Leerlingen leven zich naar hartelust uit Bij de bank wet de kunt u kiezen. bondsspaarbank m Koninklijke onderscheiding* Nieuwe direkteur Buiten de Veste o visie De bank met de 3 is gróót in hypotheken. En kan u daarom altijd een hypotheek "Tiaiarntaat" adviseren. Afgestemd op uw persoonlijke situatie. Met gijMage condities en eeii aantrekkelijke rente. Praaf dus altijd G^cpét óns ikn«KjÉwwUwe huis goed uit wilt zijn! Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Sportief bekeken Oj HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 PAGINA 15 Koek en zopie Net als in de echte elfstedentocht: vallen en opstaan. Schaatsje rep je naar de volgende stempelplaats. Schiedam spaarbank Schoolzwemmen Karate Diplomazwemmen mmr De drie prijswinnaars van Budo Instituut Weeland. Van links naar rechts: Danny He bly, Peter Lussenburg en Frank van Tienen. RANDSTAD EDITIES „Elfstedentocht" Rijnmondschool compleet met klunen en stempelen SCHIEDAM De Elfsteden tocht. Waar een klein land groot in kan zijn. Scholen kre gen ijsvrij, fabrieken en bedrij ven kregen naast een welig tierende griepepidemie ook nog eens te maken met een hoog oplaaiende elfsteden- koorts, die vele werknemers aan de televisie gekluisterd hield. Vroeger moest je er oog getuige van zijn geweest, wilde je jezelf een realistische voor stelling van de Tocht der toch ten kunnen maken. Door de integrale radio- en tv- uitzending van de unieke schaatsmarathon in 1985 weet (bijna) iedereen in binnen- en buitenland wat het betekent om de tocht alleen -al uit te rij den, laat staan "hem liefst tweemaal achter elkaar te winnen. Een begrip als klunen (met schaatsen onder gebon den „hardlopen") weet de hele (nou ja...) Nederlandse bevol king de betekenis op waarde te schatten. Ook de leerlingen van de Rijnmond-school in Schiedam kennen na die gedenkwaardige woensdag de ontberingen van de elfsteden tocht als hun broekzak. Niet alleen door het kijken naar de televisie, maar ook door na bootsing in de praktijk. Het leek het lerarenteam van de LOM-school een leuk idee om -het dit keer niet bij tv-kijken alleen te laten. In een paar da gen tijd werd er een zoge naamde alternatieve elfsteden tocht in elkaar gezet, die niet in Friesland zou worden ver reden, maar gewoon in Schie dam op nabij de school gelegen vijvers. Compleet met kluunplaatsen (over een bruggetje en tegen een talud op) en stempelhokjes werd er om half tien 's och tends een begin gemaakt met het hele gebeuren. Bijgestaan door enkele leesmoeders gin gen ruim zestig leerlingen van start om het fel begeerde di ploma op zak te kunnen ste ken. In een uur tijd waren twintig stempels noodzakelijk om be slag te kunnen leggen op de leuke herinnering. Vele leer lingen slaagden hierin, evenals een lid van het oudercomité, die weliswaar de nodige moei te had, maar toch de vijf rond jes (elk rondje had vier stem- pelplaatsen) fatsoenlijk tot een goed einde bracht. Na afloop van de schaattocht, die door muziek en koek en zopie werd omlijst, toog ieder een naar binnen, waar naar de „echte" kon worden gekeken, 's Middags hadden de leerlin gen uiteraard vrij, het was im mers woensdag. Leraar Jan Hermans kon samen met zijn collega's en andere medewer kers terugzien op een leuke, ontspannen en toch ook leer zame ochtend. „We hadden zo iets nog nooit gedaan, maar zo als het nu heeft uitgepakt is het zeker voor herhaling vat baar", aldus Hermans. „Het draaiboek is dan ook op een zuinig plaatsje weggelegd. De leerlingen waren stuk voor stuk enthousiast. Kijk, we had den natuurlijk de hele ochtend naar de televisie kunnen kij ken, maar ruim drie uur op een stoel zitten is voor kinde ren een onmogelijke opgave, zeker voor LOM-kinderen. Daarom leek dit ons een leuk en ludiek alternatief". SCHIEDAM Bij de openba re nutsbedrijven heeft een werknemer deze week een ko ninklijke onderscheiding ont vangen. G. van der Tuuk, op zichter en plaatsvervangend chef van de buitendienst, kreeg de ere-medaille in zil ver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Van der Tuuk is 31 jaar in dienst van de overheid ge weest. De onderscheiding werd deze week uitgereikt door burge meester Scheeres. De heer Van der Tuuk kreeg het lintje bij zijn afscheid van de ONS. Hij maakt gebruik van de VUT-regeling. SCHIEDAM Per 1 maart 1986 krijgt de openbare scho lengemeenschap Buiten de Veste voor mavo/leao een nieuwe direkteur. Op die da tum treedt in dienst de heer R. de Gier. De heer de Gier is ge boren op 1 september 1948 te Hedel. Hij is sinds 1972 werk zaam in het onderwijs. Eerst is hij leraar geweest aan de scho lengemeenschap Hertog Jan te 's Hertogenbosch. Van 1980 tot heden was hij als conrector verbonden aan de rijksscho lengemeenschap Texel, een school met afdelingen voor mavo, havo en atheneum. m De ene hypotheek is de andere niet.. 4 Maandag 3 maart t/m donder dag 6 maart zijn er kijkdagen, in Zwembad Zuid, bij het schoolzwemmen. U kunt dan kennismaken met de nieuwe opleiding voor het basiszwem diploma. Met o.a. behendig- heidsvormen, spelvormen en gekleed zwemmen, borstcrawl Judo enz. Belangstellenden zijn van harte welkom van 8.45-11.45 kilogram). Peter Lussenburg tenslotte pakte het brons in het zwaar gewicht (boven 80 kilogram). Het trio heeft zich door deze prestaties geselec teerd voor de Nederlandse kampioenschappen, die op 13 april in Leiden worden gehou den. uur. Tijdens de Zuid-Hollandse kampioenschappen karate werden door de mannen van Budo Instituut Weeland drie prijzen gewonnen. Frank van Tienen legde beslag op de der de plaats in de categorie tussen 65 en 70 kilogram. Danny He- bly werd eveneens derde in het halfzwaar gewicht (75-80 André Sparrenboom is op de Zuid-Hollandse judokampioen schappen als tweede geëindigd in de categorie tot 65 kilogram. Hij versloeg weliswaar de Ne derlands kampioen Laurens van Ast, maar moest in Chris- tiaan Philius zijn meerdere er kennen. Rinus Nieuwenburg, ook een pupil van Peter La gerwaard, eindigde in dezelfde categorie als junior bij de laat ste acht. Hij slaagde er wel in om van de latere kampioen Philius te winnen. Ook Wim Verhagen wist zich bij de laat ste acht te plaatsen. Op 8 maart komt Sparreboom uit op de nationale kampioenschap pen in Haarlem. Op zaterdag 22 februari was er weer diplomazwemmen in Zwembad Zuid. Ditmaal was het voor Snorkelen. Als com missie van het zwembad wa ren vertegenwoordigd: Martin Baron en Frieda Keyzer. Er namen kandidaten aan deel die allen zijn geslaagd. Snor kelen A: Dave Groenendaal, Arjan de Vette, Maurice v.d. Linden, Leda Bitanc, Mischa Verwaal, Marty Jansen, Petra Hoeflak. Snorkelen B: Martin Koppeschaar, Patrick de Lo- bel, Richard v. Dipten, Ilona Steketee, Peter Markx, Marco Groeneweg. Snorkelen C:. Danny Balvers, Stefan v.d. Mast, Remon Vredenbregt. GEREFORMEERDE SCHIEDAM KERK Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, 10.00 uur: Kand. drs. J. van Westen- brugge te Zevenbergen. De Rank, 19.00 uur: de heer J. Don kers (jeugddienst). Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. A. Prins. Dorpskerk, 17.00 uur: ds. J. Visbeek, Maassluis. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 10.00 uur: ds. J. Couvee te Voor-, burg; 17.00 uur: Weled. Heer J. A. v. Lambalgen. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: ds. Chr Brakema (dienst vrouwenverenigingen). Christelijke Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk", Burg. Knappert laan, hk. Warande, 9.30 uur: Dienst des Woords; 14.30 uur: ds. A. K. Wal let, Sliedrecht. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw, Westvest 30, 9.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis, bevestiging ds. Struik, voorbereiding H A.-maal; 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik, Intredepreek. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula. Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. Monster Giessen, Nie- kerk. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. J. Bate laan, Voorschoten. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. P. J. Ouwerkerk, Rotterdam. HERVORMDE SCHIEDAM GEMEENTE Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. wuis- ter; 17.00 uur: geen dienst. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. L. de Ru; 17.00 uur: ds. J. Bate laan, Voorschoten. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 9.15 uur ds P. Lootsma, Nieuwerkerk a/d IJssel; 19.00 uur: Avondgebed. Aula Chr. Huishoudschool, Pinas plein, Rotterdam, 10.30 uur: ds. P. Lootsma, Nieuwerkerk a/d IJssel. HERVORMDE GEMEENTE KE THEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. F. Kalis; 17.00 uur: ds. J. Visbeek, Maassluis. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. W F. Stoel, Dronten. Rank, 19.00 uur: J. Donkers, Jeugd dienst. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: ds. R.E. van den Berg, zondagslied: gezang 17, na de dienst koffiedrinken, zendingscol lecte. Leger des Heils, Lange Haven 27, 10.00 uur: Heiligingssamenkomst; 18.30 uur: Verblijdingssamenkomst o.l.v. Kapitein en Mevr. W. Ouds hoorn. Jehovah's Getuigen, Stadhouders laan 26b. Openbare lezingen. Nieuw- land, zondag 10.00 uur. Thema: Is dit leven alles wat er is? Oud-Mathenes- se, zondag 17.00 uur. Thema: Wie zijn de ware christenen in deze tijd? Pinkstergemeente „Morgenstond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Dam- laan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags adventisten, geen opgave. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw- land, zaterdag, 19.00 uur: met muzi kale omlijsting; zondag 9.30 uur: met zang door het Groot Gemengd Koor; 11.00 uur; met zang door het Twin- dertkoor. Om 11.00 uur is er kinder crèche!! De vieringen van dit week end staan in het thema van het Vas- tenproject: „NIEUWSNOOD". Recht op de kerk als bondgenoot. Deze vie ringen zijn voorbereid door de We- reldgroep in samenwerking met Da vid de Beer. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Singel 106. Derde zondag in de veertigda gentijd. Celebrant en predikant: Pas toor P. M. Vismans. Zaterdag 1 maart, 18.30 uur: Eucharistieviering. Zondag 2 maart, 9.15 uur: Hoogmis, (Gregoriaanse zang door ons heren koor I.H.D.);11.00 uur: Gezinsviering (Kinderkoor). Woensdag 5 maart, 19.00 uur: Toediening H. Vormsel door Mgr. Bar. Donderdag 6 maart, 19.00 uur: Vastenmeditatie. Vrijdag 7 maart, Eerste Vrijdag van de maand, 19.00 uur: Gezongen avondmis. Uit stelling van het Allerheiligste tot 21.00 uur, en biechtgelegenheid (Na de avondmis is de kerk toegankelijk via de zijdeur bij de pastorie). St. Liduina-Kapel, St. Liduina- straat 10. Celebrant en predikant: Pastoor M. van Zaal. Zaterdag 1 maart, 17.15 uur: Eucharistieviering (Valeriuskoor). Zondag 2 maart, 12.00 uur: Eucharistieviering. R.K. Parochie O.L.Vr. Visitatie, Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 2 maart: 3e zondag van de Veertigda gentijd. Zaterdagavond 18.30 uur: Eu charistieviering met orgel en samen zang. Zondag 9.00 uur: Eucharistie viering met samenzang; 11.00 uur: d_e Hoogmis met muzikale medew. van „Polyhymnia". Predikant: E. v. Die pen. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, zaterdag 19.00 uur; Eucha ristieviering met samenzang; zondag 10.30 uur: Hoogmis.' H. Hartkerk, Pinasplein, Rotter dam-West. Eucharistievieringen, woensdag 9.00 uur, zaterdag 17.00 uur en zondag 10.30 uur. St. Jacobuskerk, Kethel. Derde zondag van de Veertigdagentijd. Za terdag 1-7.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel. Zondag 9.45 uur: Gezinsmis met zang van het Jeugd koor. Preek: Pastor W. Flapper. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Derde zondag van de Veertig dagentijd. Zaterdag, 18.30 uur: Eu charistie met samenzang en orgel. Zondag, 8.30 uur: Echaristie zonder zang; 11.00 uur: Met zang van het koor S. Jan Baptist. Preek: pastor L. v.d. Velden. Oud-Katholieke Parochie v.d. Hei lige Johannes de Doper, Dam 30, 2 maart 10.00 uur: Derde zondag van de Veertigdagentijd. Havenkerk Evangelie Centrum, Lange Haven 70, Schiedam. Zondag 2 maart, 10.30 uur: dhr. E. Holder, Heilig Avond maal. Dinsdag 4 maart, 20.00 uur: mevr W. Maasbach; Bidstond. Vrij dag 7 maart, 19.30 uur: dhr. E. Hol der. Zaterdag 8 maart, 19.00 uur: Jeugddienst Oud-Katholieke Parochie v.d. Hei lige Johannes de Doper, Dam 30. 2 maart, 10.00 uur: 3e Zondag van de Veertigdagentijd. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, Schie dam. Eucharistieviering op zaterdag 1 maart om 18.30 uur. Voorganger: Pater E. Clarenbeek osa. Oecumeni sche zondagviering op zondag 2 maart. Voorganger: ds. Y. Stienstra. Muzikale medewerking van het Mar- tienerkoor o.l.v. Aad Uytde-willigen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 15