Maandag schiet Luub Hafkamp open deur in Sportief bekeken mmmm mm IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Illllll HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 2 MEI 1986 PAGINA 13 Met ingang van 3 mei 1986 worden alle telefoonnummers van het district 010- veranderd. Er komt overal een 4 voor. HET NIEUWE STADSBLAD 010 - 4732877 SCHIEDAM Het heeft letterlijk en fi guurlijk heel wat voe ten in de aarde gehad, maar maandag is het dan zover. Met het in trappen van een open deur zal sportwethou der Luub Hafkamp de nieuwe kleed- en vergaderruimte van de SVV-amateurs in gebruik stellen. Twee trotse voorzitters proberen de bank uit in de gloednieuwe kleedruimte van SVV. Links Lou Zuyderwijk, rechts Piet Brouwers. Jeugdkarate Familietoernooi UVG Achtstedentoernooi Een klein deel van de harde kern van medewerkers, die dag en nacht aan hun „paleisje' hebben gewerkt. Tennis TSF Uitslagen Vijf prijswinnaars van Budo-instituut Weeland broederlijk bijeen. Van links naar rechts: Ar nold Hazelhoff, Remco Hagendoorn, Omar Kirihena, Jermain Chin en Karle van Hoek. SFC juicht te vroeg HBSS-retinie Juventus Familie Boon het sportiefste Dammen Zaalvoetbal Twintig Schiedamse families streden op de velden van Excelsior'20 om de eer. Elke familie had een eigen vlag. Klerks bleek het sterkst, Boon het sportiefst. RANDSTAD EDITIES Nieuwe kleedruimte SW eindelijk gereed Aan een lange „lijdens weg" is dus toch gelukkig nog een goed einde geko men. De eerste plannen voor een vervanging van de rood-groene schuurtjes, die nu als r opslagplaats dienst gaan doen, dateren al uit 1980. Maar drie jaar later kon pas de eerste paal worden gesla gen door Leen Huizer (de ar chitect), Harry Eijkenbroek (de uitvoerder) en vele tien tallen medewerkers, die al len op hun eigen manier hun steentje hebben bijgedragen aan de bouw van het door jeugdvoörzitter Lou Zuyder- wijk liefkozend genoemde „paleisje". Doordat het betaalde voetbal voor een vereniging als SVV veel geld opslokt, kwamen de nieuwe kleedkamers wel eens in de verdrukking te zitten en moest noodgedwongen het bijltje erbij neergegooid wor den, omdat de middelen ont braken om allerlei materialen aan te schaffen. „De penningmeester gaat nu echter wat de nieuwbouw be treft weer rustige nachten te gemoet", zegt Zuyderwijk la chend, gezeten in de met vloerverwarming uitgeruste en zeer ruime nieuwe kleedac commodatie. „Alles is betaald, mede door de steun van het hoofdbestuur en de sponsors, terwijl ook de no dige activiteiten geld in het laatje hebben gebracht. Ik denk, dat het in totaal een kleine drie ton heeft gekost, waarvan 110 duizend gulden subsidie was. Door een enorme zelfwerkzaamheid hebben we de rest van de kosten redelijk kunnen opvangen". Piet Brouwers, de beminnelij ke voorzitter van de amateu rafdeling, is uiteraard even eens de koning te rijk met het goednieuwe onderkomen. „Wij kunnen onze gasten nu op een waardige manier ontvangen", zegt hij. „Niet dat het op de oude ma nier in de kantine en hoofdbe stuurskamer slecht was, maar alles loopt daar door elkaar heen. Hier hebben we alles on der één dak zitten en dat is voor een vlotte afhandeling van allerlei zaken natuurlijk uiterst plezierig. Ik hoop, dat dit nieuwe home een stimulans voor de eigen leden zal zijn. Soms krijg je misschien de indruk er als amateur maar een beetje bij te hangen, omdat alle aandacht naar het betaalde voetbal gaat. Ik loop nu lang genoeg mee als bestuurslid van SVV om te kunnen zeggen, dat het alle maal best meevalt. Over alles valt te praten met het hoofd bestuur. Het is alleen vreselijk jammer dat we door onze ver- enigingsvorm geen eerste elf tal hebben in de amateurs. Ons derde is in feite ons eerste, maar dat wordt door niemand als zodanig gezien. Daarom krijgen die jongens in vergelij king met andere clubs erg weinig publiciteit. Verder is het natuurlijk voor de doorstroming van je leden ook geen goede zaak. Spelers die afvallen voor het tweede elftal gaan bijna altijd naar Op zondag 27 april 1986 werd er door Budo Instituut Wee land een karate-jeugdtoernooi georganiseerd. De wedstrijden werden volgens het KBN-sy- steem gedraaid. Door strenge regels te hanteren, zoals abso luut niet naar het gezicht sto ten voor de 10-11 jarigen, is er die dag onder het oog van de bondsscheidsrechters geen en kele ernstige blessure geval len. Er deden 12 scholen uit heel Nederland mee en in totaal waren er 120 karateka's opge komen. Ondanks dit grote aantal deelnemers bleven er flink wat prijzen in de eigen school. Vooral Arnold Hazelhoff en Karei van Hoek deden het erg goed, beiden wonnen alle voorpartijen waarbij Arnold ook de finale tegen Richard Marijt uit Hengelo met 41 won. Karei verloor helaas de finale tegen Rob Zwart uit Rotterdam met 32. Winnaars van Budo Instuut Weeland: 10-11 jaar tot 35 kg: 2e Remco Hagendoorn; 3e Peter Roza. 10-11 jaar 35 kg: le Jermain Chin; 3e Glenn Tollens. 12-13 jaart tot 45 kg: le Arnold Hazelhoof; 3e Barry Neusc- hwanger. 12-13 jaar 45 kg: 2e Karei v.d. Hoek; 3e Omar Ririhena. 14-15 jr. tot 54 kg: 3e Teunis den Rooyen. 14-15 jr. 55 kg: 3e Adesh Na- rain. Op 8 mei kunnen familieleden van bij UVG spelende leden voor de derde keer tijdens een handbaltoernooi eikaars spor tieve krachten meten. Deden vorig jaar nog 36 teams aan dit evenement deel, nu zijn het er inmiddels 40 geworden. Hier uit mag blijken dat het en thousiasme bij UVG voor zo iets steeds meer toeneemt. Met zoveel deelnemende teams op hemelvaartdag mag gesteld worden dat er die dag van een monstertoernooi sprake is. Voor de derde achtereenvol gende organiseert de commis sie het Schiedamse pupillen- voetbal het Achtstedentoer nooi. Het uit zes verenigingen samengestelde Schiedamse team ontvangt op vrijdag 9 mei in haar Vlaardingen poule Maassluis, en Voorne-Put- het om ten. Plaats van handelen is Hermes-DVS-terrein, waar half elf wordt begonnen. De finalewedstrijden worden rond 15.00 uur gespeeld. Inzet van het toernooi is de Jan Sey bo kaal. een andere club, omdat ze daar tenminste in een eerste elftal kunnen voetballen. Maar het is nu eenmaal niet anders. Ik ben blij dat ze vorige week door een sponsor helemaal in het nieuw zijn gestoken. Toch een teken, samen met deze kleedruimte, dat ze er bij SVV niet zomaar bijhangen. Ze worden wel degelijk serieus genomen". Op Koninginnedag is op Mari- ahoeve in Den Haag de tennis wedstrijd tussen Gravellers en het eerste gemengde zondag team van TSF uitgespeeld die op zondag 20 april was afge broken wegens regen. Bij een 21 voorsprong voor TSF moest Nancy Hoppe het eerst de baan op tegen Monique Kuiper (C2). Haar 32 achter stand werd vlot omgezet in 63 verlies, maar zij herstelde zich door de tweede set met dezelfde cijfers te winnen. In de beslissende derde set liep zij een 41 een 41 achterstand op, maar wist dankzij een enorme inzet tenslotte in de tie-break toch de winst uit het vuur te slepen. De dubbels wa ren op de wedstrijd waarin Marjan Muysert en Peter van Lingen uitkwamen (62, 26 en 57) weer alle twee sets overwinningen, zodat TSF met twee achtereenvolgende 71 overwinningen zich duidelijk op de eerste plaats genesteld heeft a.s. zondag zal moeten blijken of TSF op het kampi oenschap afstevent. Uitslagen pupillen voetbal Excelsior '80DVO'32 dl 150; SVV dlAlexandria'66 dl 2—1; DVO'32 dl—Excelsior dl 04; Olympus S dSchie dam d 3—1; WK d—DHS d 9—0; Demos d—SVV d2 9—2; Hermes-DVS dlExcelsior d2 1—7; SFC d—PPSC d 0—10; Excelsior d3Hermes-DVS d2 215; HBSS dExcelsior d3 0—2; Schiedam eOlympus S e 13; Hermes-DVS el—PPSC e 0—1; SVV elExcelsior e2 33; Martinit e—HBSS e 4—0; DHS e—De mos e 31; DRZ eHermes- DVS e2 03; Excelsior e4—VVK e 0—4; SVV e2—Ex celsior e5 01. Het leuke van voetbal is het onvoorspelbare. Kampioen spretendent SFC heeft dat woensdag tegen SCO'63 aan den lijve moeten ondervinden. Alles was in gereedheid ge bracht om na de verwachte overwinning een groot feest binnen en buiten het bomvolle clubhuis te organiseren, maar er was geen rekening gehou den met een gelijkspel of een nederlaag. Lange tijd ging alles naar wens. SFC kwam weliswaar moeizaam op 1-0 (benutte strafschop van Edwin Bleiks- loot na hands van een SCO- verdediger), maar de gasten, die niets meer te winnen of te verliezen hadden, maar deson danks er bloedfanatiek tegen aan gingen, leken niet in staat de in de tweede helft subliem keepende John Marrevee te verslaan. Dé bloemen waren evenwel nog niet uit het water gehaald, of het noodlot sloeg toe, tot verbijstering van de ruim duizend toeschouwers. Na een chaotische situatie voor het SFC-doel slaagde een aan valler van SCO'63 erin de bal in een leeg doel te koppen. Er waren op dat moment precies 45 minuten gespeeld! De scheidsrechter, die door de Schiedammers even flink werd belaagd vanwege ver meend hinderlijk buitenspel, liet vervolgens nog vijf minu ten verder spelen, maar SFC was te zeer van slag om nog een treffer te produceren. Wég feest. Hoewel na afloop de be schuldigende vinger richting de man in het zwart werd ge stoken, konden de blauwzwar ten de schuld in feite alleen bij zichzelf zoeken. Vooral in de eerste helft, maar ook nog in het tweede bedrijf, werden de mooiste kansen om zeep gehol pen. Dirk de Groot was in dit opzicht de grootste boosdoener, maar ook topscorer André Oosterwaal maakte zijn repu tatie niet waar. Hoe het ook zij, zondag mag SFC op naaste belager ASW revanche ne men. Aan een gelijkspel heb ben de volgelingen van trainer Jan Rotgers genoeg om zich alsnog te tooien met de kampi- oenskrans. Zaterdag 7 juni houdt het jubi lerende HBSS (60 jaar) vanaf 13.00 uur op het sportcomplex Harga een grote reünie. Alle oud-leden worden door G. Fukkink (4712580) en A.W. den Hoed (Charl. de Bourbon laan 47) uitgenodigd op die middag van de partij te zijn. Zegt het voort! Na het opheffen van het Vlaardingse „Basket Boys" ruim 2 jaar jaar geleden, kent de basketballwereld thans weer een vereniging die haar poorten moet sluiten, nl. Bas ketballvereniging O O. O O staat voor Ontspanning en Opvoeding, is oorspronkelijk afkomstig uit Rotterdam- Overschie en speelt in de Sporthal aan de Noorderha- venkade Rotterdam. Gebrek aan kader, ledenterugloop, maar ook een te hoge zaalhuur zijn de voornaamste redenen waarom de vereniging zich aan het eind van dit seizoen moet opheffen. Was het bij het Vlaardingse Basket Boys zo dat slechts en kele leden door wilden gaan met basketballen en de weg wisten te vinden naar het Schiedamse Juventus, op de zojuist gehouden ledenverga dering van O O stemde het merendeel van de O O le den er mee in om per volgend seizoen over te gaan naar SBV Juventus. Juventus, dat haar thuisfront heeft in Sportzaal Oost, Fah- renheitstraat, Schiedam, kan door deze ledentoeloop - naast de reeds bestaande Juventus teams - volgend seizoen uitko men met 2 extra herenteams, 1 extra damesteam en 1 extra meisjesteam. De prestaties van het le da mesteam van Basketballvere niging Juventus mogen dan op zijn minst „wisselvallig" ge noemd worden, dit kan niet gezegd worden van het 2e da mesteam van Juventus, dat dit seizoen uitkomt in de 2e klas Kern Rotterdam. Nadat het 2e vorig jaar reeds promoveerde, blijven ook dit seizoen de successen weer niet uit. Nadat vorige week gewon nen werd van belangrijkste concurrent AMVJ, Rotterdam, waardoor de Schiedamse da mes de zo begeerlijke le plaats behaalden, werd afgelopen weekend na een felle strijd ge wonnen van B.V. Charlois en had Juventus voor het eerst sinds lange tijd weer eens een kampioensteam Door de promotie speelt het 2e damesteam van Juventus nog maar één klasse lager dan het in de 2e divisie Rayon uitko mende le damesteam. Het voor de vijfde keer gehou den Excelsior'20 familietoer nooi is mede door de fraaie weersomstandigheden een groot succes geworden. Liefst 20 Schiedamse families had den zich ingeschreven voor het voetbaltoernooi, dat door Klerks werd gewonnen. Twee de werd Gouka, als derde ein digde Mastenbroek en Van der Ven legde beslag op de vierde plaats. De familie Boon kwam in het bezit van de sportivi- teitsprijs, een wisseltrofee, be schikbaar gesteld door Het Nieuwe Stadsblad. Het Kampioenschap van Schiedam nadert zijn ontkno ping. In de Hoofdklasse kan Ron Heusdens alleen nog be dreigd worden door Rob van Eijk; de partij van Eijk-Heus- dens staat nog op het program ma. Heusdens heeft aan remise genoeg om zich Kampioen van Schiedam 1986 te mogen noe men. Gegadigden voor degra datie zijn: Leo Mous, Petra Lansbergen, Joop van der Schalk (die zijn vijfde achter eenvolgende nederlaag leed) en Sjaak Prins. De uitslagen: Wim Vrijland- Tiny Mous 1-1; Piet Bastiaan- se-Joop van der Schalk 2-0; Dick van Schaik-Rob van Eijk 0-2; Ron Heusdens-Leo Mous 2-0; Gert van Willigen-Peter Lansbergen 1-1 en Sjaak Prins-Piet Meinster 1-1. De stand na 9 ronden: Ron Heus dens 10-17; Rob van Eijk 9-14; Piet Bastiaanse 9-12; Wim Vrijland 9-10; Dick van Schaik 8-8 (plus 1 afgebr.); Piet Mein ster en Tiny Mous 9-8; Gert van Willigen 7-6 (plus 2 af gebr.); Peter Lansbergen en Leo Mous 9-6; Joop van der Schalk 10-6 en Sjaak Prins 8-5 (plus 1 afgebr.). Met nog 2 ronden te gaan lijkt het in de Eerste Klasse aan kop alleen nog te gaan tussen Thijs Huys, Floor Pauw, Sid- hamo en (mogelijk) Ronald van Dijk. Onderaan is het doek gevallen voor Jim Nash en Lau Vis. Laatsgenoemde speler haalde in deze ronde te gen Peter Bakker vernieti gend uit: een mooie zet „uit een boekje" betekende de eer ste overwinning voor Lau Vis. Floor Pauw won van Ronald van Dijk, die directe wi,nst overzag en door deze neder laag zijn kansen op promotie vrijwel tot nul zag terugge bracht. Wel meetellen doet Swami Prem Sidhamo, die te gen Jan Breman in de opening simpel een schijf won, wat partijwinst betekende. De uit slagen: Jim Nash—Edwin de Jager 02; Ronald van Dijk- Floor Pauw 02; Lau Vis- Peter Bakker 2—0; Sidha moJan Breman 2—0; Cees den BoerLeo van Steenoven 20. De stand na 9 ronden: Thijs Huys 813; Floor Pauw 913; Sidhamo 912; Cees den Boer en Edwin de Jager 910; Ronald van Dijk 89; Leo van Steenoven 99; Peter Bakker en Jan Breman 98; Bart Quist 97; Jim Nash 95; Lau Vis 92. Irt de Tweede Klasse A leed Cees Suyker zijn eerste neder laag in dit kampioenschap: te genstander Mathieu Smit won eerst een schijf door een slor digheidje van Suyker, en in de slotfase de partij door een leu ke damvangst. Erik Geldof be haalde zijn eerste winst in deze finale-poule: een over winning op Joop Bisschop die door deze nederlaag puntloos blijft. De stand na 3 ronden in 2A: Jan Luiten en Mathieu Smit 35; Cees Suyker 34; Erik Geldof en Bert Utens 32; Joop Bisschop 30. In 2B kwam Joop Smit tegen Jan Lucassen een schijf voor, maar mocht uiteindelijk nog dik tevreden zijn met de be haalde remise. Vlak voor de tijdcontrole wist de slimme Lucassen de partij door een rondslag nog bijna in zijn voordeel te beslissen. Bart Mijnster won van Leo Meloni, die zijn kruit verschoten lijkt te hebben. De stand na 3 ron den in 2B: Bart Mijmster en Joop Smit 35; Jan Lucassen 34; Leen Kalkman 22; Willim Verhaeren 20 en Leo Meloni 30. In 2C wist koploper Marco Zwarts in volkomen verloren stand Sven de Groot toch nog een puntje te ontfutselen. Hans de Buck won eenvoudig van Harm Ruiter. De stand in 2C na 3 ronden: Marco Zwarts 35 Hans de Buck 34; Sven de Groot 33; Harm Ruiter 32; Gaston van Hou- welingen 22 en David van Houwelingen 20. Het kampioenschap van Schie dam wordt nu snel uitge speeld: de 10de ronde is op 2 mei, op 5 mei is er een inhaal- ronde; de 11de en laatste wordt gespeeld op 9 mei (deze snelle afwikkeling houdt ver- Algemene diensten Weekenddiensten huisart sen: Voor spoedgevallen tele foon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoed re cepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: H. v.d. Heu vel, BK Laan 231, tel. 4739121. Alleen op het spreek uur, zaterdag en zondag van 17.00-18.00 uur. Hemelvaarts dag: R. H. F. Bakker, Faassen- plein 68, tel. 4709915. Alleen op het spreekuur van 17.00- 18.00 uur. Eerste hulp dag en nacht ook in het weekend: gebouw Stadhouderslaan. Schieland ziekenhuis: Ge bouw Burg. Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken poliklinie ken). Bezoektijden algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur.; 18.45-19.15 uur. PAAZ, ma. t/m vr. geen mid- dagbezoek; 18.45-19.45 uur. PAAZ weekend: 13.45-15.15 uur; 18.45-20.00 uur. Kraamaf- deling: 13.45-14.3Q uur; 19.00- 20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoed gevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Warande 95, telefoon 4268013, inl. tijdens kantooruren: dinsdag, woens dag, donderdag van 9.00-12.30 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4267975 dage lijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Kruisvereniging Schiedam: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Uitleen verpleegar- tikelen: magazijn v. Swinden singel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30-16.15 uur. Weekenddienst informatie: tel. 4739900. Waarnemende Dierenartsen: Voor dierenarts De Kaper, te lefoon 4268234. Voor dieren arts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J. Veltenaar, tele foon 4710715. Dierenbescherming: Dieren tehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmo- len. Volkstuinencomplex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. Telefonische Hulpdienst „Waterweg Noord": Telefoon 010-4731161 9.00-03.00 uur be reikbaar. Voor hen in geeste lijke en sociale nood, zoekt vrijwilligers/sters, telefoon 4731344. band met een reis naar Frank rijk van een vertegenwoordi ging van Damclub Schiedam, een reis die met Pinksteren zal worden ondernomen). Ongeveer vier jaar geleden is men in Vlaardingen begonnen met het organiseren van zaal voetbalcompetities kampioenschappen, die mo menteel succesvol verlopen. Vorig jaar is men in Maasland en Maassluis ook zaalvoetbal kampioenschappen gaan orga niseren, uit de aanmeldingen voor het nieuwe seizoen '86/ '87 blijkt, dat ook deze zaal voetbalkampioenschappen een succes zijn geworden. Met ingang van augustus/sep tember zal er ook in Schiedam een zaalvoetbalkampioenschap gespeeld gaan worden en wel op de zondagavonden tussen 19.00 en 23.00 uur. Dit kampi oenschap zal 45 weken in be slag gaan nemen. Er hebben zich al diverse teams opgegeven voor deelna me aan dit Open Zaalvoetbal kampioenschap, maar er kun nen nog enkele teams worden ingeschreven. Voor deze in schrijvingen kunt u terecht bij Sporthal Margriet, waar enige documentatie over dit zaal voetbalkampioenschap en in schrijfformulieren klaar lig gen. De zaalvoetbalteams die willen inschrijven dienen dit voor 17 mei '86 te doen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13