BEGIN HET NIEUWE JAAR MET EXTRA VOORDEEL Groeneveld opticiens Twee Schiedammers op NK 2 1 Schiedam schaakt 'Sportiefbëkëkën f 25,-- korting Heffing m In januari krijgt u niet alleen onze beste wensen voor het nieuwe jaar maar ook op alle brilmonturen boven honderd gulden. PPSC-bus Superbingo voor SW Boksgala Zaalvoetbal Trimmen Op maandag 24 februari is er in de Sporthal Margriet weer een groots opgezet boksgala. ft Schiedam, Hoogstraat 73. Vlaardingen, Hoogstraat 146. Vlaardingen, van Hogendorplaan 5. Cooperbanen Peter Lagerwaard temidden van enkele succesvolle pupillen. Van links naar rechts Nicolet Schaper, Christine Somoharjo, Natasja Feteris, Kuno Bakker, Serge Edchite en Ferdinand Tan. Teamtoernooi Karate Joop Weeland met zijn drie „paradepaardjes" Arnold Hazelhof, Lexi Kajadoe en Martin van Haperen (vlnr). HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 24 JANUARI 1986 PAGINA 13 RANDSTAD EDITIES Met een beetje goede wil èn medewerking van de weergo den wordt er wellicht het ko mende weekeinde weer ge voetbald. Eersteklasser PPSC, dat momenteel de trainers- markt afstroopt op zoek naar een opvolger van Cor Haber- mehl, moet naar Zeeland voor de uitermate belangrijke wed strijd tegen Oostkapelle. Om 11.00 uur vertrekt er een bus van het parkeerterrein in sportpark Thurlede. Iedereen die PPSC in Zeeland wil aan moedigen is van harte wel kom. De kosten zijn op basis van de zogenaamde vrije gift. De immer aktieve Club van Honderd van SVV organiseert op zaterdag 25 januari in zaal De Blauwe Brug in Groenoord een grote superbingo. Het tota le prijzenpakket bestaat uit een bedrag van niet minder dan zevenduizend gulden. Om 20.00 uur worden de eerste nummers getrokken. De zaal is open om 19.00 uur. Bus 53 en/of lijn 1 brengen p voor de deur van de Blauwe Brug. Koffie, gebak, broodjes kaas en hartige hap zijn zoals altijd gratis. Iedere liefhebber van het bingospel is van hartë welkom en ook de SVV-sup porters worden speciaal uitge nodigd. In navolging van het prima geslaagde Boksgala op 14 okto ber 1985 organiseren Leo van Hal en Koos Goedhart van Boksorganisatie Schiedam in Samenwerking met de welbe- kende bokspromotor Aad Westerlaken op 24 februari in Sporthal Margriet in Schiedam voor de tweede maal een groots opgezet Boksgala. Wederom is de organisatie erin geslaagd een Benelux-ti- telgevecht te presenteren. Dat gevecht wordt gebokst door de huidige kampioen middenge wicht Jan Lefeber en zijn uit dager de Belg Claudio Bosio. Dit gevecht zal gaan over tien ronden van drie minuten. Verder wordt er een halve fi nale gebokst om de Benelux- titel in het superweltergewicht tussen de Limburger John van Elteren en de populaire Belg Ferdy Decaestecker. Deze partij zal gaan over acht ronden van drie minuten. Het programma wordt aangevuld met vier professionele partijen van Gerrie Sloof, Rexford Kortram, Kid Taylor en Jim my Bartes. Tegenstanders worden voor deze boksers nog benaderd. Het programma wordt kompleet gemaakt door twee amateurpartijen, waarin Bok (Hoboken) en de bekende John Held (Westland) acte de présence zullen geven. Deze partijen zijn zogenaamde A-klasse wedstrijden en gaan over drie ronden van drie mi nuten. Ook voor deze twee boksers zijn Van Hal en Goed hart met tegenstanders nog volop in bespreking. De opening van het Boksgala wordt om 19.15 uur verzorgd door een optreden van de po pulaire Rotterdamse zanger Wim Koopmans met groot or kest. De zaal gaat daarom al open om 18.30 uur, terwijl het Boksgala om 20.00 uur van start gaat. De toegangsprijzen zijn 25,-; 50,-; 75,- en 100,-. De voorverkoop begint veer tien dagen van tevoren op de volgende voorverkoopadres sen: Sigarenmagazijn Janse op de Broersvest, Leo van Hal Speelautomaten, Sauna Groe noord, Sportschool Hoboken, Sigarenmagazijn Piet van Kla veren in Rotterdam en Poelier Strik in Den Haag. Dinsdag 28 januari houdt zaal voetbalvereniging Groenoord een bijzonder belangrijke ex tra ledenvergadering. Enige onderwerp van gesprek is de eventueel nieuw te bouwen Sporthal in Woudhoek Noord. PPSC is al volop in de weer met allerlei plannen in die richting en zaalvoetbalvereni ging Groenoord is voor een ge sprek hierover uitgenodigd. Voorzitter Van Krugten wil dinsdag duidelijk maken wat er van ZVV Groenoord wordt verwacht en wat de mogelijk heden zijn. In de kantine van korfbalvereniging Harga zal het een en ander zijn beslag krijgen. De sportraad voor de gemeen te Schiedam organiseert voor de doordouwers trimmen/jog gen. Iedereen vanaf 16 jaar kan meedoen. Dames zowel als heren uiteraard. Dit gebeuren vindt plaats in de openlucht en wel in het Beatrixpark, elke zaterdagochtend van 09.00- 10.15 uur. De leiding zal er overigens op toezien dat niemand boven zijn kunnen gaat. Het gaat niet om het presteren, maar om het (naar vermogen) meedoen. De start is vanaf het squash en tenniscentrum Klaverstede. Daar is dan ook kleed- en dou chegelegenheid. De kosten voor deze aktiviteit: 2,50 per keer. Na afloop kunt u gratis gebruik maken van de sauna. Het squash- en tenniscentrum Klaverstede ligt aan de Brauwweg 46 te Schiedam. Een goede manier om uw kon- ditie te testen en te onderhou den is gebruik te maken van een Cooperbaan. Deze banen, die gelegen zijn in het Beatrix park en in het Volkspark, zijn vrij toegankelijk. Op het grote en duidelijke bord bij de in gang staat een uitleg over af standen, leeftijden en een ver antwoord gebruik van de Cooperbaan. Elk uur van de dag is geschikt om te oefenen. Hierbij is geen leiding aanwe zig, dus u moet zelf uw pro gramma bepalen. Op het bu reau sportzaken is gratis een boekje verkrijgbaar dat is te gebruiken als leidraad bij deze Cooperbanen. Damesiudo kan rekenen op toenemende SCHIEDAM In de week van 27 tot en met 31 janu ari ontvangt iedere Schie dammer die in aanmerking komt voor een aanslag Verontreinigingsheffing een informatiekaart in de brievenbus. Deze kaart zit in een enveloppe van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (O.N.S.). Deze kaart geeft informatie over „Verontreinigingsheffing 1986" die de O.N.S. innen en vervolgens afdragen aan het Hoogheemraad schap. Voor de berekening van deze heffing wordt uitge gaan van de hoeveelheid (vervuild) afvalwater die een mens gemiddeld per etmaal op het oppervlakte water loost. Dit wordt een vervuilingseenheid (V.E.) genoemd Gezinnen en an dere samenlevingsvormen en kleine bedrijven worden aangeslagen voor 3 vervui lingseenheden en alleen- wonenden voor 1 vervui lingseenheid. De kennisgeving vermeldt ook dat indien een alleen wonende voor 3 E.V. wordt aangeslagen, deze een aanvraag tot vermindering van de heffing kan indie nen bij het Hoogheem raadschap. Bezwaren kun nen alleen schriftelijk bin nen twee maanden na da tum van de kennisgeving worden ingediend bij het Hoogheemraadschap Delf land, Postbus 3061, post code 2601 DB Delft, dat tevens telefonisch te brei- ken is onder nummer 015- 608108. De Openbare Nutsbedrij ven hebben hier verder geen enkele bemoeienis aan. De bepaling van de heffing is de verantwoor delijkheid van het Hoog heemraadschap. Uit de op brengsten van de heffing worden de maatregelen bekostigd die het Hoog heemraadschap van Delf land neemt om waterver ontreiniging te bestrijden en te voorkomen. belangstelling SCHIEDAM Het damesjudo is onmiskenbaar in opkomst. Dat bewijs werd eens temeer geleverd in Gouda waar de Zuid Hollandse kampioen schappen voor dames werden afgewerkt. Hoewel het aantal deelnemers nog geenszins in verhouding staat met erkende massa-toer nooien als de „Open Rotter damse" of het NVC judotoer nooi van Hoogendijk (dit jaar op 12 en 13 april), is er onte genzeggelijk sprake van een groeiend aantal (vrouwelijke) judoliefhebbers. Liefst 87 judoka's bonden in een bomvolle Sporthal Den Edel in Gouda de strijd met el kaar aan, verdeeld over acht kategoriën. In tegenstelling tot de terugloop van leden in an dere takken van sport, is er bij het (dames)judo dus nog steeds sprake van een toenemende belangstelling, een ontwikke ling die zich vorig jaar oktober tijdens het aspiranten-meisjes bondstoernooi in Zuidland al aankondigde. Judoka's uit Schiedam (van Sportschool Lagerwaard), Vlaardingen (van Sportschool Tino Hoogendijk) en Maassluis (van Mahorokan) waren suc cesvol in Gouda. Wendy Faatz en Margo van 't Oor (beiden van Hoogendijk) veroverden in hun gewichtsklasse de titel, terwijl Monique de Haart en Monigue Henneveld de Maas- sluise eer in Gouda hoog hiel den. Peter Lagerwaard kon helaas geen kampioen verwelkomen, maar was toch zeer tevreden over de verrichtingen van zijn pupillen. Nicolet Schaper (tot 44 kilogram) werd tweede ach ter Wendy Faatz. Christine Somohardjo werd derde in de kategorie tot 48 kilogram. Zij verloor van nnanette Janssen met volpunt. Natasja Feteris werd bij de da mes (tot 66 kilogram) eervol tweede. Zij moest haar meede- re erkennen in Karin Heeze van de Kameleon uit Rotter dam. Op 1 en 2 februari zijn in Elburg de Nederlandse kampi oenschappen. Nicolet Schaper en Natasja Feteris zullen de Sportschool van Peter Lager waard vertegenwoordigen. Op een geslaagd toernooi van A-teams eindigde de ploeg van Lagerwaard als tweede achter de formatie van Delta Sport. De uitslagen waren als volgt: LagerwaardMierlo Hout 3-1, OomsDelta Sport 0-3, Lager waardOoms 3-2, Mierlo HoutDelta Sport 0-5, Lager waardDelta Sport 2-3, Mier lo HoutOoms 1-4. Eindstand: 1. Delta Sport, 2. Lagerwaard, 3. Ooms, 4. Mierlo-Hout. Op een jeugdtoernooi voor jon gens in sporthal de Papegaai in Hoogvliet waren eveneens pupillen van Lagerwaard ver tegenwoordigd. Het was een toernooi voor jongens tussen de 10 en 13 jaar, die niet hoger hadden dan de blauwe band. De volgende resultaten wer den geboekt: F. Tan tweede, K. Bakker eerste, R. Penna vierde, S. Erdtsieck derde, R. de Held werd niet geplaatst voor de halve finale, terwijl R. Nielsen er in de halve finale uitging. Al met al een geslaagd toernooi. In totaal 164 „mannetjes" uit alle delen van het land waren naar Enkhuizen gekomen om voor de eerste maal deel te de- men aan de Nederlandse Kampioenschappen karate voor jongens van 12/13 en 14/15 jaar. Het een en ander werd georganiseerd door de Karate Do Bond Nederland. Budo Instituut Weeland was in de leeftijd 12/13 jaar vertegen woordigd door Martin van Ha peren, Lexi Kajadoe en Ar nold Hazelhof. Martin van Haperen stal de show in Enkhuizen. Hij wist zijn vier voorronden binnen twee minuten met 6-0 te win nen. De finale tegen Peters uit Amsterdam wist hij binnen 1 minuut op 6-0 te brengen. De leden van de jury staken hun bewondering voor Van Hape ren niet onder stoelen of ban ken. De pupil van Joop Weeland kreeg te horen dat hij tot de beste en meest beheerste deel nemers behoorde. Lexi Kaja doe kwam in zijn eerste partij door diskwalificatie direct al in de verliezersronde, waarin hij achtereenvolgens met 5-0, 6-1, 4-2 en 3-0 won. Hij behaal de alsnog een bronzen plak. Ook Arnold Hazelhof werd in de eerste partij gediskwalifi ceerd wegens stoten naar het gezicht. In de verliezersronde won hij zijn tweede en derde partij, maar in zijn vierde ver viel Arnold in zijn oude fout, waardoor hij verder kansloos was op eremetaal. Zo, u hebt lange tijd op me moeten wachten, want er wa ren enige problemen. Nu deze echter zijn opgelost is ie er weer: „Schiedam schaakt". Veel nieuws onder de zon was er overigens toch niet in de af gelopen periode, want vanwe ge de (korte) winterstop werd er nauwelijks geschaakt. Sinds twee weken is men echter weer begonnen. „Groenoord" verspeelde een kostbaar punt tegen Krimpen a/d IJssel 4. Het werd 55 en daar mochten de Groenoor- ders nog blij mee zijn ook. Het kampioenschap in de tweede klasse lijkt na dit resultaat toch nog erg ver weg. „Het Zwarte Paard" won de zeer belangrijke confrontatie tegen Shah Mata met het kleinst mogelijke verschil: 5,54,5. Daardoor blijven de Gorzenaren kansen behouden voor een 4e positie in de pro motieklasse, die recht geeft op spelen in de landelijke compe titie volgend seizoen. Ook „Schiedam" blijft het in de eerste klasse goed doen. Spijkenisse 1, dat vorig sei zoen nog met 7,52,5 over de Schiedammers heenliep, werd deze keer het vuur aan de schenen gelegd. De tussen stand is 3,51,5 voor Schie dam en hoewel de afgebroken standen duidelijk in het voor deel van Spike City uitvallen, is 55 nog zeker een haalbare kaart. Frans Groeneweg, al sinds jaar en dag bij Schiedam, zorgde op overtuigende wijze voor een winstpunt tegen Peter Beltz, een van de gevestigde krach ten bij Spijkenisse. Wit: F. Groeneweg Zwart: P. Beltz. Hollandse verdediging. 1. c2-c4,f7-f5; 2. Pb1-c3,Pg8- f6; 3. g2-g3,e7-e6; 4. Lf1- g2,Lf8-e7; 5. Pg1-f3,0-0; 6. 0- 0,c7-c6; 7. d2-d4,d7-d5. Met verwisseling van zetten is nu een van de hoofdvarianten van de Hollandse Stonewall op het bord gekomen, die zwart ietwat passief, maar stevig spel geeft. Vooral ex-wereldkam pioen Botwinnik was een groot aanhanger van deze speelwij ze. 8. b2-b3„. Andere mogelijkheden zijn 8. Dc2 en 8. Lg5 8. ..,Pf6-e4; 9. Pc3xe4,f5xe4; 10. Pf3-e5,Pb8-d7; 11. Pe5xd7,Lc8xd7; 12. f2-f3,e4xf3; 13. Ig2xf3,.. Tot zover hebben de spelers de partij Szabo-Gereben (Sop- ron,1934) gevolgd. Gereben zette hier voort met 13. ..,Lf6 en verkreeg na 14. Lb2,Le8; 15. e4,Lg6 gelijk spel. Beltz kiest een ander, minder aktief plan. 13. ...Dd8-c7; 14. Dd1-d3,.. Ook 14. Lf4 om na 14. ,.,Ld6 zwarts sterke loper af te ruilen is mogelijk, maar Frans houdt meer van het combinatoire werk, zoals aanstonds zal blij ken. 14. ..,Le7-d6; 15. Lc1-b2,.. Gericht tegen de opmars e6- e5. 15. ..,Ld7-e8; 16. Lf3-g4,Le8-f7; 17. c4-c5,Ld6-e7; 18. Dd3- e3,Le7-f6; 19. Tf1-f2!,... Sterk gespeeld! Wit kon een pion winnen met 19. Lxe- 6,Tae8l; 20. Lxf7,Dxf7; 21. Dd3„. maar staat na 21. ,.,Te4 met de rug tegen de muur. De tekstzet voert de druk verder op. 19. ..,Dc7-e7; 20. Ta1:f1,Lf6-g5? (Diagram I) Reeds de beslissende fout. 21. De3-e5,Lg5-f6; Zwart verliest nu geforceerd, maar er was al geen goede verdediging meer voorhanden. 22.Tf2xf6!,g7xf6; 23. Tf1xf6,Ta8-e8; 24. Lb2-c1,Lf7- 96; Wanhoop. 25. Lg4xe6,Lg6-f7; 26. Lc1- h6,Lf7xe6; 27. De5-g5+,Kg8- h8; 28. Tf6xf8+ en opgeven. Na 28. ..,Dxf8,Txf8; 30. De5+ blijft zwart een volle toren achter. Zelf „Schwindelde" ik op een verschrikkelijke manier tegen Wim Koster. Na de 28e zet van zwart (ondergetekende) was de stand afgebeeld in Diagram 2 -77*7^ V/////A ontstaan. Zwart staat reeds twee pionnen achter, maar bei den moesten hier nog 7 zetten in twee minuten doen. Wit kon de spanning niet langer aan en sloeg nog een derde pion: 29. exd6? er volgde verrassend 29. ,.,Txe1+; 30. Txe1,Ph3+! Hierna heeft wit maar één voortzetting die niet tot verlies leidt. De opgave voor de vol gende' keer luidt dan ook: Wat is deze voortzetting en geef aan waarom andere zetten ver liezen. Oplossingen vóór 9 fe bruari naar Mario van Kleef, Prof. Kamerlingh Onneslaan 82c, 3112 VJ Schiedam. De prijs is weer een waardebon van 25, Ik besluit met de oplossing van het vorige probleem. Die luid de De8+,L/Txe8; 2. fxe8D+,T/Lxe8; 3. Lxd6 mat. Er waren gelukkig weer flink wat (goede) inzendingen. De waardebon gaat naar W. v. Eijnsbergen, die zijn waarde bon kan afhalen bij het Stads blad. Mario van Kleef

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13