Al» en „.oder»"'"* Auto reclame DRIES Dn genT 85,- 1 AutoReni 1 ds 010-345799 Geef Wilton eerlijke kans" Spoelingschuit onder handen Bachplein houdt één maand huur in 1 Voordelig erop uit paasaanbieding foto's nabestellen Ikta. Programma Vier Molens Rommelmarkt P^HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 21 MAART 1986 PAGINA 21 ROTTERDAM Woensdag 5 maart heeft Holland Aerolines (HAL) een nieuw type toestel ingezet op de lijn dienst Rotterdam en Pa- rijs-Orly. Een dag eerder werd het nieuwe toestel, de ATR 42, afgeleverd door de fabriek in Tou louse. In de loop van dit jaar volgen nog twee toestellen van hetzelfde type om ook een lijn dienst tussen Rotterdam en Frankfurt hiermee te kunnen onderhouden. Investeren Uitbreiding Dries gaat graag artistiek te werk om uw bedrijfswagen(s) te beletteren en/of te illustreren. Volgens uw of Dries z'n ontwerp. Vakkundig én sneL SPAANSEPOIDER \ö°kvooJ»die l' 'Tytj. 'i'" It Holland lilt ft ft'i p= De nieuwe aanwinst van Holland Aerolines, uitge voerd in de house-style van de maatschappij. SCHIEDAM Alle poli tieke partijen uit de Schie- damse gemeenteraad heb ben bij minister Van Aar- denne (Economische Za ken) scherp geprotesteerd tegen het voornemen om scheepswerf Wilton Fije- noord niet toe te staan marineschepen te bou wen. SCHIEDAM De Bewo nersvereniging Bachplein heeft haar leden opgeroe pen één maand geen huur te betalen. De huisbaas, de Stichting Samenwerkende Woningcorporaties Schie dam, moet maar eens voe len dat de huurders het „asociale beleid" niet meer pikken. Met de in- houdingsaktie wil de be wonersvereniging nog maals protesteren tegen het slechte onderhoud van de 572 flats. Het is niet verwonderlijk dat nogal wat bloemenliefhebbers moeite hebben met de wetenschappelijke plantennamen, die vaak door vakmensen worden gebezigd. Toch vloeit die wetenschappelijke benaming niet voort uit dikdoenerij.. Alleen met wetenschappelijke plantennamen is precies aan te geven welke plant nu eigenlijk wordt bedoeld. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL In de bloemen- en plantenwereld is Latijn de voertaal. HT" Holland Aerolines zet op eigen luchtlijnen groot toestel in BURGERLIJKE STAND" Geboren: Verona M. d.v. Vleij-Korpers- hoek; Ilse C. T. d.v. Baars- Schefiers; Tineke d.v. Rosber- gen-Weeber; Deborah d.v. Sprong-Porsius; Krijn z.v. van der Laan-Romijn; Kim d.v. Vrijland-van der Most; Angela C. J. d.v. van Opijnen-van Opijnen; Frits J. z.v. Jordans- Goudappel; Ashlynn d.v. van den Elshout-de Vuijst; Jeroen z.v. Domenie-Bergkotte; Elles S. d.v. Poot-van Ringelenstijn; Vincent R. z.v. Besseling-Sloe- sen; Jan W. z.v. Schuurmans- te Hoonte; Lina d.v. de Jonge- Olsson; Winny d.v. Koogje-As- muss; Joeri J. z.v. Hollink-de Vette Ondertrouwd: J. J. Drenkelford 28 jaar en I. Butter 24 jaar; A. Faling 26 jaar en S. G. Oosterman 22 jaar; J. C. Hogervorst 23 jaar en J. M. Treurniet 21 jaar; E. Josen 21 jaar en G. van der Burg 20 jaar; L. van der Meij- den 60 jaar en A. Poelman 46 jaar; A. F. J. Sitter 22 jaar en A. Akkerman 21 jaar; G. A. Snoeij 21 jaar en Y. de Nijs 20 jaar; F. van der Spoel 37 jaar en M. C. Loykens 30 jaar; J. C. M. Thijssen 40 jaar en B. van Wagtendonk 36 jaar. Getrouwd: J. P. Hersbach 24 jaar en F. C. van Os 23 jaar; P. Triel 33 jaar en J. I. Terrehorst 20 jaar; T. Hanoman 21 jaar en K. She- ombar 21 jaar; J. M. Poleij 24 jaar en J. C. Nooteboom 24 jaar. Overleden: C. Palsrok, vrouw, 62 jaar, e.v. J. Overgoor; J. J. van der Hul, vrouw, 78 jaar, geh. gew. m. J. Veenendaal; M. Schaap, man, 71 jaar; W. van Est, man, 87 jaar; J. G. van der Tuijn, man, 77 jaar; J. G. van Leeuwen, man, 80 jaar; B. Cohen, vrouw 82 jaar, e.v. M. S. van Trom mel; M. Kruse, man, 75 jaar; C. J. M. Lakwijk, man, 80 jaar; A. F. Hoogsteder, man, 70 jaar; M. Bokhoven, vrouw, 97 jaar, geh. gew. m. C. Vrijbloed; N. K. H. Tromer, vrouw, 9 jaar; E. Die- fenbacher, vrouw, 85 jaar, geh. gew. m. A. W. Bokx; F. J. Ste- ketee, man, 73 jaar; D. van der Lee, man, 84 jaar; B. E. van Haften, vrouw, 72 jaar, e.v. A. van Es; P. van der Vlies, man, 75 jaar; C. J. Boer, man, 53 jaar; M. A. J. Niemeijer, vrouw, 76 jaar, e.v. J. Voets; F. Bleker, vrouw, 88 jaar, geh. gew. m. J. J. Smit; N. G. Kreuk, vrouw, 59 jaar, geh. gew. m. C. Veltman; C. Noord- ijk, man, 78 jaar. DE ATR 42 is een nieuw type toestel waarvan, de eerste uit een serie, pas in december vo rig jaar aan de Franse binnen landse carrier Air Littoral werd overgedragen. De nog jonge luchtvaartmaatshappij HAL koos voor een toestel dat ontwikkeld werd door een Frans-Italiaans Consortium nl. Aeritalia en Aerospatale. De ATR 42 komt uit de fabriek waar ook de bekende Airbus en Concorde werden ontwik keld en gebouwd. „De ATR 42 is op dit moment het modernste toestel ter we reld in zijn grootte. Het is een vliegtuig dat volledig per com puter is ontwikkeld en waarbij ervaring is gebruikt uit meer dan vijftien programma's op het gebied van vliegtuigtech nieken. De kosten van het on derhoud zijn bovendien bijzon der laag", aldus Theo Schols, directeur en eigenaar van de HAL. Op dit moment zijn er door de fabrieken in Toulouse al meer dan 90 ATR-42-toestellen ver kocht; dit jaar verlaten er der tig de fabriek, waarvan er drie voor de HAL bestemd zijn. Ondanks de discussies over het voortbestaan van de Rot terdamse luchthaven Zes tienhoven is de heer Th.L. Schols nog een van de weinige mensen die fors durft te investeren. Met de aanschaf van drie nieuwe toestellen is alleen al een be drag van ongeveer 75 mil joen gulden gemoeid. Voor het in onderhoud nemen van de toestellen is bovendien nog een hangar nodig, die op Zestienhoven wordt ge bouwd. Sinds de overname van het bedrijf door de Hagenaar Theo Schols breiden de activiteiten van het bedrijf zich snel uit. Begin 1984 werden vergunnin gen verkregen voor het onder houden van lijndiensten op het Engelse Southend en Norwich en het Duitse Frankfurt. Om de lijndiensten uit te voeren werden drie Nomad vliegtui gen aangeschaft. Vooral de lijn op Southend loopt als een trein. Met regelmaat moet aan mensen 'nee' worden verkocht omdat het toestel is volge boekt. Ook de lijn naar Nor wich groeit gestaag; momen teel zit men hier op een ge middelde van ruim zes passa giers per vlucht op een toestel van maximaal twaalf perso nen. Begin vorig jaar werd de ver gunningen aangevraagd voor Parijs-Orly. Momenteel is Hol land Aerolines de enige maat schappij die op het Franse vliegveld Orly mag vliegen. Op korte termijn hoopt Theo Schols ook de vergun ningen te krijgen voor lijn diensten op Groningen en Zürich. Voor op langer ter mijn wordt ook gedacht aan diensten op London-Dock lands, Kopenhagen en Ham burg. Zeker op dit moment is wel dat vanaf september twee keer per dag een lijn dienst wordt uitgevoerd op de Parijse luchthaven Char les de Gaulle. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. aoto«cb»da_ r BOVARENT AUTOVERHUUR VLAARDINGEN I^Houaw Aewüuwes Het nieuwe ATR-42 toestel van de HAL is geheel uitge voerd in de nieuwe house-sty le waarbij Holland wordt ge symboliseerd door een tulp. Op de staart van het nieuwe toestel is deze tulp dan ook uit gevoerd in de kleuren groen en rood. Wanneer in de toekomst de groei van het bedrijf blijft doorzetten dan wordt er ge dacht aan nog tal van andere bestemmingen binnen Europa. De minister wil dat dat recht wordt voorbehouden aan de werven De Schelde in Vlissin- gen en de RDM in Rotterdam. Het gevolg daarvan is dat WF zich uitsluitend bezig zou moe ten gaan houden met repara- tiewerk. Deze aanbeveling uit het rap port Goudswaard dat de pro blemen in de Nederlandse scheepsbouw schetst, is bij de Schiedamse gemeenteraad vol komen verkeerd gevallen. Schiedam heeft twee jaar gele den enorme inspanningen ge pleegd om een faillissement van Wilton te voorkomen. Het voltallige gemeentebe stuur vond toen - en is die me ning nog steeds toegedaan - dat Wilton Fijenoord omwille van de werkgelegenheid van enkele duizenden mensen een eerlijke kans moet krijgen. In de brief aan Van Aardenne wordt dat nog eens duidelijk onderstreept. De tekst van de brief, ondertekend door alle fraktievoorzitters, luidt als volgt: „Alle politieke partijen in de gemeenteraad van Schiedam hebben met verbijstering en verontwaardiging kennis ge nomen van het rapport Gouds waard betreffende de scheeps werven. Na het RSV-debacle dreigt de minister van Economische Za ken, Van Aardenne, opnieuw voor een constructie te gaan kiezen, waarin de overheid op de stoel van de ondernemer gaat zitten. Daardoor zou een goed lopend zelfstandig en zonder overheidssteun opere rend bedrijf bewust kapot ge maakt worden. Wij protesteren hiertegen met kracht, omdat hiermee volko men onnodig de toekomst van vele Schiedammers zou wor den geruïneerd. SCHIEDAM Hieronder het programma van dienstencen trum Vier Molens (Nw. Dam- laan) voor de maand april. Dinsdag 1 april, 14.00 uur gro te zaal bingo. Zondag 6 april, 13.30-16.00 uur Vrij-entree met demonstraties volksdansen, afgewisseld met vrij dansen op muziek van COR. In de kaartzaal ruilbeurs van munten, postzegels en an sichtkaarten. Vrijdag 11 april, 10.00 uur gro te zaal modeshow, 13.00 uur grote zaal verkoop van de ge showde en andere modellen. Woensdag 23 april, 13.00-14.00 uur luchconcert in de ontmoe tingsruimte door zangkoor „The Silverstarts" o.l.v. mw Oomen. Toegang gratis. Wilton-Fijenoord krijgt hier mee zelfs geen faire kans om, nu het bedrijf met winst werkt, naar nieuwe mogelijk heden en nieuwe kansen voor een toekomst in de civiele sec tor toe te werken. Wij doen een krachtig beroep op de regering en het parle ment om Wilton-Fijenoord een eerlijke kans te geven, opdat een zeer belangrijk stuk werk gelegenheid in Schiedam be houden kan blijven." SCHIEDAM De oecumeni sche werkgroep Vastenaktie Schiedam Noord houdt dit jaar voor het eerst een rommel markt. Dat gebeurt op zater dag 22 maart in de Martinus- kerk aan het A. van Raalte- plein in Groenoord. Op de fancy-fair staan 25 kra men, er is een speciale jeugd- hoek en voor de muziek zor gen Harpe Davids en de boe- renkapel van St. Radboud. Andere attrakties zijn een rad van avontuur, een waterton en elektrospelen. Dit alles vindt plaats onder het motto Wonen in de Woestijn. De opbrengst is namelijk be stemd voor Botswana, voor de vorming van een landbouwne derzetting. De fancy-fair/rom- melmarkt begint om elf uur. Einde: vier uur. Ook basisschool De Peperklip (de voormalige Kohnstamm- school/De Zevensprong aan de Lorentzlaan/PKO-laan) houdt zaterdag een rommelmarkt (tussen half elf en half twee). Naast allerlei tweedehands spullen worden er ook loten verkocht. Prijzen zijn o.a. een fiets, een walkman en een kof fiezetapparaat. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van een computer. SCHIEDAM De enige spoe lingschuit die Schiedam nog rijk is, wordt de komende maanden bij scheepswerf Wil ton Fijenoord onder handen genomen. Voor de schuit, die altijd ach ter het Stedelijk Museum lag, wordt een bedrag van ruim 23 duizend gulden uitgetrokken, om conserverende maatrege len te nemen en tevens het houtwerk van de schuit te res taureren. De spoelingschuit, een smal en plat vaartuig, heeft een be langrijke plaats in de jenever geschiedenis van Schiedam. Het afgestookte produkt van de moutwijn, oftewel de spoe ling, werd in de boot geladen om vervolgens getranspor teerd te worden naar de boe ren, die hun dieren ermee voederden. De schuit stamt uit de eerste helft van deze eeuw. Waar de spoelingschuit na de service beurt komt te liggen is volgens het Stedelijk Museum nog on bekend. De SSSW schiet volgens de Bachpleinbewoners schrome lijk tekort in haar plichten als huisbaas, waardoor de huur ders een schade lijden die „niet gemakkelijk te becijferen is". „Schatten wij wat onze ver huurder - en daarbij kijken we nog niet naar de te hoge servi cekosten - ten behoeve van al dit achterstallig werk had be horen uit te geven, dan betreft het een bedrag dat gelijk staat aan vele maanden huur", zegt de vereniging in een schrijven aan haar leden. Het Bachplein klaagt al jaren over een slechte relatie met de SSSW. De klachten hebben betrekking op verwaarlozing van de flats en op veel te hoge rekeningen voor stook- en ser vicekosten. In de brief aan de bewoners zet de vereniging de voor naamste grieven nog eens op een rijtje. Genoemd worden o.a. slecht funktionerende ventilatiekanalen, lekkende kopgevels, ouderwetse cv-ke- tels, haveloze entrees en dak lekkages. Reparaties die de be wonersvereniging laat ver richten zouden door de SSSW niet worden vergoed. De flatbewoners zullen het huurbedrag van één maand storten op een bijzondere reke ning, „waar de huisbaas niet bij kan, totdat hij het onder houdswerk heeft laten ver richten, zoals een goed beheer betaamt". I Een foto gezien in dit blad, I I die u best zou willen heb-1 I ben? Voor 9,75 kan die I foto de uwe worden. Ten- I minste als het gaat om Iplaatwerk van onze eigen I 1 fotografen, dat in negen I Ivan de tien gevallen op-1 1 gaat. J Voor het nabestellen van I I foto's (op formaatI 118x24 cm), knipt u de be-1 I wuste foto uit dit blad, no-1 I teert naam en datum vanf Ihet blad waarin de fotol I verscheen en zendt uw be-1 l stelling (uiteraard voorzien I Ivan uw eigen naam en I adres) naar Randstad Fo- I todienst, Postbus 5825, i2280 HV Rijswijk. U mag uw schriftelijke be-1 stelling natuurlijk ook afge-1 J ven op één van onze bij-1 [kantoren (zie colofon). Voor uw en ons gemak I J ontvangen wij gaarne een j betaalcheque of een giro- I betaalkaart (bedrag ent I handtekening), die bij deI I verzending van de bestel-l I ling pas van uw saldo\ I wordt afgeschreven. [Opdrachten waarbij geen betaalcheque of girobe- taalkaart is ingesloten, I [kunnen niet in behandelingf worden genomen. INa ongeveer drie wekenf I kunt u de bestelde foto 's| 1portvrij (en weer met uv knipsel) thuis verwachten. Op deze manier verkregent toto's mogen niet voor pu-| blikatie worden gebruikt. I Voor nadere informatief 1 over de nabestellingenI j kunt u terecht bij de cen-l I trale fotoredaktie, fe/efoon| j 070-190282, wanneer uv 1 vraag op het financiëlef vlak ligt, telefoon 070-1 190257. In de middeleeuwen en nog lang daarna werd de plant kunde uitsluitend beoefend door artsen. Alleen zij ver gaarden kennis over de plan ten en dan nog speciaal over de geneeskrachtige werking daarvan. Men bediende zich daarbij van een wetenschappelijke taal, het Latijn. De planten werden geheel omschreven, waarbij vooral de belangrijkste eigenschappen werden ver meld. Een goed voorbeeld is de ,,naam", zeg maar beschrij ving, die men gaf aan de be kende Lathyrus, die in ons land vaak pronkerwt of geur- erwt wordt genoemd. Deze naam luidt: 'Lathyrus distopatphillus hirsutis mollis magno et peramaeno flore odore' (Lathyrus met tweetal- lig samengestelde blaadjes, zacht behaard en met grote be koorlijke en welriekende bloe men). Naarmate men meer planten leerde kennen, werden deze beschrijvingen steeds bezwaar lijker gevonden. De beroemde Zweed, Carolus Linnaeus, - hij heette eigenlijk Carl (later van) Linne - die ook in Neder land heeft gewerkt, vond ech ter een oplossing die heden ten dage nog wordt gebruikt. Hij voerde de zogenaamde bi naire nomenclatuur in. Elke plant kreeg twee namen, een geslachtsnaam en een soort naam. De lange naam van de eerder genoemde pronkerwt veranderde kort en bondig in 'Lathyrus odoratus'. Linnaeus werkte zijn naam geving uit in het 1753 uitgege- Latijnse plantennamen, zin of onzin? ven boek Species Plantarium. Veel geslachtsnamen zijn afge leid van personen: Dahlia (Dahl), Begonia (Begon), Robi- nia (Robin). De soortaandui dingen vertellen nog wat meer over de betreffende planten. Dat is ook wel nodig, want er zijn bijvoorbeeld meer dan 200 soorten Veronica (ereprijs) en bijna 600 soorten Erica (dop heide). Hiermee wordt duide lijk dat men met Nederlandse namen moeilijk uit de voeten kan. Iedereen kent namen als treurwilg en knotwilg, maar er zijn honderden wilgesoor ten. Veel soortnamen geven aanwijzingen over de her komst van de planten, Asarum europaeum, Tulipa turkestani- ca, Iris germanica. Vaak wordt ook een bepaalde eigenschap genoemd, Lavan dula officinalis genees krachtig), Potentilla alba wit), Colchicum autumnalis in de herfst bloeiend). Soms komen ook de oorspronkelijke groei-omstandigheden naar voren, Aster alpinus in de bergen groeiend), Caltha palu- stris in moerassen groei end). Over de hele wereld begrij pen wetenschappers wat er met Bellis perennis wordt be doeld, het madeliefje. Er zijn echter nog meer redenen voor het gebruik van Latijnse bena mingen. Het madeliefje wordt bijvoorbeeld ook wel aange duid met de naam meizoentje en er zijn nog veel meer streeknamen bekend. Voor deel van de Latijnse naam is, dat iedere soort er maar één heeft! Denk tenslotte niet dat alle bloemen en planten die met „roos" worden aangeduid, ook inderdaad iets met rozen (La tijn: Rosa) hebben uit te staan. Zo zijn er stokrozen, kerstroos, zonneroos, Chinese roos en klaproos. Deze bloemen en planten behoren zelfs tot ge heel verschillende families. Bron: Bloemenbureau Holland). GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Oosterkerk, Rotterdamse- dijk 289, 10.00 uur: ds. F. v.d. Bos te Gouda. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. A. Prins. Dorpskerk, 17.00 uur: Weled. Heer J. A. v. Lambalgen. Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69, 10.00 uur: Weled. Heer J. A. v. Lambalgen; 17.00 uur: ds. L. Donkersloot te Hoek van Holland. Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29 10.00 uur: ds. P. C. Koster te Katwijk. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Burg. Knappertlaan, hk. Warande, 9.30 uur en 16.30 uur: ds. H. v.d. Ham, Zuidland. Goede vrijdag, 28 maart, 19.45 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, geen op gave. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. G. H, van Kooten, Delft. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. T). A. Snijder, Abbenbroek. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: prof. dr. H. Fa- ber, Maarn. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuister, m.m.v. Herv. Kerkkoor Gr. K.; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder uit Abbenbroek. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. L. de Ru. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 9.15 uur: Mw. I. Uitdewilligen, Nieuwerkerk a/d IJssel. Aula Chr. Huishoudschool, Pinasplein, Rotterdam, 10.30 uur: Mw. I. Uitdewilligpn, Nieuwerkerk a/d IJssel. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. B C. Bouwen, Barendrecht; 17.0C uur: dhr. J. van Lambalgen St. Martinuskerk, 9.30 uur ds. W. F. Stoel, Dronten. Donderdag 27 maart (Witte Donderdag), St. Martinuskerk, 20.30 uur: ds. F. Kalis, Dienst van Schrift en Tafel. Evangelische Lutherse Ge meente, Oranjestraat, 10.00 uur: Eerw. Vrouwe M. Muller uit Amsterdam, zondagslied: gezang 121. Donderdag '27 maart, Witte Donderdag), 19.30 uur: ds. R. E. van den Berg, Hoofdlied: gezang 272. Viering Heilig Avondmaal, m.m.v.'de - Cantorij. ■Mi- Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur: Heiligingssa menkomst; 18.30 uur: Verblij- dingssamenkomst o.l.v. Kapi tein en Mevr. W. Oudshoorn. T Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b Openbare lezingen. Nieuwland, zondag 10.00 uur. Thema: Wat Gods heerschappij voor ons kan doen. Öud-Mathenesse, zondag - 17.00 uur. Thema: Communi catie - binnen de gezinskring en met God. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. -a- Kerkgenootschap der Zeven de dags adventisten, Magna lia Deïkerk, Albardastraat 67, iedere zaterdag ds. W. Al- tink. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland. Zaterdag 22 maart, 19.00 uur: met muzikale omlijsting. Zondag 23 maart, 9.30 uur: Groot Gemengd Koor. Palmzondag, 11.00 uur: Gezinsviering m.m.v, het Kin derkoor. Predikant tijdens het gehele weekend: pater Louis Klinkenberg o.p. Om 11.00 uur is er kindercrèche. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 106, geen opgave St. Liduina-Kapel, St. Lidtti- nastraat 10, geen opgave. R.K. Parochie O.L.Vr. Visi tatie, Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 23 maart, Palmzon dag. Zaterdagavond 18.30 uuh Eucharistieviering met orgel en samenzang (Lijdensverhaal volgens Mattheus). Zondag 9.00 uur: Eucharistieviering met samenzang. Kort lijdens- verhaal.Om 10.00 uur (niet om 11.00 uur): de Palmpasen vie- j ring met processie. Koren: Po lyhymnia en Kinderkoor. Lij-' densverhaal. Celebrant: E. van Diepen. Tot eind september is de Hoogmis om 10.00 uur. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1, zaterdag 22 maart, 19.00 uur: Eucharistie viering met orgel en samen zang. Zondag 23 maart, 10.30 uur: Hoogmis, verzorgd door het jongerenkoor, met palm- paasoptocht vaa de kinderen. Witte Donderdag, 27 maart, 19.00 uur: Plechtige avondmis. Goede Vrijdag, 28 maart, 15.00 uur: Kruisweg; 19.00 uur: her denking van het lijden van de Heer. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West. Eucharistié- vieringen, woensdag 9.00 uur, zaterdag 17.00 uur en zondag 10.30 uur. St. Jacobuskerk, Kethel, geen opgave. St. Martinuskerk, W. An- driessenlaan. geen oopgave. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. Op 23 maart in Schiedam geen kerkdienst, maar te 10.15 uur in kerk No- belstraat 24 (Blijdorp). Rotter dam: Uitreiking v. d. gewijde palmen; daarna Mis van Palm zondag. Havenkerk Evangelie Cen trum, Lange Haven 70, Schiedam. Zondag 23 maart, 10.30 uur: Rev. Michael Lands man (VS). Dinsdag 25 maart, 20.00 uur: dhr. E. Holder, Bid stond. Vrijdag, Goede Vrijdag 28 maart, 19.30 uur: dhr. R Holder, Heilig Avondmaal. Za terdag 29 maart, 20.00 uur: Rens van Reenen, Jeugd dienst. Schieland Ziekenhuis, Aula- /kapel, Juliana van Stol- bergstraat, Schiedam. Eucha ristieviering op zat., 22 maart te 18.30 uur. Voorganger: pater J. F. de Kooij. Oecumenische zondagviering op 23 maart te 10.30 uur. Voorgangers: pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stien- stra. Muzik. medewerking: In terkerkelijk jongerenkoor To- gether uit Hoek v. Holland. Palmpasen worden ingebracht door de Taizé verkenners.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 21