kijk op voorjaars- enzomermode Seizoen vol Stip voor de noppen RANDSTAD EDITIES Gletsjer in disco Oranje doet 't "TT Bloemen aan je arm Slanke lijn komt terug m fj*1 >v in d igo-blau w TOTAL LOOK Jeugdtopper Niet denken, maar dragen: \Brrr..anja met 'n rietje v? X Detriomfantelijkeopkomstvankleuren maakt hetvoorjaar vrolijk en de zomer zonnig. Dit wordt een optimistisch seizoen! Niet kinderachtige blikvangers, zoals geel, oranje, appelgroen, rood, koren blauw, hard turkoois en pittig fuchsia zetten het nieuwe seizoen in vuur en vlam. Zwart neutraliseert daarbij, wit frist ze op. Zelfs de meestal wat gedekter herensektor krijgt een flinke kleur-injectie met het shirt als koploper. Ruit 'n hit Zomertuin De stoffen Uitspringers Modekrant van formaat 01 De nop komt weer terug. Dat is mode met een stipriotering, want die balletjes komen nog niet overal aanrollen. In .kleding is het bijvoorbeeld Emanuelle, die behoorlijk aanstipt. Schoenontwerpers met durf noppen mee. Deze door Randstad-Edities gemaakte foto bewijst het. Elegantie links, de meer sportieve ballerina daarnaast, 't Is ook een trend, die het zwart/wit in de mode accentueert. Kleur, de grote modemaker, is voor lente en zomer '86 gekombineerd in alle mogelijke ruiten. Voor hem, voor haar, de jeugd, het wemelt ervan. Daarvan belooft de madrasruit een hit te worden. Ruiten, hoe en welke dan ook, hebben vaak bijpassende strepen of uni's gekregen, zodat we steeds zelf meer aan de slag kunnen om sets te kiezen, die bij ons passen. Veel draait om kombineren! Bloemen blijven van de mode houden, want de klaprozen en de anjers, de margrieten en de asters, de rozen en de korenbloemen bloeien lustig op als één grote zomertuin. Dit in zachte, maar meestal pittiger tinten. Die florale invalshoek wordt fruitig aangevuld, want ook vruchten-dessins zijn er. De nop, dat oude vertrouwde balletje, duikt op in kwartjesformaat. Andere prints voeren de tropische boventoon in een etnische mix van Afrikadruks en Egyptische hiëroglyfen. Grafitti op allerlei manieren maakt er ook een bonte boel van. Linnen en linnenstructuren, veel katoen, ook met reliëf - zoals seersucker -, tricotmaterialen en voor de (mannen)-pakken cool wool zijn de meest gebruikte stoffen. Glans en changeanteffekten, een zijdedraadje hier, een ander glimmertje daar: glans is nog lang niet weg. Een belangrijke uitspringer de komenae maanden is, naast de terugkeer van de slanke lijn, de roklengte. Op tal van Parijse haute couture shows werd vooral bij sets en mantelpakjes de korte rok gelanceerd. De Nederlandse confectie stelt zich over 't algemeen nog wat afwachtend op en houdt het doorsnee genomen toch op kuitlange rokken. Op of net onder de knie: 't kan allemaal. Dankbare basisstukken dit seizoen zijn de lange blazer voor haar en het langere colbert of het shirtjack voor hem. Daar kan veel bij worden'gekombineerd. Ruiten. Kies je mode, dan kies je (ook!) een ruit. Voor je hele familie is er wel een. Broeken en rokken, jasjes en jacks, bloesjes en overhemden, noem het allemaal maar op. Daar zit heel vaak een ruit (je) in. Ruitenheer, ruitenvrouw en ruitenkind dus. Verderop in deze krant zul je het zien. Een paar van jouw ruilen zetten we op deze eerste pagina. Er zit marineblauw in en ze zijn van New Man Junior. is een tweemaal per jaar verschijnende modespecial van Randstad-Edities Oplage ruim 1.2 miljoen Aan deze voorjaarsuitgave werkten mee: Ank Hovingh-Krayo, redaktie Aad van der Kruk, opmaakredaktie Ed Dewaerheijt, Aad van der Drift, Hans Keijzer, Tim Hielkema en Ronald Stam van Fotodienst Randstad-Edities e.a. Grafisch Bedrijf S.P. Zak op je rug. Handen vrij. Het blijft een jeugdtopper. Deze nieuwe lente brengt zelfs een rugzak voor de kleuters. Van meidenrose tot jongenszwart, blauw voor alletwee. 't Is een sterk ding, onder de tien gulden, Paré uit Tynaarloo brengt 'm, Randstad-Edities fotografeerde dit pukken-rugzak-nieuwtje. In de modewereld wordt het woord 'groot' gehanteerd als men ergens flinke verwachtingen van heert of 't gaat lopen als een trein. Dan weet u exact wat we bedoelen als we zeggen dat zwart-met-wit groot wordt. Naast de kleuren, die als een regenboog het seizoen overkoepelen, zijn wit met zwart niet eens een kontrast, maar meer een accent. 't Kan in allerlei stijlen en materialen Elegant, nonchalant, sportief of sjiek, kant en klare kombinaties of zelf samen te stellen zwart/wit: het kiest z'n weg tussen de vrolijke I Natuurlijk wordt het een keer lente, maar met de elfstedentocht nog maar zo recent achter de rug denk je even: brrr..anja met een rietje voor i dit Sophietje. i Is 't zover, dat we weer naar de stranden of met vakantie gaan, dan maakt zo'n badpak als dit met Hollywood movie stars zonder meer i duidelijk, dat er een stuk glamour in - 1 de badmode zit. Dit ook door veel 1 glansmaterialen. Dit is de gletsjer bril van Silhouette Modelbrillen. Niets grilliger dan de mode Onvoorspelbaar kan ineens iets opduiken. Voorbeeld? Deze zonnebril. Gletsjerbril is er eigenlijk de naam van. Want die leren zijkanten beschermen zonder meer. Soms kan 't goed zijn, dat een mens met oogkleppen loopt... Nu zijn ze een stukje mode! Gewoon als zonnebril, zelfs in de disco zet je zo'n ding op. In heel wat kleuren worden ze door verschillende merken gebracht. Ook door Silhouette Modellbrillen, waarmee de ontwerpster van dit vooraanstaande Oostenrijkse concern, Dora Demmel, zoals immer een letterlijk vooruitziende blik heeft gehad. Begroet de lente met een bloem. Grote gobelin bloemen, samen met millefleurs bijvoorbeeld op katoen en popeline. Daar kombineert het merk Laurel in dit thema 'summergarden' (zomertuin) een jasje bij in ottoman streep. maanden, die de mode voor ons in petto heeft. Wit met een van die optimistische modekleuren is ook een duidelijk gegeven. A' De mode brengt ons een tuin vol zomerbloemen. Door de kleuren, die bont en vrolijk zijn, ook door de bloemmotieven zelf. Die versieren zelfs zomerse wit leren tassen. Dit in allerlei tinten, wat bij effen witte kleding zonder meer stijl heeft. Bij kleren in kleur kan het wel eens minder mooi kombineren. Daarom zijn deze tassen er ook met wit geborduurde boeketjes er op. (Merk Valentino). Terug naar de slanke lijn met gemarkeerde taille. Ina tekende er een bloes bij met de ook weer opduikende nop. De eerste aanval op de wijde, rt' makkelijke en soms wat verbloemende oversized kleding is ingezet. De slanke lijn keert terug. Het silhouet wordt smaller, rokken rechter en in heel wat kollekties zitten wel jasjes en jurken met een gemarkeerde taille. De tekening geeft er een indruk van. Er zijn zelfs jersey jurkjes, die de body als een tweede huid omsluiten. Super vrouwelijk, als die body zo'n 'handschoen' tenminste hebben kan. Er worden bij die 'slanke lijn' wel de nodige concessies gedaan. Want de schouders blijven breed, mouwen zijn ruim ingezet en juist in meer zomerse maanden worden graag wijde rokken gedragen. Een Deetje smokkelen dus. Overigens zijn rokken nog steeds belangrijker dan broeken. De lengte varieert van supermini tot enkellang, waarbij de kuitlange duidelijk favoriet is Tijdens het Kerstrood in de etalages lag het al aarzelend naast dat rood op te vallen: oranje. Eén van de meest blikvangende nieuwe voorjaarsgeuren. <t Seizoen begint steeds vroeger Leek oranje in ons land geen gemakkelijke kleur met van oudsher 'oranje boven'; het slaat redelijk aanl Verwerkt in een streep of ruit zorgt het voor aparte kleurkombinaties. Oranje met wit of esmarald groen kan heel leuk zijn; het nieuwe oranje voor een bloes of rok, we komen het al royaal tegen. Daar het niet allemaal even fel is hangt er ook geen leeftijdskaartje aan. Rood en groen zijn de kleurmakertjes in dit parelgrijze colbert met geweven effekt. Die tinten komen afgezwakt terug in de geruite pantalon. De trui om z'n schouders is roomwit, in de stropdas zit zelfs 't nieuwe oranje! 'n Voorjaars suggestie van Peter van Holland. Fervente voorstanders ervan zeggen,, dat het nooit is weggeweest. Daar kan men best gelijk in willen hebben, maar blue denim (spijkergoéd) heeft op z'n minst slappe tijden doorgemaakt. Levi - geen kinderachtige naam op dit gebied - roerde een flink tijdje geleden al eens de grote trom door de her-ontdekking van de enige, echte originele Levi 501, de meest oorspronkelijke spijkerbroek van de goudzoekers. ff In januari feestte men er nog eens overheen, want het tijdperk van de 'denim rivival' leek niet, maar bleek aangebroken. Klopt. Opeens is het weer: denim-blauw past bij jou. Maar dan met veel meer fantasie. Veelal voorgewassen of gebleekt en met ruiten, bloemen of een ingeweven struktuur, gaat denim een flinke mode-toekomst tegemoet. De indigo blauwgolf zet op en lijkt riiet meer te keren. Haar driedelige denim set heeft grote borduursels (Bobos). Gebleekt denim is gekozen voor zijn jack en pantalon (Joe Fresco), het shirt heeft een royaal dessin Made for Life).

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 23