„Onze woningen verworden tot stallen" a 15.25 ÖACHpl ein Programma Blauwe Brug In 't kort BELOOFD: Mavo heeft eigen computerlokaal Nieuwe fietsroute naar M-Delf land NOVOTEL SCHIEDAM VA EHS n OS Dagschotels Toneel en ontmoetingsavonden Ouderen besparen energie staat uw huurauto klaar. Tl UW Afscheid AANRIJDING GEI PRIJSBREKERS SCHIEDAM De huurders van de 572 flats aan het Bach- plein zijn opnieuw in botsing gekomen met hun huisbaas, de Stichting Samenwer kende Schiedamse W oningcorporaties, die optreedt namens de eigenaar, de Vere niging Volkshuisves ting. Nadat enkele jaren gele den problemen ontston den over het terugvorde ren van grote sommen geld wegens te veel be taalde stookkosten, is nu onenigheid gerezen over een verhoging van de ser vicekosten. Besparing Auto- en motorbanden, uitlaten, schokdempers en accu's Vereniging - 260199 Het Nieuwe Stadsblad 23 november t/m 29 november 1985 Kalkoenfilet met appel Gegrilde braadworst Capucijnerschotel Hachee Boerenkool met worst Brochette Gebakken mosselen met friet novotcl Aan het Bachplein is onenigheid ontstaan over vermindering van de service en verwaarlozing van het onderhoud SCHIEDAM Na twee succesvolle voorstellingen van de klucht „Zwart schaap - witte lammetjes" in het Passagetheater en de Vlaardingse Stadsge hoorzaal, geeft de Schie damse toneelvereniging Othello zaterdag 23 no vember, in samenwerking met de St. Akt. Cie. nog maals een uitvoering maar nu in de grote zaal van wijkcentrum De Blauwe Brug. (Bachplein) H.Q.C. KLOMP Geen praktijk van 25 t/m 29 november. Over 5 minuten Singel 41 - 45 3112 GJ Schiedam Tel. 010-26 37 05 éip SCHIEDAM Met enig feestelijk vertoon is don- Kinderen Schadepost Rijnmond-voorlichter Jan Willem de Boer steunt de „red Rijnmond" campagne van Van der Louw op eigen wijze met deze cartoon. Capriolen derdagavond in de Prins Willem Alexander Mavo aan de Willem Pastoor straat het computerlokaal in gebruik genomen. C. den Boer en enkele enthousiaste computerleerlingen: vaak is het na vier uur, mogen we nog even doorgaan? hè SCHIEDAM Schiedam mag dan volgens de PvdA-raadsleden Siljee en De Nijs niet fietsvriende- lijk zijn, toch komt de ge meente volgend jaar tege moet aan een hartewens van de (recreatie) wielrij der: de aanleg van een vi taal verbindingsstukje in de fietsroute den-Delfland. naar Mid- PAGINA 3 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 22 NOVEMBER 1985 Huurders Bachpleinflats ontevreden over huisbaas De SSSW heeft bij de bewo nerscommissie aangekondigd dat een schoonmaakbedrijf in het weekeinde de dienst van de huismeesters gaat overne men. De huismeesters hoeven op zaterdag en zondag niet langer de vuilcontainers te le gen en te verwisselen. Omdat hun salaris gelijk blijft, en het schoonmaakbedrijf de kosten uiteraard in rekening brengt, moeten de bewoners meer geld op tafel leggen voor deze dienstverlening. De SSSW heeft nog niet mede gedeeld in welke orde van grootte het bedrag ligt, maar de bewonerscommissie heeft al aangekondigd zich tegen de nieuwe regeling te zullen ver zetten. Zowel naar de Vereni ging Volkshuisvesting als naar de gemeente Schiedam zijn brieven onderweg om te pro testeren tegen de kostenverho ging. Volgens de bewoners is er ech ter meer aan de hand dan en- Raam 26, Schiedam telefoon 265555 kei deze financiële kwestie. De huurders zijn namelijk ook niet gelukkig met het verval len van de weekenddiensten van de huismeesters. Dezen waren tot dusverre ook vol gens een wacht-schema 's a- vonds bereikbaar voor proble men en onverwachte gebeur tenissen. In het vervolg moe ten bewoners zelf de SSSW bellen als er iets aan de hand is. Hoewel deze wachtdiensten niet in de service-kosten was inbegrepen, betekent het weg vallen van deze dienstverle ning volgens de bewoners dat de zorg van de flats sterk ver mindert. Die zorg laat toch al te wensen over, zegt de bewonerscom missie. Afgelopen zomer maakten de huurders de SSSW attent op de mogelijk heid, vijf procent op hun stookkosten te besparen. Die besparing had bereikt kunnen worden door het plaatsen van een zogenaamde smoorklep op de verwarmingsinstallatie. De SSSW heeft echter nooit gereageerd op verzoeken om deze eenvoudige technische voorziening aan te brengen. Een nalatigheid, een „sociale verhuurder" onwaardig, oor deelt de commissie. Van het aangekondigde onder houd aan de flats is in 1985 niets terecht gekomen. Op het programma stonden o.a. ver vanging van kranen, vernieu wing van dakbedekking, schil derwerk en betonreparaties. Daar is niets van uitgevoerd. Door dit onderhoud achterwe ge te laten, „verworden onze woongebouwen tot stallen", klaagt de bewonerscommissie. De oorzaak van alle ellende is volgens de huurders te wijten aan de slechte organisatie van de Vereniging Volkshuisves ting, die ruim 2000 woningen beheert maar een bestuur heeft dat uit zegge en schrijve drie leden bestaat, terwijl de vereniging zelf niet meer dan 27 leden telt. Maandag 25 november hou den de huurders van het Bachplein een algemene be wonersvergadering in zaal De Ark. Om beter opgewas sen te zijn tegen de toene mende problemen in hun woonomgeving, heeft de commissie het voorstel ge lanceerd een Bewonerscom missie op te richten. I WCC MAAKT 'M WEER ALS NIEUW en u krijgt I 'n gratis leenauto mee I Woermeyer Car Care I Nieuwe Mathenesse- straat 15 Schiedam OIO - XOUI77 y UP FOCWA 1 - TV RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS. P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE. Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Hou welingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 30-9-85 VAN voor de week van Zaterdag 23 november Zondag 24 november Maandag 25 november Dinsdag 26 november Woensdag 27 november Donderdag 28 november Vrijdag 29 november Hargalaan 2 3118 JA Schiedam Telefoon 010-713322 Zwart schaap - witte lamme tjes is een lachtstuk, waarin de verwikkelingen van een fami lie zich afspelen rond een erfe nis. Voor de bewoners van Schiedam-Noord de kans eens een gezellig avondje ouderwets lachen te beleven. De voorstelling begint om 20.15 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. De toegang sprijs is 4,-, 65+ en uitke ringsgerechtigden betalen f 2,50. Kaarten zijn dagelijks verkrijgbaar aan de balie van de Blauwe Brug, tussen 9.00 en 16.00 uur, en indien voorradig 's avonds aan de zaal. De St. Akt. Cie. De Blauwe Brug heeft voor dit jaar enkele praat/ontmoetingsavonden voor alleenstaanden op haar programma gezet. Deze avon den, waar alleenstaanden eens met lotgenoten over hun pro blemen en/of wensen kunnen praten, staan onder leiding van mevrouw Ter Windt, me dewerkster van de stichting maatschappelijk werk. Er ko men niet uitsluitend ernstige problemen aan de orde, maar er is ook plaats voor wat luch tiger onderwerpen. De eerstvolgende avond is op woensdag 27/11, waarna er dit jaar nog twee volgen, op woensdag 11/12 en woensdag 18/12. De toegang is gratis en inlichtingen kan men inwin nen aan de balie van de Blau we Brug, dagelijks tussen 9.00 en 16.00 uur met een korte on derbreking in de middagpauze. Ook telefonisch kan men om inlichtingen vragen onder nummer 701049. huisarts Waarnemende huisartsen: P. van Santbrink, J. van Zutphenstraat 2 C. Kortekaas, Swammerdamsingel 7 G. Pet, Tuinlaan 38. Voor spoedgevallen, huisbezoeken en avonddiensten: boodschappendienst, telefoon 206611. Huisbezoeken s.v.p. opgeven voor 09.30 uur SCHIEDAM Jongerensocië- teit Instuif Schiedam organi seert zondag 24 november een bandavond met Break interna tional show band. Break is een band van vieii jonge Neder landse muzikanten, die geza menlijk al een grote interna tionale ervaring hebben opge bouwd. Break heeft de voor keur voor moderne en swin gende muziek maar ze spelen ook een breder repertoire van evergreens, Zuid Amerikaans tot Nederlandstalig. De avond begint om 20.30 uur in Zaal Irene, Nieuwe Haven 155. De entree is 5 gulden voor leden. De VARA-afdeling Nieuwe Waterweg Noord houdt de ko mende winter een aantal bij eenkomsten in het FNV-ge- bouw „De Kern", P. C. Hooft- laan 12, te Maassluis. De eerste bijeenkomst van deze ge spreksgroep vindt plaats op dinsdag 26 november, aanvang 20.00 uur. Alle leden uit Hoek van Holland, Maassluis, Schie dam en Vlaardingen zijn van harte welkom. Voor nadere inlichtingen: Kees Huisman, 010-738823. Woensdag 27 november orga niseert de RPF-Schiedam een openbare vergadering. Uitge nodigd is de Stichting voor Hulp aan Gewetensvervolg- den, die zich inzet voor ver volgde Joden en Christenen in de landen achter het IJzeren Gordijn. Door middel van de film „Een kaars in de wind" met beelden over de kampen en leefsitua ties van deze mensen wordt een indruk gegeven van de vaak erbarmelijke omstandig heden. De avond wordt gehouden in de zaal Chr. Soc. Belangen Lange Haven 73. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is welkom. Woensdag 27 november begint in Barrika (Lange Kerk straat) de cursus Vrouwen over de hele wereld. De lessen bestaan uit vijf ochtend-bij eenkomsten, telkens van ne gen tot elf. De kosten bedra gen 15 gulden. De cursus is met name geschikt voor vrou wen van de PVV, VOS of Open School. Inlichtingen; tel 734545. Zaterdag 23 november organi seert buurthuis De Put in de Pinkstraat in Rotterdam-West de jaarlijkse St. Nicolaas wan deltocht over 5, 10, 15 en 25 ki lometer. Deelname kost ƒ3,75 voor alle afstanden. Inschrij ven bij het buurthuis, tel 155523. SCHIEDAM Ouderen uit Schiedam Oost gaan bin nenkort hun licht opsteken bij de Openbare Nutsbe drijven over energiebespa ring. De werkgroep Ouderen Oost, aangesloten bij de Stichting Raad voor Be- jaardenwerk, hoopt dat het uitstapje tot lagere gasre- keningen bij de deelne mers. Onwaarschijnlijk is dat niet, want voorafgaande aan het bezoek, is er een lijstje opgesteld met doel gerichte vragen als: wat kan men doen om in een oud huis de tocht buiten te sluiten, wat mag men zijn huisbaas vragen aan isola tievoorzieningen, wat is de doelmatigste manier om de cv te gebruiken. De excursie naar de ONS- gebouwen aan de Van Heekstraat vindt plaats op dinsdagmiddag 26 novem ber. Alle ouderen uit Schiedam Oost kunnen er gratis aan deelnemen. Men moet zich dan wel te voren even opgeven bij de wijkpost aan de Lorent- zlaan 32, telefoon 623733. De groep vertrekt dinsdag om kwart over een vanaf het Stationsplein met bus 40. Vervolg van voorpagina SCHIEDAM Na een dienst verband van bijna 25 jaar ver laat de medewerker van de af deling Financiële Zaken van de hoofdafdeling Administra tieve- en Economische Zaken de heer G. V. van der Meer per 1 december 1985 de ge meentedienst. In verband met zijn afscheid wordt de heer Van der Meer op vrijdag 29 november een receptie aangeboden door het gemeentebestuur. onderstreept. „Wat me eigen lijk het meeste dwars zit in de hele kwestie, is dat er he lemaal niets is om tegen te vechten. Dit stuk, dat nota bene over Rijnmonds ophef fing gaat, staat nog vol pluimstrijkerij. Ik zou wil len horen wat er niet goed of te duur gedaan is. Maar dat komt nergens uit". Duidelijk is ondertussen wel dat met Rijnmond meer ver dwijnt dan een „openbaar li chaam" alleen. Rond de Maas stad had je al wel voetballers, maar nog geen ambtenaren die zich het motto „geen woorden, maar daden" hadden eigen ge maakt. Die waren in Neder land toch al met een kaarsje te zoeken. Rijnmond werd en wordt wel een proeftuin ge noemd, waarvan de verstarde ambtenarij in het hele land de vruchten had moeten plukken. Van der Louw: „De medewer kers van het eerste uur waren bereid hun schouders er onder te zetten. Er was hier ook zo veel te doen waar de provincie niet aan was toegekomen. Denk alleen maar aan de re- creatieve- en milieu-aspecten. Nog steeds beschpuwen de mensen hier de projekten waar ze mee bezig zijn een beetje als hun kinderen. En dat is wat ik bedoel als ik de minister zeg: zo ga je niet met elkaar om. Heus, er lopen hier allemaal gespecialiseerde vak lui rond, die salarisstrookjes blijven wel komen. Maar wat gebeurt er met al die zaken waar Rijnmond voor geknokt heeft? Die onzekerheid is het ergste, dat niet weten waarom. Ik heb het gevoel dat achter dit anti-Rijnmond offensief be houdzucht schuil gaat. De klok wordt weer teruggezet naar de conservatieve ambtenarij van voor de 60-er jaren." Als geen ander weet André van der Louw dat de econo mische teruggang in de Rijnmond harder heeft toe geslagen dan waar ook. Juist daarom komt de plot selinge ommezwaai van mi nister Rietkerk op dit mo ment slechter uit dan ooit. Was Rijnmond twintig jaar ge leden al geen overbodige luxe, nu is een eigen bestuur in deze regio een bittere noodzaak, vindt Van der Louw. „Het laatste jaar is er een kentering ten goede gekomen. Met name Esso en Shell hebben grote in vesteringen gedaan. Ik wil geen hei roepen voor we over de brug zijn, maar Rotterdam blijft een formidabele haven met een betrouwbare reputa tie. Wil je kunnen concurreren met het buitenland, dan is ex tra bestuurlijke aandacht juist nu hard nodig. Als Rijnmond wegvalt, moet je als onderne mer naar de provincie. Maar Zuid-Holland heeft veel meer heren te dienen dan alleen de Rijnmond. Dat snelle beslissen, dat onze stijl van werken kenmerkt en zo goed past bij de aard van de problemen in dit gebied, valt dan helemaal weg. Dat bete kent onvermijdelijk een grote schadepost voor het bedrijfs leven, en dus voor de mensen die hier wonen en werken." „Die één miljoen Rijnmondzie len hebben niet dat gevoel dat bijvoorbeeld Friezen of Lim burgers koesteren voor hun ei gen taal, vlaggen en geschiede nis. Maar vanaf het moment dat ze een eigen bestuur kre gen, wisten ze dat donders goed te vinden. Ze weten dat ze Rijnmond moeten bellen als het stinkt." Schelto Patijn (commissaris van de koningin in Zuid-Hol land) en Bram Peper (burge meester Rotterdam) lijken gul zig de „Rijnmond-buit" te wil len verdelen. Als André van der Louw privé al teleurge steld is in de houding van deze twee partijgenoten, kan hij dat goed verbergen. Zijn vertrou wen in de politiek heeft hij in ieder geval niet verloren: „Ik heb best wel eens gevloekt. Maar de volgende dag dacht ik: ga nou niet in een hoekje zitten mokken. Tenslotte heb ik alle Rijnmondwerkers, de Rotterdamse gemeenteraad burgemeesters van bijna alle Rijnmondgemeenten en een heleboel bedrijven en instel lingen achter me staan. Ik ben door al die capriolen eigenlijk alleen nog strijdlustiger ge worden." Ongewoon ernstig té André van der Louw, pas aan het eind van het gesprek blijkt dat hij behalve zijn vecht lust ook zijn haast spreek woordelijke gevoel voor hu mor nog lang niet kwijt is: „Ja, mijn uitzicht hier is prachtig. Niet alleen op een mooi stukje Rotterdam maar ook op de kamers van mijn ambtenaren. En geluk kig, er zit er weer niet één te slapen". Onderwijzend personeel en bestuursleden van de school vereniging toonden bij die ge legenheid minstens evenveel belangstelling voor de scher men en toetsenborden als de leerlingen doorgaans doen, terwijl voor hen computerles toch gewoon op het rooster staat. Initiatiefnemer C. den Boer, de wiskundeleraar die er voor zorgde dat de Willem Alexan der Mavo de beschikking kreeg over 14 van deze ultra moderne appraten, hecht grote waarde aan het nieuwe vak, dat overigens al sinds een paar jaar op bescheiden schaal op deze school wordt onderwe zen: „Als school ben je een oplei dingsinstituut. Dan is een ont wikkeling die al overal in de samenleving wortel heeft ge schoten, in je klaslokaal niet meer weg te denken. De kin deren moeten gewoon weten hoe ze zo'n ding moeten bedie nen, en wat zo'n apparaat alle maal kan". Voorwaarde voor Den Boer was uiteindelijk dat tijdens de les iedere leerling achter de knoppen zit, en dat niet drie of vier scholieren met één com puter moeten doen. In het nieuwe lokaal is dat doel be reikt, en het resultaat is er dan ook naar. Den Boer: „Ze zijn dolenthou siast. Onvoorstelbaar. Bij mijn wiskundelessen is de interesse stukken minder. Achter de computer kan het voorkomen dat gezegd wordt: hè, mogen we nog even doorgaan? En dan is het toch al vier uur ge weest". Den Boer waakt er angstvallig voor dat de lessen niet ontaar den in spelletjes-doenerij. „Star Wars of Space-invaders zul je op onze computers ver geefs zoeken. Het gaat er echt om, de leerlingen vertrouwd te maken met de toepassings mogelijkheden". In het eerste kwartaal van 1986 begint de gemeente na melijk met de aanleg van een fietspad langs de Poldervaart naar de Kerklaan. Ten noor den van het Beatrixpark ligt al een brug, maar het bijbehoren de fietspad ontbreekt tot nu toe. Wie van deze route gebruik maakt, moet bedacht zijn op menige kuil en modderplas, en goed uitkijken op het onver harde pad op de smalle dijk langs de Poldervaart. Als het toekomstige fietspad klaar is, behoren dat soort on gemakken tot het verleden. Een tochtje door het park naar Midden-Delfland verloopt dan over soepel asfalt. Voor de aanleg van de verbin ding krijgt de gemeente subsi die van de provincie uit de pot „kleinschalige voorzieningen openlucht recreatie".

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 3