J 1 Twee zeventien jarigen scoren hoog tijdens 'Prix de Lausanne' Ook de pop Vuurproef vindt plaats in de sneeuw i. wieg Randstad-Edities Reizen ook present op Randstad Vakantiebeui m m m m u 1 N P Zangersbontf viert eeuwfeest F1 Letters iitSl>l>iii ISoogtl en scrollen Wkuoeift po1 I H \r~ Gerard Lakeveld rijdt de voordeligste 4x4 die er is Dit zegt autoredakteur Leo de Ruiter van de Subaru Jus1 RODE KRUIS PUZZELMARATHON EEN TON AAN GELDPRIJZEN EN PRIJZEN IN NATURA vele geldprijzen en prijzen in natura. 3!P W 11 - 26 Wind in de zeilen In Lausanne, Zwitserland, werd van 29 januari tot 2 februari voor de 14e keer een internationaal concours voor jonge dansers, de „Prix de Lausanne 1986"gehouden. Voor het eerst in het bestaan van dit bekende Zwitserse concours deden twee danseressen mee uit Nederland, Lydia Harmsen en Nancy Euverink, allebei 17 jaar, allebei leerling aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Zij doen aan het einde van dit cursusjaar eindexamen-HAVO aan de middelbare school van het Conservatorium en zouden pas daarna hun balletopleiding op HBO-niveau aan het Conservatorium vervolgen. 86 Jonge dansers uit 22 landen begonnen op donderdag de 30ste januari aan de voorrondes. De twee Nederlandse mejsjes zijn met goed gevolg de beide voorrondes en de halve finale doorgekomen en behoorden tot de 15 finalisten die zondagavond in de finale moesten optreden. Er konden door de internationale 11-koppige jury (onder wie Paolo Bortoluzzi, Suki Schorer, Noëlle Pontois en Heinz Spoerli) heel wat prijzen vergeven worden. De médaille d'or ging naar de 17-jarige Oost Duitser Gregor Seijffert; een van de vier overige eerste prijzen was voor Lydia Harmsen. Dat houdt in dat zij een beurs krijgt om een jaar te gaan studeren aan een bekende balletaccademie; voor Lydia wordt dat The School of America Ballet in New York; verder een medaille en een geldprijs. Nancy Euverink krijgt als finaliste ook een geldprijs en zij kan een zomercursus ballet volgen in Keulen, Monaco of Boston. Beide meisjes werden uitgenodigd door Marikka Bressobrassova, een grootheid uit de balletwereld van Monaco, voor een tournee door Italië. Reakties op ol bijdragen aan deze pagina aan redaktie THUISKRANT-EXTRA Postbus 5825. 2280 HV Ri|swi|k Telefoon 070-190224 (liefst donderdag ol vrijdag) Dit weekend weet Gerard La keveld uit de Hoekse Waard of hij inderdaad de juiste wa gen heeft aangeschaft. Over de Subaru was de 20-jarige jongeman toch al heel be hoorlijk te spreken, maar aan gezien hij aan een Subaru Justy 4x4 wat hogere eisen mag stellen, is het niet vreemd dat hij met spanning uitkijkt naar de omstandighe den waaronder hij die eigen schappen goed kan benutten. Gerard vertrekt deze vrijdag naar de wintersport en gezien de sneeuwberichten uit Oos tenrijk zal hij daar een stevig beroep moeten doen om de uitstekende wegligging die 4- wiel aangedreven wagens schijnen te bezitten. „Als het goed is heb ik geen sneeuwkettingen nodig", meldt Gerard vol verwachting. „Maar ik heb ze wel bij me, hoor", voegt hij daar realistisch aan toe. Gerard Lakeveld heeft gelijk. Tenslotte heeft hij deze (twee de) Justy nog maar amper een week en zijn er nauwelijks echt omstandigheden geweest waaronder hij de vierwiel-aan- drijving nodig heeft gehad. Het grootste voordeel van een der gelijke aandrijving is de ver grote „grip" die de wagen op de weg krijgt omdat elk wiel het ideale aantal omwentelin gen kan zoeken. Een dergelijke mogelijkheid is natuurlijk niet onder iedere omstandigheid nodig. Vandaar dat er bij elke 4x4 aangedreven wagen een keuzemogelijkheid is tussen aandrijving via 2 of via 4 wie len. „Bij de Justy gebeurt dat door een knop op de versnellings pook", legt Gerard uit. „Die kun je naar believen in- of uit schakelen. Je hoeft er niet eens voor te stoppen. Dus ver zeil je plotsklaps in een stort bui of op een traject met veel plassen, dan schakel je in min der dan een seconde die vier- wielaandrijving in. In de goeie week dat ik die auto nou heb, heb ik dat nog niet echt nodig gehad, maar ik verwacht ko mende weekend wel dat ik fors van die aandrijving gebruik ga maken". De Sabaru Justy met vierwie- laandrijving is de voordeligste 4x4 auto die momenteel op de Nederlandse markt is te vin den. De wagen kost nog geen 20.000 gulden. Een hoop geld natuurlijk, maar in vergelijking met wat je ervoor krijgt, is het een relatief goedkope wagen. De 4x4 Justy is de meest lu xueuze uitvoering van deze, op een na kleinste Subaru. Stan daard zijn er bijvoorbeeld een toerenteller, achterwisser-was- ser, een zonnedak en speciale wieldoppen gemonteerd, om maar een paar van de aantrek kelijk extra's te noemen. Stan daard is er natuurlijk ook de 3- cylinder motor met bovenlig gende nokkenas met een in houd van een kleine 1000 cc en een vermogen van 55 pk. „De wagen is pittig", vindt Ge rard Lakeveld. „Dat merk je al ondanks het feit dat ik 'm nog een beetje moet ontzien. Ver geleken met de standaard Jus ty die ik hiervoor had, is-ie een stukje zwaarder en ligt-ie nog steviger op de weg door dat lagere zwaartepunt. Maar de wagen kan meer...dat voel je. Hij maakt ook een zwaarder geluid. Zeker niet vervelend of storend, maar zo'n geluid dat kracht verraadt". Die kracht van de Justy wordt volgens de inwoner van de Hoekse Waard goed gecombi neerd met comfort. De stoelen zitten uitstekend en zijn goed verstelbaar. De instap is door de brede portieren makkelijk en ruim terwijl de, klein-ogen- de wagen, binnen verrassend veel ruimte biedt.. „De ruimte is hetzelfde als in mn vorige Justy en daarmee zijn we met z'n drieën op win tersport geweest. De bagage ging met gemak binnen in. Ze ker omdat de achterbankleu ning deels neerklapbaar is. Al leen de ski's gingen op het dak, maar daar had je niet de minste hinder van. We zijn lek ker comfortabel en met vol doende plaats naar de winter sport gereden". „Ik ben blij dat ik tegen Su baru ben aangelopen", be kent de jongeman eerlijk. „Normaliter zou ik het niet gek vinden wanneer je eraan voorbij loopt omdat het merk tenslotte nog niet zo bekend is als andere Japanse wagens of veel Europese merken. Wat ik nou heb is een sportieve, leuke auto met veel extra's voor een niet te gekke prijs. bladert graag in de 40 Randstad-Edities, wekelijks present in 160 gemeenten in Zuid-Holland. De familie heeft een eigenzinnige kijk op het gepresenteerde nieuws en laat dat blijken ook... Ut®- Precies..ze waren bijna allemaal verkleed als gewone jongen en gewoon meisje. Maar aan de buitenkant mag toch wel IETS te zien zijn 7 Dat snap ik niet. Hoe kan je nou onverkleed carnaval vieren 7 Ach, joh...de waren stemming moet IN je zitten. Pfah I Door die gewone kleren zeker 71 Nou, dat was toch ook zo 7 Als verkleedfeest was het Tienercarnaval van de Damzwabbers geen groot succes, zo meldt de Leidschendammer. Van alle deelnemers kwam slechts een handjevol verkleed... Ons ontwerp van de antieke wieg voor baby's is zo populair gebleken dat we meteen maar hebben besloten om er een verkleind model van te bouwen voor de pop. 'Wie zoekt die vindt' is son rubriek dis opsn staat voor persoonlijke vragen en verzoeken van alle lezers van Randstad-Edities die door an dere lezers opgelost zouden kunnen worden. Plaatsing is kosteloos maar de redaktie van Thuiskrant Extra behoudt zich het recht voor verzoe ken zonder opgaaf van reden buiten deze rubriek te houden. ETALAGEPOP - C de Baat, bereik baar via nummer 01864 - 3220 zou de koning te rijk zijn met een etalage pop met een vrouwenhoofd. Bescha- degingen vindt hij geen punt, zoalng de pop maar wel kan staan. JULES VERNE - Vanuit Schiedam komt het verzoek van mevrouw Snik kers - Van der Perk voor het boek van Jules Verne: Hester Servadae I, de Vulkaanbewoners. Wie kan helpen belt: 010 - 265525 THIJS EN THOR - A. Helmus de Graaf is op zoek naar het boek Thijs en Thor van de schrijvenr W.G. v.d. -Hulst Tevens worden gevraag de boekjes Jaap en Gerdientje van Anne dé Vries. Reacties kunnen worden ge- richt via nummer 02522 - 11773 COUPLETTEN - Albert Bor uit Hoek van Holland is op zoek naar de volle dige songtekst van de bekende com positie 'It's a long way to Tipperary'. Wie 't weet mag het zeggen (of zin gen) via nummer 01747 - 4094 CULINAIR - Van de uitgaven uit de reeks Culinair is dé heer Van der Rest uit Rotterdam op zoek naar het num mertje 7, getiteld: 250 soepen, sau zen en salades. Bij de boekhandel vindt de man het niet meer. Wie hem kan helpen belt: 010 - 836319 HENK - Het'boek 'Henk's Kooivakan- tie' van de auteur W. Broos wordt node gezocht door mevrouw Hensen uit 's Gravendeel. Dat eerste deel zou zo mooi staan bij deel 2 en 3 uit de zelfde reeks die ze al in de kast heeft. Wie de serie kan completeren belt mevrouw op nummer 01853 - 1735. De poppewieg is ca. 60 cm lang, met een bodem van ca. 27 x 54 cm, waardoor hij geschikt is voor een hele poppenfamilie of voor grote baby-poppen. Alle onderdelen zijn op ware grootte getekend zodat u ze zo kunt overtrekken op het hout en kunt uitzagen. En met de duidelijke bouwinstructies zal het u verder weinig moeite kosten om deze unieke poppewieg zelf te maken. Monteer in het bedje een muziekdoosje dat 'slaap kindje slaap' speelt en uw kind zal er eindeloos van kunnen genieten. De tekening, bestelnr. 1808-RE, kost 9,75. Het Zwitsers muziekdoosje met stofkap, bestelnr. MD 3763-RE, kost 26,50. De tekening en het muziekdoosje samen bestellen kan ook, het bestelnr. is dan MD 1808-RE en de prijs 29,75. De tekening en/of het muziekdoosje kunt u bestellen door het betreffende bedrag over te maken op postrekening nr. 3567600 t.n.v. Karweipost, De Meern, onder vermelding van het bestelnummer. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u het bestelde per omgaande toegestuurd. Op verschillende manieren is het mogelijk een gedegen af weging te maken tussen de talloze vakantiebestemmin gen die van alle kanten op je af komen. Het is nódig om zo'n afweging te maken om met redelijke zekerheid de vakantie te krijgen die je ook echt hebben wilt. Eén van de mogelijkheden om te kijken en te vergelijken wordt op 15 en 16 februari geboden in de Houtrusthallen in Den Haag door de Randstad-Vakantie beurs. Een bijzondere toevoeging is te bewonderen in de stand van Broere Reizen. Daar staat een 11-meter hoge replica van de Eiffeltoren. Een kunstwerk dan dan wellicht niet zo imposant mag zijn als het realistische voorbeeld uit de Lichtstad, maar in de Houtrusthallen wel degelijk een opvallende weg wijzer gaat vormen. Aan de voet van het gevaarte vinden bezoekers van de Randstad Vakantiebeurs onder anderen Monique v.d. Heide en Margina Vos van Broere-Reizen die be langstellenden alles kunnen vertellen over het gevarieerde reizenpakket van Broere. Waartoe ook de gewaardeerde bustoschten van de Randstad- Edities mogen worden gere kend. Het 11-meter hoge Eiffeltoren- model is niet de enige beziens waardigheid van de Randstad- Vakantiebeurs. De organisatie heeft er stevig rekening mee gehouden dat de beursbezoe kers niet alleen voor informa tie, kijken en vergelijken ko men, maar daarnaast best van amusement willen genieten. Dat aspect is dan ook ruim vertegenwoordigd via muziek, volksdansen, film- en diapre sentaties, wijnproeverijen en nog veel meer. Dat alles vindt dan ook nog plaats in de blije stemming die onverbrekelijk verbonden is met mensen die een voorproefje nemen op hun vakantiegenoegen van straks. Wie ook zo'n voorproefje wil nemen is komende zaterdag en zondag welkom in de Houtrusthallen. Op zaterdag van 1 uur 's middags tot 9 uur 's avonds. Zondag van 10 tot 5. De toegangsprijs is gesteld op 5 gulden en kinderen tot 10 jaar hebben (mits onder geleide) gratis toegang. Het jubileumconcert van de Koninklijke Christelijke Zangersbond vindt precies op de 100ste verjaardag plaats. Op 19 februari 1886 werd immers in Den Haag het initiatief geno men om de onderlinge moeilijkheden tussen ko ren en zangverenigingen door samenwerking op te lossen. Dat is, na de ge bruikelijke 'barensweeën' voortreffelijk gelukt. De Bond van Christelijke Zangverenigingen in Ne derland verwierf in 1935 zelfs het predikaat 'Ko ninklijke' en uiteraard bleef dat gehandhaafd toen de naam van de vereniging la ter werd gewijzigd tot Ko ninklijke Christelijke Zan gersbond. Op het moment dat er bij het auto- kopend publiek vraag ontstond naar wat grotere auto's dan de gebruike lijke minimodellen, bracht Subaru de Justy uit. De economische en energiecrisis had vele mensen in kleine auto's gedreven, een duide lijk alternatief om toch maar te kun nen blijven rijden. Toen de tijden weer wat beter gingen werd al rap naar een wat grotere auto uitgeke ken. De cijfers tonen dat ook aan. In 1983 werden er in de 10.000 gulden klasse 2.3% auto's gekocht, in 1984 liep dat al terug naar de 1% en in 1985 is dat nog maar net 0.8%. De prijsklasse van 10 tot 14 duizend gulden, waarin de zgn. mini's thuishoren, was in 1983 goed voor 12% van de autover kopen, in 1985' was daar nog geen 8% van over, een teruggang van ruim 33% derhalve. Het jaar 1984 kan als omkeerjaar be schouwd worden en eind 1984 bracht Subaru dan ook de Justy uit. Een kleine middenklasse auto, Subaru was hierin nog niet vertegenwoor digd. Subaru kent de Mini Jumbo, een auto in de kleine de zgn. mini- klasse, dan de 1600 en 1800 serie, en Subaru Sedan, Hatchback en Sta tioncar, auto's in de middenklasse, en verder kent Subaru de E-serie, de mini bestelbussen. Subaru is met de Justy uiteraard niet de enige die in die klasse penetreer de. Subaru's bekende concurrent Su zuki bracht in die tijd ook een auto uit in die klasse de Suzuki Swift, Daihat su was er met de Charade al verte genwoordigd en van de andere Ja panners noemen we de Nissan Micra, Toyota Starlet, Honda Jazz enz., een zwaar beconcurreerde klasse, maar Subaru heeft er met de Justy een leu ke plaats in veroverd. De Justy is in die klasse een ruime 4- persoons auto met handige gebruiks mogelijkheden door zijn hatchback- achtige bouw, de grote achterklep en de (gedeeltelijk) neerklapbare achter bank. De auto is echter compact, licht en aerodymanisch gebouwd, heeft een lichte, moderne 3 cilinder 997 cc 40kW/54PK motor, allemaal ingrediënten voor een zuinig verbruik bij toch voldoende prestaties. Te sa men met de prijs, rond de 14 mille, is dat de grote kracht van de Subaru Justy.&Hij fe er in 3- en 5-deurs uit voeringen, in DL, SL, GL en SL SR (een Sportieve uitvoering) en in SL 4x4 (de min of meer terrein 4x4 uit voering). Rij-impresaie De Subaru Justy is weliswaar in di verse uitvoeringen verkrijgbaar, maar de verschillen, 3 en 5 deuren, min of meer luxe of sportiviteit, zitten hem niet in de techniek. Als zodanig kun nen alle Justy's ais één beschouwd worden met uitzondering natuurlijk van de 4x4, die in plaats van de nor male 2-wiel voorwielaandrijving, 4- wielaandrijving heeft. Echte terreinei genschappen mag je er niet van ver wachten, maar de Justy 4x4 doet het natuurlijk wel veel beter bij sneeuw en gladheid, bij modderige of zande rige ondergrond, bij landweggetjes, heuvels e.d. Er zijn overigens maar weinig kleine auto's met 4x4, de Justy is wat dat aangaat uniek al moet voor de 4x4 wel 20 mille neergeteld wor den. Alle Justy's worden aangedreven door een 3-cilinder benzinemotor van 997 cc met een vermogen van 54 PK en een koppel van 80 Nm bij 3600 toeren, de motor is dwars voorin ge plaatst en drijft bij de gewone Justy's de voorwielen aan. Een 5-versnel- lingsbak is standaard. De topsnelheid bedraagt 140 km/u, dat is dan in de 4e versnelling, in de overdrive 5 komt de Justy niet verder dan 130 km/u. De acceleratie van 0-100 km/u ver- iloópt in 14.5 sec., versnellen van bijv. 60 naar 100 km/u kost 14 sec. Het verbruik volgens ECE is bij 90 km/u 1:21, bij 120 km/u 1:15,4 en in stads verkeer 1:15,8. Wij haalden een ge middelde van 1:15. De rij-eigenschappen van de Justy zijn goed, de besturing indirect. Een licht onderstuurkarakter is waar neembaar. De besturing zelf is licht, ook bij parkeermanouevres, er is een positieve koers- en bochtvastheid. Van zijwind en uitbreken in bochten heeft de Justy geen last. De remmen zijn goed, een diagonaal gescheiden systeem met schijven vóór en trom mels achter, de remweg bij 100 km/u bedraagt 45 meter. De draaicirkel meet 9.9 meter. De wielophanging is rondom onafhankelijk met schroef- veren, de vering is auto-eigen wat kort, maar toch voldoende soepel. De Justy weegt zelf 690 kg. en mag 490 kg. laden en 800 kg. trekken. De kof ferruimte zelf is aan de kleine kant, maar wordt met (gedeeltelijk) neerge klapte achterbank uiteraard groter De motor is wat rumoerig maar niet overdreven hinderlijk, bij 100 km/u geeft de decibelkmeter 75 dBA aan. Speel met deze puzzel mee in de NATIONALE RODE KRUIS PUZZELMARATHON Stuur de oplossing van deze puzzel naar de Nationale Rode Kruis Puzzelmarathon en u maakt kans op één van de Indien de opbrengst van dit kansspel niet aan de gestelde voorwaarden van de Wet op de Kansspelen voldoet, is vergunninghoudster verplicht het prij zen pakket in evenredigheid aan te passen Voor 1,50 speelt u al meel Méér dan één oplossing insturen mag natuurlijk ook en vergroot uw kansen op het winnen van één van de vele prijzen JU Alle prijswinnaars krijgen na de trekking bericht thuisgestuurd Informatie Nationale Rode Kruis Marathon 070-846602/03. w Maak voor elke oplossing 1,50 over per giro/bankoverschrij- ving/storting op gironummer 62000 t.n.v Nationale Rode Kruis Puzzelmarathon te Den Haag Schrijf uw oplossing op de achterkant van het overschrij- vings/stortingsformulier of stuur uw oplossing(en) op een gefrankeerde briefkaart (50 ct) naar de Nationale Rode Kruis Puzzelmarathon, Postbus 28120, 2502 KC Den Haag en plak er per oplossing 1,50 aan geldige postzegels extra bij Vermeld naast de oplossing ook het nummer van de puzzel en de naam van deze krant. Inzenden: uiterlijk binnen 7 dagen Vergunning Min v.Justitie d d 7 5 85, nr L O 700/143/089 Horizontaal: 1 deel v.e. eetservies; 4 vestibule; 6 werkge ver; 9 echtgenoot; 11 wild zwijn; 13 landbouwwerktuig; 15 stel vaatwerk; 17 deel v.h. been; 18 vogel; 20 mist; 22 ge temd; 23 verheugd; 25 hevig; 26 streep; 27 monnikskleed; 28 noot; 30 rijtoer; 32 ruw, grof; 33 viervoeter; 34 biljart- stok; 36 voorzetsel; 38 voorzetsel; 39 streling met de tong; 41 nauw; 43 stuk goed; 45 verfrissing; 46 vloerbedekking; 48 neerslag; 50 grondtoon; 51 kat; 54 vogelproduct; 55 vaste spiritus; 56 vogel; 58 leervak op school; 59 volgroeid; 60x opschik. Verticaal: 1 heesterachtige plant; 2 noot; 3 zuurdeeg; 4 scharnier; 5 gesteente; 6 notie; 7 slee; 8 deurpost; 10 inge wand v. haring; 12 heidemeertje; 14 eb of vloed; 16 tuime ling; 17 deel v. Sumatra; 19 wrok; 21 rapport; 23 insect; 24 dun; 26 vernis; 27 gegraven diepte; 29 lichaamsdeel; 31 beet; 35 verharde huid; 37 oude lengtemaat; 38 voorzetsel; 40 denkbeeld; 42 strafwerktuig; 44 bergweide; 45 grond slag; 46 deel v.h. been; 47 aanw. vnw.; 48 pers. vnw.; 49 hijswerktuig; 52 bloeiwijze; 53 boom; 55 familielid; 57 on meetbaar getal. Hoe luidt de zin die ontstaat na het invullen van de balk? 1 24 25 54 4 58 48~ 53 31 4 44 59 2 3 4 5 6 7 8 O 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 13 24 25 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 De ontboezemingen, vorige week op deze pagina, van Hans van Vliet over de pittige charme van zeezeilen hebben hem al een fiks aantal eacties opgeleverd van mensen die de reis Azoren - Rotterdam met hem willen meemaken. Reagerend op de sterk stijgende animo voorzeilen in het algemeen en zeezeilen in het bijzonder vestigt de stichting Vaar-Vast vriendelijk de aandacht op de mogelijkheden die zij in huis heeft om zeilinstructie in de praktijk aan de man/vrouw te brengen. Instructie die wel degelijk ook op grote schepen wordt gegeven. Wie het neusje van de zalm wil weten belt 070 - 863292 en krijgt gegarandeerd de wind in de zeilen. Tabel voor de week van: 3 febr. t/m 9 febr. Normaal Weekatreef- jaarverbruik verbruik in in m3 m3 500 25 600 30 700 36 800 41 900 46 1000 51 1100 57 1200 62 1300 68 1400 73 1500 78 1600 84 1700 89 1800 95 1900 100 2000 106 2200 116 2400 127 2600 138 2800 149 3000 160 3500 188 4000 215 4500 243 5000 271 5500 299 6000 326 Aan het officiële openingsconcert van de jubilerende Zangersbond doen een groot aantal koren en oratorium verenigingen mee. Daaronder ook Exultate Deo uit Voorschoten, op deze archieffoto afgebeeld samen met het Rijnlands Christelijk Mannenkoor. De bond maakte een ui terst gezonde groei door en telde bij het 50-jarig bestaan 27.000 leden. Eind vorig jaar was dat zelfs op gelopen tot 83.000 leden actief bij 1968 koren en groepen. Vanuit het moderne bondskantoor in Voor schoten is de viering van het eeuwfeest gedegen voorbereid en op 19 febru ari is in de Prins Willem Alexanderzaal van het Ne derlands Congresgebouw in Den Haag dan ook een jubileumconcert te beluis teren dat klinkt als een klok. Als gastdirigent treedt de heer Jan Eelke- ma aan voor het Randste delijk Begeleidingsorkest. Dat vanzelfsprekend een groot aantal koren en so listen van de passende or chestrate begeleiding gaat voorzien. Zo treden onder meer aan: het Prinsenstad Mannenkoor uit Delft, Ka merkoor Canto Libre uit Voorschoten, het Voor- schotens Chr. Vocaal En semble, Christelijk kinder koor Alouettes uit Voor schoten, het Waterings Kinderkoor en de Chr. Oratoriumvereniging Exul tate Deo uit Voorschoten. Uitgevoerd worden de wer ken Chorus VI van dr. A. v.d. Horst en 'Lobgesang' van F. Mendelsohn-Bar- tholdy. Voor het orgelspel is Sander van Marion be schikbaar. Wie het jubileumconcert op 19 februari wil bijwonen dient om 20.15 uur aanwe zig te zijn in het Neder lands Congresgebouw. De toegangsprijs bedraagt 15 gulden. Dit concert is ove rigens het eerste van een reeks jubileummanifesta ties door het gehele land. Van de dertienjarige Danny de Jong uit Rotterdam ontvingen wij een Spectrum-programma om letters op dubbele hoogte op het beeldscherm te laten verschijnen. Zélf RT 5,0, INK 2, "TIK UU hebben we regel 50 aangepast door PAUSE 0 te laten vervallen. Anders moet d.m.v. BREAK het programma worden gestopt... Het is bijna allemaal Spectrum wat de klok slaat, want het volgende Spectrum-programma, gemaakt door R. Posthuma uit Noordwijk, zorgt ervoor dat tekst verticaal over het beeld schuift. Scrollen deze routine kan leuke effecten opleveren in eigen programma's. Tekst in regel 100 kan worden vervangen door eigen tekst of beelden. In regel 1 kan de kolom worden geïnitialiseerd. L0 PRINT NHftM IN" £0 INPUT H$ LET Z=LEN H$ LET X =Z *8 30 CL5 PRINT H» 40 FOR F 1 TO X FOR L=160 TO 175 5TEP INVERSE NOT POINT i.F 175- C17S-LI /2l 50 PLOT INK 1FLPLOT INK 1, F.L-1 NEXT L BEEP .003,45.NEX T F INVERSE 0 PflUoE 0 -.TuP HD f 1 LET KolOIti =5 RESTORE FOR f=0 TO £0 RE 3$ PRINT hT i ko L O bi3 t NExT 3 LET t =5CREEN$ (O.KOlOtti R RNOOHIZE U5R 353£ PRINT HT £0,1 OLorii, t. i IF PEEK £3556 <>£55 THEN GO TO 5 4 GO TO 3 5 STOP 100 DHTH "S""P""E""C "T""R "IJ" "M" "U" "P" "S""C""R""O""L""L" Oók zelf een programma geschreven dat 'wereldkundig' gemaakt mag worden? Stuur dan de listing, voorzien van naam, adres, telefoonnummer en een korte, duidelijke uitleg van de werking van het programma aan de redaktie van Thuiskrant-Extra, t.a.v. Input, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk. Oók reakties over of verbeteringen /aanvullingen op eerder geplaatste programma's zijn welkom. I

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 19