Nieuwe verhalen van Levi Weemoedt t „De Engel" mode TRUIEN 22.50 TAANDERIJ GEORGE 8.98 i 11.48 9.98 6.98 ZAKEN- VIZIER (para) medisch ZAKEN VIZIER A. VERPLEEGKUNDIGEN B. VEPRLEEGKUNDIGEN ZIEKENVERZORGENDEN INVALKRACHTEN VERPLEEGHULPEN 8.98 Kippe poten 14.98 1 f Gehakt H.O.H. 3.98 7.48 8.98 Kapsalon Sylvia Breien als je links bent rrm m Woonplaats Grieks restaurant Korfoe uitzendbureau content Magere runder riblappen Aan het Leger des Heils SCHIEDAM: HOOGSTRAAT 20, TELEFOON 010-730322 JIL>* BIJ AUTOBEDRIJF voldoet men aan de wensen van prijsbewuste mensen!!! Nog diverse andere auto's Voorheen 4-sterren slagerij Voorheen 4-sterren slagerij Rundergehakt Botermalse paardebiefstuk Runderhart Rubensplein 10, Schiedam. Telefoon 010-269505 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 PAGINA 16 VLAARDINGEN „Daar komt de bruid...", de nieuwe verhalenbun del van Levi Weemoedt, is zaterdag in het Visserij museum ten doop gehou den. Winkelnimf Spiegel Onze krant mikt vandaag op: Graag kom ik in aanmerking voor een kaart voor het be jaarden-kerstfeest op zaterdag 21 december a.s mr- Naam Adres Postcode: Levi Weemoudt, in het dagelijks leven les van Wijk, (rechts) overhandigt het eerste boekje. leder Content kracht is volledig sociaal verzekerd en voor ieder gewerkt uur wordt vakantiegeld, feest- en vakantie dagen toeslag gereserveerd. De toekomstige Content kracht is welkom op onze vestiging: Hoogstraat 89 3111 HL Schiedam Telefoon 263491 Deze week aanbieding: Geldig van donderdag 14 t/m zaterdag 16 november a.s. 4e Industriestraat 35/hoek Taanderijstraat Viaardingen, telefoon 010-355370 Biedt aan met 3 maanden garantie en recht van omruil en financiering. Ford Fiesta 11 Luxe, zwart, 3-deurs1980 6.900,- Toyota Starlet 1200 luxe, 5 versnellingen1979 4.900,- Opel Kadett 12S, 3-deurs1980 7.400,- Ford Escort 1300 special1978 3-200,- Mini 1100 special1981 VW Golf Luxe, 3-deurs, LPG1980 5.700,- Opel Ascona 1.6S1983 Fiat Panda 45 Luxe, 3-deursI982 b-900>- Mitsubishi Colt GL, 3-deurs I980 6-60[J>- Renault 5 TL, 3-deurs1982 Opel Ascona 1.6S, automaatI983 12.400,- Datsun Cherry 12GL, LPGI981 BMW 315, LPG, sportwielen1083 14.700,- Ford Capri 2.0 S1979 6-900'" Saab 900 GLS, gas onderbouw, sportwielen 1983 15.900,- BMW 630 CS coupé, automaat, veel accessoires.. 1979 21.700,- Opel Kadett combi 1200, blauw1980 6.300,- Honda Civic GL, 3-deurs de LuxeI982 6-800>- Renault 20 TL1980 3-300'- Land Rover, sportwielen, zomer en winter kap, gekeurd 137 J 3-uuu,- Opel Ascona 16S1977 Ford Escort 1300 Ixue1982 T0-600,- Opel Ascona 1.9, LPG, sportwielen 1980 - 500,- Ford Escort 1300 LuxeI981 9.600,- Vrijdag koopavond Geldig van 14 tot en met 20 november 2 kilo voor Verse worst heel kilo 2 kilo voor Soeppakket per stuk heel kilo Magere varkenslappen Varkensrollade of -frikando Ossestaart Openingstijden: 'n Literair trouwboekje Vrienden, vrienden van vrienden en bekenden, waar onder diverse prominenten uit Vlaardingens' politieke-, kunst-, en café-wereld verza melden zich daar in grote getale om het uitkomen van les van Wijk's laatste penne- vrucht te vieren. Maar eerst moest zoals dat hoort de jonge boreling uitge breid bewonderd worden: aan een muisstil publiek las de schrijver enige passages uit zijn „alternatieve sprookjes boek" voor. En pas na een optreden van Hans Dorrestein en de Buiten band - Levi Weemoedt is ook op cabaretgebied aktief - kon het feest in alle hevigheid los barsten. Wat verloren in een hoekje mocht de auteur ondertussen handtekeningen uitdelen en complimenten ontvangen. Aan een jonge moeder vertel je tenslotte ook niets dan goeds over neus en oren van haar kind. „Schrijven is zoiets als een zware bevalling, mag dan een grote dooddoener zijn, daarom is het nog niet minder waar". Jf zou dus verwachten dal juist beoefenaars van dit be- I roep de vrouw met begrip en mededogen bekijken. „Daar komt de bruid..." is echter een mooi verpakte waarschuwing aan het adres van alle meer en minder jonge knapen in Ne derland die van plan zijn „de grote stap" te nemen. De bruidsparen die tegenover zijn werkkamer de trappen van het Stadhuis op de Grote Markt bestijgen, ontlokken Levi Weemoedt geen tranen van ontroering maar meer een „glimlach" en verdriet. Geen rose wolken en een mooie toekomst voor de prin sen in de Assepoester, Doorn roosje en de stukgedanstc schoentjes van dit Vlaardings schrijftalent. Veel meer dan een „stener bruidsbed" staat er niet klaai voor de naieve bruidegom Onvermijdelijk ziet die im mers na de grote dag zijn As sepoester weer in een lompen kind veranderen. Of omgezei naar nü zijn eigen disco-prin ses weer in een „winkelnimf' leeg en eenzaam als het leven zelve". Uitzonderingen daargelaten. Daar kan zelfs Levi Weemoedt niet omheen. Maar zijn betoverende Doorn roosje kiest eieren voor haar geld en ontvlucht nog net op tijd, ontgoocheld Vlaardings' dreven. Wijselijk verkiest zij verder slapen boven de plaat selijke helden en al het stede lijk schoon, vindt de schrijver. Graag zag hij de ambtenaar zijn, „Daar komt de bruid...", tegelijk met het trouwboekje aan alle „net-gelukkig-gehuw- den" overhandigen. Een beetje als mosterd na de maaltijd. En het is misschien wel daarom dat uitgeverij Contact het boekje vlak voor de feestdagen heeft uitgege ven: het is tenslotte een leer zaam kadootje. En als je de zon in het water kan zien schijnen nog leuk ook. Dat bewezen de Vlarding- se politici zaterdag. De wat wrange passages over hun ver keerscirculatieplan, ontlokten hen meer dan een beleefde glimlach. Voor Levi Weemoedt is er dus gelukkig nog werk te over. Want - zoals in Sneeuwwitje al staat - al houd je de mens een spiegel voor, hardleers is en blijft hij. Weinig kans dat het college haar verkeersplannen ineens in de ijskast zet en getrouwd zal er voorlopig ook nog wel worden. „Daar komt de bruid.." is voor f 19,50 in de boekhandel te koop. In de winkels is het nog niet te koop, dat stellen we eerst even voorop. Toch tippen we even het initia tief van atelier Astro (tel. 010-52 36 39), dat een boekje heeft uitgegeven over linkshandig breien. Secretariaat J. Oreliosingel 151 3122 CP Schiedam Helma Vincent Stichter: William Booth Geboortedatum man I laar I dag l maand I jaar Doorhalen wat niet van toepassing is) Echtpaar/alleenstaand SCHIEDAM Sylvia Schülze mag dan op de foto vakkundig een permanent inzetten, goed coupe-knippen vindt ze toch de basis van alles. En daarom liep ze vijf jaar mee met de „groten" op dat gebied. Zoals de alom bekend John Post mus. Een buitenkans, noemt ze het, dat er in Schiedam een kapperzaak leegkwam. Juist op het moment dat ze voor zichzelf wou starten. Kapsalon Sylvia op de Lange Kerkstraat 46 is van top tot teen helemaal naar het idee van de aktieve kapster zelf ingericht. „Lekker modern in zwart en wit", zegt Sylvia. „Maar ik knip net zo graag een leuk punkkoppie als een wat klas sieker model. Vaak probeer ik ook iets uit, bevalt het niet dan mag de klant gewoon weer even met haar hoofd on der de kraan en dan begin ik weer opnieuw". Voor kleuren en permanenten gebruikt Sylvia alleen haar- vriendelijke produkten, zoals het „beruchte" zure perma nent van l'Oreal. Zelfs geblon deerde haren komen daarmee prachtig in de krul. Zonder af breken, dof-worden of uitval len achteraf. Een afspraak maken mag, maar is nog niet persé noodza kelijk. Sylvia's kapsalon op de Kerkstraat 46 is iedere dag de normale winkeltijden geopend. »Getekende voorbeelden (zoals dit bij averecht breien) onder steunen de tekst. Ofschoon we zelf (rechts en zelden breiend) er geen ervaring mee hebben, schijnen heel wat linkshan- digen moeite te hebben met op rechtshandigen af gestemde brei-informatie, plus patronen. Het boekje gaat o.m. in op recht- en averecht brei en, uiteraard eerst 't op zetten, allerlei steken en het gebruiken van patro nen. Miranda van de Beek, van genoemd atelier, ver telt er desgewenst nog meer over. Wij zeggen nog even, op de achterkant van dit in ei gen beheer gemaakte werkje, de prijs van f 17,50 te hebben gezien. SCHIEDAM Alleen voor een zonnetje kan hij niet zor gen, maar bij de grote open haard is het ook heerlijk warm. En verder heeft Chris Doula- kakis er alles aan gedaan om zijn specialiteiten restaurant Korfoe op de Lange Haven zo veel mogelijk echt Grieks te maken. En dat geldt dan net zo goed voor de sfeervolle inrichting, als voor de haast spreekwoor delijke gastvrijheid, die Chris van huis uit heeft meegekre gen. „Het eerste drankje is dan ook voor rekening van de zaak", zegt de enthousiaste eigenaar, die met dit restaurant een lang gekoesterde wens in vervul ling zag gaan. „Het risico in deze tijd is mis schien wel groot, maar ik zit op een prachtig punt. En bo vendien is Schiedam een soort culinaire hoofdstad van de re gio. Er zat hier al van alles, maar nog geen Griek. En dat hoort er dan toch echt bij?" Zoals het een echte restaurant houder betaamt, is het eten het belangrijkst voor Chris. Alle maaltijden worden naar tradi tioneel recept bereidt. Daar zal zelfs een doorgewinterde Grie- kenlandganger geen aanmer king op kunnen maken. Chris Doulakakis serveert mousa- ka's, gegrilde en gestoofde lams- en kalfsvleesgerechten en natuurlijk de koude apis vooraf. En smaakt het eten al on-Ne- derlands goed, ook de prijzen hebben een Grieks tintje. Kor foe op de Lange Haven is iede re dag open van 17.00 tot 22.00 uur. Voor diverse ziekenhuizen en verpleegtehuizen in Schiedam, Viaardingen en Rotterdam zijn wij op zoek naar die voor langere tijd beschikbaar zijn en die alle diensten kunnen werken. Ben je op korte termijn beschikbaar neem dan snel con tact op met ons. Tevens kunnen wij een groot aantal A-verpleegkundigen en zie kenverzorgenden plaatsen die gaan werken als Het gaat hier om diverse dag-, avond en nachtdiensten. Ook al ben je maar een dag beschikbaar, je bent bij ons van harte wel kom. Je komt te werken bij verpleegtehuizen of bejaardentehui zen in Schiedam of Viaardingen. Bij een bejaardentehuis in Schiedam hebben wij regelmatig plaatsingsmogelijkheden voor ervaren met minimaal een jaar ervaring in de verzorgende richting. Het gaat hier om banen voor langere en kortere perioden. Ervaring is vereist. Kom snel bij ons langs en neem dan je diploma's, legitimatiebe wijs en eventuele getuigschriften mee. Je kunt vragen naar Wil- ma van der Ree, Ingrid Bangert en Edith de Visser. overige vestigingen zie Gouden Gids -■w jy A-- Geboren: Suzanne R. d.v. Slooter-van Bezouwen. Gabriella, d.v. van Bergem- Moritz. Pieternella M. d.v. den Tuin- der-Knoops. Kenneth, z.v. Mackaij-Huijzer. Deborah, d.v. Kapper-Braak. Tolga, d.v. Gümüs-Dilek. Vincent H. z.v. van Houwelin- gen-van den Akker. Eva M. d.v. Blenk-Borsboom. Jan, z.v. Klugkist-van Lent. Gökhan, z.v. Kaya-Ermis. Shalimar, d.v. Abou Arab- Kuijl. Sylvia J. d.v. van der Drift- Heijdra. Ondertrouwd: R. Engelbracht, 21 jr. en C. Romijn, 21 jr.: J. A. Hertog, 31 jr. en J. K. Wals, 29 jr.; R. D. J. Lansbergen, 30 jr. en A. Het- tinga, 27 jr.; R. P. M. Scholte, 26 jr. en S. E. van Gerven, 25 jr.; J. R. Schrijver, 31 jr. en A. F. M. van der Linden, 26 jr.; E. Wiegel, 26 jr. en E. J. C. Els- hout, 30 jr. Getrouwd: A. W. Jansen, 27 jr. en E. F. Marges, 30 jr.; J. Pais, 44 jr. en J. de Koning, 40 jr.; D. J. Wes- sel, 29 jr. en C. Bonefaas, 21 jr. Overleden: K. G. van Baarle, vr. 65 jr.; G. Lowes, vr. echtg. van J. Boes, I 78 jr.; J. J. Tieleman, vr. geh. gew. met H. de Vos, 76 jr.; J. Groenenboom, vr. echtg. van S. Hanemaayer, 68 jr.; H. van Wijk, vr. echtg. van J. Hoorn weg, 66 jr.; W. Postma, man, 88 jr.; B. van Wagtendonk, vr. geh. gew. met M. C. van Wa- melen, 93 jr.; M. Rittman, vr. geh. gew. met P. van der Tuuk, 89 jr.; E. Steenbergen, man, 55 jr.; H. C. de Bruin, vr. geh. gew. met J. Bakkers, 77 jr.; C. H. Sluijter, vr. geh. gew. met W. Bijkerk, 75 jr.; J. H. de Vries, vr. geh. gew. met H. T. J. Schildt, 85 jr.; J. Breget, vr. 87 jr.; D. K. van der Kooij, man 84 jr.; heel kilo heel kilo heel kilo 4.98 heel kilo 6.98 heel kilo heel kilo Dinsdag t.m. vrijdag 8.30-17.30 uur. Zaterdag van 8.00-15.00 uur geopend en maandag gesloten. i

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 6