't Sieraad SDrankelt Hausse in halfjes 4 w Moeilijk niet altijd lastig Honderdjarige kijkt vooruit I i Breien met glans Kleurig als 'n regenboo Wit mèt parool bij tennis Diamant steeds meer gekozen Make-up voor donkere huid Triumph Today Tomorrow Kinderkleren: Kalmerend scheren aMna .X A *ftft TOTAL LOOK - VOORJAAR ZOMER 1986~ PAGINA IV m V BeeDees Fleur Boddie Aigner Ruiten éMÉÉMMÉÉ Glans en mode gaan nog steeds samen. Zuivere stoffen, zoals zijde, linnen en katoen worden geprefereerd. Stijl en kwaliteit zijn steekwoorden voor veel, wat we aanschaffen en waarmee we ons omringen. Dat manifesteert zich ook bij de sieraden. Een edelsteen in dezelfde kleur als men zich mode kiest is geen uitzondering. De parel doet het ook de Trend in zelfs de klassiek gladde verlovingsring (links) zijn een of twee briijantjes. komende maanden weer goed bij heel wat, maar vooral vonkjes-schietende glans schittert je tegen. Diamant geeft in belangrijke mate de toon aan. In oren en om de hals, aan de vinger of om de pols, diamant laat het sieraad sprankelen. Een sprankelende zomer dus, maar wil men blijvend die schittering behouden, dan is een diamantbad niet weg. Daarvoor gebruikt men een sopje van een goed wasmiddel of een eetlepel huishoudammoniak met wat zeeppoeder, voor welk mengsel twee volle koppen water nodig zijn. De sieraden één voor één hier doorhalen en ze met bijvoorbeeld een wenbrauwborsteltje voorzichtig schoonmaken. Afspoelen met lauw water en zo nodig met een beetje alcohol de laatste zeeprestjes verwijderen. Niet afdrogen, maar de sieraden rustig op een tissue laten drogen. Veel en nog altijd gebruikte sieraad-vormenhartjes, in dit geval met de schittering van diamant bij beeldschoon zwart kant. Mannen,die aan een leesbril toe waren, beten het spit af. Vrouwen volgden aarzelend. Nu is er zoiets als een hausse in halfjes. Lookovers wordt ook wel gezegd. Want nog nooit'was de keus aan modellen en kleuren zo royaal. Halve brillen dus met als 't grootste voordeel, dat je er inderdaad overheen kijkt wanneer je iets, iemand, in feite wat dan ook op normale manier wilt zien. Total Look's redaktie, ook presbyoop (zoals de vakterm luidt voor iemand, die een leesbril nodig heeft) zocht er zelf al een tijd naar. Maar niks stond. Het woord 'feeks' was thuis nog 't aardigste wat 't gezin ter tafel bracht. Nou kun je dat misschien wel wezen, maar dat hoeven ze nog niet hardop te zeggen... Goed: er wordt thans zoveel in de optiekwereld aan die halfjes voor de vrouw gedaan, dat 't wel gek moet lopen wil de goede opticien geen 'dat is'm-greep' uit z'n collectie kan doen. Een gewone leesbril en zo'n halve erbij mag luxe klinken, maar is ondertussen wel ideaal, is inmiddels TL's persoonlijke ervaring. Heel wat van die gekleurde grappen op de neus zijn nog redelijk betaalbaar ook. Leuke kleuren bij lichte, maar sterke halfjes met verende scharnieren voor makkelijk op- en afzetten (Hampel). i t Bloemen houden ook van royale maten, zoals dit jakje in oranje/rood of bleu/blauw op een zwarte plat-plisè rok van Elvi Couture bewijst. Jack O'Neill. Een begrip in de surfwereld. De uitvinder van neopreen voor de wetsuits. Houdt die naam in de gaten. Want in grote of bescheidener letters verovert O'Neill dit seizoen via shirts, shorts en pakken een flink deel van de mode, die sportief mag zijn. En dat in eigenwijze, niet modenavolgende kleuren. 0 Lady Gabor doet het in ons land vaak uitstekend als men jammer genoeg op een te brede voet moet leven. Optisch lijkt het een slanke leest, maar in feite gaat menig model tot de letter H. En dat's een van de grootste wijdtematen. Rechts een dichte schoen met een semi sleehak en kontrast garnering. Een van de open zijkanten (gelengen) bij de andere schoen kreeg een strik mee. Heel wat vrouwen voeten gaan niet in de doornsnee schoen en vragen om een speciale leest. Extra breed of juist smal, doorgezakt of teenproblemen, die knobbel opzij of iets met de wreef, 'n grote maat... iedereen kent haar eigen problemen het best. Juist voor die met extra schoen-zorg te omringen voet, is er de laatste jaren een kentering aan de gang, zo signaleert Total Look al geruime tijd. Die comfort-schoen is grotendeels dat uiterlijk van die uitgesproken gemakschoenen kwijt. De vrouw, die ze nodig heeft, is gaan horen tot een generatie, die daar gewoon niet aan wil, zo weet men in vakkringen. Alleen in extreem lastige gevallen moet er een orthopedische oplossing worden gezocht, maar die uitzonderingen bevestigen de zich steeds duidelijker aftekende moderegel. Lastig hoeft bij het maken van een keus dus niet altijd moeilijk te zijn. Goede gewoonte in deze modekrant: ook wat foto's van juist die schoenen voor juist die voeten, door Randstad-Edities gemaakt. A Italiaanse elegantie kwa belijning en kleur voor steun gevende schoenen via het merk Sultanino Donna. Jh Jong rood met vlechtwerk links, rechts een gestoten model op een wat lagere hak in twee blauwe kobalttinten. Voor beide zijn er ook andere kleuren. Napolina is al vele jaren een bekende Hollandse naam voor schoenen, die van smal tot extra breed gaan met verschillende modellen vanaf maat 33 t/m 47. Nieuw in de kollektie een zeer flexibele licht gewicht (midden) t/m die 46 a 47 op sportieve lage sleehak. In diezelfde maat wordt ook het collegetype links met de open banden en de kwastjes gebracht. Het sandaaltje rechts geeft door de hoog oplopende banden voldoende steun. De meeste make-up produkten, ongeacht het merk, die in ons land worden gevoerd, zijn meestal niet geschikt voor de vrouw met de donkere huidskleur. Ze zijn allemaal afgestemd op de Europese vrouw met de blanke teint. Toch wil ook de Surinaamse of Indische vrouw zich graag opmaken, waarbij je het effekt er van wel moet kunnen zien. „Daar is zeker wat voor", stelt Marry Seters in het kader van ons gesprek over schoonheidsverzorging. Namelijk de Egyptische of Afrikaanse aarde, dan wel de bruine poeder in stenen potjes, aan te brengen met een kwast. Die ragfijne poeder geeft de donkere huid een mooie matte glans en warme tint mee. Met een kleurtje er in doet het ook perfekt dienst als oogschaduw, die blijft zitten en goed kleurt. Overigens wordt deze aarde ook vaak voor de niet donkere huid gebruikt om te zorgen voor een natuurlijk zonnig bruine kleur, zonder dat men nog een straaltje zon te pakken heeft gekregen. Niet omkijken met ellenlange overzichten via al even lange toespraken, maar je blik op morgen richten. Zo wil een (door velen gekend) bedrijf in onder-, bad-, nacht- en sinds een aantal jaren ook sportmode, best laten weten honderd jaar te zijn. In drie letters drukt men die visie uit. Triumph Today Tomorrow. Of, zoals de direkteur Benelux van Triumph International in Bladel, de heer D. Derks, dat zegt „we zijn honderd jaar jong". Nu kun je zo'n slogan best verzinnen en er het eeuwfeest mee ingaan, maar hoe Bij Elvi Couture gaan al jaren mooie mode en een paar maten meer gelijk op. Met zoveel zwart wit de komende tijd, geven deze gebreide japon met daarop een witte geweven blazer (beide t/m maat 48) daar een aktuele indruk van. Er zijn ook andere kleuren. De oversized mode met de ruim vallende blazers, lange soms wijde rokken en daarop ook al wijde tops, maakt niet altijd slank. Wie slank is zal zich daar niets van aantrekken. Je weet wat er onder zit. Voor wie zich in modezaken vanaf maat 44 moet gaan oriënteren, is het heel vaak een gemakkelijke mode. Zoiets als de geloof-hoop-en-liefde-show, want dat ruime bedekt veel. Als altijd besteden we in Total Look aandacht aan die maat meer, ook met foto's. vertaal je dat naar de consument. In Nederland op twee manieren, die het 'Triumph van vandaag is het Triumph van morgen' duidelijk onderstrepen. Namelijk met de introduktie dit seizoen van de in Duitsland al zo suksesvolle serie BeeDees. Dat's hele leuke, lekker- zittende, betaalbare en eigenwijze onder- en deels bovenmode voor jeugd tussen zo tussen de vijftien en twintig. In effen en streepjes met kleuren zoals gauloiseblauw, rose, emerald en wit zijn er verschillende slips in, beha's, bodystocking, singlets en T-shirts. Dan is er twee jaar research gestopt in de ontwikkeling van een beha, waarbij het Triumph International als enige fabrikant in de wereld is gelukt de cups uit één stuk van twee verschillende materialen naadloos te verwerken. De bovenkant ervan is gemaakt van fijn, elastisch kant, de onderzijde bestaat uit dichte, stevige lycra. Fleur Boddie heet die speciaal voor het jubileumjaar ontwikkelde serie, waar naast vier modellen beha's ook twee typen slips, een panty, een hemdje, een chemise en een jupon deel van uitmaken. 4 r Jammer is, zo denkt Total Look's redaktie wei eens, dat aantrekkelijke mode, die zich ook tot de grotere maten uitstrekt, zo vaak stank wordt afgebeeld. Want een opname van maat 46 in deze tricot set (in tal van kleuren door Claire Mode gebracht) zou wellicht aantonen hoe onder de bloesende top een vetrol of 'n wat uitdijend buikje verdoezeld kan worden. 0 Impressionisme is een van de thema's bij Neveda. 0 't Is jong, 't is leuk en 't heet Bee Dees. In zo'n royale ruit blazer op 'n effen polyester plisé rok is ook de maat meer perfekt gekleed (Claire Mode). Breien is al lang geen winteravond bezigheid meer. En wat er van de naalden komt net zo 0 Ook Scheepjeswol gelooft in zwart/wit deze zomer. min iets voor koude dagen alleen. Al zetten de katoenen garens van de laatste jaren deze voorjaars- en zomertrend in, dat pure katoen is met het oog op gemakkelijker wassen en comfortabeler dragen menigmaal met een kunstvezel gemengd. 't Belangrijkste van die fantasie in zomerse breigarens, al of niet met katoen er in, is echter het modische aspekt. Glans springt er zonder meer uit de komende maanden. Zo zit in twee van de vier nieuwe Neveda-garens een glansje. Scheepjeswol laat zich in dit opzicht helemaal niet onbetuigd met glans in raffia voor exclusief breien en lurex voor uitgaansmode. Let bij 3 Suisses tenslotte eens op de modellen van Sonia Rykiel, speciaal voor dit merk ontworpen. Ze verdienen met recht het etiketje exclusief. 0 De jubileumserie van Triumph, Fleur Boddie, met de naadloze beha uit twee materialen. Bij zoveel kosmetisch nieuws voor de vrouw in Total Look, ook een paar mannennieuwtjes. Aramis, een goeie onder de geurende en verzorgende herenlijnen, laat mannen desgewenst de dag ontspannen beginnen. Daar gaat de nieuwe scheercrème van Amaris voor zorgen via scheren zonder schuim met shave-plexx calming shave cream, zoals 't heet. Men smeert de creme in een dun laagje op het gezicht om vervolgens heel glad te kunnen scheren. Geen witte schuimbaard of scheerkwast vooraf dus. Een aantal ingrediënten dragen ertoe bij de huid minder gevoelig te maken voor pijn bij 't scheren, scheerirritatie verdwijnt, de huid blijft zacht en soepel en dit dagelijks verzorgingsritueel ontspant. Dat's allemaal niet niks bij deze kalmerende crème, die uiteraard ook de klassieke Amaris geur heeft. Etienne Aigner, ook al geen kinderachtige naam, is weer aan het terug komen op de Nederlandse markt. Meubels, mode, leer, accessoires en kosmetika van Etienne Aigner zijn recent uitgebreid met Silver. Dat is een komplete badlijn voor heren, vijf sjiek geurende produkten, in een al even sjieke verpakking, omvattend. Dag zacht en zoet. Hallo fris en vrolijk. Dus: zeg maar bye bye met je kinderhand tegen de vele pastels van vorig seizoen. Dit worden een lente en een zomer als een regenboog. Vol kleur! Dat springt bij de meeste kinderkollekties namelijk het meest in het oog: het gebruik van pittige, vaak felle kleuren en de vele dessins. Vuurrood, geel, blauw, groen, natuurlijk ook oranje met bij dit alles wit als kombinatiekleur, maken er een opgewekt seizoen van. Bloemen, natuurlijk, ze zijn er, maar dan niet zoet, meestal groot en leuk. Fruit op je kleren, kan, primitieve oerwoud-toestanden, waarom niet. Namen van merken in kanjers van letters of wat kleiner blijft een geheid gebeuren. Dan zijn er veel ruiten, zowel voor meisjes en jongens. Geen kind loopt zonder, hetzij via een shirt, bloes, jack en vooral broek. Die broeken kunnen strak, geplooid of lekker wijd zijn. Wijde sweatshirts kombineer je meestal met een strak model, kies je voor een rok, dan is die nog steeds wijd met grote opgenaaide zakken. Mini, vooral tijdens de vakantie of hoogzomer (gaat meestal samen) komt er ook weer in. Vlak vooral het short niet uit. Bermuda's lopen iets terug, de half lange met allerlei prints (graffiti, Hawaii-achtige en shorts met biezen, strepen of ruiten) schiet ze maar aan. Mode-durvers wagen in de sportieve sektor een flink oog aan de wielrenbroek, voor school is het een tikkie rustiger. 0 Fruit op je mouwloze kombinatie met tricot boorden waaronder een mouwloos wit T-shirt (links). Voor hem een leuke broek van katoenen wafeltjes stof en een katoenen jack met geruwde tricot inzetten. (New Man Junior). Laag over laag, kombineren, een stuk overhemd of bloes onder een jack of ander shirt uit, trek het allemaal maar op en over elkaar aan. P.s. Heb je de nieuwe stippen al gezien? Die ballen zitten op broeken, jacks en sweatshirts. Helemaal tenslotte: wie er liever niet zo gekleurd bij loopt, kiest voor kombinaties in zwart/wit! 0 Ruitjes bij het omkeerbare jack met de andere kant effen, kombineer je met stippen in je broek. (Emanuelle, zoals je misschien al op het jack hebt zien staan). 0 Grote zakken op het rokje met de diepe plooi zijn handig, het mouwloze shirt in pastel zomers. Ook voor hem 'wit mét' via een wit short en een shirt met verfijnde kontraststreep (Golden Cup). Op de tennisbaan is 'wit mèt' het parool. Wit met pasteltinten, zoals geel, bleu, zalmrose en zachtgroen voor haar. Wit met grijs, allerlei blauwtinten, rood en geel voor hem. Gemixt kan ook. Kleurtjes bij elkaar dus. Droeg men de laatste jaren op menige baan bij het rekreatietennis soms maar een 'ratjetoe', de terugkeer van een zekere stijl met toch altijd weer dat wit valt bij menige club en of vereniging te konstateren. Kompetitiespelers m/vr. hielden zich al aan die regel. De tennisjurk kan men overigens vergeten. Wel het losse rokje met elastiek in de taille, gecombineerd met een top wekt soms de indruk ervan, maar 't zijn toch vooral shorts en broekrokken, die de hoofdrollen spelen. Het dragen van met name de shirts, ook als men niet tennist, geeft zonder meer aan hoe juist sportkleding tot een stukje comfortabele vrijetijdsmode is gepromoveerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 31