w Lou van Sinderen heeft de tijd tyéerie.--Badende Oetierie ^Sporti ef bekeken Sneeuwruimen) slaat aan Novotel sponsort SW Programma de Quibus Braziliaans carnaval in Goudsbloem JJ& Paradepaard Liefhebbers Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 17 JANUARI 1986 PAGINA 13 John Held „in gevecht" met de bokszak. Door Norbert Kleinherenbrink Foto's Tim Hielkema Lou van Sinderen helpt John Held in zijn handschoenen. Techniek j? h "an der Moezel 1 S0?nH'EDAM Judo Squash SWFeyenoord Juventus optimistisch Schaken Dammen Mark Lewis rr RANDSTAD EDITIES John Held lonkt naar prof carrière VLAARDINGEN Lou van Sinderen (66) weet van geen ophouden. De boksfanaat in hart, ziel en nieren blijft enorm aktief. Is het niet als trainer-coach-begeleider van zijn pupillen van boksvereni ging Westland, dan is het wel als organisator van wedstrij den bij de amateurs, zoals ko mende maandag 20 januari in de Lijnbaanhal in Vlaardin- gen. Om nog maar te zwijgen over zijn werk als sekretaris van liefst vijf nationale en internationale bestuursorgani saties binnen de bokswereld. Lou van Sinderen kortom heeft recht van spreken als het over boksen in al zijn fa cetten gaat en dat recht neemt hij zo nu en dan van harte. „Maar", waarschuwt hij op voorhand, „als ik eenmaal be gin dan kom je niet gemakke lijk meer van mij af". Niet zo gek natuurlijk, want Van Sinderen heeft zo ontzet tend veel meegemaakt, dat een lijvige trilogie nog slechts een oppervlakkige weergave zou vormen van zijn (boks)leven. Hoogtepunten en dieptepun ten, hij heeft ze allemaal mee gemaakt en telkens keert in zijn betoog dat ene zinnetje te rug: „Jongen, ik zou er boeken over kunnen schrijven". Over zijn ontmoetingen met leden van de Koninklijke fa milie, onder wie Prins Bern- hard, Prins Claus en Koningin Beatrix, over zijn bronzen deelnemersmedaille aan de Olympische Spelen van Tokio in 1964, Van Sinderen was toen trainer-coach van de Ne derlandse ploeg, over de vele internationale wedstrijden, die hij als afgevaardigde van de Roksbond bijwoonde en over zijn unieke archief, dat opge slagen ligt in zijn werkkamer in zijn huis aan de Borneo- straat, dat door alle foto's, vaantjes, souvenirs en ereprij zen een superklein boksmu- seum mag worden genoemd. Hoewel Van Sinderen, „ome" Lou voor zijn leerlingen, graag en veel over vroeger praat, wenst hij niet als oude man te worden afgeschilderd, integen deel. Zelf wil hij het niet te veel over zichzelf hebben, want zijn uitnodiging om eens een trainingsavond van „zijn" boksvereniging Westland bij te wonen, deed hij vooral om zijn nieuwe paradepaardje John Held ook eens op een andere manier dan alleen in de ring tijdens wedstrijden aan het werk te zien. „Je krijgt dan een goed inzicht in wat een bokser er voor moet doen, én laten natuurlijk, om aan de top te komen", was zijn verkla ring. In de auto, op weg naar de Prinses Beatrixschool in Naaldwijk, legt Van Sinderen uit waarom hij bijna 25 jaar geleden (op 21 september is het officiële jubileum) uitgere kend in een schuur in Honse- lersdijk boksverenging West land oprichtte. „Het lag na tuurlijk voor de hand om in Vlaardingen iets op poten te zetten, maar toen al wist ik, dat de gemiddelde Vlaardinger niet over een goede vechters mentaliteit beschikt. Die West landers zijn een stuk harder, ook voor zichzelf. Die werken net zo makkelijk zes dagen in de week ruim tien uur per dag, maar komen dan 's a- vonds vrolijk nog een potje boksen. Een prima mentaliteit natuurlijk voor een bokser, want voor een bokser is het beter om overdag hard te wer ken dan de hele dag te luieren en in kroegen te hangen. Aan de andere kant, als je met een Westlander om acht uur af spreekt, mag je blij zijn, als hij er om half negen is. Wat God heeft gezaaid, groeit toch wel, is de gedachte", glimlacht Van Sinderen. Tijdens de keiharde konditie- en bokstraining, die door ruim dertig veelal jeugdige liefheb bers wordt bezocht, wordt snel duidelijk, dat de 22-jarige John Held, afkomstig uit Paramari bo, de zogenaamde vedette is, zonder overigens het recht op bepaalde privileges te hebben. Door de afwezigheid van de gepensioneerde gymnastiekle- raar „Ap-pie" Bartelman doe de lichtvoetige en zeer gespier de beschermeling van Van Sinderen een lange en inten sieve warming-up, waarna in een strakke organisatie ieder een zijn gang kan gaan in al lerlei oefenvormen, die onmis kenbaar letterlijk en figuurlijk raakvlakken hebben met de bokssport. Omdat er maandag wedstrij den zijn, mag iedereen zich naar hartelust uitleven in en kele sparringpartijtjes, die door Van Sinderen nauwelijks worden onderbroken voor (technische) aanwijzingen. „Het heeft nu geen zin om de diverse boksers, die maandag de ring in moeten, nog te overladen met allerlei korrek- ties", aldus de „oude" rot. „Ze moeten nu in hun eigen ritme komen en zelfvertrouwen op doen voor de wedstrijd". Op vallend is, dat als Held aan het sparren is, plotseling vele leer lingen even een blaasje ne men. Met bewondering wor den vervolgens de verrichtin gen van hun „voorman" gade geslagen. Met de enigszins „wild" aan doende haardos nog nat van het douchen stapt De Held na afloop bij Van Sinderen in de auto en kunnen we hem op de achterbank enkele vragen stellen. „Hoe ik met boksen in aanraking ben gekomen?" herkauwt de veelvuldig la chende Held de eerste vraag. „Ja, dat is een lang verhaal. Toen ik twaalf jaar was, werd ik naar een zogenaamde jon gensschool in Hoenderlo ge stuurd, omdat ik voor mijn omgeving niet langer hanteer baar was. Ook op die school lag ik in eerste instantie over hoop met alles en iedereen, ik vocht elke dag wel een paar keer, zonder een echte reden overigens. In die tijd deed ik al veel aan sport, zoals speer werpen, basketball en voetbal. Ze hadden daar alle facilitei ten, dus dat was gemakkelijk. Ik was al heel vroeg helemaal gek van boksen, maar de groepsleiders zagen dat niet zitten, omdat ze bang waren dat ik nog agressiever zou worden. Omdat ik bleef aan dringen, mocht ik tenslotte in Apeldoorn gaan trainen en sindsdien ben ik serieuzer gaan leven. Ik rookte en dronk niet meer en ging steeds vaker trainen. Ik won toen al veel wedstrijden, maar achter af ging het allemaal iets te snel. Ik verloor uiteindelijk van Hiwat, maar een kans op revanche kreeg ik niet. Ik was toen achttien en moest van school af. In samenwerking met mijn groepsleider zijn we op zoek gegaan naar een goede bokstrainer, die net buiten de grote stad woonde. In Rotter dam of Amsterdam was het geheid weer de verkeerde kant met me opgegaan. Via de boksbond kwamen we toen in kontakt met meneer Van Sin deren en sindsdien woon, train, werk en leef ik in Vlaardingen. Ik heb het hier prima naar mijn zin." „Hij krijgt gelukkig veel steun en medewerking van zijn baas bij de firma Mobucu, de heer Moerenhout", vult Van Sinde ren aan. „John kan een goede bokser worden. Hij sloopt je met al die enorme slagen op het onderlichaam, maar hij is er nog lang niet. Qua techniek is hij al ver, maar hij zal nog beter moeten gaan luisteren. Soms neemt hij het te gemak kelijk op". „Ik wil naar de top", zegt John eerlijk. „De weg is lang, dat weet ik en er zijn veel kapers op de kust, maar daarvoor ben ik niet bang. „We forceren niets, be sluit Van Sinderen. „Ik heb er al zoveel zien verdrinken voordat ze water hebben ge zien. Via het kampioenschap van Zuid-Holland wil hij de nationale titel in de wacht sle pen en dan ligt er wellicht een profcarrière in het verschiet. Maar nogmaals, we hebben de tijd en tijd is je grootste vriend in de bokssport." p JÊUSS Lekker ontspannen in een bad of douche van'nBaderle-lnstallateur. ^j^rt Mooi..praktisch..voor Jarenlang^^^j ^^^^^^^badplezier. ALLES VOOR DE BADKAMER 1 Schie 40-52 - 732077 i ■w Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 Zaterdags van 9.00 tot 12.00 uur. In de sportschool van Peter Lagerwaard wordt zaterdag middag (aanvang 18.00 uur) een interessant toernooi afge werkt voor de zogenaamde A- teams. Naast de deelname van uiteraard een ploeg van La gerwaard zijn ook judoforma ties van Mierlo-Hout (Eindho ven), Ooms (Tilburg) en Delta Sport (Spijkenisse) van de par tij. Voor het team van Lager waard zijn de volgende judo ka's uitgenodigd, tot 65 kilo gram André Sparrenboom en Derek Bloemendaal, tot 71 ki logram Martin Brouwer en Gerrie Knikman, tot 78 kilo gram Willem Hoefsmid, meer dan 86 kilogram Joop Warna- wa en Peter Baron. De toe gang is gratis. In squash-, tennis en badmin- toncentrum Klaverstede aan de Brauwweg in Schiedam wordt het komende weekeinde het derde open Schiedamse squash kampioenschap gehou den. Op 17-18 en 19 januari zullen vele spelers en speel sters uit de B-C klasse (heren) en B klasse (dames) in het strijdperk treden. Het toernooi is zoals gebruike lijk gedoteerd met bijzonder fraaie prijzen. De wedstrijdlei ding is in handen van Wouter Don en Leslie Toorop. De toe gang op alle drie dagen is gra tis. Als de weersomstandigheden het toelaten, speelt SVV ko mende zaterdagmiddag om half drie tegen eredivisieclub Haarlem een oefenwedstrijd. Het duel zal worden verspeeld op sportpark Harga in Schie dam. Drie dagen later, op dinsdag 21 januari, is Feyenoord de gast van SVV. Dat oefenduel zal aanvangen om 19.30 uur. Fey- enoord-trainer Ab Fafié heeft aangekondigd, indien moge lijk, in de sterkste opstelling te spelen. De opkomst op de ledenverga dering van Schiedamse Bas ketballvereniging Juventus kan groot genoemd worden. Ruim 40 leden en enkele ou ders waren naar Sportzaal Oost gekomen om te verne men welke plannen het Be stuur voor het jaar 1986 heeft. Op de agenda stond o.a. de be noeming van een nieuwe pen ningmeester en secretaresse. Hans Hoogerwerf trad na 14 jaar bestuurs- en commissie werk af als penningmeester en Liesbeth Kalfsbeek zou aftre den als secretaresse. Na veel moeite was het be stuur er in geslaagd 2 waardi ge opvolgers te vinden voor de aftredende bestuursleden. Jan Koumans (heren 1 speler) zal de taak van penningmeester op zich gaan nemen en als se cretaresse werd Anneke Ale- man (dames 1) benoemd. Ook in deze nieuwe bestuurs samenstelling zal geprobeerd worden de basketballsport bin nen en buiten de vereniging zo veel mogelijk te promoten. Daartoe werden tijdens de vergadering de plannen ter stimulering van de basketball- sport ontvouwd en goedge keurd door de leden. Deze plannen bestaan o.a. aan het assisteren bij de zgn. na schoolse aktiviteiten, een eve nement van de Gemeente Schiedam, waardoor Schie damse lagere scholen (5e klas) na schooltijd kennis kunnen maken met diverse takken van sport, waaronder de bas ketballsport. Als een follow-up op deze aktiviteiten is Juven tus van plan voor de deelne mende scholieren een toernooi te organiseren in haar Sport zaal in de Fahrenheitstraat, waardoor Juventus hoopt een eigen mini-afdeling op te kun nen richten. Voorts bestaan de stimule ringsplannen uit het aanwezig zijn op de Schiedamse wel- zijnsmarkten en brandersfees ten en ook zal geprobeerd worden weer een open dag- rommelmarkt te organiseren. Nadat vorig jaar door een groot gedeelte van de Juven- tus-jeugd werd deelgenomen aan een basketballkamp aan de Costa Brava, bestaan er dit jaar vergevorderde plannen voor deelname aan een basket ballkamp in München, BRD. Uiteraard zal Juventus zich ook in 1986 gaan bezighouden met het scholieren kerstbas- ketballtoernooi in december. Naast het opzetten van een speciale Juventus-stand tijdens het toernooi zal geprobeerd worden na afloop een groots discofeest voor de deelnemen de scholieren te organiseren. Genoeg plannen dus van dit nieuwe bestuur van Juventus, die met de gebruikelijke steun van de leden zeker kans van slagen zullen hebben. Evenals in voorgaande jaren organiseert de Sportraad voor de Gemeente Schiedam ook in 1986 weer het schoolschaak- kampioenschap voor Schie damse scholen in samenwer king met de Schiedamse schaakverenigingen. Het betreft een schaakkampi oenschap voor schoolteams. De wedstrijden vinden plaats op woensdag 19 februari 1986 tus sen 13.00-17.00 uur in de bo venzaal van Sporthal Mar griet. Inschrijving vindt plaats per schoolteam. Een team bestaat uit 5 spelers/speelsters. Per school mag met meerdere teams worden deelgenomen. Op de eerste plaats wordt ge speeld voor het kampioen schap van Schiedam. Afhankelijk van het aantal deelnemende teams zullen zich één of meer teams plaat sen van het kampioenschap van het district Rotterdam. De winnaar daarvan gaat door naar het landelijk kampioen schap. Het eerste tiental van damclub „Schiedam" moest op bezoek bij het zeer sterke NO AD uit Nijmegen. NO AD heeft een aantal zeer bekende spelers, zoals Piet Roozenburg, die vanaf 1948 liefst 8 jaar wereld kampioen is geweest, Ruud Palmer, die op de laatste Vol- mac-Ratinglijst op de 18-de plaats staat (als 5de Nederlan der) en die bij het Nederlands kampioenschap altijd van de partij is (in 1985 werd hij 5de), Frans Hermelink, de bekende problemist en niet te vergeten Johan Krajenbrink, die vorig jaar bijna Nederlands Jeugd kampioen werd (hij verloor de herkamp met Hendrik van der Zee) en die een der meest veelbelovende spelers van dit moment is. Voeg daarbij de aanwezigheid van C. Strooper, topscorer van de eerste klasse A met 11 uit 6 en het zal dui delijk zijn dat dit NOAD mis schien wel in de hoofdklasse thuishoort. Wel, de Schiedammers hebben het niet gered: met een 128 nederlaag zijn ze uit Nijmegen teruggekomen maar een walk over is het voor NOAD be paald niet geworden. Gedetailleerde uitslag: NOAD Schiedam 128. J. KrajenbrinkLeo Mous 20 (5), P. Roozenbur- gRuurd Wuestman 20 (1), F. HermelinkTiny Mous 20 (2), H. LadageDirk van Schaik 11 (7), R. Palmer- Gert van Willigen 20 (4), T. AkkermansWim Vrijland 11 (10), C. StrooperRob van Eijk 02 (3), G. Linssen- Jelle Groeneveld 02 (9), A. KokkeSjaak Prins 11 (8), K. VinckxPiet Bastiaanse 1-1 (6). Kenners van de Schiedamse dam-verhoudingen zien dat Schiedam in een taktische op stelling speelde; de sterkere spelers aan de laagste borden. Ook was er een taktische op dracht: diegenen die tegen Roozenburg, Krajenbrink, Pal mer, Hermelink of Strooper moesten remise zien te maken, de anderen moesten op winst spelen. Zoals te zien is, is er van deze opdracht niet veel te recht gekomen, al scheelde het tenslotte eigenlijk niet eens zo heel veel. Ruurd Wuestman werd door Piet Roozenburg weggespeeld: in een klassieke partij volgde op zeker moment een niet te pareren „zetje" en het was na anderhalf uur spel 02 voor NOAD. Het was Ruurd's eer ste nederlaag in deze Competi tie. De andere partijen werden pas in het 4de speeluur of later beslist; Tiny Mous speelde een leuke partij: vanuit een inge wikkelde opening kwam het na een grote afwikkeling tot een klassiek eindspel dat er aardig uitzag, maar helaas ver keerd uitkwam (04). Rob van Eijk bezorgde C. Strooper diens eerste neder laag: vanuit een flankspel ver kreeg Rob op zijn geheel eigen wijze vanuit het niets „geruis loos" voordeel en won regel matig (24); Rob van Eijk is nu topscorer van de eerste klasse A met 12 uit 7 (ongesla gen). Ook Gert van Willigen speelde flankspel, kwam een heel eind in de goede richting, bereikte een mooie centrumstand maar deed op zeker moment een verkeerde tempozet, werd ver rast door een schijfoffer met winnende doorbraak van Pal mer en het was 26; jammer voor Gert, hij had niet hoeven te verliezen; gelukkig bleek het gemiste wedstrijdpunt uit eindelijk niet van belang. Leo Mous, die jarig was, had op zijn verjaardag mooie plan nen; ook hij speelde een inge wikkelde opening, ruilde van= uit flankspel naar een klassie ke partij, bezorgde zijn tegen stander zelfs een randschijf maar het bleek allemaal slechts een fata morgana: de stand verslechterde met het moment en in een hopeloze positie ging Leo door zijn vlag (2-8). Piet Bastiaanse kwam vanuit een volle stand met enorm veel spanning door een grote afwikkeling in een dode remi se-stand terecht (39) en door een remise van Dirk van Schaik werd het 410. Ook Sjaak Prins kwam, ondanks nijver zwoegen, zoeken, ploe teren en „rommelen" er niet doorheen; een schijfoffer van zijn tegenstander was goed voor remise en Sjaak kon zijn pogingen staken, 511 en de nederlaag was een feit. Jelle Groeneveld won in een partij met wisselende kansen waarin Jelle, althans naar eigen zeg gen, twee maal verloren heeft gestaan (711). Wim Vrijland stond erg goed maar zijn voor deel bleek na wederzijdse damdoorbraak niet voldoende voor de winst (812). Schiedam heeft goed gespeeld, een 911 of 1010 uitslag was misschien wel mogelijk ge weest, maar: door deze neder laag, die wel was ingecalcu leerd, blijft Schiedam in de ge- varen-zone: Schaesberg is na de uitslagen van zaterdag ge degradeerd maar voor de an dere degradatieplaats zijn er nu nog liefst 5 kandidaten: Denk en Zet, Philips, Schie dam, Eureka en Constant. Sommige van deze teams ont moeten elkaar nog zodat de toestand uiterst ondoorzichtig is. Pas na de volgende wed strijden, op 15 februari aan staande zal er meer duidelijk heid zijn. Schiedam speelt dan thuis tegen Philips; winst bete kent voor de eerste klasse A en dit geldt voor beide teams. De uitslagen van zaterdag in IA: ConstantOns Genoegen 713 Denk en ZetIJmuiden 911 EurekaPhilips 119 NOAD—Schiedam 12— 8 SchaesbergExcelsior 812 Stand na 7 ronden: 1. IJmuiden 714 2. Excelsior 711 3. NOAD 7—11 4. Ons Genoegen 710 5. Constant 76 6. Eureka 75 7. Schiedam 75 8. Philips 7— 4 9. Denk en Zet 74 10. Schaesberg 710 SCHIEDAM Novotel Schiedam gaat de Schie damse eerste divisie vere niging SVV sponsoren. De voorzitter van het betaalde voetbal van SVV Martin de Jager wil niet zeggen om wat voor bedrag het gaat. „Dat is afgesproken met de direktie van Novotel, maar je mag uit het feit af leiden dat ik bel dat het om een aanzienlijk bedrag gaat, dit alles uiteraard ge relativeerd aan de positie van SVV in de eerste divi sie van het betaalde voet bal". Ais tegenprestatie zullen de SVV-spelers zo af en toe moeten opdraven bij daarvoor in aanmerking komende gelegenheden in het Novotel en zal laatst genoemd bedrijf reclame in de breedste zin van het woord mogen maken bij thuiswedstrijden. Shirt sponsor en belangrijkste sponsor blijft overigens Hans Textiel. SCHIEDAM The Mark Le wis International Quartet vormt dit weekeinde de hoofd schotel van het Quibus pro gramma. Deze jazzformatie speelt zaterdagavond 18 janua ri vanaf ongeveer tien uur in het café aan de Lange Haven. Toegang 2,50. Zondag brengt de Quibus weer een Alles Is Mogelijk Avond. Programma, toegangsgeld en aanvang zijn geheim. j SCHIEDAM Uit de re- akties van vele Schiedam- mers valt op te merken dat de gemeentelijke aktie „sneeuw van de stoep" aanslaat. De eerste dagen van het jaar waren kwakkeldagen. Niet alleen werden parti- culiere sneeuwruimers steeds geconfronteerd met verse sneeuw; ook de ge meentelijke gladheidbe- strijders kregen het be hoorlijk voor hun kiezen. Vooral in het weekend van 4 en 5 januari hebben weinigen van hen het bed gezien. Na sneeuwval maakten de gemeentelijke gladheidbe- strijders al snel melding van veel keurig geruimde stoepen. Later kwamen daar nog veel telefoontjes bij van Schiedammers die wezen op aktief sneeuw ruimen van medeburgers die voor een blijk van waardering in aanmerking zouden kunnen komen. Door de vele positieve re- akties is besloten de aktie uit te breiden. Bij de vol- gende sneeuwval van eni ge betekenis, zal uit elke Schiedamse wijk iemand die voorbeeldig sneeuw heeft geruimd worden be loond. De Gemeentelijke gladheidbestrijders kijken tijdens hun ronden uit naar gegadigden. De eerste zes Schiedam mers hebben het eerste deel van hun beloning, een bos bloemen en een bon voor een, ijstaart in middels ontvangen. Op donderdag 13 maart, aan het einde van het officiële gladheidbestrijdingssei- zoen, zal aan allen nog een Schiedamse dag worden aangeboden, waarbij als bijzonder aspect hun in zicht in de gemeentelijke aanpak van gladheidsbe- strijding nog zal worden verhoogd. Tot 20 januari werdep uit gekozen als sneeuwrui mers: G. Weerman, Burg. van Haarenlaan; H. v.d. Poort, Nieuwe Damlaan; J. Uitenbroek, Edisonstraat; M. J. van de Ven, de Meesterstraat; J. Blom, Marconistraat; W. Noord- ijk, Lekstraat. SCHIEDAM Wie nog nooit een Braziliaans sambafeest heeft meegemaakt, hoeft niet naar Zuid-Amerika om de schade in te halen. Zaterdag 1 februari organiseert café de Goudsbloem aan de Noordvest zo'n onvervalst latijns-ameri- kaans evenement. Het barst om acht uur 's a- vonds los onder de klanken van de Braziliaanse formatie Tanga. Deze muzikanten heb ben al verschillende optredens voor radio en tv achter de rug en zijn elk jaar present op het Carnaval do Brasil in het Haagse Congresgebouw. Feestgangers moeten wel luch tige, zuid-amerikaanse en vooral carnavaleske kleding aantrekken. Zij maken dan kans op een prijs. De Goudsbloem verwacht op 1 februari een grote drukte. Het aantal toegangskaarten (15 gulden per stuk, inclusief twee consumpties) is beperkt. De voorverkoop is al begonnen in het café (telefoon 730962).

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13