HANS TEXTIEL Geen schrik voor Pleun Strik Prijsvraag „Ik neem soms teveel hooi op mijn vork" „Uit mijn mond zal je nooit kritiek op NAC horen" 1HÏ TAPIJTMEESTER SVV-EINDHOVEN/SVV-NAC Eindstand Ontkennen Zonder risico Grijze haren Clausule Bob Maaskant: De Tapijtmeester Jan Jongebreur Dr. Kuyperkade 4, Maassluis - Tapijt Zuidvliet 10-11, Maassluis - Gordijnen Telefoon 01899-12161 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 18 APRIL 1986 Door Norbert Kleinherenbrink inleveren SCHIEDAM: Koemarkt 1 en Hof van Spaland 44 Vlaardingen: Dr. Wiardl Beckmanssingel 67 Maassluis: Winkelcentrum Koningshoek Eindstand Prijsvraag svv 15 adres- postcode: woonplaats: telefoonnr: Zaterdagavond komen twee oude bekenden elkaar op Sportpark Harga tegen. Jo Jansen (gehurkt) en Dick Buitelaar (klap eens in de handjes) kennen elkaar nog uit hun tijd bij NAC, waar het duo de technische staf vormde. Inmiddels is Jansen, na een tijdje op non-actief te hebben gestaan, weer aan de stag bij Eindhoven, dat de laatste tijd verrassend goed presteert. Samen met technisch directeur (of gewoon tech nisch adviseur) Pieun Strik heeft hij van de ploeg, die vorig seizoen onder trainer Ad Versiuys nog zo troosteloos onder aan in de eerste divisie stond, een elftal gesmeed, dat zeker niet meer onderschat mag worden. SVV ziet deze wedstrijd op de zaterdagavond als een goede opwarmer voor de klap per tegen NAC (woensdag). SVV—Eindhoven telt niet mee voor de vierde periode, SVV—NAC uiteraard wel. Emmen viel te temmen. Dat is gebleken. Dan moet de Eindhovense ploeg van Pleun Strik ook aan een nederlaag zijn te helpen. Tapijtmeester Jan Jongebreur hoopt daar vurig op. Zelf wil de Tapijtmeester alléén maar in de hoogste regionen van de tapijt- en gordijnen verkopers zitten.Dat bewijzen we elke week opnieuw. De beste en goedkoopste op het gebied van tapijt en gordijnen. En tegen SVV zeggen we: geen schrik voor Strik. SCHIEDAM Wijnand Riet dijk uit de Prins Hendrik straat 122 in Vlaardingen was de gelukkige winnaar van de waardebon van honderd gul den. Hij had vorige week de uitslag van de wedstrijd SVV Emmen (2-1) samen met nog een aantal anderen goed voorspeld. Doe ook mee aan onze leuke prijsvraag. Voorspel de juiste uitslag van SVV Eindhoven en SVV NAC. Gebruik de bon die op deze pagina is af gedrukt. Vermeld naast uw naam, uw adres, postcode, SVV-Eindhoven (zaterdag 19 april) t j SVV-NAC (woensdag 23 april) Mulder heeft een stok achter de deur nodig woonplaats en telefoonnum mer. Doe de bon in gesloten envelop, zet in de linkerbo venhoek prijsvraag 15 en le ver hem in uiterlijk zaterdag 19 april (om 16.30 uur) in bj één van de vier filialen van Hans Textiel in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Ui teraard is er een winnaar van de wedstrijd tegen Eindhoven én tegen NAC. De waarde bon van honderd gulden wordt verloot onder die in zenders die de uitslag goed hebben voorspeld van SVV Eindhoven en/of SVV NAC. SVV Eindhoven Eindstand: SVV NAC BREDA Voor de derde keer neemt Bob Maaskant dadelijk afscheid bij NAC. Pijn in het hart zal hij dit keer niet hebben, warlt zo zegt hij, „daarvoor is de laatste maanden hier in Breda teveel gebeurd". In totaal heeft Maaskant er ruim negen jaar bij de Brabantse club opzit ten. „Mijn voetbaltoekomst is nog een tikje onzeker", zegt de 48-jarige Rotterdammer. „Het is niet uitgesloten, dat ik het volgende seizoen weer bij een Betaald Voetbal Or ganisatie aan het werk ben, maar dan nog alleen als ma nager. Mocht het helemaal niet lukken, dan is er nog niets aan de hand, want sinds twee jaar ben ik in het bezit van een officiële licentie als wedstrijdmakelaar van de Europese Voetbalbond. In re latief korte tijd heb ik iets in dat wereldje kunnen opbou wen en ik ga er de komende jaren dan ook beslist mee door, maar het valt prima te combineren met een functie als manager". Maaskant, die onder meer bij Excelsior,' Slikkerveer, SVV, Holland Sport en Go Ahead Eagles op de loonlijst stond, had eigenlijk nog een jaar te goed van zijn driejarige con tract, maar in onderling over leg is besloten er dit seizoen al een punt achter te zetten. „Ook bij NAC worden de fi nanciële mogelijkheden klei ner", legt hij uit. „Het volgen de seizoen is er geen plaats meer voor een trainer én een technisch directeur. Mij werd dan ook gevraagd of ik weer als veldtrainer kon gaan functioneren, maar dat is mij na twee operaties aan de knie veel te link. De doktoren hebben mij het eveneens, sterk afgeraden. Voor beide partijen was het daarom be ter om tot ontbinding van het contract over te gaan. Tot en. met de wedstrijd tegen Hel mond Sport had ik de techni sche eindverantwoording, daarna heeft Frans Vermeu len de zaak op mijn voorstel overgenomen. Afgelopen dinsdag heeft hij van de KNVB offiqjeel dispensatie gekregen om het seizoen af te maken. Ik blijf tot juni be schikbaar voor de technische staf en voor het bestuur. Waar nodig spring ik bij. Ver der doe ik nog de gehele voorbereiding op het komen- de seizoen. In feite ben ik de laatste maanden nog even manager van NAC". Maaskant wil geenszins ont-* kennen dat er de nodige pro blemen zijn geweest, maar het woord ruzie vindt hij veel en veel te groot. „Natuurlijk, er was op bepaalde punten een verschil van mening met het bestuur. Als technisch di recteur heb je nu eenmaal weinig grip op een bestuur, omdat je geen bestuursfunc tie hebt. Je hebt de eindver antwoording over het totale Mike Small, de Bredase hoop in bange dagen, zal een zwa re dobber worden voor de SVV-defensie. Rechts Graeme Rutjes. Bob Maaskant: „De ruif waaruit je zolang hebt gegeten, daarin moet je niet spugen". technische gebeuren, maar over en in het bestuur heb je niets te vertellen. Maar nog maals, zoals de zaak zich nu heeft ontwikkeld, is allemaal van tevoren in goed overleg doorgesproken. Ik heb nog steeds een prima relatie met Frans Vermeulen, die zich te recht heeft gedistantieerd van het hele gedoen. Uit mijn mond zal je ook nooit scher pe kritiek op de vereniging NAC horen. De ruif waar je zolang uit hebt gegeten, daar moet je niet in spugen, vind ik". Nog niet zo gek lang geleden (twee jaar om precies te zijn) was Maaskant nog de held van Breda. In januari '84 werd hij als coördinator bin nengehaald en mede door zijn prima contacten in de voerballerij wist hij NAC aan zienlijk te versterken. Als NAC-kenner bij uitstek kreeg hij alle neuzen weer in de juiste richting en dat had nog in hetzelfde seizoen de terug keer naar de eredivisie tot gevolg. Lang kon Maaskant echter niet van het succes genieten. Dat ene seizoen op het hoogste platform werd een totale mislukking, waar door NAC nu weer vrij ano niem voor Bredase begrippen in de eerste divisie rondhup pelt. „Het werken bij NAC is in de loop der jaren een stuk moei lijker geworden", spreekt Maaskant uit ondervinding. „Vooral de inbreng en de in vloed van de sponsors is een stuk groter geworden. Ik ver gelijk Breda wel eens met Amsterdam. Ook bij Ajax heb je een heel intensief randge- beuren. Zolang de resultaten goed zijn, hoor je geen kik, maar als er één keer wordt verloren, heb je de poppen aan het dansen. De hele ach terban gaat zich ermee be moeien. Dit seizoen was het eigenlijk de bedoeling om rustig enkele jonge spelers in te passen. Promoveren was zeker niet het uitgangspunt. Ondanks de jeugdige leeftijd van veel spelers, waren de resultaten bemoedigend. Vlak voor de winterstop werd er zelfs nog even drie keer achter elkaar gewonnen. Toch bleef het onrustig rond Nac. Mike Small werd aange trokken, waar ik natuurlijk best blij mee was, maar het betekende wel, dat de ver wachtingen weer aardig wer den opgeschroefd. Het be stuur trok ook nog Toon Ne lemans aan, waardoor er van bouwen aan een nieuwe ploeg niets meer terecht kwam. Er moest immers plot seling op korte termijn ge presteerd worden. Dat je niet zomaar een winnend elftal kunt kopen, bewijzen de uit slagen van de laatste maand. Drie keer werd er op rij verlo ren. Ik hoop voor NAC, dat er nog een periodetitel in het vat zit, maar nog een keer promoveren en vervolgens weer degraderen, zou een re gelrechte ramp zijn". Vanaf de tribune gezien, straalt Mulder inderdaad die bezieling en intense beleving uit. Zijn rushes zijn impone rend, zijn persoonlijke duels vaak op de grens van het toelaatbare. Toch zit er een merkwaardig contrast in zijn immer fanatieke speelwijze. Hij heeft het publiek soms nog niet op de banken met een aansprekende actie, of hij verspeelt de bal dermate lullig en onnodig, dat ieder een zich in goed fatsoen af vraagt waar in hemelsnaam zijn verstand zit. Grijze haren heeft trainer Buitelaar aan zijn terrier op links overge houden. „Soms neem ik teveel hooi op mijn vork", beaamt Mul der. „Ik wil de mensen op de tribune zoveel mogelijk laten zien, ze betalen niet voor niets. Zeker op de momenten dat het niet draait bij ons, loop ik me op te vreten en ga ik dingen doen, die geheel buiten mijn mogelijkheden liggen. Tegen Helmond Sport en Volendam maakte ik twee blunders waaruit prompt twee doelpunten voortkwa men. Die twee situaties zie ik nog steeds glashelder voor me en elke keer als ik er aan denk, word ik er weer ziek van. Eigenlijk wil ik er niet eens meer over praten, want ik weet donders goed wat er fout ging. Ik trek me dat enorm aan". De manier waarop hij die laatste woorden zegt, laat ook het laatste restje twijfel omtrent zijn instelling als sneeuw voor de zon verdwij nen. Hij méént het inder daad. Tegen Emmen, maar ook te gen Cambuur en Willem 2, Jan Mulder en Dick Buitelaar houden elkaar op de been. „Ik heb zijn kritiek zeker niet naast me neergelegd", zegt Mulder. Links Mark Wotte. men Klaar ben je als je Dick Buitelaar heet. „Maar", ruimt de pas 25 ge worden Mulder direct een opkomend misverstand uit de weg, „als het over voet bal gaat, ben ik bloedse rieus. Heel mijn leven draait om voetbal. Dat zou je mis schien op het eerste gezicht niet van mij zeggen, maar toch is het zo. Ik ben er veel, soms wel eens teveel mee bezig. Neem bijvoor beeld die serie nederlagen van de laatste tijd. Dat vreet aan me. 's Maandags als ik de kranten lees, ben ik er nog ziek van. Zelfs op woensdag als de VI (Voetbal International, red.) in de bus ligt en ik lees onze uitslag en al die cijfertjes dan ben ik weer even niet te genie ten. Om één uur begin ik dan te lezen en om vijf over één ligt dat blad al in de prullenmand". ontpopte Mulder, die na bles sures aan zijn rug en knie nu pas weer helemaal fit is, zich in feite voor het eerst bij SVV als een echte, sober spelen de, vleugelverdediger. Draai en en kappen op eigen helft was er niet meer bij, in voor komende gevallen werd de bal rustig en zonder risico op doelman Henk Dirven terug gelegd. Na anderhalf jaar schelden, tieren en soms een schouderklopje lijkt Buitelaar dan eindelijk zijn zin te heb ben gekregen. „Zeker na al die nederlagen ben ik gaan beseffen, dat een positief resultaat voorop dient te staan. Het mooie komt dan vanzelf wel. In die wedstrijd tegen Emmen wilde ik bij die 0—1 stand bij wijze van spreken naar voren vlie gen, maar ik heb me bewust ingehouden. Ik voel me dan weliswaar geremd, want ik heb conditie genoeg om tel kens die afstand tussen aan val en verdediging te over bruggen, maar ik heb het even aangekeken. Toen het eenmaal 21 voor ons was, moest ik natuurlijk helemaal aan de linkerkant blijven han gen. Ik heb daar nog steeds problemen mee, ik wil het publiek blijven boeien, maar ik ga steeds beter inzien dat het niet anders kan. Uiteraard heb ik al die kritiek van Buitelaar ook niet zo maar naast me neergelegd. Die man had gewoon volko men gelijk. Hij staat hier ook niet voor de lol. Hij heeft goed begrepen dat ik een stok achter de deur nodig heb. Wat ik ook soms voor moois op de training laat zien, bijna altijd volgt wel zijn commentaar in de trant van: „en nou weer gewoon doen, hè Jan? Een beetje leiding kan ik best gebruiken, zeker van iemand die het zelf waar maakt. Vorig jaar kon ik me optrekken aan Leen (War- naar, red.) en nu aan Hans Loovens. Het is echt vreselijk jammer, dat juist hij in deze belangrijke fase van de com petitie is uitgeschakeld". Als het aan Mulder ligt, komt er aan zijn verblijf in Schie dam nog lang geen einde. Natuurlijk is hij ambitieus, maar hij beseft dat er eerst heel goed gepresteerd dient te worden, wil er een (eredivi sie) club voor hem bij voorzit- terMartin de Jager op de stoep staan. „Ik heb een clausule in mijn contract, dat ik voor een gelimiteerde transfersom eventueel bij SVV weg mag, maar na dit seizoen, wat mij betreft dui delijk minder dan het vorige, zullen er weinig clubs voor mij in de rij staan. Ik heb het overigens prima naar mijn zin hier en als ik op dezelfde voorwaarden voor twee jaar kan bijtekenen, doe ik dat beslist. Ik heb veel te danken aan Hans van Heelsbergen. Hij heeft me gekocht van Tel star en gaf me werk als chauffeur. Ik word heus niet ontzien op de zaak, ik doe gewoon mijn werk. Dat bete kent elke dag om zes uur op. Dat gaat niet in je koude kle ren zitten, maar daar heeft iedereen wel eens last van. Ik hoop dat we in de vierde periode een rol van betekenis gaan spelen. Ik voel dat het leeft in de groep, ledereen beseft dat we bepaalde ver plichtingen hebben ten op zichte van het publiek en de trainer. Die hebben we im mers al genoeg laten vallen". SCHIEDAM Jan Mulder, SVV's meer dan robuuste linksback, heeft een showele ment in zijn spel niet van een vreemde. Sinds jaar en dag trekt de geboren en getogen Hoogvlieter op met erkende deugnieten als Mario Been en Frankie Schinkels. „Wij zien overal de gein van in", zegt Jan met die typische brutale oogopslag. „We zijn altijd bezig om de boel een beetje in de maling te ne- Jan Melder heeft zich bij één van zijn capriolen weer eens vastgelopen. „Resultaat staat nu voorop, het mooie komt vanzelf wel", aldus de boezemvriend van Mario Been.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 7