vV Irene-schaaktoernooi op 7 december Hosman Freres De hypotheek die u het beste past Van debank met de Algemene diensten Quibus- programma bondsspaarbank 9.75 Inval in videotheek Sportief bekeken 3 Open Dag Psoriasis- vereniging in Erasmus Universiteit ter bellen dan blazen010 Sluit maar gesproken. W wellichten oplossing zou v. geen hypotheek af voordat u met ^^t achteraf pas /oordeliger veel ^Hen bedacht... ;-w SCHIEDAM Het gaat bepaald niet goed met het eerste tiental van Damclub Schiedam. Tegen de verwachtingen in bi vakkeren de Schie dammers in de onder ste regionen van de eerste klasse A. Na de 812 nederlaag tegen middenmoter Con stant is de situatie voor Schiedam zelfs precair geworden. Op 14 december volgt de eerstvolgende competitie wedstrijd tegen het onder- aanstaande Schaesberg. Alleen winst of een gelijk spel bieden een serieus uitzicht op behoud van het eerste klasseschap. Volgens plan Voortzetting Interbook International B.V. Vorig jaar opende burgemeester Reinier Scheeres het Irene-schaaktoernooi. Wie dit jaar de gelukkige is, is nog niet bekend. Schaken VERTROUW OP TTC 3612 22 Het gloednieuwe Roobol-sport-team dat in de toekomst wellicht officieel wil toetre den tot de KNVB-zaalvoetbal-competitie. :WIJNKOPERIJ: DIREKTE VERKOOP Het adres voor de allermooiste Rioja: MARQUÉS DE CACERES 1980 Handbal DWS Klaverjassen Sporthal Groenoord Zaalvoetbal Biljarten Zaterdag 30 november: Duivensport Wij zijn specialisten "van huis uit"! nv h RANDSTAD EDITIES HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 29 NOVEMBER 1985 PAGINA 13 S i Damclub Schiedam in degradatiezorgen De nederlaag tegen Constant was de derde op rij. De streek- derby had het volgende ver loop: als eerste won invaller Paul Boerrigter. Hij verving Tiny Mous, die pas vader was geworden. Boerrigter won door een simpel zetje een schijf en later door een blunder van zijn tegenstander P. van Gils nog één. Zijn opponent gaf meteen op en dat betekende na nauwelijks anderhalf uur een 20 voorsprong, voor waar geen slecht begin. Geheel volgens plan maakten Gert van Willigen en Leo Mous vervolgens vrij vlot re mise en dat betekende 42 in het voordeel van Schiedam. Een regelrechte tegenvaller was de bijna geruisloze neder laag van Wim Vrijland. De normaal gesproken zo degelij ke dammer lijkt met een score van 1 uit 5 volledig van slag. Een overwinning tegen Schaesberg zal hem, en de ploeg uiteraard, bijzonder goed doen. Door het verlies van Vrijland was het dus 44, maar die stand stond niet lang op het scorebord. Rob van Eijk, die werkelijk in een grote vorm steekt, toverde een damzet uit zijn goochel- doos, ontweek vervolgens een handigheidje van tegenstander Peter Poot en won uiteindelijk zoals hij het voor ogen had: 64 voor Schiedam. Voor de laatste Schiedamse punten zorgden Jelle Groeneveld, die wel de hele partij op licht voordeel stond (75) en Ruud Wuestman, die evenals Rob van Eijk (8 uit 5) nog ongesla gen is (5 uit 5). Wuestman bracht Francis Tholel op de rand van een ne derlaag. Na een schijf geofferd te hebbem speelde Wuestman a tempo een zogenaamde krachtzet, waartegen geen af doend verweer mogelijk was, zodat hij twee schijven in het voordeel kwam. Beide spelers kwamen op dam, maar de overblijvende vier om twee bleek helaas voor Schiedam remise (86 voor Schiedam). De overige drie partijen gin gen verloren voor Schiedam. Eerst moest Dirk van Schaik kansloos het onderspit delven tegen Ben Smeenk. Vorig jaar speelden beide heren eveneens tegen elkaar, toen aan bord nummer 1 en ook toen won Smeenk, maar met veel meer moeite. Randschijven deden Van Schaik dit keer de das om. Smeenk bouwde aan een Superieure stelling, waardoor winst een logisch gevolg was. Piet Bastiaanse verloor in een zogenaamd dun stance van Riesenkamp. In een poging Art books/art gallery organiseert in samenwerking met LIZ COUVEE K.A. KLOOSTERMAN-KNIP een verkoopexpositie POTTERIE- DROOGBLOEMEN expositietijden t/m za. 30 nov. van 11.00-17.00 uur. Lange Haven 97 Schiedam Informatie: 010-266034 toch nog een veilige remise haven te bereiken, miste Basti aanse de sterkste voortzetting doordat hij een verkeerde schijf offerde. Vermoedelijk was de partij bij een ander of fer ook verloren geweest, maar dan had het veel langer geduurd. Bij een 810 stand ging Sjaak Prins als laatste ten onder in een door zijn tegenstander Frits van Gaans sterk gespeel de partij. Dat betekende dus een 812 nederlaag voor Schiedam. Al met al een nederlaag waar op weinig viel af te dingen. Constant toonde zich dit keer gewoon sterker. Toch biedt het vertoonde spel van de Schie dammers voldoende hoop op de toekomst. Want ondanks het verlies lijkt Schiedam toch op de weg terug naar de goede resultaten. De stand in de eerste klasse A: IJmuiden 510 Ons Genoegen 58 Excelsior 57 NOAD5—7 Constant 56 Philips 54 Eureka 53 Schiedam 53 Denk en Zet 5—2 Schaesberg 50 Op zaterdag 7 december orga niseert schaakvereniging „Schiedam" in samenwerking met zalencentrum „Irene", weer haar jaarlijks terugke rende „Irene-schaaktoernooi". Aan dit evenement kunnen zowels terke clubschakers als huisschakers, alsmede de jeugd meedoen. Indéling op sterkte in poules biedt iedereen een gelijke kans om één van de mooie prijzen in natura te winnen. Gespeeld zal worden in Zaal Irene, Nieuwe Haven 155, Schiedam. De spelers worden ingedeeld in groepen van zes. Er worden vijf ronden ge speeld waarbij men per per soon per partij een half uur bedenktijd krijgt. Per groep zijn drie prijzen beschikbaar. De jeugd wordt in aparte groe pen ingedeeld, met een aange paste bedenktijd. U kunt zich inschrijven door 8,- (senioren) of 5,- (jeugd) over te maken op giro 1777138 van Th. van Zessen, Kethel- weg 99, Vlaardingen, onder vermelding van uw speel- sterkte. Ook voor inlichtingen kunt u terecht bij bovenstaand adres, tel. 010-358408. De jeugd kan inlichtingen inwinnen bij F. Groeneweg, tel. 010-701215. Voor thuisschakers en jeugd bestaat ook nog de mogelijk heid zich aan te melden aan de zaal, mits men dit tijdig doet. Het toernooi zal om 9.45 uur worden geopend. U wordt ver zocht uiterlijk 9.30 uur aanwe zig te zijn. De prijsuitreiking zal om ongeveer 16.30 uur plaatsvinden. Algemene diensten Weekenddiensten huisartsen: Voor spoedgevallen telefoon 206611. Ambulance nodig? Bel direkt 333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 264018. Tandartsdienst: H. B. ERkelens, v. Rijkpad 3, tel. 712802Alleen op het spreekuur, zaterdag en zondag van 17.00-18.00 uur. Eerste hulp dag en nacht ook in het weekend: gebouw Stadhouders laan. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, tele foon 733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektijden algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45-14.15 uur.; 18.45-19.15 uur. PAAZ, ma. t/m vr. geen middagbezoek; 18.45-19.45 uur. PAAZ weekend: 13.45-15.15 uur; 18.45-20.00 uur. Kraamafdeling: 13.45-14.30 uur; 19.00-20.00 uur. Kin derafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 19.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoedgevallen tel. 267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Warande 95, telefoon 268013, inl. tijdens kantooruren: dins dag, woensdag, donderdag van 9.00- 12.30 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 267975 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 Kruisvereniging Schiedam: Kan toor: van Swindensingel 40, tel. 739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: magazijn v. Swin densingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bach- plein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30-16.15 uur. Weekenddienst infor matie: tel. 739900. Waarnemende Dierenartsen: Voor dierenarts De Kaper, telefoon 268234. Voor dierenarts Visee, telefoon 704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, te lefoon 734819. Voor dierenarts J. Vel- tenaar, telefoon 710715. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 714151. Vogelasiel KNNV Babbersmolen. Volkstuinencomplex „Vijfsluizen", telefoon 713362. Telefonische Hulpdienst „Water weg Noord": Telefoon 010-731161 9.00-03.00 uur bereikbaar. Voor hen in geestelijke en sociale nood, zoekt vrijwilligers/sters, telefoon 731344. Ontdek in onze „Franse Cave" een ongekende keuze aan betaalbare kleine en grote wijnen. per fles WIJNHALLEN, NIEUWSTRAAT 1 (bereikbaar via Oosthavenkade - Oosterstraat). Tel. 347230, Vlaardingen. orm SCHIEDAM Bij een video theek aan het Rubensplein heeft de politie ruim 2000 ille gale videobanden in beslag ge nomen. De exploitant van het bedrijf was al verschillende keren ge waarschuwd door de auteur rechtenorganisatieBUMA/- STEMRA, zegt de politie. De inval in de videotheek woensdagmiddag was dan ook opgezet in samenwerking met de Buma. Van de ongeveer 2600 banden die de politie voor onderzoek naar het poli tiebureau meenam, bleek tach tig procent te bestaan uit ille gale copieën. In het clubblad van handbal vereniging DWS lazen wij de volgende bestuursmededeling: „Zeer tot onze spijt moeten wij u mededelen dat onze voorzit ter de heer F. Bouman, op 4 november in een bestuursver gadering zich bedankte als voorzitter. Op dinsdag 5 no vember bevestigde hij telefo nisch zijn besluit. Ondanks diverse gesprekken en na telefonades bevestigde hij schriftelijk op dinsdag 12 november zijn besluit om af te treden als voorzitter maar ook om te bedanken als lid van onze vereniging. Het bestuur heeft besloten het verenigingswerk op normale wijze voort te zetten en hoopt u binnenkort te berichten wie als plaatsvervanger is aange wezen. Intussen kunt u zich bezinnen op de vakature en kunt u ten alle tijde kontakt opnemen met een der be stuursleden". Klaverjasvereniging Ons Ge noegen West houdt op 13 de cember haar jaarlijkse kerst concours in de grote zaal van Chr. Soc. belangen, Lange Ha ven 73 in Schiedam. Aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld 4,50. U kunt zich opgeven bij mevr. Holleman (70114), heer Rit meester (375080) en heer Sche- we (01880-35884). In het clubblad van de Schie damse Zaalvoetbalvereniging Groenoord lazen wij van de hand van redakteur W. de Ko ning het volgende opvallende nieuws: „Nadat op de jaarvergadering van z.v.v. Groenoord het be stuur groen licht had gekregen om de mogelijkheden te on derzoeken om als enige speci fieke zaalvoetbalvereniging van Schiedam mee te doen bij een eventueel nieuw te bou wen sporthal in Woudhoek- Noord, is nu bekend geworden dat ook PPSC met grote meer derheid achter deze plannen staat. Het PPSC bestuur heeft zich bereid verklaard om eventueel met anderen, z.v.v. Groenoord(?), zich tot de ge meente Schiedam te wenden ten einde de plannen door te nemen en te bespreken, dit eventueel in combinatie met een groter veldcomplex van PPSC. Onze voorzitter F. van Krug- ten zal zodra er nieuws be kend wordt, dit aan de leden van Groenoord mededelen. De verwachtingen zijn hoog gespannen en worden nu dus steeds serieuzer, nadat de voorzitter eerst argwanend werd aangekeken toen hij met plannen voor een sporthal kwam. Nu hij erin is geslaagd PPSC voor de plannen te inte resseren groeit het besef, dat dit toch in Schiedam mogelijk zou kunnen zijn. Niet uitgesloten wordt dat er eventueel een derde partij uit genodigd wordt. Er zullen nog heel wat problemen uit de weg geruimd moeten worden maar de eerste aanzet is gegeven. Wat Groenoord dus betreft, Sporthal Ja. Sinds kort heeft Schiedam er een (bijna) serieuze zaalvoet balvereniging bij. Het begon allemaal toen een clubje vrien den (allen veldvoetballers) be sloten een zaalvoetbalteam te gaan vormen. Vol enthousias me werd in het voorjaar van 1985 gestart. Er was alleen nog geen naam, terwijl ook nog de uitrusting te wensen overliet. Dus besloot één van hen een balletje op te gooien bij een sponsor. Dat werd uiteindelijk Roobol, de woontextielspecia- list. Het naamloze team had nu direkt een naam: Roobol Sport. Ook de gloednieuwe uitrusting in oranje en groen mocht er zijn. Het Roobol Sport-team bestaat uit zeven spelers, een keeper en een vrouwelijke coach. Het is letterlijk en figuurlijk een broederlijk team, omdat er tweemaal twee broers in spe len, namelijk Alex en Rob Franken en Siem en Nico Ho- gendam. Samen met Ton van der Linden, John van der Mey en Mike Drawer als keeper staan zij onder leiding van hun aanvoerder Henk Ewoldt. Lai- la Rietberger geeft langs de lijn aanwijzingen en houdt het wisselen in de gaten. Iedere 14 dagen op de vrijdagavond tus sen 8 en 9 uur komt het Roob- ol-sport-team bij elkaar in de Margriethal in Schiedam. Bin nenkort zal café De Unie als gast-tegenstander optreden. Wie weet, gaan de mannen in de toekomst zelfs competitie spelen... Het afgelopen weekeinde werd in café De Kleine Confi- ance om het kampioenschap van de vierde klasse libre ge speeld (bilajrten). De deelne mers waren: Cees Bulte, Leo van de Lubbe (beiden DVK'73), Bert Nederlof, Bram Butz, Henk van de Linden, Frits van Aggelen (allen Start'75), Rens Gundlach ('t Spinnewiel) en Johan Bleekendaal. Er werd gespeeld over een partijlengte van 60 caramboles. Na een zeer spannend en spor tief verlopen toernooi mocht Cees Bulte zich kampioen noe men. Hij promoveerde naar de derde klasse libre. Na de zesde en voorlaatste ronde hadden de vijf best ge plaatste spelers allen acht pun ten vergaard, waardoor ze nog alle vijf met de eer konden gaan strijken. Deze kansheb bers waren: Bulte, Van de Lin den, Nederlof, Gundlach en Butz. In de voorlaatste ronde liet Butz zijn kans liggen tegen Van de Lubbe. Gundlach ver loor van Bleekendaal en werd daardoor eveneens kansloos voor de eerste plaats. Van de Linden ging van start tegen Van Aggelen met 14 carambo les in de eerste beurt en in 20 beurten 48 caramboles. De produktie stokte echter plotseling en pas in de 32-ste beurt ging hij uit. Ook Cees Bulte speelde een zeer sterke partij tegen Nederlof. Na 22 beurten had hij 48 caramboles en in 31 beurten won hij de partij. De eindstand was als volgt: 1. C. Bulte 10 punten (1.76), 2. Van de Linden 10 punten (1.69), Nederlof 8 (1.46), 4. Gundlach 8 (1.44), 5. Butz 8 (1.35), 6. Bleekendaal 4 (1.67), Van de Lubbe 4 (1.30), 8. Van Aggelen 4 (1.30). Het komende weekeinde wordt in biljartcentrum De Griffioen het kampioenschap van Gewest Nederland le klasse 3 banden verspeeld. Het W J Aanstaande zaterdag 30 november houdt de Psori- asisvereniging Rotterdam e.o. een open dag in de Erasmus Universiteit (bij 't Dijkzicht Ziekenhuis) in verband met het tienjarig bestaan van deze vereni ging. Het programma be gint om 10 uur met een openingswoord van voor zitter J. Wouters en een of ficiële opening van de wet houder van volksgezond heid en sociale zaken, Wim van der Have. Daarna volgen nog vele sprekers en spreeksters, die de vele aspecten van Psoriasis zullen belichten. Er is verder een info markt. De dag eindigt rond 15.45 uur. Het secretariaat van de Psoriasisvereniging is be reikbaar onder telefoon nummer 010-850141. district Nieuwe Waterweg Noord, dat vertegenwoordigd wordt door kampioen Gerard Waardenburg van DVK, ver zorgt in de Griffioen de wed strijdleiding. De overige deelnemers zijn: Feien (Delft), Gijsbertse (Den Haag), Den Adel (Dordrecht), Van de Meer (De Kwakel), De Mooij (Gouda), Van Dijk (Rot terdam), Noordengraaf (Ou derkerk aan de IJssel). De partijlengte in deze klasse is 30 caramboles. De aanvangstijden zijn vrijdag 19.30 uur, zaterdag 13.00 uur en zorldag 12.00 uur. De wed strijdleiding is in handen van Aad van de Kooij en Gèrrit Schaay. De Schiedamse Postduiven vereniging De Postduif aan de Nieuwstraat 25 organiseert binnenkort weer enkele ten toonstellingen. Op de volgende data bent u van harte welkom: 29 november, 30 november, 7, 8, 14 en 15 december. SCHIEDAM Zaterdag 30 november organiseert de Schiedamse Kunststichting weer een ouderwetse rock en roll avond in café de Quibus. De formatie Juke Box Jive zet die avond de klok een jaar of twintig, dertig terug met songs van Cliff en Buddy Holly. Het optreden van deze viermans formatie begint rond tien uur. Toegang: ƒ2,50. Zondag houdt de Quibus weer een kindermiddag. Uiteraard staat het evenementje, dat om twee uur begint, dit keer in het teken van Sint Nicolaas, die behalve een zestal Pieten natuurlijk ook kadootjes mee neemt. Toegang gratis. Zondag houdt de Quibus een „Alles is mogelijk" avond. Dat houdt in dat het programma een verrassing blijft, evenals de aanvangstijd en de toegang sprijs. De Quibus is voor wie het nog niet weet te vinden aan de Lange Haven. Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand. Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 13