Jachthaven Nieuwe Haven informeel geopend onze gevleugelde. DIJKSTRA M V Schiedam schaakt n u jjj w m n a w FABERI MM V Reuma en Pijn (H B Hf H O r ftt §a H B B H p 9 Bad Circuit in Quibus l1 m jH ■m, Wm É$A iS Itt 'm Hf if Beatrix faat „Beatrix" te water m M ww, Wm m HP m WÊ$. IP HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 8 NOVEMBER 1985 PAGINA 13 Penningmeester Joop Kremers hijst de vlag. De (infor mele) opening van de jachthaven is een feit. Judo Karate Turnen Damsimultaan SCHIEDAM Vori ge week ging er voor de zeventig leden van watersportvere niging De Nieuwe Haven een lang ge koesterde wens in vervulling. Voor het eerst kon er worden aangelegd aan de steigers van de gloednieuwe, groten deels zelfgebouwde jachthaven. iJe opening had een infor meel karakter, omdat het watersportseizoen eigen lijk al officieel is afgelo pen. De vreugde bij de le den, die een steiger had den toegewezen gekregen, was er in de met een straalkachel provisorisch verwarmde container aan de Nieuwe Haven niet minder om. Zelfwerkzaamheid De leden van de watersportvereniging De Nieuwe Haven namen na de opening on middellijk hun plaatsje in. DIJKSTRA. LAMPEN VAN GOEDE FAMILIE. De suksesvolle leerlingen van karateleraar Hans Over de Vest. Boven (v.l.n.r.): Philip Engelen, Hans Over de Vest, Harry Engelen; onder (v.l.n.r.): Jean-Paul Ladage, John ny Weenink. De moderne kollektie Dijkstra verlichting A l ÜP i pl 4 A 1 A ''M A i Wm k Hij ml %//A X WA, A W>, i Wy A i A 'WW WÊ- WÈ< fill WOERKOM 1.298,- WOERKOM Oranjestraat 13 SCHIEDAM Tel. 010-265673 Da's goedkoop: ITIES mm m W ater sport ver eniging begint nu aan clubhuis Afgelopen zaterdag en zondag hebben de judoka's van de Budo-Sport Schiedam niet minder dan elf prijzen mee naar huis genomen. Bij het re gionaal toernooi Ichikan in Rockanje pakten Richard v.d. Lugt, Mare Huizinga en Rem- co Mulder een eerste plaats; Marco Immerzeel legde beslag op de tweede plaats en Lars Huizing en Robert van Vliet gingen met een brtjnzen me daille huiswaarts. Zondag ging de wedstrijdploeg van trainer Gerard Vroegh naar het Hoekstee-toernooi in Hoek van Holland. De organi satie daar was in handen van Budo-Sport Mahorokan. De 14-jarige Remco Mulder pakte z'n tweede overwinning in één weekend, de 8-jarige Lars Hui zinga behaalde een tweede plaats; een bronzen medaille was er voor de judoka Dennis Tegelaar. Het zilver ging naar Robert van Vliet en Mare Hui zinga. Zondag reist de Budo-Sport wedstrijdploeg af naar Den Haag. In de sporthal Ocken- burg worden de Zuid-Holland se kampioenschappen voor de jeugd gehouden. Aan de Zuid-Hollandse Jeugd Karate Kampioenschappen, die afgelopen zaterdag bij sportschool Muilwijk in Dor drecht werden gehouden, heb ben 22 leden van de karate- school „Wadokan", onder lei ding van hun karateleraar Hans Over de Vest, deelgeno men. De indeling bij dit toer nooi, waaraan jongens en meisjes t/m 16 jaar kunnen meedoen, is op leeftijd en ge wicht. Hans Over de Vest: „We wis ten dat de thuisploeg (Muil wijk) hard getraind had om zich te revancheren op het voorgaande kampioenschap in Rozenburg, waar de Wadokan de meeste prijzen wegsleepte. Desondanks hebben we het er prima van afgebracht, vooral omdat we ditmaal veel nieuw komers in de ploeg hadden." De categorie tot 10 jaar werd volledig volgens het poulesys teem afgewerkt. Na de eerste wedstrijd te hebben verloren, kwam de 9-jarige Johnny Weenink sterk terug door de volgende twee partijen te win nen en hierdoor op een 3e plaats te eindigen. Hetzelfde feldt voor Jean-Paul Ladage, ie bij de 11- en 12-jarigen een 3e prijs wist te veroveren. Zeer opvallend waren de pres taties van de broers Philip en Harry Engelen in de groep met de meeste deelnemers, die van 15 en 16 jaar. Philip, die vrijwel moeiteloos poule-win naar werd en ook zijn volgen de wedstrijden in de afvalron- de met de volle 6 punten in zijn voordeel wist te beslissen, plaatste zich in de halve finale tegen Ajodhia van sportschool Henk Bakker uit Den Haag. Helaas verloor hij deze wed strijd met 5-6, waardoor hij ge noegen moest nemen met de 3e prijs. Ook Harry werd poule-win naar en eindigde na de her kansingsronde naast zijn broer op de gedeelde 3e plaats. Beide karateka's toonden een enor me inzet en een goede tech niek. In totaal deden er aan dit toernooi 127 karateka's mee van diverse sportscholen uit Zuid-Holland. R.K.G.V. Excelsior uit Schie dam won een aantal prijzen op de Distriktsspringwedstrijden. Deze wedstrijden werden in de sporthal Rotterdam-Alexan- derpolder georganiseerd door het Distrikt Rotterdam. R.K.G.V. Excelsior nam deel met 3 meisjesteams in de leef tijd tot en met 12 jaar en een mixed team (heren en dames door elkaar). Alle teams namen deel zowel aan de lange mat als mini- tramp. Na een leuke en spor tieve dag kwam de prijsuitrei king waar R.K. Gymnastiek vereniging Excelsior bij de lange mat de 3e prijs in de wacht sleepte en bij het onder deel mini-tramp springen zelfs de le en de 2e prijs behaalde. Op zondagmiddag 24 novem ber organiseert dienstencen trum „De Woudhoek" een damsimultaan. Een van de kopstukken van de Damclub Schiedam Gert van Willigen zal het opnemen tegen een aantal dammers, zowel oud als jong. Dus diegene die het leuk vindt om op zondag 24 november te komen dammen is van harte welkom. (Opgave via telefoon 70.95.55). De zaal is om 12.30 uur open. Binnenkort start het diensten centrum „De Woudhoek" het jaarlijks terugkerende kerst- klaverjastoernooi. Er werd ge speeld op de volgende data: 9, 13, 16, 20 december a.s. Kos ten: ƒ5,- voor 4 dagen. Aan vang: 13.30 uur. Opgeven bij: mevr. Langeveld (telefoon 71.50.17) of in het dienstencen trum zelf (telefoon 70.95.55). „Volgend jaar doen we alles rondom april nog eens dunne tjes over", zegt secretaris Evert van den Brink. „Het is de be doeling om dan de burgemees ter uit te nodigen om onze iachthaven officieel te ope nen". Reinier Scheeres zal waar schijnlijk moeilijk om de uit nodiging heen kunnen, want hij was het, in de hoedanig heid van wethouder in 1977, die het initiatief had genomen tot de oprichting van een Schiedamse Watersportvereni ging. De toenmalige wethouder Scheeres kwam op dat idee om het zogenaamde „wild" liggen letterlijk en figuurlijk aan banden te leggen. Hoewel met de lang verwachte opnening van de jachthaven een forse stap in de goede richting is ge zet, zal het „wild" liggen de eerste jaren nog niet volledig uit de Schiedamse wateren verbannen zijn, maar in ver gelijking met vroeger is de si tuatie in ieder geval al een stuk overzichtelijker. Nu de jachthaven door de gro te zelfwerkzaamheid van de enthousiaste leden binnen re latief korte tijd gereed is, heeft het bestuur van watersport vereniging De Nieuwe Haven thans haar zinnen gezet op een zogenaamd drijvend clubhuis. Twee maanden gelden is er een brief richting de gemeente gegaan, waarin om een subsi die werd gevraagd. Hoewel antwoord nog steeds op zich laat wachten, gaat het bestuur er gemakshalve maar vanuit, dat het een en ander „in kan nen en kruiken is". De vergunning voor het club huis vormt helemaal geen punt, omdat in de officiële bouwtekeningen daarmee al rekening werd gehouden. „Voor het verenigingsleven vormen de jachthaven en het clubhuis een nieuwe impuls", zegt penningmeester Joop Kremers. „Bij de opening van de jacht haven zag je al mensen, die je eigenlijk nooit ziet en dat zal dadelijk bij de opening van het clubhuis nog sterker worden. Ik denk, dat we qua gezellig heid en sfeer er een stuk op vooruit gaan en dat is uiter aard een goede zaak". Vooralsnog moeten de leden van de trotse watersportvere niging tot half april in hun ge dwongen winterslaap blijven en dat valt voor velen om de drommel niet mee. „Ach, je hebt altijd wel het nodige on derhoud aan je boot, maar stil liggen hoeft voor mij nog steeds niet", aldus de heer Van den Brink. „Ik ben, evenals mijn vrouw een enorme natuurliefhebber en ik zou er best in de winter met mijn boot op uit willen trekken. Als de ijsgang het na tuurlijk tpelaat. Helaas kan dat nog niet en dat vind ik jam mer". De ranke aanwinst van onze uitgebreide mooie- lampen-familie. Schept heldere intimiteit. Voelt zich meteen bij u thuis. Kom naar onze toonzaal of ga naar uw eigen verlichtingszaak en u hoeft niet verder te zoeken. van Foreestweg 2a in Delft. Telefoon 015-14.23.56. Welkom. Ook voor projekten.Tevens toonzalen in Heemstede en Soesterberg. Voor Goede Verlichting Schiedam Broersvest 58-60-62 - Tel. 010-267718 SCHIEDAM De Reumapa tiënten vereniging Nw. Water weg Noord houdt 20 november in dc De Vier Molens aan de Nw. Damlaan een voorlich tingsavond over de ziekte van Bechterew. Deze ook wel SA genoemde (Spondylitis Ankylopoetica) genoemde ziekte, verwant aan reuma, wordt besproken door de heer Kofman, die in zijn le zing ook medicijngebruik en oefeningen zal betrekken. De opzet van de vereniging is, dat patiënten in het Water weggebied leren met hun be perkingen om te gaan door deze met lotgenoten te bespre ken. Ook partners en huisge noten van patiënten zijn op deze avond van harte welkom. De bijeenkomst begint om half acht. De RSB-competitie is van start gegaan en de eerste klappen zijn uitgedeeld cq. geïncasseerd. Om met het uitdelen van de klappen te beginnen, Groenoord - de degradant van vorig seizoen - kraakte Onesimus 2 met „slechts" 82. Ik zeg „slechts 82", want het enige commentaar van teamlei der Jos van den Dool op deze wedstrijd was: „Ze hadden met 100 moeten winnen..." In ieder geval is duidelijk dat Groenoord wil aansignaleren dat men dit seizoen een trapje te laag speelt. Bij Schiedam weet men in middels wat degradatiege vaar is. leder seizoen wordt bij de indeling door genomen tegen welke teams de punten moeten worden binnengehaald om in ieder geval niet te de- graderen. De tegenstander in de eerste ronde, Over- schie 2, was zo'n ploeg. Schiedam heeft echter de gewoonte het seizoen met een nederlaag van 82 of daaromtrent te beginnen. Het was daarom een op luchting dat toch de volle winst werd binnengehaald (5,54,5), al maakten de Schiedammers het zich on nodig moeilijk, waardoor de overwinning nog even in gevaar kwam. Hans van Vooren, die de laatste par tij moest winnen, hield echter zijn zenuwen goed in bedwang. En dan Het Zwarte Paard. Rob Faasse kwam tenslot te toch niet, maar men was niettemin zeer optimistisch over het bereiken van de landelijke derde klasse aan het eind van dit seizoen. In de eerste ronde werd ech ter verloren van S.&.0.'81 en in de tweede met on gunstige perspectieven af gebroken tegen Capelle. Hier deed zich het unieke feit voor dat drie spelers van HZP - aan de borden 79 broederlijk naast el kaar gezeten - binnen 5 minuten tijd alle drie door hun vlag gingen, wat aan vankelijk inschatting van 73 winst aanzienlijk be ïnvloedde. De nieuwe aanwinst van HZP, Wim Hennink (af komstig van ESGOO- Twente) trok zich hier wei nig van aan. Hij was om taktische redenen aan een hoog bord geplaatst en kreeg als instructie mee: „Speel de ruilvariant van het Frans en wikkel snel naar een remise achtige stand af. Wim speelde echter helemaal geen ruil variant, maar won op spectaculaire wijze. Hoe, dat leest u hieronder. Wit: Wim Hennink. Zwart r//WA wW, I/??//?, Y////AÏ. p.ac-a/>n l. de Jager (Capelle). Frans, Nimzowitsch vari ant. I. e2-e4,e7-e6; 2. d2- d4,d7-d5; 3. Pb1-c3,L»8-b4; 4. e4-e5,c7-c5; 5. a2- a3,Lb4xc3+; 6. b2xc3,Pg8- e7; 7. Pg1-f3,Pb8-c6; 8. Lf1-e2,Lc8-d7; 9. a3- a4,Dd8-a5; 10. 0-0,c5-c4? Deze zet is alleen speel baar als wit zijn koningslo per naar d3 ontwikkeld heeft, waarna deze met tempowinst wordt verdre ven. Beter lijkt 10. ..,f6. II. Dd1-d2,.. Wit gaat zijn dameloper op a3 posteren, nu zwart de diagonaal a3-f8 geopend heeft. 11. ..,H7-h6?! De bedoeling van deze zet is mij niet geheel duidelijk. 12. Lc1-a3,0-0-0; 13. Tf1- b1... Het sein voor de konings- aanvali 13. ..,Td8-g8; 14. La3- c5,Da5-d8? De dame is een belangrijke blokkade tegen de witte koningsaanval en had daarom pas in uiterste nood weggespeeld mogen worden. Zwart kon boven dien het dreigende Tb5 ef fectief voorkomen met Pd8. 15. a4-a5!,.. Natuurlijk! 15. ..,Kc8-b8; 16. Dd2- c1,Ld7-c8; 17. Tb1-b6!,„ Diagram I De eerste klap. Na 17. ,.,axb6; 18. axb6 gaat zwart mat middels Da3-a8 of Le6-Ta8 mat 17. ...g7-g5; 18. Dc1- b2,Kb8-a8; 19. Ta1-b1!,.. Wit heeft scherp getaxeerd dat de toren op b6 nog steeds niet genomen mag worden. Zwart had zich nu moeten verdedigen met Dd7 maar denkt eindelijk te kunnen happen... en wordt smakelijk verorberd. 19. „,a7xb6?; 20. a5xb6,Pc6-b8; 21. Db2- a3+,Pb8-a6; 22. Lc5xe7,Dd8-d7 Zwart heeft een kwaliteit meer, maar kan geen vin verroeren. 23. Pf3-d2,Tg8-e8(7); 24. Le7-d6,Dd7-c6; 25. Pd2xc4!,d5xc4; 26. Le2- f3,... TT Er dreigt nu mat in één als de zwarte dame wijkt, van daar dat zwart deze moet geven. De rest is voor de statistiek. Wit maakt het kort en krachtig af. 26. ,.,Dc6-d5; 27. Lf3xd5,e6xd5; 28. Tb1- a1,Lc8-e6; 29. Da3-c5,Te8- d8; 30. Ta3xa6+,b7xa6; 31. Dc5-c6 mat. De opgaven van vorige keer was niet moeilijk (a. dxc6) edoch er waren toch maar twee inzenders. Wat is dat nu? De heer Van Bokkem won de waarde bon van 25,Gemak kelijk verdiend, want hij had tenslotte 50% kans. (Niettemin natuurlijk mijn felicitaties!) De nieuwe opgave is we derom niet moeilijk en luidt: Hoe houdt wit, in Di agram II aan zet, remise. Oplossingen voor 17 no vember naar ondergete kende, Prof. Kamerlingh Onneslaan 82c, 3112 VJ Schiedam. Deze keer graag wat meer inzendin gen! Tot over vier weken. Mario van Kleef Zaterdagmiddag 8 novem ber precies om 14.45 uur zal Koningin Beatrix de gloednieuwe jumbo veer boot van de mij. Zeeland de Koningin Beatrix te wa ter laten. Dat geschiedt bij de scheepswerf Van der Giessen de Noord in Krim pen aan de IJssel. De Koningin Beatrix, die volgend jaar maart in de vaart komt op het trajekt Hoek van Holland Har wich v.v., is de grootste veerboot die ooit over de Noordzee of het Kanaal heeft gevaren. Om een indruk te krijgen van deze vaargigant: de lengte is 161 meter, de breedte 27,60 meter en de diepgang 6.20 meter. Het bruto tonnage van deze Koningin Beatrix is 30.000 ton, de dienstsnelheid over de Noordzee is 21 knopen en er kunnen per afvaart 2100 passagiers mee. Ook kunnen 500 personenau to's of 80 trailers en 225 personenauto's mee tij dens de afvaarten uit Hoek van Holland of uit het En gelse Harwich. De Koningin Beatrix ver vangt volgend jaar de prin ses Beatrix en de Zeeland. Laatstgenoemde veerboot is gehuurd en gaat weer terug naar de oorspronke lijke eigenaars. De uit 1978 daterende prinses Beatrix is verkocht aan de British Ferries die deze veerboot inzet op de route Caen Southampton v.v. ALS BESTE GETEST BIJ VAN UIT VOORRAAD LEVERBAAR V.a. Er is keus uit acht fraaie modellen, voor zowel moderne als klassieke interieurs Voor zowel grote als kleine huiskamers _y Met een FaberXZ haard warm en voordelig de winter door Het is nü de lijd om er één Te kopen Als erkend Faber dealer adviseren we u graag, welke XZ haard het beste bij u past Uok voor vakkundige installatie en optimale service bent u bij ons aan het goede adres De dealersticker op onze winkelruit is uw garantie voor voordelig en vertrouwd verwarmen VAN SCHIEDAM In café De Quibus aan de Lange Haven verzorgt de Schiedamse Kunststichting zaterdagavond 9 november een optreden van „Bad Circuits". Deze viermansformatie heeft in luttele maanden een vol wassen repertoire opgebouwd, onder invloed van o.a. Wea ther Report, Steps Ahead, Mi- les Davis enz. Van Bad Circuits zijn op korte termijn een aantal optredens en enkele radio-opnamen te verwachten, dit alles ter voor bereiding van een eerste elpee. Het optreden in de Quibus be gint omstreeks tien uur en de toegang bedraagt f 2,50. Erbacfler light, no.1 uit ANWB ski-test... 345- Erbacher met binding Tyrolia 170 445- (Gratis montage, skistokken en skikaarthouder) Tevens Ski verhuur/ski-inruil/ski-schoeninruil. Alles voor uw wintersport M Sport- handelsonderneming b.v. O f* Lange Haven 71, Schiedam 3111 CB, Cl Telefoon 010-270106

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 13