Aalsmeer wint titanenduel: 1215 ,A Zestien hoven Harmonie WF neemt afscheid van J. Vos Programma Filmclub t*i:> nmn HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 19 FEBRUARI 1986 PAGINA 13 Judo Spelregelwedstrijd Voetbal-volley toer nooi 40 jaar Olympus Afscheid Gé Rens Jan Vos SCHIEDAM Uitge rekend in de topper tegen Aalsmeer was het dames handbal team van DWS geen schim van de prima spelende formatie, die dit seizoen zo nadruk kelijk solliciteert naar een plaatsje in de fel begeerde eerste divi sie. Vöör de wedstrijd tegen Aalsmeer kon DWS-trainer Nol Verhoeff nog lachen. Zonder Simone Steenber gen (vakantie) waren de volgelingen van trainer- coach Nol Verhoeff vooral in de eerste helft duidelijk de mindere van Aalsmeer. Na de pauze hervond DWS zich, maar geen mo ment konden de Schie damse dames greep op het spannende duel krijgen. Het werd uiteindelijk 1215 in het voordeel van de gasten, die nu een tamelijk riant uitzicht hebben op de titel in de tweede divisie. Schroom Mild De selectiegroep van DWS. Sektievergadering Handbal HVK SCHIEDAM De Schiedamse tafeltennis kampioen schappen zitten er weer op. In de week van 10 tot en met 14 februari hebben ruim zeventig deelnemers ge streden om de titel in hun klasse. In totaal moesten er liefst 170 wedstrijden afgewerkt worden voordat de verschillende kampioenen konden worden gehuldigd. Het was in de zaal van de organiserende vereniging De Reling aan de Singel dan ook een drukte van belang. Wethouder Luub Hafkamp reikt de wisselbokaal uit aan Schiedams kampioen (voor de tweede maal) Roy Boedrham. RANDSTAD EDITIES Op een groot judotoernooi voor beginners waren enkele volgelingen van Gé van den Elshout (Sportarcade) succes vol. Jimmy van de Stelt, Pa trick van Eijk en Ibrahim Mandaratie legden allen beslag op een fraaie eerste plaats. Dennis Huiskens, Martha Voogdt en Evert Veux eindig den op een verdienstelijke tweede plaats. Jimmy Dull- aard en Mark Minderman moesten zich tevreden stellen met een bronzen plak. Op 23 maart organiseert Alain Breugelmans van de Sportar cade in samenwerking met Van den Elshout voor de eer ste keer in Nederland de jeugdkampioenschappen Kyo- kushinkai-karate. Het nationa le evenement wordt gehouden in de Sporthal Margriet. Het gaat hierbij om full-contact karate. Omdat de deelnemers tussen de twaalf en zeventien jaar zijn, is er een bescherming van de zogenaamde edele en andere delen. Afgelopen zaterdag trok het senioren judo team van sport school Lagerwaard, bestaande uit de judoka's André Sparre- boom, Cees den Dunnen, Mar tin Brouwer, Gerry Knikman, Maarten de Pijper en Joop Warnawa, vergezeld van hun trouwe supporters naar Eind hoven om daar de tweede ron de af te werken van een judo- competitie. Ondanks het feit dat het team werd geteisterd door hardnek kige blessures, griep en niet- bezette gewichtsklassen, waar door Gerry Knikman een ge wichtsklasse hoger moest ju doën, werd deze ronde win nend afgesloten. Achtereenvolgens werd koplo per Made I verslagen, daarna Made II en Gouweleeuw. Al leen sportschool Essink won van Lagerwaard met 3 tegen 2. Door deze goede resultaten plaatst sportschool Lager waard zich in de hoogste re gionen van de competitie. In het clubhuis van de voet balvereniging SFC is de twee de voorronde gehouden van de jeugdspelregelwedstrijden, ge organiseerd door de Schiedam- se Scheidsrechters Vereniging. Het team van HBSS behaalde de eerste plaats met 303 pun ten, tweede VVK2 met 263 punten, derde SFC1 met 225 punten, vierde SFC2 met 224 punten, vijfde VVK1 met 222 punten en zesde PPSC met 163 punten. HBSS en VVK2 gaan over naar de finale. Bij de persoonlijke winnaars kwam Ronald Boshart van HBSS het beste voor de dag met 105 punten. Tweede werd André de Has van SFC met 94 punten. Beiden gaan over naar de finale. De jury van de tweede voor ronde bestond uit: Jan de Kos ter, Harm Nijmeijer, Nico de Wolff, Koos Gerrits en Jan le Grand. Vragensteller was de voorzitter van de SSV Leen Schotting. De schriftelijke vra gen werden gecontroleeerd door Bep Weeda en de punten werden bijgehouden door Frans Slavenburg. Op vrijdag 21 februari is de fi naleavond waar beslist zal worden welke vereniging Schiedam mag vertegenwoor digen op de halve districts-fi nale. Deze finale'wordt gehouden in het clubhuis van de voetbal vereniging HBSS in sportpark Harga en begint om zeven uur. De teams die in deze finale uitkomen zijn: Demos, DHS, HBSS en VVK2. De vier persoonlijke winnaars, te weten: Richard van Schijn- del (Demos), Richard Monster (Demos), Ronald Boshart (HBSS) en André de Haas (SFC) zullen eveneens in de fi nale uitmaken wie dit jaar spelregelkampioen van Schie dam wordt. Belangstellenden zijn van har te welkom in het clubhuis van HBSS. De tweede editie van het voet volley-toernooi voor B-junio- ren is afgewerkt in de sporthal Margriet. Deze aktiviteit was wederom georganiseerd door de jeugdafdeling van de voet balvereniging Olympus. Maar liefst dertien Schiedamse voetbalverenigingen schreven in voor dit unieke evenement, dat grotendeels gebaseerd is op techniek en concentratie. Al snel bleek dat er diverse verenigingen uitgebreid had den geoefend voor dit toer nooi, hetgeen overduidelijk bleek uit de behaalde resulta ten. Als organiserende vereniging had Olympus eveneens een aantal oefenbijeenkomsten achter de rug, maar dit alles kon helaas niet verhelpen dat het B-team reeds in de poule wedstrijden werd uitgescha keld. Toch ontstond een spannende strijd om de ere-plaatsen. Ie der deelnemend team kon im mers de overwinningskansen voortijdig reduceren, dus moest door de eventuele kans hebbers keihard geknokt wor den om ieder wedstrijdpunt. Excelsior'20, SV HV Schie dam, PPSC en Olympus wis ten niet door te dringen tot de finalepoules en bezetten dus de vier laatste plaatsen, terwijl de resterende ranglijst het vol gende beeld opleverde: 1. Ursus, 2. HBSS, 3. DHS, 4. SVV, 5. Martinit, 6. Demos, 7. SFC, 8. Hermes DVS en 9. SVDPW. Juniorvoorzitter van Olympus Hans van Wagtendonk: „Een geslaagd evenement en mijn inziens een terechte winnaar, die zich terdege had voorbe reid op dit toernooi". Het 40-jarig bestaan van de voetbalvereniging Olympus zal niet ongemerkt voorbij gaan. De jubileumcommissie van de vereniging heeft een uitgebreid aktiviteitenpro- gramma bedacht dat het jubi leum kracht moet bijzetten, enerzijds voor de leden van de vereniging en anderzijds voor de Schiedamse bevolking die aan sommige aktiviteiten kun nen deelnemen. Het program ma ziet er als volgt uit: 15 maart zeevissen, 22 maart mosselavond, 18 april klaver- jastoernooi, 25 april receptie, 26 april feestavond, 27 april ju bileumwedstrijd, 3 mei fiets- puzzeltocht, 10 mei bijdrage Aleidafeesten en 15 juni fami liedag/onderling toernooi. Gebruikmakende van de daar voor geldende regeling (V.U.T.) zal Gé Rens, chef van het bureau sportzaken, met in gang van 1 maart de gemeen tedienst verlaten. In verband hiermede biedt het gemeentebestuur hem een af scheidsreceptie aan öp donder dag 20 februari van vier tot zes uur, in de recreatiezaal van SCHIEDAM De harmonie vereniging Wilton Fijenoord neemt binnenkort afscheid van Jan Vos. Vos, die 25 jaar voorzitter is geweest van de meer dan 60 jaar oude vereni ging, krijgt zaterdag 22 februa ri een receptie aangeboden. Alle (ex)-muzikanten van WF zijn welkom bij dit afscheid, dat gehouden wordt in het re petitielokaal aan de Nieuwe Waterwegstraat. De receptie duurt van drie tot half vijf. De nieuwe voorzitter van de harmonie Wilton Fijenoord, W. Wouters, is al geruime tijd in funktie. Jan Vos zet zater dag niet alleen een punt achter zijn loopbaan als voorzitter. Hij beëindigt tevens zijn muzi kale aktiviteiten bij WF, dat hem in beide hoedanigheden veel dank is verschuldigd. DWS heeft kampioenskansen niet meer in eigen hand In een sfeervolle sporthal Margriet, beide ploegen wer den fanatiek aangemoedigd door een flinke aanhang, be gonnen DWS en Aalsmeer nerveus aan het „titanen duel". De belangen waren groot, levensgroot" zelfs. De winnaar zou zich met nog drie wedstrijden voor de boeg zo goed als kampioen mogen noemen, hoewel je dat in die onberekenbare tweede divisie natuurlijk nooit zeker weet. Er viel in het eerste half uur in ieder geval weinig te genie ten. Aan beide kanten was het balverlies ontelbaar, waardoor er geen sprake was van een normale, rustige aanvalsop bouw. Aalsmeer sloeg zich nog het best door deze moeilijke perio de heen en kon bij de rust dan ook een moeizame 14 voor sprong koesteren. Een stand, die overigens genoeg zegt over het spelpeil in die eerste helft. Na de hervatting gooide DWS eindelijk het laatste restje schroom van zich af, waardoor het stugge Aalsmeer zowaar onder druk kwam te staan. Helaas werd evenals in de eer ste rondgang het Schiedamse ritme verstoord door enkele twee minuten straffen, die bei de arbiters te pas en te onpas hanteerden om het duel enigs zins in de hand te kunnen houden. De rode kaart (wordt getoond bij de derde twee minuten straf) voor linkeropbouwspeel- ster Leny Zandbergen werd DWS uiteindelijk fataal. Vanaf de linkerkant was er prompt geen dreiging meer, omdat Si mone Steenbergen nu eenmaal niet voorhanden was. Toch gaf de thuisploeg zich nog niet gewonnen. Puur op karakter werd er zelfs nog tweemaal een voorsprong ge nomen (9—8 en 10—9), maar deze geforceerde speelwijze kwam de Verhoef f-brigade duur te staan. In de slotfase stelde het geroutineerde Aals meer zonder veel problemen orde op zaken. De 1215 eind stand was verdiend, dat gaf de realistische Verhoeff na afloop ruiterlijk toe. „Juist in deze uiterst belangrij ke wedstrijd hebben we onze goede vorm van de laatste maanden niet kunnen berei ken", aldus Verhoeff. „Aals meer was gewoon beter, voor al in speltechnisch opzicht, Wij hebben in feite teveel kansen laten liggen. Als je in de eerste speelhelft slechts één doelpunt weet te maken, dan weet je wel hoe laat het is. Verder werd ons spel ontregeld door al die tijd- straffen. Terecht of onterecht, je hebt er nu eenmaal mee te maken. Ik ben altijd mild over arbiters. Wat moet je met al die kritiek? Het heeft toch geen zin". „Al met al vormt deze neder laag een flinke streep door de rekening. Ik ben nu aan mijn vierde seizoen bezig en juist in dit jaar had de promotie naar de eerste divisie een feit moe ten worden. Ik ben dan ook zwaar teleurgesteld. We zijn nu volledig afhanke lijk van Aalsmeer, dat twee punten op ons voor staat, en GSC, dat een punt meer heeft dan ons. Aalsmeer moet de laatste drie wedstrijden stuk voor stuk tegen degradatie kandidaten, dus die hebben de titel nog geenszins op zak, maar ik denk dat we hoog stens nog gelijk kunnen ko men." „Jammer", besluit Verhoeff, die nog niet weet of hij het volgende seizoen samen met DWS een herkansing wil ne men. het Stadskantoor aan de Em- mastraat. Sektie I (voetbalverenigingen) van de sportraad houdt op maandag 24 februari een ver gadering in het clubhuis van DRZ in sportpark Kethel, aan vang acht uur. Na de gebruikelijke agenda punten zoals notulen, ingeko men stukken en mededelingen zal er een financieel verslag gegeven worden van de jubi- leumpot (jubilea in 1986 HBSS 60 jaar en Olympus 40 jaar). Op deze vergadering zullen te vens vertegenwoordigers voor de regio vergadering van de KNVB worden gekozen. Ver volgens zal er een rapport over de toestand van de Schie damse voetbalvelden worden besproken. Het herenteam van HVK kon maar nipt winnen van Tediro: 1211. De Schiedammers tra den aan zonder wissel. Het was een gelijkopgaande strijd. Verdedigend liet HVK enkele steken vallen, er werd name lijk geen rugdekking gegeven. De rust brak mede daardoor aan bij een 57 achterstand. Na de pauze draaide HVK stukken beter. Een kwartier voor tijd werd nog tegen een achterstand aangekeken, maar geen moment raakten de Schiedammers in paniek. Mede door het goede keepers werk van Jos van de Zee en een verdienstelijk debuut van Ronald van Buuren met vier doelpunten wist HVK in de slotminuten de winst naar zich toe te trekken. De andere tref fers kwamen op naam van Fred Meyer (6) en Nico van Es (2). De dames van HVK verloren met 1113 van Snelwiek. Het was van HVK-zijde een erg nerveuze wedstrijd, waarin snel tegen een 14 achter stand werd aangekeken. De dames van Theo van de Water vochten echter goed terug tot 45 (rust). Er werden echter teveel kansen gemist. Na de thee nam HVK het heft in handen en bouwde aan een voorsprong van 109. Toen schrok Snelwiek echter wak ker en zorgde alsnog voor een 1113 eindstand. In de laatste minuten speelde HVK bijzon der slecht, terwijl ook de sfeer in het veld om te huilen was. De doelpunten kwamen op naam van Els van Hassel, Yvon Janssen (3), Miranda van de Ven (4), Jennie Ruys (2) en Carmen in 't Veld. SCHIEDAM Vrijdag 21 fe bruari wordt bij de Filmclub Schiedam de avonturenfilm „Indiana Jones and the temple of doom" gedraaid van regis seur Steven Spielberg. Indiana Jones reist onvrijwil lig naar de binnenlanden van India om daar de uitgehonger de dorpsbevolking te redden. Hij moet daarvoor uit een mijnschacht van de sadistische maharadja een paar heilige stenen opgraven en tegelijker tijd de kinderen redden die daar onder erbarmelijke om standigheden als slaven te werk zijn gesteld. In de hoofd rollen: Harrison Ford, Kate Capshaw. Aanvang half tien. Toegang voor donateurs 3,50; dona teur worden kost 5,- per sei zoen inclusief eerste film. Het adres: Stichting Filmclub Schiedam, gebouw de Teer- stoof, Nieuwstraat 12. Men schrijft ons: „Met stijgende verbazing heb ik in diverse lokale bladen het stukje met de kennelijk als grappig be doelde aanhef „Beste Truus", van Dhr. van der Knaap gelezen. Deze heer van der Knaap is bijna het prototype van een lid van de pro ZestienT hovenlobby: bij gebrek aan juist cijfermateriaal (of wil men wellicht de juiste cijfers liever niet gebrui ken?). Strooit men met de meest onwaarschijnlijke getallen, meestal voorafge gaan door bijwoorden als „ongeveer" of „plusmi nus" of een equivalent daarvan. Makkelijk, dan ben je altijd gedekt. Mooie voorbeelden hiervan zijn, ik citeer hierbij dhr. Van der Knaap: „terwijl in Rotterdam en omgeving ongeveer (sic!) 20% van de woningen leegstaat". 20%! Toe maar. Volgens de cij fers van Rijnmond was de leegstand in 1985 voor Rotterdam 4,4% in Schie dam en Vlaardingen 3,6% en Maassluis zelfs 2,6%. In 1984 was de leegstand in R'dam nog 5,8%. Een dalende tendens dus. En dat in een stad waarin de stadsvernieuwing volop aan de gang is en die daarom extra veel nieuwe woningen nodig heeft. Bo vendien is het leegstand- cijfer nog niet gecorrigeerd door er de frictieleegstand af te trekken. En dan het aantal werkne mers dat direkt en indirekt werkzaam zou zijn op Zes tienhoven. Duizend is dat inmiddels geworden. Öit getal groeit net zo snel als in Van der Knaap's kringen de verliezen van 16-hoven afnemen. Gedegen rappor ten noemen een aantal van 400 a 500 mensen die in totaal werkzaam zijn op 16-hoven. Een aantal waarvan het merendeel na sluiting van 16-hoven direkt met het weinige vrachtverkeer (807 ton in '85, vgl in Schiphol in datzelfde jaar 434.000 ton!) en de weinige passar- giers (in '85 268.000, vgl op Schiphol 11.700.000) mee kan gaan. We moeten voorts niet vergeten dat er jaarlijks ar beidsplaatsen bij de ge meente Rotterdam ver dwijnen en dat uit de ver liezen van 16-hoven die R'dam lijdt een groot aan tal ambtenaren betaald kunnen worden die écht nuttig zijn voor de grote massa Rotterdammers. Mensen die de verpaupe ring in Rotterdam's oude wijken kunnen tegengaan, extra leerkrachten voor de kinderen in achterstandssi tuaties, mensen die straten en pleinen kunnen onder houden en het onkruid me chanisch kunnen verwijde ren enz. Welzijnsvoorzie ningen voor de grote meerderheid van de Rot terdammers en niet slechts voor een handjevol zaken lieden en wat sportvlie gers. En dan tenslotte de emo tionele, onbewezen stel ling: „Inderdaad kan de wereldhaven nr. 1 niet zon der luchthaven." Nee hoor, meneer Van der Knaap, dat hoeft Rotterdam ook niet. Rotterdam hééft een heel goede luchthaven, op nog geen 50 minuten af stand per trein, gemakke lijk te bereiken per rijks weg: namelijk Schiphol, hét vliegveld van de Raqd- stad. En daarom kan 16- Hoven gesloten worden".- Yvonne Siljee, Schiedam. Roy Boedrham prolongeert kampioenschap Schiedam Omdat de Schiedamse clubs beschikken over spelers met de hoogste landelijke licentie ging de publieke belangstel ling met name uit naar de wedstrijden van deze tafelten nissers. Op de laatste dag van het toer nooi stonden twaalf spelers met de hoogste licentie, ver deeld over vier poules, tegen over elkaar. De winnaars Roy Boedrham, Ron van de Aa, Ron van de Wijk en Jan Si mons moesten via het spelen van een halve finale uitmaken wie er in de grote finale moch ten uitkomen. In de voorafgaande wedstrij den was het er al scannend aan toe gegaan met veel duels die pas in drie sets een beslis sing te zien gaven. De grootste verrassing in de voorronden was de uitschakeling van Hans Lingen door Ron van de Wijk. De halve finales waren echter nog meer zenuwslopend. Boedrham won op het nipper tje van Ron van de Aa, terwijl Van de Wijk voor een tweede stunt zorgde door Jan Simons uit te schakelen. Hierdoor ont stond er een finale tussen twee spelers van NOAD. Na het spelen van de eerste game tussen Boedrham en Van de Wijk hing er wederom een sensatie in de lucht, want Van de Wijk won met de cijfers 21- 14. Bij het wisselen van speelhelft werd er ook gewisseld van speelbal en misschien had dit meer invloed op het verdere verloop van de partij dan me nige toeschouwer verwachtte. In ieder geval wist Boedrham de tweede en derde game win nend af te sluiten, zodat hij voor de tweede achtereenvol gende keer kampioen van Schiedam werd. Iets later dan gepland kon de prijsuitreiking door wethouder Luub Hafkamp plaatsvinden. De prijzen, gedeeltelijk be schikbaar gesteld door de Bondsspaarbank Schiedam, werden door de winnaars ui teraard gretig in ontvangst ge nomen. Voor de Schiedamse kampioen was tevens een door Blankenburg Medaillehuis be schikbaar gestelde wisselprijs voorhanden. Onder luid ap plaus van het publiek, waar- otider vertegenwoordigers van de Sportraad en de NTTB, mocht Boedrham de beker in ontvangst nemen. Na de prijsuitreiking werd er nog lang nagepraat over ge miste kansen en/of mogelijk heden voor het volgende jaar. Over één ding was iedereen het eens. De Reling moet door gaan moet het organiseren van deze kampioenschappen, zodat het kan uitgroeien tot een tra ditie, waarbij sport op hoog ni veau hand in hand gaat met ouderwetse gezelligheid. De Reling-voorzitter Ton Ver does: „Hoewel er enorm veel tijd in de organisatie gaat zit ten, doen wij dit toernooi graag. Het enthousiasme vén alle betrokkenen was groot en dat sterkt ons in onze overtui ging dat we er een jaarlijks te rugkerend gebeuren van moe ten maken. De eindstanden van de kampioenschappen zijn als volgt: Heren enkel SI: 1. Roy Boedrham (NOAD), 2. Ron v.d. Wijk (NOAD); S2: 1. Kees de Koning (NOAD), 2. Helmut Lansber gen (NOAD); S3: 1. René v. Huut (Koren beurs), 2. Gerard v.d. Mey (Re ling); A: 1. Hans Lingen (Koren beurs), 2. Ron v.d. Aa (Koren beurs); Ron v.d. Wijk 2. Aad Opstal B/C: 1. (NOAD), (NOAD); D/E: 1. Kees de Koning (NOAD), 2. Theo v.d. Bie (Re ling); F: 1. Koos Vellinga (Reling), 2. Peter Vellinga (Reling); G: 1. Peter Droge (RVS), 2. Martin Schoenmakers (Re ling); H: 1. Hans Broere (Reling), ,2. Joop v. Almen (Reling). Heren dubbel A: 1. Hans Lingen-Ron v.d. Aa; B/C: 1. Ronald v. Kampen- Ben v. Rijswoud; D/E: 1. Kees de Koning-Hel- mut Lansbergen; F: 1. Koos Vellinga-Peter Vel linga; G/H: 1. Ton Geeratz-Hans Broere.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13