Belasting inspekteur Rubroek: «Stgsr Jeannette breekt door «rtSgSC Quibus gaat dicht Gemeente moet flats weer in beheer nemen" a 16.75 34.75 Schiedam en Dudok Bachplein heeft geen vertrouwen meer in huidige huisbaas Vrijwilligers gezocht voor begeleiding paddentrek Novotel Schiedam EHS GEKNIPT" VOORJ?U LEENAim I j GRATIS/ 010-26? Tevreden OEKNIPT VOORJ0U li Dagschotels GEKNIPl VOORJOU Érn Knrsbtsn HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 21 FEBRUARI 1986~ PAGINA 3 Het hoofd van de Schiedamse belastinginspektie de heer Rubroek (staande): „wij zijn er voor de mensen betaal belasting, maar niet teveel". i SCHIEDAM Schiedam telt altijd nog ongeveer 1500 inwoners die meer als 100.000,- per jaar ver dienen. Dat blijkt uit het aantal verstuurde B biljet ten van de rijksbelastin gen. Zo'n biljet krijgt men als men in de vermogens belasting valt. In Schie- Het Nieuwe Stadsblad dam zijn overigens dit jaar ongeveer 7000 A biljetten en ongeveer 10.000 E bil jetten verstuurd. Een A biljet krijgen inwo ners waarvan een wat meer uitgebreide belas tingaangifte wordt ver wacht (kleinere bedrijven e.d.). Verreweg de meeste Schiedammers krijgen het zgn. E biljet. E staat voor eenvoudig. Geen sound-mix maar werkelijkheid: Jeannette Schaper in Studio Sound House voor opname van een reclamespot. SCHIEDAM Als een bruid die aan elke hand wel twee vrijers kan krij gen, zo zelfvezekerd voelt zich de Schiedamse PvdA aan de vooravond van de raadsverkiezingen. Door de landelijk stijgende po pulariteit van de PvdA naar Schiedam te vertalen komen de socialisten uit op 18 van de 33 zetels in de gemeenteraad. Strategie Auto- en motorbanden, uitlaten, schokdempers en accu's Dubbeltje SCHIEDAM De bewoners van het Bachplein willen dat de gemeente hun flats weer in beheer neemt. De huurders hebben geen vertrouwen meer in hun huis baas, de Vereniging Volkshuisvesting en de SSSW, die namens deze vereniging de flats exploiteert. Slecht on derhoud en een onnavolgbaar financieel beheer heeft de Bewonerscommissie Bachplein doen besluiten te vragen de overeenkomst uit 1968 waarbij de gemeente de flats overdroeg aan Volkshuisvesting, terug te draai en. Claim Prijsbrekers en weekmenu van Kipfilet Hawai Gestoofd Varkensvlees Mexicaanse Stoofschotel Macaronischotel met Lamsvlees Visragout Weekmenu novotel „Wij zijn er om de mensen te helpen" 31.75 Koopavond 9eopend Qa'° makkelijk VootKom «acMe"nd -. koopavond een atsP'aaK I-..'O wordt bij WCC ">IQ- b'99 J By WCC krijgt u zomaar l 'n splinternieuwe auto te leen, als u uw eigen auto moeilijk kunt missen Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15. Af f j Schiedam sse- LUIU - XÜVI77 e LID_ FOCWA 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 30-9-85 Bij de Schiedamse rijksbelas tingdienst (inspektie) aan de Lange Nieuwsatraat voert men onder leiding van de heer Rubroek een volstrekt open beleid. „Dat wil zeggen", aldus de heer Rubroek „dat wij er zijn om de mensen te helpen". Men is echt niet bij de duivel te biechten en het motto is dan betaal belasting maar niet te veel. Net als in 1985 zullen 15 mede werkers van de inspektie Schiedam dan ook de komen de weken weer beschikbaar zijn om iedereen, die dat wenst, behulpzaam te zijn bij het invullen van de niet ge makkelijke belastingaangifte 1985. Verleden jaar werd hier mee gestart en een onderzoek heeft geleerd dat iedereen redelijk tevreden was. In Schiedam zijn de afgelopen weken onge veer 18.000 belastingaangiften- biljetten verstuurd. Nu is het uiteraard niet de be doeling dat iedereen langs komt en plaats neemt in de (inspektie)wachtruimte op de derde etage van het belasting kantoor aan de Lange Nieuw- straat. De heer Rubroek: „Wij zijn geen concurrenten van belas tingconsulenten ed. Wij zijn er voor eenvoudige en soms een wat uitgebreide aangifte. Schiedammers die een bedrijf hebben worden niet geholpen. Zij dienen zich in verbinding te stellen met hun belasting consulent". Om wachten te voorkomen is het wel dringend gewenst eerst een telefonische af spraak te maken. De inspek tie is te bereiken onder het telefoonnummer 272911. Iedereen die denkt geld terug te krijgen dient voor verzen ding het zwarte driehoekje, rechts boven de belastingaan gifte, weg te knippen. Inspekteur Rubroek: „wij ga randeren de mensen niet dat men dan met het geld, dat men terug krijgt, op grote va kantie kan gaan. Wel kan men er zijn Sint Nicolaas inkopen mee doen, want de teruggave wordt voor 1 december van dit jaar uitbetaald". Het belastingkantoor aan de Lange Nieuwstraat is geopend van 8.00-12.00 en van 13.00- 16.00 uur. Ook kan men even tueel een afspraak maken op de donderdagse koopavonden tussen 7 en 9 uur. Daarnaast zijn er nog andere instanties waar men met het belastingformulier 1985 te recht kan. Dat kan bij De Er ker, het wijkcentrum voor Schiedam-west aan de Aleida- straat, bij het FNV aan de Stadhouderslaan, waar men zich zaterdags tussen 10.00 en 12.00 uur kan laten inschrijven (alleen voor leden) en bij de ANBO (Algemene Bond voor Ouderen) in het Blauwe Huis aan de Lange Nieuwstraat. Daar kunnen ook niet-leden (ouderen) terecht. Als men één van de instanties bezoekt moet men wel alle papieren die van toepassing zijn voor een juiste aangifte, meenemen. Dat voor komt onnodig geloop. Het hoofd van de Schiedam se belastinginspektie Ru broek: „wij zijn er voor de mensen. Een belastingin spektie voert geen eigen be leid maar voert uit wat de Tweede Kamer wil". SCHIEDAM In Schiedam loopt nog volop onbekend talent rond. Dat bleek weer eens tijdens de voorronden van de sound-mix wedstrij den die café De Amstelbron deze weken organiseert in afwachting van de komst van Henny Huisman, die vrijdag 14 maart met zijn show zaal Irene aandoet. De jury (Ria en Martin Ach terberg, Rob Kiebert, Aad Rot- teveld, Aad Gudde en Jan Groeneveld) had het knap moeilijk met het aanwijzen van prijswinnaars. Van de ze ven kandidaten bleven er ten slotte drie over. Met The Holy City (klassiek, maar moedig en knap gezon gen, aldus de jury) was de der de prijs voor Bertus de Bruin. Tweede, met een verbijsteren de imitatie van Steve Wonder, werd Ali Ganjapoer uit Vlaar- dingen en eerste Jeannette Schaper die alle verwachtin gen sloeg met haar Bette Davis act. Deelname aan de sound-mix wedstrijd legde Jeannette trouwens geen windeieren: zij heeft inmiddels een jingle op genomen voor een bloemenbu reau. Dat reclameplaatje, gemaakt in Studio Sound House bij Martin Achterberg, wordt vol gens organisator Hans Stolk later nog gevolgd door een single waarin hij als Jerry McClean samen met Jeannette een duo gaat zingen. Voor Jeannette betekende de eerste plaats min of meer een doorbraak. Zij zingt al sinds haar I2e jaar en geniet plaatse lijk enige bekendheid als zan geres van de Schiedamse band Iron Easter". ient) v.i 72- Go^ave^»"' Koopavond 9®°P oa> s makkei maakOPKoOP £U||llllllllllllll[]|llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllü: SCHIEDAM - Vaste be zoekers van de Quibus kunnen zondag 23 februari maar het best hun zwarte pak aantrekken. Tussen elf en twaalf uur 's avonds organiseert het café aan de Lange Haven namelijk zijn eigen teraardebestel ling. Na elf jaar houdt de Quibus er mee op. Op de Alles is Mogelijk-avond, Zelfverzekerde PvdA biedt kiezer weinig nieuws Door het vooruitzicht op die comfortabele meerderheid lijkt de PvdA een zekere arro gantie niet ontzegd te kunnen worden. De partij presenteerde deze week haar verkiezings programma en dat gebeurde met een verbijsterende non chalance. Gezeten achter een bos rode tulpen riep fractievoorzitter Ge Brouwer zeer zelfbewust uit dat de collegevorming na 19 maart niet ingewikkeld hoeft te zijn. Iedereen wil met ons in zee, en op ons program ma hoeven de onderhandelin gen niet stuk te lopen, was zo ongeveer de strekking van zijn liefdesverklaring. Terwijl andere partijen uitput tend de moeite namen hun verkiezingsbeloften liefst komma voor komma toe te lichten, liet Brouwer het bij een korte inleiding. De 36 kantjes tekst moeten maar voor zichzelf spreken en vra gen die in hun ogen niet ter zake deden werden door Brou wer en de hem omringende partijgenoten luchtigjes wegge wimpeld. Wezenlijke verschillen met de voornemens van 1982 zijn in het huidige programma nau welijks te vinden. De PvdA is er niet in geslaagd een gloed nieuwe strategie te ontwikke len. De gedachten over hoe de samenleving er de komende vier jaar uit moet gaan zien zijn ingegeven door het besef dat de bomen niet meer tot in de hemel groeien. Raam 26, Schiedam telefoon 265555 De bodem van de gemeentelij ke schatkist is bereikt. Daarom spiegelt de PvdA de kiezers geen luchtkastelen voor, maar komt de partij aldus Brou wer met een serieus pro gramma dat getuigt van reali teitszin. Met welke coalitiegenoot Schiedams grootste partij straks ook naar het stadhuis gaat, de toekomstige partner zal in elk geval de drie hoofd lijnen moeten onderschrijven. Dat zijn moederlijke zorg voor woning verbetering en stads vernieuwing, goed onderwijs dat de kansarme groepen een betere positie moet bezorgen en emancipatie in de breedste zin des woords. De gemiddelde Schiedammer moet in de ko mende bestuursperiode nu maar eens afrekenen met de doemgedachte dat wie voor een dubbeltje is geboren, nooit een kwartje kan worden, aldus Brouwer. Ondanks de leuze „De toe komst is van iedereen" waar mee de socialisten de verkie zing ingaan, zal de PvdA poli tiek de volgende vier jaar zich vooral richten op behoud van tenminste de meest wezenlijke voorzieningen. Spectaculaire nieuwe ontwik kelingen worden niet aange kondigd, en ook daaraan ligt de zekerheid dat de financiële middelen eerder kleiner dan groter zullen worden, ten grondslag. Op beloften wil de PvdA zich niet vastspinnen. Vandaar de soms nogal vage formulering als de volgende, die de bestem ming van het stadserf (Emma- het allerlaatste program- E ma, blijkt ten lange leste E dus zelfs het onmogelijkeE mogelijk. Volgens Peter Pijpers, in-E dertijd een van de vier op- richters van de Quibus, E was het café al geruime tijd ten dode opgeschre- E ven. E „Het hing van spanningen E aan elkaar. Er was altijd E wel wat tussen de oprich- E ters, en die sfeer sloeg E over op het publiek. Hea- E vy en zwart. Daar is wei- nig meer aan te doen. Ver- E der kwamen er nogal wat E agressieve jongeren en die E drukten een stempel op E het café. De meeste muzie- E koptredens bleken wegge- E gooid geld, die kwamen E helemaal niet tot hun E 5iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|it'Qdh^et podium ligt zon_! dagavond een Kwiebus E E opgebaard. Die lappenpop E E wordt rond middernacht Eten grave gedragen. Na E E nog wat plechtige woorden E gaat de deur op slot en dat E is het dan. „Geen drama E hoor - het is gewoon mooi E geweest", aluds Peter Pij- e E pers. E Het laatste muziekoptre- den in de Quibus vindt EE E plaats op zaterdag 22 fe- bruari. Vanaf ongeveer E E tien uur speelt de formatie E ECarifusion. Het leek de E E Schiedamse Kunststich- E Eting, verantwoordelijk E E voor de concerten in het E Ecafé, wel een aardig idee E E de de Quibus te laten ster- E E ven bij de vrolijke klan- E ken van Caraibische mu- Eziek. Toegang: 2,50. E ÏÏllllllllllllllllllllllllllllllllllllimillllllllllinÏÏ plein) regelt: „hier moet een stedebouwkundig en architec tonisch hoogwaardig projekt worden gerealiseerd dat goed aansluit bij de bestaande struc tuur." Dat het in een stad uiteraard om stedebouw gaat, dat er een architect aan te pas komt en dat het enige kwaliteit moet hebben is allemaal duidelijk, maar om welk soort gebouw het nu eigenlijk gaat wordt keurig in het midden gelaten. Het is maar de vraag of een dergelijke vaagheid niet ook een vorm van arrogantie is. De gemeente, nog steeds eige naar van de vijf flatgebouwen in Groenoord, zou volgens de bewonerscommissie haar za ken aanmerkelijk beter kun nen regelen dan Volkshuisves ting en de SSSW. Met deze stichting, het over koepelend orgaan van de vijf Schiedamse woningbouwcor poraties, hebben de Bachplein- bewoners al meermaals in de clinch gelegen over het ge brekkige onderhoud en de verrekening van de service kosten. In een open brief aan het ge meentebestuur zetten de be woners hun klachten nog maals op een rijtje. Zij stellen dat het geld dat voor het op knappen van de flats was ge reserveerd, is opgegaan aan een duur en ondoelmatig ap paraat en dat noodzakelijke verbeteringen, zoals het ver vangen van de c.v.-ketels, keer op keer zijn uitgesteld. De gemeente wordt er nog eens aan herinnerd dat de 572 huurders enkele jaren geleden het lieve sommetje van 600.000 gulden aan teveel betaalde ser vice- en stookkosten hebben teruggevorderd, en dat een herhaling daarvan voor de deur staat. Ditmaal gaat het om een bedrag van vier ton dat de SSSW teveel in reke ning zou hebben gebracht. De bewonerscommissie praat maandag met de directie van de SSSW over deze claim. Het verzoek om de flats weer in gemeentelijk beheer te ne men komt overigens niet op een willekeurig tijdstip. Op 1 januari 1987 houden de vijf Schiedamse woningcorporaties waaronder dus ook de Ver eniging Volkshuisvesting op met te bestaan als zelfstandige organisaties. Volgens de wet moeten zij op uiterlijk die da tum gefuseerd zijn tot één in stelling. Het Bachplein lijkt al op voor hand weinig vertrouwen te hebben in dit toekomstige wo- ningbouworgaan. Volgens de bewoners valt er niets positiefs van te verwachten: „De fusie levert geen waarborg op dat er bekwame bestuurders komen die bereid zijn de zaak be drijfsmatig op te zetten en di rectie en personeel krachtda dig te besturen". Het Bachplein vindt het eer der hoog tijd om de rechtsposi tie van de huurders, die nu duister en onduidelijk zou zijn, beter te omschrijven, zodat de slechte toestand van de gebou wen op iemand verhaald kan worden. De folder die de SSSW on langs bij al haar huurders in Schiedam in de bus deed om de fusie aan te kondigen, zal door de meeste Bachplein- huurders wel dadelijk in de prullenmand zijn geworpen. Zolang de problemen met de huisbaas nog niet uit de we reld zijn, hebben weinig huur ders animo om een naam te bedenken voor het straks ge fuseerde instelling. De SSSW heeft voor dat doel een prijs vraag uitgeschreven. SCHIEDAM De padden- werkgroep Schiedam vraagt ook dit jaar weer de aandacht van zowel het gemotoriseerde verkeer als fietsers om tussen de eerste week van maart en half april de polderwegen in Schiedam-Noord te mijden. In die periode namelijk maken de padden hun liefdestrek, maar veel dieren moeten die tocht met de dood bekopen omdat zij door passerend ver keer worden platgereden. De trek heeft altijd een mas saal karakter -er gaan tien- tot honderdtallen padden- tegfelijk de weg op. Om die overtocht te begeleiden zoekt de padden- werkgroep Schiedam zoals ie der jaar vrijwilligers. Voor dit werk op de Scheep vaartweg, de Harreweg, de Woudweg, de Kerkweg en de Joppelaan kunnen natuur vrienden zich opgeven op 24 februari, als de werkgroep een voorlichtings- en wervingsa vond houdt in het KNNV-ge- bouw aan de Churchillweg 52. Dit gebouw ligt achter de Bachpleinflat nr. 5. De avond begint om acht uur. Rand» tmó-Edittos, wakmiijks in bijna één mi!Joan briavanbuasan t Voorde week van zaterdag 22 febrarui t/m vrijdag 28 februari 1986 Zaterdag 22 febrarui Zondag 23 febrauri Paprikaschnitzel Maandag 24 februari Dinsdag 25 februari Woensdag 26 februari Elzasser Bonenschotel Donderdag 27 februari Vrijdag 28 februari Gemengd Koud Vlees Kalfskotelet Duxelle Perzikencompote Hargalaan 23 3118 JA Schiedam telefoon 010-713322. SCHIEDAM De vereni ging Vrienden van het Ste delijk Museum Schiedam die regelmatig excursies organiseert met een cultu reel karakter, treedt dit voorjaar in de voetsporen van een architect. Op 27 maart brengt de Schie damse vereniging een be zoek aan Hilversum om daar scheppingen te bekij ken van de vermaarde bouwer W. M. Dudok. Du- dok is van 1928 tot 1954 stadsarchitect van Hilver sum geweest. Met enige overdrijving kan gesteld worden dat Dudok de „ho farchitect van Hilversum" is geweest. Geen andere architect heeft ooit de kans gekregen het gezicht van een stad zö te bepa len. Twee ontwerpen van Du dok zijn wereldberoemd geworden: -De in 1930 geopend Bij enkorf aan de Coolsingel in Rotterdam, dat na be schadiging tijdens het bombardement in 1940, in 1957 definitief gesloopt is. -Het Raadshuis aan de Witte Hullweg te Hilver sum. In 1927 startte men met de bouw. Een bezoek aan dit gebouw staat op het programma. In Schiedam kent iedereen de voormalige HAV bank aan de Gerrit Verboon- straat, ook van Dudok's hand. Gemakshalve wordt Dudok gerekend tot de nieuwe za kelijke architecten zoals Oud en Rietveld. Helemaal juist is dat niet. Dudok is het bekèndst geworden door zijn nieuw-zakelijke gebouwen (Raadhuis in Hilversum en de Bijenkorf in Rotterdam). Zijn vroege werk toont duidelijk de in vloed van de Amsterdamse school, zijn latere werk toont meer verwantschap met de Delftse school. Naast zijn architectonische werk, zijn ook de stede- bouwkundige ontwerpen, o.a. de herbouw van het na-oorlogse 's-Gravenhage van groot belang. In de ekscursie door Hil versum zijn zo'n vijftig ont werpen van hem opgeno men.. De vrienden zullen tevens enkele interieurs bekijken, o.a het Raadhuis. Deze ekscursie, onder lei ding van museum mede werker Dingenus van de Vrie, zal gemaakt worden met een kleine bus, dit maakt het rijden door woonwijken makkelijker. In deze bus is slechts plaats voor 30 personen. De kos ten bedragen 27,50 voor leden en 32,50 voor niet- leden. Coupe so\eilv.a. 19.95 Koop- Da's makkelij* 1>,spraak «ii Geboren: Angelo S„ z.v. van den Endel- Verboom; Ercan, z.v. Cabuk- Acay; Allard, z.v. Hesselink- Questa; Jeffrey, z.v. Kool- Gouka; Smira, d.v. El-Oualid- Lamhamdi; Christine A, d.v. de Ridder-Rijkhoek; Wanda D., d.v. Vink-Hollander; Jac queline, d.v. Doornbos-van Gemeren; Chris, z.v. van Schaijk-van Houdt; Michael M., z.v. Olsthoorn-Holster; Giorgio, z.v. Barkey-Florenti- nius; Jouri W„ z.v. Bakker- Visser; Ysar, z.v. Ysar-Dülger; Diantha, d.v. van der Well-de Gids; Arjan, z.v. van Dijk-van Dijken; Ricardo, z.v. van Brug- gen-Harte; Patrick, z.v. van Leeuwen-Fossen; Ingeborg, d.v. van Weelie; Brenda, d.v. Mulder-Brand; Kaj, z.v. Reijs- Verwaaijen; Michelle D., d.v. de Heij-de Wit. Ondertrouwd: D. A. M. van Almen, 26 jr. en J. M. de Koning, 25 jr.; H. Bode, 40 jr. en M. Heijnen, 27 jr.; A. M. Brouwer, 23 jr. en I. van Akkeren, 20 jr. W. P. Del fos, 22 jr. en A. Blom, 20 jr.; P. Helderop, 19 jr. en C. J. R. A. Steenbergen, 23 jr.; J. W. van Kampen, 23 jr. en M. M. de Koning, 23 jr.; J. M. Poleij, 24 jr. en J. C. Nooteboom, 24 jr.; L. Verheugen, 34 jr. en Y. Woermeijer, 31 jr.; R. W. Ver zijden, 30 jr. en M. Woermeij er, 26 jr. Getrouwd: C. den Tuinder, 22 jr. en J. J. Knoops, 20 jr.; A. Nijs, 25 jr. en A. M. Baartmans, 21 jr.; M. Blomsteel, 22 jr. en B. L. Me taal, 23 jr.; C. J. BrinkbSumer, 21 jr. en D. E. Smits, 20 jr.; B. T. Bakkers, 48 jr. en A. Hoek, 33 jr.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 3