Nieuwe >v Koolmezen dupe van ruzie tussen tuinder en bejaarden In't kort I RANDSTAD EDITIES IN KRANT J ■ri Stadsblad m Oud-verzetsstrijdster doopt marineschip Bijeenkomst windenergie Diefstallen Aktiviteiten in Wesp u Crossen op wielerbaan Viering 1 mei iTi i LU t Dierenpraat Rechter beslist: Best Shops mag best Gerard van Es zegt 'Ja'tegen Toyota -± SCHIEDAM Nood kreet van een paartje koolmezen: „Staan we net op het punt aan gezinsuitbreiding te beginnen, moet ons huisje worden afge broken. Terwijl we het er juist zo naar onze zin hebben, Ho pelijk steekt onze mi lieubewuste burge meester daar een stokje voor. Want of je ons huisje^nu mooi vindt of niet, kwaad, doen we niemand". Meneer "DE BOK" bij SUPER De „huisbaas" van de koolmezen is niet be droefd maar eerder ver bolgen. „Ik kan niet be grijpen dat er mensen zijn die zich aan zoiets moois als de natuur kunnen er geren." i Werkgroep Mest SCHIEDAM De peuter speelzaal voor twee- en driejarige kinderen, ge huisvest in de Blauwe Brug, viert 25 april haar 12'/2 jarig bestaan. Eindbestemming Uitbreiding A EEN KOMBINATIE VAN 40 LOKALE HUIS-AAN- HUISBLADEN IN ZUID HOLLAND MET EEN WEKELIJKSE TOTAAL OPLAGE VAN RUIM i,2 MILJOEN EXEMPLAREN 00® 00*# deze week op de pagina •~L»i EXTRA' T I VRIJDAG 18 APRIL 1986 - NR. 31 OPLAGE 38.845, 38e JAARGANG m Zenuwenoorlog om vogelhuisje SCHIEDAM Omdat de vo rige spelletjesavond een succes was en het weer nog erg win ters is, is er opnieuw een spe- linstuif op donderdagavond 24 april in Barrika aan de Lange Kerkstraat. De avond begint om 20.30 uur; het vrouwencafé is open vanaf 20.00 uur. Dp maandag 28 april houdt de redaktie van de Schiedamse vrouwenkrant een discussiea vond over haar redaktiebeleid. Depraat wordt o.a. over: hoe moet de vrouwenkrant eruit iien; wie beslist wat er wel en niet in komt; welke bevoegd heden heeft de redaktie. Vrouwen die hierover mee willen praten zijn van harte welkom op maandagavond 28 april om 20.00 uur in Vrouwe nontmoetingscentrum „Barri ka". De Stichting Metha houdt op 25 april haar algemene leden vergadering in de grote zaal van het Schielandziekenhuis, Stadhouderslaan 98. Aanvang 20.00 uur. Na afloop van de vergadering zal de stichting een film vertonen over de Ma sai, een van de meest bekende stammen in Kenya en Tanza nia. Deze film duurt drie kwartier en begint om onge veer 21.30 uur. Iedereen is welkom. De entree is 1,- per persoon. Op Koninginnedag heeft Metha een stand op de braderie in Kethel, evenals op het Gravin Aleida feest in het •lulianapark op 10 mei. In De Erker (Jan van Avenne- straat), in de jongerenkelder Underground, wordt zaterdag 19 april een Reggae Night ge houden. Met live-muziek. Aanvang acht uur, entree f 2,50. Op maandagavond 21 april om 19.30 uur organiseert de Kruisvereniging een thema bijeenkomst over „Weet wat U eet: Goed snoepen", in het Kruisgebouw aan de Van Swindensingel 40. Leden: gra tis. Niet-leden 2,50. De praatavond voor alleen staanden die Piet Vis vol gende week organiseert in De Erker (Jan van Avenne- straat), wordt niet gehouden op 25, maar op 23 april. De avond begint om half acht. Inlichtingen: 015-567066. Morgen zaterdag 19 april zal meneer "de Bok" tussen 13.00 en 15.00 uur een bezoek brengen aan de nieuwe SUPER Kethelstraat 10 Dit in navolging op het openingsgebeuren j.l. donderdag Met die mensen bedoelt H. Weeda enkele bejaarden uit Huize Francois Haversc- hmidt. Hun is het vogelhuis je - geplaatst op een twee H. Weeda op zijn volkstuin bij Huize Francois Haverschmidt: „de burgemeester mag het zeggen". meter hoge gegalvaniseerde paal om rondzwervende kat ten te slim af te zijn - een doorn in het oog. Weeda is één van de volk stuinders op het in 1985 aange legde complex aan het einde van de Westfrankelandsedijk. Zijn tuintje ligt pal tegenover het bejaardenhuis. Aanvanke lijk dacht hij dat tuinieren een vreedzame bezigheid is die weinig weerstanden oproept, maar inmiddels weet hij beter. Hij heeft al heel wat kwesties achter de rug. „Je denkt dat de mensen in het tehuis het wel leuk zullen vinden. Dat de drukte op de tuinen een beetje leven in de brouwerij brengt. De meesten vinden het ook gezellig. Maar er is tenminste één bewoner die altijd over de tuinen klaagt". In Huize Francois Haversc hmidt bestaat al geruime tijd een werkgroep tegen de volk stuinders. De leden van de werkgroep zien de spittende en wiedende natuurliefheb bers liever gaan dan komen. Ze bederven het uitzicht, en misschien ook het aanzien. „Maar in die werkgroep zit slechts een handjevol bewo ners. Het merendeel heeft geen enkel bezwaar tegen de tuinen", zegt een woordvoer der van het tehuis relative rend. Evengoed ligt Weeda regelma tig in de clinch met de beheer der van het moestuincomplex. Deze noteert de klachten van uit Huize Francois Haversc hmidt en geeft die door aan de tuinders. Meestal is Weeda het doelwit van die klachten. Zo kreeg hij een tijdje geleden de politie op bezoek. Hij had de tuin met koeie- en paarde- mest bewerkt en daarvoor stank veroorzaakt. De klacht bleek ongegrond: „Verrotte mest stinkt niet - dat staat in ieder tuinboek. De politie liet zich gemakkelijk overtuigen". Ander voorval uit de zenu wenoorlog tussen Weeda en het bejaardentehuis: de bouw van een broeibak. De bejaar den vonden het maar niks, zo'n lelijk bouwsel dat hun ho rizon versomberde. Weeda schilderde uiteindelijk de broeibak groen en de kwestie was uit de wereld. Prompt diende zich de volgen de moeilijkheid aan. Dit keer ging het om zes plastic emmers met een inhoud van elk 25 li ter, om het regenwater op te vangen. „Een rotzooi", oor deelde de tegenpartij, en scha kelde wederom de beheerder in „Die emmers, die zal ik weg halen", beloofde Weeda, „maar het vogelhuisje laat ik staan. In ieder tuinboek staat dat vogelhuisjes nuttig zijn - de vogels eten de rupsen en andere insekten op die anders de gewassen zouden vernie len". Over dat vogelhuisje en het mezenpaar dat er in nestelt, is het laatste woord nog niet ge sproken. Plantsoenendienst heeft ge sommeerd dat het afgebroken moet worden. Maar toen de beheerder dat bericht aan Weeda overbracht, toonde deze een brief aan burgemees ter Scheeres -van wie hij in dertijd zijn milieubewuste compostton kocht. „En zolang ik op die brief geen antwoord heb, blijft dat huisje staan. Een burgemeester heeft bij mijn weten meer te zeggen dan het hoofd van de plantsoenendienst." SCHIEDAM Mevrouw C. J. van Beugen-Kruijff, inwoonster van Schiedam en tijdens de bezettingsja ren 40-45 aktief als help ster van neergeschoten pi loten, zal op' 26 april op de scheepswerf Van der Gies- sen-De Noord in Alblas- serdam het mijnenbestrij- dingsvaartuig Schiedam dopen. De nu 76-jarige mevrouw Van Beugen genoot in de oorlogsjaren, samen met haar inmiddels overleden man, grote bekendheid door hun intensieve mede werking aan de piloten- hulp in de Biesbosch. Haar man was van beroep schipper hetgeen goed van pas kwam bij hun aktivi- teiten. Door hun risicovol optre den zijn vele geallieerde piloten aan de bezetter ontsnapt en konden zij daardoor weer deelnemen aan de strijd. Mevrouw Van Beugen is voor haar aktiviteiten benoemd tot ereburgeres van de Cana dese stad Toronto, bezit een persoonlijke bedank brief van generaal Mont gomery en is evenals haar echtgenoot draagster van het verzetsherdenkings- kruis. De „Schiedam" maakt deel uit van een serie van vijftien mijnenbestrij- dingsvaartuigen die wor den gebouwd voor de Ko ninklijke marine. Op 28 april zal de „Schiedam" haar proefvaart aanvan gen om vervolgens op 9 juli in dienst te worden ge steld. De naam „Schiedam" wordt nu voor de zevende keer door een marineschip gedragen. Van haar voor gangers voeren er vijf in de zeventiende eeuw en één in de achttiende eeuw onder gezag van de admi raliteit der Maze. De doopplechtigheid zal muzikaal worden opgeluis terd door de Marinierska pel van de Koninklijke marine. SCHIEDAM Zaterdag 19 april is windenergie ander maal gespreksonderwerp nummer een in Schiedam. Op Peuterspeelzaal 2 en 3" nog volop in de groei 3" i--- nj Een periode, waarin de peu terspeelzaal in Schiedam- Noord nooit te klagen heeft gehad over het aantal bezoe kende kinderen; sterker nog, momenteel is er zelfs een wachtlijst van wel 120 kinde ren. Het aantal kinderen wat de speelzaal momenteel bezig- houdt ligt rond de 80 peuters. SCHIEDAM Uit een vrachtauto in de Villastraat zijn deze week twee accu's ge stolen. Waarde: 1350 gulden. De politie heeft het vermoe den dat accu's op de zwarte markt in toenemende mate een veelgevraagd artikel zijn: afgelopen weekend werden van een bedrijfsterrein in de Van Heekstraat in één klap twintig accu's met een geza menlijke waarde van 12.500 gulden gestolen. In een schaftlokaal van een bouwbedrijf aan de Muiders- lotstraat (Woudhoek) zijn deze week de kledingkasten open gebroken. De dief doorzocht alle kleren en maakte 350 gul den buit. Het belang van de speelzaal voor peuters is volgens Henny Leenmans, een van de tien vrijwilligsters, in al die jaren wel duidelijk geworden. „Ten eerste is het zo dat men de peuterspeelzaal moet zien als een overgangsperiode voor het kind richting kleuter school. Het kind heeft al ge proefd aan het bezigzijn in een groep." „Tentweede, maar dat is van ondergeschikt belang, kan de moeder van het kind zich wat vrijer bewegen. Als een gezin gaat verhuizen naar een nieu we buurt, dan komt het voor dat de moeder in een isole ment raakt, vanwege haar „gebondenheid" met het kind. Nu komt zij naar de speelzaal en ontmoet andere moeders, of zij gaat lekker even winke len", aldus Henny, De peuterspeelzaal voor twee en drie is 12'/2 jaar geleden be gonnen in het Schephuis (ach ter de Dorpskerk in Kethel). Na een paar jaar werd gekozen voor een verblijf in een basis school aan de Perenlaan, waar over een lokaal beschikt mocht worden. „Gt'ukkig stel de 5 jaar geleden de gemeente Schiedam aan ons een ruimte aan ons beschikbaar in de Blauwe Brug, wat gezien de resultaten en de centrale lig ging zeker de eindbestemming van de speelzaal is geworden. Bezuinigingen van de over heid zullen de speelzaal niet deren, want er wordt alleen gewerkt met vrijwilligers. ,Het enige wat de gemeente doet is het beschikbaar stellen van ruimte", zegt Henny Leenmans. De peuterspeelzaal 2 en 3 is blij dat er een nieuwe vesti ging komt op het Faassen- plein, wat in augustus een feit zal zijn. Ja kijk, Schiedam groeit en groeit. Allemaal wij ken met jonge gezinnen. Dus een speelzaal als Pippeloentje is absoluut noodzakelijk. Ik hoop dat daardoor onze wacht lijst sterk gereduceerd zal worden". Jonge ouders, die ingelicht willen worden over de peuter speelzalen, kunnen informe ren bij Henny Leenmans, tel. 713903. t NBPOMhk. 'di De peuters in speelzaal 2 en 3: 120 kinderen op de wachtlijst. die dag vergadert (in het ge bouw van de Openbare Nuts bedrijven) de Organisatie voor Duurzame Energie en naar de agenda te oordelen wordt het een bijeenkomst die meer zal opleveren dan louter idealisti sche voornemens. Volgens de voorlichter van de gemeente Schiedam zal wet houder Chris Zijdeveld (tech nische bedrijven) niet alleen een inleiding houden over windmolens, maar over die vorm van energieopwekking ook een aantal opmerkelijke uitspraken doen. De voorlich ter treedt overigens niet in de tails. De ODE laat het zaterdag niet bij praten alleen. Na de verga dering worden enkele al in be drijf gestelde windturbines in Schiedam bezocht. SCHIEDAM Het jeugdhonk Wesp - gevestigd aan de Chur- chillweg/Metropad - organi seert regelmatig aktiviteiten voor de jongeren van Schie- dam-Noord Woensdag 23 april staan er weer diverse aktivi teiten op het programma. Om twee uur 's middags gaat een video-programma van start. Er worden twee films vertoond en de toegang is gra tis. Met medewerking van de GGD in Rotterdam houdt Wesp op dezelfde woensdag om acht uur een voorlichtings avond over geslachtsziekten. Toegang gratis. De gewone soosuren in Wesp zijn op dinsdag, woensdag, vrijdag en zondagmiddag en op maandag en woensdag avond. 10% korting Bij aankoop van een kamer behang, d.w.z. min. 8 rol. VOOR AUTOLAK - VERF - BEHANG (in)LIJSTEN is er maar èèn de beste. olorcenter van Loenen b.v. Dam 41-45. Schiedam, Telefoon 010-(4)266192 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 1