kroes ihülsta studio 65.00 29.95 Lekker slapen onder een echt wollen deken van AaBe 145.00 245.00 Manou steeds meer uit de bruine sfeer Handwashed' manou Blijvend eiken slaat andere wegen in /4RACO Najaarsshow vanl die moet u mzienhebèen. zondag 20ok\ openhuis INTERAMADESIGN een heel eigen kijk op wonen. Spinozaweg 409 - Rotterdam LombardijenTel. 010-193967 Beschermende laklaag EX ITALIAANSE U bent van harte w&lkorn smidurn 498.- 295.- 395.- 495.- SYNTHETISCH DEKBED De nieuwe collectie DEKBEDOVERTREKKEN BADLAKEN Garfield BADDOEK Garfield 13.95 WASHANDJE Garfield 3.95 DACRON HOOFDKUSSEN per stuk 22»95 2 stuks 42.50 AaBe DEKENS JOHN Vüïl ZADEL interieur-verzorging HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 11 OKTOBER 1985 PAGINA 19 John Kroes toont u op de Singel de komplete Hülsta-kollektie: alle slaapkamers plus alle woonkamers Zie hierbij de fraaie Gelderland-banken! Overheerlijke schuimrubber matras, aan weerszijden pure schapenwol 90x200 Overheerlijk donzen dekbed Gun uzelf toch óók zo'n komfortabel Senior- bed! Bij John Kroes op de Singel vindt u alle Senior bedden van Auping en Hülsta. 90x200 met verstelbaar spiraal vanaf Al 50 jaar voorlichting over wonen en slapen 140x200 200x200 200x240 1 persoons 135x200 witte tijk.. waaronder Amerikaans football, Garfield (ook met badlaken, baddoek, washandje) Sesamstraat en vele anderen is weer binnen 70x140.. zijn er al voor in de maat 150x220 cm en in de maat 220x240 cm., Tevens zijn er dekens leverbaar in de maten 160x240 cm, 190x240 cm en 240x260 cm. Dam 17, 3111 BC Schiedam 's Maandags gesloten Telefoon 010-733735 Koopavond geopend Trendsetter Bruine sfeer Prijskaartje Liaan Totaal 3 op een rij Wit van 11.00 -17.00 uur Speciale prijs 140 x 200 v.a. 995,- kompleet met 2 nachtkastjes, jfT^P exkl. bodem - matras Beperkt voorradig Beperkt voorradig de zaak waar u niets vooruit hoeft te betalen! Singel 51 (achter Broersvest) Schiedam 010-267920 Bij het zien van de laatste kleurtoepassin- gen en vooral de voor aanstaande ontwerpen (zeg maar design) kun je je nauwelijks meer voorstellen, dat het ooit in een letterlijk grauw verleden als so ciaal werk is begon nen. Het vlechten van riet en later de (be scheiden) rotanindus- Jrie zorgden voor een karige boterham, daar in het hoge Noorden. Nu is het Friese Noordwolde niet alleen het meest toonaange vend op het gebied van het manou- en pi- triet-meubel in ons land, het daar geves tigde bedrijf Rohé be hoort tot de top-vijf van Europa. Daar is dan ook van alles aan gedaan, waarbij vooral de wen sen en de leefstijl bij wonen van nu nauwlet tend in het oog zijn ge houden. Sterker nog, in menig opzicht blijkt men een voortrekker, door ei gen ontwerpen neer te zetten, waarvoor men sen van naam (zoals Jan des Bouvrie, Axel Enthoven, Theo Loer- mans en Gerard van Manou met een webbing rug in (bijvoorbeeld) de natuurlijke tint sahara -een soort zand kleur- is hand-washed'. Dus met de hand gewassen. Dit Rohé ontwerp kan ook in andere kleuren. den Berg) worden aan getrokken. Rohé mag zelfs tot de trendset ters worden gerekend. Hiermee heeft men deels het manoumeu- bel uit de bruine sfeer gehaald, waarmee niet manou-kenners dit type meubel (blijven) associëren. Al stellen we direkt, dat juist die bepaalde sfeer van dat bruin en naturel nog altijd zo'n veertig pro- Eerst hadden we het bruine manou. Dat hebben we trouwens nog! Toen kregen we vrij re cent het witte, al gauw gekompleteerd met pasteltinten, zowel ge beitst, als geverfd. Duikt in deze woon- special vele malen het woord 'grijs' op als een zeer aktuele kleur voor 't hele huis, dat is er uiteraard ook in ma nou. In deze oktober-woon- maand melden we als pas uitgebracht nieuws het 'handwashed'. Dus het met de hand ge wassen manou, waar door er aparte kleur schakeringen ontstaan en de aangebrachte kleuren een natuurlijk schaduw-effekt heb ben Dat 'handwashed' zien we bij de natureltint sahara, dus een zand kleur. In wit en antiek- rose is het zonder meer apart. cent van de (kopende) belangstelling uit maakt! Verder hangt aan ma nou al lang niet meer altijd het etiketje van 'voordelig'. Vooral die hele nieuwe lichte lijn via wit tot allerlei pas tels (met als laatste al weer progressief don kerblauw!) toe kan men kwa prijs tot het middenklassemeubel rekenen. Soms zelfs erboven. Nu de hang naar na tuurlijke materialen en dat liefst in kombinatie met 1985-kleuren toch niet is weg te denken, worden pitriet en ma nou ook steeds meer opgenomen in goede meubelcollecties van zaken, die er niet lan ger om heen (zouden) willen én kunnen. Daar komt ook nog bij, dat er een spontaan positieve reaktie op de sfeer van riet - ook door jongeren - is ont staan als we alleen al naar die klassieker Lloyd Loom kijken, al mag die dan op riet lij ken, maar van metaal met papier er over heen zijn gemaakt. Een hele bekende, ser- re-achtige stoel is het, die nu ineens geverfd en wel overal opduikt. Dan is het wel jammer, zo hoorden we van Ro- hé's direkteur, de heer C. Sisterman, dat het steeds moeilijker wordt het met name uit Indonesië afkomsti ge rotan te kunnen in voeren. Staat manou namelijk al weer zo'n jaar of tien, twaalf in de be langstelling, nu - naar we al signaleerden - de echte 'doorbraak' een jaar of drie gele den kwam, moet he laas worden gekonsta- Met Rohé design slaat men progressieve wegen in, waarvoor Gerard van den Berg in naturel, zwart en twee grijssoorten, gecombi neerd met leer, een serie banken en een aparte stoel ontwierp. teerd, dat het inkopen van rotan als grond stof er niet gemakkelij ker op wordt. In onze voorjaars-'Kijk op wonen' reeds ver teld, lichtten we ook nu nog even toe, dat manou in feite rotan is, maar dan geschild. Of geschraapt, zoals ook wel wordt gezegd. Juist doordat het be schermende 'vel' er af is, kan het geschraap te rotan worden ge kleurd en is het buig zamer, wat bij het ont werpen van meubels uiteraard veel meer (inspirerende) moge lijkheden schept. Er zullen weinigen zijn die het doen, maar men kan het hele huis tegenwoordig 'be-ma- nouën'. Met andere woorden: het houdt niet op bij die eetka mer, de bank of de ge makkelijke stoel. Slaapkamers en vooral wat de verzamelnaam 'kleinmeubelen' draagt worden in manou ge bracht. Was het met het brui ne manou al gemakke lijk een enkel stuk met een bestaand interieur te kombineren, van de lichte en pasteltinten kan dat net zo goed worden gezegd. Jan des Bouvrie is de ontwerper van dit bankje met de stoelen, ook decoratief in bijvoorbeeld een hal. Het is geen troostprijs voor hen, die er (nog) op wonen of van die stijl (blijven) houden als we vertellen op de Internationale Meubel beurs flink wat fors uit gevoerde eiken meu belen te zijn tegen ge komen. Tot zelfs in die heel zware uitvoerin gen toe. Op deze in september te Utrecht gehouden vakbeurs was er nog Tieel wat aan eiken te zien, dus voor de vak- handel te koop. Maar het is net zo goed realiteit te stel len, dat dit 'boeren'ei- ken sterk aan kopende belangstelling inboet en met name die 'wa- genwiel'-sfeer ai een flink stuk verleden tijd is. Toch blijft eiken een belangrijke houtsoort voor het maken van (goede!) meubelen. Ontwerpers en fabri kanten spannen zich dan ook in er andere wegen mee te bewan delen, waarbij sfeer, zeg maar gerust op z'n goed Hollands: gezel ligheid, primair staan. Het is en blijft in ons land een kompliment te horen - of te weten - gezellig te wonen en daar blijft eiken in be paalde uitvoeringen voor menigeen een rol bij spelen. Hoeveel kanten men er mee op kan, vonden wij treffend geïllu streerd door enkele fauteuils. Schommel stoelen waren het. Precies dezelfde mo dellen, drie op een rij. Maar ondanks dezelf de vorm met een zo'n verschillend gezicht, dat je rustig kunt spre ken van kontrasteren de woonstijlen. Niet alleen door de niet met elkaar te ver gelijken bekleding, Nieuw op de Internationale Meubelbeurs deze eethoek van Hollandse bodem met een zeer aparte tafel, in de wandeling al 'de druppel' genoemd. Het ronde model heeft name lijk aan één kant een punt, waardoor zo'n op een kolom staande tafel gemakkelijk in een hoek kan worden geplaatst. (Ontwerp: Cor Noordzij voor meubelfabriek Bijlsma). maar ook door de kleur van het eiken hout werd dit effekt De stijl van Biedermeier in eiken. (Charm Classic). bereikt. Donker, licht en wit gelakt eiken en daarop afgestemd de stoffering... die drie-in- -het-gelid vertelden elk een ander eiken-ver- haaltje. Op een bij dit artikel geplaatste foto ziet u die schommel overigens afgebeeld in wat we de klassieke uitvoering noemen. Ee n ding staat bij ei ken over de hele linie voorop: het moet/mag allemaal veel ranker, minder zwaar, niet zo krullerig en ook niet meer zo donkerbruin. Blank eiken speelt een steeds belangrijker rol, waarbij tijdloze, soms wat klassiek aandoen de ontwerpen de ve len, die kwa interieur niet modern zijn geo riënteerd, zeker aan spreken. Maar ook voor meer strakke, ei gentijdse ontwerpen leent eiken zich uitste kend. Kloek, vaak met de struktuur van het hout nog te zien, mas sief zonder pompeus te zijn, met leer of stof heeft het een jongere sfeer met iets spor tiefs. Een heel andere uit straling heeft die witte lijn. Dus gebeitst of gelakt eiken in antiek wit, wat neerkomt op meubels met schadu w-effekt. Zonder die donkere facetten is er bijvoorbeeld de Bie dermeier stijl, lichter van toon, sierlijk vaak en iets meer neigend naar de klassieke kant. Zo blijft eiken, hoe dan ook, toch een aktuele keus, waarbij het uiter aard van de eigen woonsmaak afhangt welke sfeer het inte rieur ademt. m Met een comfortabele zit is dit een goed voorbeeld van de rankere invalshoek voor ei ken, bijvoorbeeld ook geschikt voor niet at te grote kamers. Rechts de schommelstoel, die er overigens ook is in wit of blank eiken. (Mecam). Het is meestal Euro pees eiken, dat voor de in dit kader be schreven meubelen wordt gebruikt. Gezien de grote variteit in kleur en struktuur zijn er ook zoveel woonstij len in uit te voeren. Daar hout nu eenmaal altijd 'werkt' is het goed niet alleen op de modellen, maar ook de konstruktie te letten, die op dit 'werken' be rekend moet zijn. Natuurlijke beits-pro- dukten zorgen voor speciale kleureffekten, die vaak de houtstuk- tuur extra accentue ren. Daar er ook nog eens een keer op de meu bels moet worden ge woond en kasten wor den gebruikt, kan het handig zijn te vragen of het hout van een speciale laklaag is voorzien, die water- en alcohol bestendig is. Voorkomt vlekken en kringen of het wegha len ervan als die be schermlaag niet aan wezig is. INTERNATIONAL \1odci Romeo Onmiskenbaar goed met een eigen karakter en degelijke konstruklie. Diverse merkmatrassen leverbaar. Keuze uit verschillende bedbodems. Warmte, stijl, eksklusiviteit en komfort, dat is manou.

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 19