karnen vérder Wie wordt bruid van de maand? Jos Clazing werkt opvolger in Kontaktavond Natuurgenot i C53 A O Rolstoelbus voor Waerthove Herverdeling collegetaken Gemeente zoekt bioloog met gewetensbezwaren DEUK I OIO Programma Vier Molens HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 29 JANUARI 1986 PAGINA 13 Judo Spelregeltoets Handbal HVK Handbal UVG Schaken SZC-zwemmen Zaalvoetbal Karate Berry Kreischer won zaterdag driemaal. Aanstaande bruidsparen Het Nieuwe Stadsblad „Samen Verder" Postbus 257 3100 AG Schiedam Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruidspagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 150 aan waardebonnen, $e besteden bij de deelne mende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM Hoe wel het opvallend stil bleef de laatste tijd rond tafeltennisvere niging De Koren beurs bloeit de eens zo roemruchte club als nooit tevoren. De 120 leden zijn ruim voldoende om de ver eniging in alle opzich ten draaiende te hou den. Voorzitter Jos Clazing (42) heeft dan ook geen enkele reden tot klagen. Na twaalf jaar de hamer te hebben gehanteerd knoopt „het gezicht van De Korenbeurs" er nog maals drie jaar aan vast, maar dan is het ook mooi geweest. Mag het, na ruim 25 jaar allerlei funkties in het bestuur te hebben be kleed? De Korenbeurs is ontstaan uit een fusie tussen Service en TSF, zo'n 27 jaar geleden. Landelijke bekendheid kreeg de club onder de naam Bruynzeel Keukens. Dat was in de jaren zeventig toen onder andere Hans Lin gen en Hans van de Broek de vereniging naar grote hoogten stuwden. Tempel Het eerste team van De Korenbeurs, dat zaterdag overtuigend met 82 won. Ben van Rijswoud kon „slechts" tweemaal zijn tegen stander aftroeven. - 260199 Hard nodig voor contacten met buitenwereld TELEX-SERVICE 0RI0N RANDSTAD EDITIES Op de Open Rotterdamse judo kampioenschappen waren vele judoka's van enkele Schiedam- se sportscholen succesvol Van de Sportarcade vielen de vol gende pupillen van trainer- coach Gé van den Elshout in de prijzen: Ibrahim Mandara- tie (eerste irr dê kategorie tot 26 kilogram), Martijn Marsber gen (tweede tot 33 kilogram) en Mark Schepen (derde tot 26 kilogram). Van de sportschool Peter La gerwaard: André Sparren boom (eerste tot 65 kilogram), Christine Somohardjo (derde tot 48 kilogram), Guillano So mohardjo (eerste tot 35 kilo gram), Nicolet Schaper (derde tot 45 kilogram), Carol Toeki- min (derde tot 28 kilogram), Michel van Diejen (tweede tot 30 kilogram), Ferdinand Tan (eerste tot 32 kilogram) en Norman Tan (derde tot 24 ki logram) Ook dit jaar organiseert de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging de traditionele spelregeltoetsen voor de jeugd. Ondanks de teruglopende be langstelling hebben zich dit jaar toch weer 64 junioren ge meld om aan dit gebeuren mee te doen. Demos, WK, PPSC, SVDPW, Schiedam, HBSS, SFC, DRZ, DHS en Martinit zijn de deel nemende verenigingen. Op vallende afwezigen zijn toch SVV, Hermes DVS en Excel- sior'20. Er wordt gestreden op 3 en 10 februari in de voorron de bij resp. Demos en SFC. De finaleavond is op 21 febru ari bij HBSS. De avonden be ginnen steeds om 19.00 uur De nieuwe wisselbeker, de oude kwam vorig jaar definitief bij HBSS, is geschonken door Frans Swarttouw Havenbe drijf. HVK heeft het degradatieduel tegen HVV met 97 gewon nen. Het was een sportieve knokpartij, waarin de zenu wen de overhand hadden. HVK nam snel de leiding en kon dat tot aan de rust vast houden (53). Na twee minuten in de tweede helft was de stand echter al weer gelijk getrokken: 55. Het duurde liefst een kwartier voordat HVK weer tot scoren kwam. Van de liefst vijf toege kende strafworpen werden er vier gemist. De negen Schie damse doelpunten kwamen op naam van Miranda van de Ven (5), Yvonne Janssen (2) en José van Leeuwen (2). Het herenteam van UVG haal de met een overwinning op Ancora, 1116, afgelopen zon dag twee uiterst kostbare pun ten binnen, omdat die nodig waren om verder uit degrada tiegevaar te komen. Hoewel het scoreverloop anders doet vermoeden, is deze overwin ning allerminst een zware op gave gebleken. Na twintig minuten gedegen aanvalswerk van UVG, wat trouwens heel de wedstrijd het geval was, wist de ploeg maar een 13 voorsprong te nemen en gezien de prestatie tot dan toe, was die bepaald te mager. Het kon dan ook niet uitblij ven dat dit verschil tijdens een kortstondige opleving van An cora al gauw één treffer werd. Na het missen van een straf- worp door UVG in die periode kwamen de Rotterdammers zelfs met 33 naast de Schie dammers. Het laatste gedeelte van de eerste helft gaf een overwegend dominerend UVG te zien, echter, door domme pech kon dit overwicht niet in een ruime afstand van haar te genstander worden uitgedrukt, waardoor het 56 met de rust werd. Na de rust kreeg Ancora het binnen enkele minuten voor elkaar om andermaal naast UVG te komen, 66 en het kon zelfs met 76 de leiding overnemen. Vanwege een twee minuten uitsluiting van een Rotterdamse speler, kon den de ,,groen-witten" het ini tiatief weer naar zich toetrek ken, wat met 79 tot uitdruk king kwam. Twee breakouts van UVG, één keer door een in uitstekende vorm verkerende Jim Mal corps, werd het 711. In het tweede kwartier speelden de Schiedammers Ancora traag maar zeker naar een definitie ve achterstand van 914. Hierbij verdiend het veertien de doelpunt een aparte opmer king omdat dit een strafworp was, die scherp als een scheer mes werd genomen, en die de haardos van de Ancora keeper bij wijze van spreken een an der aanzicht gaf. Overtuigend speelde UVG de wedstrijd tenslotte naar een 11-16 overwinning. Doelpun ten voor UVG: Jim Malcorps (5), René Bos, Kees v.d. Boscn, Nico Ham en Berry Rens ieder 2x en Aad Ham, Edwin de Raay en Koos de Vette elk lx. Bij de schaakvereniging Schie dam heeft de jeugd weer exa men gedaan voor de officiële schaakdiploma's die ingesteld zijn door de Koninklijke Ne derlandse Schaak Bond. Er zijn drie van deze diplo ma's. Het eerste is het Pion- nendiploma. Hiervoor moet men de spelregels kennen, een schaakzet kunnen noteren en in één of twee zetten' kunnen mat geven. Hiervoor slaagden: Ramon Simon, Jozefien en Ni- colien Treitel en Miranda Möhring (wie zei ook al weer dat dames niet zo sterk scha ken?). Bij het tweede diploma, het Torendiploma moet men al wat moeilijkere combinaties kunnen uitvoeren. Hiervoor slaagden Janja Lucas, Remco Rutten en Patrick de Ridder (8 jaar). Het laatste diploma is het Ko ningsdiploma. Hiervoor moet men zo'n tien schaakopenin gen kennen en opgaven ma ken waar menig senior scha ker problemen mee zou heb ben. De meeste jongens zak ken hiervoor enkele keren. Dit keer slaagden beide kandi daten, nl. Remko Dijkmans en Dennis Möhring, de laatste had zelfs alles goed en dat is bij Schiedam bij dit diploma nog nooit voorgekomen. Zaterdag nam SZC weer deel aan de F-competitie. De ploeg trad dit keer volledig aan en de resultaten logen er dan ook niet om. Van de 51 ereprijzen werden er 24 door leden van SZC weggehaald. De volgende Schiedammers vielen in de prijzen: G. Buys (3 keer), Michael Numan en Maurice Pouw (2), Mark Was- serval, Jeroen Hoeksel en Marcel Smit (1 prijs). De da mes en meisjes: Anneke Ger- rits, Joke Verhaar, Alenka Boon, Bianca Wijsbroek en Stefanie van Oijen (tweemaal). Bianca Wessels, Wendy Wes- sels en Kristel Alken en An- nemieke Lansbergen (een keer). De Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam Noord organi seert op zaterdag 1 februari een zaalvoetbaltoernooi in Sporthal Margriet. Aan dit toernooi doen 10 teams uit Schiedam Noord mee, 5 junio ren teams en 5 seniorenteams. Het belooft een gezellige en sportieve avond te worden, waarbij ook supporters van harte welkom zijn. Op zondag, 26 januari werden bij Budo Instituut Weeland de jaarlijkse schoolkampioen- schappen karate gehouden.,In totaal hadden ruim 100 deelne mers hiervoor ingeschreven. Om de deelnemers meerdere partijen te laten draaien werd in het begin met poule-sys teem gedraaid en later met af- valsysteem en kon er pas na zes uur met vele goede en har de partijen gezien worden wie er die dag het best in vorm waren. De uitslagen: bij de dames 1. Linda Muis, 2. Annemarie Blok, 3. Conny Lingen. Bij de heren gele band: 1. Rick v.d. Weijden, 2. Edward Lau rier, 3. Wouter v.d. Wissen en Peter van Heeren. Oranje band: 1. Dogan Any- han, 2. Willem de JOng, 3. Kees de Krieger en Mehmet Sahin. Groene band: 1. Louis Philip- po, 2. Aziz Sener, 3. Adrie Groenenberg en Ruud Braad. Blauwe band: 1. Bert van Leest, 2. Richard Spiljaard. 3. Remco Ponsen en Rainer Plet. Bruine band: 1. Peter Lussen- berg, 2. Nuri Öztunk, 3. Lau rens v.d. Wolde en Danny He- bly. Zwarte band: 1. Lucien Plet, 2. Frank van Tienen, 3. Robert Tjin Tjoen Lin en Henk Hage. Tevens kreeg Frank van Tie nen de ochtend op de centrale training van de bondscoaches Otti Roethof en Raymon Snel te horen dat hij was geselec teerd om in februari de Neder landse ploeg te vertegenwoor digen tijdens de in Zwitserland te houden Europese kampi oenschappen karate. (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar De Korenbeurs is nog springlevend Vele jaren werd er in de ere klasse gespeeld, maar toen de sponsor er mee ophield, was het snel gedaan met het top ta feltennis in Schiedam. Jam mer voor de vele liefhebbers, die iedere zaterdagavond naar „zaal" De Korenbeurs togen, maar voor de club bleek het een en ander niet fataal, inte gendeel. „Ik werd voorzitter", zegt Jos Clazing, „net op het moment dat de sponsor niet langer doorging. Ik heb de hele af wikkeling van het contract van dichtbij meegemaakt, ter wijl het zoeken naar een nieu we naam voor de vereniging, de Korenbeurs dus, ook aan de gang was. We zijn in de loop der jaren afgezakt naar de vijfde divisie, waarin we met twee teams uit komen. Dat is dus vijf klassen lager dan vroeger in de toptijd, maar dat vind ik persoonlijk niet zo erg. De vereniging draait toch wel door, of de eer ste teams nu hoog of laag spe len. Dat neemt echter niet weg, dat het streven natuurlijk blijft - om ooit weer eens hogerop te gaan. De eerste vijf jaar zie ik dat er echter nog niet van ko men, gewoon omdat het echte talent nog niet aanwezig is. Hans Lingen is op dit moment bezig met een aantal talentvol le jeugdspelers. Misschien dat we in de toe komst van zijn werk nog eens de vruchten kunnen plukken, maar nogmaals, de eerste jaren zullen we ons tevreden moe ten stellen met het huidige ni veau en dat doen we zonder veel moeite". Zestien seniorteams en zeven juniorteams maken momenteel üi - gebruik van de Korenbeurs, een unieke „tempel" in het ta- feltenniswereldje. Zestien jaar geleden kreeg de club die ac commodatie toegewezen van de Gemeente en hoewel het in vroegere dagen nog wel eens hardgrondig wilclë lekken, was iedereen toch in zijn nop jes met het oude gebouw, nu nog trouwens. Jos Clazing heeft er in ieder geval vele voetstappen liggen en de komende jaren zal hij er nog wel de nodige bijzetten, maar dat de voorzitter aan het „afbouwen" is, lijkt duidelijk. „Ik doe het nog één nieuwe termijn van drie jaar en dan stop ik er echt mee", zegt hij resoluut. ,In die drie jaar wil ik de organisatie van de vere niging dermate hecht maken, dat ik met een gerust hart af scheid kan nemen. Voor geen goud wil ik deze club dadelijk zien afglijden. Ik heb er echter alle vertrouwen in. Het is de bedoeling, dat ik mijn mogelijke opvolger Hein Sabel de komende jaren volle dig ga inwerken. Want, over tien jaar moet De Korenbeurs ook nog bestaan". |lllllllllllllllllllimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||l£ SCHIEDAM Boerderij Lansbergen aan de Harre- weg, waarvan onlangs de instructieruimte is aange past, is voor veel scholen inmiddels een vertrouwd begrip geworden. In janu ari bezochten veel groepen de excursie „Landbouwge wassen". Verder staan er dit jaar nog op het programma „Slaapt de natuur", het projekt „Jong leven bij plant en dier" en aan het eind van het schooljaar, het projekt „De Honing bij". Helaas blijven deze aktiviteiten beperkt tot scholieren. De boerderij biedt echter ook de moge lijkheden voor volwassen Schiedammers. Met de uit werking van deze aktivi teiten kan echter nog niet worden gestart. Het bureau gemeentelijk onderwijsconsulent is na melijk naarstig op zoek naar een bioloog, die als erkend gewetensbezwaar de op de boerderij deze taak ter hand wil nemen. Tot op heden zonder suc ces. Biologen die ook nog dienstweigeraar zijn blij ken evenwel schaars De gemeente blijft zoeken, want het is een goede 'zaak dat de boerderij voor steeds meer Schiedammers een vertrouwd begrip wordt. jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiniiiiiiiiiiiir? SCHIEDAM De aquarium- en terrarium vereniging Na tuurgenot in Huis houdt haar eerstvolgende maandelijkse kontaktavond op 3 februari in het gebouw voor Chr. en Soc. Belangen aan de Lange Ha ven. Anders dan gewoonlijk is er dit keer geen spreker uitgeno digd. De verenigingsleden dis cussiëren op 3 februari over de keuring die in mei wordt ge houden. Natuurlijk wordt ook aandacht geschonken aan de visbevolking. Aanvang acht Niet mee doorrijden, 1 maar snel langs WCC. U krflgt 'n leenauto mee. I Woermeyer Car Care I Nieuwe Mathenesse- 1 straat 15, I Schiedam LID FOCWA De vereniging Vrienden van Waerthove in Slie- drecht, start binnenkort een aktie om geld binnen te krijgen voor een rol stoelbus. Volgens het be stuur van de vereniging is een dergelijke bus hard nodig om de meest slecht ter been zijnde bewoners van het verpleeghuis de kans te geven om in kon- takt te komen met de bui tenwereld. Voorzitter W. J. van der Ende: „We denken daarbij aan het bezoeken van fa milie en vrienden, winke len, uitstapjes, er eens uit- gaan om van de natuur te genieten en het bezoeken van bezienswaardigheden en evenementen. Aktivitei ten dus, die mensen die niet in een verpleeghuis verblijven, gewoon doen". Met de rolstoelbus, die on geveer acht passagiers kan vervoeren, is een to taalbedrag gemoeid van 75.000 gulden. Volgens penningmeester H. Selles kan dit bedrag niet uit de algemene middelen wor den bekostigd. Het aktieprogramma ver meldt onder meer een gro te bazar op 8 maart in het verpleeghuis en een feest avond in De Bonkelaar op 19 april. Verder hoopt de vereniging aan het benoi- digde geld te komen door de verkoop van speciaal geïmporteerde wijn. Tijdens de bazar start een loterij met vele aantrekke lijke prijzen. Er zullen 10.000 loten worden ver kocht van vijf gulden per stuk. Vele winkeliers in en om Sliedrecht hebben hun medewerking bij de ver koop van de loten reeds toegezegd. Voorts zal de vereniging het regionale bedrijfsleven, de werknemers-organisa ties en de landelijke steun fondsen benaderen voor een financiële bijdrage. Ook andere instellingen zullen om een bijdrage worden gevraagd. Op deze wijze hoopt de vereniging Vrienden van Waerthove aan het geld te komen en de rolstoelbus nog eind dit jaar te kunnen kopen. Wie de aktie niet wil af wachten, maar nu al een bedrag wil storten, heeft de vereniging een speciaal bankrekeningnr. geopend bij de ABN-bank Slie drecht: 50.87.00.00, ten name van Aktiecomité Vrienden van Waerthove. Het gironr. van de ABN- bank is 1598. Heeft uw bedrijf geeri telex-ap- paratuur, maar zou dit u best van pas komen? Tegen de laagst mogelijke ta rieven! Bel voor info: 010-267666. SCHIEDAM Er komt voor lopig geen opvolger voor Cor van Tilborg, de wethouder (VVD) die per 1 januari ver trok naar een direkteursfunk- tie bij de Ver. van Nederland se Gemeenten. De portefeuille van Van Tilborg wordt ver deeld over de drie resterende wethouders. Deze werkverde ling blijft gehandhaafd tot na de verkiezingen in maart een nieuw stadsbestuur wordt geïnstalleerd. Van Tilborgs zwaarste taken gaan naar de wethouders Chris Zijdeveld en Luub Haf- - kamp. De eerste krijgt het be- heer over de stadsvernieu wing, de tweede wordt verant woordelijk voor de gemeente lijke financiën. Herman Posthoorn krijgt het slachthuis en de huisvesting van de ambtenaren aan zijn portefeuille toegevoegd. SCHIEDAM Het program ma voor het dienstencentrum De Vier Molens (Nieuwe Dam- laan) ziet er in februari als volgt uit: Zondag 2 februari: vrij entree. Deze keer weer een „thé-dans- ant" van 13.30-16.30 uur met disc-jockey Cor. In de kaart- zaal ruilbeurs van munten en postzegels. Dinsdag 4 februari: Grote zaal bingo. Aanvang 14.00 uur. Woensdag 5 februari: Soos- avond voor de flats Stricklede, Emma en Nieuwland in de grote zaal. Van 19.15 - 22.00 uur. Met muzikale medewer king van „De Molenmerels" o.l.v. Wim Dumont. Dinsdag 18 februari: Dia-mid dag over Israël in de grote zaal van 14.00-16.00 uur. Toegang gratis. Woensdag 19 februari: Lunch- concert in de ontmoetings- ruimte van 13.00-14.00 uur door het koor van de Ned. Ver. van Huisvrouwen o.l.v. mw. Egbers. Toegang gratis.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13