Lenen compactdiscs erg in trek Niet zelf koken, wel thuis smullen mijohn kroes! „Zestienhoven dwingt tot eenzame opsluiting" OPRUIMING MODELKAMERS Orgel concerten Projektgroep Toekomst Rijnmond EHS 'j Wijziging openingstijden bibliotheek 350.- 3400.- 2998.- Politienieuws Overheid kan miljoenen besparen door wegslepen auto's te privatiseren HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 10 JANUARI 1986 PAGINA 3 SCHIEDAM In 1986 zullen alle tarie ven van de Gemeen schappelijke Openba re Bibliotheek onge wijzigd blijven. Dit betekent allereerst dat de dienstverle ning van de wissel- kollektiedienst voor bejaarden, zieken en gehandicapten en de Schoolbibliotheek- dienst gratis blijft. Ook zal lezen, studeren en raadplegen in de lees- en studiezalen en inlichtin genwerk in alle vestigin gen gratis blijven. Lenen van materialen blijft voor jongeren tot 18 jaar eveneens gratis. Volwassenen kunnen voor f 18,- per jaar bibliotheek materialen lenen, C.J.P. hou ders voor 13,en de Pas 65+ geeft recht op een tarief van 9,-. Fonotheek Gebruik maken van de openbare bibliotheek wordt dit jaar niet duurder. Auto- en motorbanden, uitlaten, schokdempers en accu's NIEUWE AUTO OIO - 260199 Eendeveren hoofdkussens Half-donzen hoofdkussen 100.- Hülsta schuifdeurenkast Pullman boxsprings-set nu 2498.- Hülsta woonkamerwand Studioform Hülsta woonkamerwand wit laqué NU OWD.- 2 Gelderland 2-zitsbanken nu 2998.- Irisette dekbed overtrekken 140x200, 200x200, 200x240 NU HALVE PRIJZEN! Irisette donzen dekbed nu «ÏIO»" W hülsta-totaal alle slaapkamers, alle woonkamers Singel 51 (achter Broersvest) Tel. 267920. Olaf Kleppestö in de (franse) keuken: betaalbare maaltijden voor wie gasten krijgt of zelf geen zin heeft om te koken. Het Nieuwe Stadsblad Vervolg van voorpagina SCHIEDAM Met de komst van La Cuisine heeft in Schiedam een nieuw verschijnsel zijn in trede gedaan: het Franse afhaalrestaurant. Op dit adres aan de Tuinlaan 50a, herkenbaar aan een bescheiden uithangbord, begint Olaf Kleppestö rond een uur of tien iede re dag met de eerste voor bereidselen voor maaltij den die vanaf vier uur 's middags kunnen wor den afgehaald, al dan niet na telefonische bestelling. Alleen het materiaal waarin de gerechten worden verpakt (dozen en bekers van polysty reen) is, net als de blinkend schone keuken vol roestvrij stalen apparatuur, eigentijds, voor het overige gaat het om degelijke gastronomie van on vervalste Franse allure. Prijsbrekers van Novotel Schiedam Dag schotels 15.25 Nasi Goreng Kipfilet met rijst en kerrysaus Cotelette Suisse Stamppot rauwe andijvie V arkensf iletlap je met champignonsaus Kipschnitzel „Picasso" Gegrilde scholfilet met remouladesaus novotel Bieb bevriest tarieven Met deze tarieven blijft de bi bliotheek van Schiedam tot de goedkoopste Openbare Biblio theken van Nederland beho- ren. SCHIEDAM Het hoofdge bouw van de Gemeenschappe lijke Openbare Bibliotheek, Lange Haven 131, en de Jeugdbibliotheek, Korte Ha ven 129, zullen met ingang van 1 februari op zaterdag ge opend zijn van 10.00-13.00 uur. Voor de hoofdbibliotheek be tekent dit zaterdagmiddagslui ting, voor de Jeugdbibliotheek verschuiving en verruiming van de openingstijden op za terdagmorgen. Met deze wijziging zullen van af 1 februari a.s. filiaal Noord, Bachplein 589, filiaal Nieuw- land, Dr. Wibautplein 163, de hoofdbibliotheek en de Jeugd bibliotheek op zaterdag allen op hetzelfde tijdstip geopend zijn, nl. van 10.00-13.00 uur. Tijdens de bibliotheekdag op 28 september is in de Fono theek in filiaal Noord op het Bachplein een begin gemaakt met het uitlenen van compact discs. Inmiddels hebben in deze snelgroeiende fonotheekafde- ling uit de nog kleine kollektie compactdiscs al honderden uit leningen plaatsgevonden. Voor 1986 wordt op een kleine 2.000 uitleningen gerekend. De kollektie zal dit jaar verder worden uitgebreid, terwijl de tarieven voor grammofoonpla ten en compactdiscs in 1986 nog gelijk zullen zijn, nl. ƒ1, leengeld per week. De Schoolbibliotheekdienst van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek zal bin nenkort het aanbod voor het onderwijs verruimen met een kollektie videobanden. Nage gaan wordt of deze kollektie informatieve banden ook via opstelling in de open uitlening voor het publiek beschikbaar kunnen komen. Raam 26, Schiedam telefoon 265555 I Na'n WCC-beurt herkent I u uw eigen auto niet meer I terug, laat staan de buurman. I Woermeyer Car Care I Nieuwe Mathenesse- I straat 15, Af? Schiedam VA-Lll^ LID - FOCWA héérlijk 55.00 voor het tweede kussen betaalt u 27.50 Senior-bedden 90 br. diverse uitvoeringen van Aupinq en Hülsta iets bescha- digd NU vanaf Héérlijk voor het tweede kussen betaalt u 50.- 292 breed 230 hoog 3 deuren ge heel spiegel 6800.- NU 2x90x200 luxe uitvoering met hoofd-en voetborden van 3415.- geheel kompleet Essen speelse wand met hang kasten 300 cm van 4330.- NU 300 breed x 212 hoog Allwand van 5850- Blauw draion samen van 3810.- 130x200, AAE T.a Cuisine". het eerste franse afhaalrestaurant 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 30-9-85 De verkiezingscampagne van Schiedams kleinste christelijke partij gaat van start na 17 ja nuari, de dag waarop de lijst trekker wordt gekozen. Naar alle waarschijnlijkheid gaat die eer naar Klaassen, die tot nu toe als enige kandidaat staat voor de funktie van kop loper. Het verkiezingspro gramma, al in ontwerp gereed, wordt rond dezelfde tijd gepu bliceerd. De RPF begint aan de verkie zingen met een tamelijk jonge ploeg. Het bestuur, tot voor kort bestaand uit meest oude ren, heeft een ander gezicht gekregen maar dat betekent volgens Klaassen nog niet dat de partij „op de hoek van de straat zal gaan schreeuwen". De campagne zal behalve op de eigen aanhang, gericht wor den op geestverwanten die zich eigenlijk meer thuis voe len bij kleine protestantse par tijen als GPV en SGP. Aangezien die partijen in Schiedam niet aktief zijn hoopt Klaassen op de steun van hun achterban. Dat zij op de RPF zullen stemmen acht hij waarschijnlijker dan dat hun voorkeur zou uitgaan naar de grootste christelijke partij, het CDA. „Dat staat ge woon te ver bij hen vandaan". Mocht de RPF in maart inder daad een zetel halen, dan zit de partij nog met één pro bleem, namelijk de onervaren heid in de aktieve politiek. Op de groslijst van de kandi daten staat selchts één naam die politiek ingewijden echt bekend zal voorkomen: W. Mak. Hij heeft ooit de mening van de protestanten in de Schiedamse gemeenteraad verwoord, maar dat is zeker al weer een jaar of tien geleden. SCHIEDAM Naar aanlei ding van publikaties in de regionale en landelijke pers, ontvingen wij de volgende ingezonden brief. De afzen der is lid van de Schiedamse gemeenteraad voor de PvdA. Men schrijft ons: „Het blijft zacht gezegd verba zingwekkend hoe door sommi ge beleidsmakers of zij die daarvoor wensen door te gaan zonder blikken of blozen de meest onwaarachtige argu menten worden gebruikt om hun speeltuin, die Zestienho ven heet, op z'n minst te hand haven maar liever nog uit te breiden. De bevolking wordt bespeeld met de loze kreet „een zeeha ven kan niet zonder luchtha ven". En wat het tegenwoor dig ook goed doet is de tover formule „behoud van werkge legenheid". Als het om dat laatste gaat zijn er minder kostbare oplossingen te beden ken dan het daarvoor in stand houden van het vliegveld 16- H. Wat echter opvalt in de discus sie is dat het aspekt geluids hinder steeds meer op de ach tergrond raakt. Ook weer niet zo verwonderlijk als je be denkt, dat 16-H op sterven na dood is en klachten over ge luidshinder in de loop der tijd navenant zijn afgenomen. Maar als het reanimatie-team (lees 16-H lobby) zijn zin krijgt en de aktiviteiten op 16-H met allerlei kunstgrepen nieuw le ven worden ingeblazen, dan zal de geluidshinder voor on der meer de bewoners van Schiedam-Noord aanzienlijk toenemen en de stadsuitbrei ding op de tocht komen te staan. Immers nieuwe injekties in 16- H zijn vooral gericht op meer mogelijkheden voor de grote lichtvaart. Schiedam-Noord is gelegen in de aan- en afvlie- groute van 16-H. Als 16-H een maal is opgepept heeft klagen over toenemende geluidshin der nauwelijks zin. Een weg terug is dan zeker voor de eer ste tientallen jaren niet meer mogelijk. O ja... ook tegen vliegtuigla waai is wel weer iets gevon den, zoals geluidsisolatie van woningen. Dat betekent na tuurlijk wel, dat je niet meer in je tuintje moet gaan zitten, ramen en deuren dicht moet houden en je kinderen maar liever niet buiten moet laten spelen. En dan te bedenken, dat één van de hoofddoelstel lingen van het luchtvaartbe leid is een bijdrage te leveren aan het welzijn van de ge meenschap en de ontplooiing van de mens. In dit geval dan wel d.m.v. eenzame opsluiting. Zestienhoven is niet alleen een geldverslindend prestige-ob- jekt, maar bovendien een pla nologische miskleun van de eerste orde. Hierop past maar één antwoord: weg ermee! Truus de Nijs, Schiedam-N oord". Olaf weet als geen ander hoe gerookte forel in gelei moet smaken, hoe je hazerug bereidt en hoe lang een quiche in de oven moet staan voordat hij goed knapperig is. Ervaring in de verfijnde keuken kan hem met 12 jaren bedrijfsleider schap in de befaamde bistro van Hosman niet worden ont zegd. Dat Olaf Kleppestö een eigen traiteurszaak is begonnen heeft alles te maken met zijn liefde voor het vak. „Geen kwaad woord over mijn res- tauranttijd, maar na zo'n lange periode wil je wel eens iets an ders. In het restaurant moest ik hoofdzakelijk volgens de kaart werken, hier kan ik nieuwe gerechten verzinnen en me eens helemaal uitle ven". Op zich is La Cuisine natuur lijk al een novum van de eer ste orde, zeker voor de smul papen uit het Rijnmondgebied Voor de voorzitter en kandi daat-lijsttrekker is het pro bleem van de ervaring voor lopig nog niet aan de orde. „Het gaat er eerst om, in de raad te komen. We zullen er hard aan moeten trekken maar de kansen zijn niet slecht. Die zetel moet haal baar zijn - de kiezers zijn er, dat is zeker". SCHIEDAM Voor een ver blijf van voorlopig onbepaalde duur zijn deze week twee Schiedammers in een cel van het politiebureau beland. Een 16-jarige jongen werd woensdagavond laat ingesloten nadat hij bij de firma Radder aan de Overschiessestraat ge poogd had een partij koffie te stelen van geladen vrachtau to's en een 28-jarige Schiedam mer wacht op verhoor inzake een inbraak bij het autobedrijf Vari Schiedam BV aan de Nij verheidsstraat. Hij wordt er van verdacht vijf radiocassetterecorders en drie autoradio's plus luidspreker boxen te hebben gestolen. die als ze eens een avond geen zin hebben zelf in de keuken te staan, bij Olaf Kleppestö een keuze kunnen maken uit een uitgebreide reeks dagscho tels en specialiteiten. Olafs prijzen van de dagscho tels komen niet helemaal overeen met die van de „af haalchinees", maar veel scheelt het niet, en de klant kan voor zijn goede geld reke nen op een zeer vakkundig toebereid gerecht. Het idee voor zijn afhaalres taurant - waarvan er in Ne derland nog maar enkele zijn - deed de eigenaar van La Cui sine op in Frankrijk en België, landen die hij beroepshalve menigmaal heeft bereisd. Naar het voorbeeld van onze zuiderburen koopt Olaf Klep pestö elke dag verse voorraden groente, vlees en vis om die tot niet alleen smakelijke, maar ook vrolijk ogende schotels te verwerken. Het koken is exclusief zijn af deling; echtgenote Yvonne staat tijdens de openingsuren (behalve 's maandags elke dag tussen vier en acht uur) in de „winkel", dat wil zeggen ach ter de toonbank waar ook de verleidelijkste voorgerechten zijn geëtaleerd. Ondanks de onmiskenbaar franse inslag, is de menukaart in het Nederlands. „Het staat natuurlijk veel lekkerder in het Frans, maar sommigen zou je dan moeten uitleggen wat je zoal op de kaart hebt, en dat is toch vervelend", aldus de kok. De aanloop in La Cuisine („Ik kan nu al zeggen dat ik een bescheiden vaste klantenkring heb opgebouwd") bewijst dat er zeker behoefte is aan af haalmaaltijden a la bistro. Olaf: „Met kerst hadden we het razend druk, maar ook op gewone dagen zijn er genoeg mensen die geen zin hebben om zelf te koken. Alleenstaan den, tweeverdieners, of win keliers die op koopavond een goede maaltijd voor hun perso neel willen". Eén wezenlijk element van de Goede Maaltijd ontbreekt nog in La Cuisine: de wijn. Olaf gebruikt die wel bij het koken, maar mag geen flessen leveren bij de maaltijd. Wie optimaal wil genieten, moet dus zorgen dat hij thuis een lekkere fles heeft staan. Het telefoonnummer van La Cuisine is 263344. SCHIEDAM Ook dit jaar worden tijdens de winter maanden weer enkele orgelbe spelingen gegeven in de Dorpskerk te Schiedam-Ke- thel. In deze kerk staat een prachtig gerestaureerd orgel. Het gebouw is ook in de week verwarmd en is dus een fijn onderkomen voor een korte muzikale vrijdagavond. De bespelingen zullen steeds om 19.30 uur beginnen en du ren ongeveer drie kwartier. De planning ziet er als volgt uit: 17 januari Aart Bergwerff, Rotterdam; 7 februari Arie Metaal m.m.w. Ellen Metaal fluit; 28 februari Hildebrand Otto, Rotterdam; 21 maart Wim Veldhuyzen, organist van de Dorpskerk te Kethel. RIJNMOND In zijn verga dering van 6 januari benoem de de Rijnmondraad Mr. W. G. van Yperen (CDA) tot gecom mitteerde; de heer van Yperen vervult de vacature, die ont stond na het vertrek van Drs. J. C. van Duin na diens benoe ming tot direkteur Internatio naal Vervoer bij het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. In zijn vergadering van 7 ja nuari besprak het dagelijks be stuur van Rijnmond de porte feuilleverdeling. De heer Van Yperen, die al deel uitmaakte van de Projektgroep Toekomst Rijnmond, blijft deze funktie als gecommitteerde behouden. In de portefeuilleverdeling, noch in de waarneming van de portefeuilles die ontstond na het instellen van de Pro jektgroep Toekomst Rijnmond dd september 1985 trad veran dering op - met één uitzonde ring: de heer A. P. van der Jagt, die destijds zijn portefe uilles tijdelijk overdroeg, zal zich, nu de werkzaamheden van de Commissie Herweijer zijn afgesloten, opnieuw belas ten met de portefeuille Volks huisvesting. Zoals bekend zet de Projekt groep Toekomst Rijnmond zich in voor het behoud van een eigen bestuur voor Rijn mond: een opdracht, die door loopt tot het moment waarop de Eerste Kamer der Staten- Generaal zich uitspreekt over het voornemen van de minis ter van Binnenlandse Zaken om het openbaar lichaam Rijn mond op te heffen. De overheid kan miljoenen guldens besparen door particuliere takel- en bergingsbedrijven in te schakelen voor het wegslepen van onder andere fout geparkeerde auto's. Dit pleit voor volledige privatisering van alle takel en bergingswerkzaamheden van de centrale en lagere overheden. Dit is één van de conclusies uit een onderzoek dat in opdracht van de Bovag, afdeling takel- en bergingsbedrijven, door het bureau Krekel Van der Woerd Wouterse, naar onder andere de mogelijkheden van privatisering is uitgevoerd. Het rapport werd onlangs, tijdens de Bovag takel- en bergingsdag '85 in Rhenen, aan staatssecretaris Van Zeil van Economische zaken aangeboden. Dit ministerie heeft het onderzoek ook gesubsidieerd. Vooral in de grote steden, gaat blijkens het rapport, de wegsleepregeling gepaard met grote verliezen. Dit komt door de hoge overheadkosten, de strukturele overcapaciteit en de inefficiënte regelgeving. In Amsterdam bijvoorbeeld is hierdoor het tekort opgelopen tot 1,3 miljoen gulden per jaar, ondanks het straffe wegsleeptarief dat daar wordt berekend. De particuliere takel- en bergingsbedrijven in ons land hebben capaciteit genoeg om zowel de totale overheidsmarkt van circa 4 miljoen'gulden ingevolge de wegsleepregeling, als het sleepwerk voor technisch en justitieel onderzoek, wrakken en dergelijke, van 3 tot 4 miljoen gulden per jaar te dekken. De BOVAG afdeling takel en bergingsbedrijven is blij dat nu onverhoopt is vast komen te staan dat ook in de sfeer van takel- en bergingswerkzaamheden het particuliere, in de BOVAG verenigde, bedrijfsleven de voorkomende werkzaamheden aanzienlijk voordeliger en efficiënter kan uitvoeren dan overheidsdiensten zoals politie en brandweer. De afdeling verwacht dat,, nu dit rapport is gepubliceerd, vele overheidsdiensten op dit terrein zullen worden geprivatiseerd en aan het particuliere bedrijfsleven overgedragen. voor de week van zaterdag 11 t/m 17 januari 1986 Zaterdag 11 januari Zondag 12 januari Maandag 13 januari Dinsdag 14 januari Woensdag 15 januari Donderdag 16 januari Vrijdag 17 januari Hargalaan 23 3118 JA Schiedam telefoon 010-713322

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 3