WIA kan niet tegen Schiedammers op: 21 J 55! 19!° 22,50 24, 39,® J Sportief bekeken I 4995f t IR9 lAUIJX ?T WIJ WILLEN EEN AFSPRAAKJE MET W VROUW MAKEN, WANT...- ryiE1' Ongevallen op waterglijbanen in binnen- en buiten zwembaden Oude nest Discipline W/ HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 16 APRIL 1986 PAGINA SCHIEDAM GSS, dat gezellige vrien denclubje onder de rook van SVV, stond eind vorig jaar even in het brandpunt van de belangstelling. Volkomen onver wacht, hoewel notoire „insiders" daar na tuurlijk anders over denken, werd de ver bintenis met trainer- coach Cor Gudde ont bonden. Een gebeurtenis, die bij het immer rustieke GSS gerust uniek mag worden genoemd. Want, echte ambities in de richting van de KNVB heeft de za terdag eersteklasser (RVB) eigenlijk nooit ge had, dus het uitblijven van aansprekende presta ties kan nooit een reden zijn geweest om met prak tijkman Gudde te breken. ■MR Yousof Ylmaz kampioen Handbal HVK Judo THOR bij een keuken boven de f 7.500.- krijgt zij voor dezelfde prijs een keramische kookplaat en een heteluchtoven i.p.v. gas-elektrokombinatie. Wit wint. Als 't modern moet zijn De kans van uw leven op 'n door en door massief eiken hoekkeuken Voor iets méér, jarenlang blijvend keukenplezier. Dat blijkt uit de 5 jaar garantie bij Engelen. keukens tegels - sanitair 320 cm prachtige vormgeving Wandkasten 104 cm hoog. NIEUW 'n Massief eiken keuken zoals er geen tweede is ZORG DAT HET GEEN KOUDE DOUCHE WORDT GEHEEL KOMPLEET Wij installeren uw keuken en bad kamer en leggen uw plavuizen. Ideeën opdoen en naar uw zin kopen. STEENSTRIPS ORIGINEEL 0a Appel- HANDV0RM bloesem ;95 I Up per m2 909 keukens tegels - sanitair WANDTEGELS VLOERTEGELS 95 00 '50 en vele andere soorten Atletiek Tennis TSF Duivensport Spiritloterij Dammen Familietoernooi RANDSTAD EDITIES Hans Schof f elmeer heeft grote plannen met GSS Het creëren en vasthouden van een goede sfeer is eigen lijk de belangrijkste taak waar een trainer-coach bij GSS aan moet voldoen. En juist daaraan ontbrak het in Gudde's tweede seizoen op Harga. Voor beide partijen was het dan ook het beste om er vroegtijdig een punt achter te zetten. De selectie van GSS met rechts staand Hans Schoffelmeer. Hans Schoffelmeer (33) nam de scepter van Gudde over en laat op dit moment een frisse wind door het fraaie, nieuwe clubhuis waaien. Schoffelmeer neemt niet op voouhand ge noegen met een anonieme po sitie in de onderste regionen en is daarom vast van plan het volgende seizoen met GSS aan de weg te gaan timmeren. „Zeker als er een paar spelers op het oude nest terugkeren, kan er dadelijk iets moois op bloeien bij GSS", is zijn stellige overtuiging. „Die gasten, nee namen noem ik nog niet, zijn bijna iedere zaterdag niet uit onze kantine weg te slaan en daarom hoop ik dat ze zich weer bij ons aanmelden voor het volgende seizoen". Er is niet veel fantasie voor nodig om de spelers waarop Schoffelmeer doelt voor de geest te halen: oud-topscorer Henny Idema (nu SVV-ama- teurs), oud-doelman Aad Barto (nu in de spits bij Schiedam) en John Wessels (nu Martinit). Ook zijn er kontakten met twee andere voetballers, die nu nog samen bij een Schie- damse club spelen, maar bin nenkort hun overschrijvings papieren bij de secretaris van GSS komen inleveren. Schoffelmeer zou liegen als hij zou zeggen dat hij met die gro te toeloop niet blij zou zijn, want hij beseft als geen ander P E,.1..- v. dat juist een club als GSS af hankelijk is van de aanwas van buitenaf. „Dit seizoen voetballen we lekker op ons gemak uit, de graderen kunnen we toch niet meer", zegt Schoffelmeer, die in het bezit van het oefen- meester 3 diploma is. „De sfeer is weer opgeklaard en de disci pline is aangetrokken. Ook de opkomst op de training is uitstekend, maar bij GSS is het de gewoonte om slechts één keer in de week te komen, liefst nog een paar minuten te laat. Daarin ga ik het volgende seizoen verandering brengen, want daar baal ik van. De sfeer hoeft onder die aanpak heus niet te lijden, integen deel." Zaterdag speelden de Schie dammers tegen WIA een leu ke, spannende pot. In de eerste minuten had GSS via Peter de Graaf en Marco Schoenmakers al twee goede kansen om de score te openen, maar het vi zier stond aanvankelijk niet op scherp in de frontlinie. Ook werd in die fase de lat op zijn kwaliteit beproefd. Halverwege de eerste helft nam WIA een verrassende 01 voorsprong toen een bui- tenspelval aan GSS-kant net iets te laat dichtklapte. Nog voor de rust kwamen beide ploegen weer in evenwicht. Een hoekschop van Rob Huls man belandde op het hoofd van de boomlange (wat heet) Theo de Vette, die niet eens hoefde te springen om de bal tegen het garen te duwen: 1—1. Tien minuten na de onderbre king kreeg Peet de Graaf loon naar keihard werken. Hij pro fiteerde van een foutje in de verdediging van WIA: 21. Prompt schakelde Schoffel meer door een taktische wissel (Quinten Oost voor Marco Schoenmakers) terug van 4-3- 3 naar 4-4-2, waardoor er voor de bezoekers geen doorkomen meer aan was. In de counter kreeg Rob Sebel (ex-SVV) zelfs nog de beste kans, maar na een indrukwek kende solo langs vier man ont brak hem de kracht om de bal tot tweemaal toe achter de vertwijfeld uitvallende WIA- doelman te schieten. Norbert Kleinherenbrink Marco Schoenmakers waagt een schot op het doel van WIA Heel WIA staat als aan de grond genageld: de kopbal van Theo de Vette (niet zichtbaar) zorgt voor de gelijkmaker: 1—1. Bokstrainer Wim de Haan liep maandagavond zo trots als een pauw rond in het Amsterdam se Carré. Niet zo vreemd na tuurlijk als een pupil net na tionaal bokskampioen junioren in het zwaar weiter gewicht is geworden. De zeventienjarige Yousof Ylmaz oogstte volop bewondering bij de ruim zes tienhonderd toeschouwers door zijn stijlvolle manier van boksen. Na zaterdag in Crooswijk al tot op de bodem van zijn kunnen te zijn gegaan in de halve fina le, deed de Schiedamse scho lier het maandag in Amster dam in de finale nog eens dun netjes over. De puntenover- winning op Cor Deyle uit Am sterdam was dik verdiend en belooft veel voor de toekomst van de jonge en fanatieke Yousof. De Haan: „Natuurlijk ben ik enorm trots op die jongen. Iets van zijn roem straalt toch ook op mij af. Het is een teken, dat De Haan als bokstrainer nog lang niet heeft afgedaan, inte gendeel. Ik weet zeker dat Yousof geen eendagsvlieg is. Hij traint minimaal vier keer in de week. Forceren doen we echter niets. Hij moet zich rustig blijven ontwikkelen. Als het goed is, krijgt Yousof binnenkort uit nodigingen om als lid van de nationale selectie wedstrijden in het buitenland te gaan bok sen. Dat zou een prima zaak zijn om ervaring op te doen". Het damesteam van HVK boekte een prima overwinning op HEC: 812. De doelpunten kwamen in deze stevige, maar sportieve wedstrijd op naam van Jolanda Fransen, Jose van Leeuwen, Els van Hassel, Mi randa van de Ven (4), Yvon Jansen (2), Anita Kerkhof en Carmen in 't Veld. De Schie damse dames hebben er hard voor geknokt. Doelvrouwe Jenny Ruys was goed op dreef. Het herenteam van HVK ver loor met 811 van Spirit. Jos van de Zee, Edwin van Leeu wen (3), Nico van Es (2) en trainer Wil op 't Ende (2) na men de acht treffers in deze leuke wedstrijd voor hun re kening. Aanvallend kwamen de Schiedammers tegen Spirit iets tekort. Op een groot Vlaardings judo toernooi voor de jeugd waren enkele pupillen van Gé van den Elshout van de Sportarca- de succesvol. Ibrahim Manda- racie (eerste tot 26 kg), Claudia Kloos (tweede tot 46 kg), Brian Post (vierde tot 48 kg), Bianca Rocktus (derde tot 34 kg), Jus tin van Heest (derde tot 62 kg), Hans Rib (derde tot 36 kg) en Kevin Stiefel (derde tot 32 kg) vielen in de prijzen. De Schiedamse gymnastiek vereniging THOR heeft een wijziging in het wekelijkse schema moeten doorvoeren wegens omstandigheden. De jazz-afdeling is van de vrijdag avond verplaatst naar de woensdagavond in de zaal aan het Bachplein. Aanvang 19.30 uur, einde 20.45 uur. Zag u ooit zo'n pracht keuken in kunststot7 Wit met blauw-grijze bies. Echt 'n droom En zo kompleet als 't maar kèn, met Philips koelkast, oven, gaskookplaat en afzuigkap, korvenkast. Blad spoelbak naar keuze Lengte 270 cm Leverbaar in 5 kleuren en andere lengtes Waar vindt u zo'n kapitale keuken voor zo n prijs"7' Front uit geselecteerd massief eiken Pure klasse Net als de Philips inbouwapparatuur trouwens Blad naar keuze Hoekopstelling 230x210 cm. Ook in andere lengtes leverbaar b.v rechte opstelling 270 cm (3.995.- ROTTEROAM: Bergweg 283, tel. 010-673044. de gehele week geopend maandag gesloten. Vrijdagavond koopavond SPIJKENISSE: Oberonweg 28 (t o eindpunt Metro), tel 01880-38003 Behalve maandag de gehele week geopend Donderdag koopavond (gebouw Cruuswaert) GORINCHEM: Schelluinsestraat 36, tel 01830-36422. Behalve maandag de gehele week geopend. Donderdag koopavond Kunststof keuken in wit ot grijs, 4 zijden afgerond. Lengte 320cm Wandkasten 104cm. hoog. Philips inbouwapparatuur, witte elektro-oven, witte gaskookplaat. witte geïntegreerde afzuigkap, koel/vries- kombinatie inhoud 300 liter geïntegreerd. 2 witte spoelbakken. Blad naar keuze, ook in andere opstellingen mogelijk Toonbeeld van ambachtelijk vakmanschap Tot in de kleinste details - o a rubberen randjes m de deurposten - wéérgaloos afgewerkt Supercomfortabel met Philips elektro-oven en gaskookplaat. geïntegreerde afzuigkap ingebouwde Philips 280 liter koel en diepvrieskast Hoekopstelling 280x270 cm Inkl blad met 2 spoelbakken Ligbad 170 cm Wastafel met zuilen planchet. Duoblok Wit Beige, grijs en Bermuda-blauw 725.— Zoals boven vermeld echter met luxe badafvoer, mengkranen met kraan knoppen in kleur, slang-handdouche, douchegeleidestang, klosetzitting met deksel en 7 luxe Gedy badkamer acces soires te weten: ronde spiegel in kleur 60 cm., zeepsponshouder. 2-hds handdoekenrek. klosetrolhouder. zeephouder glashouder met glas en borstelgarnituur Wit Beige, grijs en Bermuda-blauw 1.450,- pRlJS Oud Hollands Hollands Bont. Appelbloesem, grijs en div. andere Uvp per m2 Reuga Oud Bont Honderd soorten! 15 x 15cm, 15x20cm. 20 x 20 cm Vanaf wit - beige 20 x 20 cm 9 I perm2 perm2 perm2 wit - beige - bruin 30 x 30 cm grijs - 20 x 20 cm, 30 x 30 cm marmer dessin 30 x 30 cm kip perm2 perm2 Willem Noorduin, atleet van SIS De Ooievaars, heeft op 13 april in Spijkenisse tijdens at letiekwedstrijden weer van zich doen spreken. Het Neder lands record kogelstoten in handicapklasse CP5 werd door Willem met 29 centimeter ver beterd en gebracht op 8.93 me ter. Dat tennisvereniging TSF met een nieuw élan het nieuwe seizoen is begonnen is afgelo pen zondag duidelijk gewor den. Op het kennismakings- toernooi werd door maar liefst 36 van de ruim 50 nieuw aan gemelde leden deelgenomen, op tennispark Van Vliet. Verdeeld over één beginner spoule en drie poules voor ge vorderden werden mixed-dou- bles gespeeld met wisselende partners. Na een geanimeerd wedstrijd verloop kon organisator Peter de Leede omstreeks 17.00 uur de prijzen uitreiken. Bij de be ginners eindigden Ruud Jan sen, Leo de Bruin en Henk van Bohemen als 1, 2 en 3. Bij de gevorderden bleken Mi- chiel Thijsse, Harry van Otter- lo en Marja Schoenmakers juist voor te blijven. Als derde eindigden in de drie poules Henny Engelchor, Michel Doejaren en Christa Pieterse. De uitslag van de wedvlucht uit Aalst over 110 kilometer van De Vrijheid is als volgt: in concours 234 duiven, gelost om acht uur. 1 en 6 P. van Diest (tevens hoofdprijs), 2, 4, 9 comb. Broekhuizen, 3, 5 Baan- vinger-Wenteler, 7 Van de Wilt, 8. Van Pelt. De Postduif vloog zaterdag vanuit Duffel een wedvlucht. Met een zuidwesten wind wer den de duiven om 8.45 uur ge lost. De uitslag: 1, 4, 7, 8 Tou- tijn-Homburg, 2. Koster, 3. Jansen, 5. Barzilay, 6, 9 Doe- jaarden, 10. Nesse en co. De uitslag van de trekking van de vierde loterij van hoc- keyvereniging Spirit is als volgt: le prijs nummer 704 (kleuren tv), 2e prijs nummer 697 (radiocassetterecorder), 3e prijs nummer 884 (sportartike len), 4e prijs nummer 283 (ei gen geld). De uitslag is onder voorbehoud. De uitslagen van de in de Hoofdklasse gespeelde wed strijden: Dick van Schaik Ron Heus- dens 02 (inhaalpartij); Joop van der Schalk Tiny Mous 02; Wim Vrijland Rob van Eijk uitgesteld; Piet Basti- aanse Leo Mous, 11; Dick van Schaik Peter Lansber gen 11; Ron Heusdens Piet Meinster afgebroken; Gert van Willigen Sjaak Prins uitgesteld. Ron Heusdens, die eer der in de week Dick van Schaik had verslagen, stuitte op taai verzet van Piet Mein ster: de partij werd afgebro ken, maar remise lijkt voor Heusdens onvermijdelijk. In (wederzijdse) tijdnood heeft Heusdens wellicht de winst la ten glippen. Ron Heusdens is nu koploper met 10 uit 6 plus 1 afgebroken partij, voor Piet Bastiaanse met 10 uit 7 en Rob van Eijk met 9 uit 6. Alle andere spelers lijken uitgeschakeld voor een plaats bij de bovenste drie; het verschil tussen nummer 4 Dick van Schaik en de num mer 12 Sjaak Prins bedraagt slechts 2 punten. De strijd te gen degradatie zal in de ko mende weken in alle hevig heid losbarsten. Ook in de eerste klasse is nog van alles mogelijk: na de uit slagen van vrijdag is het ver schil tussen koplopers Sidha- mo en Ronald van Dijk (8 uit 6) en nummer 11 Jim Nash (5 uit 7) slechts 3 punten. Alles is dus nog mogelijk. De uitslagen: Floor Pauw Edwin de Jager 20; Jim Nash Peter Bakker 11; Ronald van Dijk Jan Bre- man 20; Lau Vis Thijs Huys uitgesteld; Sidhamo Leo van Steenoven 11; Bart Quist Cees den Boer 20. Uitslagen tweede klasse: 2A: Erik Geldof Cees Suy- ker 02; Bert Utens Jan Luiten 0—2; Joop Bisschop Mathieu Smit 02. 2B: Jan Licassen Bart Mijn- ster 20; Joop Smit Willem Verhaeren 2—0. 2C: Hans de Buck Sven de Groot 20; Marco Zwarts David van Houwelingen 20. Opmerkelijk in deze eerste ronde van de finale-poules zijn de eerste nederlagen van Erik Geldof, de sterke start van Jan Luiten en de zesde achtereen volgende overwinning van Mathieu Smit. Marco Zwarts behaalde zijn eerste overwin ning in dit kampioenschap. Sedert het einde van de jaren zeventig vinden recreatieve speelobjecten steeds meer ingang in „gewone" zwembaden. Bubbelbaden, zonneweiden, waterglijbanen en andere gelijksoortige voorzieningen maken het zwembad aantrekkelijker voor de consument. Met name in de laatste twee jaar werden in een hoog tempo waterglijbanen geritroduceerd, variërend in lengte van 20 tot 70 meter. Waren er in 1983 nog maar zo'n 40 zwembaden voorzien van een dergelijke glijbaan, medio 1985 had dit aantal de 200 al overschreden. Met de introductie van deze attractie is echter ook een oorzaak van veel ongevallen het zwembad binnengehaald. In 1984 liepen ruim 800 personen verwondingen op als gevolg van het gebruik van deze waterglijbanen, waarvoor ze (polo)klinisch in een ziekenhuis werden behandeld. In de eerste zeven maanden van 1985 is het aantal ongevallen, vergeleken met dezelfde periode in 1984, al met 25% toegenomen (bron: P.O.R.S.; Privé Ongevallen Registratie Systeem, Stichting Consument en Veiligheid). Bijna 70% van de slachtoffers was in de leeftijd van 7 tot 21 jaar. Met name het hoofd (40%) en het onderste deel van het been (35%) moesten het ontgelden. Drie van de tien ongevallen ontstaan door het stoten van een lichaamsdeel aan de glijbaan. Twintig procent wordt vëroorzaakt door een botsing met een andere gebruiker en één op de tien slachtoffers maakt op niet zachtzinnige wijze kennis met de bodem van het bassin. Deze gegevens zijn voor de Stichting Consument en Veiligheid de reden om te komen met drie belangrijke aanbevelingen. - Beveiligingssysteem op het platform (bijvoorbeeld in de vorm van tourniquets) waardoor de kans vermindert dat men vlak achter elkaar naar beneden glijdt. - Juiste diepte van het bassin, waarin de glijbaan uitmondt, al naar gelang de lengte en de constructie van de glijbaan. - Intensiever toezicht van het badpersoneel. Op 30 april (Koninginnedag) zijn er zoals altijd volop aktivi- teiten voor de hele familie. Zo; organiseert PPSC op de tradi tionele familiedag een spon-; sorloop om geld in te zamelen voor de verhuizing naar en in richting van het nieuwe com plex in Woudhoek Noord. Alle leden worden verzocht zoveel mogelijk rondjes rond het éér ste veld te lopen, na uiteraard met wie dan ook een bedrag per rondje te hebben afgespro ken. Atletiekvereniging Fortu- na haalde onlangs met een sponsorloop liefst dertiendui zend gulden op. Bij Excelsior'20 wordt op 30 april voor de vijfde keer het niet meer weg te denken fami-ï lie voetbaltoernooi georgani seerd. In totaal twintig Schie-Ï damse families zullen tegen el kaar in het strijdperk treden. Het Nieuwe Stadsblad heeft aan de organisatie van Het evenement een wisselbeker geschonken, die zal worden uitgereikt aan de sportiefste familie. De loting voor het toernooi heeft het volgende resultaat opgeleverd: Poule A: Van Dorp, Van Har- melen, Oosterholt, Van der Ven, Van de Wege. B: Boon, Broeren, Van Deventer, Gou- ka, Verver. C: Buckers, Van de Hoeven, Klerks, Kuiters, Lansbergen. D: Collignon, Kreischer, Mastenbroek, Ruts en Zuyderwijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 9