bij de openbare verkoop vloerbedekking W^,Sportiej gekeken f 45, f 65, f 75,- f 95,- f 120,- f 135,- f 160,- f 175,- f200,- f 250,- Eten bij Tosca smelt op de tong m svMARTiniI Doorgereden na aanrijding Begroting Resultaat NOVOTEL Toffe vent HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 14 FEBRUARI 1986~ PAGINA 13 SCHIEDAM In de maanden april en mei zal voor de vierde keer het door voetbalvereniging Martinit georganiseerde kampioenschap van Schie dam voor A-junioren wor den verspeeld. Afgelopen woensdagavond verrichte één van de sponsors, de heer Van der Pol van het gelijknamige schoon maakbedrijf uit Rotter dam, de loting voor het evenement, waarvoor in totaal elf teams zijn inge schreven. AJunioren-Umpioenschap svMARTïNl De loting voor het kampioenschap van Schiedam voor A-junioren was in de kantine van Martinit een geanimeerde aangelegenheid. Damkampioenschap van Schiedam Diplomazwemmen Inlichtingen en stalen: Stimulering Sport Deelname Boksen De Haan Peter Lagerwaard SCHIEDAM Als je ta lent hebt, dan kom je er altijd. Dat blijkt maar weer eens uit het verhaal van de achttienjarige Cheryl Black. Een jaartje geleden had nog niemand van haar gehoord. Vrijdag 14 februari gaat ze opna me maken in Aalsmeer voor de zeer populaire „Henny Huysman's Play- backshow." Een legertje supporters komt met spandoeken gewa pend Anneke's optreden kracht bijzetten Anneke Sarucco zingt de sterren van de hemel RANDSTAD EDITIES Alle deelnemende verenigin gen hadden één of meerdere vertegenwoordigers naar de gezellige kantine van Martinit afgevaardigd, een duidelijk be- Voor de vierde keer A junioren om kampioenschap wijs van het feit dat het toer nooi door de jeugdbesturen van de Schiedamse clubs se rieus wordt genomen en op prijs wordt gesteld. Namens de Schiedamse Scheidsrechters- vereniging, die de noodzakelij ke mannen in het zwart zal „leveren", waren secretaris Jan de Koster en Jan le Grand present. De jeugdcommissie van de KNVB afdeling Rotter dam was vertegenwoordigd door de heren Van Lun en Kooijmans. Het ligt in de bedoeling om op de maandagen 7, 14, 21, 28 april en 12 mei de voorronden zijn beslag krijgen. Gooiden de weersomstandigheden onver hoopt roet in het eten dan wordt er automatisch uitgewe ken naar de woensdagavond. De voorronden worden ge woon afgewerkt bij de deelne mende clubs, terwijl de strijd om de derde en vierde plaats en de grote finale respectieve lijk op 21 en 28 mei op het veld van Martinit worden ver speeld. Óp 30 mei tenslotte ko men de kampioen van Schie dam en de winnaar van het gelijkwaardige toernooi in Vlaardingen, als vanouds ge organiseerd door vierdeklasser Hollandiaan, tegen elkaar uit. De begroting van het hele ge beuren bedraagt een kleine vier duizend gulden. Enkele sponsors hebben zich al bereid verklaard een aanzienlijk be drag te fourneren, maar ge heel kostendekkend kan er nog niet worden gewerkt. P.R.-funktionaris Theo Muusz is samen met zijn medeorgani satoren John Tijsmans, Lida Hermans, Gerrit Post, Foek van Pelt, Henny Heesbeen en Cas van Eijk daarom nog druk doende nieuwe geldschieters voor het kampioenschap van Schiedam te interesseren. Muusz: „We komen nog onge veer tweeduizend gulden te kort, maar met de inzet van ons allemaal lukt het wel, daarvan ben ik overtuigd. Om de continuïteit van het toer nooi niet in gevaar te brengen, moeten er beslist nog enkele sponsors bijkomen, maar nog maals, daar gaan we de ko mende weken met z'n allen naar op zoek. Want wat er ook gebeurt, het eerste lustrum van dit kampioenschap willen we hoe dan ook vieren. De loting had het volgende re sultaat: 7/4 Poule A: DHS—Schiedam, SFCWK, MartinitHer mes DVS. Poule B: PPSC—DEMOS, SVV—HBSS 14/4 A: DHS—HDVS, Schie damSFC, WKMartinit Poule B: DemosSVV, Excel- sior'20PPSC 21/4 A: SFCMartinit, WK—DHS, HDVS—Schie dam Poule B: PPSC—SWm HBSSExcelsior'20 28/4 A: DHSMartinit, Schie dam—WK, HDVS—SFC Poule B: DemosHBSS, SVVExcelsior'20 12/5 A: SFC—DHS, WK—HDVS, Martinit- Schiedam Poule B: HBSSPPSC, Excel sior'20Demos. schkOams nmpm SCHAP VOOR Al JONIOt Onlangs werd gespeeld voor de tweede ronde van het Kampioenschap van Schie dam. In de hoofdklasse werd slechts één partij in winst om gezet: Wim Vrijland won met zwart van Gert van Willigen. De andere partijen eindigden in remise; enigszins verrassend waren de remises van Joop van der Schalk tegen -de vori ge clubkampioen van damclub Schiedam: Sjaak Prins, van Piet Meinster tegen de club kampioen van dit seizoen: Rob van Eijk en, in mindere mate, van Piet Bastiaanse tegen Ron Heusdens. Na twee ronde wordt de ranglijst aangevoerd door Bastiaanse en Heusdens met 3 uit 2. De uitslagen in de hoofdklasse: Tiny Mous-Dick van Schaik 1-1; Ron Heus- dens-Piet Bastiaanse 1-1; Gert van Willigen-Wim Vrijland 0- 2; Sjaak Prins-Joop van der Schalk 1-1; Piet Meinster-Rob van Eijk 1-1; Peter Lansber- gen-Leo Mous 1-1. In de Eerste Klasse boekte Pe ter Bakker zijn tweede over winning op rij en voert nu het klassement na twee wedstrij den aan. Edwin de Jager zorg de voor de enige andere beslis sing door van Lau Vis te win nen; voor verdienstelijke re mises tekenden Jan Breman (tegen Thijs Huys) en de ver rassende Bart Quist (tegen Jim Nash). De uitslagen: Edwin de Jager-Lau Vis 2-0; Swami Prem Sidhamo-Ronald van Dijk uitgesteld; Bart Quist-Jim Nash 1-1; Cees den Boer-Floor Pauw 1-1; Leo van Steenoven- Peter Bakker 0-2; Thijs Huys- Jan Breman 1-1. De uitslagen in de Tweede Klasse: 2e klasse A: Willem Verhaeren-Gaston van Hou- welingen 2-0; Harm Ruiter- Joop Bisschop 0-2; Matthieu Smit-Jan Lucassen 2-0. 2e klasse B: Joop Smit-Hans de Buck 2-0. 2e Klasse C: Leo Meloni-Sven de Groot 2-0; David van Hou- welingen-Jan Luiten 0-2. In de 2e Klasse A hebben Matthieu Smit en Joop Bis schop de leiding met 4 uit 2, in de 2e Klasse B leidt Joop Smit met 4 uit 2 en in 2C gaat Jan Luiten aan kop met 4 uit 2. Vanavond wordt een inhaal- ronde gespeeld; dit in verband met (o.a.) de competitie-wed strijd van Schiedam tegen Phi lips uit Eindhoven, die a.s. za terdag 15-2 wordt gespeeld. Deze wedstrijd is beslissend voor al dan niet degraderen; dit geldt voor beide teams. Een echte „thriller" dus. Plaats van handeling: het Schepp-huis in Schiedam-Kethel, aanvang: 12.00. Dinsdag was er weer diploma- zwemmen in Zwembad Zuid. Ditmaal was het voor eht Bre vet (Overlingszwemmen). Als commissie van Zwembad Zuid waren vertegenwoordigd: An neke Pellegrom en Marian Stadegaard. Er namen 26 kan didaten aan deel, iedereen is geslaagd: Danny den Held, Pa trick Ouwerkerk, Ivo Volle- bregt, Jeroen Teschmacher, Ankie Teschmacher, Annema- rie de Rouw, Alexander v.d. Graaf, Janja Lucas, Martijn Lafeber, Valerie Willeboordse, Niels Maliepaard, Jens Malie paard, Daniël Melisant, Felix uit an nu la tie order hotelaccommodatie (art 1123) IHet tnniit ic mot t/DfCnnrJnr» (Het tapijt is niet versneden. levering franko huis.) Lano, zwaar bouclé berber tapijt ook in beige op zware dubbele rug400 cmbr. van f98,- Smash, eigen import, enkalon bouclé tapijt op zware legklare rug in 5 tinten, getaslaniseerd, van (139- Magdaleine, het overbekende zware soft velourstapijt, huiskamergeschikt in 7 tinten, van f 149,— Intertest, zuiver scheerwollentapijt voor intensief gebruik400 cmbr.van f 219,- Desso, zwaar bouclé berber tapijt in 4 tinten opdubb jute rug, 7 jaar garantie, 400 cm br. Sahara, zuiver scheerwollen bouclé tapijt opdubb jute rug, incamei, berber linde en hazel, van f289,- Cotton Look, overbekend 2001 katoentapijt, jute rug7 tintenvan f 279,— Richelieu, friséé tapijt op dubb. rug in 6 tinten: berber, carnet; t)L-grijs, grijs en linde, van f369,- Intertest, zuiver scheerwollentapijt op dubbjute rug met een wel 2 cm hoge pool, van f439,- Intertest, super zware nopperal kwaliteit, 5schapen perm2, dubb jute rug, van f489,-, inkoopprijs Zaterdag-45 februari van 11.00 tot 15.00 uur Hargalaan 2, SCHIEDAM. Arons, Esmiralda de Boer, Pa trick de Boer, Mark Worm- goor, Jorn Kreber, Erwin Kre- ber, Nicos Vlachos, Femke Poots, Jenske Poots, Gerard Hilversum, Marco Lentjes, Femke Mulder, Bianca de Vreede. In het kader van de Stimule ring Sport Deelname organi seert de Sportraad van de Ge meente Schiedam al sinds 3 jaar de zgn. „naschoolse akti- viteiten" voor groep 7 (5e klas) van de basisscholen in Schie dam. Doelstelling hiervan is de jeugd - na schooltijd - op een speelse manier met diver se takken van sport kennis te laten maken. Hierdoor hoopt de Sportraad dat de kinderen op een later leeftijd een be wuste keuze kunnen maken en wel of zij 1. wel of niet aan sport willen doen, en zo ja; 2. welke sportvorm zij later wil len gaan beoefenen. De sport- vormen die aan de orde ko men zijn: volleybal, korfbal, handbal, turnen, basketbal, badminton, hockey, peanutbal en cricket. Aan elke sport vorm zal een periode van plm. 3 weken gewerkt worden. De activiteiten vinden plaats bin nen de wijken en vanaf april bij de accommodaties van de georganiseerde sport. De lei ding is in handen van gediplo meerde kader, in samenwer king met het kader van de di verse sportverenigingen. De kinderen worden geacht deel te nemen aan het hele projekt. Degenen die meer dan 3 keer verzuimen vallen af. Na afloop van de activiteitein (juni) ont vangen de kinderen een diplo ma. Uiteraard ontvangt de Sportraad vanuit de georgani seerde sport in Schiedam vol ledige medewerking bij dit projekt. Zo zal vanaf 17 febru ari gedurende 3 weken aan dacht worden besteed aan het thema basketbal. Deze sport springt er m.n. uit doordat de N.B.B. (Nederlandse Basketbal Bond) de enige sportbond is die een speciale „stimulerings commissie" heeft en voor der gelijke evenementen speciale krachten ter beschikking stelt (Amerikaanse prof-basketbal lers, trainers), hetgeen bij de scholieren altijd zeer in de smaak valt. Gezien de terug loop van het ledenaantal bij sommige sportverenigingen hoopt men natuurlijk dat de naschoolse activiteiten een sti mulans zullen zijn om lid te worden van een vereniging Ook Basketbal vereniging Ju- ventus heeft met een stabilise ring zo niet een terugloop van het leden-aantal te maken, re den waarom deze vereniging niet alleen assistentie verleent bij naschoolse activiteitein, maar na afloop van het thema Basketbal voor deze scholieren op 8 maart a.s. een naschools basketbaltoernooi organiseert in Sportzaal Oost, Fahrenhei- straat 4, Schiedam-Oost, van 10.00 tot 12.00 uur. Deelname aan dit toernooi is gratis. De naschoolse activiteiten worden gehouden voor de basisscholen in de wijken Noord, Oost, Zuid en West. Het aantal deelne mende kinderen ligt rond de 250. De organisatie van deze voor Nederland unieke activi teiten ligt in handen van Bu reau Sportzaken. Voor nadere inlichtingen kan gebeld worden met: Bureau Sportzaken, tel. 260500 tst. 287. S.B.V. Juventus, Jolanda Qua- dt, 715038. Nadat Yssuf Yilmaz en Abdul Fkiri zich al hadden geplaatst voor de finales van de Zuid- Hollandse kampioenschappen heeft Richard Brand zich hier bij gevoegd. Nadat hij verle den week zijn tegenstander op punten had geklopt, won Ri chard maandagavond door op gave in de tweede ronde van Kilic. Een opmerkelijk sukses voor de s.b.v. De Haan. Met drie inschrijvingen en dan alle drie in de finale kan trainer De Haan zich best gelukkig voelen. De finales worden ge houden in sporthal Schutters veld te Rotterdam. Aan de ac commodatie van de s.b.v. De Haan zal binnenkort een sau na met zwembad en zonne bank toegevoegd worden. Het zwembad zal verwarmd zijn en zal voldoen aan de strenge K.O.K.-normen. Fitness-appa- ratuur zal tevens tot de be schikking van de saunabezoe ker staan. Judoka's van Sportschool Pe ter Lagerwaard waren op een sterk en druk bezet judotoer nooi in Zaandam prima op dreef. De volgende Lager waard-pupillen vielen in de prijzen: Meisjes: Carol Toeki- nin, 2e tot 28 kg.; Christine So- mohardjo 2e tot 48 kg.; Jette Oescher 3e tot 43 kg. Jongens Michel van Diejen 2e tot 31 kg.; Ferdinand Tan 2e tot 33 kg.; Guilliano Somohardjo 3e tot 36 kg. De laatste moest op geven door een blessure, waar door hij niet hoger kon komen dan de derde plek. Bij de he ren werd André Sparrenboom derde in de categorie tot 65 ki logram. Op een tae-kwon-do toernooi in Dordrecht werd Natasja Buist tweede bij de da mes in alle categorieën. Bij de heren werd Aad Oosterhout le tot 71 kg. In de middaguren van vrijdag 7 februari 1986 ontstond een aanrijding op de Oranjestraat tussen twee personenauto's. De oorzaak was dat de bestuurder van één van die auto's moge lijk de bocht te ruim nam, waarna hij botste tegen een geparkeerd staande personen auto. De bestuurder die de aanrijding veroorzaakte reed echter door. De politie kent zijn identiteit. Vrijdag ontstond^ op het kruis punt Geert Grotelaan en de Melis Stokelaan een aanrijding tussen een bromfietser en de bestuurder van een personen auto. De oorzaak was dat de bromfietser geen voorrang kreeg van de automobilist. De bestuurder van de bromfiets en zijn duo-passagiere kwa men ten val. Beiden werden overgebracht naar het Holy- ziekenhuis in Vlaardingen waar bleek dat de bestuurder van de bromfiets, de in Maas sluis wonende A. M. de R. een gebroken been had bekomen. Cheryl Black naar show van Hennie Huisman „En je kan wel zeggen dat dat echt zo'n beetje de top is, die je als niet-prof kan bereiken", vertelt de Schiedamse, die in het dagelijks leven Anneke Sarucco heet en groente ver koopt bij Pietje Vreeswijk aan de Nolenslaan. „Meedoen is natuurlijk het belangrijkst. Daar alleen al kan je kontak ten aan overhouden. Maar als ik win ga ik, denk ik, finaal uit mijn bol. Dat zou echt te gek zijn. Je moet niet verge ten: de concurrentie op dit ter rein is moordend. Ik heb de andere wedstrijd-deelnemers gezien en gehoord. Daar zaten een paar hele goeie bij. Nee het zal er vrijdag echt om gaan spannen". Vooral een uitstekende „Koos Alberts" en een wel heel zoet gevooisde „Barbara Streisand" zouden, volgens Anneke, ook wel eens met de eer kunnen gaan strijken. Zelf treedt ze bij Henny Huysman met Sadé's „Smooth operator" voor het voetlicht. Want dankzij die on derkoeld zingende top-ster is indertijd Anneke's carrière be gonnen: „Muziek vond ik al tijd al leuk. Pas toen ik Sade zag en hoorde, kwam ik op het idee, zelf zoiets ook eens te proberen. Ik heb thuis haar platen grijs gedraaid en alle nummers op de band eindeloos geoefend. Ja, daar was mijn moeder best wel eens niet zo enthousiast over. Al snel bleek dat die hese manier van zin gen me wel lag. En zo kwam van het één het ander. Na een eerste kleine talenten jacht kwam Anneke's carrière in een stroomversnelling: „dis cotheken vroegen me voor een optreden, zoals het Rotterdam se VIP. Ik mocht komen zin gen in show's van Chiel Mon- tagne en Eddy Becker. Nu heb ik zelfs een eigen manager, Theo Roosmalen, en Joop van de Ende - dat is toch niet niks - heeft beloofd me in de toe komst te gaan produceren". Tot nu toe heeft het de Neder landse Sade eigenlijk alleen maar meegezeten. Ervaring heeft de Schiedamse zo langza merhand ook genoeg. Toch is ze voor Henny Huysman best zenuwachtig: „je bent altijd bang dat zo iemand je voor gek zal zetten. Dat is wat min der geworden nu ik Henny bij een repetitie heb ontmoet. Hij blijkt een toffe vent te wezen. Maar ja, dat moment hè, dat je door dat winkeltje moet. Dan maakt hij altijd een grapje. Daar heb ik me een beetje op voorbereid. Ik heb geen zin om vóór mijn optreden al af te gaan. Daarvoor is het voor mij te belangrijk". Want in ieder geval hoopt An neke, dat ze door de „Play- backshow" weer een stapje dichter bij haar einddoel komt: een plaatsje bij de absolute top. Aan al haar fans zal dat niet liggen. Veertig supporters, waaronder veel vrienden uit „haar" clubhuis aan de Dijk, zullen met spandoeken en ap plaus Anneke's act vrijdag kracht bij komen zetten. SCHIEDAM Silvio Cas- tello, was zo vers uit Italië, al snel „berucht" in het Rotterdamse uitgaansle ven. Zijn zonnige humeur, maar vooral zijn spektacu- laire tafel-aktiviteiten in restaurant Leonardo da Vinci in de Maasstad, droegen daar in niet gerin ge mate toe bij. Temeer omdat zijn manier van verse spaghetti berei den en flamberen aan tafel niet leuk is om naar te kij ken: het resultaat ervan smelt ook op de tong. Schiedammers kunnen dal vanaf begin februari in ei gen stad uit gaan probe ren. Silvio Castelli heefl namelijk het roer van piz- zeria-ristorante Tosca op het Broersveld 178, over genomen. Houdt de kers verse eigenaar zijn gerech ten al bewust betaalbaar, de onvervalst Italiaanse sfeer krijgen zijn gasten er gratis bij. „Echte zachte zomernach ten kan ik natuurlijk niet toveren", zegt de aktieve Castelli. „Maar in ieder ge val vergeten mijn gasten even de Hollandse kou". Het eerste glas wijn is, zo als het een gastvrije Ita liaan betaamt, voor reke ning van de pizzeria. Op woensdag na kan er iedere dag getafeld worden. Geboren: Lenhart z.v. de Koning-Son- neveld. Robbie z.v. de Ridder-Meijer. Sabrine M. J. d.v. Weber- Groeneweg. Mike L. T. z.v. Punselie-Bor- din. i Timothy W. z.v. Olsthoorn- Frederiks. Suzanne d.v? van der Hoek- van Esch. Rein z.v. Leen-Bouman. Mariëlle d.v. van Tricht-de Jong. Natasya d.v. Gümüs-Hollaar. Daniëlla M. L. d.v. Nieland- van Gerven. Robert R. F. z.v. Fleur-Sja-An- gie. Ozlem d.v. Yüksel-Yüksel. Rodger z.v. de Jong-van der Leeden. Suzanna d.v. van Rij-Regan. Kiki d.v. Albers-Luitjes. Paulette C. M. d.v. Dessing-de Lange. Raymond z.v. Smit-Loman. André z.v. Blom-Vink. Ondertrouwd: L. W. Kokee 51 jr. en T. A. Wolters 40 jr. P. J. Ouwens 23 jr. en M. van Aken 21 jr. C. Roelofsen 34 jr. en M. G. G. Peeters 28 jr. M. J. van der Steen 33 jr. en P. Matsinger 39 jr. C. den Tuinder 22 jr. en J. J. Knoops 19 jr. R. D. van Wijk 24 jr. en B. J. Noordhoek 35 jr. L. van Zanten 23 jr. en C. van der Zee 18 jr. Getrouwd: K. A. Eyl 27 jr. en M. L. C. F. Kloppers 21 jr. D. van Zetten 27 jr. en C. H. Hersbach 22 jr. G. J. van de Luitgaren 34 jr. en M. P. Stavenuiter 24 jr. J. M. Sprong 30 jr. en S. J. Hall 28 jr. N. J. van der Laan 31 jr. en A. J. Pfeiffer 30 jr. Overleden: S. B. Hartogs, man, 75 jr. M. J. van Poppelen, man, 67 jr. M. Ruseier, man, 69 jr. C. M. Verkaik, vr., 84 jr. geh. gew. m. J. J. Bieze. W. Drinkwaard, man, 51 jr. W. E. H. den Brinker, vr., 83 jr- L. P. J. van Roon, man, 70 jr. W. D. Poot, man, 75 jr. J. A. M. van Veggel, vr. 57 jr. geh. gew. m. P. H. Kreischer. A. van der Stoep, vr., 82 jr. geh. gew. m. C. E. Noijons. A. Doorrebosch, vr., 46 jr. M. Moerer, vr., 66 jr. e.v. H. van der Wiel.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13