Even voorstellen: m Karnavalsprijs naar het vogelasiel Voordelig verzekerd v.a. Dus verzeker je 'm lekker goedkoop bij de bank met de 5. bondsspaarbank Winkel diefstal Amateur Rijnmond toch verkiezingen Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand RANDSTAD PP^ HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 14 FEBRUARI 1986~ PAGINA 15 Toyota Lite-Ace Combi Toyota Hi-Ace Mari Dingenouts (midden) tijdens het karnaval: ,,de prijs gaat naar het vogelasiel". Kerkdiensten HERVORMDE GEMEENTE KE THEL Als je er een béétje brommer op na wilt houden loopt dat behoorlijk in de pa pieren. Dus koop je dat vereiste verze keringspapiertje elk jaar zo vernuftig mogelijk. Bij de bank met de S regel je 'n prima verzekering voor een vriendenprijsje. En mocht je je afvragen waarom we zo goedkoop zijn dan is dat heel eenvou dig. Met tevreden brommende jongelui is het als bank nu eenmaal gesmeerd zaken doen. Brom je even bij ons binnen? Schiedam spaarbank GEMEENTEBESTUUR VAN SCHIEDAM DRANK- EN HORECAVERORDENING maken bekend INTERX 3890.- Persoonlijk Advies - uubbele Garantie JHet nieuws van Toyota op de RAI bestaat uit de geheel vernieuwde Lite-Ace serie, Toyota's bestelwagen in de klasse tussen de mini-bussen en normale bestelbussen, dus tussen de Suzuki's, Daihatsu's en Subaru's en de bekende 1-2 tonsklasse zoals Toyota's eigen Hi-Ace. In deze éëntonner special behandelen we uiteraard de Hi-Ace, maar ook die wat kleinere Lite-Ace, zoals we bij Nissan de Urvan en Vanette behandeld hebben. Verder kent Toyota in de bedrijfswagensfeer de Truck-lijn de Toyota Dyna 100-300 serie, de Pick up lijn de Toyota Hi-Lux serie, dan de Updcruiser serie en de diverse commercials, van de personenwagenlijn afgeleide besteluitvoeringen. Het meest in het oog springende nieuws is dus de vernieuwde Lite- Ace, hij is aerodynamischer en aantrekkelijker gelijnd, hij heeft een wat hoger dak gekregen, zodat bij gelijkgebleven lengte- en breedtematen het laadvolume toch is toegenomen. Hetzelfde geldt voor de toegankelijkheid. Het interieur is gemoderniseerd en biedt meer comfort en technisch zijn er tal van wijzigingen zoals een nieuwe benzinemotor, vernieuwde ophanging, nieuwe remmen enz. Motoren Bekijken we eerst even welke motoren er in de Lite-Ace en Hi-Ace verkrijgbaar zijn. In de Lit-Ace een 1486 cc 4 cyl-in-lijn benzinemotor met een vermogen van 69 PK en een koppel van 107 Nm bi 3200 toeren en een 1839 cc dieselmotor met een vermogen van 63 PK en eenk oppel van 105 Nm bij 2£Q0 toeren, de motoren zitten voorimonder de stoelen. In de Hi-Ace huist of een 1812 cc 4 cyl-in-lijn benzinemotor met 79 PK en een koppel van 144 Nm bij 2600 toeren of een 1998 cc 4 cyl- in-lijn benzinemotor met 88PK en 165 Nm. Ook is er een dieselmotor van246 cc met 75 PK en een koppel van 156 Nm bij 2200 toeren. Ook deze motoren zitten onder de voorstoelen. De benzinemotoren hebben een 4 rups versnellingsbak, de dieselmotoren een 5 bak, de Hi- Ace is er heel uitzonderlijk, ook in automaat. Bij de Lite-Ace zit de versnellingspook op de vloer, bij de Hi-Ace aan het stuur, de Hi-Ace heeft daardoor 3 zitplaatsen vóór. De Toyota's hebben onafhankelijke wielophanging met torsievering voor en een starre as met bladveren achter. De Lite-Ace Wagon heeft zelfs sch roefveren achter. De afmetingen Belangrijk voor bedrijfswagens zijn natuurlijk de afmetingen en de laadvermogens. Nu valt het niet mee Tovota Hi-Ace en Lite-Ace om juiste afmetingen te geven omdat er zowel in de Lite-Ace als Hi-Ace nogal wat uitvoeringen zijn, je gaat met de lengte en hoogte al de mist in bij verlengde en verhoogde uitvoeringen. Zo is er van de Hi-Ace een extra verlengd en verhoogd model, dat gaat tot een totale lengte van zo'n 5.75 meter en een hoogte tot bijna 2.50 meter. Maar nemen we even de gebruikelijke Hi-Ace dan zien we voor de gewone Commercial uitwendig Ixbrxh 275x154x136 cm en voor de Commercial Long resp. Ixbr.xh 473x172x192 en 305x 154x 136 cm en voor de Commercial Long resp. Ixbr.xh 473x172x192 en 305x154x136, verschillen alleen in lengte. De hoogte naar de laadvloer bedraagt 61 cm, de achterklep meet 133x129 cm, de zijschuifdeur 106x137 cm, de lange typen hebben zijschuifdeuren links en rechts standaard. Dan het laadvermogen, dit is afhankelijk van de soort motor en de gewone of long-versie. De gewone versie heeft voor benzine-motor een laadvermogen'van 1215 kg en de diesel 1125 kg, de long resp. 1270 en 1175 kg. Het eigen gewicht ligt tussen de 1380 en 1480 kg, het aanhangwagengewicht is in alle gevallen 1400 kg. Kijken we vervolgens ook nog even naar de Lite-Ace en dan de normale uitvoering dan zien we een uitwendige Ixbrxh van 400x165x191 cm, aan laadruimte 215x144x136 cm, hoogte laadvloer 55 cm, afmetingen achterklep 124x120 cm en zijdeur 83x109 cm, het laadvermogen van de Lite-Ace ligt rond de 890 kg, het eigen gewicht ligt rond de 1090 kg het aanhangwagengewicht bedraagt 1000 kg. Rij-indruk Wij reden zowel met de Hi-Ace als Lite-Ace en zowel met de benzine als dieselversie en de automaat. In alle gevallen is ons de Toyota bestelserie best bevallen. Natuurlijk zijn er in vergelijking met de anders merken voor en tegen's. Kijken we zuiver naar de rijeigenschappen dat hebben de Toyota's voor. Een goede wegligging met rustige besturing, een redelijk goede zit, bij de Lite-Ace wat krap, een vlotte acceleratie met zeer redelijke top, weaarbij de benzine en dieselversie weinig voor elkaar onder doen, de benzine-top van Hi- en Lite- Ace ligt rond de 130 km/u, de dieseltop rond de 125 km/u, het verbruik is bijzonder redelijk, hier scoort de diesel goed, de Lite-Ace 1:13 de Hi-Ace 1:12, de benzineversies halen beide 1:10. Het zicht naar buiten is goed, in de Hi- Ace beter dan in de Lite-Ace. Als min of tegen zouden we de volgende punten willen noemen: Nogal wat lawaai zeker de Lite-Ace diesel, bij 100 km/u gaat de decibelmeter al over de 82 dB, de meeste andere bestelwagens blijven dan toch nog onder de 80 de uitrusting van de Toyota's is echt niet meer zo Japans veelomvattend, de meeste Europanen bieden qua uitrusting in de cabine meer. Tot slot de instap, deze is van het type voor het voorwiel frontstuurtype. Door de recherche zijn aange houden de 31-jarige L. G. en de 25-jarige I. H. M. V. beiden uit Rotterdam. Beiden hadden 4 dekbedovertrekken ter waarde van 230,weggeno men bij Hans Textiel aan de Dr. Wiardi Beckmansingel. De Rotterdammers konden wor den aangehouden doordat een verkoopster van de zaak het kenteken van de auto had ge noteerd nadat zij geconstateerd had dat de dekbedovertrekken weggenomen waren. Na ver loor zijn de man en vrouw neengezonden. Je brommer kostje al geld genoeg. SCHIEDAM Na de leut komen de serieuze zaken", vindt Mari Dingenouts, ONS-voorlichter in Schie dam. Daarom is hij eerst zijn prijs voor de beste -li merick - wedstrijd uitge breid gaan vieren, maar betaalde hij achteraf de kosten daarvan uit eigen zak. Want de 111,11 die hij met zijn ijzersterke dicht werkje verdiende, wilde hij aan het vogelasiel kado doen. „Daar dien ik dan in één klap twee goede doelen mee", vertelt Mari, die meedoen belangrijker vindt dan winnen. „Vogels hebben het in deze tijd heel moeilijk en het asiel vangt dat een beetje op. Maar ook wordt een gedeelte van het geld besteed om een ruimte te creeëren, waar de Schie- damse schooljeugd in het kader van het projekt „vo gelasiel", lessen kan gaan volgen. Gezien al die nut tige aktiviteiten van onder meer beheerder Gerrit van der Hoek, vind ik dat mijn prijs, meer dan mooi besteed is". Goed voorbeeld doet goed volgen: Bas Braat, die het juiste gewicht van de Riet zeilers raadde, schonk zijn bedrag spontaan aan de „Stichting Lentefeest". GEREFORMEERDE SCHIEDAM KERK Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, 10.00 uur: ds. A. Prins (H.A. voor jong en oud). Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: kand. J. v. Westenbrugge te Zevenbergen. Dorpskerk, 17.00 uur: ds. F. Kalis. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, 10.00 uur: ds. J. de Kievit en ds. L. de Ru (H.A.); 17.00 uur: ds. C. Maas te Poortugaal (H.A. en dank zegging). Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: ds. J. Couvée te Voor burg. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Burg. Knappert laan, hk. Warande, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw, Westvest 30, 9.30 uur: br. J. de Boer; 16.30 uur: br. L. van 't Hoff. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. D. A. Snijver, Abben- broek. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. J. W. Goossen, Waddinxveen. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos. HERVORMDE SCHIEDAM GEMEENTE Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 en 17.00 uur: ds. J. D. Wuister. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: geen dienst. In de Magn. Dei Kerk H.A. ds. De Ru en ds. Kievit. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 9.15 uur: ds. J. G. Jansen, Gouda. Aula Chr. Huishoudschool, Pinas plein, Rotterdam, 10.30 uur: ds. J. G. Jansen, Gouda. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. B. C. Bou wen, Barendrecht; 17.00 uur: ds. F. Kalis. St. Martinuskerk, 10.15 uur: Oec. Dienst van Schrift en Tafel; voorg. ds. F. Kalis en Pastor Th. Kool m.m.v. Martinerkoor. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: Eerw. Vrouwe M. Muller uit Amsterdam, zondagslied: gezang 401. Leger des Heils, Lange Haven 27, 10.00 uur: Heiligingssamenkomst; 18.30 uur: Verblijdingssamenkomst o.l.v. Kapitein en Mevr. W. Ouds hoorn. Jehovah's Getuigen, Stadhouders laan 26b. Openbare lezingen uit het boek: Leven - Hoe is het ontstaan? Door evolutie of door schepping? Nieuwland, zondag 10.00 uur. Oud Mathenesse, zondag 17.00 uur. The ma: Waarom u vertrouwen kunt stel len in de bijbel. Pinkstergemeente „Morgenstond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Dam- laan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags adventisten, geen opgave. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw land, geen opgave. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Singel 106. Eerste zondag in de veertigda gentijd. Celebrant: Pastoor P. M. Vis- mans. Predikant: Diaken P. M. Mar tens. Zaterdag 15 februari, 18.30 uur: Eucharistieviering. Zondag 16 febru ari, 9.15 uur: Hoogmis, muzikaal ver zorgd door het Herenkoor I.H.D.; 11.00 uur: Eucharistieviering. Don derdag 20 februari: Lijdensmeditatie tijdens de avondmis van 19.00 uur. Vrijdag 21 februari: Kruisweg om 19.00 uur. St. Liduina-Kapel, St. Liduina- straat 10. Celebrant: Pastoor P. M. Vismans. Predikant: Diaken P. M. Mariens. Zaterdag 15 februari, 17.15 uur: Eucharistieviering, muzikaal verzorgd door het Valeriuskoor. Zon dag 16 februari, 12.00 uur: Eucharis tieviering. R.K. Parochie O.L.Vr. Visitatie, Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 16 februari: le zondag van de Veertig dagentijd. Zaterdagavond 18.30 uur: Eucharistieviering met orgel en sa menzang. Zondag 9.00 uur: Eucharis tieviering met samenzang; 11.00 uur: de Hoogmis met muzikale medewer king van „Polyhymnia". Predikant: E. v. Diepen. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, zaterdag 15 februari, 19.00 uur, zondag 16 februari, 10.30 uur: Eucharistieviering. Beide diensten worden verzorgd door een groep jon geren die „gen" noemen. Na de dienst van zondag is er van plm. 12.00-13.30 uur nog een programma met toneel, liederen e.d. waarbij ie dereen welkom is. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotter dam-West. Eucharistievieringen, woensdag 9.00 uur; zaterdag 17.00 uur en zondag 10.30 uur. St. Jacobuskerk, Kethel. Eerste zondag van de Veertigdagentijd. Za terdag 17.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel. Zondag 9.45 uur: Met gregoriaanse zang. Preek: Pas toor W. Flapper. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Eerste zondag van de Veertig dagentijd. Zaterdag, 18.30 uur: Eu charistie met samenzang en orgel. Zondag, 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 10.15 uur: Oecumensiche Vie ring van de Maaltijd des Heren. Ds. F. Kalis. Het Martienerkoor zingt. Preek: Pastor Th. Kool. Gezien het succes van vo rig jaar wederom een ma nifestatie kunst door ama teurs. In het weekeinde van 20, 21 en 22 februari wordt weer de mogelijk heid geboden aan de Vlaardingse amateurs om in de zalen van het Stads gehoorzaalcomplex hun, kunsten te laten zien aan het Vlaardingse publiek. Voor het Vlaardingse pu bliek is er de mogelijkheid om eens het Stadsgehoor zaalcomplex binnen te lo pen om te zien wat hun medeburgers allemaal in hun vrije tijd doen. Er is weer van alles te zien van toneel tot dans, van zang tot film, van voordracht kunst tot muziek, van schilderkunst tot vrolijke fanfare geluiden. Jong en oud doet er weer aan mee, zoals het kinder koor „Ons Clubje", TOV en het Gewestelijk Senio renorkest. De dans is ver tegenwoordigd door de Volksdansvereniging „Vla- voc" en de Vlaardingse Balletacademie. Ook heL Pop-gebeuren ontbreekt dit jaar niet. De donder dagavond is geheel aan de Vlaardingse pop gewijd. De aktiviteiten zullen olaatsvinden op donder dag 20 februari vanaf 20.00 uur, op vrijdag vanaf 19.30 uur, zaterdagmiddag /an 15.00 tot 17.20 uur en zaterdagavond vanaf 19.45 uur. De toegang is gratis. Oud-Katholieke Parochie v.d. Hei lige Johannes de Doper, Dam 30. 16 februari, 10.00 uur: le zondag v.d. Veertigdagentijd. Diaken J. Nie wenhuizen. Delft. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, Schie dam. Eucharistieviering op zaterdag 15 februari te 18.30 uur. Voorganger: Pater J. F. de Rooij. Oecumenische zondagviering op 16 februari te 10.30 uur. Voorgangers: pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stienstra. Muzikale mede werking. RIJNMOND Op de dag van de kandidaatstelling voor de verkiezingen van de Raad van Rijnmond zijn negen lijsten bij het hoofdstembureau ingele verd. Vanaf heden liggen deze lijsten voor iedereen ter inzage' bij de secretarie van Rotter dam, Stadskantoor, Haagse- veer 35, Bureau Verkiezingen, kamer 11. Op vrijdag 7 februa ri is tijdens een openbare zit ting van het hoofdstembureau beslist over de geldigheid van de lijsten, die op 4 februari werden ingeleverd. De verkiezingen voor de Raad van Rijnmond worden op 19 maart a.s. - 43 dagen na de dag van de kandidaatstelling - ge houden. De Socialistische Par tij heeft als lijsttrekker de heer R. J. L. Poppe uit Vlaardin- gen, Gemeente Belangen de heer G. van Oosten uit Rotter dam, de Partij voor Socialisme en Ontwapening de heer A. Plaisier uit Hoogvliet en voor D'66 staat de heer K. Wetsema bovenaan de lijst. De heer R. Suurendonk voert de lijst van de Partij van de Arbeid aan, de heer S. J. R. de Monchy is lijstaanvoerder voor de VVD, de PSP/PPR/CPN-lijst wordt aangevoerd door de heer A. S. J. Flapper, de CDA-lijst door de heer G. van Sliedregt en de SGP/RPF/GPV-lijst door de heer H. G. Barendregt. In to taal staan 227 kandidaten ge reed om de 81 zetels in de Rijnmondraad te bezetten. m voor een brommer zonder versnellingen incl. assurantiebelasting en kosten, ingaande 1 maart 1986. Burgemeesters en wethouders van Schiedam; gelet op artikel 1.4 van de Drank- enJJorecaverorde- ning en de op 17 november 1984-vastgestelde Rege ling met betrekking tot aanvragen „vestigingsvergun ningen" en de bezwarenprocedure ingevolgde de Drank- en HorecSverordening; dat bij hen de hierna vermelde aanvragen ingevolge het bepaalde in de Drank- en Horecaverordening zijn ingekomen; 522. van de heer L. van der Valk een verzoek met betrekking tot de exploitatie van een cafébe drijf in het pand Lange Haven 8e; 523. van de heer S. Castelli een verzoek met be trekking tot de voortzetting van de exploitatie van een Italiaans restaurant in het pand Broersveld 178-180; 524. van de heer M. Yumak een verzoek met betrek king tot de voortzetting van de exploitatie van een koffiehuis in het pand Westfrankelandse- straat 47; De aanvragen en de andere ter zake zijnde stukken liggen op de secretarie, afdeling Algemene en Burger zaken, 's-Gravelandseweg 567 te Schiedam, ter inza ge en wel tot 14 maart 1986, elke werkdag van 08.30 tot 15.30 uur. Gemotiveerde bezwaren tegen één of meerdere aan vragen kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht en dienen te wor den gezonden aan de chef van de afdeling Algemene en Burgerzaken van de secretarie, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (bij bureau Algemene Zaken, tel.nr. 010-732111, toestel 291), kunnen tot één week voor bovengenoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachten- wisseling over de aanvragen tussen het bevoegd ge zag en de overige aanwezigen. Schiedam, 14 februari 1986. Burgemeester en wethouders van Schiedam, De secretaris, A. G. H. Gorissen De burgemeester, R. Scheeres. Neem er met Schneider FJ ff e tijd voor Het kiezen van het juiste bergkomfort is geen sinecure. Het moet mooi zijn en praktisch en een harmonisch geheel vormen met uw woonstijl. Een keuze voorjaren, waar u, maar ook wij de tijd voor nemen. Aan onze kollektie zal het niet liggen, die is even mooi als gevarieerd en... het volgende is inklusief; Vakmanschap, goed advies, sympathieke service en dubbele garantie op de kwaliteit. Wij tekenen er persoonlijk voor... Massief Europees eiken toogkast. In donkere of lichte tint. Geloogd of afgewerkt in antiek finish, tegen k meerprijs. Keuze uit paneeldeuren of deuren met getint glas. 190 cm hoogj V breed 152 cm diep 50/40 cm. Groe' :netaan 45 - 49 Telefoon 010 26 98 62, Schiedam v\\\W

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 15