Dat kleine beestje trekt veel bekijks Zélf even een warmteschild maken stoer hobbelpaard Rangschikken en omlijnen kwam prima van pas Kastelen stichting Leerlingen 'slaan toe' in twee-sterrenrestaurant J m r a ffldkwd&dw gul Zo ga je niet als leek naar een discotheek 1 1 R ffl Familie Van't Hof over hun Daihatsu Charade Turbo: H9 RANDSTAD-EDITIES Dit zegt autoredakteur Leo de Ruiter van de Daihatsu Charade! in Rij-impressie van de Daihatsu Charade TK 8.86 Met weinig moeite maakt u zo'n l)nnext n 9050 PRINT hT (a-li fc c ""1" RT 3 1i. b C 1 JRT 3 I. b C I RODE KRUIS PUZZEUIARATHOH EEN TON AAN GELDPRIJZEN EN PRIJZEN IN NATURA vele geldprijzen en prijzen in natura. I. I 'In vergelijking met onze vori ge wagen hebben we wat ruimte ingeleverd plus een lichtje dat waarschuwt als je de reservevoorraad bezine aanspreekt. Geen onoverko melijke dingen dus. En als je dan nagaat dat ik altijd wat sceptisch heb aangekeken te gen Japanse auto's, dan durf ik nu gerust te stellen dat ik helemaal óm ben. We hebben met deze Charade een kleine re auto. Die veel bekijks trekt, buitengewoon veel comfort biedt, voorzien is van een verschrikkelijk mooi ma chientje onder de motorkap en doordacht is gecon strueerd.' Zestien jaar lang heeft de fami lie Van 't Hof uit Rotterdam- Lombardijen trouw en tevre den de ruime auto's van een Frans merk gereden. Tot er door de dealer van de Daihat su aan de familie leuke inruil- prijs werd geboden. Die in combinatie met de uiterst aan trekkelijke Charade Turbo plus de wens van de familie om 'kleiner' te gaan rijden, tè mooi leek om te laten lopen. Het gezin Van 't Hof is drie mensen groot. Een gigantisch ruime auto is dus bepaald niet nodig hoewel er wel een be- drljfszekere auto voor de deur moet staan omdat zowel man als vrouw werkzaamheden hebben die vervoer vereisen op tijden dat het openbaar vervoer niet rijdt of hen naar plaatsen brengt waar open baar vervoer gewoon niet komt. Het gezin woont boven dien in de grote stad zodat een handig-parkeerbare wagen zonder meer een pré is. „Deze wagen kun je in prak tisch elk gaatje kwijt", zegt de heer Van 't Hof. „En waar die ook staat: dat kleine beestje trekt bekijks. Als-ie rijdt trou wens ook. Want ondanks de nog geen 1000 cc. onder kap haalt-ie wel 175 kilomter. Da's natuurlijk te danken aan die Turbo, maar de reacties zijn toch wel aardig. Zeker als je gerenommeerd snelle wagens, zeker tot de 100 kilometer bij houdt of zelfs het nakijken geeft." Sterker nog: een auto-geïnte resseerde jongeman sprak mevrouw Van 't Hof ooit 'ns aan met: „Mevrouw, ik heb met m'n twee kameraden om vijf gul den gewed dat die wagen een echt Turbo is. Zij zeggen dat 't alleen maar sier is. Wat is 't nou 7" De jongeman was dus wel vijf gulden rijker. Wat aangeeft dat de Charade tot de ver beelding spreekt. Naast sportief en pittig is deze Daihatsu, volgens de familie Van 't Hof een heel betrouw bare kleinere auto waarin be rijder en passagiers niets aan comfort hoeven in te leveren. De wagen is voor het sportieve karakter aangepast, stuurt, rijdt en spoort feilloos en soe pel en is daarnaast compleet en doordacht uitgerust. „Alles wat je nodig hebt zit erop en eraan plus nog een beetje meer", meldt de heer Van 't Hof. „Toerenteller, wis ser/wasser achter, zijspiegels van binnenuit verstelbaar en een compleet dashboard. Met handige dingetjes zoals een choke-licht dat opgloeit als de choke uitgeschakeld dient te worden. Een handig ding is ook dat laatje onder de be stuurdersstoel waarin ik de kaarten en de verbandtrommel heb opgeborgen. Goeie vondst die elders in de wagen weer extra ruimte oplevert." De wagen is voor het gezin 'groot zat'. De toegankelijkheid is dankzij de brede deuren en de volledig naar voren klap pende en schuivende voor- stoelen, heel goed. En de ba gageruimte kan door de, in de len neerklapbare bankleuning fors worden vergroot. Klein daarentegen vindt de heer Van 't Hof de prijs van de wegenbelasting 89,- per kwartaal) en het benzinever bruik dat gemiddeld een liter per 14/15 kilomter bedraagt. Het gebruik van de turbo speelt daarin natuurlijk wel mee, maar dat gebruik heb je zelf in de hand. „Rij je rustig en maak je niet teveel toeren, dan blijft die tur bo buiten gebruik. Bij een be paald aantal toeren - zo rond Het hobbelpaard op deze foto kunt u met weinig moeite en kosten zelf ma ken voor uw kind of klein kind, met behulp van onze tekening. Het enige dat u nodig hebt is een plaat 15 mm multiplex van 61 x 90 cm en een paar latjes. En omdat de onderdelen op ware grootte op de teke ning zijn afgebeeld, kunt u ze zó overtrekken op het materiaal en uitzagen. Het paard is ca. 80 cm lang bij 35 cm breed; de afstand van zitje tot voet steun is 22 cm. Verf het paard in aantrekkelijke kleuren en u zult zien dat uw kind er met veel plezier op zal hobbelen. De tekening, met duidelij ke bouwinstructies en ma- teriaallijst, kunt u bestellen door 9,75 over te maken op postrekening 3567600 t.n.v. Karweipost, De Meern, onder vermelding van tekening nr. 4022-RE. Na ontvangst van uw over boeking krijgt u de teke ning per omgaande toege stuurd. U kent ze wel, die grote raamoppervlakken met een radiator er onder. Meestal reikt het raam precies tot op de hoogte van de radiator en gaat achter de radiator over in de zogenaamde borstwering. In sommige huizen is het glas zelfs doorgetrokken tot op de grond. Op zich is het niet slecht bekeken om daar een radiator te plaatsen, want op die manier wordt een deel van de koude- instroom in huis tegengegaan. Maar helaas gaat er op die manier ook veel warmte verloren. Althans als u er niets aan doet. Wilt u voorkomen dat een deel van de radiatorwarmte via de achterliggende muur of raam verloren gaat, dan zult u tussen de radiator en de buitenwand een zogenaamd warmteschild moeten (laten) aanbrengen. Bij de isolatie van veel huurwoningen worden de borstweringen meteen meegenomen en bijvoorbeeld vervangen door geïsoleerde platen. In zo'n geval is het dus niet echt nodig dat u zelf nog een warmteschild plaatst. Bent u voor de voorziening op uzelf aangewezen, dan is dat ook niet zo'n probleem. Een warmteschild is namelijk gemakkelijk zelf te maken en hoeft bovendien niet duur te zijn. Er zijn twee mogelijkheden. 1Neem een plaat multiplex en beplak die aan één kant met gewone huishoud- aluminiumfolie. Zet nu die plaat tussen de radiator en de muur met de aluminiumzijde naar muur of raam gericht. De andere kant kunt u een kleurtje geven als u dat wilt. Let er wel op dat er een tussenruimte tussen het warmteschild en de radiator en ook tussen warmteschild en muur is van 2 of 4 cm dik. 2. Neem een plaat (piep)schuim. Beplak die ook met folie. Zet de schuimplaat met de foliekant naar de radiator (en dus de kamer). Deze laatste methode wordt meestal toegepast als er niet voldoende ruimte is tussen radiator en muur om een multiplexschild neer te zetten. de 3,5 - 4000 - gaat die turbo meedraaien. En trap je 'm op z'n staart, dan ga je wel met je rug diep de leuning in. En da's best een lekker gevoel", be kent de heer Van 't Hof. „Ze ker omdat veel mensen dat kleine beestje niet altijd voor vol aanzien." door Leo de Ruiter Aangezien de Charade uitvoerin gen kent met benzine en diesel motor mogen we verschillen ver wachten in rij-eigenschappen tussen deze twee daar waar het de prestaties en verbruiken be treft. De wegligging blijft nage noeg eender; alle Charades heb ben een goede wegligging, de koersvastheid is positief, het ge drag In bochten goed. Verschil len treden alléén op daar waar de motoren met hun resp. ver mogens in het geding zijn. Ook comfortverschillen zijn te meten aangezien de diesel duidelijk wat luidruchtiger is dan de benzine motor. De gegevens van de motoren zijn: benzine 993 cc, 52 PK, de .zuvtUit Reakties op ol bijdragen aan deze pagina aan redaktie T HUISKRANT -EXTRA Postbus 5825. 2280 HV Rijswijk Telefoon 070-190224 (liefst donderdag of vrijdag) turbo 68 PK, koppel resp. 76 Nm en 106 Nm, top resp. 140 en 165 km/u, acceleratie 0-100 km/u in resp. 16,5 en 11,5 sec., verbruik bij 90 km/u resp. 1:21 en 1:20,5; diesel 993 cc, 37 PK en de turbo 47 PK, koppel resp. 60 en 85 Nm, top 125 en 1:27. Ons ge middeld verbruik met de benzi neversie kwam op 1:16 en met de diesel 1:18. De motor van de Charade is dwars voorin geplaatst, hij drijft de voorwielen aan, de voordelige Charades hebben een 4-bak, de luxere en dieselmodellen een 5- bak, de 5-bak reduceert het ge luid en het brandstofverbruik en is derhalve aanbevelingswaardig. De besturing is van het type tandheugel, hij is vrij direct en erg nauwkeurig. Een onderstuur karakter is duidelijk waarneem baar, in bochten is de besturing dan ook wat zwaar, verder is de bediening licht. De wielophan ging vóór is onafhankelijk met schroefveren, achter is er een starre as met schroefveren, de vering is wat kort maar voldoen de comfortabel. De stoelen en bank zitten goed en geven goe de steun, voorin is er voldoende ruimte{ achterin is het net aan, maar veelal beter dan in deze klasse gewend, de kofferruimte is niet groot maar door (gedeel telijk) neerklappen van de ach terbank te vergroten. Het inte rieur is netjes en voldoende uit gerust. De Charade weeg 690 kg en mag 430 kg laden en nog eens 700 kg trekken. De rem men in diagonaal gescheiden systeem met schijven vóór en trommels achter zijn goed. De Charade start rond de 14,5 mille, een scherpe prijs voor een der gelijke auto in zo'n populaire klasse. Het verkoopsucces van het Japanse merk Daihatsu is de Charade. Een personenauto in de kleine midden klasse, een populaire klasse, maar met gigantisch veel concurrentie. Dat Daihatsu zich daar met de Cha rade een prima plaats heeft weten te bemachtigen, wil dan wel wat zeggen. Als redenen kunnen aange dragen worden dat Daihatsu één van de eerste was met een zuinige 3-cilinder in die klasse, ook één van de eerste met diezelfde zuinige 3-ci linder in diesel, dat die motoren zich in de loop der jaren bewezen hebben, de auto zelf ondanks zijn afmetingen ruim en comfortabel is en de prijsstelling gunstig. De Charade is echter niet het nieuw ste type van Daihatsu. Eind 1985 kwam men met een heel nieuwe Cuo- re op de proppen in de kleine of zgn. miniklasse. De Cuore was er al lan ger, maar had bijv. een 2-cilinder mo tor. De nieuwe heeft een 3-cilinder motor, net als de Charade alléén met minder inhoud. De Charade motor meet 993 cc 39kW/52PK, de Cuore motor 846 cc 32kW/44PK. Verder heeft die Cuore een nieuw onderstel gekregen, schroefveren rondom, een langere wielbasis, zodat er binnenin meer ruimte en comfort is ontstaan en de prestaties door de nieuwe 3-ci- linder enorm (top 135 km/u) zijn toe genomen. Later komen we op die nieuwe Cuore nog terug, deze week de Charade, het meest verkochte mo del uit de Daihatsu-reeks. Die reeks kent verder nog de Char mant (Daihatsu's middenklasser), de Rocky (Daihatsu's terreinwagens 4x4) en de 850 en 1000 Minibussen. De Charade is echter altijd de meest po pulaire in Nederland geweest. Aan vankelijk was hij er alléén met 3-cilin- der benzinemotor, later kwam Tiaar de unieke 3-cilinder dieselmotor bij, nog steeds de kleinste dieselmotor in een personenauto, immers hij meet slechts 993 cc. De 3-cilinder benzine of diesel heeft zich duidelijk bewezen, hij is betrouwbaar, gaat niet kapot, vergt weinig onderhoud, is zuinig, le vert voldoende prestaties en over stemt niet in geluid. Andere voorde len zijn dat hij lichter en compacter is dan een 4-cilinder, dat scheelt in ruimte, in gewicht, kortom weer in brandstofverbruik. De Charade is in middels fors uitgebreid, behalve de keuze uit benzine- en dieselmodellen is er de keuze uit 3 en 5 deuren, de T- en C-serie, en in uitvoeringsluxe G, S en X dus TG, TS, TX, CG, CS enz. Tot slot zijn er ook nog Turbo-uitvoe ringen, sportieve uitvoeringen met turbocompressor zowel in benzine als dieseluitvoering. Een zeer ruime keus dus en vooral die Turbomodel len in benzine en diesel in 3-cilinder zijn uniek. De ruime keus in deze klasse is al evenzeer een pré voor Daihatsu en draagt zeker bij tot het verkoopsucces van de Charade. 10 PR IWT "J"!PR1NT"HOEVEEL WOORDEN"INPUT 0 15 P=A:DIMA*<P-11DIM D<P-1> 20 FOR P=1 TO APR INT"GEEF WOORD ";:PRINT P; 25 IFPUT AS<P-1IB*=MID*<A*<P-111 30 B=ASC<B*>«100:B*=MID*<A»(P-1,2,1 32 C=ASC<B*>-64:0<P-1>=B+C!NEXT 35 E =D (0 P =0 P=P*1!IF OIPKE THEN E =D CP IF P A - 1 THEN 17 46 GOTO 40 47 P -l 50 P=P+ I IF O CP =ETHEN60 55 GOTO 50 60 PRINTA#CPO CP-10000 65 Z =Z 1 I IF Z =A THEN END 70 GOTO 35 READY. 40 45 Aaldert v.d. Heuvel uit Papendrecht stuurde het bijgaande zelfgeschreven programma voor de Commodore-64 dat een onbeperkt aantal woorden alfabetisch rangschikt. Het programma spreekt verder voor zichzelf. Het tweede programma deze week, van Tom Wilbrink uit Sassenheim, is een subroutine voor de Spectrum om regels te omlijnen. In regel 10 staat de te omlijnen tekst. Vervolgens wordt in regel 20 aangegeven waar deze regel geprint moet worden en in regel 30 benoemen we a en b (regel en kolom). Daarna wordt de subroutine aangeroepen die verder geen uitleg behoeft. Wél even opletten dat de tekst niet geprint kan worden op 0,0. Dit moet minstens 1,1 zijn. Achter de regel moet ook een positie vrijblijven voor de omlijning. Dus maximale regelbreedte is 30 karakters. Oók zelf een programma geschreven dat 'wereldkundig' gemaakt mag worden? Stuur dan de listing, voorzien van naam, adres, telefoonnummer en een korte, duidelijke uitleg van de werking van het programma aan de redaktie van Thuiskrant-Extra, t.a.v. Input, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk. Oók reakties over of verbeteringen /aanvullingen op eerder geplaatste programma's zijn welkom. OMLIJNEN MET SUBROUTINE.. 10 LET a$="INPUT THUISKRhNT-EX TRh" ÏO PRINT hT 1,6,3$ SO LET 3=1 LET b=ö: GO SUB 9000 4-0 STOP 6999 REM 9000 rem sobrou11nt 9001 REM 9010 LET c=LEN 3$ 9090 PRINT hT (a-1) b-1) "IF" RT i. a 1b -11 ki RT. a t b -1 I 90-30 FOP n b TO b C -11 9040 print RT (a-i) nhT <a 9060 RETURN INPUT THUISKRRNT-EXTRh Zeventig discotheken staan puntig en geïllustreerd beschreven in het Discotheken Boek voor de Randstad. Een redelijk- omvangrijk werk is het geworden dat een verzorgd swingende vormgeving op doordachte wijze combineert met de wat serieuzere toon die een informatief werk nu eenmaal vraagt. Informatie biedt het Discotheken Boek genoeg. Niet teveel, niet aanmatigend, niet overdreven. Er blijft ruimte over en té over voor een eigen meningsvorming door de lezer. Die aan de hand van het boek wel precies aan de weet komt waar een bepaalde disco zit en wat daar ongeveer van verwacht mag worden. Wie een bepaalde disco frequenteert vindt in het boek een gerede kans op bevestiging van de eigen indrukken en wellicht ideeën om een vaste route 'staproute' eens van wat 'zijstapjes' te voorzien. Wie in de Randstad 'op onbekend terrein' naar disco-amusement zoekt, kan met het boek in de buurt in elk geval snel een 'tent' opzoeken. In de auto is het boek daarom zeker een plaats in het dashboardkastje waard. Terwijl het op de eigen boekenplank door de week alsvast een prettig voorproefje kan leveren voor een spontane weekertd- planning. Het Discotheken Boek voor de Randstad is samengesteld door Clemens Westerveld en Karin van Werkhoven en door het duo in eigen beheer uitgegeven. De aankoopprijs van bijna 16 gulden kan worden terugverdiend omdat lange zoektochten door het boek kunnen worden vermeden en tevens door een vracht waardebonnen waarmee in de beschreven discotheken óf een versnapering óf de entree voor 'nop' kunnen worden verkregen. Dat een mooi gedekte tafel (weer of nog steeds) zeer op prijs wordt gesteld, bleek wel uit het aantal inzendingen dat binnenkwam op de opening wedstrijd van de Koninklijke Van Kempen en Begeer in samenwerking met Randstad- Edities. Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe fabriek van 'De Koninklijke' in Zoetermeer op 19 december j.l., werd een fraaie cassette ter beschikking gesteld voor degene die een gegeven begin-zin rijmend en op de meest originele wijze zou afmaken. Een aantal vragen diende daarnaast ook nog eens juist te worden beantwoord. Geen makkelijke opdracht. Dat bleek wel uit het nogal aanzienlijke aantal 'missers' in de beantwoording van de keuze vragen. Maar de prijs die er tegenover stond, rechtvaardigt de moeilijkheidsgraad wel degelijk. De cassette heeft een waarde van 1059,- en is 184 delen groot. Het antwoord op twee van de schiftingsvragen is daarmee gegeven. De derde vroeg naar de dichtstbijzijnde vestigingsplaats van de Randstad-Edities, gerekend vanaf de nieuwe vestiging van Van Kempen en Begeer in Zoetermeer. Het antwoord op die vraag moest zijn: het hoofdkantoor van Randstad- Edities in Rijswijk. De keuze van de slagzin is een heel moeilijke geweest. Uiteindelijk is deze het geworden: Van Kempen en Begeer in Zoetermeer Die OPSCHEPPER wint 't iedere keer De winnaar werd daarmee bekend: mevrouw Hermenet- Rietveld uit Capelle a.d. IJssel die vorige week bezoek kreeg van de heer P. van Dijk van Randstad-Edities. En deze heer torstte natuurlijk de lijvige Een aantal Randatad-Editiea maken melding van een verminderde publieke belangstelling bij gebeurtenissen ais gevolg van de alom heersende griep... Zolang de R in de maand ia kun je maar beter vitamin nemen... Ja, hoor. ..die neem ik geregeld tot mei. Bescherming en behoud van kastelen en oude landhuizen met hun entourage is in grote lijnen het doel van de onlangs opgerichte Kastelenstichting Holland en Zeeland. De stich ting doet momenteel aan le denwerving vooral via een ex positie van reproducties en te keningen van Roeland Rogh- man. Die tot 16 maart te zien is in het Kasteel van Rhoon en daarna wordt opgesteld in Hui ze Scheybeek in Beverwijk. In juni zijn de werken te bewon deren in de Zeeuwse biblio theek in Middelburg. De stichting kan bezoekers van de exposities riant van infor matie voorzien. Die echter ook schriftelijk kan worden aange vraagd via postbus 222 te 4330 AE Middelburg Tabel voor de week van: 10 t/m 16 feb 1986 Normaal Weekstreef- jaarverbruik verbruik in in m3 m3 500 23 600 28 700 33 800 38 900 43 1000 48 1100 53 1200 58 1300 63 1400 68 1500 73 1600 78 1700 83 1800 88 1900 93 2000 98 2200 109 2400 119 2600 129 2800 139 3000 149 3500 175 4000 201 4500 226 5000 252 5500 278 6000 304 Veertien leerlingen van de Middelbare Hotelschool „Haagland", gevestigd aan de Koningin Marialaan in het Haagse Bezuidenhoutkwar- tier, trekken zondag naar het Utrechtse Bosch en Duin om daar, in het bekende twee sterrenrestaurant „De Hoef slag", voor talrijke genodig den en bewonderende fami lieleden te laten zien hoe compleet de opleiding is die zij volgen. Dat doen zij door het eigenhandig koken en uit- serveren van een zeven-gan gendiner, dat volkomen in overeenstemming moet zijn met de door fijnproevers zo gewaardeerde omgeving. De bij het keukengebeuren be trokken leerlingen zijn vanmor gen in alle vroegte met hun mentor J. C. Campfens, als do cent-koken verbonden aan „Haagland", en Andree van Doorn, de chef-kok van „De Hoefslag", naar Breda vertrok ken om bij de daar gevestigde horeca-inkoopcentrale de no dige ingrediënten te bemachti gen. Want dat is het kernpunt van de hele operatie, die nu al voor het derde achtereenvolgende jaar wordt uitgevoerd: de leer lingen moeten - zij het met de nodige rugdekking vanuit hun school - alles zelf doen. De uit komst van die opvatting bleek in '84 en '85 zowel bij het Leid- schendamse restaurant „Ro- zenrust" als bij „De Beuken hof" in Oegstgeest zeer posi tief. Waaruit moge blijken dat de doelstelling van deze veelge- zochte opleiding om jongens en meisjes uit geheel Zuid-Hol land op te leiden voor kader- funkties in het horeca-wezen zeker verwezenlijkt wordt. De all-round" opleiding, wordt in het vierde leerjaar met een langdurige stage wordt afgerond. Dat veel leer- Voor restaurant 'De Hoefslag' in Bosch en Duin staan (v.l.n.r.) J.C. Campfens, docent koken Haagland; Gerard Fagel, eigenaar 'De Hoefslag'; Robert de Gunst, docent serveren en wijnkennis, alsmede pr-man van Haagland; Ober- kelner Hans van Haaster; Chefkok Andree van Doorn en Wijnadviseur Cees van Oosterhout van Verbunt-Tilburg. lingen hun stageplaats zien omgezet in een vaste verbinte nis bij de betrokken onderne ming, illustreert wel dat er be hoefte is aan dergelijke mede- werk(st)ers, die van alle mark ten thuis zijn. Zondagmorgen vertrekken de Haaglanders al vroeg naar Bosch en Duin, waar ze zich om beurten de laatste weken hebben kunnen oriënteren. Want ze storten zich natuurlijk niet onvoorbereid in dit avon tuur. Kortom, de gasten, onder wie de burgemeester van Zeist, de plaatsvervangend commissaris van de koningin in de provincie Utrecht en de voorzitter van de VVD, kunnen komen. Kriti scher zijn wellicht nog de di recteur van „Haagland", de voorzitter van de stichting vak opleiding horeca en de waar nemer van Misset's horeca- vakblad. De veertien 'Haaglanders' zijn er echter niet bang voor. Ze hebben het stellige voorne men zondag de sterren van de hemel te koken. Gerust stellende gedachte: alle ster ren hoeft niet. Twee stuks is genoeg. cassette die door mevrouw Hermenet opgetogen in ontvangst werd genomen en bewonderd. Maar daar bleef het niet bij. Mevrouw had net de kinderen en kleinkinderen te logeren zodat aan de eettafel tijdelijk maar liefst 12 personen aanschoven. Geen wonder dat de cassette direct in gebruik werd genomen en dat de tafel dekken in Huize Hermenet vanaf dat moment een nog genoeglijker karwei moet zijn. Daar in Cappelle is er dus sinds vorige week in elk geval één gezin dat het 'smakelijk eten' flonkerend ondersteund ziet. En dat is ze natuurlijk van harte gegund. TrnUi«^^-^7 'Wie zoekt die vindt' is een rubriek die open staat voor persoonlijke vragen en verzoeken van alle lezers van Randstad-Edities die door an dere lezers opgelost zouden kunnen worden. Plaatsing is kosteloos maar de redaktie van Thuiskrant Extra behoudt zich het recht voor verzoe ken zonder opgaaf van reden buiten deze rubriek te houden. LES GARES DU NORD - M.J. Ras verzamelt al jaren plaatjes van gitaar- groepen die instrumentale werken brengen. Met name is hij op zoek naar de plaats 'Twist Potpourri I en II van de formatie Les Gares du Nord uit Rotterdam Noord. Ook andere in strumentale werkjes van gitaargroe- pen zijn welkom. Om over te nemen of te ruilen. De heer Ras is bereikbaar via nummer 010 - 378905 DAF MODELLEN - De heer Henckens uit Gouda verzamelt miniatuur Daf- modellen. Het maakt hem niet uit in welke staat ze verkeren of uit welk materiaal ze zijn vervaardigd. Even tueel is hij bereid ze te komen halen. Wie wat heeft schrijft naar de Geden- klaan 94, 2806 KM Gouda. Meteen opsturen mag natuurlijk ook. OUD ROTTERDAM - De heer Van Or den uit Hoogvliet zoekt al heel lang naar 2 boeken over Oud-Rotterdam. Het gaat om de werken: 'Het Rosse Leven en Sterven van de Zandstraat (Brusse) en een boek over de schuil kerk St. Rosatio aan de Leeuwen straat. Wie kan helpen reageert via nummer: 010 - 164365 MODE - Gezocht worden: Franse en Italisaanse modetijdschriften zoals Vogue, Marie-Claire, Tattler e.d. Wie dergelijke bladen tegen een redelijke prijs wil afstaan, kan bellen naar 015 - 621337. Speel met deze puzzel mee in de NATIONALE RODE KRUIS PUZZELMARATHON Stuur de oplossing van deze 4 puzzel naar de Nationale Rode Kruis Puzzelmarathon en u maakt kans op één van de Indien de opbrengst van dit kansspel niet aan de gestelde voorwaarden van de Wet op de Kansspelen voldoet, is vergunninghoudster verplicht het prij zen pakket in evenredigheid aan te passen Voor 1,50 speelt u al mee! Méér dan één oplossing insturen mag natuurlijk ook en vergroot uw kansen op het winnen van één van de vele prijzen. Alle prijswinnaars krijgen na de trekking bericht thuisgestuurd. Informatie Nationale Rode Kruis Marathon 070-846602/03 Maak voor elke oplossing 1,50 over per giro/bankoverschrij- ving/storting op gironummer 62000 t.n.v. Nationale Rode Kruis Puzzelmarathon te Den Haag. Schrijf uw oplossing op de achterkant van het overschrij- vings/stortingsformulier of... stuur uw oplossing(en) op een gefrankeerde briefkaart (50 ct) naar de Nationale Rode Kruis Puzzelmarathon, Postbus 28120, 2502 KC Den Haag en plak er per oplossing 1,50 aan geldige postzegels extra bij. Vermeld naast de oplossing ook het nummer van de puzzel en de naam van deze krant. Inzenden: uiterlijk binnen 7 dagen. Vergunning Min.v.Justitie d.d. 7 5 85. nr L O 700/143/089 1 2 3 4 5 7 8 10 11 12 13 14 15 16 18 19 20 21 1 to to 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 3ë 37 38 39 40 42 43 44 45 46 47 49 60 51 52 53 54 55 56 57 KRUISWOORDSPEL RE-8 Horizontaal: 1 hemellichaam; 4 kreet; 6 ontkenning; 9 on gaarne; 11 bloedvat; 13 voorzetsel; 15 slee; 16 hoogste punt; 17 noot; 18 lor; 20 vlinder; 22 voedingsstof; 23 roem; 25 steen; 26 honingdrank; 27 vertrek; 29 kunstprodukt; 31 hachelijk; 32 vogel; 35 bereide dierehuid; 38 vallei; 39 snij- werktuig; 41 edel; 42 onderricht; 43 maalwerktuig; 45 vaat werk; 47 reeds; 48 hoofddeksel; 49 koordans; 51 achter; 52 bijwoord; 53 insgelijks; 55 proef; 56 lofdicht; 57 zonderling. Verticaal: 1 einde; 2 voegwoord; 3 zeehond; 4 lekkernij; 5 draagbalk; 6 bedrog; 7 bijwoord; 8 vrucht; 10 herstelplaats v. schepen; 12 roeipen; 14 indruksel; 17 part; 19 spoedig; 21 gevaar; 22 boerenbezit; 24 mannetjeseend; 26 strijdge woel; 27 rekenopgave; 28 moment; 29 schel; 30 onvrucht baar; 33 nobel; 34 vlug; 36 deel v.e. schip; 37 vuur; 39 leus; 40 reeks; 42 ver in de tijd; 43 deel v.e. jaar; 44 keurig; 46 akelig; 48 vaatwerk; 50 Europeaan; 52 rund; 54 familielid. Hoe luidt de zin die ontstaat na het invullen van de balk? 1 11 26 33 10 52 2 51 |40 47 43" 37 8 30 7 35 24~~ 44"

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 17