Heropening precies op tijd HD en JRB schitteren op concours Rijnsburg Wilskrachtig SVVslaat Roda JC (3-2) m openbare verkoop vloerbedekking f Mevo Bazar Bekersensatie op Har ga Brandweer heeft 't druk Jaarlijkse bijzondere viering in Martinus- kerk John Bos (nog) niet naar Excelsior Aanrijding 1 i I i Li mTiÈ Opstellingen NOVOTEL SCHIEDAM SCHIEDAM Het is een hele klus ge weest, maar precies op tijd kon wethou der Luub Hafkamp Zwembad Zuid offi cieel heropenen. Voor het begin van de herfstvakantie moest het karwei zijn geklaard en dat is Architect J. Ha gendoorn uit Rotter dam, Hoofdaanne mer Van Hoorn en enkele onderaanne mers op het nipper tje gelukt. De start van de werk zaamheden was op 12 augustus. In totaal is het bad slechts twee weken voor publiek gesloten geweest. Vervanging Een van de nieuwe voorzieningen in Bad Zuid: een grote glijbaan. SCHIEDAM Er zit meer muziek in de Schie- damse lucht dan menig een denkt. Want op een van Nederlands zwaarste mars- en showconcoursen, dat zaterdag 12 oktober in Rijnsburg werd gehouden, haalden zowel de Jeugd Rijnmondband als Harpe Davids klinkende sukses- sen. Wethouder Hafkamp (rechts) spreekt badgasten toe tijdens de heropening van het gemoderniseerde zwembad aan de Westfrankelandsedijk. SCHIEDAM Trainer Frans Körver van de eredivi- sieploeg Roda JC uit het Limburgse Kerkrade gromde na afloop van het bekerduel SVV-Roda JC (23) van kwaadheid. Daar wil ik geen woorden aan vuil maken. Wij hebben te maken met duur betaalde profs die ne gen minuten en 13 seconden hebben gevoetbald." In deze periode vielen de twee Limburgse doelpunten. Daarna was Frans Körver en zijn Roda aanhang ver trokken. door Ruud van Houwelingen Chris Treling (SVV) wordt gestuit door een Roda-verdediger. Met man en macht tracht Roda de SVV-aanval te stui ten. Een SVV-doelpunt van René van Delft grote vreugde. (Het tapijt is niet versneden. levering franko huis.) De eerste nationale daagse carawHuers en kampeerders eD 'HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 16 OKTOBER 1985 PAGINA 13 RANDSTAD EDITIES Bad Zuid klaar voor de toekomst Voor de rest was het bad ge woon open en dat vergde van het personeel én van de werk lui veel improvisatietalent en geduld, maar al met al kan worden gesteld, dat de moder nisering van Zuid zonder één wanklank is verlopen. Het bezoekersaantal vertoonde tijdens de verbouwing zelfs een stijgende lijn, een ontwik keling waaraan de al eerder in gebruik genomen reuze-glij baan zeker niet vreemd is ge weest, integendeel. „We zijn nu in staat om het publiek een breder pakket aan te bieden zegt wethouder Hafkamp. „Vroeger was er in een zwembad slechts sprake van leszwemmen en vereni- gingszwemmen. De laatste jaren is er echter meer en meer sprake van een andere aanpak. Vooral het re creatieve element is veel meer op de voorgrond komen te staan. Door middel van deze ingrijpende verbouwing, die eigenlijk samenvalt met een grote onderhoudsbeurt, hopen we op die nieuwe ontwikke ling in te spelen. Het is gewoon een gegeven, dat het schoolzwemmen door de vermindering van het aan tal leerlingen steeds minder uren in beslag zal gaan nemen. Door deze nieuwe activiteiten hopen we een ander publiek voor Zwembad Zuid te kun nen interesseren. De sauna an nex zonneweide staat eigenlijk geheel los van het zwembad zelf. Er bestaat nu de moge lijkheid om een tijd lang in deze accommodatie te ontspan nen, zonder ook maar één voet in het zwembad gezet te heb ben." Het overdekte Zwembad Zuid werd in mei 1974 officieel in gebruik genomen, dit ter ver vanging van het toenmalige openluchtbad aan de Wilhel- minahaven. Dit kwam tot stand mede dankzij de finan ciële inzet van de bewoners van de Gorzen. De kosten van de net gereali seerde modernisering, die hand in hand ging met enkele dringende onderhoudswerk zaamheden bedragen zes ton. Dit bedrag is in de exploitatie van het zwembad kostendek kend in de begroting opgeno men met een relatief korte af schrijvingstermijn van vijftien jaar. De minirettes van Harpe Da vids wonnen een tweede prijs SCHIEDAM De Schiedam- se brandweer heeft een druk, zij het niet spectaculair week einde achter de rüg. Vrijdag hielp de brandweer tot twee maal toe een hulpeloze auto mobilist uit de brand. Eerst in de Vijgensteeg, waar de motor van een Haagse bestelbus vlam vatte, later op de dag op rijks weg 20, toen een bestuurder uit Maassluis uit zijn Ford plotseling rook en, vlammen zag opstijgen. In beide geval len was kortsluiting de oor zaak. Zondag doofde de brandweer een keukenbrandje in de Hen ri Polakstraat: heir had een bewoner een pannetje op het vuur gezet dat, eenmaal verge ten, voor veel stank en rook zorgde. Zondagnacht kwamen de dienstdoende brandweerlieden uit bed om een vuurhaard in de Lekstraat te bestrijden. Dit maal ging het om een in brand geraakte studio van een ano nieme radiozender, waar kort sluiting was ontstaan in een il legaal aangelegde bedrading. De politie nam de zendappara tuur in beslag. Maandagmorgen in alle vroeg te worstelde de brandweer met een straatbrandje in de Groenlaan. Een bankstel, door onbekende oorzaak in lichter laaie geraakt, dreigde een woonhuis in vuur en vlam te zetten. Door de hitte waren al twee ruiten gesprongen. in hun klasse. En dat is vooral gezien het feit dat het grootste deel van de groep voor het eerst aan een echte wedstrijd deelnam geen geringe presta tie. De leden van de Jeugd Rijnmondband zijn al wél veel langer op elkaar ingespeeld. Dat hun eerste prijs op het drumbandfestival van Schie dam volkomen terecht was, bewees nog een keertje het prachtige muzikale marsge- beuren in Rijnsburg onder lei ding van tamboer maïtre Ri chard de Groot: goed voor een eerste prijs met promotie, de prijs van het beste jeugdkorps in de marswedstrijden én een tweede plaats in het algemeen klassement met een record puntentotaal van 314!/2 punt. Slechts 3 minder dan winnaar Thalita uit Vlaardingen. Ook het optreden vol show- en twirlelelementen van de Har pe Davids-majorettes onder leiding van Monique Stieber trok de aandacht van de jury leden in Rijnsburg. De HD drumfanfare ging vooral dankzij de traaie klank kleur van de band met een eerste prijs naar huis terug. Een duidelijk succes voor de instructeurs Ron Wasman en Bas de Breeyen, zonder wie Drumfanfare HD „nooit zo groot gegroeid" was. SCHIEDAM Op zondag 20 oktober wordt om 11.30 uur in de St. Martinuskerk de tradi tionele Eucharistie gevierd, te zamen met de parochianen en met hen die zonder hulp niet naar de kerk kunnen komen uit geheel Schiedam. De Vicaris Generaal van het bisdom, J. Zuidgeest, zal in deze viering voorgaan. Zoals gebruikelijk is er na de viering gelegenheid voor een gezellig samenzijn. Zij die in voorgaande jaren zijn geweest, weten wat zo'n uurtje voor hen betekent. Wie gehaald en gebracht wil worden kan contact opnemen met de heer J. van Collenburg, Berkenlaan 14, tel. 708174. SCHIEDAM De opbrengst van de Mevo Bazar die op vrijdag 25 en zaterdag 26 okto ber in de Opstandingskerk ge houden wordt gaat hele maal naar de Grote- of St. Janskerk. Het onderhoud van dit historische gebouw kost immers kapitalen. Nu hebben de bazar-organisa- trices en -organisatoren al veel moois om te verkopen, een reuzerad van avontuur en veel lekker eten en drinken. Maar wat extra kleding voor de afdeling tweede-hands goe deren zou best nog welkom wezen. Daarom is er aanstaan de zaterdag 19 oktober van 10.00 tot 12.00 's morgens nog een extra kledinginzameling. Er zijn, verspreid door de hele stad, vier inzamelingspunten: het Kerkkantoor op de Lange Kerkstraat, de Opstandings kerk, de Bethelkapel en het Pinasplein. Zwembad Zuid heeft dus een totale metamorfose ondergaan. Een grote wijziging heeft de entreeruimte gekregen. Daar in is nu een zeer fraai kassa buffet aangebracht met daar aan grenzend een gezellig zit- terras, dat zowel voor bezoe kers als voor zwemmers be reikbaar is. Naast het terras bevindt zich een zonneweide geschikt voor vijf personen. De zwemzaal zelf is verrijkt met een 32 me ter lange glijbaan, voorts een nieuwe badmeesterpost, on derwaterverlichting en nog een aantal kleine voorzienin gen. De nieuwe saunaruimte annex zonnebank werd al eer der gememoreerd. Alles bij elkaar zijn een groot aantal voorzieningen en wijzi gingen in het bad aangebracht, waardoor Schiedam nu een modern betaalbaar zwembad rijk is. Want ondanks alle nieuwe activiteiten zijn de ta rieven voor de gebruikers niet veranderd en dat is tegen woordig meer uitzondering dan regel... SCHIEDAM John Bos, de reserve doelman van SVV voor het eerste elftal van SVV, zat zaterdag bij de thuiswedstrijd tegen Roda JC rustig op de bank. Hij is nog niet inge lijfd bij de Rotterdamse eredivisievereniging Excel sior, hoewel hij door hen wel wordt begeerd. „SVV is echt wel bereid hem uit te lenen aan de Rotterdammers, maar eerst moeten er nog een paar hindernissen worden genomen", aldus de voor zitter van de betaalde sek- tie van SVV Martin de Ja ger. „Wij moeten tenslotte ook een goede reserve doelam achter de vaste eerste keus Henk Dirven hebben. Wij zijn bereid hem vo<?r niets over te doen aan Ex celsior, mits men de koh- traktverplichtingen van John Bos overneemt". „Daarnaast willen wij zwart op wit de verklaring van Excelsior, dat als wij een nieuwe doelman achter Dirven uit de amateurs aantrekken, zij de beno digde transfersom van 5.000 voor deze ama teurvereniging betalen. SVV heeft zich overigens nog niet georriënteerd op het aantrekken van eert vaste reserve doelman voor het eerste elftal. SCHIEDAM Met beenbreu ken, schaafwonden, gebroken tanden en een gescheurde lip zijn zaterdag een 69-jarige vrouw uit Schiedam en een 12-jarige jongen uit Den Haag naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden als passagiers mee gereden in twee auto's die op rijksweg 20 met elkaar in bot sing waren gekomen. Volgens getuigen zou de echt genoot van de Schiedamse te langzaam hebben gereden waardoor een hem achterop rijdende auto een aanrijding niet meer kon voorkomen. - W -VA Zijn SVV collega Dick Buite laar was na afloop heel wat vriendelijker. „Wij worden stapje voor stapje volwassener. Met SVV dient in het betaalde voetbal rekening gehouden te worden." Nu dient uiteraard te worden afgewacht of SVV na dit glan zende bekerduel de lijn naar boven vast kan houden. Vol gende week zaterdag komt RBC uit Roosendaal op bezoek/ de week daarop wacht het uit- duel tegen DS'79 in Dordrecht en het volgende bekerduel is tegen NAC op zaterdag 23 of zondag 24 november in Breda. SVV toonde zaterdagavond ook dat er een degelijke opvol ger is gevonden voor Peter van Velzen die naar RKC is vertrokken. Glenn Sonneville aanvalsspits bij de Schiedam mers scoorde twee glanzende doelpunten, terwijl nummer drie op rekening kwam van Rene van Delft. SVV wilde zaterdagavond to nen dat men niet langer te pas en te onpas de underdog in het betaalde voetbal wenst te wor den genoemd. Het zeer uit de hoogte spelen de Roda JC was kennelijk meer bezig met de grote belas tingaanslagen die men inmid dels heeft ontvangen of nog moet krijgen, naar aanleiding van het bekende zwart geld circuit rond het Limburgse Kaalheide, dan met het voet bal. Vanaf de allereerste minuut nam SVV het initiatief en Roda doelman Jos Smits moest diverse malen handelend op treden. Een schitterend SVV doelpunt viel in de 24e minuut na prima voorbereidend werk van Harry van Kapel en Rene van Delft. Daarna was het Glenn Sonneville die even voor rust SVV op 20 zette. Na rust dreigde het nog even fout te gaan toen Martin'van Geel zijn Roda JC op met twee doelpunten op gelijk niveau zette, maar toch was Rene van Delft die in de 19e minuut SVV de zwaar bevochten, maar verdiende overwinning schonk. Frans Körver na afloop: „Roda JC heeft de wedstrijd beheerst, wij hadden de doelpunten moeten maken". SVV trainer Dick Buitelaar: „dan heb ik kennelijk naar een andere wedstrijd zitten kijken. Zo wil ik SVV graag iedere week zien. Met deze vorm en wilskracht kunnen wij met SVV zowel in de competitie als in de beker een eind komen". SVV: doel 1 Henk Dirven. Achter 2. Mark Wotte, 3. Rob Koevermans, 4. Hans Nees- kens, 5. Jan Mulder. Midden 6. René Coufreur, 7. Chris Tre ling, 8. Harry van Kapel. Voorhoede 9. Jan Könemann, 10. Glenn Sonneville, 11. René van Delft. Wisselspelers 1. John Bos, 14. Peter de Haan, 15. Marcel Oosterdijk, 16. Paul Oschner. Scheidsrechter H. Slikkerveer, grensrechters J. Gorter en M. Bouwmeester. Roda JC: Doel 1. Jos Smits. Achter 2. Eugene Hansen, 3. John de Jong, 4. Jimmy Cal- derwood, 5. Ron Jans. Midden 6. Peter vd. Ven, 7. Jos Daer- den, 8.,Martin v. Geel. Voor hoede 9. Rene Hofman, 10. Ed win Gorter, 11. Henny Meyer. Wisselspelers 1 Jan Neder- burgh, 12. Harry Klein, 13. Pierre Blatter, 14. Marco Gras- uit annulatie order hotelaccommodatie (art. 1123) Lano, zwaar bouclé berber tapijt ook in beige op zware dubbele rug400 cmbr. van f98,- Smash, eigen import, enkalon bouclé tapijt op zware legklare rug in 5 tinten, getaslaniseerdvan f 139,- I Magdaleine, het overbekende zware soft velourstapijt, huiskamergeschikt in 7 tinten, van f149,- I Intertest, zuiver scheerwollentapijt voor intensief gebruik, 400 cm. br.van f 219,— Desso, zwaar bouclé berber tapijt in 4 tinten opdubb. jute rug, 7 jaar garantie, 400 cm. br. Sahara, zuiver scheerwollen bouclé tapijt opdubb. jute rugincamei, berber linde en hazel, van f 289,— Cotton Look, overbekend 2001 katoentapijt, jute rug, 7 tinten, van f 279,— Richelieu, friséé tapijt op dubb. rug, in 6 tinten: berber, camel, bl. grijs, grijs en linde, van f 369,— Intertest, zuiver scheerwollentapijt op dubb. jute rug met een wel 2 cm. hoge pool, van f 439,— Intertest, super zware nopperal kwaliteit, 5 schapen perm2, dubb jute rug, van f489,-, inkoopprijs Zaterdag 19 oktober van 11.00 tot 15.00 uur Hargalaan 2, Schiedam Snuffelen tussen caravans, tenten voortenten vouwwagens haringen, tentstokken. ca ravan-wieldoppen. dakluifels spoilers jerry-cans etc 8 dagen lang puilen we uit van de bijzonder voordelige kampeerattributen Licht beschadigd of met een klein schoon heidsfoutje maar zeker de moeite waard' Allps wat u op kampeergebied kunt bedenken gaat voor een habbekrats de deur uit. soms voor een ifraktie van de originele prijs Bel' Wij sturen u dan z s m een overzichtslijst toe do 17-10 21-10 nsL L>f>- 18-10 19-10 Stadionweg 31 Tel 010 - 32145S - Rotterdam (lussenBnenenoordRruqensladioni

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 13