Komst Pippeloent je geen verdienste van gemeente BsSs s Blues in Goudsbloem, funkjazz in Podium Ouderen en wonen Novotel Schiedam Miesje Reconstructie Plantenveiling Natuurgenot Spaarbank verkoopt zomerzegels f. l -A mm Dagschotels a 16,75 Weekmenu a 34,75 4 I Oj SCHIEDAM De voorziening waar Schiedam-Noord al jaren om zit te sprin gen, komt er nu ein delijk: vanaf augustus heeft deze kinderrijke wijk een eigen peu terspeelzaal. Speels *VV -X. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM Café De Goudsbloem (St. Annazus- terstraat) staat zaterdaga vond 5 april in het teken van de Rhythm and Blues. Twee swingende bands (Tip On In en Don John The Blues Jive) verzorgen vanaf elf uur samen met de Australi sche zanger Gipsy Dave Smith de Party Night On Blues. Podium SCHIEDAM Na jaren lange voorbereidingen is bij Huize Frankeland aan de St. Liduinastraat van daag een begin gemaakt 010 - 260199 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 4 APRIL 1986 PAGINA 3 Peuterspeelzaal voor S'dam- Noord De stichting Pippeloentje, die al jaren probeert daar een opvangstmogelijkheid op poten te zetten, krijgt aan het begin van het nieuwe schooljaar de be schikking over een eigen lokaal in de Woudhoek- school op het Faassen- plein. „Een in alle opzichten ideale gelegenheid", volgens initia tiefneemsters Yvonne en Atie Bastiaanse. „Omdat er nu nog een kleuterklas in het lokaal zit, zijn alle faci liteiten die je voor kleintjes nodig hebt, zoals een was bak en aangepaste w.c.-tjes aanwezig. De school is rede lijk goed bereikbaar voor alle Noord-bewoners, we kij- gen een eigen plek om met de kinderen buiten te spelen en een eigen ingang. Boven dien staan het schoolhoofd en zijn team heel positief te genover onze komst en dat is ook belangrijk". Voor Pippeloentje is op dit moment al een wachtlijst van 55 kinderen. De Stichting hoopt dan ook met vijf groe pen te kunnen starten. Die krijgen elk twee leidsters en het is de bedoeling dat ook een van de ouders per toerbeurt gaat meedraaien. 'rijsbrekers en weekmenu van voor de week van zaterdag 5 april t/m vrijdag 11 april 1986 Zaterdag 5 april Kotelette „Bonne Femme" Zondag 6 april Kipfilet met pikante saus Maandag 7 april Irish Stew Dinsdag 8 april Duitse biefstuk Woensdag 9 april Spaghetti Koolschotel Donderdag 10 april Varkensrollade met pepersaus Vrijdag 11 april Gekookte mosselen met drie sauzen Haring garni Lamsbout Provencale Sorbet au trois fruits Hargalaan 23 3118 JA Schiedam telefoon 010-713322 KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: I. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31^33 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIIN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 30-9-85- „Een ideale situatie is dat na tuurlijk niet. Temeer omdat ook de leidsters onbetaald hun werk moeten doen", zeggen Atie en Yvonne. „Van de ou derbijdragen kunnen we al leen materiaal-, speelgoedkos- ten en eventueel een koek voor tussendoor (de kinderen moeten zelf drinken in een be ker meenemen) betalen. Maar vrijwilligers of niet, de peuterspeelzaal wordt wel pro fessioneel van opzet. We heb ben een duidelijke visie over hoe alles eruit moet gaan zien en hoe we met de kinderen gaan werken. Wij willen, zij het op speelse wijze meer doen dan zoethouden alleen en zo de overgang naar de basis school vergemakkelijken." Atie, voorzitster van de Spel- O-Theek in Schiedam en vier dagen per week werkzaam op een basisschool in Vlaardin- m 4' H VM, V* Atie en Uvonnen Bastiaanse, initiatiefneemsters van peuterspeelzaal Pippeloentje. gen, wil zelf wee dagdelen een groep gaan begeleiden. Yvon ne heeft HBO-jeugdwelzijns- werk gedaan en als spelleid- ster in het Sophia-Kinderzie- kenhuis gewerkt. Zij gaat alle vrijwilligsters begeleiden. Geen van tweeën worden ze voor de Pippeloentje aktivitei- ten betaald. Ze doen het uit belangstelling voor de jeugd, Gebaar omdat het leuk is om je ergens in te gooien en vooral omdat het duidelijk was dat er in Noord ietó moest gebeuren. Met de toewijzing van een ruimte in de Woudhoekschool komt er een einde aan de ja renlang voortslepende discus sie tussen de Stichting en de gemeente. Pippeloentje had dankzij een subsidie van het ministerie van WVC en giften van de Zo- merzegels en Jantje Beton al een startkapitaal. Ook wist zij zich verzekerd van de steun van de wijkbewoners en de Stichting Kinderopvang Schie dam. Maar alle mooie nota's en lan ge wachtlijsten ten spijt, bleef de gemeente schermen met bezuinigingen. Zelfs voor een huursubsidie - de Stichting wilde met vrijwilligers gaan draaien en had een kleine 10.000 gulden voor inrichtings kosten en dergelijke op de bank - zou geen geld te vinden zijn. Nu de Woudhoekschool nood gedwongen - er zijn twee (hal ve) basisscholen in Noord bij - wat moet inkrimpen, is de ge meente bereid met ruimte en huursubsidie over de brug te komen. Zo op het oog een mooi gebaar. Alleen, zonder particulier ini tiatief had Noord ook het ko mend schooljaar nog zonder eigen peuterspeelzaal gezeten. Bovendien heeft Pippeloentje nog een aantal vrijwilligers nodig om straks naar behoren te kunnen draaien. Wie zin heeft om mee te hel pen, of wie informatie wil over de nieuwe peuterspeel zaal kan zich wenden tot Helma van der Staay, tele foonnummer 712340. Algemene diensten Weekenddiensten huisart sen: Voor spoedgevallen tele foon 206611. Ambulance nodig? Bel direkt 333300. Apotheekhulp voor spoedre- cepten: Telefoon 264018. Tandartsdienst: H. B. Erke- lens, van Rijkpad 3, tel. 712802. Alleen op het spreekuur, za terdag en zondag van 17.00- 18.00 uur. Eerste hulp dag en nacht ook in het weekend: gebouw Stadhouderslaan. Schieland ziekenhuis: Ge bouw Burg. Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 733733, (ook voor afspraken poliklinie ken). Bezoektijden algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur.; 18.45-19.15 uur. PAAZ, ma. t/m vr. geen mid- dagbezoek; 18.45-19.45 uur. PAAZ weekend: 13.45-15.15 uur; 18.45-20.00 uur. Kraamaf- deling: 13.45-14.30 uur; 19.00- 20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoed gevallen tel. 267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Warande 95, telefoon 268013, inl. tijdens kantooruren: dinsdag, woens dag, donderdag van 9.00-12.30 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 267975 dage lijks van 12.00-13.00 uur en- van 17.00-19.00 uur. 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP Op de vraag, een verhaal in te sturen waarin hun huisdier de hoofrol speelt, hebben veel van onze le zers spontaan gereageerd. De komende tijd zal deze krant regelmatig een in zending publiceren. Als eerste de bijdrage van Henny de Waal, die poes Miesje mee op vakantie nam. „Er zijn mensen die zoveel van hun kat houden, dat ze het vervelend vinden ze achter te laten in de, overi gens goede, zorg van asiel of vrienden. Het idee dat zo'n beestje moederziel alleen thuis zit en alleen tijdens de voe- dertijd iemand ziet is hele maal een kwelling. Zulke mensen zijn wij. Het is dan ook niet vreemd dat toen wij richting Zuid- Frankrijk vertrokken, er zich buiten de vijf mensen en hun bagage ook een rode poes en een kattebak in de wagen bevonden. Zo lang de wagen een rustig vaartje had ging alles pri ma, maar eenmaal op de snelweg kroop Miesje on der de rechter voorstoel, waar net genoeg ruimte, was. De eerste dag verliep voor spoedig en ergens in Noord-Frankrijk werd de nacht op een camping doorgebracht. Een pro bleem diende zich aan; wat te doen met Miesje? In de tent, zelfs aan een touwtje, zou er teveel vluchtgevaar bestaan. Na veel discussie, en voor alle veiligheid, viel het besluit Miesje - met touwtje en halsband - de nacht in de auto te laten doorbrengen. Het gezin had hier vrede mee en legde zich tevre den en moe te ruste. Midden in de nacht wer den we allemaal opge schrikt door een luid ge- claxonneer. We waren alle maal, vader, moeder en drie dochters, nogal ver baasd en misschien ook wel verontwaardigd door al die herrie. Het ging maar door, dat getoeter. Totdat de heer des tentes een beetje sullig zei: „dat lijkt mijn auto wel." Vader ging eens polshoog te nemen. Bij de wagen aangekomen zag hij dat Miesje zich met het touw tje om haar nek klem had gelopen en met haar ach terwerk constant de claxon bediende. Hij bevrijdde Miesje van het touwtje en liet haar maar gewoon los lopen in de auto. Daarna verliep de nacht rustig. Tot de volgende ochtend. Miesje vond het schijnbaar welletjes en toeterde het gezin het bed uit. Het ge zin begaf zich naar de wa gen om Miesje uit haar iso lement te bevrijden en zag tot haar stomme verbazing dat ze ook nog de ruiten wissers in werking had ge zet. Voor ons was het duidelijk: Miesje had haar ongenoe gen meer dan kenbaar ge maakt en ze heeft daarna geen nacht meer in de wa gen doorgebracht. De rest van de vakantie heeft ze gewoon, met halsband en touwtje, in de tent gesla pen en dat heeft geen en kel probleem gegeven. Na drie weken fijne vakan tie kwamen we thuis en we waren haar bijna toch nog kwijt doordat ze van een balkon op de tweede ver dieping viel. Maar dat is een ander verhaal." Het wordt een gezellige nacht, voorspelt Ron Jaspers van de Goudsbloem. „Beide bands kennen elkaar van eerdere op tredens, dus wellicht kunnen we wat extra's verwachten". Voorzover de formaties nog bij de bluesliefhebbers geïntrodu ceerd moeten worden in kort bestek het volgende. Tip On In heeft al verschillende toer- nees door Europa achter de rug en was afgelopen jaar nog te beluisteren op het North Sea Jazz Festival. Don John bestaat uit muzikan ten die aktief waren in o.a. Deep Water Bluesband en Boogie Trap. Hun repertoire bestaat voor vijftig procent uit eigen werk, voor de rest spe len zij onbekende covers. Kaartjes voor de Party Night On Blues kosten vijftien gul den per stuk. Ze zijn vanaf acht uur zaterdag verkrijgbaar aan de zaal, of vooraf bij de VVV. Het weekendgebeuren van Po dium (Lange Haven) ziet er als volgt uit. Vanaf tien uur zater dagavond valt er funk-jazz te beluisteren van Temporada, een formatie die in 1983 werd opgericht ter gelegenheid van het Maassluise popfestival Gig. Toegang 2,50. Zondag 6 april staan Erik Stok en Harry-Jan Bus op het podi um van Podium. Onder de naam The Tunes brengen zij een avondje theatrale muziek; nummers van ten hoogste drie minuten die verband houden met een verhaal, een land of datgene waarover vrijwel ie dere vorm van muziek gaat: de liefde. Het optreden van The Tunes begint rond tien uur. Toegang 2,50. Zondagmiddag is er weer een kinderprogramma in Podium, met poppenkast Lampion. Vanaf twee uur kunnen de kinderen zich gratis vermaken met een poppenspeler en een buikspreker. SCHIEDAM Vanaf maan dag 14 april wordt een begin gemaakt met de verdere re constructie en asfaltering van de Nieuwe Damlaan en de kruising van de Vlaardinger- dijk en Nieuwe Haven. Het weggedeelte vanaf het dien stencentrum „De Vier Molens" tot en met de Nieuwe Haven, inclusief de kruising Vlaardin- gerdijk en Nieuwe Haven is dan afgesloten voor het door gaande verkeer. Het verkeer komende uit het centrum wordt omgeleid over de Westvest, Vellevest, Dam laan en Burg. Honnerlage Gretelaan. Verkeer komende vanaf Noord (station Nieuw land) wordt omgeleid over de Burg. Honnerlage Gretelaan, Rembrandtlaan, Burg. Knap pertlaan en Nieuwe Haven. Deze omleidingsroutes worden met oranje borden aangege ven. Afhankelijk van de weersomstandigheden zal de afsluiting voor het verkeer on geveer tot eind mei duren. Kruisvereniging Schiedam: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Uitleen verpleegar- tikelen: magazijn v. Swinden singel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30-16.15 uur. Weekenddienst informatie: tel. 739900. Waarnemende Dierenartsen: Voor dierenarts De Kaper, te lefoon 268234. Voor dierenarts Visee, telefoon 704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor,; telefoon 734819. Voor dieren arts J. Veltenaar, telefoon 710715. Dierenbescherming: Dieren tehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 714151. Vogelasiel KNNV Babbersmo- len. Volkstuinencomplex „Vijfsluizen", telefoon 713362. Telefonische Hulpdienst „Waterweg Noord": Telefoon 010-731161 9.00-03.00 uur be reikbaar. Voor hen in geeste lijke en sociale nood, zoekt vrijwilligers/sters, telefoon 731344. SCHIEDAM Bij de aquari um- en terrariumvereniging Natuurgenot aan Huis wordt maandag 7 april een planten veiling gehouden. De veiling wordt verzorgd door A. de Zeeuw uit Honselersdijk. De avond begint om acht uur op het bekende adres: zaal Chr. en Soc. Belangen, Lange Ha ven. Eerste paal bij Frankeland voor 153 aanleunwoningen SCHIEDAM De verkoop van de Zomerpostzegels start op dinsdag 8 april 's morgens om 09.00 uur. In Schiedam zullen de eerste exemplaren dit jaar worden gekocht door de direkteur van de Stichting Bondsspaarbank Schiedam, K. van de Geest. Daar het postkantoor dit jaar wegens verbouwingen niet be schikbaar is voor de verkoop van zomerpostzegels, vindt de verkoop plaats in de Bonds spaarbank, vlakbij het post kantoor aan de Lange Nieuw- straat. Een uitkomst voor het comité, dat met de handen in het haar zat. De twee andere verkooppunten zijn dezelfde als verleden jaar, namelijk het postkantoor aan het Bachplein I en aan de Mgr. Nolenslaan. Voor de zomerzegels 1986 wer den vier afbeeldingen antieke meetinstrumenten gekozen. Vier verschillende instrumen ten voor vier verschillende metingen. Het instrument voor het me ten van tijd, de barometer voor het meten van de atmos ferische druk, de balans voor het meten van gewicht en de Jacobsstaf voor het meten van plaats, dit is een navigatie-in- strument. De toeslag op een serie postze gels bedraagt 1,Met deze toeslag wordt het Comité Zo merzegels in staat gesteld een aantal instellingen op sociaal en cultureel gebied financieel te steunen en ook plaatselijke projekten van de grond te hel pen. De verkoopstands hebben be halve zegels ook eerste dag en veloppen, maximum kaarten, dubbele wenskaarten, postpa pier, verjaardagskalenders, no- titiebloks en prentbriefkaar ten. SCHIEDAM Wie ouder wordt, brengt steeds meer tijd thuis door. Maar de huisves ting van ouderen laat in Schie dam vaak te wensen over. Dat concludeert de Werkgroep Wonen van de Stichting Raad voor Bejaardenwerk, na een onderzoekje onder mensen op leeftijd in Schiedam-Zuid. Uit de enquête onder 53 oude ren in die wijk kwam naar vo ren dat er te weinig goede en betaalbare woningen voor deze leeftijdsgroep zijn, en dat er vooral 's avonds, 's nachts en tijdens de weekends be hoefte is aan bejaardenhulp en wijkverpleging. Verder zit Zuid te springen om een wijkvoorziening voor ou deren en eigenlijk ook om een verzorgingstehuis in de buurt. Met de videofilm „Een leven lang wonen" hopen de mede werkers van de Wijkpost Oost voor het Bejaardenwerk op woensdag 9 april een flink aantal ouderen naar een bij eenkomst in de Bethelkapel te trekken. Onderwerp van deze middag die om twee uur be gint: „Wonen is meer dan een dak boven je hoofd". met de bouw van 153 aan leunwoningen. Een offi ciële eerste paal - gesla gen door wethouder Haf kamp - en luid applaus begeleidden de start van het projekt dat in februari volgend jaar voltooid moet zijn. Het nieuwe wooncomplex is bedoeld voor ouderen die vanwege hun leeftijd aan be perkingen zijn gebonden maar die daardoor anders dan in de jaren zeventig niet direkt naar een bejaardente huis hoeven. Huize Frankeland noemt zich liever een verzorgingshuis; het is bestemd voor ouderen die veel, of tenminste een aantal keren per dag, hulp nodig heb ben. Voor de aanleunwoningen mikt Frankeland op bejaarden voor wie het verzorgingstehuis vooral een soort kontaktadres is. Voor eventuele hulp zorgt de familie, de Kruisvereniging of de Gezinsverzorging. Ver der zijn alle huizen aangeslo ten op een alarmeringssys teem, zodat vanuit het „moe dergebouw" binnen enkele minuten hulp geboden kan worden. Het bouwkundig ontwerp voor deze aanleunwoningen werd al in 1980 gemaakt door het architectenbureau Gelderblom uit Boskoop in opdracht van de Sint Liduinastichting/Fran- keland. De realisatie van deze bouw is jarenlang vertraagd, eerst doordat Frankeland pas na een beroep bij de Kroon een verouderd keukengebouw mocht vervangen en daarmee het bouwterrein vrij kreeg. Nadien was de financiering zeer moeilijk geworden: de subsidies, waarmee een redelij- voor de schooljeugd betekent de jaarlijkse boomplantdag een «eikome afwisseling van de lessen in de klas. ke huur zou kunnen worden bereikt, waren er niet meer. Met behulp van andere - klei ne - subsidies en een uitge kookte leningsvorm is uitein delijk toch een oplossing voor de financiering gevonden. Hieraan is gewerkt door de ge meente, een pensioenfonds, Frankeland en het Dordtse bouwbedrijf Van Wijnen, dat nu de bouw gaat uitvoeren. Frankeland brengt de wonin gen onder in een aparte stich ting. De aanleunwoningen hebben o.m. twee kamers'en een ber ging; ook met een rolstoel kan men er goed „uit de voeten". Er zijn alarmerings- en bewa kingssystemen voorzien, die vanuit Frankeland worden ge controleerd. De woningen worden in 3 en 4 lagen gebouwd in een vierkant en in een L-vorm, twee bouw werken, waartussen de Van Beverenstraat ligt. De bouw delen zijn onderling met Fran keland verbonden door corri dors, zodat alle woningen en Frankeland onderling bereik baar zijn zonder over straat te gaan. Naar verwachting zullen de maandelijkse lasten voor een aanleunwoning inclusief de kosten voor verwarming, wa ter, antenne, diverse onder houd e.d. beneden de 650, kunnen worden vastgesteld. De aanleunwoningen zullen vanaf oktober worden opgele verd. Volgens de planning zul len de laatste in februari ge reed zijn. Niet mee doorreden, 1 maar snel langs WCC. 1 U krijgt 'n leenauto mee. I Woermeyer Car Care I Nieuwe Mathenesse- I straat 15. iT f/Ji I Schiedam I LID FOCWA

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 3