i Schiedammers op wilskrachtlangs VFC T Beschermd wonen voor ouderen in Het Rondje ^Sp orti ei b ekeken a A .O. V ORANJE Openingsuren RK-kerkhof uitgebreid SWhoe bedroevend Boogbal SCHIEDAM De to verstaf van Martinit- trainer Dirk Hoogen boom lijkt nog lang niet uitgewerkt. Sinds de „oude rot" het heft tusentijds overnam van de slecht in de spelersgroep liggende Goof van 't Hof heeft de Thurlede-formatie een metamorfose on dergaan, die zoals het er nu naar uitziet het behoud van het innig gekoesterde derdek- lasseschap tot gevolg zal hebben. Chiel Gouka scoort hier 2-2 namens Martinit. De spelersgroep van Martinit, die nu meer dan ooit uitzicht heeft op handhaven in de derde klasse. Jonge Locomotief 35% - t Martinit in de aanval tegen VFC. Het zou allemaal niet voor niets blijken te zijn. Sportarcade Hermes DVS Badminton •V Loting Horecatoernooi Sport Overdag Watervrienden DWS Alain Breugelmans (rechts) organiseert in samenwer king met de onlangs vader van een dochter (Ashlyn) ge worden Gé van den Elshout zondag de eerste nationale jeugdkampioenschappen karate. J aarvergadering SSV SSSN Judo HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 19 MAART 1986~ PAGINA 13 RANDSTAD EDITIES Toverstaf van Dirk Hoogenboom nog niet uitgewerkt bij Martinit Hoogenboom, als oud-spe ler en oud-trainer volle dig op de hoogte van het typische Martinit-sfeertje, weet klaarblijkelijk pre cies de gevoelige snaar bij de spelers te raken. VFC moest de teruggekeerde wilskracht van de Schie dammers, van oudsher de kracht van Martinit, aan den lijve ondervinden. Een 2-0 achterstand was voor de volgelingen van Hoogen boom geenszins een gegron de reden om het moede hoofd in de schoot te leggen, integendeel. Er werd nog een tandje bijge zet en tot verbazing van vriend en vijand lukt het Mar tinit zowaar VFC volledig op eigen helft vast te zetten. Doelpunten bleven dan ook niet uit. Tien minuten voor tijd produceerden de gasten de fel begeerde gelijkmaker, maar nog kwam er aan de fa natieke dadendrang van Mar tinit geen einde. Drie minuten later lag de win nende, derde treffer achter de vertwijfeld VFC-doelman Piet van de Hoeven. Hoogenboom en zijn mannen hadden het dus weer „geflikt". In de eerste helft van de streekderby, warrig geleid door arbiter Van den Berg uit Bodegraven, was de formatie van trainer Ger Pijl heer en meester. Martinit werkte hard, maar kreeg duidelijk geen vat op het middenveld van de thuisploeg, waar vooral Ad de Jong een hoofdrol vertolkte. Het was dan ook de boomlan ge Vlaardingse spelbepaler die na twintig minuten spits Har ry Schuiten een niet te missen kans bood: 1-0. Ook na deze openingstreffer bleef VFC het initiatief in handen houden. Slechts twee afstandschoten van Wim de Groot zorgden voor enig ge vaar voor het doel van Piet van de Hoeven. Toen Ad de Jong direkt na de rust via een fraaie solo 2-0 liet aantekenen, dacht vrijwel ie dereen dat het doek voor Mar tinit in dit duel was gevallen. Niets was echter minder waar. Klungelen in de VFC-verdedi- ging bracht de bal voor de voeten van Fred van dr Horst die geen moment aarzelde en met een subtiele boogbal de (te) ver voor zijn doel staande Van de Hoeven verschalkte, 1- 2. De thuisploeg was duidelijk even aangeslagen en dat werd zelfs nog erger toen twintig minuten voor tijd Ad de Jong wegens vermeend natrappen door Van den Berg van het veld werd gezonden. Prompt waren de Vlaardingers hun aanspeelpunt op het midden veld kwijt en daarvan profi teerde de Hoogenboom-briga- de bekwaam. Een misverstand tussen doel man Van de Hoeven en verde diger Paul de Jong stelde aan voerder Chiel Gouka in staat om de gelijkmaker binnen te schieten. Nog hadden de gast heren de beker met gif niet tot op de laatste druppel leegge dronken. Wederom een foutje bij Paul de Jong, hij trapte volledig over de bal heen, werd uiteindelijk fataal voor de ploeg van trainer Ger Pijl. De van een langdurige blessu re herstelde Cees Hoogwerf bedacht zich geen moment en knalde de bal achter de kans loze Van de Hoeven, 2-3. Het wonder was geschied. Hand haven in de derde klasse is voor de karaktervolle Schie dammers door deze onver wachte meevaller nu meer dan ooit mogelijk. SCHIEDAM/ROTTERDAM In het Verre Westen nadert het Beschermd-Wonen-Kom- plex (116 woningen voor oude ren) op het Serum-komplex haar voltooiing. Een gedeelte van het komplex (nieuwbouw- vleugel Zweedsestraat) is reeds bewoond en de opleveringen van het resterend gedeelte vindt in maart/april plaats. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen. Oranjestraat 8-10-12-14. Telefoon 265997-264140. per liter 15.95 Jonge Piet van Gent per liter 15.95 Bij doos van 12 flessen m per liter O O W Naast de woningen bevat het komplex ook een nieuwe voorziening voor ouderen uit Oud-Mathenesse Het Witte Dorp: een open ontmoetings ruimte. In deze ontmoetings ruimte kunnen ouderen uit het komplex maar ook uit de wijk terecht voor: elkaar zien, praten, gezelligheid en een spelletje. Deze ontmoetingsruimte heet voorlopig „Het Rondje" omdat de ruimte een cirkelvorm heeft. De ontmoetingsruimte wordt op dit moment ingericht door de Werkgroep Ouderen van de bewonersorganisatie die daar voor op 27 februari het groene licht heeft gekregen van de grote wijkbijeenkomst. Voor de organisatie wordt nog gezocht naar gastheren en da mes die 1 of 2 maal per week dienst willen doen in de ont moetingsruimte. De „dienst" bestaat uit: verzorgen van buf fet, bijhouden van verkoop en ertoe bijdragen dat bezoekers het gezellig hebben. Mensen uit Oud-Mathenesse Het Witte Dorp die interesse hebben om vrijwilliger te worden in de ontmoetings ruimte, kunnen kontakt opne men met de Bewonersorgani satie Oud Mathenesse Het Witte Dorp, Bulgaarsestraat 4. SCHIEDAM De bezoektij den van de voormalige rooms- katholieke begraafplaats aan de Vlaardingerdijk worden uitgebreid. Het gemeentebe stuur is tot de conclusie geko men dat een openingstijd van twee uur per week onvoldoen de is. De laatste maanden wt het kerkhof alleen voor bezoekers geopend iedere zondagmiddag van twaalf tot twee. Op aan drang van vooral CDA-voor- man Piet Roosen is nu beslo ten, het graf ook elke woens dagmiddag van twee tot vier uur open te stellen. Wie echter op andere dagen dan de woensdag of zondag bloemen op de begraafplaats wil leggen, kan daarvoor tele fonisch een afspraak maken met plantsoenendienst. WATERWEG NOORD In een wervelende folder om sponsors binnen te halen schrijft Martin de Jager de voorzitter van de betaalde sektie van de Schiedamse eerste divisievereniging SVV dat zijn regionale be taalde sektie op weg is naar de eredivisie. Voordat het zover is dient er echter wel een compleet nieuw elftal worden ge kocht gezien de prestatie die afgelopen zondagmid dag tegen Volendam op het sportpark Harga in Schiedam werd geleverd. Vooral de tweede helft was het niet om aan te zien en werd vooral in de verdedi ging de ene persoonlijke fout na de andere gele verd. Het gevolg was er dan ook na een 21 voor sprong, een 22 gelijke stand met de rust, een 42 winst voor Volendam. SVV trainer Dick Buitelaar memoreerde na afloop ook de persoonlijke fouten. „Het was voor ons pom pen of verzuipen," bromde hij „nu we zijn verzopen". Ook voor de strijd voor de derde periodetitel is SVV uitgeschakeld. Er zal de komende weken nog een hartig woordje binnen de SVV kringen worden ge sproken want wie van de betaalde spelers van SVV komt voor een kontrakt- verlenging in aanmerking. Gezien de prestaties van afgelopen zondag kunnen zeker zeven spelers het wel vergeten. SVVVolendam 2-4 (2-2). 13. Sonneville 1-0, 2? Lambert 1-1, 30. Sonnevil le 2-1, 42. Klepper 2-2, 67. Veijnt 2-3, 89. Böckling 2- 4. Scheidsrechter: Bul thuis. Toeschouwers: 2000. Gele kaarten: Holshuysen (Volendam) en Koever mans (SVV). Alain Breugelmans, de immer aktieve eigenaar van de Sport arcade, organiseert op zondag 23 maart voor de eerste keer de Nederlandse jeugdkampi oenschappen kyuhushin-kara- te in de Sporthal Margriet. Het gaat om full-contact-karate, waarbij de jeugdige deelne mers (tussen de tien en zeven tien jaar) bescherming zullen dragen op het hoofd, schenen, wreef en vuist. De oudste jeugd (16 en 17 jaar) zal deel nemen op basis van knock-out. Breugelmans verwacht ruim honderd karateka's uit het hele land. Het toernooi staat onder auspiciën van de Neder landse Karate Associatie. Het evenement zal klokslag 11.00 uur van start gaan. De laatste partijen zullen tussen 16.00 en 17.00 uur worden afgewerkt. Breugelmans: „Ik ben be nieuwd of dit idee aanslaat, het is tenslotte de eerste keer dat er in deze vorm van karate nationale kampioenschappen worden gehouden. Ik reken minimaal op vijfhonderd toe schouwers, maar dat kunnen er net zo makkelijk duizend worden. Als het een succes wordt, dan ga ik eens kijken of we ook in ternationaal met zo'n kampi oenschap voor de dag kunnen komen. Het jeugdkarate heeft de laatste vijf jaar een enorme vlucht genomen, dat merk ik ook in mijn eigen Sportarcade. Dat komt voornamelijk door het feit, dat er de laatste tijd veel nieuwe dojo's zijn bijge komen. De mogelijkheid om aan karate te doen is daardoor enorm vergroot. Ik ben ervan overtuigd dat we zondag een aantal interessante partijen te zien krijgen". De toegangsprijs bedraagt 12,50. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal en uiteraard bij de Sportarcade. De supportersvereniging van eersteklasser Hermes DVS or ganiseert op de vrijdagen 21 en 28 maart twee grote klaverjas- avonden om eieren. De eerste kaarten worden ge schud om 20.30 uur. Iedereen is van harte welkom in het clubhuis van Hermes DVS in het Harga-park. Klaverjasver- eniging Ons Genoegen West houdt op 28 maart een groot Paasklaverjasconcours in de grote zaal van Chr. Soc. Belan gen aan de Lange Haven 73 in Schiedam. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 per persoon. U kunt zien opgeven bij mevr. Holleman (701154) en de heer J. Ritmeester (375080). De badmintonclub The Smas hing Fellows organiseert op zaterdag 22 maart het eerste Schiedamse badmintonkampi oenschap. Tegelijkertijd is er een rekreantentoernooi. Beide toernooien zijn Bestemd voor inwoners van Schiedam en voor hen, die lid zijn van een van de Schiedamse badmin tonverenigingen (niet aange sloten bij de Nederlandse Bad minton Bond). Voor het kam- pioenschap geldt het afvalsy- steem en er worden uitslui tend (dames en heren) enkel spelen gespeeld. Bij de rekre- anten wordt gespeeld in poule- vorm. De BC TSF hoopt met dit eve nement de badmintonnende Schiedammers eens met el kaar in kontakt te brengen en het badminton eens wat meer in de publiciteit te krijgen. Za terdag 22 maart tussen 18.00 en 24.00 uur zal het een en an der in Tennis- en Badminton- centrum Kethelhage zijn be slag krijgen. De toegang is gra tis. Morgenavond zal in de bo venzaal van de Amstelbron aan de Broersvest de loting worden verricht voor het traditioneel op eerste Pink sterdag te houden Randstad Edities Horeca Voetbaltoer nooi. Om 20.00 uur zal de „vergadering" worden geo pend. De drie leden van de toernooicommissie, de heren Van Gelderen, Van de Veer en Van de Windt, hopen dat van alle ingeschreven teams minimaal één vertegenwoor diger acte de presence zal ge ven. De vereniging ARMA Schie dam is op 12 maart gestart met Sport Overdagaktiviteiten in Schiedam. In samenwerking met de Nederlandse Culturele Sportbond zijn deze aktivitei- ten opgezet in de sporthal Margriet op woensdag en vrij dag van 9.30-11.30 uur. Op woensdag 12 maart hebben de heren J. Meijer - voorzitter van de NCS - en de heer L. A. Hafkamp - wethouder Welzijn van Schiedam - de officiële opening verricht. De heer Meijer haalde in zijn welkomstwoord de belangrijk heid aan van het totale projekt „Verenigingsleven Overdag" van de NCS, hetgeen ook on dersteund wordt door het Mi nisterie van WVC. Hij sprak verder de hoop uit dat dit een eerste aanzet zou zijn om meer aktiviteien overdag van de grond te tillen en nodigde de wethouder de heer L. A. Haf kamp uit, om de openingshan deling te verrichten samen met de heer J. P. Ouweneel, voorzitter van ARMA Schie dam. De heer Hafkamp sprak in zijn speech over de belangrijkheid van Sport Overdag voor een breed publiek. Hij feliciteerde ARMA Schiedam en de NCS dan ook met het initiatief en sprak de hoop uit dat het een groot succes zou worden. Na zijn speech speelde de heer Hafkamp een mini-partijtje badminton tegen de heer Ou weneel, waar duidelijk bleek dat ook aan de wethouder sportaktiviteiten niet vreemd zijn. Met dit partijtje werd het officiële startsein gegeven voor Badminton Overdag bij ARMA Schiedam. De aktiviteiten vinden op de navolgende dagen en tijden plaats in de sporthal Margriet, Nieuwe Damlaan 5, Schiedam. Woensdag 9.30-11.30 en vrij dag van 9.30-11.30. De kosten zijn 5,- per keer, inclusief rackets en shuttles. Meer in formatie is te verkrijgen bij: J. Ouweneel, van Beverenstraat 4a, 3117 KW Schiedam (010)- 732863 en mevr. Poot, Prof. K. Onneslaan 90b, 3112 VJ Schie dam (010)-151482. Afgelopen zaterdag werd er door de Schiedamse zwemver. de Watervrienden in het Sportfondsenbad te Schiedam het jaarlijks terugkerende lan ge afstandszwemmen gehou den. Door de 160 deelnemers die waren ingedeeld in leef tijdsgroepen en geslacht, werd fanatiek gezwommen. Daarbij viel op dat vooral in de lange re tijdsafstanden de jeugd en de dames de toon aangaven. De kanaalzwemster Irene van der Laan uit Vlaardingen yes- tigde een nieuw record, in 5 uur zwom zij 19.425 meter. Mej. S. Jansen van het Vlaar dingse WIK zwom een nieuw record op de 3 uur van 9.925 meter. Op de 2 uur was Marcel' Hoeksel degene die de lange afstand zwom, 7.775 meter, wat ook een nieuw record be tekende, en een geweldige prestatie, omdat hij pas 15 jaar is. Het record op de 1 uur moest er ook aan geloven, nu door Fred van Oostende van de Watervrienden Schiedam het werd 3.775 meter. Rob ter Hove zwom ook een nieuw re cord op het half uur van 2.025 meter, ook lid van de Water vrienden Schiedam. De ploeg die zo is samenge steld dat je in elke tijdsafstand één zwemmer moet hebben waarbij het resultaat van die 5 zwemmers wordt opgeteld, le verde eveneens een nieuw re cord op van 31.150 meter, dat werd gewonnen door de Wa tervrienden Schiedam. Dit evenement was zeer ge slaagd mede dankzij de 25 mensen van de organisatie. In totaal zijn er 12 bekers en 13 medailles uitgereikt, iedere deelnemer ontving een oor konde met zijn behaalde resul taat. Als afsluiting van het zaalsei zoen worden er op zaterdag 22 maart in de sporthal Margriet een aantal wedstrijden ge speeld zowel handbal als voet bal. Het zijn de vaders (beken de S.V.V-ers) en moeders van jeugdleden, die deze avond de strijd aanbinden tegen D.W.S.- leden. De moeders handballen tegen een veteranenteam en ze spe len een wedstrijd. De vaders handballen en voetballen te gen een gecombineerd DWS- team. Beide teams hebben gastspelers in hun midden. Te vens voetbalt een team van D'Artagnan mee om het ge heel compleet te maken. De avond begint om 20.00 uur ter wijl om 21.00 uur de disco van radio Lokaal zijn bijdrage zal gaan leveren. Het sportieve gedeelte is om 23.00 uur afge lopen, waarna het in de bar van de sporthal nog wel even door zal gaan. Donderdagavond hield de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging haar jaarlijkse al gemene ledenvergadering in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg. In betrekkelijk korte tijd werd voor een groot aantal aanwezi gen, waaronder afgevaardig den van het district West II van de COVS en de scheids- rechterscommissie veld- en zaalvoetbal van de Rotterdam se Voetbal Bond, de agenda "af gewerkt. Een drietal bestuursleden, te weten, Dik de Jong, Jan le Grand en Jan de Koster wa ren aftredend en werden bij acclamatie herkozen. Verdere hoogtepunten waren de huldiging van Rinus Vis vanwege zijn 25-jarig lidmaat schap van de SSV, het uitrei ken van een eerste prijs bij de onderlinge spelregelwedstrij den aan Harm Nijmeijer, een zelfde prijs voor het onderlin ge klaverjassen aan Tinus Gerrets en de benoeming van lid van verdienste van Harry Lakwijk vanwege het in SSV- verband ruim 12'/2 jaar doce ren van spelregels en het in die periode verheffen van die spelregelavonden tot ware hoogtepunten in het leven van de SSV. Geconstateerd mocht worden dat ook 1985 voor de Schie damse Scheidsrechters Vereni ging weer een goed en positief jaar was geweest. De Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam Noord organi seert dit jaar voor de tweede maal een buurtvoetbaltoernooi voor senioren. Teams, bestaan de uit mannelijke wijkbewo ners, kunnen op 13, 15, 20, 22, 27 en 29 mei weer aan dit toer nooi, op de velden van voet balvereniging DHS deelne men. De kosten per team be dragen 60, Op zaterdag 22 maart zal er in de sportschool Budo-Sport Schiedam een Paas-judo-toer- nooi worden gehouden voor jongens en meisjes tot en rrlet 12 jaar. Dit Paas-toernooi zal in het teken staan van de be ginnende wedstrijd judoka's, die weinig of geen wedstrjj- dervaring hebben. De wed strijden beginnen zaterdag om half drie in de sportzaal aan de Jacob Bijsterstraat in Groe- noord, ouders en belangstel lenden zijn welkom om de wedstrijden bij te wonen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13