jt y* T.S.N. opent nieuw seizoen Nederlanders eindigen op fraaie vijfde plaats V riendschappelijke wedstrijd Excelsior '20 - SVV Landman Sportief bekeken feestelijke opening Tennispark „Kethelhaghe" Tennis bij UVG J Ondoordringbaar Kandidatuur HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 4 APRIL 1986 PAGINA 13 Hermes DVS Smit karatekampi- oen Judo Uitslagen Diplomazwemmen Auto- en motorbanden, uitlaten, schokdempers en accu's zaterdag 5 april a.s. 14.00 uur Schoolzwemmen Prestatieloop AMSTERDAM- MAASSLUIS Vo rige week vrijdagoch tend was het in het Amsterdam-Schiphol- Hilton Hotel een drukte van jewelste. Familie, vrienden, bekenden en mede werkers van R. J. Reynolds Tobacco in ternational wachtten in spanning op de te rugkeer van de Ne derlandse „crew" uit Australië, waar de ze vende Camel Trophy werd gehouden. Het duurde in totaal vijf uur langer dan was verwacht, maar rond half vijf konden dan toch Jan Bos en Rob van Leeuwen uitbun dig worden begroet. Geheel volgens de traditie van de Camel Trophy werd het ver moeid uitziende duo eerst in het zwembad gegooid, voordat ie dereen de gelegen heid kreeg de twee avonturiers te felicite ren met hun uiteinde lijke vijfde plaats in het evenement. Van Leeuwen, inwoner van Maassluis en linksback in het bijna kampioenselftal van de Schiedamse vier deklasser SFC, liet alle lofuitingen vro lijk over zich heen komen en had voor alle aanwezigen een vriendelijk woord. Voordat hij weer in de sleur van het alle daagse leven duikt, gaat de sympathieke fysiotherapeut eerst genieten van een ver diende wintersportva kantie. Tegen het einde van 's werelds meest avon tuurlijke off-road spekta kel in de „bush" van Au stralië brulde de Neder landse leeuw nog even vervaarlijk. In het nie mandsland van noordelijk Australië hield iedereen de adem in. Zou het Ne derlandse team dan toch nog een revolutie in het algemeen klassement ont ketenen? Het kwam er uiteindelijk niet van. De door Jan Bos en Rob van Leeuwen ingezette eind sprint, die begon met spectaculaire overwinnin gen in de negende en tiende klassementsproef, smoorde in de laatste twee krachtmetingen. Net als de andere twaalf teams bleek ook het uiteindelijk als vijfde geëindigde Ne derlandse duo niet bij machte de prestaties van de winnende Franse ploeg te overtreffen. Dinsdagavond 8 april om 20.00 uur zal de onlangs aangelegde lichtinstallatie van de RKSV Excelsior '20 officieel worden geopend met een sportieve derby te gen SVV. De aanleg van de lichtinstal latie is tot stand gekomen door uitstekende samenwer king met de hoofdsponsor, Autobedrijf Landman te Schiedam. Met deze opening zal het licht voor Excelsior defini tief op groen worden gezet. Het bestuur van de RKSV Excelsior '20 is in het bij zonder kontent met de licht installatie vanwege de duide lijke uitbreiding van trai ningsmogelijkheden voor zowel jeugd, selektie als an dere elftallen. Alle liefhebbers van het Schiedamse voetbalgebeu- ren worden van harte uitge nodigd bij deze opening aanwezig te zijn. 8 RANDSTAD jEDITIES Met het doorboren van met papier beplakte hoepels open de wethouder Luub Hafkamp officieel de vier tennisbanen bij „Omni-sportvereniging" Hermes DVS. Aanvankelijk was het de bedoeling om het vorige seizoen de nieuwe ac commodatie officieel in ge bruik te nemen, maar door vertraging in de bouw en aan leg wegens de slechte weers omstandigheden kon de richt- datum niet worden gehaald. Officieus werden de banen ui teraard vorig jaar al even be speeld, maar nu „mag het dus pas echt". Het idee om bij Hermes DVS met tennis te beginnen stamt uit 1978. In dat jaar werd er onder de leden een enquete gehouden, waarin een voor keur kon worden uitgesproken voor het beoefenen van een nieuwe tak van sport. Tennis kwam als grote winnaar uit de bus rollen. Het bestuur heeft die wens van de leden overge nomen en klopte in mei 1980 bij de gemeente aan. Pas in ja nuari van het vorig jaar kreeg Hermes DVS toestemming voor de aanleg op Harga van vier tennisbanen onder een aantal strikte voorwaarden. Zo mogen de banen uitsluitend voor recreatieve doeleinden worden gebruikt. Competitie- tennis is dus (nog) uit den boze. Het bedrag van 120 dui zend gulden dat met de aanleg van de tennisbanen is ge moeid, heeft de oudste club van de Waterweg grotendeels zelf opgehoest. Naast een spaarpotje werd een lening bij de Bondsspaarbank aangespro ken. Vorig jaar heeft de tenni- safdeling van Hermes DVS in alle rust kunnen proefdraaien, waardoor dit, in feite eerste seizoen, zonder al teveel „kin derziekten" kan beginnen. Het groot onderhoud (vegen, belij nen, netten ophangen en ga zo maar door) wordt door eigen leden gedaan. Uiteraard vormt dat een extra belasting voor het kader van Hermes DVS, maar voorzitter Wim van der Sloot prijst zich gelukkig, dat wat betreft het tennisgebeuren er een aantal „nieuwe" mensen zijn opge staan, die bereid waren de kar te trekken. „Alles loopt op rolletjes", con stateert Van der Sloot dan ook tevreden. „Er zijn nu al zo'n 175 leden, die zich voor het tennis hebben opgegeven. Daaronder zijn er ook een paar die uitsluitend komen tennissen, die dus niet aan voetbal en/of cricket doen. Dat was ook de achterliggende gedachte van ons om met ten nis te beginnen. Om de hele familie op het complex te krij gen en vast te houden dat red je met voetbal en cricket niet alleen. Daarom zijn we uit het oog punt van de gezinsrecreatie met het tennis aan de gang ge gaan. Pa schopt een balletje en Ma slaat tegelijkertijd een bal letje op de tennisbaan. Een ideale situatie lijkt me". Nu het hele karwei geklaard is, denkt Hermes' eminente voorzitter nog (lang) niet aan stoppen. Zojuist heeft hij zich voor een nieuwe termijn van drie jaar beschikbaar gesteld. Van der Sloot: „Ach, er zijn bij Hermes DVS nog zoveel ont wikkelingen gaande. Kijk, het lanceren van plannen is één ding, maar het uitvoeren er van is wat anders en ik doe het graag allebei. Dat neemt overigens niet weg, dat ik van plan ben tot mijn 75-ste of zo voorzitter te blijven. Af en toe kijk ik al een beetje om mij heen naar een geschikte op volger. Het is jammer dat de jeugd tegenwoordig niet staat te dringen voor een funktie binnen het bestuur, maar dat is overal zo". Op 30 en 31 mei organiseert Hermes DVS een uniek toer nooi om de Gouden Florijn Bokaal. Sparta, Quick Den Haag, Excelsior en Hermes DVS zullen op die twee dagen in het strijdperk treden met bridge, voetbal, zaalvoetbal, cricket en tennis. Morgenmid dag om 16.30 uur zal de loting in de soos van Hermes DVS worden verricht. Verder speelt het Nederlands cricketelftal op 19 april een onderlinge wed strijd op het Hermes-veld. Op 29 april zal het ijzersterke In dia de (hoge) gast zijn van de Schiedammers. Op het jaarlijkse karate-toer- nooi van sportschool Bezemer in Hardinxveld zijn zes van de twaalf deelnemers van de Schiedamse karateschool Wa- dokan in de prijzen gevallen. In de klasse tot groene band behaalden Dave Islaratoeboen en Stefan Marschall respectie velijk een tweede en derde prijs in het lichtgewicht. Ruud Marschall werd tweede bij de zwaargewichten. In de zwaargewichtsklasse van de hoge banden wist Larry de Roo een tweede plaats te vero veren en legde Philip Innemee beslag op het brons. In de hoogste categorie plaat ste Carl Smit zich in de finale tegen de sterkste karateka van de organiserende vereniging. Door opgave van zijn tegen stander al reeds in de eerste minuut kon Smit de kampi oenstitel in ontvangst nemen. In totaal hadden 90 karateka's ingeschreven voor dit toer nooi. Op zaterdag 5 april organiseert Sportschool Peter Lagerwaard het Bondsspaarbank Jeugd Teams Toernooi in Sportzaal Oost. Dit alles onder auspiciën van de Judobond Nederland. Aan dit toernooi doen 16 teams mee uit geheel Neder land. De aanvang van dit eve nement is 10.00 uur. De entree bedraagt drie gulden. Jeugd tot en met twaalf jaar betaalt slechts 1,50. Om ongeveer 17.00 uur zal het toernooi zijn afgelopen. De prijsuitreiking zal door direkteur Klaas van de Geest worden verricht. An- dré Sparrenboom gaat drukke tijden tegemoet. Zaterdag zal hij deelnemen aan de Open Judo Kampioenschappen in Kerkrade en op 11 en 12 april komt hij uit op de Open En gelse Kampioenschappen in Londen. De uitslagen van het pupillen- voetbal van het afgelopen weekeinde zijn als volgt: SHO dl—SVV dl, 1-1 DHS dDemos d, 10-2 WK d—Schiedam d, 4-1 Excelsior d2—SVV d2, 16-0 HBSS d—Hermes DVS d2, 1- 15 Excelsior d4—PPSC d, 1-7 SFC dExcelsior d3, 1-3 PPSC eSchiedam e, 3-0 Demos eHBSS e, 0-0 Martinit eExcelsior e3, 3-0 Excelsior e5Hermes DVS e2, 0-6 SVV e2Excelsior e4, 6-0 DRZ e—WK e, 0-12 Excelsior elTOGB el, 5-1 Beker: WK d—Excelsior dl, 3-6 SVV dl—Hermes DVS dl, 10- 0 Excelsior d2Olympus S d, 4- 3 Excelsior d4DHS d, 0-8 Schiedam d—PPSC d, PPSC n.o. DRZ e—HBSS e, 1-16 Excelsior elDemos e, 13-0 Op zaterdag 15 maart was er weer diplomazwemmen in Zwembad Zuid. Als commissie van het zwembad waren ver tegenwoordigd: Terry Wisse en Marian Stadegaard. Er na men 63 kandidaten aan het di plomazwemmen deel die allen zijn geslaagd. A-diploma: Eric Schenkel, Wouter Kreischer, Dhr. v.d. Ree, Fia v.d. Broek, Mw. Loenjers, Mw. Kayser, Angeli- que v. Eden, Priscilly Geul, Andrew Buijk, Michelle Wigel, Kirsten Bloch, Sanderijn v. Kleef, Ruud Jacobs, Annebeth Brouwer, Yu Mee Tan, Imaad Zouane, Metin Oz, Jenny Mar- tis, Marloes Petri, Sven Kooij- man, Isabel Hesselberth, Guus Timmerman, Maurice v. Dig gelen, Samuel v.d. Velde, Mar tin den Hollander, Mw. Grund, Norman Tan, Mariska de Jong, Michael Louer, Ange la Knook, Peter Pasztjerik, Mw. v. Houselt. B-diploma: Ilse v. Lier, Es ther Baljon, Astrid Oomens, Chantal Bousche, H. Ibrahim v! nms De zes prijswinnaars van Wandokan. Rechts staand trainer Dion van Almen. SCHIEDAM Zondag 6 april wordt er in Schiedam-Zuid, in de pastorie van de H. Hart- kerk een fancy fair, tevens rommelmarkt gehouden van half 12 tot 5 uur. De opbrengst is voor een projekt op de Filip pijnen, waarover tijdens de fancy fair ook informatie wordt gegeven. Voor inlichtin gen: tel. 268648. Raam 26, Schiedam, telefoon 265555 Nieuwe toegangsweg naar Muzikale omlijsting: Boetenkapel V Wethouder Luub Hafkamp slaat met veel tennisgevoel de papieren hoepels aan flarden. De vier banen bij Hermes DVS zijn daarmee officieel geopend. Ozel, Joanne de Bruyn, Mw. M. Blonk, Auke Elenbaas, Joey Visser, Laurens Inpijn, Patrick Paulussen, Stef Drost, Edwin Giesen, Sündüs Ona- lan, Sabrina v. Heiten, Mat- thijs Vieselman, Lisette Jonas, Mw. v.d. Kooij, Laurens de Rond, Femke Majjor, Thomas v.d. Velde, Mark Jutte, Mat- thijs v. Collenburg, Mw. v. Giessen. Zwemvaardigheid 1, aanvul lend pakket: Danny Balvers: snorkelen en kunstzwemmen. Rudy Balvers: kunstzwem men. Mischa Verwaal: snorke len. Zwemvaardigheid 2, basis pakket en keuzepakket: Anoep Chowhari: zwemmend redden en snorkelen. Zwemvaardigheid 2, aanvul lend pakket: Aroena Chow hari: snorkelen. Erik Edelen- bos: snorkelen. Zwemvaardigheid 3, basis pakket en keuzepakket: Jean-Paul Capello, balvaardig heid en snorkelen. In de week van 24 t/m 27 maart was er diplomazwem men voor de scholen. Als com missie van Zwembad Zuid wa ren vertegenwoordigd: Corrie Verdam, Martin Baron en Marcel de Roo. Er namen 45 kandidaten deel aan het A-di- ploma en 62 voor het B-diplo ma. Allen zijn geslaagd. A-diploma: Raymond Ooster- veer, Robbie Meloni, Lennard Lourens, Jolanda Jeup, Sanny Kleef, Linda Tax, Neda De- mir, Carolien Bijloo, I Atom Zhou, Bing Zhou, Esther Ucht- man, Claudia Wessel, Nathalie Baanvinger, Patricia Kooy, Francis Schenk, Timo Damen, Vera Keur, Sandra Nasamen- to, Carla Brown, Maxim Lazet, Murat Kaplan, Isabel Hessel berth, Nusren Atalar, Müslüm Biner, Davy v.d. Hurk, Ange- lique v. Bekhoven, Angelique Hogenes, Lynsey v.d. Waard, Sebastiaan v.d. Hurk, Ralph Soetos, Tercan Cetinkaya, Pre- dag Radiz, Jacqueline Lopez, Peter Winterswijk, Esther Dhanai, Marvin Dedrog, Shan ty Badal, Edward Hazebroek, Sander Boutestein, Thilo v.d. Most, Graciela Djoenaedi, Ta- mar Zaaijer, Annemarie Bui tenhuis, Tanja Stokhof, Heidi v. Walsum. B-diploma: Danny Moreno, Lalina Vrettos, Jordy v. Da len, Albert v. Aken, Debora Langedoen, Shirley Menke, Martijn v.d. Zouwen, Lieke Hubregtse, Sharron Taheij, Man Yee Liu, Mark v.d. Roer, Bobby 't Hooft, Jeroen v.d. Veen, Marco Romijn, Gunther Wessel, Dennis v. Geest, Jo- chem de Jong, Alexander de Koster, Marcel Mersch, Des- mond Brouwer, Erik v. Leeu wen, Thamar Brouwer, Danny Hoenderkamp, Mark Carels, Raymond Spruijt, Madeion Pa- ludanus, Linda v. Leeuwen, Chantele Daamen, Tim ZOn- ne, Simone v. Leeuwen, Dan ny Molendijk, Elske v. Wame- nelen, Bianca Slagmolen, Ire ne Knikman, Rudolph Elder- son, Günay Irttirk, Debbie v. Bekhoven, Joscha v. Oorschot, Marieke Gorissen, Cidgem Sert, Danny Balen, Nathalie v.d. Kamp, Bas Weerdenburg, Hatige Döne, Marika Selvis, Jerrel Veux, Margriet Visser, Stefan Droog, Marcel Kramer, René Rietveld, Judith Tieken, Miranda Tjon-A-Pien, Lucilla Fortes de Almeida, Lenette de Bruyne, Daisy Meerburg, Es ther Baljon, Leon Lansbergen, Marihen Goed, Züleijha Yil- maz, Danielle Verkerk, Vin cent Meerhof, Doetchaine Janssen. Atletiekvereniging Fortuna vervolgt haar reeks prestatie lopen a.s. zaterdag 5 april met een loop in de Broekpolder. De afstahd-keuze is ditmaal zeer gevarieerd: men kan kie zen uit 5, 10 of 15 km. De start vindt om 14.00 uur plaats van af de Watersportweg, ter hoog te van de houten fietsbrug over de Vlaardingse Vaart. Het inschrijfgeld bedraagt 3,-; ter plaatse kan men van af 13.15 uur inschrijven. Meer informatie: 010-744969. SCHIEDAM Bij de hand balvereniging UVG lag het vorig jaar al in de bedoe ling op de verharde velden buiten het handbalgebeu- ren ook gelegenheid te scheppen voor het spelen van tennis. Het bestuur was in deze opzet al een heel stuk ge vorderd, toen zich op de valreep toch nog enkele onverkwikkelijke zaken voordeden, waardoor het gehele tennisgebeuren in het water viel. Het bestuur is dan ook bij zonder blij dat zij er nu toch in geslaagd zijn de gelegenheid te bieden voor het spelen van tennis. De attributen zijn aanwezig en op één van de verharde velden kan nu getennist worden. Er wordt gestart op maan dag 7 april en wel op de volgende dagen en tijden: maandagavond van zes tot negen uur, woensdagmid dag van één tot vijf uur, woensdagavond van zes tot negen uur, vrijdaga vond van zes tot negen uur en op zaterdagochtend van negen tot elf uur. Vanaf 23 juni kan er ook op dinsdag- en donder dagavond gespeeld wor den, alsmede de gehele zaterdag en zondag (bij voldoende belangstelling). Deze tijden kunnen worden aangehouden tot het mo ment waarop de trainingen in augustus voor handbal weer beginnen. Dan ver vallen weer de dinsdag- erv donderdagavonden en de weekeinden worden weer beperkt tot alleen zater dagochtend van negen tot elf uur zodra de handbal kompetitie weer begint. De kontributie voor het tennissen bedraagt 75,- voor leden van UVG en 100,- voor niet-leden van de handbalvereniging. Men kan tennissen wan neer men wilt, uiteraard volgens een bepaald sche ma. Voor inlichtingen en opga ve kan men terecht bij: Connie Schlarmann, tel. 372384; Louis van Gerven, telefoon 702724 en Jac de Heer, telefoon 705671. Rob van Leeuwen: vermoeid, maar tevreden Jan Bos en Rob van Leeuwen (links) kunnen uiterst tevreden terugkijken op een onvergete lijk avontuur. De zevende Camel Trophy werd een terechte overwin ning voor de Franse deelne mers Jacques Mambré en Mi chel Courvallet. Gedurende de twaalfdaagse slijtage-slag van mens en wagen in het als on doordringbaar bekend staande noordelijke gedeelte van Au stralië bleken de Fransen vrij wel voortdurend haantje de voorste. Vanzelfsprekend waren zij zielsgelukkig met de eindzege. „Maar", was de reaktie van Mambré, „de volstrekt unieke ervaring van dit avontuur maakte op ons de meeste in druk. Het was fantastisch om te zien hoe veertfen verschil lende nationaliteiten één doel nastreefden". Ook Mambré en Courvallet waren zich op 12 maart bij de start in Cairns niet bewust van de ontberingen, waaraan het konvooi bloot zou worden ge steld bij de doorkruising van de woestenij, met de naam Queensland. Eén van de zeven Australisché provincies, groter dan Nederland, Frankrijk, West-Duitsland en Groot Brit- tannië bij elkaar. Maar liefst een 3200 kilometer lange, on begaanbare route door dicht- gevlochten jungles en snelstro- mende rivieren lag klaar voor de karavaan van 24 speciaal aangepaste Land Rovers 90 om veroverd te worden. De zon en het kompas waren de enige wegwijzers. Een lokale krant in the Out back, de Norther Territory News, bestempelde de Camel Trophy als gekkenwerk. De doorgewinterde bestuurders van de Road Trains hadden voor de start van het off-road spektakel de deelnemers geen schijn van kans gegeven in het natte seizoen. Zij denderden in gigantische trucks met 500 pK„ dwars door Australië, de drie tot vier aanhangers met een lengte van vijftig meter achte loos achter zich aan slepend. De Land Rovers in de Camel Trophy zijn dinky toys in ver gelijking met deze Road Trains, die een remweg van ongeveer een kilometer heb ben. Toch klaarden de „speel goedautootjes" en hun beman ning de loodzware klus. Zo werd de Mitchel rivier overge stoken met de meegebrachte opblaasvlotten. Terwijl de kro kodillen toekeken doorwaadde het konvooi ook talloze rivie ren en beken. Palen geven in het natte seizoen aan waar men moet rijden; de route staat doorgaans een meter on der water. Dit keer fungeer den de palen niet als boeien. Het was en bleef droog. Ook de hitte bracht echter onge makken met zich mee. De ka ravaanleden hapten dagelijks zoveel stof, dat de eetlust hen verging. Meer dan vijf liter water was dagelijks nodig om het stof weg te spoelen en de dorst te lessen. Nadat de teams van Japan, Zwitserland, Italië en de Ca- narische Eilanden hun kandi datuur voor de eindzege had den gesteld, verscheen Frank rijk na de achtste klassements proef op'de eerste plaats van het tussenklassement. Een cir kelvormig slalomparcours van 250 meter moest drie keer worden genomen, waarbij de juryleden nauwlettend keek naar de benadering en ver kenning van het trajekt en bo vendien beoordeelde of de Autobedrijf Noordmolenstraat 17-20- Schiedam Telefoon (010) 266233 De fonkelnieuwe licht-installa- tie op het Excelsiorterrein, moge lijk gemaakt door hoofdsponsor Landman. chauffeurs op de juiste wijze schakelden. In die fase sloegen Mambré en Courvallet de uit eindelijk beslissende slag. In tegenstelling tot het Franse team veroverden Bos en Van Leeuwen met hun zege in de negende proef geen toppositie. Toen zij echter ook de tiende hindernis van de Camel Trop hy 1986 als eerste namen, be hoorde het tweetal plotseling wél tot het rijtje favorieten. Twee zeges in successie bleken in het inmiddels dodelijk ver moeide kamp tot de verbeel ding te spreken. De Neder landse equipe had voor het oyersteken van een rivier en hêt oprijden van een steile heuvel maar 57 seconden no dig. Even plotseling als zij was op gestoken, luwde de Neder landse storm vlak voor de aan komst in finishplaats Darwin, dat twaalf jaar geleden door een cycloon werd verwoest en van de grond af moest worden opgebouwd. Ook de aanvallen van de nummers twee en drie, Italië en Zwitserland, werden door de 42-jarige Mambré uit Marseille en zijn twaalf jaar jongere Parijse teamgenoot Courvallet bekwaam gepa reerd. De eerste de beste, want niet eerder nam een Frans ■4 team aan de Camel Trophy deel.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13