Dorjee zet Vitesse weer op goede spoor 2 gelijk... 2 gewonnen... en Vitesse? RE TAPIJTMEESTER Nog twee avondjes SVV in 85 h i Peter de Haan is het bankzitten beu Prijsvraag HANS TEXTIEL SW VITESSE mm HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 1 NOVEMBER 1985 PAGINA 12 Een opmerkelijke jeugdige Hans Dorjee ais trainer aan het werk. De laatste 4 wedstrijden van SVV Die wedstrijd winnen we gewoon! Bosveld en Kowalik sturen we met hangende pootjes het bos in rond Arnhem. SVV gaat van winnen een „gewoonte" maken, net als Tapijtmeester Jongebreur. Altijd de laagste prijs voor tapijt en gordijnen. Uw tapijt gratis gelegd. Uw gordijnen gratis genaaid. Als u over tapijt of over voetbal wilt praten gaat u naar: De Tapijtmeester Jan Jongebreur Dr. Kuyperkade 4, Maassluis - Tapijt Zuidvliet 10-11, Maassluis-Gordijnen Telefoon 01899-12161 DELFT Hans Dorjee, de huidige supervisor bij Vites se, is in deze contreien be slist geen onbekende. Na zijn actieve voetballoop baan trainde de Delftenaar onder meer bij Hermes DVS, Excelsior en DS'79. Even leek het erop, dat Dorjee na zijn turbulente jaren in Dor drecht van het voetbalto- neei zou verdwijnen, maar afgelopen zomer dook hij weer op in Arnhem, waar Vi tesse amechtig lag bij te ko men van twee turbulente seizoenen onder blaaskaak Clemens Westerhof. Niet alleen zat de spelers groep qua voetbal volledig op een dood spoor, ook fi nancieel balanceerde Vitesse enige maanden op de rand van de afgrond. Dorjee kreeg de niet geringe taak op beide fronten de club weer in het gareel te krijgen en dat is hem wonderbaarlijk snel ge lukt. „Ik moet eerlijk zeggen", laat Dorjee weten vanuit zijn Delftse sportzaak, „dat de hoeveelheid werk me enigs zins is tegengevallen. Eerst was er die massale reddings actie, waardoor we nu zo goed als schuldenvrij zijn, daarna kwam de zorg voor de totale organisatie en tus sen de bedrijven door stond ik ook nog gewoon op het veld training te geven en te begeleiden. Met Kowalik als hoofdtrainer en Charley Bos veld als technisch adviseur, hij heeft de vereiste diplo ma's nog niet, lijkt dat mis schien een overbodige zaak, maar ik kan dat veldgebeu- ren echt niet misseh, daar voor ben ik teveel trainer. Als ik uitsluitend achter sponsors moest aangaan, als ik alleen vergaderingen moest bijwo nen, als ik kortom alleen kan toorwerk moest verrichten, dan zou ik „gek" worden. Ik ben niet voor niets eindver antwoordelijk voor de techni sche gang van zaken bij Vi tesse. Ik wil daarom de spe lersgroep goed in de gaten houden". Op commercieel gebied heeft Dorjee zijn sporen en zijn sa laris al ruimschoots verdiend bij Vitesse. Naast een hoofd sponsor werd een subspon sor aangetrokken, die liefst twee ton per jaar fourneert, er is een ondernemingscom missie in het leven geroepen, Wegens succes geprolongeerd SCHIEDAM In tegenstel ling tot eerdere berichten speelt SVV nog wel degelijk in 1985 op de zaterdaga vond. Zaterdag 2 november is het Arnhemse Vitesse te gast op Harga, terwijl Peter van Velzen en zijn RKC- mannen twee weken later op een warm welkom op de zaterdagavond in Schiedam kunnen rekenen. De laatste thuiswedstrijd dit jaar is te gen De Graafschap op zon dag 8 december. Hans Neeskens klagen. De dadendrang, de wil om te winnen was bij de spelers zeker aanwezig, maar beide keren kwamen we niet optimaal aan de start. Tegen RBC liepen er een aantal met griep te voetballen en tegen DS'79 waren Coufreur, Loo- vens, die later inviel en scoorde, Van Buuren en Neeskens niet fit. Het was mijn verantwoording om Hans te laten spelen, hoewel hij de hele week niet had ge traind. Hij kon dat redelijk camoufleren tijdens de wed strijd, maar was hij honderd procent geweest dan had hij zijn derde gele kaart nooit gekregen. Het was natuurlijk reuze dom om tegen die Hobé in te gaan. Hans ben ik dus zaterdag tegen Vitesse kwijt, evenals die rooie Tre- ling, die er een gewoonte van begint te maken om een wedstrijd te spelen en een wedstrijd geschorst op de tri bune te zitten. Hij dupeert de ploeg daar door, want Chris is nu een maal een belangrijke schakel. In het vervolg zal hij zich meer moeten leren beheer sen. Al met al hoop ik, dat ik afgezien van Hans en Chris over de volledige spelers groep verder kan beschik ken. Na die twee mindere wedstrijden wordt het weer tijd voor een echt zaterdaga vond-sfeertje. Hoog tijd zelfs". waarvan de leden ieder jaar duizend gulden schenken en er is een intensieve campag ne opgezet wat betreft het verkrijgen van nieuwe recla meborden. Het financiële randgebeuren draait dus als nooit tevoren bij Vitesse en hoewel Dorjee ongetwijfeld tevreden zal zijn over die ontwikkeling, zal hij als voetbalman in hart en nieren pas echt content zijn als ook de prestaties op het veld weer een opgaande lijn vertonen. „Voor de komende drie jaar hebben we een beleidsplan, wat een rot woord hé?, opge steld, waarin het de bedoe ling is stapje voor stapje ho gerop te gaan met Vitesse. Natuurlijk, resultaten bepalen voor een groot deel het leven in een betaald voetbal orga nisatie, maar daar gaat altijd iets aan vooraf. Ik promo veerde met DS'79 bijvoor beeld naar de eredivisie toen de club qua organisatie en de spelersgroep qüa kwalitit darvoor nog helemaal niet rijp waren. Daar heb je dan in feite niets aan. Ons beleid is erop gericht om in de ko mende jaren weer langzaam naar de eredivisie toe te groeien. In de voetballerij is het echter moeilijk dergelijke zaken te plannen, successen laten zich nu eenmaal niet te genhouden. Mocht er dit sei zoen in die richting al iets ge beuren in de zin van een pe- riodetitel, dan hoeft dat geen onoverkomelijk probleem te zijn. De begroting zal dan plotseling flink moeten wor den opgevoerd, maar met onze huidige financiële ach tergrond kunnen we ons dat waarschijnlijk wel veroorlo- Deze speciale SW- pagina werd ge maakt door: Tekst: Nor bert Kleinher en- brink Foto's: Randstad Edities en Peter Molkenboer ven. Maar goed, zover is het nog lang niet". Kracht en zwakte Over SVV tenslotte hoeft nie mand Dorjee nog wijs te ma ken. De meeste thuiswedstrij den was hij in Schiedam aan wezig, dus hij kent de kracht (Roda en Cambuur) en de zwakte (Helmond Sport) van de formatie van collega Bui telaar. „Ik vind het fantas tisch wat SVV momenteel presteert. Er zit een enorme snelheid binnen de ploeg. Zo'n Loovens bijvoorbeeld vind ik de beste uit de eerste divisie, om over die Sonnevil- le maar te zwijgen. De wed strijd tegen Helmond Sport heeft aangetoond, dat SVV moeite heeft met het spel maken. Misschien liggen er in dat opzicht mogelijkheden voor ons." ~y- Mummmmmmim SCHIEDAM Uitgerekend zondag tegen DS'79 mocht Peter de Haan voor de eer ste keer dit seizoen zijn op wachting maken in de ba sisformatie van SVV. Niet in de door hem zo fel begeer de positie van centrumspits, maar als rechter middenvel der. Geen wonder dat De Haan, evenals zijn ploegge noten overigens, geen vol doende haalde, want van het middenveld heeft de be scheiden Vlaardinger nau welijks kaas gegeten. „Ik hoorde het ongeveer een uur voor de wedrijd", aldus de 21-jarige De Haan. „Ik wist dat er een aantal spelers geblesseerd was, dus ik hoopte op een basisplaats, maar dat ik rechtshalf moest spelen, was voor mij ook een complete verrassing. Ik heb geprobeerd er het beste van te maken, maar op die plek valt er voor mij natuurlijk weinig eer te behalen. Aan de andere kant, waar je ook staat in het veld, presteren moet altijd. Ik heb dan ook mijn goede wil getoond, maar veel greep kreeg ik niet op de wedstrijd. Ik zou spelen op die Timmers, omdat hij nogal traag is, waardoor ik met mijn snelheid veel over hem heen zou kunnen ko men. Timmers speelde echter centraal op het middenveld, dus van die taktiek kwam al niets terecht". Het is niet waarschinlijk, dat De Haan zaterdag tegen Vi tesse wederom na de war ming up zijn trainingspak mag uittrekken. Enerzijds, omdat hij dus tegen DS'79 in de algehele malaise deelde, anderzijds, omdat trainer Dick Buitelaar afgezien van de geschorste Chris Treling en Hans Neeskens weer kan beschikken over de rest van de selectie. En in dat geval wordt er (bijna) automatisch een plaatsje voor De Haan op de reservebank ingeruimd. Een frusterende ervaring voor een jonge en nog ambi tieuze sportman. „Ik leef van week tot week", zegt De Haan, ieder woord op een goudschaaltje we gend. „Er zijn van de bank zitters, die elke wedstrijd weer hopen op blessures en gele kaarten, zodat zij een kans krijgen. Het werkt na tuurlijk in feite ook zo, maar je bent op die manier veel te afhankelijk van anderen en dat staat me niet aan. Liever speel ik in de basis als ieder een fit is, maar vooralsnog heb ik zo'n situtatie niet afge dwongen. Kowalik en Bosveld speelden in de begin jaren zeventig enkele seizoenen met el kaar bij Sparta. Hier maken ze het samen Eddie van der Roer lastig. Bij Vitesse is het toenmalige duo in de technische staf weer verenigd. oefenwedstrijden kreeg ik eindelijk mijn eerste contract aangeboden". Overgang De overgang voor De Haan was in eerste instantie (te) groot. Omdat hij in die tijd werkloos was, nu werkt hij voor een uitzendbureau, was hij bijna iedere dag in De Kuip te vinden. Trainde twee keer per dag, biljartte en tafeltenniste tussen de middag en leefde op die manier als een full-prof. Daarbij kwam, dat ook het voetbal in de eerste divisie een stuk harder en sneller was dan in de competitie voor reserve-elftallen. „Ik moest inderdaad in het begin behoorlijk wennen aan dat andere voetbal", geeft hij grif toe. „Toch heb ik vooral in de thuiswedstrijden nog een aantal redelijke wedstrij den gespeeld. Ik stond dan wel niet in de spits, maar als rechtsbuiten was het met Pe ter van Velzen best uit te houden. Toen Peter naar RKC vertrok, hoopte ik echt op een kans als centrum spits, maar Buitelaar heeft me als zodanig nooit gepro beerd. Ik speel liever in de punt, omdat ik me daar veel vrijer voel, je kan als het ware alle kanten op. Zoals het er nu voorstaat kan ik slechts hopen op een plaats je aan de buitenkant. Mij best, als ik maar in de basis sta".„Het is natuurlijk een cliché, maar Peter is één van de zestien spelers", zegt Bui telaar desgevraagd. „In die proefwedstrijden tegen ama teurs heeft hij een enorme in druk op mij gemaakt. Peter scoorde toen heel gemakke lijk, maar bij SVV heeft hij dat nog niet laten zien. Mis schien dat een doelpunt hem over de drempel kan tillen. Voor een speler, die 1 van de 16 en niet 1 van de 11 is, vind ik hem iets te timide. Hij zal nóg scherper moeten worden, hij zal nog harder de concurrentiestrijd dienen aan te gaan. Peter is een verdom de positieve jongen, altijd aanwezig en zonder één wan klank. Prima natuurlijk, maar in het betaalde voetbal kan een dergelijke instelling op den duur tegen je gaan wer ken". Kijk ze allemaal lachen, die spelers van de E-selectie van SVV. Niet zo vreemd na tuurlijk, want die nieuwe outfit, met tassen, zit iedereen als gegoten. Uiteraard was ook dit maai Hans Textiel de gulle gever. Sportieve prestaties kunnen nu dan ook niet uiblijven. Staand (vlnr): Dick Heydra (leider), Martin Wenink, Lennaert Post, Richard van Waardenburg, Robin van de Harg, Martijn Bal, Mark Jongebreur, Ronald Limburg, Pascal van de Broek, Remon Hijdra en Ed Wenink (leider). Knielend (vlnr): Johnny Gijbeis, Etienne Born, Dennis Slijkoord, Sander Wenink, Dennis Limburg en Danny Molendijk. „Iedere week weer is het een teleurstelling als je er niet in staat. Ik train er keihard voor, maar alleen de hoop op die basisplaats houd je ge motiveerd. Het is zo ontzet tend moeilijk om je in die vijf tien, twintig minuten, dat je mag invallen, te bewijzen, terwijl je dat juist enorm graag wilt. Echt, invallen is voor een speler het moeilijste dat er is, zeker als er nog van je verlangd wordt, dat je eventjes scoort. Ik ben ervan ovetuigd, als ik eenmaal een doelpunt maak, dat ik direct beter ga voetballen. Een beetje zelfvertrouwen kan ik op dit moment immers best goed gebruiken". Puntspeler Er is een periode geweest dat De Hqan werkelijk bulkte van het zelfvertrouwen. Hij speelde toen in het tweede elftal van Sparta, waar hij als specifieke puntspeler de ene na de andere treffer produ ceerde. De Haan kwam des tijds regelmatig uit in de UEFA-jeugd, werd onder Jan Nijman tweemaal kampioen van Nederland en leek aan het eind van zijn tweede sei zoen van Sparta een contract aangeboden te krijgen, „Het liep onwijs goed dat jaar", weet De Haan zich maar al te graag te herinne ren. „Nijman verzekerde mij dan ook dat ik een aanbie ding zou krijgen, maar hij kon zijn belofte niet waarma ken. Toen de contracten wer den uitgereikt, sloegen ze mij over, waarop ik teleurgesteld mezelf bij Feyenoord aan meldde. Daar heb ik uiteinde lijk nog anderhalf jaar in de spits gelopen. In het tweede seizoen kam ik eigenlijk voor de eerste keer in mijn loop baan op de bank terecht, omdat er steeds veel con tractspelers met het tweede moesten meedoen, zoals Ma rio Been, Henk Duut, Stanley Brard, Ron Carli en Frank van der Kleij. Eind oktober van het vorig jaar las ik plot seling een stukkie in de krant, dat SVV belangstelling voor mij had, terwijl ik zelf van niets wist! Buitelaar bel de me echter inderdaad' daarna op en na een paar Hans Loovens Zover is het echter nog lang niet. Eerst wacht Vitesse, dat beslist geen gemakkelijk SVV-avondje tegemoet gaat. De volgelingen van Buitelaar zijn inmiddels vier achtereen volgende wedstrijden onge slagen (Emmen, Roda JC, RBC en DS'79) en willen de Schiedammers nog enigszins in de race blijven voor de pe- riodetitel, dan moet er tegen Dorjee, Kowalik, Bosveld en al die anderen hoe dan ook gewonnen worden. Buitelaar beseft dat als geen ander. „We hebben in de wedstrij den tegen RBC en DS'79 de schoonheidsprijs allesbehal ve verdiend", zegt hij eerlijk, „maar als je dan toch drie punten aan die duels over houdt, mag je natuurlijk niet SCHIEDAM Steeds meer mensen doen mee aan onze leuke prijsvraag en waarom niet? ledereen heeft kans op die waardebon van honderd gulden, te besteden bij hoofdsponsor van SVV, Hans Textiel. De uitslag (3-1) van de wedstrijd SVVRBC le verde wederom een aanzien lijk aantal goede inzendingen op. Blijkbaar krijgen toch steeds meer mensen vertrou wen in het huidige SVV! Als winnaar kwam uit de bus rol len: M. Boele, Jan van Zutp- henstraat 29 in Schiedam. Gefeliciteerd, de prijs is in middels al in uw bezit. Hierbij nodigen wij iedereen uit om aan de volgende prijs vraag mee te doen. De spel regels zijn simpel. Voorspel de juiste einduitslag van de wedstrijd SVVVitesse. Ge bruik de bon, die op deze speciale SVV-pagina is afge drukt. Vul naast de uitslag, eveneens uw naam, adres, woonplaats, postcode en te lefoonnummer in. Doe de bon in een gesloten envelop en zet in de linkerbovenhoek: prijsvraag 8. Lever hem in bij een van de vier filialen van Hans Textiel in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, ui terlijk zaterdag 2 november 16.30 uur. Succes! Eindstand Inleveren SCHIEDAM: Koemarkt 1 en Hof van Spaland 44 Vlaardingen: Dr.Wiardi Beckmansingel 67 Maassluis: Winkelcentrum Koningshoek naam: adres: postcode: woonplaats: telefoonnr: Peter de Haan kwam dit seizoen pas één keer voor in de basisopstelling van trainer Buitelaar. SVV jjfi IMHI tmfw i Prijsvraag SVV 8

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 12