Leen Schotting gehuldigd BEGIN HET NIEUWE JAAR I MET EXTRA VOORDEEL 1 Groeneveld opticiens I Allemaal Thuisbak-patat vers uit de zak f 25,- korting Sportief bekeken Expositie Veiligheid in de bieb In januari krijgt u niet alleen onze beste wensen voor het nieuwe jaar maar ook op alle brilmonturen boven honderd gulden. Nederland HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 10 JANUARI 1986 PAGINA 13 J^NZOVOOkJ^ j^ENZOVOOlJ^ ^NZOVOOHT^ ENZOVOORTPLANTINGSTENTOONSTELLING IN BLIJ DORP Hoe ontstaat nieuw leven bij mensen, de gróótste tentoonstelling over dieren, planten? Hoe ontwikkelt 't zich voortplanting, ooit in vóór de geboorte? Hoe vindt de ge- gehouden. In de Rivièrahal var boorte plaats? En met wat voor zorg Diergaarde Blijdorp. Dagelijks wordt 't nieuwe leven daarna omringd? bent u droog en warm U komt er het fijne van te weten op welkom. Van 9-17 uur. Klaverjassen Tafeltennis *r «£JM, Thuis frites bakken. Dat wordt tien tegen één een greep in de diepvries. Kan, maar hoeft niet meer, zegt „de Fritesspeci- alist" uit Lomm, een be drijf, dat zich al jaren met volksvoedsel nummer één in ons land bezig houdt. Sinds kort brengt men onder 'de naam, „Lord Chips", verse voorge bakken frites. Dit uiteraard verpakt met de vers- heidsdatum op die verpakking. Gemaakt van Nederland se klei bintjes en voorge bakken in plantaardige olie, staan die verse friet jes binnen twee tot vier mi nuten op tafel. Want ze zijn sneller hapklaar, dan de diepvries-patatten. Er zit 750 gram in een pak, dat in de koelkast moet worden bewaard. SCHIEDAM Het zaalvoetbalteam van de Schiedamse Scheidsrechtersvere- niging (SSV) is er niet in geslaagd voor de derde achtereenvol gende keer de natio nale titel op de lande lijke finaledag van de Centrale Organisatie van Voetbalscheids rechters (COVS) weg te slepen. Het team van coach Ben Pelk kwam op het in Am sterdam gehouden toernooi niet verder dan een vierde plaats. Aad Gudde Henk van der Veer Schiedam, Hoogstraat 73. Vlaardingen, Hoogstraat 146. Vlaardingen, van Hogendorplaan 5. Beslissing Sportarcade Schaken Zenuwslopend Zwemtest De circa 50 jubilarissen van de Gom, bijeen in Schiedam RANDSTAD EDITIES BLIJDORPl SCHIEDAM In het ka der van het veiligheid- sprojekt in Schiedam- Zuid, dat van 15 t/m 31 ja nuari gehouden wordt, zal de bibliotheek Leliestraat 10 een tentoonstelling over „Veiligheid in huis en in de wijk" verzorgen. De tentoonstelling bestaat uit boeken, tijdschriften, folders, posters en een keuzelijstje, en zal gedu rende de openingstijden te bezichtigen zijn. De tijdsafstanden zijn: half uur, 1 uur, 2 uur, 3 uur en 5 uur. De kosten bedragen res pectievelijk: 3,50, 5,50, 7,-, 8,50 en 10,- per persoon. Het zwembad is open van 13.30 uur tot 20.30 uur. Herin neringen zijn er voor winnaars in elke tijdsafstand voor de da mes en de heren in de leef tijdsgroepen tot 10, van 10 tot 14, van 14 tot 17 jaar en ouder. Omdat de deelname-mogelijk heid beperkt is, moet de in schrijving sluiten als het maxi male aantal deelnemers is be reikt. Voor informatie en in schrijving kunt u terecht bij W. ten Hove, Nassaulaan 19a, 3116 EP Schiedam, telefoon 010-730768. De behaalde afstanden en te vens records zijn momenteel als volgt: half uur 1800 meter, 2 uur 6300 meter, 5 uur 13.550 meter, 1 uur 3.650 meter en 3 uur 9.050 meter. Het ploegre- cord staat op 28.250 meter. De Schiedamse Klaveijasvere- niging Het Singelkwartier houdt op 14 januari een kla- veijasavond in zaal Marijke, Broersveld 121, Schiedam, ie dereen is van harte welkom. Ter gelegenheid van het twin tig-jarig bestaan heeft tafelten nisvereniging De Reling het vorige seizoen een jubileum- toernooi georganiseerd onder de naam Schiedamse kampi oenschappen. De reakties op het evenement waren dermate positief, dat het bestuur van De Reling heeft besloten om ook dit seizoen het kampioen schap te organiseren. In overleg met het bestuur van de afdeling Rotterdam van de NTTB is besloten om het toernooi te verspelen in de rustweek van de vooijaars- competitie. Deze week is vast gesteld op maandag 10 februa ri tot en met vrijdag 14 februa ri. Het ligt in de bedoeling om het toernooi weer uit te laten groeien tot een traditie, zoals dat enige jaren geleden het ge val was. De inschrijving vóór dit toer nooi is mogelijk voor alle N.T.T.B leden van de Schie damse tafeltennisverenigin gen. Tevens is inschrijving mogelijk voor alle in Schie dam wonende N.T.T.B. leden spelend bij een niet-Schiedam- se vereniging. Leden van de Schiedamse verenigingen kun nen inschrijven via een verza- melformulier van hun vereni ging. De overige leden kunnen inschrijven op maandag-, dins dag- of donderdagavond in de speelzaal aan de Singel 8 te Schiedam, tel. 010-266807 of schriftelijk bij t.t.v. De Reling p/a Hoeker 9, 3123 BH Schie dam. Schiedamse scheidsrechters eindigen als vierde op zaalvoetbaltoernooi Verse voorgebakken frites in consumentenverpakking staat binnen vier minuten op tafei. Het ontbreken van twee sleutelfiguren, Wout van Vuuren en André Ooster waal, zal daaraan zeker niet vreemd zijn geweest. Gesteund door zo'n vijftig supporters togen de Schie dammers optimistisch ge stemd naar de gloednieu we sporthal De Pijp in Amsterdam. Een Sporthal uitstekend ge schikt voor zaalvoetbal, maar minder voor de toe schouwers, die of te dicht en dus gevaarlijk bij de lijn za ten, of alles vanachter glas moesten aanschouwen, dus zonder het altijd prettige kontakt met de zaal. In eeste aanleg werd de strijd gestreden in twee poules van 4 ploegen. In poule A waren dat: In een „doorwrocht" jaarover zicht van bestuurslid Peter Broekhof, die sinds 1982 de vele evenementen van SSV coördineert, valt te lezen, dat de Schiedamse Scheidsrech- tersvereniging momenteel be schikt over 83 leden. In 1949 is de SSV opgericht en Leen Schotting is pas de zesde voorzitter. Op de nieuwjaars receptie werd hij in het zonne tje gezet voor zijn 25-jarige lid maatschap van zijn „kluppie". Later in het jaar zal dit nog dunnetjes worden overgedaan in verband met zijn 25-jarige jubileum als voorzitter. Verder maken Jan de Koster, al acht jaar secretaris, Dik de Jong, nam in september de penningmeester-funktie over van SFC-manager Aad Gudde en Jan le Grand, die de plaats heeft ingenomen van de in het vak grijs geworden Henk van der Veer, deel uit van het be stuur. Door drukte is Harry Lakwijk gedwongen na der tien jaar voorlopig een stapje terug te doen. Zijn plaats als organisator van de onderlinge spelregelavonden wordt inge nomen door Frans Slaven burg. Drente en Zwolle respectieve lijk 1 en 2. De zogenaamde kruiswedstrij- den hadden het volgende re sultaat: Zwolle verloor met 19 van 't Gooi, waardoor laatstgenoemde in de finale te recht kwam. Drente tegen Schiedam eindigde na een spannende wedstrijd in 22. Strafschoppen moesten de be slissing brengen. De laatste en gemiste strafschop hield Schie dam uiteindelijk buiten de fi nale. De wedstrijd om de der de en vierde plaats was slechts een formaliteit. Schiedam deed er tegen Zwolle niets meer aan en verloor kansloos met 30, 't Gooi werd door een 53 zege op Drente kam pioen van Nederland. Met de vierde plaats kon het Schie- dam-legioen toch wel vrede hebben. Na Halfweg-Haarlem te hebben aangedaan voor een geweldig diner belandde de hele ploeg laat, maar voldaan weer in de thuishaven Schie dam. Op een sterk bezet judo-toer nooi in Spijkenisse waren en kele volgelingen van Gé van den Elshout, sportleraar van de Sportarcade, succesvol. Bij de meisjes tot 33 kilogram be haalde Natasja de Wit een der de plaats. Claudia Kloos werd derde bij de meisjes tot 46 kilo gram. Bianca Rocters eindigde even eens als derde bij de meisjes tot 35 kilogram. Martijn Mars bergen legde beslag op dé tweede plaats bij de jongens tot 33 kilogram. Al met al een fraai resultaat op een toernooi, dat liefst 625 deelnemers ken de. Van den Elshout had ech ter nog een reden om tevreden te zijn. Onlangs werd hem de 4e dan toegekend. Met zijn 25 jaar is Van den Elshout mo menteel de jongste 4e dan- houder in Nederland. Op maandag 20 januari wor den bij de schaakvereniging Schiedam voor de jeugd weer examens gehouden voor de drie schaakdiploma's. Om de kans op succes te vergroten wordt op 13 januari de vereiste kennis besproken. Jeugdscha- kers die geen lid zijn, zijn na tuurlijk ook welkom. Deze diploma's zijn ingesteld door de Koninklijke Neder landse Schaak Bond. Er zijn er drie. Het eerste is het Pionnen Vlaardingen, ZO Drente, Zwolle en de organiserende vereniging Amsterdam. In poule B, duidelijk sterker dan poule A, bonden naast Schie dam, 't Gooi, Valkenswaard (mede-finalist van vorig jaar) en Kerkrade de strijd met el kaar aan. In poule B werd als volgt ge speeld: Schiedam behaalde te gen 't Gooi een zwaar bevoch ten 11, na zeer lang met 10 te hebben voorgestaan. Tegen Valkenswaard werd het even eens 11. De laatste wedstrijd moest gezien de eerdere resul taten absoluut gewonnen wor den van Kerkrade om nog in de kruisfinale te komen. Na een zenuwslopende wed strijd voor de spelers en sup porters werd een opgelopen achterstand in de slotfase als nog omgebogen in een 42 overwinning, 't Gooi werd eerste, terwijl Schiedam en Valkenswaard samen op de tweede plaats eindigden. Door een groter aantal gescoorde doelpunten ging de Pelk-bri- gade door naar de volgende ronde. In poule A werden Diploma. Hiervoor moet men de spelregels kennen, schaak- zetten kunnen noteren en in één of twee zetten mat kunnen geven of een stuk veroveren. Bij het tweede diploma, het Toren diploma, moet men wat moeilijkere combinaties kun nen uitvoeren, terwijl de eisen voor het Koningsdiploma echt hoog zijn. De examens worden gehouden in kantine Kophaven op de werf Wilton Fijenoord, ingang Rubenslaan, Schiedam. De be spreking van de stof op 13 ja nuari begint om zeven uur, de examens op 20 januari begin nen om half zeven. Verdere informatie en aanmelding bij Frans Groeneweg, Praam 5, Schiedam, tel. 010701215. De Schiedamse zwemvereni ging De Watervrienden orga niseert voor dé derde maal een lange aftstand zwemtest op za terdag 15 maart 1986 in het Sportfondsenbad in Schiedam. Dit evenement wordt in de re gio nergens anders gehouden. Iedere zwemmer of zwemster kan naar zijn of haar kunnen meedoen. Er is duidelijk spra ke van een testelement, terwijl er voor de liefhebbers ook een wedstrijdelement aanwezig is, individuelen en als ploeg. Voor de tijdsafstanden van 1 uur en meer is een persoonlij ke verzorging van vijf minu ten per uur toegestaan. Dit mag ook worden opgespaard om bijvoorbeeld gebruik te maken van het toilet of iets te eten. Er wordt in vijf banen ge zwommen met maximaal acht zwemmers. Er wordt gestart aan beide kanten van het bad. De diverse „turvers" zullen de resultaten nauwkeurig bijhou den. Het moet voor een gewo ne zwemmer mogelijk zijn om tijdsafstanden van een half uur en een uur te volbrengen. De andere tijdsafstanden moe ten voor de geoefende zwem mer een uitdaging zijn. Er is zelfs een mogelijkheid om ze ven uur te zwemmen. Zoals eerder al genoemd, kan men als individu en als ploeg deelnemen. Als individualist kan je in een zelf van te voren bepaalde tijdsafstand proberen een zo groot mogelijke afstand te zwemmen, die wordt vast gesteld in een oorkonde, die elke deelnemer na afloop ont vangt. Als ploeg moet je in elke tijd safstand een zwemmer heb ben. Er is geen leeftijdbeper king. De behaalde afstanden worden opgeteld, de ploeg die wint ontvangt de wisselbeker. SCHIEDAM Traditiege trouw heeft het schoonmaak bedrijf GOM aan het begin van het jaar de jubilarissen uit het gehele land gehuldigd. Omdat het overgrote deel van de werknemers van Gom uit dames bestaat waren 45 van de 50 jubilarissen ook dames. Tijdens een ontvangst op het hoofdkantoor van Gom in Schiedam werden de jubilaris sen toegesproken door alge meen direkteur drs. J. G. Geurts. Tevens werd hen de Gouden Gom-speld uitgereikt. Tijdens een dansje op live mu sic werden de mensen ont haald op een uitgebreid koud buffet. De gezellige avond werd in ontspannen sfeer be ëindigd door de jubilarissen een bloemetje mee naar huis te geven. Gom Bedrijfsdiensten voor Gebouw BV is een landelijk werkende onderneming, die bedrijfsdiensten in en om ge bouwen verricht.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13