wat war mere taal. De opvolger van wit in 't interieur, grijs dus, is eveneens al lang en breed, ook in een vori ge aflevering van 'Kijk op Wonen' voor het slaapkamer-ameu ble- ment gesignaleerd. Te meer, daar deze koele kleur zich zo prima laat kombineren met de (dek)bedmode. Die mode in bedtextiel is dit seizoen definitief de weg ingeslagen van glans en verfijning. Zachte kleuren en sa tijn... op de laatste (vak)beurs Interdecor kwamen we veel Dallas en Dynastie tegen voor de slaapkamer. Kom pleet met bloemen en andere natuurtafrelen, voor durvers zelfs in wit met goud... Behalve deze ontwik keling valt op, dat ook bij de katoenen dek bedovertrekken de ro mantiek toeslaat. Steeds meer fabrikan ten leggen zich toe op mooie, liefst sierlijke afwerking met speelse ruches, siersteken of sierband. In katoen zijn strepen sterk favo riet, mooie effen, in tensieve pastels zijn wat tijdlozer. Nieuwe druktechnie ken zorgen bij dessins voor een betere licht en wasechtheid, daar naast worden voor bedtextiel steeds meer stoffen gebruikt, die krimp- en strijkvrij zijn. Overigens verwacht men, zo hoorden we van onze slaapvoor lichter, een groeiende interesse voor het kwalitatief goede, don zen dekbed. „In Nederland zijn we overspoeld geweest met inferieure kwalitei ten, die het publiek soms kopschuw heb ben gemaakt. Toch is het dekbed niet meer weg te denken en daarom is het goed, dat het publiek er op let dekbedden te ko pen met minimaal 65% echt dons. Twee aktuele interieur Meuren grijs zijn toegepast bij deze voorat door de hoopoplopende kastjes met de ronde vorm aparte slaapkamer. Half dons is een mis leidende kreet, want dan mag je er straffe loos 15% dons en 85% veren in stoppen. Laat u dus goed informe ren" is het advies, te meer daar zo'n goed dekbed voortreffelijke eigenschappen heeft als isoleren en ventile ren, terwijl het niet veel weegt. Vrij tijdloos met verschillende kombinatiemogelijkheden, is dit Hollandse ontwerp (Treco) in softline een voorbeeld van een witte slaapkamer, die het in ons land goed doet. Al menigmaal hebben we in 'Kijk op Wonen' een pleidooi afgesto ken en informatie ge geven over gezond slapen. De ervaring is, dat pas bij (rug)klachten de meeste mensen er toe over gaan zich af te vragen: ligt het ook aan m'n bed. Dus lig ik niet verkeerd. Wat daar aan te doen beschreven we een vo rig maal uitgebreid. Minstens even belang rijk is jonge mensen een goede 'onder grond' te geven. Voor de jeugd maakt men er zich soms met een Jantje van Leiden af, met name vanwege de centjes. Of let men meer op het uiterlijk van een tienerkamer, dan zich te bekomme ren om het bed. „Foute boel" stelt de slaapvoorlichter. „Juist mensen, wier lichaam nog gevormd wordt, moeten gezond slapen om zo eventuele klach ten in de toekomst te voorkomen". Wat is in die categorie dan gezond? „Een goede natuur- (schuim) rubber matras. Of één met binnenvering" kunnen we noteren, dus aan u doorgeven. Gelijk nog even een misverstandje wegwer ken: goed slapen doen tal van mensen ook op een boxspring. Wie zou denken (en dat wordt meestal ge dacht), dat men dan een volledig gestof feerd bed moet kiezen, zit er naast. In elk be staand ledikant met normale afmeting, kan een boxspring. GEVEKE t I r r HERDA, PHILIPS, DIJKSTRA DE JAGER Aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 18