Trainer legt zich nog niet bij degradatie neer Sportief bekeken Winnaars Jeugdland wandelspeurtocht Benauwde ogenblikken Overheid kan miljoenen besparen door wegslepen auto's te privatiseren Realiteit Imponerend HBSS 60 jaar Handbal HVK Bruggenloop Squash bij Klaverstede HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 9 APRIL 1986" Schaken Wielrennen Duivensport PAGINA 13 SCHIEDAM Henk van der Bend blijft in zijn ploeg, Schiedam, geloven. Ook na de eervolle 01 neder laag tegen kampioen spretendent SFC wei gert de oud-speler van De Hollandiaan zich neer te leggen bij de al maanden drei gende degradatie. Een blik op de stand in de vierde klasse G doet ech ter het ergste vrezen voor de eens zo trotse KNVB- club. Met nog zes wedstrij den voor de boeg en een achterstand van liefst vijf punten lijkt het doek reeds gevallen voor Schie dam, maar Van der Bend is bereid zich ook aan de laatste (en zeer dunne) strohalm vast te klampen. RANDSTAD EDITIES Het afgelopen weekeinde vier de voetbalvereniging HBSS het feit, dat zestig jaar geleden de club werd opgericht. Op vrijdagavond was er een offi ciële receptie voor genodigden, een dag later deden de eigen leden (ruim 300 man sterk) het in de kantine nog eens dunne tjes over. Uiteraard was de tweede avond uitbundiger van karakter dan de eerste. Het bestuur van HBSS kan uiter mate tevreden terugkijken op twee geslaagde avonden. Op vrijdagavond, tijdens het formele gedeelte, betraden on der anderen wethouder Luub Hafkamp, Daan Schotting (na mens de KNVB), Jo van der Touw (namens de Sportraad), Leen Schotting (namens de SSV) en natuurlijk HBSS- voorzitter Rien Klink het spreekgestoelte. Wethouder Hafkamp, die zijn „huiswerk" weer eens prima gedaan bleek te hebben en met verhalen uit de oude doos op de proppen kwam, wekte even de verba zing van alle aanwezigen door op te merken, dat hij „even" had moeten zoeken naar het veld van de jubilerende vere niging. Rien Klink zou Rien Klink niet zijn geweest om daarop in zijn dankspeech op snedige wijze te reageren. Ook Jo van der Touw kreeg de la chers op zijn hand. De welbe spraakte ex-voorzitter van Schiedam bleef zijn collega Klink echter steevast Van der Klink noemen. „Bedankt Jo Touw", moet de voorzitter van HBSS hebben gefluisterd. Gerrit van Katwijk en Cees Simon werden op deze avond gehuldigd voor hun vijftigjarig lidmaatschap. De speciale HBSS-wijn liet iedereen zich goed smaken. Het alom beken de HBSS-jeugdbusje deed de hele avond dienst als taxi tus sen parkeerplaats en clubhuis. Dat de selectie van trainer Ger Hoogerwerf wel tegen een feestje op de vrijdagavond kan, werd zaterdag in Hoek van Holland bewezen. De Schiedammers wonnen van Hoekse Boys met 01. 's A- vonds zal op die zege en op het jubileum best nog een glaasje gedronken zijn. Het dameshandbalteam van HVK heeft tegen HVV met 57 verloren. Het was een ge- lijkopgaande wedstrijd, die met moeite kon worden bijge houden door het leidende kop pel. „Het is jammer dat er zul ke zwakke scheidsrechters in de regio Rotterdam rondlo pen", aldus trainer Theo van de Water. De uiteindelijke ne derlaag schreef de HVK-trai- ner volledig toe aan het kop pel. De doelpunten werden ge maakt door Miranda van de Ven (2), Yvon Jansen (3). Het herenteam moest na vier weken te zijn vrij geweest, aantreden tegen TOGB. Het werd een spannend duel 78 voor de gasten. André Hofman deed het als invaller-doelman prima bij de Schiedammers. Topscorer in deze wedstrijd werd Nico van Es. Zondagmiddag vindt om 14.00 uur de start van de traditonele Bruggenloop plaats. De organi satie is in handen van Club huis Zuid. Iedereen kan aan deze wedstrijdloop en presta tieloop deelnemen. Het par cours is drie kilometer lang en voert de deelnemers langs en over de bruggen van Schie dam Zuid. De route kan een, twee of drie keer worden gelo pen, dus respectievelijk 3, 6 of 9 kilometer. De start is bij het Clubhuis in de Zwartewaalse- straat 16. Inschrijven kan bij het Clubhuis, Slagerij Erik Meijer, Bakkerij Kees Hollan der en Bakkerij Kester. Squashvereniging Klaverstede houdt op 11, 12 en 13 april het open Herteltoernooi. Het toer nooi zal worden gespeeld in de categoriën Dames B en C en Heren C. Na het succesvolle B- toernooi in januari, waarvoor de landelijke topspelers naar Schiedam kwamen, is Klaver stede er weer in gelaagd een groot toernooi te organiseren. Dit is mogelijk gemaakt door het ruime budget wat beschik baar is gesteld door Hertel, een bedrijf in isolatie- en afdich tingstechnieken. Hierdoor is er een prijzenpot ter waarde van 2.000,Bovendien zal aan alle deelnemers een lunch en een poloshirt worden aangebo- Wethouder Luub Hafkamp overhandigt de vlag van Schiedam aan HBSS-voorzitter Rien Klink. =r-** r- De overheid kan miljoenen guldens besparen door particuliere takel- en bergingsbedrijven in te schakelen voor het wegslepen van onder andere fout geparkeerde auto's. Dit pleit voor volledige privatisering van alle taket- en bergingswerkzaamheden van de centrale en lagere overheden. Dit is één van de conclusies uit een onderzoek dat in opdracht van de Bovag, afdeling takel- en bergingsbedrijven, door het bureau Krekel Van der Woerd Wouterse, naar onder andere de mogelijkheden van privatisering is uitgevoerd. Het rapport werd onlangs, tijdens de Bovag takel- en bergingsdag '85 in Rhenen, aan staatssecretaris Van Zeil van Economische zaken aangeboden. Dit ministerie heeft het onderzoek ook gesubsidieerd. Vooral in de grote steden, gaat blijkens het rapport, de wegsleepregeling gepaard met grote verliezen. Dit komt door de hoge overheadkosten, de strukturele overcapaciteit en de inefficiënte regelgeving. In Amsterdam bijvoorbeeld is hierdoor het tekort opgelopen tot 1,3 miljoen gulden per jaar, ondanks het straffe wegsleeptarief dat daar wordt berekend. De particuliere takel- en bergingsbedrijven in ons land hebben capaciteit genoeg om zowel de totale overheidsmarkt van circa 4 miljoen gulden ingevolge de wegsleepregeling, als het sleepwerk voor technisch en justitieel onderzoek, wrakken en dergelijke, van 3 tot 4 miljoen gulden per jaar te dekken. De BOVAG afdeling takel en bergingsbedrijven is blij dat nu onverhoopt is vast komen te staan dat ook in de sfeer van takel- en bergingswerkzaamheden het particuliere, in de BOVAG verenigde, bedrijfsleven de voorkomende werkzaamheden aanzienlijk voordeliger en efficiënter kan uitvoeren dan overheidsdiensten zoals politie en brandweer. De afdeling verwacht dat, nu dit rapport is gepubliceerd, vele overheidsdiensten op dit terrein zullen worden geprivatiseerd en aan het particuliere bedrijfsleven overgedragen. den. Dat het Herteltoernooi erg gewaardeerd wordt, blijkt wel uit de aanmeldingen die uit het hele land komen. Door de organisatie van een dergelijk toernooi wil Klaver stede een grote bekendheid verkrijgen. Iedereen die wil kennismaken met squash op hoog niveau is dan ook gedu rende het gehele weekeinde van harte welkom. De finales beginnen zondag om 14.30 uur. De toegang is gratis. Na een jaar afwezigheid is schaakvereniging Groenoord weer terug in de eerste klasse RSB. Tegen Schiebroek/Wes ten Regina 3 moest de volle buit binnengehaald worden om de concurrentie voor te blijven. Dit zag er aanvanke lijk niet naar uit, maar na twee uur spelen lachte vrouwe Fortuna de Groenoorders na drukkelijk toe. Hans Seip en Cees Verhagen zagen hun slechte stellingen door blun ders van de tegenstander in winst omgezet. Nadat Aad Vis ser in een knappe aanvalspar- tij de stand op 30 had ge bracht was echter de koek op. Luit Reitsma, Gilles Deegeling en Cas Sodderland werden hardhandig van het bord gezet (33) en de rest beloofde niet veel meer dan een magere 55 uitslag. Piet Sodderland wist echter in verloren stand zijn tegenstander mee te sle pen in een waar tijdnood duel en veroverde na de tijdkontro- le de dame van zijn tegenstan der, die in zijn angst op tijd te verliezen „voor de zekerheid" na de 35e zet nog een paar zet ten deed. Deze overwinning betekende het keerpunt in de wedstrijd. George Vermeul en topscorer Nol de Groot namen genoegen met remise terwijl Frits Kandelin, ook al na de tijdkontrole, een remise-eind spel door een verkeerde afruil in de schoot geworpen kreeg. Al met al een 64 overwin ning en promotie naar de eer ste klasse RSB, waar volgend jaar de derby Schiedam- Groenoord weer op het pro gramma staat. Het clubkampioenschap van wielrenvereniging Schiedam- Harga, tesamen gehouden met de Rotterdamse vereniging De Pedaalridders, is een prooi ge worden voor Loek Smit. Tweede werd Robin van de Bosch en derde Ron Meeldijk. Ruim veertig renners kwamen aan de start voor anderhalf uur en drie ronden fietsen in de Spaanse polder. De uitslag van de wedvlucht Roosendaal van De Vrijheid is als volgt: afstand 40 kilometer. Gelost om 09.00 uur. In con cours 259 duiven. 1 en 3 Comb. Broekhuizen, 2, 4 en 5. Comb, van de Vijver, 6 en 7. Van Pelt, 8 Poort, 9. Comb. Wijn- tiens, 10. comb. Brand. SCHIEDAM De wandelspeurtocht door het Beatrixpark, ge organiseerd door Bureau Jeugdland, heeft vijf prijswinnaars op geleverd. Het zijn: Renate Ottens (5 jaar), Bram Jansen (8 jaar), Joost Jansen (9 jaar), Barbara van Zijl (10 jaar) en Sally Rosso (16 jaar). De tocht, waarbij vragen over de natuur in het park beantwoord moeten worden, werd afgelopen vrijdag onder redelijke weers omstandigheden gehouden. Er deden 42 kinderen mee en enkele tientallen ouders. In totaal trok Jeugdland volgens coördinator Joop van Broekhoven tijdens de Paasvakantie rond de 900 deel nemers. De winnaars van de speurtocht kunnen hun prijzen vrijdag 11 april afhalen tussen twaalf en een uur bij bureau Jeugdland aan de 's Gravelandseweg 567. SCHIEDAM De bestuurder van een Peugeot heeft zater dagmorgen enkele spannende ogenblikken doorgemaakt. Bij een parkeermanoeuvre aan de Buitenhavenweg reed hij iets te ver door, zodat de voorwie len over de kaderand schoten. Man en auto balanceerden ge ruime tijd boven het water voordat de brandweer arri veerde om de ongelukkige uit zijn benarde positie te bevrij den. De selectie van Schiedam verkeert in hevige degradatienood. Henk van der Bend blijft in Schiedam geloven „Ik blijft vertrouwen houden in deze spelersgroep", aldus de niet te benijden trainer, die in tegenstelling tot eerdere be richten ook het volgende sei zoen Schiedam onder zijn hoe de zal nemen. „Het beschikbare materiaal is heus niet slecht, integendeel, er is genoeg kwaliteit om in de subtop van de vierde klasse mee te draaien. Nog niet één keer zijn we in deze kompeti tie door een tegenstander vol ledig van de mat gespeeld. Ook door dit SFC niet. Als je niet beter wist, dan zou je den ken dat er vandaag twee ploe gen uit de middenmoot aan het werk waren". De keiharde realiteit is echter anders. SFC is na zondag zo goed als zeker de nieuwe kam pioen, terwijl Schiedam de door alle clubs verafschuwde afgang naar de RVB zeer waarschijnlijk gaat maken. Eerlijk is eerlijk, zondag was het lieve verschil van 22(!) punten tussen beide formaties op het veld nauwelijks af te le zen. „SFC is me zwaar tegengeval len", zegt Van der Bend onom wonden. „Voor een kampi- oensploeg die bekend staat om zijn aanvallende speelwijze en zijn vele doelpunten, hebben Bij deze aktie raakte Schiedam-doelman Jaap van der Nol geblesseerd. SFC-spits André Oosterwaal is zijn tegenstrever. ze tegen ons bijzonder weinig laten zien. In de tweede helft kwamen ze zelfs conditie tekort. Ik mis echter een spits van het kali ber Oosterwaal. Als hij van daag bij ons had meegedaan en niet bij SFC, dan hadden we minimaal een gelijkspel uit het vuur gesleept". Alleen als Schiedam in de res terende zes wedstrijden (waar onder nog twee tegen „naaste" concurrent Ursus) het onvoor stelbaar lage puntentotaal weet te verdubbelen, heeft de Van der Bend-brigade kans om het kostbare KNVB-schap te prolongeren. „We zijn niet kansloos", praat de ex-trainer van TSB zich nogmaals moed in. „Als we bijvoorbeeld twee keer win nen van Ursus staan we er weer helemaal bij. Het is voor Schiedam enorm belangrijk om in die vierde klasse te blij ven. Eenmaal gedegradeerd naar de RVB val je in een die pe put en heb je minimaal drie jaar nodig om er weer uit te komen". king op de sfeer binnen en buiten het veld niet hebben gemist. De naar SVV vertrekkende Rotgers zag vooral tijdens de verlengde winterstop de op komst op de training ziendero gen dalen. De eerste de beste wedstrijd na die lange rustpe riode werd dan ook prompt André Oosterwaal haalt uit (midden) is attent. verloren (21 tegen Fios) en even leek het er op, dat de zo soepel lopende machine op een cruciaal moment in de soep zou lopen. De zwaar bevoch ten 01 zege bij concurrent ASW smoorde het kraaiende oproer evenwel in de kiepi. Vanavond heeft het bestuur van SFC een gesprek mel| Rot gers, waarin tevens fyet niet opstellen van Edwin Bleiksloot tegen Schiedam aan de orde zal komen. Bleiksloot, door het bestuur (en dus niet door Rot gers zelf) geschorst wegens een „onenigheidje", leefde vast in de veronderstelling zondag weer gewoon in het eerste te spelen, maar tot verbazing van alle betrokkenen mocht de fijnbesnaarde vleugelspits slechts in het tweede zijn op wachting maken, zonder dat Rotgers daarover tekst en uit leg aan hem had gegeven. Hoe het ook zij, het nakende kam pioenschap zal iedereen wel weer in het gareel weten te brengen en zo hoort het na tuurlijk ook. Tot slot nog enkele wetens voor een schot. Dirk de Groot waardigheden over de wed- f strijd: SFC trad aan zonder de in de warming up geblesseerd geraakte Rob Kiebert. Zijn vervanger was Rob van Leeuwen, die 's nachts om half drie was teruggekeerd van een welverdiende winter sportvakantie na zijn Camel- Trophy-avontuur in Australië. Hij was aanvankelijk als toe schouwer bij Schiedam aanwe zig. Bij Schiedam speelde Tom Verweij zijn driehonderdste wedstrijd. Schiedam-keeper Jaap van der Nol moest een zwaar gekneusde arm in het ziekenhuis laten behandelen. Zijn vervanger was spits Aad Barto. André Oosterwaal, die het vol gende seizoen misschien weer samen met zijn broer Rob bij de amateurs van SVV speelt, was evenals vorige week tegen ASW matchwinnaar. De sym pathieke en bescheiden Schie dammer bracht door zijn doel punt in de eerste helft zijn sei zoentotaal op zeventien. Nor bert Kleinherenbrink Ondanks het nauwelijks impo nerende spel zal SFC zich zeer binnenkort inderdaad tot kampioen mogen kronen. Ge heel onbekommerd stevenen de Schiedammers echter niet op de titel af. Ondanks de pri ma resultaten kwamen de laatste maanden enkele kleine wrijvingen tussen de spelers groep en trainer Jan Rotgers aan het licht, die hun uitwer- De selectie van SFC met rechts (staand) trainer Jan Rotgers.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13