De gemakkelijke bankgirorekening Schiedammers maken korte metten met Udenhout Gewoon even binnen lopenDan regelen wij dat voor u bondsspaarbank Hoe krijg ik mijn salarisrekening van naar de bank met de ORANJE I Fietsbus naar Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand eilanden KAPSALON Geen garantie Consolideren t U belt, wij bezorgen. I jonge Locomotief 35% Jonge Piet van Gent Peter Lagerwaard met zijn grootste troef van de laat ste tijd: André Sparrenboom. Schiedam (En u heeft meteen het gemak van 24-uur's service per dag met onze geldautomaten!) spaarbank Het blok van VCS SCHIEDAM De op gaande lijn in het spel van de Blaakse VCS wordt de laatste weken steeds dui delijker zichtbaar. Het Schiedamse volleybalteam begint de vruchten te plukken van de intensieve trainingsarbeid die dit sei zoen onder leiding van coach Tom Berwers is verricht. Hoewel de kan sen op een plaats hoger dan de derde in de eerste divisie B uiterst miniem zijn, Zevenhuizen en Nij megen zijn immers zo goed als buiten bereik met respectievelijk een twaalf en acht punten voorsprong, blijven de Schiedammers knokken voor iedere punt. Het zo goed als gedegra deerde Udenhout moest dat zaterdag in Sportzaal Oost aan den lijve onder- Aanvoerder Peter van der Gugten weet met een ,head-first-duik" deze bal nog voor stuiten te behoeden. vinden. Alleen in de eer ste set konden de gasten met hun opportunistische spel De Blaakse VCS nog in moeilijkheden brengen. Bij een 1314 stand leek er zelfs setwinst voor Udenhout in te zitten, maar net op tijd kwam de thuisploeg in het juiste rit me. Met 1614 werd als nog de eerste set in de wacht gesleept, waarna de tweede en derde slechts een formaliteit waren. Met 155 en 157 maak- De volleybalploeg van de Blaakse VCS, die zo'n fraaie derde plaats in de eersits divisie bekleedt. te de Berwers-brigade korte metten met een te genstander, die het niveau in de eerste divisie na het vertrek van speler Job van der Akker (naar ere- divisionist Brevok) eigen lijk niet meer aankan. Uiteraard was trainer- coach Berwers, bezig aan het eerste seizoen in Schiedam, best te spreken over de 30 zege van zijn ploeg, maar toch wilde hij vooral bij de eerste set nog wel enige kantteke ningen plaatsen. Al uw ontvangsten en betalingen regelt u gemakkelijk via een bankgirorekening van de Bondsspaarbank. Salaris en andere inkomsten worden snel bijgeschreven. Betalingen, contant, giraal of met Euro- of betaalcheques, kunt u gemakkelijk en kosteloos verrichten. Ook acceptgirokaarten worden probleemloos verwerkt. Als u wilt, kunt u automatisch betalen en automatisch sparen, altijd met duidelijke rekeningoverzichten. Neem ook zo'n makkelijke bankgirorekening. Stap binnen bij de bank met de S en we regelen het binnen 5 minuten voor u. De keurige, praktische opberamap ligt ai voor u klaar! Judo Handbal UVG Spelregel- wedstrijden Paul Hamelink (links) weet deze tik van een Udenhout-speler goed te pareren. Hermes DVS Sport overdag De Kromme Keu Karate RANDSTAD EDITIES Borodinlaan 56 Scheepvaartweg 63 Schiedam Schiedam telefoon 010-707228 telefoon 010-705218 De Loper Vlaardingen telefoon 010-743904 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL I Oranjestraat 8-10-12-14. Telefoon 265997-264140. per liter 1 5a95 per liter 1 5s95 Bij doos van 12 flessen I per liter 1 Obw" HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 12 MAART 1986 PAGINA 13 •te» Blaakse VCS plukt vruchten van trainingsarbeid „In feite hadden we vandaag weinig te winnen en alles te verliezen tegen deze ploeg", aldus de volleybal-fanaat. „We zitten momenteel in een prima fase, we hebben nu al een se rie wedstrijden winnend afge sloten, dus dan wordt er tegen de onderste door iedereen een simpele overwinning ver wacht. Terecht natuurlijk, maar in het volleybal vormt zo'n situatie geen garantie voor inderdaad een moeiteloze zege. Daarbij komt, dat we om onbegrijpelijke redenen in thuiswedstrijden minder op dreef zijn dan in den lande. Ik denk, dat mijn spelers onder grotere druk van het moeten presteren spelen. Het duurt vaak langer voordat iedereen „los" is, voordat iedereen een beetje in zijn eigen ritme is. Dat kwam tegen Udenhout ook weer aan het licht. In de eerste set was de passing on zuiver en er was geen pressie aan het net. Daardoor moesten we bijna alle punten scoren met het binnenslaan van de smashes, maar ook dat liep aanvankelijk niet zo soepel. Gelukkig ging alles aan het einde van de eerste set een stuk beter. In de tweede en derde set was er vervolgens niets mee aan de hand. Vooral door het goede blokkeren van onder andere Peter Fleischmann was Uden hout in aanvallend opzicht nergens meer. Ze beperkten zich uitsluitend tot verdedigen en voor de rest improviseer den ze maar wat. Dat is overi gens nog lastig genoeg om te gen een ploeg te spelen, die niet volgens vaste patronen te werk gaat". Met nog zes wedstrijden voor de boeg wil VCS graag die fraaie derde plaats consolide ren, terwijl in de thuiswed strijden tegen Nijmegen en Ze venhuizen nog op een aan sprekende stunt wordt ge hoopt. Hoe het ook eindigt, het seizoen kan voor de Schiedam mers in ieder geval niet meer stuk. Er zit onmiskenbaar weer muziek in de volleybal- vereniging, die sinds Sportzaal Oost als vaste domicilie werd gekozen, bezig lijkt aan een tweede jeugd. Tom Berwers, die ook volgend seizoen aan VCS zal zijn verbonden, weet zeker dat de ingeslagen weg de enige juiste is. „Keihard trainen, liefst drie keer in de week, is de basis voor het hui dige succes", besluit hij. Na zijn Nederlandse kampi oenschap bij de kyu-graden moest judoka André Sparren boom het afgelopen zaterdag in Haarlem nu bij de Dangra- den gaan waarmaken. Door zijn tweede plaats op de Zuid Hollandse kampioenschappen verschafte hij zichzelf een toe gangsbewijs voor de NK. Hij bleek als nieuwkomer in het circus een grote verrassing. Slechts de latere kampioen van Nederland Gevers was voor de pupil van Peter La gerwaard te sterk. Vandaag neemt Sparrenboom deel aan de centrale training onder lei ding van bondscoach Chris de Korte. Of hij in de Nationale ploeg zal worden opgenomen is nog niet bekend. Wel zeker is, dat Sparrenboom met de morele en financiële steun van Lagerwaard en en kele sponsors zal uitkomen op de Open Nederlandse en Open Engelse Kampioenschappen, die beide in begin april wor den afgewerkt. De uiteindelij ke derde plaats op de NK zou best eens het begin kunnen zijn van een mooie judocarriè re. Het herenteam var} UVG moest met niet meer dan zes veldspelers en twee keepers afgelopen zondag in Ridder kerk tegen Saturnus spelen. Ondanks dit gebrek aan man kracht wist de ploeg de schade met een eindstand van 2014 heel redelijk te houden. Kon den de heren gedurende de eerste tien minuten van de wedstrijd Saturnus nog aardig tegenstand bieden (32), daar na werd de aanvalskracht van dit inkomplete team snel min der en de achterstand steeds groter. Zeker toen Saturnus op de breakouts ging spelen. Zienderogen liep het Schie damse team een 117 achter stand met de rust op. Hetzelfde gold ook voor de tweede helft. UVG stond al snel met 158 achter. Met grote moeite, niet in de laatste plaats omdat de gastheren vrij hard spel speelden, kwamen de Schiedammers eveneens aan scoren toe. René Bos en Berry Rens waren gedurende de laatste fase van de wed strijd de produktiefste spelers en met hulp van Nico Ham kon het nog 2014 worden. Al met al was het mede dankzij het harde spel van Saturnus geen goede afsluiting van het zaalseizoen. De Vlaardingse Scheidsrech tervereniging was uitgenodigd om de halve finale van de ju nior spelregelwedstrijden te organiseren namens het dis trict West-2. Afgelopen vrij dagavond was het in een zeer druk bezette kantine van DVO'32 zover. Jo de Ridder, voorzitter van de zaterdag der de klasser, toonde zich zoals gebruikelijk een prima gast heer. De vragen werden ge steld door het „paradepaardje" van de VSV Martin Bannet, die twee dagen later de wed strijd AjaxHeracles (70) in goede banen zou leiden. De jury-voorzitter was Dik Tam boer, met als leden Sjaak de Ligt, Arie Lansbergen, Sjaak Vrij en Dico Stam. De wed strijdsecretaris was Aad Ver- duijn. Iedere deelnemer moest eergt tien schriftelijke vragen ma ken, waarna ze voor het forum kwamen. Na een spannende strijd kwam als eerste uit de bus: HSSC'61. Vuren werd tweede, HBSS derde, DVO'32 vierde, LRC vijfde en PFC zesde. Garage Van Dalen had een draagbare radio beschikbaar gesteld voor de hoogst scoren de deelnemer. Dat werd Johan Pronk van HSSC. Modezaak Bassie en Debbie stelde platen- bonnen beschikbaar voor nummer twee. Op 31 maart worden de finales gehouden in Zwijndrecht. Deelnemende verenigingen zijn HSSC, Vu ren en HBSS uit Vlaardingen en RKDEO, IFC en Maasdijk uit de Delftse finale. Afgelopen zaterdagavond hield de tennisafdeling van Hermes DVS een gezelligheid- stoernooi. De deelnemers wa ren keurig op tijd aanwezig en om 20.00 uur begonnen de wedstrijden. Via loting waren de koppels gevormd, en de meeste partijen waren redelijk aan elkaar gewaagd. Tijdens de partijen kon men wat bij praten in de gezellige „kanti ne" van Klaverstede. Na af loop bleken er vier koppels de meeste games te hebben ver gaard, te weten W. v.d. Sloot/G. van Vuuren, L. Tin- tel/G. Burger, T. Klijn/D. Klaasse en N. v.d. Sloot/E. Smith. Op 29 maart 1986 wordt om 13.00 uur de finale poule gespeeld. Dezelfde dag openen de heren Scheeres en Hafkamp officieel de tennisbanen van Hermes DVS om 11.00 uur. In het kader van het projekt „Verenigingsleven Overdag" van de Nederlandse Culturele Sportbond en de aktie „Sport, zelfs ik doe het", dat tot doel heeft om Sportbeoefening Overdag een vaste en struktu- rele plaats te geven binnen de (N.C.S.-)sportverenigingen, ging de vereniging ARMA Schiedam vandaag van start met Badminton Overdag. Deze aktiviteiten zullen plaatsvin den in de Sporthal Margriet, Nieuwe Damlaan 5. Elke woensdag en vrijdag van 09.30 - 11.30 uur. De kosten zijn 5,- per keer. Badmintonrac- kets en shuttles zijn aanwezig. De officiële opening van deze aktiviteit vond vandaag plaats in de sporthal Margriet. Fietsvakantieplannen wor den vaak vroeg gesmeed, dus zijn we royaal op tijd met een nieuwtje over de fietsbus naar de Aland ej- landen. Boven die A hoort een klein rondje, maar dat lukt niet op deze computer, dus dat cirkeltje denkt u er maar even bij. Goed, die 30.000 grotere en kleinere Aland-eilanden liggen tussen het Finse Turku en Stockholm, waar bij je met kleine, gratis ponten van het ene naar het andere eiland vaart. Tussen die vaarpartijen door is er een wegennet van zo'n 900 kilometer te befietsen. Men zet de fiets óp en zichzelf in de bus, die rijdt van 's Hertogenbosch via Utrecht, Zwolle, Groningen en Denemarken naar Stockholm. In deze plaatst stapt men op een schip van de Silja Line, dat naar de Aland ei landen oversteekt. Voor de liefhebbers: Silja Line wordt in ons land ver tegenwoordigd door Sun- way Ferry Agencies in Am sterdam (020-769011). en met de 38 leden van de or ganiserende vereniging was de zaal dus zeer goed gevuld. Jan Koning reikte de persoon lijke prijzen uit. Buiten deze persoonlijke prijzen was er ook nog een aandenken voor de oudste deelnemer aan deze se rie, te weten de heer Velle- koop uit 's Gravenzande, oud 89 jaar. De oudste deelnemer van de Kromme Keu, de heer Verver oud 86 jaar en de oud ste voorzitter de heer Tuytel van de Westwijk uit Vlaardin gen, oud 90 jaar. 24—32 24—31 24—30 24—28 24—26 24—26 2426 24—26 24—25 2424 24—24 24—23 24—22 24—21 24—21 24—20 24—18 De biljartclub De Kromme Keu, onderdeel van de oude- rensociëteit St. Jozef, heeft voor het derde achtereenvol gende jaar een nederlaagserie georganiseerd, waaraan niet minder dan 17 verenigingen hebben deelgenomen. In de gezellige lokaliteit aan de Lange Nieuwstraat was de feestelijke prijsuitreiking weer een hoogtepunt. De 17 deelne mende verenigingen hadden 68 afgevaardigden gezonden Zondag te Veenendaal behaal den Peter en Rene Lussen- burg, de 2 „kleine" jongens van Budo Instituut Weeland met succes hun le dan karate. Ronald Vollebregt behaalde eerder zijn 2e dan karate. Een poging van de examencommis sie om hem en zijn partner Joop Weeland een beetje in verlegenheid te brengen, door tussendoor exameneisen voor 2e en 3e dan te vragen, mis lukte volkomen en Ronald oogstte veel lof voor zijn uitge breide kennis. Het le en 2e dan examen wordt 2 maal per jaar landelijk door de karate-do Bond Ne derland afgenomen. Tot en met de bruine band wordt het examen door de eigen leraar afgenomen. In totaal waren er die dag ruim 100 kandidaten opgekomen. Eindstad: 1. Crooswijk 2. Emma 3. Kortland 4. De Vloot 5. De Vliet 6. Rozenburg 7. De Sluis 8. Krijt op tijd 9. A.N.B.O. 10. De Pijl 11. De Westwijk 12. De Woudhoek 13. De Gouden Regen 14. 't Mazzeltje 15. De Vier Molens 16. Oud maakt jong 17. Het Anker

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13